О внесении изменений в некоторые приказы Министра обороны Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 3 октября 2022 года № 869. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 октября 2022 года № 30056
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28 "Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14881) следующие изменения:
в Правилах воинского учета военнообязанных и призывников, утвержденных указанным приказом:
подпункт 2) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"2) сообщить в течение семи рабочих дней в МОВУ района (города областного значения) или иной орган, осуществляющий воинский учет, об изменении фамилии, имени, отчества (при его наличии), семейного положения, состояния здоровья (признаниилицом с инвалидностью первой или второй группы), места проживания, образования, места работы и должности;";
пункт 84 изложить в следующей редакции:
"84. При обращении услугополучателя через Государственную корпорацию выдается расписка о приеме пакета документов, либо в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия выдается расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 30 к настоящим Правилам.
Требования к оказанию государственных услуг, включающие характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственных услуг изложены в форме перечня основных требований к оказанию государственных услуг:
выдача призывникам удостоверений о приписке к призывным участкам и дубликатов удостоверений в приложении 31 к настоящим Правилам;
выдача военных билетов или их дубликатов (временных удостоверений взамен военных билетов) офицерам, сержантам, солдатам запаса в приложении 32 к настоящим Правилам;
постановка и снятие с воинского учета военнообязанных и призывников в приложении 33 к настоящим Правилам;
выдача справок гражданам, выезжающим за пределы Республики Казахстан на постоянное местожительство в приложении 35 к настоящим Правилам;
предоставление сведений о подтверждении прохождения воинской службы в приложении 36 к настоящим Правилам.";

Қазақстан Республикасы Қорғаныс миистрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 3 қазандағы № 869 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 қазанда № 30056 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14881 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларында:
11-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жеті жұмыс күні ішінде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сына немесе әскери есепке алуды жүзеге асыратын өзге де органға тегінің, атының, әкесінің атының (ол бар болған кезде), отбасы жағдайының, денсаулық жағдайының (бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адам деп танылса), тұратын жерінің, білімінің, жұмыс орны мен лауазымының өзгергені туралы хабарлауы;";
84-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"84. Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация арқылы өтініш жасаған кезде құжаттар топтамасын қабылдау туралы қолхат беріледі немесе көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі аяқталған құжаттарды ұсынған жағдайда осы Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну ерекшеліктерін ескере отырып, қызмет көрсету процесінің сипатынан, нысанынан, мазмұны мен нәтижесінен, сондай-ақ өзге де мәліметтерден тұратын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі мынадай мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі нысанында жазылған:
әскерге шақырылушыларға әскерге шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәліктер және куәліктердің телнұсқаларын беру осы Қағидаларға 31-қосымшада;
запастағы офицерлерге, сержанттарға, сарбаздарға әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) немесе олардың телнұсқаларын беру осы Қағидаларға 32-қосымшада;
әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке қою және одан шығару осы Қағидаларға 33-қосымшада;
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшін шығатын азаматтарға анықтамалар беру осы Қағидаларға 35-қосымшада;
әскери қызмет өткеруді растау туралы мәліметтерді беру осы Қағидаларға 36-қосымшада.";

пункты 87, 88 и 89 изложить в следующей редакции:
"87. Для получения государственной услуги "Выдача призывникам удостоверений о приписке к призывным участкам и дубликатов удостоверений" услугополучатели подают заявление по форме согласно приложению 37 к настоящим Правилам.
Срок оказания государственной услуги составляет 5 (пять) рабочих дней.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передачу для исполнения ответственному исполнителю.
Рассмотрение исполнителем пакета документов на соответствие требований установленных настоящими Правилами, подготовка результата государственной услуги на подпись руководителю осуществляется в течение 3 (трех) рабочих дней.
Результатом оказания государственной услуги являются выдача удостоверения о приписке, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Отказ в оказании государственной услуги осуществляется, в случаях:
установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
несоответствия услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными настоящими Правилами;
отсутствия записи в книге протоколов призывной комиссии, при первичном обращении услугополучателя, не прошедшего приписку в январе – марте в год исполнения ему семнадцати лет.
При наличии основании для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении, об отказе в оказании государственной услуги, а также о времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за три рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее двух рабочих дней со дня уведомления.
При обращении на портал, услугодатель направляет в "личный кабинет" услугополучателя информацию о месте получения результата оказания государственной услуги, подписанную ЭЦП услугодателя.
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Государственную корпорацию (при обращении на портал, через выбранный услугополучателем филиал Государственной корпорации).
88. Для получения государственной услуги "Выдача военных билетов или их дубликатов (временных удостоверений взамен военных билетов) офицерам, сержантам, солдатам запаса" услугополучатели подают заявление по форме согласно приложению 38 к настоящим Правилам.
Срок оказания государственной услуги составляет:
в городах республиканского и областного значений, столице – 7 (семь) рабочих дней;
в районах – 5 (пять) рабочих дней.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передачу для исполнения ответственному исполнителю.
Рассмотрение исполнителем пакета документов на соответствие требований установленных настоящими Правилами, подготовка результата государственной услуги на подпись руководителю осуществляется за 2 (два) рабочих дня до истечения срока оказания государственной услуги.
Результатом оказания государственной услуги являются выдача военного билета или их дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицерам, сержантам, солдатам запаса, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Отказ в оказании государственной услуги осуществляется, в случаях:
установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
несоответствия услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными настоящими Правилами;

87, 88 және 89-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"87. "Әскерге шақырылушыларға әскерге шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәліктер және куәліктердің телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі 5 (бес) жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді және орындау үшін жауапты орындаушыға беруді жүзеге асырады.
Орындаушының құжаттар топтамасының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келуін қарауы, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін басшыға қол қойғызуға дайындауы 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі тіркеу туралы куәлік беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту:
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс болмауы анықталған;
көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) ұсынылған материалдар, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті деректер мен мәліметтер осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеген;
шақыру комиссиясының хаттамалары кітабында жазба болмаған,оған он жеті жас толған жылы қаңтар – наурызда әскерге шақыру учаскесіне тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы алғаш рет өтініш жасаған кезде.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы сондай-ақ алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігін беру үшін тыңдау өткізу уақыты мен орнын (тәсілін) хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде үш жұмыс күнінен кешіктірмей алдын ала жолданады. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Порталға өтініш жасаған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу орны туралы ақпарат жолдайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру Мемлекеттік корпорация арқылы жүзеге асырылады (порталға өтініш жасаған кезде көрсетілетін қызметті алушы таңдаған Мемлекеттік корпорация филиалы арқылы).
88. "Запастағы офицерлерге, сержанттарға, сарбаздарға әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) немесе олардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
республикалық және облыстық маңызы бар қалаларда, астанада – 7 (жеті) жұмыс күнін;
аудандарда – 5 (бес) жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді және орындау үшін жауапты орындаушыға беруді жүзеге асырады.
Орындаушының құжаттар топтамасының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келуін қарауы, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін басшыға қол қойғызуға дайындауы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 2 (екі) жұмыс күні бұрын жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі запастағы офицерлерге, сержанттарға, сарбаздарға әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) немесе олардың телнұсқаларын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту:
көрсетілетінқызметтіалушымемлекеттіккөрсетілетінқызметтіалуүшінұсынғанқұжаттардыңжәне (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс болмауы анықталған;
көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) ұсынылған материалдар, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті деректер мен мәліметтер осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеген;

отсутствия записи в книге протоколов призывной комиссии для категории граждан: освобожденным из мест лишения свободы; не достигших 27 лет, подлежащих передаче на воинский учет военнообязанных по состоянию здоровья; достигшим 27 лет, не прошедшие воинской службы в связи предоставлением отсрочек от призыва; гражданами призывного возраста, у которых один из родственников (отец, мать, брат или сестра) погиб, умер или стал лицом с инвалидностью первой или второй группы при исполнении служебных обязанностей в период прохождения воинской службы; имеющим ученую степень; священнослужители зарегистрированных религиозных объединений.
При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении, об отказе в оказании государственной услуги, а также о времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за три рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее двух рабочих дней со дня уведомления.
При обращении на портал, услугодатель направляет в "личный кабинет" услугополучателя информацию о месте получения результата оказания государственной услуги, подписанную ЭЦП услугодателя.
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Государственную корпорацию (при обращении на портал, через выбранный услугополучателем филиал Государственной корпорации).
89. Для получения государственной услуги "Постановка и снятие с воинского учета военнообязанных и призывников" услугополучатели:
1) для постановки на воинский учет:
подают заявление по форме согласно приложению 39 к настоящим Правилам (для граждан, из числа призывников);
подают заявление по форме согласно приложению 40 к настоящим Правилам (для граждан, из числа офицеров, сержантов, солдат);
2) для снятия с воинского учета подают заявление по форме согласно приложению 41 к настоящим Правилам.
Срок оказания государственной услуги составляет 4 (четыре) рабочих дня.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передачу для исполнения ответственному исполнителю.
Рассмотрение исполнителем пакета документов на соответствие требований установленных настоящими Правилами, подготовка результата государственной услуги на подпись руководителю осуществляется в течение 2 рабочих дней.

бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған, 27 жасқа толмаған, денсаулық жағдайы бойынша әскери міндеттілердің әскери есебіне беруге жататын, 27 жасқа толған, әскерге шақыруды кейінге қалдыруға байланысты әскери қызмет өткермеген, туыстарының бірі (әкесі, анасы, аға-інісі немесе әпке-қарындасы) әскери қызмет өткеру кезеңінде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан, қайтыс болған немесе бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адам болып қалған, ғылыми дәрежесі бар, тіркелген діни бірлестіктерде дін қызметшісі болып табылатын азаматтар санаттары үшін әскерге шақыру комиссиясының хаттамалары кітабында жазба болмаған.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігін беру үшін тыңдау өткізу уақыты мен орнын (тәсілін) хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама алдын ала мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей жолданады. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Порталға өтініш жасаған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу орны туралы ақпаратты жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру Мемлекеттік корпорация арқылы (порталға өтініш жасаған кезде көрсетілетін қызметті алушы таңдаған Мемлекеттік корпорация филиалы арқылы) жүзеге асырылады.
89. "Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке қою және одан шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар:
1) әскери есепке қою үшін:
осы Қағидаларға 39-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді (әскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін);
осы Қағидаларға 40-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді (офицерлер, сержанттар, сарбаздар қатарындағы азаматтар үшін);
2) әскери есептен шығару үшін осы Қағидаларға 41-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі 4 (төрт) жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді және орындау үшін жауапты орындаушыға беруді жүзеге асырады.
Орындаушының құжаттар топтамасының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келуін қарауы, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін басшыға қол қойғызуға дайындауы 2 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.

Результатом оказания государственной услуги является уведомление о постановке или снятии и с воинского учета военнообязанных и призывников, в форме электронного документа подписанного ЭЦП услугодателя, согласно приложениям 43 и 44 к настоящим Правилам, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Отказ в оказании государственной услуги осуществляется, в случаях:
установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
несоответствияуслугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям установленными настоящими Правилами.
При наличии основании для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении, об отказе в оказании государственной услуги, а также о времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за три рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее двух рабочих дней со дня уведомления.
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через портал.";
приложения 6, 30, 31, 32, 33, 35 и 36 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 5 ноября 2020 года № 605 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление отсрочки от призыва" и Правил оказания государственной услуги "Освобождение граждан от призыва на воинскую службу" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21613) следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Предоставление отсрочки от призыва", утвержденных указанным приказом:
пункт 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. При подаче документов через портал к заявлению на оказание государственной услуги прикрепляются электронные копии документов указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги.
6. Требования к оказанию государственной услуги, включающие характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в форме перечня основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";

Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі осы Қағидаларға 43 және 44-қосымшаларға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларға әскери есепке қою және одан шығару туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту:
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс болмауы анықталған;
көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған материалдардың, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеген.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы сондай-ақ алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігін беру үшін тыңдау өткізу уақыты мен орнын (тәсілін) хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде үш жұмыс күнінен кешіктірмей алдын ала жолданады. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру портал арқылы жүзеге асырылады.";
Қағидаларға 6, 30, 31, 32, 33, 35 және 36-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Әскерге шақыруды кейінге қалдыру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын және "Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 5 қарашадағы № 605 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21613 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Әскерге шақыруды кейінге қалдыру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Құжаттарды портал арқылы берген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішке мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген құжаттардың электрондық көшірмелері тіркеледі.
6. Қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де мәліметтер осы қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың нысанында келтірілген.";

приложение 1 и 2 к Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению 8 и 9 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Освобождение граждан от призыва на воинскую службу", утвержденных указанным приказом:
пункт 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. При подаче документов через портал к заявлению на оказание государственной услуги прикрепляются электронные копии документов указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги.
6. Требования к оказанию государственной услуги, включающие характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в форме перечня основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
приложения 1, 2 и 3 к Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению 10, 11 и 12 к настоящему приказу.
3. Департаменту организационно-мобилизационной работы Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра обороны ‒ начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Р. Жаксылыков
"СОГЛАСОВАНО"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство науки
и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Служба государственной охраны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба)
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 3 октября 2022 года № 869
Приложение 6
к Правилам воинского учета
военнообязанных и призывников
Команда ДДО Вид Вооруженных Сил Республики Казахстан
№__________ (род войск) _________________
Команда Министерства обороны
Республики Казахстан №____________
МИНИСТЕРСТВО ОБОРОНЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Порядковый номер по учетно-алфавитной книге ___________
ЛИЧНОЕ ДЕЛО ПРИЗЫВНИКА
__________________________________________________________________
(фамилия,
__________________________________________________________________
имя, отчество (при его наличии))
__________________ года рождения "_____"______________ (число и месяц)
Образование _______________________________________________________
Национальность (указывать по желанию) _______________________________
Гражданская специальность __________________________________________
Военная подготовка _________________________________________________
Спортивный разряд _________________________________________________
Отсрочка __________________________________________________________
Судимость _________________________________________________________
Начальник управления (отдела) по делам обороны
______________________ района ______________________________ области
Оборотная сторона обложки
Место для конверта для фотокарточек
ОПИСЬ документов, находящихся в личном деле

Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 8 және 9-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Құжаттарды портал арқылы берген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішке мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген құжаттардың электрондық көшірмелері тіркеледі.
6. Қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де мәліметтер осы қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың нысанында келтірілген.";
Қағидаларға 1, 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Ұйымдастыру-жұмылдыру жұмыстары департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
Р. Жаксылыков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан
Республикасының
Бас
прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан
Республикасының
Цифрлық
даму, қорғаныс жəне
аэроғарыш
өнеркəсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан
Республикасының
Ғылым
және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан
Республикасының
Денсаулық
сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан
Республикасының
Еңбек
және халықты әлеуметтік
қорғау
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан
Республикасының
Ішкі
істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан
Республикасының
Қаржы
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан
Республикасының
Мемлекеттік
күзет қызметі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан
Республикасының
Сыбайласжемқорлыққақарсы
іс-қимылагенттігі
(Сыбайлас
жемқорлыққақарсы
қызмет)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан
Республикасының
Сыртқы
істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан
Республикасының
Ұлттық
қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан
Республикасының
Ұлттық
экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2022 жылғы 3 қазандағы
№ 869 бұйрығына
1-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
6-қосымша
ҚІД командасы
№ ________
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің түрі
(әскер тегі) ____________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің командасы
№ __________
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ҚОРҒАНЫС МИНИСТРЛІГІ Есептік-әліпбилік кітап бойынша реттік нөмірі ____________ ӘСКЕРГЕ ШАҚЫРЫЛУШЫНЫҢ ЖЕКЕ ІСІ
__________________________________________________________________________
(тегі, аты,
__________________________________________________________________________
әкесінің аты (ол бар болған кезде)
_________________________________________ жылы "_____"_______________ туған
(күні және айы)
Білімі _____________________________________________________________________
Ұлты (қалауы бойынша көрсетілсін) ___________________________________________
Азаматтық мамандығы ______________________________________________________
Әскери даярлығы __________________________________________________________
Спорттық разряды __________________________________________________________
Кейінге қалдыру ___________________________________________________________
Сотталғандығы _____________________________________________________________
____________________ облысы _______________ ауданының қорғаныс істері
жөніндегі басқармасының (бөлімінің) бастығы
Мұқабаның екінші беті Фотосуреттерге арналған конверт үшін орын Жеке істе болатын құжаттардың ТІЗІМДЕМЕСІ

1. Учетная карта призывника.
2. Копия свидетельства о рождении призывника.
3. Копия паспорта, удостоверения личности.
4. Копия свидетельство о браке.
5. Копия свидетельства о рождении детей.
6. Копия документа об образовании.
7. Справка с места работы или учебы.
8. Характеристика с места работы или учебы.
9. Лист изучения призывника.
10. Лист беседы с родителями или с его законными представителями.
11. Справка о рентгенологическом исследовании органов грудной клетки.
12. Документы о состоянии здоровья.
13. Справка о наличии либо отсутствии сведений по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о совершении лицом уголовного правонарушения, утвержденная приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 64 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20674).
14. Информация от судебных органов о привлечении к уголовной ответственности.
15. Сообщения от органов РАГС о перемене фамилии, имени, отчества, изменения о дате рождения, о смерти.
Приложение 2 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "___" ______ 2022 года №___
Приложение 30
к Правилам воинского учета
военнообязанных и призывников
Форма
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
___________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах", отдел № ______ филиала Государственной корпорации
"Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов
на оказание государственной услуги
_________________________________________________________________________
(указать наименование государственной услуги в соответствии с перечнем)
Ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному перечнем основных требований к оказанию государственной
услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ______________________________________________________________________;
2) ______________________________________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
_______________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
работника Государственной корпорации)
Исполнитель:
_______________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Телефон _______________
Получил: _______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя (подпись)
"___"____________20___года
Приложение 3 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "___" ______ 2022 года №___
Приложение 31
к Правилам воинского учета
военнообязанных и призывников
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги
"Выдача призывникам удостоверений о приписке к призывным участкам и дубликатов удостоверений"
Наименование подвида государственной услуги:

1. Әскерге шақырылушының есепке алу картасы.
2. Әскерге шақырылушының туу туралы куәлігінің көшірмесі.
3. Төлқұжат, жеке куәліктің көшірмесі.
4. Неке туралы куәліктің көшірмесі.
5. Балаларының тууы туралы куәліктерінің көшірмесі.
6. Білімі туралы құжаттың көшірмесі.
7. Жұмыс немесе оқу орнынан анықтама.
8. Жұмыс немесе оқу орнынан мінездеме.
9. Әскерге шақырылушыны зерделеу парағы.
10. Ата-аналарымен немесе оның заңды өкілдерімен әңгімелесу парағы.
11. Кеуде қуысы органдарын рентгенологиялық зерттеу туралы анықтама.
12. Денсаулық жағдайы туралы құжаттар.
13. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 64 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тізілімінде № 20674 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің есептері бойынша адамның қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны туралы мәліметтің болуы немесе болмауы туралы анықтама.
14. Сот органдарынан қылмыстық жауаптылыққа тартылуы туралы ақпарат.
15. АХАТ органдарынан тегін, атын, әкесінің атын ауыстырғаны, туған күні бойынша өзгерістер, қайтыс болуы туралы хабарламалар.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2022 жылғы "____" ________
№_____ бұйрығына
2-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
30-қосымша
Нысан
Тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болған кезде)
______________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №____ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесімен көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге ____________________________________________
______________________________________________________________________
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын тізбесіге сәйкес көрсету)
құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1)________________________________________________;
2)________________________________________________;
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
________________________________________________ ______________
(Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің                  (қолы)
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде)
Орындаушы: тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде) ________________
Телефоны___________
Алдым:
________________________________________________ ______________
Көрсетілетін қызметті алушының                        (қолы)
тегі, аты,әкесінің аты (ол бар болған кезде)
20___ жылғы "___"____________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2022 жылғы "____" ________
№_____ бұйрығына
3-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
31-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "Әскерге шақырылушыларға әскерге шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәліктер және куәліктердің телнұсқаларын беру"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:

1) при первичном обращении услугополучателя, не прошедшего приписку в январе – марте в год исполнения ему семнадцати лет;
2) при утрате удостоверения о приписке;
3) при порче удостоверения о приписке;
4) при изменении фамилии, имени, отчества.
1
Наименование услугодателя
Местные органы военного управления Министерства обороны Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через "Государственную корпорацию".
3
Срок оказания государственной услуги
5 (пять) рабочих дней.
При обращении через Государственную корпорацию:
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов - 15 (пятнадцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания в Государственной корпорации - 15 (пятнадцать) минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача удостоверения о приписке либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным разделом 9 настоящего Перечня.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством РК
Бесплатно
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется по месту постоянной регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, днем приема заявления является следующий рабочий день).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

1) он жеті жасқа толған жылы қаңтар – наурызда тіркеуден өтпеген көрсетілетін қызметті алушы алғаш рет өтініш жасаған кезде;
2) тіркеу туралы куәлікті жоғалтқан кезде;
3) тіркеу туралы куәлік бүлінген кезде;
4) тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен кезде.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс Министрлігінің жергілікті әскери басқару органдары
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтінішті қабылдау:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру "Мемлекеттік корпорация" арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорация арқылы өтініш жасаған кезде:
құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағазда.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Тіркеу туралы куәлік не осы Тізбесінің 9-бөлімінде көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағазда.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет алушыдан алынатын төлем көлемі және ҚР заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін;
2) Мемлекеттік корпорацияның – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден сенбіге дейінгіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тұрақты тіркелу орны бойынша жедел қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібінде жүзеге асырылады, сондай-ақ электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;
3) порталдың – жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтінішті қабылдаған күн келесі жұмыс күні болып табылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:

1) интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz;
2) Государственной корпорации: www.gov4c.kz;
3) портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1. В Государственную корпорацию:
1) при первичном обращении услугополучателя, не прошедшего приписку в январе – марте в год исполнения ему семнадцати лет:
заявление на выдачу удостоверения о приписке к призывному участку и дубликатов удостоверений;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
копию документа об образовании (при наличии);
выписка из книги протоколов районной (городской) призывной комиссии (услугополучатель получает в МОВУ по месту воинского учета);
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнены строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70% общей площади фотографии).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о рождении, о браке, о рождении детей, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
2) при утрате удостоверения о приписке:
заявление на выдачу удостоверения о приписке к призывному участку и дубликатов удостоверений;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнены строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70 % общей площади фотографии).
Копия постановления о наложении административного взыскания за умышленную порчу или утрату документа воинского учета, предусмотренного статьей 649 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", либо справка с уполномоченного государственного органа, подтверждающая факт утраты или порчи по независящим от услугополучателя обстоятельствам (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
3) при порче удостоверения о приписке:
заявление на выдачу удостоверения о приписке к призывному участку и дубликатов удостоверений;
удостоверение личности, либо его электронные документы из сервиса цифровых документов (для идентификации);
оригинал удостоверения о приписке (в случаи порчи);
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнены строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70 % общей площади фотографии).
Копия постановления о наложении административного взыскания за умышленную порчу или утрату документа воинского учета, предусмотренного статьей 649 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", либо справка с уполномоченного государственного органа, подтверждающая факт утраты или порчи по независящим от услугополучателя обстоятельствам (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурстарында;
3) www.egov.kz порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1. Мемлекеттік корпорацияға:
1) он жеті жасқа толған жылы қаңтар – наурызда тіркеуден өтпеген көрсетілетін қызметті алушы алғаш рет өтініш жасаған кезде:
әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлікті және куәліктің телнұсқаларын беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
білімі туралы құжаттың көшірмесі (бар болған кезде);
аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссиясының хаттамалары кітабынан үзінді (көрсетілетін қызметті алушы әскери есепте тұрған ЖӘБО-дан алады);
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс);
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, туу туралы, некеге тұру туралы, балаларының туу туралы, тұрғылықты жері немесе уақытша келген орны бойынша тіркелуі туралы құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация жұмыскері"электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
2) тіркеу туралы куәлікті жоғалтқан кезде:
әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлікті және куәліктің телнұсқаларын беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс);
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 649-бабында көзделген әскери есепке алу құжатын қасақана бүлдiргені немесе жоғалтқаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының көшірмесі немесе бүлдіру немесе жоғалту фактісі көрсетілетін қызметті алушыға байланысты емес мән-жайларда болғанын растайтын уәкілетті мемлекеттік органнан анықтама (көрсетілетін қызметті алушы қоса береді);
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
3) тіркеу туралы куәлік бүлінген кезде:
әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлікті және куәліктің телнұсқаларын беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәліктің түпнұсқасы (бүлінген кезде);
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс);
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 649-бабында көзделген әскери есепке алу құжатын қасақана бүлдiргені немесе жоғалтқаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының көшірмесі немесе бүлдіру немесе жоғалту фактісі көрсетілетін қызметті алушыға байланысты емес мән-жайларда болғанын растайтын уәкілетті мемлекеттік органнан анықтама (көрсетілетін қызметті алушы қоса береді);
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

4) при изменении фамилии, имени, отчества:
заявление на выдачу удостоверения о приписке к призывному участку и дубликатов удостоверений;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
оригинал имеющегося удостоверения о приписке;
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнены строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70 % общей площади фотографии).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
2. На портал:
1) при первичном обращении услугополучателя, не прошедшего приписку в январе – марте в год исполнения ему семнадцати лет:
заявление на выдачу удостоверения о приписке к призывному участку и дубликатов удостоверений в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия документа об образовании (при наличии) прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Выписка из книги протоколов районной (городской) призывной комиссии(прилагается услугодателем).
Копия постановления о наложении административного взыскания за неисполнение гражданами обязанностей по воинскому учету, предусмотренного статьей 647 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о рождении, о браке, о рождении детей, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
2) при утрате удостоверения о приписке заполняется заявление на выдачу удостоверения о приписке к призывному участку и дубликатов удостоверений в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем.
Копия постановления о наложении административного взыскания за умышленную порчу или утрату документа воинского учета, предусмотренного статьей 649 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", либо справка с уполномоченного государственного органа, подтверждающая факт утраты или порчи по независящим от услугополучателя обстоятельствам (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

4) тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен кезде:
әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлікті және куәліктің телнұсқаларын беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
қолындағы әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәліктің түпнұсқасы;
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
2. Порталға:
1) он жеті жасқа толған жылы қаңтар – наурызда тіркеуден өтпеген көрсетілетін қызметті алушы алғаш рет өтініш жасаған кезде:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлік және қуәліктің телнұсқаларын беруге өтініш;
білімі туралы құжаттың электрондық көшірмесі (бар болған кезде), оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді.
Аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссиясының хаттамалары кітабынан үзінді (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 647-бабында көзделген азаматтардың әскери есепке алу жөніндегі міндеттерді орындамағаны үшін әкімшілік жаза қолдану туралы қаулының көшірмесі (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, туу туралы, некеге тұру туралы, балаларының туу туралы, тұрғылықты жері немесе уақытша келген орны бойынша тіркелуі туралы құжаттар туралы мәліметтерді, көлемі 30х40 мм графикалық файл түрінде екі цифрлық фотосуретті көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
2) тіркеу туралы куәлікті жоғалтқан кезде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлік және куәліктің телнұсқаларын беруге өтініш толтырылады.
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 649-бабында көзделген әскери есепке алу құжатын қасақана бүлдiргені немесе жоғалтқаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының көшірмесі немесе бүлдіру немесе жоғалту фактісі көрсетілетін қызметті алушыға байланысты емес мән-жайларда болғанын растайтын уәкілетті мемлекеттік органнан анықтама (көрсетілетін қызметті алушы қоса береді);
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметті, көлемі 30х40 мм графикалық файл түрінде цифрлық фотосуретті көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

3) при порче удостоверения о приписке:
заявление на выдачу удостоверения о приписке к призывному участку и дубликатов удостоверений в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия удостоверения о приписке прикрепляется к заявлению услугополучателем (оригинал удостоверения о приписке подлежит сдаче в Государственную корпорацию, при обращении услугополучателя за результатом оказания государственной услуги).
Копия постановления о наложении административного взыскания за умышленную порчу или утрату документа воинского учета, предусмотренного статьей 649 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", либо справка с уполномоченного государственного органа, подтверждающая факт утраты или порчи по независящим от услугополучателя обстоятельствам (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
4) при изменении фамилии, имени, отчества:
заявление на выдачу удостоверения о приписке к призывному участку и дубликатов удостоверений в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия удостоверения о приписке прикрепляется к заявлению услугополучателем (оригинал удостоверения о приписке подлежит сдаче в Государственную корпорацию, при обращении услугополучателя за результатом оказания государственной услуги).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствия услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными настоящими Правилами;
3) отсутствия записи в книге протоколов призывной комиссии, при первичном обращении услугополучателя, не прошедшего приписку в январе – марте в год исполнения ему семнадцати лет.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 4 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "___" ______ 2022 года №____
Приложение 32
к Правилам воинского учета
военнообязанных и призывников
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги
"Выдача военных билетов или их дубликатов (временных удостоверений взамен военных билетов) офицерам, сержантам, солдатам запаса"
Наименование подвида государственной услуги:

3) тіркеу туралы куәлік бүлінген кезде:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлік және куәліктің телнұсқаларын беруге өтініш;
әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәліктің электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді (көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алуға келген кезде әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәліктің түпнұсқасын Мемлекеттік корпорацияға тапсыруға тиіс).
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 649-бабында көзделген әскери есепке алу құжатын қасақана бүлдiргені немесе жоғалтқаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының көшірмесі немесе бүлдіру немесе жоғалту фактісі көрсетілетін қызметті алушыға байланысты емес мән-жайларда болғанын растайтын уәкілетті мемлекеттік органнан анықтама (көрсетілетін қызметті алушы қоса береді);
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметті, көлемі 30х40 мм графикалық файл түрінде цифрлық фотосуретті көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
4) тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен кезде:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен расталған электрондық құжат нысанында әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлікті және куәліктердің телнұсқаларын беруге өтініш;
әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәліктің электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді (көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алуға келген кезде әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәліктің тұпнұсқасын Мемлекеттік корпорацияға тапсыруға тиіс).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметті, көлемі 30х40 мм графикалық файл түрінде цифрлық фотосуретті көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс болмауы анықталған;
2) көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) ұсынылған материалдар, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті деректер мен мәліметтер осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеген;
3) шақыру комиссиясының хаттамалары кітабында жазба болмаған,оған он жеті жас толған жылы қаңтар – наурызда әскерге шақыру учаскесіне тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы алғаш рет өтініш жасаған кезде.
10
Мемлекеттік оның ішінде электрондық нұсқада және Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада тіркелген пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты алу үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалану арқылы мобильді қосымшада тіркеуден өту, әрі қарай "Цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Тіршілік әрекетін шектейтін организм қызметінің тұрақты бұзылуымен денсаулығы нашарлаған көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды қажет болған жағдайда Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы өтініш жасау жолымен тұрғылықты жеріне барумен Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қолжетімділік режимінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ бар болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда ала алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2021 жылғы "____" ________
№_____ бұйрығына
4-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
32-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "Запастағы офицерлерге, сержанттарға, сарбаздарға әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) немесе олардың телнұсқаларын беру"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:

1) для граждан, прошедших подготовку по программе офицеров запаса на военных кафедрах высших учебных заведений;
2) уволенным с воинской службы в запас, из числа офицерского состава;
3) освобожденным из мест лишения свободы;
4) прибывших из других государств на постоянное место жительства в Республику Казахстан;
5) при обмене военного билета старого образца на новый;
6) при утрате военного билета;
7) при порче военного билета;
8) при изменении фамилии, имени, отчества;
9) восстановленным в воинском звании офицерского состава;
10) не достигших 27 лет, подлежащих передаче на воинский учет военнообязанных по состоянию здоровья;
11) достигшим 27 лет, не прошедшие воинской службы в связи предоставлением отсрочек (освобождения) от призыва;
12) достигшим 27 лет, не прошедшие воинской службы, из числа ранее не состоявших на воинском учете и не прошедших приписку к призывному участку;
13) для граждан, уволенных в запас из Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, Службы государственной охраны Республики Казахстан и правоохранительных органов;
14) женщинам, получившим военно-учетные специальности по окончании организаций образования в области здравоохранения;
15) гражданам, прошедшим подготовку по военно-техническим и другим специальностям;
16) граждане призывного возраста, у которых один из родственников (отец, мать, брат или сестра) погиб, умер или стал лицом с инвалидностью первой или второй группы при исполнении служебных обязанностей в период прохождения воинской службы;
17) имеющие ученую степень;
18) священнослужители зарегистрированных религиозных объединений;
19) женщинам, призываемым в Вооруженные Силы Республики Казахстан для прохождения воинской службы по контракту.
1
Наименование услугодателя
Местные органы военного управления Министерства обороны Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через "Государственную корпорацию".
3
Срок оказания государственной услуги
в городах республиканского и областного значений, столице - 7 (семь) рабочих дней;
в районах - 5 (пять) рабочих дней.
При обращении через Государственную корпорацию:
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов - 15 (пятнадцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания в Государственной корпорации - 15 (пятнадцать) минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача военных билетов (временных удостоверений взамен военных билетов) офицерам, сержантам, солдатам запаса (далее – военный билет) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным разделом 9 настоящего Перечня.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) жоғары оқу орындарының әскери кафедраларында запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша дайындықтан өткен азаматтар үшін;
2) офицерлер құрамы қатарынан әскери қызметтен запасқа шығарылғандар;
3) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғандар;
4) басқа мемлекеттерден Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келгендер;
5) ескі үлгідегі әскери билетті жаңасына ауыстырған кезде;
6) әскери билетті жоғалтқан кезде;
7) әскери билет бүлінген кезде;
8) тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен кезде;
9) офицерлер құрамының әскери атағы қалпына келтірілгендер;
10) денсаулық жағдайы бойынша әскери есепке берілуге жататын 27 жасқа толмаған әскери міндеттілер;
11) әскерге шақыру кейінге қалдырылуына (босатылуына) байланысты әскери қызмет өткермеген 27 жасқа толғандар;
12) бұдан бұрын әскери есепте тұрмаған және әскерге шақыру учаскесіне тіркеуден өтпегендер қатарынан әскери қызмет өткермеген 27 жасқа толғандар;
13) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінен, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарынан, Мемлекеттік күзет қызметінен және құқық қорғау органдарынан запасқа шығарылған азаматтар үшін;
14) денсаулық сақтау саласында білім беру ұйымдарын бітіргеннен әскери-есептік мамандықтар алған әйелдер;
15) әскери-техникалық және басқа да мамандықтар бойынша даярлықтан өткен азаматтар;
16) туыстарының бiрi (әкесi, анасы, аға-інілерi немесе әпке-сіңлілері) әскери қызмет өткеру кезеңiнде қызметтік мiндеттерiн орындау кезiнде қаза тапқан, қайтыс болған немесе бiрiншi немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адам болып қалған әскерге шақыру жасындағы азаматтар;
17) ғылыми дәрежесі барлар;
18) тіркелген діни бірлестіктердің дін қызметкерлері;
19) келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеру үшін Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне әскерге шақырылған әйелдер.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жергілікті әскери басқару органдары
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтінішті қабылдау:
1)"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2)www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру "Мемлекеттік корпорация" арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
республикалық және облыстық маңызы бар қалаларда, астанада – 7 (жеті) жұмыс күні;
аудандарда – 5 (бес) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорация арқылы өтініш жасаған кезде:
құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағазда.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Запастағы офицерлерге, сержанттарға, сарбаздарға әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) және олардың телнұсқаларын (бұдан әрі – әскери билет) беру не осы Тізбесінің 9-бөлімінде көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағазда.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет алушыдан алынатын төлем көлемі және ҚР заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется по месту постоянной регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, днем приема заявления является следующий рабочий день).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz;
2) Государственной корпорации: www.gov4c.kz;
3) портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1. В Государственную корпорацию:
1) для граждан, прошедших подготовку по программе офицеров запаса на военных кафедрах высших учебных заведений:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
копию документа об образовании;
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнена строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70% общей площади фотографии).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
2) уволенным с воинской службы в запас, из числа офицерского состава:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
копию документа об образовании (при наличии);
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнена строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70% общей площади фотографии).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат13.00-ден 14.00-ге дейін;
2) Мемлекеттік корпорацияның – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбіні және мереке күндерін қоспағанда басқа, дүйсенбіден сенбіге дейінгіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тұрақты тіркелу орны бойынша жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады.
3) порталға – жөндеу жұмыстарының жүргізілуімен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес қызмет алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтінішті қабылдау күні келесі жұмыс күні болып табылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) ҚР Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz;интернет-ресурсында;
2) www.gov4c.kz мемлекеттік корпорациясында;
3) www.egov.kz порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1. Мемлекеттік корпорацияға:
1) жоғары оқу орындарының әскери кафедраларында запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша дайындықтан өткен азаматтар үшін:
запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
білімі туралы құжаттың көшірмесі;
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
2) офицерлер құрамы қатарынан әскери қызметтен запасқа шығарылғандар:
запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
білімі туралы құжаттың көшірмесі (бар болған кезде);
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

3) освобожденным из мест лишения свободы:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
копия справки об освобождении с учреждения уголовно-исполнительной системы;
копию документа об образовании (при наличии);
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнена строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70% общей площади фотографии).
Выписка из книги протоколов районной (городской) призывной комиссии после прохождения медицинской комиссии либо выписка из учетно-алфавитной книги, если до судимости состоял на учете призывников (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о браке услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
4) прибывших из других государств на постоянное место жительства в Республику Казахстан:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
документ, подтверждающий отношение к воинской службе (нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языке либо нотариально засвидетельствованная подлинность подписи переводчика сделавшего перевод на государственный или русский язык, в соответствии со статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате") (при наличии);
копия документа об образовании (при наличии, переведенный на государственный (русский) язык) (оригинал – для сверки);
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнена строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70% общей площади фотографии).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
5) при обмене военного билета старого образца на новый:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
оригинал военного билета (старого образца);
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнена строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70% общей площади фотографии).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

3) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғандар:
запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінен босатылғаны туралы анықтаманың көшірмесі;
білімі туралы құжаттың көшірмесі (бар болған кезде);
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс).
Егер сотталғанға дейін әскерге шақырылушылар есебінде тұрса, аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссиясының хаттамалары кітабынан не есептік-әліпбилік кітаптан үзінді (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, некеге тұру туралы құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
4) басқа мемлекеттерден Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келгендер:
запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
әскери қызметке қатынасын растайтын құжат ("Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабына сәйкес мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аударманы жасаған аудармашының мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармашысының нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалылығы не нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалығы) (бар болған кезде);
білімі туралы құжаттың көшірмесі (бар болған кезде, мемлекеттік (орыс) тілге аударылған (түпнұсқасы салыстыру үшін);
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
5) ескі үлгідегі әскери билетті жаңасына ауыстырған кезде:
запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
әскери билеттің түпнұсқасы (ескі үлгідегі);
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

6) при утрате военного билета:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
копия постановления о наложении административного взыскания за умышленную порчу или утрату документа воинского учета, предусмотренного статьей 649 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", либо справка с уполномоченного государственного органа, подтверждающая факт утраты либо порчи по независящим от услугополучателя обстоятельствам;
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнена строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70% общей площади фотографии).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
7) при порче военного билета:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
оригинал военного билета (испорченного);
копия постановления о наложении административного взыскания за умышленную порчу или утрату документа воинского учета, предусмотренного статьей 649 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", либо справка с уполномоченного государственного органа, подтверждающая факт утраты либо порчи по независящим от услугополучателя обстоятельствам;
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнена строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70% общей площади фотографии).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
8) при изменении фамилии, имени, отчества:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
оригинал военного билета;
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнена строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70% общей площади фотографии).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

6) әскери билетті жоғалтқан кезде:
запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 649-бабында көзделген әскери есепке алу құжатын қасақана бүлдiргені немесе жоғалтқаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының көшірмесі немесе бүлдіру немесе жоғалту фактісі көрсетілетін қызметті алушыға байланысты емес мән-жайларда болғанын растайтын уәкілетті мемлекеттік органнан анықтама (көрсетілетін қызметті алушы қоса береді );
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
7) әскери билет бүлінген кезде:
запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
әскери билеттің түпнұсқасы (бүлінген);
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 649-бабында көзделген әскери есепке алу құжатын қасақана бүлдiргені немесе жоғалтқаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының көшірмесі немесе бүлдіру немесе жоғалту фактісі көрсетілетін қызметті алушыға байланысты емес мән-жайларда болғанын растайтын уәкілетті мемлекеттік органнан анықтама (көрсетілетін қызметті алушы қоса береді );
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
8) тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен кезде:
запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
әскери билеттің түпнұсқасы;
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

9) восстановленным в воинском звании офицерского состава:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
копия постановление суда о восстановлении в воинском звании;
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнена строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70% общей площади фотографии).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
10) не достигших 27 лет, подлежащих передаче на воинский учет военнообязанных по состоянию здоровья:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
копию документа об образовании (при наличии);
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнена строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70% общей площади фотографии).
Выписка из книги протоколов районной (городской) призывной комиссии о признании негодным к воинской службе в мирное время, ограниченно годными в военное время или освобожденным от призыва на воинскую службу по призыву в мирное время (прилагается услугодателем).
Выписка из решения областной (города республиканского значения и столицы) призывной комиссии о признании негодным к воинской службе в мирное время, ограниченно годными в военное время или освобожденным от призыва на воинскую службу по призыву в мирное время (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
11) достигшим 27 лет, не прошедшие воинской службы в связи предоставлением отсрочек (освобождения) от призыва:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
копию документа об образовании (при наличии);
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнена строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70% общей площади фотографии).
Выписка из книги протоколов районной (городской) призывной комиссии (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

9) офицерлер құрамының әскери атағы қалпына келтірілгендер:
запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
әскери атағын қалпына келтіргені туралы сот қаулысының көшірмесі;
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
10) денсаулық жағдайы бойынша әскери есепке берілуге жататын 27 жасқа толмаған әскери міндеттілер:
запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
білімі туралы құжаттың көшірмесі (бар болған кезде);
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс).
Аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссиясының бейбіт уақытта әскери қызметке жарамсыз, соғыс уақытында шектеулі жарамды немесе бейбіт уақытта әскерге шақыру бойынша әскери қызметке шақырылудан босатылған деп тану туралы хаттамалары кітабынан үзінді (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
Облыстық (республикалық маңызы бар қаланың және астананың) әскерге шақыру комиссиясының бейбіт уақытта әскери қызметке жарамсыз, соғыс уақытында шектеулі жарамды немесе бейбіт уақытта әскерге шақыру бойынша әскери қызметке шақырылудан босатылған деп тану туралы шешімінен үзінді (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
11) әскерге шақыру кейінге қалдырылуына (босатылуына) байланысты әскери қызмет өткермеген 27 жасқа толғандар:
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
білімі туралы құжаттың көшірмесі (бар болған кезде);
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс).
Аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссиясының хаттамалары кітабынан үзінді (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

15) гражданам, прошедшим подготовку по военно-техническим и другим специальностям:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
копию документа об образовании (при наличии);
нотариально заверенная копия сертификата о завершении обучения по программе подготовки военнообученного резерва;
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнена строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70% общей площади фотографии).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о браке услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
16) граждане призывного возраста, у которых один из родственников (отец, мать, брат или сестра) погиб, умер или стал лицом с инвалидностью первой или второй группы при исполнении служебных обязанностей в период прохождения воинской службы:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнена строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70% общей площади фотографии).
Выписка из книги протоколов районной (городской) призывной комиссии об освобождении от призыва на воинскую службу в соответствии с пунктом 1 статьи 36 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
17) имеющие ученую степень:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
две фотографии размером 30х40мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнена строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70% общей площади фотографии).
Выписка из книги протоколов районной (городской) призывной комиссии об освобождении от призыва на воинскую службу в соответствии с пунктом 1 статьи 36 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

15) әскери-техникалық және басқа да мамандықтар бойынша даярлықтан өткен азаматтар:
запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
білімі туралы құжаттың көшірмесі (бар болған кезде);
әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламасы бойынша оқуды аяқтағаны туралы сертификаттың нотариат бекіткен көшірмесі;
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70 %-ін алатындай жасалуға тиіс).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, некеге тұру туралы құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
16) туыстарының бiрi (әкесi, анасы, аға-інілерi немесе әпке-сіңлілері) әскери қызмет өткеру кезеңiнде қызметтік мiндеттерiн орындау кезiнде қаза тапқан, қайтыс болған немесе бiрiншi немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адам болып қалған әскерге шақыру жасындағы азаматтар:
запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс).
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 36-бабының 1-тармағына сәйкес әскери қызметке шақырудан босату туралы аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссиясының хаттамалары кітабынан үзінді (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді);
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
17) ғылыми дәрежесі барлар:
запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс).
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 36-бабының 1-тармағына сәйкес әскери қызметке шақырудан босату туралы аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссиясының хаттамалары кітабынан үзінді (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді);
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

18) священнослужители зарегистрированных религиозных объединений:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
две фотографии размером 30х40мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнена строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70% общей площади фотографии).
Выписка из книги протоколов районной (городской) призывной комиссии об освобождении от призыва на воинскую службу в соответствии с пунктом 1 статьи 36 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
19) женщинам, призываемым в Вооруженные Силы Республики Казахстан для прохождения воинской службы по контракту:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
копию документа об образовании (при наличии);
выписка из приказа командира (начальника) воинской части (учреждения) о заключении контракта о прохождении воинской службы по контракту (получается услугополучателем в войсковой части (учреждении);
карта медицинского освидетельствования гражданина, пребывающего в запасе по форме, согласно приложению 54 к настоящим Правилам (с заключением об определении степени годности к воинской службе);
две фотографии размером 30х40 мм (фотографии должны соответствовать возрасту заявителя и выполнена строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около 70% общей площади фотографии).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о браке услугополучателя, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
2. На портал:
1) для граждан, прошедших подготовку по программе офицеров запаса на военных кафедрах высших учебных заведений:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия документа об образовании прикрепляется к заявлению услугополучателем;
Сведения о документах, удостоверяющих личность, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

18) тіркелген діни бірлестіктердің дін қызметкерлері:
запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс).
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 36-бабының 1-тармағына сәйкес әскери қызметке шақырудан босату туралы аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссиясының хаттамалары кітабынан үзінді (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
19) келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеру үшін Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне әскерге шақырылған әйелдер:
запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
білімі туралы құжаттың көшірмесі (бар болған кезде);
келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеру туралы шарт жасау туралы әскери бөлім (мекеме) командирінің (бастығының) бұйрығынан үзінді (көрсетілетін қызметті алушы әскери бөлімнен (мекемеден) алады);
осы Қағидаларға 54-қосымшаға сәйкес нысан бойынша запаста тұратын азаматты медициналық куәландыру картасы (әскери қызметке жарамдылық дәрежесін айқындау туралы қорытындысы бар);
көлемі 30х40 мм екі фотосурет (фотосуреттер өтініш иесінің жасына сәйкес болуға және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген, беті фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 70%-ін алатындай жасалуға тиіс).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, некеге тұру туралы құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
2. Порталға:
1) жоғары оқу орындарының әскери кафедраларында запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша даярлықтан өткен азаматтар үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
білімі туралы құжаттың электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметті, көлемі 30х40 мм графикалық файл түрінде цифрлық фотосуретті көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

2) уволенным с воинской службы в запас, из числа офицерского состава:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия документа об образовании (при наличии) прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
3) освобожденным из мест лишения свободы:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия справки об освобождении с учреждения уголовно-исполнительной системы, прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия документа об образовании (при наличии) прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Выписка из книги протоколов районной (городской) призывной комиссии после прохождения медицинской комиссии либо выписка из учетно-алфавитной книги, если до судимости состоял на учете призывников (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
4) прибывших из других государств на постоянное место жительства в Республику Казахстан:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронный документ, подтверждающий отношение к воинской службе (нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языке либо нотариально засвидетельствованная подлинность подписи переводчика сделавшего перевод на государственный или русский язык, в соответствии со статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате") (при наличии), прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия документа об образовании (переведенный на государственный (русский) язык) (при наличии) прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Копия документа, подтверждающего отношение к воинской службе (нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языке либо нотариально засвидетельствованная подлинность подписи переводчика сделавшего перевод на государственный или русский язык, в соответствии со статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате") (при наличии) подлежит сдаче в Государственную корпорацию, при обращении услугополучателя за результатом оказания государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

2) офицерлер құрамы қатарынан әскери қызметтен запасқа шығарылған азаматтар үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
білімі туралы құжаттың (бар болған кезде) электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметті, көлемі 30х40 мм графикалық файл түрінде цифрлық фотосуретті көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
3) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғандарға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінен босатылғаны туралы анықтаманың электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді;
білімі туралы құжаттың (бар болған кезде) электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді.
Егер сотталғанға дейін әскерге шақырылушылар есебінде тұрса, аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссиясының хаттамалары кітабынан не есептік-әліпбилік кітаптан үзінді (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметті, көлемі 30х40 мм графикалық файл түрінде цифрлық фотосуретті көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
4) басқа мемлекеттерден Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келгендер:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
әскери қызметке қатынасын растайтын ("Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабына сәйкес мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аударманы жасаған аудармашының мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармашысының нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалылығы не нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалығы) (бар болған кезде) электрондық құжат, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді;
көрсетілетін қызметті алушы өтінішіне білімі туралы құжаттың (нотариат растаған және мемлекеттік (орыс) тілге аударылған (бар болған кезде) электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді.
әскери қызметке қатынасын растайтын құжаттың көшірмесін ("Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабына сәйкес мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аударманы жасаған аудармашының мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармашысының нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалылығы не нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалығы) (бар болған кезде) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға келгенде Мемлекеттік корпорацияға тапсыруға тиіс;
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, графикалық файл түріндегі көлемі 30х40 мм цифрлық фотосуретін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

5) при обмене военного билета старого образца на новый заполняется заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем.
Оригинал военного билета (старого образца) подлежит сдаче в Государственную корпорацию, при обращении услугополучателя за результатом оказания государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
6) при утрате военного билета заполняется заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем.
Копия постановления о наложении административного взыскания за умышленную порчу или утрату документа воинского учета, предусмотренного статьей 649 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", либо справка с уполномоченного государственного органа, подтверждающая факт утраты либо порчи по независящим от услугополучателя обстоятельствам (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
7) при порче военного билета:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
Копия постановления о наложении административного взыскания за умышленную порчу или утрату документа воинского учета, предусмотренного статьей 649 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", либо справка с уполномоченного государственного органа, подтверждающая факт утраты либо порчи по независящим от услугополучателя обстоятельствам (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

5) ескі үлгідегі әскери билетті жаңасына ауыстырған кезде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш толтырылады;
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуға келген кезде әскери билеттің түпнұсқасын (ескі үлгідегі) Мемлекеттік корпорацияға тапсыруға тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, графикалық файл түріндегі көлемі 30х40 мм цифрлық фотосуретін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
6) әскери билетті жоғалтқан кезде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш толтырылады;
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 649-бабында көзделген әскери есепке алу құжатын қасақана бүлдiргені немесе жоғалтқаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының көшірмесі немесе бүлдіру немесе жоғалту фактісі көрсетілетін қызметті алушыға байланысты емес мән-жайларда болғанын растайтын уәкілетті мемлекеттік органнан анықтама (көрсетілетін қызметті алушы қоса береді );
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, графикалық файл түріндегі көлемі 30х40 мм цифрлық фотосуретті көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
7) әскери билет бүлінген кезде:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 649-бабында көзделген әскери есепке алу құжатын қасақана бүлдiргені немесе жоғалтқаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының көшірмесі немесе бүлдіру немесе жоғалту фактісі көрсетілетін қызметті алушыға байланысты емес мән-жайларда болғанын растайтын уәкілетті мемлекеттік органнан анықтама (көрсетілетін қызметті алушы қоса береді );
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, графикалық файл түріндегі көлемі 30х40 мм цифрлық фотосуретті көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

11) достигшим 27 лет, не прошедшие воинской службы в связи предоставлением отсрочек от призыва:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия документа об образовании (при наличии) прикрепляется к заявлению услугополучателем;
Выписка из книги протоколов районной (городской) призывной комиссии (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
12) достигшим 27 лет, не прошедшие воинской службы, из числа ранее не состоявших на воинском учете и не прошедших приписку к призывному участку:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия документа об образовании (при наличии) прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия карты медицинского освидетельствования гражданина, пребывающего в запасе, (с заключением об определении степени годности к воинской службе) прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о браке, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
13) для граждан, уволенных в запас из Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, Службы государственной охраны Республики Казахстан и правоохранительных органов:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия документа об образовании (при наличии) прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия документа, подтверждающая категорию годности к воинской службе(для уволенных по состоянию здоровья),прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

11) әскерге шақыру кейінге қалдырылуына (босатылуына) байланысты әскери қызмет өткермеген, 27 жасқа толғандарға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
білімі туралы құжаттың (бар болған кезде) электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді.
аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссиясының хаттамалары кітабынан үзінді (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, графикалық файл түріндегі көлемі 30х40 мм цифрлық фотосуретін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
12) бұдан бұрын әскери есепте тұрмаған және әскерге шақыру учаскесіне тіркеуден өтпегендер қатарынан әскери қызмет өткермеген 27 жасқа толғандарға;
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
білімі туралы құжаттың (бар болған кезде)электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді;
запаста тұратын азаматты медициналық куәландыру картасының электрондық көшірмесі (әскери қызметке жарамдылығын анықтау туралы қорытындымен), оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, некеге тұру туралы құжаттар туралы мәліметтерді, графикалық файл түріндегі көлемі 30х40 мм цифрлық фотосуретін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
13) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінен, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарынан, Мемлекеттік күзет қызметінен және құқық қорғау органдарынан запасқа шығарылған азаматтар үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
білімі туралы құжаттың (бар болған кезде) электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді;
әскери қызметке жарамдылық санатын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (денсаулық жағдайы бойынша шығарылғандар үшін), оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, графикалық файл түріндегі көлемі 30х40 мм цифрлық фотосуретін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

14) женщинам, получившим военно-учетные специальности по окончании организаций образования в области здравоохранения:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия документа об образовании прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия карты медицинского освидетельствования гражданина, пребывающего в запасе по форме, согласно приложению 54 к настоящим Правилам (с заключением об определении степени годности к воинской службе), прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, об образовании, о браке, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
15) гражданам, прошедшим подготовку по военно-техническим и другим специальностям:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия документа об образовании (при наличии) прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия нотариально заверенного сертификата о завершении обучения по программе подготовки военнообученного резерва, прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о браке, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
16) гражданами призывного возраста, у которых один из родственников (отец, мать, брат или сестра) погиб, умер или стал лицом с инвалидностью первой или второй группы при исполнении служебных обязанностей в период прохождения воинской службы заполняется заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем.
Выписка из книги протоколов районной (городской) призывной комиссии об освобождении от призыва на воинскую службу в соответствии с пунктом 1 статьи 36 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

14) денсаулық сақтау саласында білім беру ұйымдарын бітіргеннен әскери-есептік мамандықтар алған әйелдер:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
білімі туралы құжаттың (бар болған кезде) электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді;
осы Қағидаларға 54-қосымшаға сәйкес нысан бойынша запаста тұратын азаматты медициналық куәландыру картасының (әскери қызметке жарамдылық дәрежесін айқындау туралы қорытындысы бар) электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді;
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, білімі туралы, некеге тұру туралы құжаттар туралы мәліметтерді, графикалық файл түріндегі көлемі 30х40 мм цифрлық фотосуретін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
15) әскери-техникалық және басқа да мамандықтар бойынша даярлықтан өткен азаматтарға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
білімі туралы құжаттың (бар болған кезде) электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді;
әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламасы бойынша оқуды аяқтағаны туралы сертификаттың нотариат растаған электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, некеге тұру туралы құжаттар туралы мәліметтерді, графикалық файл түріндегі көлемі 30х40 мм цифрлық фотосуретін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
16) туыстарының бiрi (әкесi, анасы, аға-інілерi немесе әпке-сіңлілері) әскери қызмет өткеру кезеңiнде қызметтік мiндеттерiн орындау кезiнде қаза тапқан, қайтыс болған немесе бiрiншi немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адам болып қалған әскерге шақыру жасындағы азаматтарға көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш толтырылады.
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 36-бабының 1-тармағына сәйкес әскери қызметке шақырудан босату туралы аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссиясының хаттамалары кітабынан үзінді (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, графикалық файл түріндегі көлемі 30х40 мм цифрлық фотосуретін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

17) имеющим ученую степень заполняется заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем.
Выписка из книги протоколов районной (городской) призывной комиссии об освобождении от призыва на воинскую службу в соответствии с пунктом 1 статьи 36 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
18) священнослужители зарегистрированных религиозных объединений заполняется заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем.
Выписка из книги протоколов районной (городской) призывной комиссии об освобождении от призыва на воинскую службу в соответствии с пунктом 1 статьи 36 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
19) женщинам, призываемых в Вооруженные Силы Республики Казахстан для прохождения воинской службы по контракту:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата (временного удостоверения взамен военного билета) офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем.
электронная копия выписки из приказа командира (начальника) воинской части (учреждения) о заключении контракта о прохождении воинской службы по контракту, (получается услугополучателем в войсковой части (учреждении) прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия документа об образовании (при наличии) прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия карты медицинского освидетельствования гражданина, пребывающего в запасе по форме, согласно приложению 54 к настоящим Правилам (с заключением об определении степени годности к воинской службе), прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о браке, цифровая фотография размером 30x40 мм в виде графического файла услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

17) ғылыми дәрежесі барларға көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш толтырылады.
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 36-бабының 1-тармағына сәйкес әскери қызметке шақырудан босату туралы аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссиясының хаттамалары кітабынан үзінді (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, графикалық файл түріндегі көлемі 30х40 мм цифрлық фотосуретін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
18) тіркелген діни бірлестіктердің дін қызметкерлеріне көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш толтырылады.
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 36-бабының 1-тармағына сәйкес әскери қызметке шақырудан босату туралы аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссиясының хаттамалары кітабынан үзінді (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, графикалық файл түріндегі көлемі 30х40 мм цифрлық фотосуретін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
19) келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеру үшін Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне әскерге шақырылған әйелдерге:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицер, сержант, сарбаз әскери билетін немесе оның телнұсқасын (әскери билет орнына уақытша куәлік) беруге өтініш;
келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеру туралы келісімшарт жасау туралы әскери бөлім (мекеме) командирінің (бастығының) бұйрығынан үзіндінің (көрсетілетін қызметті алушы әскери бөлімнен (мекемеден) алады) электрондық көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушы өтінішіне білімі туралы құжаттың (бар болған кезде) электрондық көшірмесін тіркейді;
осы Қағидаларға 54-қосымшаға сәйкес нысан бойынша запаста тұратын азаматты медициналық куәландыру картасының (әскери қызметке жарамдылық дәрежесін айқындау туралы қорытындысы бар) электрондық көшірмесі;
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, некеге тұру туралы құжаттар туралы мәліметтерді, графикалық файл түріндегі көлемі 30х40 мм цифрлық фотосуретін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
ҚР заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям установленными настоящими Правилами;
3) отсутствие записи в книге протоколов призывной комиссии, для категории граждан:
освобожденным из мест лишения свободы;
не достигших 27 лет, подлежащих передаче на воинский учет военнообязанных по состоянию здоровья;
достигшим 27 лет, не прошедшие воинской службы в связи предоставлением отсрочек от призыва;
гражданами призывного возраста, у которых один из родственников (отец, мать, брат или сестра) погиб, умер или стал лицом с инвалидностью первой или второй группы при исполнении служебных обязанностей в период прохождения воинской службы;
имеющим ученую степень;
священнослужители зарегистрированных религиозных объединений.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 5 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "___" ______ 2022 года № ___
Приложение 33
к Правилам воинского учета
военнообязанных и призывников
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги
"Постановка и снятие с воинского учета военнообязанных и призывников"
Наименование подвида государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) нақты еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) әскерге шақыру комиссиясы хаттамалары кітабында:
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған:
денсаулық жағдайы бойынша әскери міндеттілердің әскери есебіне беруге жататын 27 жасқа толмаған;
әскерге шақыру кейінге қалдырылуына байланысты әскери қызмет өткермеген, 27 жасқа толған;
туыстарының бiрi (әкесi, анасы, аға-інілерi немесе әпке-сіңлілері) әскери қызмет өткеру кезеңiнде қызметтік мiндеттерiн орындау кезiнде қаза тапқан, қайтыс болған немесе бiрiншi немесе екінші топтағы мүгедек болып қалған әскерге шақыру жасындағы азаматтар;
ғылыми дәрежесі бар азаматтар;
тіркелген діни бірлестіктердің дін қызметкерлері үшін жазбаның болмауы.
10
Мемлекеттік оның ішінде электрондық нұсқада және Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада тіркелген пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты алу үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалану арқылы мобильді қосымшада тіркеуден өту, әрі қарай "Цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Тіршілік әрекетін шектейтін организм қызметінің тұрақты бұзылуымен денсаулығы нашарлаған көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды қажет болған жағдайда Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы өтініш жасау жолымен тұрғылықты жеріне барумен Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қолжетімділік режимінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ бар болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысан түрінде ала алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2021 жылғы "____" ________
№_____бұйрығына
5-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
33-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке қою және одан шығару"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:

1. По постановке на воинский учет:
1) для граждан, из числа призывников при перемене местожительства;
2) для граждан, из числа призывников, не вставших на воинский учет при перемене места жительства или место временного пребывания (на срок свыше 3 месяцев) в течении 7 рабочих дней;
3) для граждан, уволенных из правоохранительных и специальных государственных органов, а также курсантов, слушателей специальных (военных) учебных заведений правоохранительных и специальных государственных органов, отчисленных и (или) расторгнувших контракт, но не достигших 27-летнего возраста и не выслужившие установленные сроки воинской службы по призыву;
4) граждан, из числа призывников, временно выезжавших за пределы Республики Казахстан (на срок свыше 6 месяцев), прибывших на постоянное место жительство в Республику Казахстан;
5) для граждан, из числа призывников, ранее не состоявших на воинском учете и не приписанных к призывному участку;
6) для граждан, из числа призывников, прибывших из других государств на постоянное место жительства в Республику Казахстан не достигших 27-летнего возраста, получившие гражданство Республики Казахстан и не проходившие воинскую (альтернативную) службу в другом государстве;
7) для граждан, из числа офицеров, сержантов, солдат запаса при перемене местожительства;
8) для граждан, из числа офицеров, сержантов, солдат запаса, не вставших на воинский учет, при перемене местожительства, в течении 7 рабочих дней;
9) для граждан, из числа офицеров, сержантов, солдат уволенных в запас из Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, Службы государственной охраны Республики Казахстан и правоохранительных органов (при наличии военного билета или временного удостоверения, выдаваемое взамен военного билета);
10) для граждан, из числа призывников, достигших 27 летнего возраста, ранее не состоявших на воинском учете сержантов, солдат запаса;
11) для женщин, окончивших организации образования с получением военно-учетной специальности;
12) для граждан, из числа офицеров, сержантов, солдат запаса, временно выезжавших за пределы Республики Казахстан (на срок свыше 6 месяцев), прибывших на постоянное местожительство в Республику Казахстан;
13) для граждан, освобожденных из мест лишения свободы;
14) для граждан, окончивших организации образования и аттестованных в офицерский состав с присвоением офицерского воинского звания;
15) для граждан, утерявших личный учетно-воинский документ при перемене места жительства;
16) для граждан, из числа офицеров, сержантов и солдат, прибывших из других государств на постоянное место жительства в Республику Казахстан, получившие гражданство Республики Казахстан;

1. Әскери есепке қою бойынша:
1) тұрғылықты жерін ауыстырған кезде әскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін;
2) тұрғылықты жерін ауыстырған кезде немесе уақытша келген орны бойынша (3 айдан астам мерзімге) 7 жұмыс күні ішінде әскери есепке тұрмаған әскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін;
3) құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардан шығарылған, сондай-ақ құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдар арнайы (әскери) оқу орындарының курсанттары, тыңдаушылары, оқудан шығарылған және (немесе) келісімшартты бұзған, бірақ 27 жасқа толмаған және әскерге шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтар үшін;
4) Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге уақытша шыққан (6 айдан астам мерзімге), Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген әскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін;
5) бұрын әскери есепте тұрмаған және әскерге шақыру учаскесіне тіркелмеген әскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін;
6) басқа мемлекеттерден Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген, Қазақстан Республикасының азаматтығын алған және басқа мемлекетте әскери (баламалы) қызмет өткермеген 27 жасқа толмаған әскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін;
7) запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар қатарындағы азаматтар үшін тұрғылықты жерін ауыстыру кезінде;
8) тұрғылықты жерін ауыстырған кезде 7 жұмыс күні ішінде әскери есепке тұрмаған запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар қатарындағы азаматтар үшін;
9) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінен, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарынан, Мемлекеттік күзет қызметінен және құқық қорғау органдарынан запасқа шығарылған офицерлер, сержанттар, сарбаздар қатарындағы азаматтар үшін (әскери билет немесе әскери билеттің орнынан берілетін уақытша куәлік бар болған кезде);
10) запастағы сержанттар, сарбаздар әскери есебінде бұрын тұрмаған 27 жасқа толған әскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін;
11) білім беру ұйымдарын бітіргеннен кейін әскери-есептік мамандық алған әйелдер үшін;
12) Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге уақытша шыққан (6 айдан астам мерзімге), Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар қатарындағы азаматтар үшін;
13) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған азаматтар үшін;
14) білім беру ұйымдарын бітірген және офицер әскери атағын бере отырып, офицерлер құрамына аттестатталған азаматтар үшін;
15) тұрғылықты жерін ауыстыру кезінде жеке әскери-есептік құжатын жоғалтқан азаматтар үшін;
16) басқа мемлекеттерден Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген, Қазақстан Республикасының азаматтығын алған офицерлер, сержанттар, сарбаздар қатарындағы азаматтар үшін;

2. По снятию с воинского учета:
17) для граждан, из числа военнообязанных и призывников выезжающих за пределы Республики Казахстан, на срок свыше 6 месяцев.
1
Наименование услугодателя
Местные органы военного управления Министерства обороны Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
4(четыре) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги

2. Әскери есептен шығару бойынша:
17) Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге 6 айдан астам мерзімге шығатын әскери міндеттілер мен әскерге шықырылушылар қатарындағы азаматтар үшін.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жергілікті әскери басқару органдары
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
4 (төрт) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі

1) уведомление о постановке или снятии и с воинского учета военнообязанных и призывников, в форме электронного документа подписанного ЭЦП услугодателя, при обращении на портал;
2) мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным разделом 9 настоящего Перечня.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, днем приема заявления является следующий рабочий день).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz;
2) портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1. По постановке на воинский учет:
1) для граждан, из числа призывников при перемене местожительства заполняется заявление о постановке на воинский учет призывников в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
2) для граждан, из числа призывников, не вставших на воинский учет при перемене места жительства или место временного пребывания (на срок свыше 3 месяцев) в течении 7 рабочих дней заполняется заявление о постановке на воинский учет призывников в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем.
Копия постановления о наложении административного взыскания за неисполнение гражданами обязанностей по воинскому учету, предусмотренного статьей 647 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

1) порталға өтініш жасаған кезде көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке қою және одан шығару туралы хабарлама;
2) осы Тізбесінің 9-бөлімінде көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет алушыдан алынатын төлем көлемі және ҚР заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат13.00-ден 14.00-ге дейін;
2) порталға – жөндеу жұмыстарының жүргізілуімен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес қызмет алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтінішті қабылдау күні келесі жұмыс күні болып табылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) ҚР Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz;интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1. Әскери есепке қою бойынша:
1) тұрғылықты жерін ауыстырған кезде әскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскерге шақырылушылардың әскери есебіне қою туралы өтініш толтырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар, тұрғылықты жері немесе уақытша келген орны бойынша тіркелуі туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
2) тұрғылықты жерін ауыстырған кезде немесе уақытша келген орны бойынша (3 айдан астам мерзімге) 7 жұмыс күні ішінде әскери есепке тұрмаған әскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскерге шақырылушылардың әскери есебіне қою туралы өтініш толтырылады.
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 647-бабында көзделген азаматтардың әскери есепке алу жөніндегі міндеттерді орындамағаны үшін әкімшілік жаза қолдану туралы қаулының көшірмесін көрсетілетін қызметті беруші қоса ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері немесе уақытша келген жері бойынша тіркелуі туралы құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

3) для граждан, уволенных из правоохранительных и специальных государственных органов, а также курсантов, слушателей специальных (военных) учебных заведений правоохранительных и специальных государственных органов, отчисленных и (или) расторгнувших контракт, но не достигших 27-летнего возраста и не выслужившие установленные сроки воинской службы по призыву:
заявление о постановке на воинский учет призывников в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия предписания правоохранительных и специальных государственных органов о постановке на воинский учет, прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Копия постановления о наложении административного взыскания за неисполнение гражданами обязанностей по воинскому учету, предусмотренного статьей 647 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
4) граждан, из числа призывников, временно выезжавших за пределы Республики Казахстан (на срок свыше 6 месяцев), прибывших на постоянное место жительство в Республику Казахстан:
заявление о постановке на воинский учет призывников в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия расписки уполномоченного лица МОВУ района (город областного значения) о приеме на хранение удостоверения о приписке к призывному участку с отметками Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, (для возврата документа воинского учета, в случае его хранения в местном органе военного управления) прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Копия постановления о наложении административного взыскания за неисполнение гражданами обязанностей по воинскому учету, предусмотренного статьей 647 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
5) для граждан, из числа призывников, ранее не состоявших на воинском учете и не приписанных к призывному участку:
заявление о постановке на воинский учет призывников в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия документа об образовании (при наличии) прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Копия постановления о наложении административного взыскания за неисполнение гражданами обязанностей по воинскому учету, предусмотренного статьей 647 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о рождении, о браке, о рождении детей, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

3) құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардан шығарылған, сондай-ақ құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдар арнайы (әскери) оқу орындарының курсанттары, тыңдаушылары, оқудан шығарылған және (немесе) келісімшартты бұзған, бірақ 27 жасқа толмаған және әскерге шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтар үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскерге шақырылушылардың әскери есебіне қою туралы өтініш;
құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардың әскери есепке қою туралы нұсқамасының электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қоса тіркейді.
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 647-бабында көзделген азаматтардың әскери есепке алу жөніндегі міндеттерді орындамағаны үшін әкімшілік жаза қолдану туралы қаулының көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті беруші қоса береді.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, тұрғылықты жері немесе уақытша келген жері бойынша тіркелуі туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
4) Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге уақытша шыққан (6 айдан астам мерзімге), Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген әскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскерге шақырылушылардың әскери есебіне қою туралы өтініш;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің белгісі бар әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлікті сақтауға қабылдағаны туралы аудан (облыстық маңызы бар қала) ЖӘБО-сының уәкілетті адамы қолхатының электрондық көшірмесі (оны жергілікті әскери басқару органында сақтаған жағдайда әскери есеп құжатын қайтару үшін), оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қоса береді.
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 647-бабында көзделген азаматтардың әскери есепке алу жөніндегі міндеттерді орындамағаны үшін әкімшілік жаза қолдану туралы қаулының көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті беруші қоса береді.
Жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері немесе уақытша келген жері бойынша тіркелуі туралы құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
5) бұрын әскери есепте тұрмаған және әскерге шақыру учаскесіне тіркелмеген әскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскерге шақырылушылардың әскери есебіне қою туралы өтініш;
білімі туралы құжаттың (бар болған жағдайда) электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді.
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 647-бабында көзделген азаматтардың әскери есепке алу жөніндегі міндеттерді орындамағаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті беруші қоса береді.
Жеке басын куәландыратын, туу туралы, неке қию туралы, бала туу туралы, тұрғылықты жері немесе уақытша келген жері бойынша тіркелуі туралы құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

6) для граждан, из числа призывников, прибывших из других государств на постоянное место жительства в Республику Казахстан не достигших 27-летнего возраста, получившие гражданство Республики Казахстан и не проходившие воинскую (альтернативную) службу в другом государстве:
заявление о постановке на воинский учет призывников в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронный документ, подтверждающий отношение к воинской службе (при наличии, переведенный на государственный (русский) язык), прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия свидетельства о рождении (нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языке либо нотариально засвидетельствованная подлинность подписи переводчика сделавшего перевод на государственный или русский язык, в соответствии со статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате") прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия свидетельства о браке (при наличии) (нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языке либо нотариально засвидетельствованная подлинность подписи переводчика сделавшего перевод на государственный или русский язык, в соответствии со статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате") прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия свидетельства о рождении детей (при наличии) (нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языке либо нотариально засвидетельствованная подлинность подписи переводчика сделавшего перевод на государственный или русский язык, в соответствии со статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате") прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия документа об образовании (нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языке либо нотариально засвидетельствованная подлинность подписи переводчика сделавшего перевод на государственный или русский язык, в соответствии со статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате") (при наличии) прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
7) для граждан, из числа офицеров, сержантов, солдат запаса при перемене местожительства заполняется заявление о постановке на воинский учет офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

6) басқа мемлекеттерден Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген, Қазақстан Республикасының азаматтығын алған және басқа мемлекетте әскери (баламалы) қызмет өткермеген 27 жасқа толмаған әскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскерге шақырылушылардың әскери есебіне қою туралы өтініш;
әскери қызметке қатынасын растайтын электрондық құжат(бар болған кезде мемлекеттік (орыс) тілге аударылған), оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қоса тіркейді;
туу туралы күәліктің электрондық көшірмесі ("Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабына сәйкес мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аударманы жасаған аудармашының мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармашысының нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалылығы не нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалығы), оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қоса тіркейді;
неке қию туралы куәліктің (бар болған кезде) электрондық көшірмесі ("Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабына сәйкес мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аударманы жасаған аудармашының мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармашысының нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалылығы не нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалығы), оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қоса тіркейді;
балалардың тууы туралы куәліктерінің (бар болған кезде) электрондық көшірмелері ("Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабына сәйкес мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аударманы жасаған аудармашының мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармашысының нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалылығы не нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалығы), оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қоса тіркейді;
білім туралы құжаттың (бар болған кезде) электрондық көшірмесі ("Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабына сәйкес мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аударманы жасаған аудармашының мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармашысының нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалылығы не нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалығы), оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қоса тіркейді.
Жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері немесе уақытша келген жері бойынша тіркелуі туралы құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
7) запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар қатарындағы азаматтар үшін тұрғылықты жерін ауыстыру кезінде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар әскери есебіне қою туралы өтініш толтырылады;
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері немесе уақытша келген жері бойынша тіркелуі туралы құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

8) для граждан, из числа офицеров, сержантов, солдат запаса, не вставших на воинский учет, при перемене местожительства, в течении 7 рабочих дней заполняется заявление о постановке на воинский учет офицера, сержанта, солдата запасав форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем.
Копия постановления о наложении административного взыскания за неисполнение гражданами обязанностей по воинскому учету, предусмотренного статьей 647 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
9) для граждан, из числа офицеров, сержантов, солдат уволенных в запас из Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, Службы государственной охраны Республики Казахстан и правоохранительных органов (при наличии военного билета или временного удостоверения, выдаваемое взамен военного билета):
заявление о постановке на воинский учет офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия предписания о постановке на воинский учет прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Копия постановления о наложении административного взыскания за неисполнение гражданами обязанностей по воинскому учету, предусмотренного статьей 647 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
10) для граждан, из числа призывников, достигших 27 летнего возраста, ранее не состоявших на воинском учете сержантов, солдат запаса заполняется заявление о постановке на воинский учет призывников в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем.
Копия постановления о наложении административного взыскания за неисполнение гражданами обязанностей по воинскому учету, предусмотренного статьей 647 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

8) тұрғылықты жерін ауыстырған кезде 7 жұмыс күні ішінде әскери есепке тұрмаған запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар қатарындағы азаматтар үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицерлердің, сержанттардың, сарбаздарың әскери есебіне қою туралы өтініш толтырылады;
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 647-бабында көзделген азаматтардың әскери есепке алу жөніндегі міндеттерді орындамағаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті беруші қоса береді.
Жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері немесе уақытша келген жері бойынша тіркелуі туралы құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
9) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінен, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарынан, Мемлекеттік күзет қызметінен және құқық қорғау органдарынан запасқа шығарылған офицерлер, сержанттар, сарбаздар қатарындағы азаматтар үшін (әскери билет немесе әскери билеттің орнынан берілетін уақытша куәлік бар болған кезде):
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар әскери есебіне қою туралы өтініш;
әскери есепке қою туралы нұсқаманың электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді.
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 647-бабында көзделген азаматтардың әскери есепке алу жөніндегі міндеттерді орындамағаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының көшірмесі (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
Жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері немесе уақытша келген жері бойынша тіркелуі туралы құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
10) запастағы сержанттар, сарбаздар әскери есебінде бұрын тұрмаған 27 жасқа толған әскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскерге шақырылушылардың әскери есебіне қою туралы өтініш толтырылады;
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 647-бабында көзделген азаматтардың әскери есепке алу жөніндегі міндеттерді орындамағаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының көшірмесі (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
Жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері немесе уақытша келген жері бойынша тіркелуі туралы құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

11) для женщин, окончивших организации образования с получением военно-учетной специальности:
заявление о постановке на воинский учет призывников в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия документа об образовании (при наличии) прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Копия постановления о наложении административного взыскания за неисполнение гражданами обязанностей по воинскому учету, предусмотренного статьей 647 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
12) для граждан, из числа офицеров, сержантов, солдат запаса, временно выезжавших за пределы Республики Казахстан (на срок свыше 6 месяцев), прибывших на постоянное местожительство в Республику Казахстан:
заявление о постановке на воинский учет офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия расписка уполномоченного лица МОВУ района (города областного значения) о приеме на хранение военного билета офицера, сержанта, солдата запаса с отметками Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (для возврата документа воинского учета, в случае его хранения в местном органе военного управления) прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Копия постановления о наложении административного взыскания за неисполнение гражданами обязанностей по воинскому учету, предусмотренного статьей 647 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
13) для граждан, освобожденных из мест лишения свободы:
заявление о постановке на воинский учет призывника либо офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия справки об освобождении с учреждения уголовно-исполнительной системы, прикрепляется к заявлению услугополучателем;
Копия постановления о наложении административного взыскания за неисполнение гражданами обязанностей по воинскому учету, предусмотренного статьей 647 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

11) білім беру ұйымдарын бітіргеннен кейін әскери-есептік мамандық алған әйелдер үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскерге шақырылушылар әскери есебіне қою туралы өтініш;
білім туралы құжаттың (болған жағдайда) электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді.
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 647-бабында көзделген азаматтардың әскери есепке алу жөніндегі міндеттерді орындамағаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының көшірмесі (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
Жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері немесе уақытша келген жері бойынша тіркелуі туралы құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
12) Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге уақытша шыққан (6 айдан астам мерзімге), Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар қатарындағы азаматтар үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар әскери есебіне қою туралы өтініш;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің белгісі бар запастағы офицердің, сержанттың, сарбаздың әскери билетін сақтауға қабылдағаны туралы аудан (облыстық маңызы бар) ЖӘБО-ның уәкілетті адамы қолхатының электрондық көшірмесі (оны жергілікті әскери басқару органында сақтаған жағдайда әскери есеп құжатын қайтару үшін), оны көрсетілетін қызметті беруші өтінішке тіркейді;
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 647-бабында көзделген азаматтардың әскери есепке алу жөніндегі міндеттерді орындамағаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының көшірмесі (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
Жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері немесе уақытша келген жері бойынша тіркелуі туралы құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
13) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған азаматтар үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскерге шақырылушылардың немесе запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар әскери есебіне қою туралы өтініш;
қылмыстық-атқару жүйесінің мекемесінен босатылғаны туралы анықтаманың электрондық көшірмесі, оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке тіркейді.
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 647-бабында көзделген азаматтардың әскери есепке алу жөніндегі міндеттерді орындамағаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының көшірмесі (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
Жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері немесе уақытша келген жері бойынша тіркелуі туралы құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

14) для граждан, окончивших организации образования и аттестованных в офицерский состав с присвоением офицерского воинского звания заполняется заявление о постановке на воинский учет офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем.
Копия постановления о наложении административного взыскания за неисполнение гражданами обязанностей по воинскому учету, предусмотренного статьей 647 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
15) для граждан, утерявших личный учетно-воинский документ при перемене места жительства заполняется заявление о постановке на воинский учет призывника либо офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем.
Копия постановления о наложении административного взыскания за умышленную порчу или утрату документа воинского учета, предусмотренного статьей 649 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", либо справка с уполномоченного государственного органа, подтверждающая факт утраты либо порчи по независящим от услугополучателя обстоятельствам (прилагается услугодателем).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
16) для граждан, из числа офицеров, сержантов и солдат, прибывших из других государств на постоянное место жительства в Республику Казахстан, получившие гражданство Республики Казахстан:
заявление о постановке на воинский учет офицера, сержанта, солдата запаса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронный документ, подтверждающий отношение к воинской службе (при наличии) (нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языке либо нотариально засвидетельствованная подлинность подписи переводчика сделавшего перевод на государственный или русский язык, в соответствии со статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате"), прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".

14) білім беру ұйымдарын бітірген және офицер әскери атағын бере отырып, офицерлер құрамына аттестатталған азаматтар үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар әскери есебіне қою туралы өтініш толтырылады;
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 647-бабында көзделген азаматтардың әскери есепке алу жөніндегі міндеттерді орындамағаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының көшірмесі (көрсетілетін қызметті беруші қоса береді).
Жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері немесе уақытша келген жері бойынша тіркелуі туралы құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
15) тұрғылықты жерін ауыстыру кезінде жеке әскери-есептік құжатын жоғалтқан азаматтар үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар әскери есебіне қою туралы өтініш толтырылады;
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 649-бабында көзделген әскери есепке алу құжатын қасақана бүлдiргені немесе жоғалтқаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының көшірмесі немесе бүлдіру немесе жоғалту фактісі көрсетілетін қызметті алушыға байланысты емес мән-жайларда болғанын растайтын уәкілетті мемлекеттік органнан анықтама (көрсетілетін қызметті алушы қоса береді );
Жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері немесе уақытша келген жері бойынша тіркелуі туралы құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
16) басқа мемлекеттерден Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген, Қазақстан Республикасының азаматтығын алған офицерлер, сержанттар, сарбаздар қатарындағы азаматтар үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар әскери есебіне қою туралы өтініш;
әскери қызметке қатынасын растайтын электрондық құжат (бар болған кезде) ("Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабына сәйкес мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аударманы жасаған аудармашының мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармашысының нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалылығы не нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалығы), оны көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қоса тіркейді;
Жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері немесе уақытша келген жері бойынша тіркелуі туралы құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;

2. По снятию с воинского учета:
для граждан, из числа военнообязанных и призывников выезжающих за пределы Республики Казахстан, на срок свыше 6 месяцев заполняется заявление о снятии с воинского учета в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о снятии с регистрации по месту жительства или месту временного пребывания услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям установленными настоящими Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 6 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "____" ________ 2022 года №_____
Приложение 35
к Правилам воинского учета
военнообязанных и призывников
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги "Выдача справок гражданам, выезжающим за пределы Республики Казахстан на постоянное местожительство"
1
Наименование услугодателя
Местные органы военного управления Министерства обороны Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления осуществляется через:

2. Әскери есептен шығару бойынша:
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге 6 айдан астам мерзімге шығатын әскери міндеттілер мен әскерге шықырылушылар қатарындағы азаматтар үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскери есептен шығару туралы өтініш толтырылады;
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері немесе уақытша келген орны бойынша тіркелуі туралы құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады
9
ҚР заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) нақты еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Электрондық нысанда мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Тіршілік әрекетін шектейтін организм функцияларының тұрақты бұзылуымен денсаулығы нашарлаған көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды қажет болған жағдайда Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары бойынша өтініш жасау арқылы тұрғылықты жеріне барумен Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қолжетімділік режимінде көрсетілетін қызметті беруші анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат ала алады.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ бар болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда ала алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы алуға болады
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2021 жылғы "____" ________
№_____бұйрығына
6-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
35-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшін шығатын азаматтарға анықтамалар беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жергілікті әскери басқару органдары
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтінішті қабылдау:

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1 (один) рабочий день.
При обращении через Государственную корпорацию:
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания в Государственной корпорации – 15 (пятнадцать) минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача 3 (трех) экземпляров справки гражданам, выезжающим за пределы Республики Казахстан на постоянное местожительство или в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугодателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным разделом 9 настоящего Перечня.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная или бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется по месту постоянной регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, днем приема заявления является следующий рабочий день).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz;
2) Государственной корпорации: www.gov4c.kz;

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1 (бір) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорация арқылы өтініш жасаған кезде: құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағазда
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшін кететін азаматтарға 3 (үш) данада немесе көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында анықтама не осы Тізбесінің 9-бөлімінде көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық немесе қағазда.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет алушыдан алынатын төлем көлемі және ҚР заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат13.00-ден 14.00-ге дейін;
2) Мемлекеттік корпорацияның – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбіні және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден сенбіге дейінгіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тұрақты тіркелу орны немесе уақытша тұратын орны бойынша жедел қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібінде жүзеге асырылады, сондай-ақ электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;
3) порталдың – жөндеу жұмыстары жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтініш қабылданған күн келесі жұмыс күні болып табылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурстарында;

3) портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1. В Государственную корпорацию:
заявление на выдачу справки граждан, выезжающим за пределы Республики Казахстан на постоянное местожительство;
удостоверение личности, либо его электронные документ из сервиса цифровые документы (для идентификации);
удостоверение о приписке (для призывников), военный билет или временное удостоверение, выдаваемое взамен военного билета (для офицеров, сержантов, солдат запаса);
документ, подтверждающий выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное местожительство.
2. На портал:
заявление на выдачу справки гражданам, выезжающим за пределы Республики Казахстан на постоянное местожительство в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия удостоверение о приписке (для призывников), военный билет или временное удостоверение, выдаваемое взамен военного билета (для офицеров, сержантов, солдат запаса) (оригинал сдается в органы миграционной полиции при выезде);
электронная копия документа, подтверждающего выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное местожительство.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, работник Государственной корпорации или услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям установленными настоящими Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении. Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 7 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "___" _______ 2022 года №_____
Приложение 36
к Правилам воинского учета
военнообязанных и призывников
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги
"Представление сведений о подтверждении прохождения воинской службы"
1
Наименование услугодателя
Местные органы военного управления Министерства обороны Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги

3) www.egov.kz порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1. Мемлекеттік корпорацияға:
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшін кететін азаматтарға анықтама беруге өтініш; жеке куәлік немесе "Цифрлық құжаттар" сервисінен оның электрондық құжаттары (сәйкестендіру үшін);
тіркеу туралы куәлік (әскерге шақырылушылар үшін), әскери билет немесе әскери билет орнына берілетін уақытша куәлік (запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар үшін);
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кететінін растайтын құжат.
2. Порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сығы мен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшін кететін азаматтарға анықтама беруге өтініш;
тіркеу туралы куәліктің (әскерге шақырылушылар үшін), әскери билеттің немесе әскери билет орнына берілетін уақытша куәліктің электрондық көшірмесі (запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар үшін) (түпнұсқасы кететін кезде көші-қон полициясы органдарына тапсырылады);
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшін кететінін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері немесе көрсетілетін қызметті берушінің "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады
9
ҚР заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) нақты еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Электрондық нысанда мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада тіркелген пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты алу үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалану арқылы мобильді қосымшада тіркеуден өту, әрі қарай "Цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Тіршілік әрекетін шектейтін организм функцияларының тұрақты бұзылуымен денсаулығы нашарлаған көрсетілетін қызметті алушыларға қажет болған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны бойынша өтініш жасау арқылы тұрғылықты жеріне барумен Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушы қашықтықтан қолжетімділік режимінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат ала алады.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ бар болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда ала алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2021 жылғы "____" ________
№_____бұйрығына
6-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
36-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшін шығатын азаматтарға анықтамалар беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жергілікті әскери басқару органдары
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі

1) при наличии сведений в государственной информационной системе – 5 (пять) минут;
2) при отсутствии сведений в государственной информационной системе – 1 (один) рабочий день;
3) при отсутствии информации и необходимых сведений для выдачи справки срок продлевается до 30 (тридцати) рабочих дней. Местный орган военного управления (далее – МОВУ) направляет запрос в соответствующие органы для подтверждения запрашиваемой информации с последующим уведомлением услугополучателя о продлении срока в течение одного рабочего дня;
4) в случае необходимости получения информации из архивов стран бывшего Союза Советских Социалистических Республик срок выдачи справки продлевается до 90 (девяносто) рабочих дней с последующим уведомлением услугополучателя о продлении срока в течение одного рабочего дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
В "личный кабинет" услугополучателя направляются сведения о подтверждении прохождения воинской службы либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным разделом 9 настоящего Перечня.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, днем приема заявления является следующий рабочий день).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz;
2) портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявление о подтверждении прохождения воинской службы в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания услугополучателя, услугодательполучает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства"
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям установленными настоящими Правилами;

1) мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер бар болған кезде – 5 (бес) минут;
2) мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болмаған кезде – 1 (бір) жұмыс күні;
3) анықтама беру үшін ақпарат және қажетті мәліметтер болмаған кезде мерзім 30 (отыз) жұмыс күніне дейін ұзартылады. Жергілікті әскери басқару органы (бұдан әрі – ЖӘБО) кейіннен көрсетілетін қызметті алушыны бір жұмыс күні ішінде мерзімді ұзарту туралы хабардар ете отырып, сұрау салынған ақпаратты растау үшін тиісті органдарға сұрау салу жолдайды;
4) бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы елдерінің архивтерінен ақпарат алу қажет болған жағдайда кейіннен көрсетілетін қызметті алушыны бір жұмыс күні ішінде мерзімді ұзарту туралы хабардар ете отырып, анықтама беру мерзімі 90 (тоқсан) жұмыс күніне дейін ұзартылады.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толықтай автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Әскери қызмет өткеруді растау туралы мәліметті көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады не осы Тізбесінің 9-бөлімінде көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет алушыдан алынатын төлем көлемі және ҚР заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат13.00-ден 14.00-ге дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстары жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтініш қабылданған күн келесі жұмыс күні болып табылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскери қызмет өткеруді растау туралы өтініш.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, тұрғылықты немесе уақытша болатын жері бойынша тіркеу туралы мәліметті көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады
9
ҚР заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) нақты еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

3) недостаточность предоставленной услугополучателем и полученной, в соответствии направленными запросами, информации и необходимых сведений для подтверждения прохождения воинской службы.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 8 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "___" _______ 2022 года № ___
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление отсрочки от призыва"
Форма
Председателю призывной
комиссии
____________________________
____________________________
от _________________________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
проживающего по адресу:
____________________________
телефон ____________________
Заявление
В соответствии со статьей 35 Закона Республики Казахстан "О воинской службе
и статусе военнослужащих" прошу предоставить отсрочку от призыва
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать причину отсрочки в соответствии с перечнем основных требований
к оказанию государственной услуги)
Прилагаю документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дата _________________
Подпись ______________
Приложение 9 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "___" _______ 2022 года №____
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление отсрочки
от призыва"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги "Предоставление отсрочки от призыва"
Наименование подвида государственной услуги:
1) гражданам, занятым уходом за членами семьи, нуждающимися в посторонней помощи и не находящимися на полном государственном обеспечении, при отсутствии близких родственников или других лиц, проживающих на территории Республики Казахстан вместе с ними или отдельно, обязанных по закону содержать указанных членов семьи;
2) гражданам, имеющим на своем иждивении ребенка (детей), воспитываемого без матери;

3) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған және жолдаған сұрау салуға сәйкес алынған әскери қызмет өткеруді растау үшін қажетті ақпараттың және мәліметтердің жеткіліксіз болуы
10
Электрондық нысанда мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Тіршілік әрекетін шектейтін организм қызметінің тұрақты бұзылуымен денсаулығы нашарлаған көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау қажет болған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы өтініш жасау жолымен тұрғылықты жеріне барумен жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушы қашықтықтан қолжетімділік режимінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат ала алады.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ бар болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысан түрінде ала алады.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2022 жылғы "____" ________
№_____бұйрығына
8-қосымша
"Әскери қызметке шақыруды
кейінге қалдыру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Әскерге шақыру
комиссиясының төрағасына ____________________________
____________________________
мекенжайы бойынша тұратын
____________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болған кезде)
телефон ____________________
Өтініш
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабына сәйкес
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес кейінге қалдырудың себебі көрсетілсін)
әскерге шақыруды кейінге қалдыруды сұраймын.
Мынадай құжаттарды қоса беремін:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
құжаттарын қосамын.
Күні _________________
Қолы ______________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2022 жылғы "____" ________
№_____бұйрығына
9-қосымша
"Әскери қызметке шақыруды
кейінге қалдыру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "Әскери қызметке шақыруды кейінге қалдыру"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
1) басқа адамның көмегіне мұқтаж және толық мемлекеттік қамсыздандыруда болмайтын отбасы мүшелерін күтумен айналысатын, Қазақстан Республикасының аумағында онымен бірге немесе бөлек тұратын жақын туыстары немесе басқа да адамдар болмаған кезде заң бойынша көрсетілген отбасы мүшелерін асырауға міндетті азаматтарға;
2) өзінің асырауында анасыз тәрбиелеп отырған баласы (балалары) бар азаматтарға;

3) гражданам, имеющим на своем иждивении лиц, у которых они находились на воспитании и содержании не менее двух лет в связи со смертью своих родителей или лишением их родительских прав, или осуждением судом к лишению свободы;
4) гражданам, состоящим в браке и имеющие одного и более детей;
5) гражданам, получающим образование, на период обучения;
6) гражданам, по состоянию здоровья;
7) педагогам, осуществляющим профессиональную деятельность в дошкольных организациях образования, организациях среднего (начального, основного среднего, общего среднего), технического и профессионального, послесреднего образования, специализированных, специальных организациях образования, организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, организациях дополнительного образования для детей, а также в методических кабинетах;
8) врачам, имеющим соответствующее образование, постоянно работающим по специальности в сельской местности;
9) депутатам Парламента Республики Казахстан или местных представительных органов;
10) лицам, в отношении которых ведется дознание, предварительное следствие или уголовные дела рассматриваются судами;
11) членам летных экипажей гражданских воздушных судов, инженерам, механикам и техникам гражданской авиации, имеющим соответствующее образование;
12) членам экипажей судов, имеющим соответствующее образование;
13) лицам, проходящим первоначальную профессиональную подготовку в организациях образования правоохранительных органов.
1
Наименование услугодателя
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
С момента сдачи пакета документов – 6 (шесть) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Заключение призывной комиссии о предоставлении отсрочки от призыва или мотивированный ответ об отказе в оказании государственных услуг.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством РК
Бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30, перерыв на обед с 13.00 до 14.30, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан в период проведения призыва граждан на воинскую службу:
с 1 марта по 30 июня;
с 1 сентября по 30 декабря;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, днем приема заявления является следующий рабочий день).
Адрес места оказания государственной услуги размещен на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) гражданам, занятым уходом за членами семьи, нуждающимися в посторонней помощи и не находящимися на полном государственном обеспечении, при отсутствии близких родственников или других лиц, проживающих на территории Республики Казахстан вместе с ними или отдельно, обязанных по закону содержать указанных членов семьи:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия акта обследования семейного положения (выдается местным органом военного управления);
электронная копия документа, подтверждающего о нахождении на иждивении призывника следующих членов семьи:
отец, мать, жена, а также дедушка и бабушка при отсутствии родителей призывника, достигшие пенсионного возраста или являющиеся инвалидами первой или второй группы;
братья, сестры, являющиеся инвалидами первой или второй группы или не достигшие восемнадцатилетнего возраста, при отсутствии родителей;
2) гражданам, имеющим на своем иждивении ребенка (детей), воспитываемого без матери:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия акта обследования семейного положения (выдается местным органом военного управления);
электронная копия постановления местного исполнительного органа об опекунстве (только для граждан, признанных опекунами над детьми-сиротами или детьми, оставшимися без попечения родителей);

3) ата-анасының қайтыс болуына немесе олардың ата-ана құқығынан айырылуына немесе сот бас бостандығынан айыруға соттауына байланысты кемінде екі жыл тәрбиесінде және асырауында болған адамдар бар азаматтарға;
4) некеде тұрған және бір және одан да көп баласы бар азаматтарға;
5) оқу кезеңінде білім алып жатқан азаматтарға;
6) денсаулық жағдайы бойынша, азаматтарға;
7) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында, орта (бастауыш, негізгі орта, жалпы орта), техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында, мамандандырылған, арнаулы білім беру ұйымдарында, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарында, балаларға қосымша білім беру ұйымдарында, сондай-ақ әдістемелік кабинеттерде кәсіби қызметті жүзеге асыратын педагогтерге;
8) тиісті білімі бар, мамандығы бойынша ауылдық жерлерде тұрақты жұмыс істейтін дәрігерлерге;
9) Қазақстан Республикасы Парламентінің немесе жергілікті өкілді органдардың депутаттарына;
10) өздеріне қатысты анықтау, алдын ала тергеу жүргізіліп жатқан немесе соттар қылмыстық істерін қарап жатқан адамдарға:;
11) азаматтық әуе кемелерінің ұшу экипажының мүшелеріне, тиісті білімі бар азаматтық авиация инженерлеріне, механиктеріне және техниктеріне;
12) кемелер экипаждарының тиісті білімі бар мүшелеріне;
13) құқық қорғау органдарының білім беру ұйымдарында бастапқы кәсіби даярлықтан өтіп жатқан адамдарға.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 6 (алты) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Әскерге шақыру комиссиясының әскери қызметке шақыруды кейінге қалдыру туралы қорытындысы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет алушыдан алынатын төлем көлемі және ҚР заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – азаматтарды әскери қызметке шақыруды жүргізу кезеңінде:
1 наурыздан 30 маусымға дейін;
1 қыркүйектен 30 желтоқсанға дейін Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс күні аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау күні келесі жұмыс күні болып табылады), тәулік бойы.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) басқа адамның көмегіне мұқтаж және толық мемлекеттік қамсыздандыруда болмайтын отбасы мүшелерін күтумен айналысатын, Қазақстан Республикасының аумағында онымен бірге немесе бөлек тұратын жақын туыстары немесе басқа да адамдар болмаған кезде заң бойынша көрсетілген отбасы мүшелерін асырауға міндетті азаматтарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
отбасы жағдайын тексеру актісінің электрондық көшірмесі (жергілікті әскери басқару органы береді);
әскерге шақырылушының асырауында мынадай отбасы мүшелерінің болуын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі:
әкесі, анасы, әйелі, сондай-ақ әскерге шақырылушының ата-анасы болмаған кезде, зейнеткер жасына толған немесе бірінші немесе екінші топтағы мүгедектер болып табылатын атасы мен әжесі;
ата-анасы болмаған кезде бірінші немесе екінші топтағы мүгедектер болып табылатын немесе он сегіз жасқа толмаған аға-інілері, апа-сіңлілері;
2) өзінің асырауында анасыз тәрбиелеп отырған баласы (балалары) бар азаматтарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
отбасы жағдайын тексеру актісінің электрондық көшірмесі (жергілікті әскери басқару органы береді);
қамқоршысы болып табылатыны туралы жергілікті атқарушы орган қаулысының электрондық көшірмесі (жетім балаларға немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға қамқоршы болып танылған азаматтар үшін);

3) гражданам, имеющим на своем иждивении лиц, у которых они находились на воспитании и содержании не менее двух лет в связи со смертью своих родителей или лишением их родительских прав, или осуждением судом к лишению свободы:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия акта обследования семейного положения (выдается местным органом военного управления);
электронная копия постановления местного исполнительного органа об опекунстве;
4) гражданам, состоящим в браке и имеющие одного и более детей:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия акта обследования семейного положения (выдается местным органом военного управления);
5) гражданам, получающим образование, на период обучения:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия справки из организации образования, подтверждающая обучение;
6) гражданам, по состоянию здоровья:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия выписки из книги протоколов районной (городской) медицинской комиссии о признании призывника временно негодным к воинской службе;
7) педагогам, осуществляющим профессиональную деятельность в дошкольных организациях образования, организациях среднего (начального, основного среднего, общего среднего), технического и профессионального, после среднего образования, специализированных, специальных организациях образования, организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, организациях дополнительного образования для детей, а также в методических кабинетах:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия справки, подтверждающая место работы;

3) ата-анасының қайтыс болуына немесе олардың ата-ана құқығынан айырылуына немесе сот бас бостандығынан айыруға соттауына байланысты кемінде екі жыл тәрбиесінде және асырауында болған адамдар бар азаматтарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
отбасы жағдайын тексеру актісінің электрондық көшірмесі (жергілікті әскери басқару органы береді);
қамқоршысы болып табылатыны туралы жергілікті атқарушы орган қаулысының электрондық көшірмесі;
4) некеде тұрған және бір және одан да көп баласы бар азаматтарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
отбасы жағдайын тексеру актісінің электрондық көшірмесі (жергілікті әскери басқару органы береді);
5) оқу кезеңінде білім алып жатқан азаматтарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
білім беру ұйымынан оқып жатқанын растайтын анықтаманың электрондық көшірмесі;
6) денсаулық жағдайы бойынша, азаматтарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
әскерге шақырылушының әскери қызметке уақытша жарамсыз деп танылғандығы туралы аудандық (қалалық) медициналық комиссиясының хаттамалары кітабынан үзіндінің электрондық көшірмесі;
7) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында, орта (бастауыш, негізгі орта, жалпы орта), техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында, мамандандырылған, арнаулы білім беру ұйымдарында, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарында, балаларға қосымша білім беру ұйымдарында, сондай-ақ әдістемелік кабинеттерде кәсіби қызметті жүзеге асыратын педагогтерге:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
жұмыс орнын растайтын анықтаманың электрондық көшірмесі;

8) врачам, имеющим соответствующее образование, постоянно работающим по специальности в сельской местности:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия справки, подтверждающая место работы;
9) депутатам Парламента Республики Казахстан или местных представительных органов:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия документа, подтверждающий депутатскую деятельность;
10) лицам, в отношении которых ведется дознание, предварительное следствие или уголовные дела рассматриваются судами:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия справки, из органов дознания и предварительного следствия о призывниках, в отношении которых ведется дознание или предварительное следствие и судов о призывниках, в отношении которых судом рассматриваются уголовные дела, а также о вступивших в законную силу в их отношении приговорах;
11) членам летных экипажей гражданских воздушных судов, инженерам, механикам и техникам гражданской авиации, имеющим соответствующее образование:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия справки, подтверждающая место работы с отметкой о наличии соответствующего образования;
12) членам экипажей судов, имеющим соответствующее образование:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия справки, подтверждающая место работы с отметкой о наличии соответствующего образования;

8) тиісті білімі бар, мамандығы бойынша ауылдық жерлерде тұрақты жұмыс істейтін дәрігерлерге:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
жұмыс орнын растайтын анықтаманың электрондық көшірмесі;
9) Қазақстан Республикасы Парламентінің немесе жергілікті өкілді органдардың депутаттарына:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
депутаттық қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
10) өздеріне қатысты анықтау, алдын ала тергеу жүргізіліп жатқан немесе соттар қылмыстық істерін қарап жатқан адамдарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
оған қатысты анықтау немесе алдын ала тергеу жүргізіліп жатқан әскерге шақырылушы туралы анықтау және алдын ала тергеу органдарынан алынған және оған қатысты сот қылмыстық істерін қарап жатқан әскерге шақырылушы туралы соттардан алынған, сондай-ақ оған қатысты үкімнің заңды күшіне енгені туралы анықтаманың электрондық көшірмесі;
11) азаматтық әуе кемелерінің ұшу экипажының мүшелеріне, тиісті білімі бар азаматтық авиация инженерлеріне, механиктеріне және техниктеріне:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
тиісті білімінің бар болуы туралы белгісі бар жұмыс орнын растайтын анықтаманың электрондық көшірмесі;
12) кемелер экипаждарының тиісті білімі бар мүшелеріне:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
тиісті білімінің бар болуы туралы белгісі бар жұмыс орнын растайтын анықтаманың электрондық көшірмесі;

13) лицам, проходящим первоначальную профессиональную подготовку в организациях образования правоохранительных органов:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия справки из организации образования правоохранительных органов, подтверждающая обучение.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность, о рождении ребенка (детей), о смерти супруги, о браке услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателем и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным в статьи 35 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" и настоящих Правил;
3) отсутствие нормативных правовых актов по вопросу призыва граждан на срочную воинскую службу предусмотренных статьей 31 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Период проведения призыва граждан на срочную воинскую службу и приема заявлений на оказание государственной услуги – с 1 марта по 30 июня и с 1 сентября по 30 декабря.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя – сайт МИО, а также на интернет-ресурсе: www.gov4c.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 10 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "___" _______ 2022 года №____
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Освобождение граждан
от призыва на воинскую службу"
Форма
Председателю призывной комиссии
____________________________
____________________________
от _________________________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
проживающего по адресу:
____________________________
телефон ____________________
Заявление
В соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О воинской службе
и статусе военнослужащих" прошу освободить от призыва на воинскую службу
в мирное время _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать причину отсрочки в соответствии с перечнем основных требований
к оказанию государственной услуги)
Прилагаю документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дата _________________
Подпись ______________
Приложение 11 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "___" ______ 2022 года №___
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги "Освобождение граждан
от призыва на воинскую службу"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги
"Освобождение граждан от призыва на воинскую службу"
Наименование подвида государственной услуги:
1) признанные негодными к воинской службе по состоянию здоровья;
2) не призванные на законных основаниях на срочную воинскую службу, по достижении двадцати семи лет;

13) құқық қорғау органдарының білім беру ұйымдарында бастапқы кәсіби даярлықтан өтіп жатқан адамдарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
оқып жатқанын растайтын құқық қорғау органдарының білім беру ұйымынан алынған анықтаманың электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, баланың (балаларының) туу туралы, зайыбының қайтыс болуы туралы, некеге тұруы туралы құжатының деректері туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы барлық қажетті құжаттарды берген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы белгі көрсетіледі.
9
ҚР заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабында және осы қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабында көзделген азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыру мәселесі жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің болмауы.
10
Электрондық нысанда мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Азаматтарды әскери қызметке шақыруды жүргізу және мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдау кезеңі - 1 наурыздан 30 маусымға дейін және 1 қыркүйектен 30 желтоқсанға дейін.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ бар болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал, бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында – ЖАО сайтында, сондай-ақ www. gov4c. kz интернет-ресурсында орналасқан.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2022 жылғы "____" ________
№_____бұйрығына
10-қосымша
"Азаматтарды әскери қызметке
шақырудан босату" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Әскерге шақыру
комиссиясының төрағасына
____________________________
____________________________
мекенжайы бойынша тұратын
____________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болған кезде)
телефон ____________________
Өтініш
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына сәйкес
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________ (көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес кейінге қалдырудың себебі көрсетілсін)
бейбіт уақытта мерзімді әскери қызметке шақырудан босатуыңызды сұраймын.
Мынадай құжаттарды қоса беремін:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
құжаттарын қосамын.
Күні _________________
Қолы ______________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2022 жылғы "____" ________
№_____бұйрығына
11-қосымша
"Азаматтарды әскери қызметке
шақырудан босату" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
1) денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке жарамсыз деп танылғандарға;
2) заңды негіздер, жиырма жеті жасқа толуы бойынша мерзімді әскери қызметке шақырылмағандарға;

3) граждане у которых один из родственников (отец, мать, брат или сестра) погиб, умер или стал инвалидом первой или второй группы при исполнении служебных обязанностей в период прохождения воинской службы;
4) прошедшие воинскую (альтернативную) службу в другом государстве;
5) проходившие службу в специальных государственных органах Республики Казахстан, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 9 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан";
6) имеющие ученую степень;
7) священнослужители зарегистрированных религиозных объединений.
1
Наименование услугодателя
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
С момента сдачи пакета документов – 6 (шесть) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Заключение призывной комиссии о предоставлении отсрочки от призыва или мотивированный ответ об отказе в оказании государственных услуг.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством РК
Бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30, перерыв на обед с 13.00 до 14.30, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан в период проведения призыва граждан на воинскую службу:
с 1 марта по 30 июня;
с 1 сентября по 30 декабря;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, днем приема заявления является следующий рабочий день).
Адрес места оказания государственной услуги размещен на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) признанные негодными к воинской службе по состоянию здоровья:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия выписки из книги протоколов районной (городской) призывной комиссии, электронная копия выписки из решения областной (города республиканского значения и столицы) призывной комиссии о признании призывника негодным к воинской службе в мирное время, ограниченно годными в военное время;
2) не призванные на законных основаниях на срочную воинскую службу, по достижении двадцати семи лет:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;

3) туыстарының бірі (әкесі, анасы, аға-інілері немесе апа-сіңлілері) әскери қызмет өткеру кезеңінде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан, қайтыс болған немесе бірінші немесе екінші топтағы мүгедек болып қалғандарға;
4) басқа мемлекетте әскери (баламалы) қызмет өткергендерге;
5) "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 9-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарында қызмет өткергендерге;
6) ғылыми дәрежесі барларға;
7) тіркелген діни бірлестіктердің дін қызметкерлеріне.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 6 (алты) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Әскерге шақыру комиссиясының әскери қызметке шақыруды кейінге қалдыру туралы қорытындысы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет алушыдан алынатын төлем көлемі және ҚР заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – азаматтарды әскери қызметке шақыруды жүргізу кезеңінде:
1 наурыздан 30 маусымға дейін;
1 қыркүйектен 30 желтоқсанға дейін Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс күні аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау күні келесі жұмыс күні болып табылады), тәулік бойы.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке жарамсыз деп танылғандарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссиясының хаттамалары кітабынан үзіндінің электрондық көшірмесі, әскерге шақырылушыны бейбіт уақытта әскери қызметке жарамсыз, соғыс уақытында шектеулі жарамды деп тану туралы облыстық (республикалық маңызы бар қаланың және астананың) әскерге шақыру комиссиясының шешімінен үзіндінің электрондық көшірмесі;
2) заңды негіздер, жиырма жеті жасқа толуы бойынша мерзімді әскери қызметке шақырылмағандарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;

3) у которых один из родственников (отец, мать, брат или сестра) погиб, умер или стал инвалидом первой или второй группы при исполнении служебных обязанностей в период прохождения воинской службы;
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия выписки из приказа руководства воинской части (учреждения) или Центрального архива Министерства обороны Республики Казахстан о гибели или получении инвалидности в период прохождения воинской службы близких родственников;
4) прошедшие воинскую (альтернативную) службу в другом государстве;
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия справки или военного билета с отметкой о прохождении воинской (альтернативной) службы в другом государстве (нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языке либо нотариально засвидетельствованная подлинность подписи переводчика сделавшего перевод на государственный или русский язык, в соответствии со статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате");
5) проходившие службу в специальных государственных органах Республики Казахстан, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 9 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан";
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия документа, подтверждающего прохождение службы в специальных государственных органах Республики Казахстан;
6) имеющие ученую степень:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия диплома, подтверждающая ученую степень;

3) туыстарының бірі (әкесі, анасы, аға-інілері немесе апа-сіңлілері) әскери қызмет өткеру кезеңінде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан, қайтыс болған немесе бірінші немесе екінші топтағы мүгедек болып қалғандарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
жақын туыстарының әскери қызмет өткеру кезеңінде қаза тапқаны немесе мүгедектік алғандығы туралы әскери бөлім (мекеме) басшысының бұйрығынан немесе Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық мұрағатынан үзінділердің электрондық көшірмесі;
4) басқа мемлекетте әскери (баламалы) қызмет өткергендерге:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
басқа мемлекетте әскери (баламалы) қызмет өткергені туралы анықтаманың немесе белгісі бар әскери билеттің электрондық көшірмесі ("Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабына сәйкес мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аударманы жасаған аудармашының мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармашысының нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалылығы не нотариалды куәландырылған қолының түпнұсқалығы);
5) "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 9-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарында қызмет өткергендерге:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарында қызмет өткергендігін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
6) ғылыми дәрежесі барларға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
ғылыми дәрежесін растайтын дипломның электрондық көшірмесі;