О внесении изменений и дополнения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 9 июля 2020 года № 212 "Об утверждении Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в антикоррупционной службе"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 24 ноября 2022 года № 421. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 ноября 2022 года № 30731. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20 декабря 2023 года № 416.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 20.12.2023 № 416 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 9 июля 2020 года № 212 "Об утверждении Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в антикоррупционной службе" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20974) следующие изменения и дополнение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 6 Правил назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1500, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в антикоррупционной службе, утвержденной указанным приказом:

"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2020 жылғы 9 шілдедегі № 212 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2022 жылғы 24 қарашадағы № 421 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министірлігінде 2022 жылғы 25 қарашада № 30731 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 416 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 20.12.2023 № 416 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2020 жылғы 9 шілдедегі № 212 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізіміндегі актінде № 20974 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жасылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1500 қаулысымен бекітілген Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларының 6-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықта:

подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) пенсионные выплаты за выслугу лет – выплата денег сотрудникам антикоррупционной службы в соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее – Закон);";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Назначение и осуществление пенсионных выплат за выслугу лет, перерасчет пенсионных выплат, а также исчисление выслуги лет для назначения пенсионных выплат за выслугу лет осуществляются в соответствии с Законом, постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 129 "Об утверждении Правил исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1500 "Об утверждении Правил назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы" (далее – Правила), а также иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и соглашениями о пенсионном (социальном) обеспечении, заключенными Республикой Казахстан с другими государствами.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері – сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлеріне "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес берілетін ақшалай төлем;";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және төлеу, сондай-ақ зейнетақы төлемдерін қайта есептеу және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарын есептеу Заңға, "Әскери қызметшiлердің, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерiнің, сондай-ақ арнаулы атақтарға, сыныптық шендерге ие болу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдардың еңбек сіңірген жылдарын есептеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 129 қаулысына, "Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1500 қаулысына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне және Қазақстан Республикасы басқа мемлекеттермен жасаған зейнетақымен (әлеуметтік) қамсыздандыру туралы келісімдерге сәйкес жүзеге асырылады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"10. Сотрудник кадровой службы Агентства и его территориальных органов копии документов после их сличения с представленными подлинниками заверяет подписью и печатью кадровой службы, кроме случаев, когда копии документов засвидетельствованы в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О нотариате".";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Финансовые службы Агентства, территориальных органов в течение срока, указанного в пункте 11 настоящей Инструкции, предоставляют в кадровую службу по последнему месту службы денежный аттестат, подтверждающий размер денежного содержания на день увольнения сотрудника, по форме согласно приложению 1-1 к настоящей Инструкции.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. При зачислении получателя пенсионной выплаты за выслугу лет на антикоррупционную службу в территориальные органы с присвоением специального звания, кадровые службы территориальных органов направляют в кадровую службу Агентства соответствующую информацию для приостановления пенсионной выплаты за выслугу лет на период прохождения службы со дня зачисления на службу.";
часть вторую пункта 34 изложить в следующей редакции:
"На лицевой стороне обложки пенсионного дела указываются литер региона, номер дела, фамилия, имя, отчество (при его наличии) пенсионера, специальное звание, должность и место службы на день увольнения.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 1-1 согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложения 2, 4, 5, 6, 7 и 8 изложить в новой редакции согласно приложениям 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к настоящему приказу.
2. Департаменту кадровой работы Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
О. Бектенов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 24 ноября 2022 года № 421
Приложение 1
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
Расчет выслуги лет для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет
бывшего ________________________________________________________________
(специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии),
________________________________________________________________________
должность, наименование подразделения антикоррупционной службы)
Родился(ась) _____________________________________________________________
(число, месяц, год и место рождения)
Первые воинское (специальное) звание, классный чин, квалификационный класс
_________________________________________________________________________
присвоено приказом _______________________________________________________
(наименование государственного органа (учреждения))
№______ от "__"____________ 20__ года.
Последнее специальное звание ______________________________________________
установлено приказом _________________ №______ от "__" _______ 20__ года.
(наименование государственного органа (учреждения))
В выслугу лет для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет засчитывается
(в календарном и льготном исчислении) следующая служба
_________________________________________: (фамилия, инициалы уволенного)
Занимаемая должность, наименование правоохранительного органа, части
Номер и дата приказа органа, части назначения на должность
Число, месяц, год периода службы в должности
Выслуга (лет, месяцев, дней)
в календарном исчислении
коэффициент
в льготном исчислении
1
2
3
4
5
6
Служба в Вооруженных Силах:
Служба в правоохранительных органах:
Итого выслуги лет:
Трудовой стаж:
Итого трудового стажа:
Общий трудовой стаж:
Выслуга лет для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет
на "___"________ 20___года составляет:
в календарном исчислении ___ лет___ месяцев ___ дней, в льготном исчислении ___
лет___ месяцев___ дней. Трудовой стаж до поступления на службу в календарном
исчислении ___ лет___ месяцев ___ дней, в льготном исчислении ___ лет___ месяцев
___ дней. Общий трудовой стаж в календарном исчислении ___ лет___ месяцев ___
дней, в льготном исчислении ___ лет___ месяцев ___ дней.
Расчет выслуги лет составлен на основании личного дела №______, которое передано
на хранение в _____________________________________________________________.
(наименование архива)
Расчет составил ___________________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы и подпись сотрудника кадровой службы, дата)
Расчет проверил: __________________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы и подпись сотрудника кадровой службы, дата)
С расчетом выслуги лет для назначения пенсионной выплаты за выслугу лет ознакомлен (а):
_________________________________________________________________________
(специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись уволенного, дата)
уволен по подпункту___ пункта___ статьи_____________________________________
(номер статьи, наименование формулировки увольнения)
Закона (Кодекса) ___________________________________________________________
(наименование Закона, Кодекса) приказом______________________________ №_____
от "___"_______20__ года, (наименование государственного органа, (учреждения)
с "___"__________ 20__ года (дата увольнения)
Место печати кадровой службы
___________________________________ (должность, звание, фамилия, инициалы
___________________________________ подпись руководителя кадровой службы)
"___" __________ 20__ года
Примечание: Каждый пункт расчета выслуги лет в льготном исчислении должен
содержать ссылку на соответствующую норму нормативного правового акта.
Приложение 2 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 24 ноября 2022 года № 421

"10. Агенттіктің және оның аумақтық органдарының кадр қызметінің қызметкері құжаттардың көшірмелері "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген тәртіппен куәландырылған жағдайдан басқа, құжаттардың көшірмелерін олардың ұсынылған түпнұсқаларымен салыстырғаннан кейін қол қойып, кадр қызметінің мөрімен куәландырады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Агенттіктің, аумақтық органдардың қаржы қызметтері кадр қызметіне осы Нұсқаулықтың 11-тармағында көрсетілген мерзім ішінде соңғы қызмет орны бойынша қызметкердің шығарылатын күніне ақшалай қамтылымының мөлшерін растайтын ақшалай аттестатты осы Нұсқаулыққа 1-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.";
18-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушы арнаулы атағын берумен сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке қабылданған кезде аумақтық органдардың кадр қызметі қызметке тағайындалған күннен бастап қызмет өткеру кезеңінде еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тоқтату үшін, Агенттіктің кадр қызметіне тиісті ақпаратты жолдайды.";
34-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Зейнетақы ісінің мұқабасының алдыңғы бетінде аймақтың литері, істің нөмірі, зейнеткердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), арнаулы атағы, қызметтен шығарылған күніне атқарған лауазымы мен қызмет орны көрсетіледі.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 1-1-қосымшасымен толықтырылсын;
2, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшалар осы бұйрыққа 3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Кадр жұмысы департаменті заңнамада бейнеленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың оны ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
О. Бектенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
2022 жылғы 24 қарашадағы
№ 421 бұйрығына
1-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
1-қосымша
Нысан
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарының есебі
Бұрынғы ____________________________________________________________
(арнаулы атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
____________________________________________________________________
лауазымы, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің бөлімшесі атауы)
_______________________________________________________________ туған
(туған күні, айы, жылы және орны)
Бірінші әскери (арнаулы) атағы, сынып шені, біліктілік сыныбы ______________
____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның (мекеменің) атауы)
20__ жылғы "__" _________ № ___ бұйрығымен берілді
Соңғы арнаулы атағы __________________________________________________
(мемлекеттік органның (мекеменің) атауы)
20__ жылғы "___" _______________ № ___ бұйрығымен берілді
Еңбек сіңірген жылдарына зейнетақы төлемдерін тағайындау
үшін еңбек сіңірген жылдарына (күнтізбелік және жеңілдікпен есептегенде)
____________________________________________________________________
(қызметтен шығарылғанның тегі, инициалдары)
мынадай қызметтері есептеледі:
Атқарған лауазымы, құқық қорғау органының, бөлімінің атауы
Лауазымға тағайындауға орган, бөлім бұйрығының нөмірі мен күні
Лауазымда қызмет еткен кезеңінің күні, айы, жылы
Еңбек сіңірген (жылдары, айы, күні)
Күнтізбелік есептегенде
Коэффи- циент
Жеңілдікпен есептегенде
1
2
3
4
5
6
Қарулы Күштердегі қызметі:
Құқық қорғау органдарындағы қызметі
Еңбек сіңірген жылдарының жиыны:
Еңбек өтілі:
Еңбек өтілінің жиыны:
Жалпы еңбек өтілі:
20__ жылғы "___"______ еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдары: күнтізбелік есеппен ___ жыл___ ай___ күнді, жеңілдікпен есептегенде ___ жыл___ ай___ күнді құрады. Қызметке дейінгі еңбек өтілі күнтізбелік есеппен ___ жыл___ ай___ күн, жеңілдікпен есептегенде ___ жыл___ ай___ күнді құрайды. Күнтізбелік есеппен жалпы еңбек өтілі ___ жыл___ ай___ күнді, жеңілдікпен есептегенде ___ жыл___ ай___ күнді құрайды.
Еңбек сіңірген жылдарының есебі № ___ жеке ісінің негізінде жасалған, ол
________________________________________________ сақтауға берілген.
(мұрағаттың атауы)
Есепті жасаған ____________________________________________________
(кадр қызметі қызметкерінің лауазымы, тегі, инициалдары және қолы, күні)
Есепті тексерген ___________________________________________________
(кадр қызметі қызметкерінің лауазымы, тегі, инициалдары және қолы, күні)
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген
жылдарының есебімен таныстым:
______________________________________________________________________
(қызметтен шығарылған қызметкердің арнаулы атағы,
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және қолы, күні)
___________________________________________________ Заңының (Кодексінің)
(Заңды, Кодексті атауы)
_____________________________________________________________________
(қызметтен шығарылу бабының нөмірі, тұжырымының атауы)
__-бабы __-тармағының __тармақшасы бойынша 20__ жылғы "__" ___________
(қызметтен шығарылу күні)
бастап _______________________________________________________________
(мемлекеттік органның (мекеменің) атауы)
20__ жылғы "__" __________ №___ бұйрығымен қызметтен шығарылды.
Кадр қызметінің мөр орны _______________________________________
(кадр қызметі басшысының лауазымы,
_______________________________________
біліктілік сыныбы, тегі, аты-жөні, қолы)
20__ жылғы "__" __________
Ескертпе: жеңілдікпен есептелген еңбек сіңірген жылдары есебінің әрбір тармағында нормативтік құқықтық актінің тиісті нормасына сілтеме болуы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
2022 жылғы 24 қарашадағы
№ 421 бұйрығына
2-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа

Приложение 1-1
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
ДЕНЕЖНЫЙ АТТЕСТАТ № _______
________________________________________________________ удостоверяет, что
(наименование подразделения антикоррупционной службы, выдавшего аттестат)
________________________________________________________________________
(специальное звание, фамилия, имя отчество (при его наличии) должность) имел(а):
1. Должностной оклад (категория, коэффициент)_____________ тенге в месяц
2. Доплата за специальное звание __________________________тенге в месяц
3. Надбавка за классную квалификацию ____________________ тенге в месяц
4. Надбавка за особые условия прохождения службы _________ тенге в месяц
5. Денежная компенсация на содержание жилища, оплату коммунальных услуг
_____________ тенге в месяц
Выслуга лет для исчисления должностного оклада по состоянию
на "___" __________ 20__ года приказом ____________________________________
№ ______ от "___" _______ 20__ года определена ____ лет ____ месяцев ____ дней.
6. Удовлетворен следующими видами денежного довольствия:
1) Должностной оклад по__________________________________________________
2) Доплата за специальное звание по ________________________________________
3) Надбавка за классную квалификацию по___________________________________
4) Надбавка за особые условия прохождения службы по ________________________
5) Денежная компенсация на содержание жилища, оплату коммунальных услуг
по _____________________________________________________________________
6) Компенсация за найм жилья по___________________________________________
7) Всего начислено по ____________________________________________________
8) Алименты, кому:_______________________________________________________
в размере _______________________________________________________________
9) Отпуск за 20___ год ____________________________________________________
(указать использовал, не использовал)
10) Пособие на оздоровление ______________________________________________
(указать выплачено, сумма, не выплачено)
11) Единовременное пособие, выплачиваемое при увольнении из антикоррупционной
службы _________________________________________________________________
(указать денежного содержания, кратность и сумму прописью)
12) Имеет задолженность __________________________________________________
(указать вид задолженности)
Находится в распоряжении с _______________________________________________
Выслуга лет по состоянию на "____"______________года составляет______ лет
_____месяцев _____ дней (выслуга лет указывается на день увольнения)
Индивидуальный идентификационный номер сотрудника ______________________
Текущий счет сотрудника _________________________________________________
(№ счета, наименование банка)
Аттестат выдан в связи___________________________________________________
(перевод по службе, увольнение на пенсию или увольнение вовсе)
в соответствии с приказом _____№ ______ от "___" _________ 20__ года
"___" __________ 20__ года (дата выдачи)
Место печати
Руководитель финансовой службы
________________________________________________________________________
(руководитель подразделения (подпись, фамилия, инициалы) для территориальных органов)
Главный бухгалтер
_______________________________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Данные указанные в аттестате, считаю правильными
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы увольняемого)
Приложение 3 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 24 ноября 2022 года № 421
Приложение 2
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
УТВЕРЖДАЮ
____________________________
(должность,
____________________________
фамилия, инициалы, подпись
____________________________
утверждающего заключение)
"___"___________ 20___ года
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
о назначении пенсионной выплаты за выслугу лет
Назначить пенсионную выплату за выслугу лет ______________________________
_______________________________________________________________________
(должность, подразделение антикоррупционной службы,
_______________________________________________________________________
специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
в соответствии с ________________________________________________________
(указать ссылку на нормы Закона Республики Казахстан
_______________________________________________________________________
"О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", являющиеся основанием
_______________________________________________________________________
назначения пенсионной выплаты за выслугу лет*)
Число, месяц, год рождения "___"_________ ____ года.
Приказом___________ №____ от "___" ____________ 20___года уволен(а) с "___"
_________20___года по подпункту _________ пункта _________ статьи _________
Закона Республики Казахстан
"_____________________________________________________________________"
(наименование законодательного акта)
_______________________________________________________________________
(наименование формулировки увольнения)
Выслуга лет: в
календарном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней;
в льготном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней.
Трудовой стаж:
в календарном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней;
в льготном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней.
Общий трудовой стаж:
в календарном исчислении ___ лет ___месяцев___ дней;
в льготном исчислении ___ лет ___месяцев ___ дней.
Размер денежного содержания, учитываемый для назначения пенсионной выплаты
за выслугу лет: должностной оклад ________ тенге ____ тиын оклад (доплата)
по специальному званию ________тенге ____ тиын;
Всего: _________ тенге ____ тиын.

1-1-қосымша
Нысан
№ _______ АҚШАЛАЙ АТТЕСТАТ
__________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің аттестатты берген бөлімшесінің атауы)
_______________________________________________________________
(арнайы атағы, тегі, аты, әкеснің аты (ол болған жағдайда), лауазымы)
куәландырады:
1. Лауазымдық жалақысы (санаты, коэффициенті) айына _____________ теңге
2. Арнайы атағы үшін қосымша ақы айына ________________________теңге
3. Сыныптық біліктілігіне үстемеақы айына _______________________ теңге
4. Қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы ___________ теңге
5. Тұрғын үйді күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерді төлеуге ақшалай
қамтылым айына _____________ теңге
20__ жылғы "__"__________текті жай-күй бойынша лауазымдық айлықақысын
есептеуге арналған еңбек сіңірген жылдары 20__ жылғы "___" __________ №
______ ______________________________ бұйрықпен ____ жыл ____ ай ____ күн
болып белгіленді.
6. Ақшалай ризықтың мынадай түрімен қанағаттандым:
1) ______________________________________ бойынша лауазымдық жалақы
2) ____________________________ бойынша арнайы атағы үшін қосымша ақы
3) ________________________ бойынша сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы
4) __________ бойынша қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы
5) ________________________________________________________ бойынша
баспананы күтіп-ұстауға, коммуналдық төлемдерді төлеуге ақшалай өтемақы
6) _____________________ бойынша тұрғын үйді жалдауға берілетін өтемақы
7) Барлығы ________________________________________ бойынша есептелді
8) Алименттер, кімге:_______________________________________________
мөлшерінде _______________________________________________________
9) 20___ жылғы үшін демалыс _________________________________________
(пайдаланған, пайдаланбағанын көрсету керек)
10) Сауықтыруға жәрдемақы__________________________________________
(соманың төленгенін, төленбегенін көрсету керек)
11) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтен босатылған кезде төленетін
біржолғы жәрдемақы ________________________________________________
(ақшалай қамтылымды, еселігін және сомасын жазумен жазып көрсету керек)
12) ____________________________________________________ берешегі бар
(берешек түрі көрсетілсін)
______________________________________________ бастап қарамағында тұр
Еңбек сіңірген жылдары ____ жылғы "____"______________текті жай-күй
бойынша ______ жыл_____ай _____ күнді құрайды
(жұмыстан шығарылған күнгі еңбек сіңірген жылдары көрсетіледі)
Қызметкердің жеке сәйкестендіру нөмірі _______________________________
Қызметкердің ағымдағы есепшоты ____________________________________
(есепшот № , банктің атауы)
Аттестат __________________________________________________________
(қызмет бойынша ауысқан, зейнеткерлікке шығу
немесе мүлдем қызметтен босатылған)
байланысты берілді
20__ жылғы "___" _________ № ______ бұйрыққа сәйкес
20__ жылғы "___" __________ (берілген күні)
Мөр орны
Қаржы қызметінің басшысы                   ____________________________
(аумақтық органдар үшін                         (қолы, тегі, аты-жөні)
бөлімше басшысы)
Бас бухгалтер                               _____________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
Аттестатта көрсетілген деректер дұрыс деп есептеймін ___________________
__________________________________________________________________
(қызметтен босатылғанның қолы, тегі, аты-жөні)
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
2022 жылғы 24 қарашадағы
№ 421 бұйрығына
3-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
2-қосымша
Нысан
БЕКІТЕМІН
____________________________
(қорытындыны бекітетін
___________________________
адамның лауазымы, тегі,
___________________________
инициалдары, қолы)
20__ жылғы "___"_________
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы Қ О Р Ы Т Ы Н Д Ы
____________________________________________________________________
(еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындауға негіз
____________________________________________________________________
болып табылатын "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру
______________________________________________________________ сәйкес
туралы" Қазақстан Республикасы Заңының нормасына сілтеме көрсетілсін*)
____________________________________________________________________
(лауазымы, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің бөлімшесі,
____________________________________________________________________
арнаулы атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері тағайындалсын.
Туған жылы, айы, күні _____ жылғы "___" __________.
20___ жылғы "___" ___________ № ____ бұйрығымен 20 ___ жылғы "___"
________ бастап "_________________________________________________"
(заңнамалық актінің атауы)
Қазақстан Республикасы Заңының ____-бабы __-тармағыны______тармақшасы
бойынша қызметтен шығарылды ________________________________________
(қызметтен шығарылу тұжырымының атауы)
Еңбек сіңірген жылдары: күнтізбелік есеппен ___ жыл ___ай ___ күн;
жеңілдікпен есептегенде ___ жыл ___ай ___ күн;
Еңбек өтілі: күнтізбелік есеппен ___ жыл ___ай ___ күн;
жеңілдікпен есептегенде ___ жыл ___ай ___ күн;
Жалпы еңбек өтілі: күнтізбелік есеппен ___ жыл ___ай ___ күн;
жеңілдікпен есептегенде ___ жыл ___ай ___ күн.
Еңбек сіңірген жылдары зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін ескерілетін ақшалай ұстау мөлшері:
лауазымдық жалақысы _________теңге ____ тиын
арнаулы атағы бойынша жалақы (қосымша ақы), _________теңге ____ тиын;
Барлығы: _________теңге ____ тиын.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы"

На основании статьи 65 и пункта _____ статьи 68 Закона Республики Казахстан
"О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" установить
______________________________________________________________________
пенсионную выплату (фамилия, инициалы) в размере______% от денежного
содержания в сумме __________ тенге, которая подлежит выплате
с "__" ___________20___года.
Руководитель кадровой службы __________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Сотрудник кадровой службы _____________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Примечание:
* При заполнении указывается ссылка на нормы Закона Республики Казахстан
"О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (подпункт ___ пункт ___ статьи
64
Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан").
Для участников накопительной пенсионной системы в основании назначения
пенсионной выплаты за выслугу лет дополнительно указывается пункт 8 статьи 64
Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
Для военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной
фельдъегерской службы, впервые поступивших на службу после 1 января 1998 года
и уволенных до 1 января 2016 года, имевших на дату увольнения условия для
назначения пенсионных выплат за выслугу лет, в соответствии с нормами
законодательства, действовавшего до 1 января 2016 года в основании назначения
пенсионной выплаты за выслугу лет дополнительно указывается ссылка на нормы
Закона "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", действовавшего
на дату увольнения (подпункт ____ пункта ___ статьи _____ Закона Республики
Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан").
Приложение 4 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 24 ноября 2022 года № 421
Приложение 4
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ
ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІ (СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ)
АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ
КОРРУПЦИИ (АНТИКОРРУПЦИОННАЯ СЛУЖБА)
ЗЕЙНЕТКЕРЛІК ІС ПЕНСИОННОЕ ДЕЛО
Фамилиясы __________________________________________________________
Фамилия
Аты-жөні (болған жағдайда) ____________________________________________
Имя и отчество (при его наличии)
Арнаулы атағы _______________________________________________________
специальное звание
Лауазымы ___________________________________________________________
Должность
Қызмет орыны _______________________________________________________
Место службы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Приложение 5 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 24 ноября 2022 года № 421
Приложение 5
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
Книга учета пенсионеров и пенсионных дел
№ по порядку
Номер пенсионного дела по порядку, дата регистрации
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) пенсионера, специальное звание, должность и место службы перед увольнением, дата рождения
Выслуга лет, трудовой стаж, общий трудовой стаж
Пенсионная выплата за выслугу лет назначена: в каком размере (в % и тенге) и с какой даты
Примечание: пенсионное дело куда выбыло, откуда прибыло, причина и дата прекращения выплаты
1
2
3
4
5
6
Приложение 6 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 24 ноября 2022 года № 421
Приложение 6
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
Пенсионное удостоверение антикоррупционной службы
Примечания:

Қазақстан Республикасының Заңының 65-бабының және 68-бабы ___- тармағының
негізінде ______________________________________
(тегі, инициалдар)
ақшалай ұстаудан _____% мөлшерінде сомасы _________ теңге зейнетақы төлемдері
белгіленсін, ол 20__ жылғы "___"_________ бастап төленуі тиіс.
Кадр қызметінің басшысы _________________________
(қолы, тегі, инициалдары)
Кадр қызметінің қызметкері ________________________
(қолы, тегі, инициалдары)
Ескертпе:
*Толтыру кезінде "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының нормаларына сілтеме көрсетіледі (Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабының ___-тармағы __ тармақшасы).
Жинақтаушы зейнетақы жүйесінің қатысушылары үшін еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау негіздемесінде қосымша "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабының 8-тармағы көрсетіледі.
1998 жылғы 1 қаңтардан кейін қызметке алғаш рет кірген және 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін қызметтен шығарылған, қызметтен босатылған күнге 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің тағайындалу шарттары болған әскери қызметшілер, құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлері үшін еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау негіздемесінде қызметтен шығарылған күнде қолданыста болған "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Заңның нормаларына қосымша сілтеме көрсетіледі ("Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының __-бабының __-тармағының __тармақшасы).
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
2022 жылғы 24 қарашадағы
№ 421 бұйрығына
4-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
4-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІ (СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ) АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ КОРРУПЦИИ (АНТИКОРРУПЦИОННАЯ СЛУЖБА) ЗЕЙНЕТКЕРЛІК ІС ПЕНСИОННОЕ ДЕЛО
Фамилиясы __________________________________________________________
Фамилия
Аты-жөні (болған жағдайда) ____________________________________________
Имя и отчество (при его наличии)
Арнаулы атағы _______________________________________________________
Специальное звание
Лауазымы ___________________________________________________________
Должность
Қызмет орыны _______________________________________________________
Место службы ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
2022 жылғы 24 қарашадағы
№ 421 бұйрығына
5-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
5-қосымша
Нысан
Зейнеткерлер мен зейнетақы істерін есепке алу кітабы
р/с
Реті бойынша зейнетақы ісінің нөмірі, тіркеу күні
Зейнеткердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) арнаулы атағы, лауазымы, қызметтен шығарылар алдындағы қызмет орны, туған күні
Еңбек сіңірген жылдары, еңбек өтілі, жалпы еңбек өтілі
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемі: қандай мөлшерде (% және теңге), қай күннен бастап тағайындалды
Ескертпе: зейнетақы ісі қайда кетті, қайдан келді, төлемді тоқтату себебі мен күні
1
2
3
4
5
6
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
2022 жылғы 24 қарашадағы
№ 421 бұйрығына
6-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
6-қосымша
Нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнетақы куәлігі
Ескертпелер:

1. Обложка пенсионного удостоверения изготавливается из высококачественной кожи темно-серого цвета. В развернутом виде пенсионное удостоверение имеет размер 6,5х19 сантиметров.
2. На лицевой стороне пенсионного удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись: "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ".
3. Левая и правая внутренняя часть пенсионного удостоверения выполнена в голубом цвете с изображением тангирной сетки установленного образца и эмблемой антикоррупционной службы. С правой и левой стороны каждой внутренней части печатными рифлеными белыми буквами выполнена надпись "ҚАЗАҚСТАН".
4. На левой внутренней части пенсионного удостоверения размещены:
в верхней части слева изображен рифленый Государственный Герб Республики Казахстан, выполненный в соответствии с национальным стандартом Республики Казахстан.
в нижней части слева указан номер бланка пенсионного удостоверения;
в верхней части надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІ (СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ)", выполненная в черном цвете, под которой размещен микротекст "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" красного цвета.
в центре правой части размещена надпись, выполненная красным цветом "№ __ КУӘЛІК", под которой черным цветом указывается специальное звание, имя, отчество (при его наличии), фамилия и надпись "ЗЕЙНЕТКЕР" на государственном языке. Номер пенсионного удостоверения печатается черным цветом;
в нижней части справа указывается дата выдачи и срок действия пенсионного удостоверения с надписью "ШЕКТЕУСІЗ".
5. На правой внутренней части пенсионного удостоверения размещены:
в верхней части надпись "АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ КОРРУПЦИИ (АНТИКОРРУПЦИОННАЯ СЛУЖБА)", выполненная в черном цвете, под которой размещен микротекст "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" красного цвета.
в левой части размещается цветная фотография (анфас) пенсионера размером 3х4 сантиметров. Пенсионер антикоррупционной службы фотографируется в повседневной форменной одежде (китель, рубашка голубого цвета, галстук) на белом фоне без головного убора, с орденскими планками и знаками об образовании (при наличии). Знаки различия на погонах должны соответствовать специальному званию, присвоенному ко дню заполнения пенсионного удостоверения;
в центре правой части размещена надпись "УДОСТОВЕРЕНИЕ № __", выполненная красным цветом, под которой указывается специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и надпись "ПЕНСИОНЕР" на русском языке. Номер пенсионного удостоверения печатается черным цветом;
в нижней части справа указывается инициал имени и фамилия должностного лица, подписавшего пенсионное удостоверение.

1. Зейнетақы куәлігінің мұқабасы күңгірт сұр түсті, жоғары сапалы былғарыдан дайындалады. Зейнетақы куәлігінің ашылған түріндегі өлшемі 6,5х19 сантиметр болады.
2. Зейнетақы куәлігінің беткі жағында ортасынан Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының алтын түстес бейнесі орналастырылған, төменгі жағынан "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" деген жазу баспаханалық қаріппен орындалған.
3. Зейнетақы куәлігінің ішкі сол және оң бөліктері белгіленген үлгідегі тангир торының бейнесінде және сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің эмблемасымен көгілдір түсте орындалған. Әрбір ішкі бөліктің оң және сол жағынан бедерлі ақ баспа әріптермен "ҚАЗАҚСТАН" сөзі орындалған.
4. Зейнетақы куәлігінің ішкі сол жақ бөлігінде мыналар орналастырылған:
сол жағының жоғарғы бөлігінде Қазақстан Республикасының бедерлі Мемлекеттік Елтаңбасы Қазақстан Республикасының ұлттық стандартына сәйкес бейнеленген.
сол жағынан төменгі бөлігінде зейнетақы куәлігі бланкісінің нөмірі көрсетілген;
жоғарғы бөлігінде "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІ (СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ)" деген жазу қара түспен орындалған, оның астынан қызыл түсті "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" шағын мәтіні орналастырылған.
оң бөлігінің ортасында қызыл түспен орындалған "№ __ КУӘЛІК" деген жазу орналастырылған, оның астында қара түспен арнайы атағы, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі және "ЗЕЙНЕТКЕР" деген жазу мемлекеттік тілде көрсетіледі. Зейнетақы куәлігінің нөмірі қара түспен басылады;
төменгі бөлігінде оң жағынан зейнетақы куәлігінің берілген күні және қолданылу мерзімі "ШЕКТЕУСІЗ" деген жазумен көрсетіледі.
5. Зейнетақы куәлігінің оң жақ ішкі бөлігінде мыналар орналастырылған:
жоғарғы жақ бөлігінде қара түспен орындалған "АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ КОРРУПЦИИ (АНТИКОРРУПЦИОННАЯ СЛУЖБА)" деген жазу, оның астынан қызыл түсте "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" шағын мәтіні орналастырылған.
сол жақ бөлігінде зейнеткердің 3х4 сантиметр өлшемдегі түрлі-түсті фотосуреті (анфас) орналастырылады. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет зейнеткері фотосуретке күнделікті киетін нысанды киімде (китель, көгілдір түсті жейде, галстук) бас киімсіз ақ фонда, ордендік планкаларымен және білімі туралы белгілермен (болған жағдайда) түседі. Погондардағы айырмашылық белгілері зейнетақы куәлігін толтыру күніне берілген арнайы атағына сәйкес болуға тиіс;
оң жақ бөлігінің ортасында қызыл түсте орындалған "УДОСТОВЕРЕНИЕ № __" деген жазу орналастырылған, оның астынан атағы, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), тегі және "ПЕНСИОНЕР" деген жазу орыс тілінде көрсетіледі. Зейнетақы куәлігінің нөмірі қара түспен басылады;
төменгі бөлігінде оң жағынан зейнетақы куәлігіне қол қоятын лауазымды адамның аты-жөні және тегі көрсетіледі.

6. Пенсионное удостоверение антикоррупционной службы заверяются подписью Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) и скрепляются печатью круглой формы диаметром 30 миллиметров, с изображением в середине круга Государственного герба Республики Казахстан (в соответствии с Законом "О государственным символах Республики Казахстан") и по окружности с надписью на государственном языке "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ".
Приложение 7 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 24 ноября 2022 года № 421
Приложение 7
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
Книга учета пенсионных удостоверений
№ по порядку
Номер пенсионного удостоверения по порядку, дата регистрации
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) пенсионера, специальное звание, должность и место службы перед увольнением, дата рождения
Выдача пенсионного удостоверения (первично или замена №____)
Получил удостоверение: фамилия, инициалы, подпись, дата получения
Примечание
1
2
3
4
5
6
Приложение 8 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 24 ноября 2022 года № 421
Приложение 8
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат за выслугу лет сотрудникам,
проходившим службу
в антикоррупционной службе
Форма
ЛИСТ ОЗНАКОМЛЕНИЯ
____________________________________________________________________
(специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии),
увольняемого сотрудника)
в соответствии с ______________________________________________________
(ссылка на законодательство)
____________________________________________________________________
Наименование
в календарном исчислении
в льготном исчислении
Примечание
Выслуга лет
Трудовой стаж
Общий трудовой стаж
"___"________20___года (на момент увольнения) на основании пункта ________
статьи____ Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении".
Ознакомлен, что по выслуге лет и трудовому стажу пенсионные выплаты на момент
увольнения не положены.
______________________________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы увольняемого, дата)
Сотрудник кадровой службы
______________________________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Место печати

6. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің зейнетақы куәлігі Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының қолымен куәландырылады және шеңбердің ортасында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы ("Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес) бейнеленген және оны айналдыра мемлекеттік тілде "СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ" деген жазба жазылған, диаметрі 30 миллиметр дөңгелек пішінді мөр басылады.
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
2022 жылғы 24 қарашадағы
№ 421 бұйрығына
7-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
7-қосымша
Нысан
Зейнеткерлер мен зейнетақы істерін есепке алу кітабы
р/с
Реті бойынша зейнеткерлік куәліктің нөмірі, тіркеу күні
Зейнеткердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), арнаулы атағы, лауазымы және қызметтен шығарылар алдындағы қызмет орны, туған күні
Зейнеткерлік куәлікті беру (алғашқы рет немесе ауыстыру №___)
Куәлікті алу: Т.А.Ә. (болған жағдайда) қолы, алған күні
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
2022 жылғы 24 қарашадағы
№ 421 бұйрығына
8-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте қызмет өткерген
қызметкерлерге еңбек сіңірген
жылдары үшін зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа
8-қосымша
Нысан
ТАНЫСУ ПАРАҒЫ
________________________________________________________________________
(қызметтен шығарылған қызметкердің, арнаулы атағы, тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
________________________________________________________________________
(заңнамаға сілтеме)
______________________________________________________________ сәйкес
Атауы
күнтізбелік есептеуде
жеңілдік есептеуде
Ескертпе
Еңбек сіңірген жылдары
Еңбек өтілі
Жалпы еңбек өтілі
20__ жылы "___"____________ (қызметтен шығу сәтінде)
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының ____-бабы ____-тармағының негізінде еңбек
сіңірген жылдары және еңбек өтілі бойынша зейнеткерлік төлемдердің тиесілі еместігі
туралы таныстырылдым.
____________________________________________________________________
(қызметтен шығарылған адамның қолы, тегі, инициалдары, күні)
Кадр қызметінің қызметкері __________________________________
(қолы, тегі, инициалдары)
Мөр орны