О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 1 августа 2022 года № 314-НҚ "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, перечня отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 8 декабря 2022 года № 470-нқ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 декабря 2022 года № 31045
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 1 августа 2022 года № 314-НҚ "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, перечня отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28994) следующие изменения и дополнения:
в Правилах возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, утвержденных указанным приказом:
пункты 2, 3, 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) меры государственного стимулирования промышленности – меры стимулирования, применяемые государством в целях развития обрабатывающей промышленности и промышленно-инновационной деятельности, осуществляемые в соответствии с Законом;
2) несырьевой экспорт – экспорт товаров обрабатывающей промышленности и услуг;

"Қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерінің, сондай-ақ оларды сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 1 тамыздағы № 314-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 2022 жылғы 8 желтоқсандағы № 470-нқ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 9 желтоқсанда № 31045 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
"Қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерінің, сондай-ақ оларды сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 1 тамыздағы № 314-НҚ бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28994 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларында:
2, 3, 4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері-өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды іске асыратын не өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарларын, жұмыстары мен көрсетілетін қызметтерін ішкі және (немесе) сыртқы нарықтарға ілгерілету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалар, жай серіктестіктер;
2) өнеркәсіп өнімі-өнеркәсіп саласындағы қызметті жүзеге асыру нәтижесінде өндірілген тауарлар;

3) обрабатывающая промышленность – совокупность отраслей промышленности, которые связаны с обработкой сырья, материалов, веществ, компонентов для нового продукта (товара, в том числе продовольственных товаров);
4) предельный размер возмещения части затрат – сумма возмещения части затрат на одного заявителя, которая расчитывается в соответствии с условиями настоящх Правил;
5) промышленная продукция – товары, произведенные в результате осуществления деятельности в сфере промышленности;
6) совокупный размер возмещения части затрат – предельно допустимый размер возмещения части затрат на одного заявителя по всем поданным заявкам на получение возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по форме согласно приложению к настоящим Правилам в текущем финансовом году;
7) субъекты промышленно-инновационной деятельности – физические и (или) юридические лица, простые товарищества, реализующие промышленно-инновационные проекты либо осуществляющие деятельность по продвижению отечественных товаров, работ и услуг обрабатывающей промышленности на внутренний и (или) внешние рынки;
8) уполномоченный орган в области регулирования внешнеторговой деятельности (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере развития и продвижения экспорта несырьевых товаров и услуг, а также в пределах предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию в области регулирования внешнеторговой деятельности.
3. Возмещение части затрат предоставляется субъекту промышленно-инновационной деятельности, осуществляющему деятельность по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств (либо его дочерней компании, официальному представителю (дистрибьютору/трейдеру), реализующему произведенную продукцию) или оказывающему информационно-коммуникационные услуги (далее – заявитель) в пределах средств, предусмотренных на эти цели республиканским бюджетом на текущий финансовый год.
Если сумма возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности в текущем финансовом году превышает средства, предусмотренные на эти цели республиканским бюджетом на текущий финансовый год, данные заявки рассматриваются в порядке очередности регистрации на веб-портале еxport.gov.kz (далее – веб-портал) и в пределах средств, предусмотренных на эти цели республиканским бюджетом на следующий финансовый год.
4. Мерами государственного стимулирования промышленности не пользуются заявители, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат государству, национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании (за исключением социально-предпринимательской корпорации, производителей товаров (продукции) военного и аэрокосмического назначения казахстанского происхождения, товаров (продукции) двойного назначения (применения) казахстанского происхождения, производителей препарата QazVac, предпринимателей, учрежденных в рамках договора о государственно-частном партнерстве), а также заявители, в отношении которых вступили в законную силу решения суда о признании их банкротами, ликвидации с возбуждением процедуры банкротства и применении реабилитационной процедуры.

3) өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шаралары – Заңға сәйкес жүзеге асырылатын өңдеуші өнеркәсіпті және өнеркәсіптік-инновациялық қызметті дамыту мақсатында мемлекет қолданатын ынталандыру шаралары;
4) өңдеуші өнеркәсіп-жаңа өнімге (тауарға, оның ішінде азық-түлік тауарларына) арналған шикізатты, материалдарды, заттарды, құрауыштарды өңдеумен байланысты өнеркәсіп салаларының жиынтығы;
5) сыртқы сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) - шикізаттық емес тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің экспортын дамыту және ілгерілету саласында басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шектерде сыртқы сауда қызметін реттеу саласында салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
6) шикізаттық емес экспорт – өңдеуші өнеркәсіп тауарлары мен көрсетілетін қызметтердің экспорты.
7) шығындардың бір бөлігін өтеудің жиынтық мөлшері-ағымдағы қаржы жылында осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеуді алуға берілген барлық өтінімдер бойынша бір өтініш берушіге шығындардың бір бөлігін өтеудің жол берілетін шекті мөлшері;
8) шығындардың бір бөлігін өтеудің шекті мөлшері – осы Қағидалардың шарттарына сәйкес есептелетін бір өтініш берушіге шығындардың бір бөлігін өтеу сомасы.
3. Шығындардың бір бөлігін өтеу қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сыртқы нарықтарға ілгерілету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын өнеркәсіптік-иннвациялық қызмет субъектісіне (не оның еншілес компаниясына, өндірілген өнімді өткізтін ресми өкілге (дистрибьюторға/трейдерге) немесе ақпараттық-коммуникациялық қызмет көрсететіндерге (бұдан әрі – өтініш беруші) осы мақсаттарға республикалық бюджетте көзделген ағымдағы қаржы жылына арналған қаражат шегінде жүзеге асырылады.
Егер ағымдағы қаржы жылында мақұлданған өтінімдер бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу сомасы ағымдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражаттан асып кетсе, бұл өтінімдер келесі қаржы жылына арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражат шегінде және export.gov.kz (бұдан әрі – веб-портал) веб-порталында кезектілік тәртібімен қаралады.
Бұл ретте, көрсетілген өтінімдерді қарау мерзімі келесі қаржы жылына арналған республикалық бюджет бекітілгенге дейін тоқтатыла тұрады.
4. Акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке, ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға (әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияны, әскери және аэроғарыштық мақсаттағы тауарларды (өнімдерді), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларды (өнімдерді) отандық өндірушілерді, QazVac препаратын өндірушілерді, сондай-ақ мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы шарт шеңберінде құрылған кәсіпкерлер қоспағанда) тікелей немесе жанама түрде тиесілі өтініш берушілер, сондай-ақ өздеріне қатысты сот оларды банкрот деп тану, банкроттық рәсімін қозғай отырып тарату және оңалту рәсімін қолдану туралы шешімдері заңды күшіне енген өтініш берушілер өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын пайдаланбайды.

5. Уполномоченный орган на основании трехстороннего и/или четырехстороннего соглашения, заключенного между уполномоченным органом, Оператором по продвижению несырьевого экспорта и/или юридическими лицами, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, уполномоченных на реализацию мер государственного стимулирования промышленности (далее – Оператор) и заявителем осуществляет перечисление денежных средств на счета заявителя.";
пункты 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"7. Оператор:
1) на ежегодной основе либо по запросу уполномоченного органа предоставляет ему отчет о целевом использовании выделенных средств;
2) заключает соглашение (трехстороннее и четырехстороннее), а также обеспечивает возврат денежных средств, выданных заявителю в рамках возмещения части затрат по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, в случае нарушения им условий заключенного сторонами соглашения;
3) осуществляет предоставление мер государственного стимулирования промышленности в рамках настоящих Правил, в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом.
8. Заявитель подает заявку на получение возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по форме согласно приложению к настоящим Правилам (далее – заявка), и прилагает к ней документы, информации, исходные данные, расчеты, обоснования. Заявка представляется Оператору в электронном виде через веб-портал, удостоверяется электронной цифровой подписью первого руководителя заявителя или уполномоченного лица (при наличии подтверждающего документа на подписание заявки).
Заявитель предоставляет заявку и прилагаемые к ней документы в электронном формате "PDF (PortableDocumentFormat)" ПДФ (Портейбл Документ Формат).";
пункты 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"11. Заявителю на основании решения Оператора, возмещаются документально подтвержденные затраты, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6),7) пункта 9, а также в пункте 10 настоящих Правил в следующем порядке:
1) субъектам крупного предпринимательства в размере 30% от суммы, предъявленной к возмещению;
2) субъектам среднего предпринимательства в размере 50% от суммы, предъявленной к возмещению;
3) субъектам малого предпринимательства в размере 60% от суммы, предъявленной к возмещению.
Документально подтвержденные затраты заявителя, указанные в подпунктах 8) и 9) пункта 9 настоящих Правил, возмещаются на основании решения Оператора, в следующем порядке:

5. Уәкілетті орган, шикізаттық емес экспортты ілгерілету жөніндегі Оператор және/немесе дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі, өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын іске асыруға уәкілетті заңды тұлғалар (бұдан әрі – Оператор) және өтініш беруші арасында жасалған үшжақты және/немесе төртжақты келісім негізінде өтініш берушінің шоттарына ақша қаражатын аударуды жүзеге асырады.";
7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Оператор:
1) жыл сайынғы негізде не уәкілетті органның сұрау салуы бойынша оған бөлінген қаражаттың нысаналы пайдаланылуы туралы есеп береді;
2) келісім жасасады (үшжақты және төртжақты), сондай-ақ өтініш берушіге тараптар жасасқан келісімнің талаптарын бұзған жағдайда, қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде отандық тауарлар мен өңдеу өнеркәсібінің қызметтерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету жөніндегі шығындардың бір бөлігін өтеу шеңберінде берілген ақшалай қаражатты қайтаруды қамтамасыз етеді.
3) Республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде осы Қағидалар шеңберінде өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсынуды жүзеге асырады.
8. Өтініш беруші осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеуге өтінім (бұдан әрі – өтінім) береді және оған құжаттарды, ақпаратты, бастапқы деректерді, есептерді, негіздемелерді қоса береді. Өтінім Операторға веб-портал арқылы электрондық түрде ұсынылады еxport.gov.kz (бұдан әрі-веб-портал), өтініш берушінің бірінші басшысының немесе уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады (өтінімге қол қоюға растайтын құжат болған кезде).
Өтініш беруші өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды "PDF (Portabledocumentformat)" электрондық форматында ұсынады.";
11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Өтініш берушіге оператордың шешімі негізінде тармақшаларда көрсетілген құжаттамалық расталған шығындар өтеледі 1), 2), 3), 4), 5), 6),7) осы Қағидалардың 9-тармағында, сондай-ақ 10-тармағында мынадай тәртіппен:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілеріне өтеуге ұсынылған соманың 30% мөлшерінде;
2) орта кәсіпкерлік субъектілеріне өтеуге ұсынылған соманың 50% мөлшерінде;
3) шағын кәсіпкерлік субъектілеріне өтеуге ұсынылған соманың 60% мөлшерінде жүзеге асырылады.
Осы Қағидалардың 9-тармағының 8) және 9) тармақшаларында көрсетілген өтініш берушінің құжаттамалық расталған шығындары оператордың шешімі негізінде мынадай тәртіппен өтеледі:

1) товары верхнего передела в размере 80% от суммы, предъявленной к возмещению;
2) товары среднего передела в размере 50% от суммы, предъявленной к возмещению;
3) товары нижнего передела в размере 30% от суммы, предъявленной к возмещению.
Сумма затрат, возмещаемая заявителю, увеличивается на 5% от суммы документально подтвержденных затрат, указанных в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил, при привлечении отечественных грузоперевозчиков.
Сумма затрат, возмещаемая заявителю, увеличивается на 5% от суммы документально подтвержденных затрат, указанных в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил, при транспортировке товаров через морские порты Республики Казахстан.
12. Возмещение части затрат, по видам, указанным в пунктах 9 и 10 настоящих Правил, осуществляется без учета косвенных налогов (налог на добавленную стоимость и акцизы) Республики Казахстан.
Совокупный размер возмещения части затрат по видам, указанным в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8) пункта 9 и пункте 10 настоящих Правил составляет 13 000 (тринадцать тысяч) месячных расчетных показателей (далее – МРП) на одного заявителя в текущем финансовом году.
Предельный размер возмещения части затрат по виду, указанному в подпунктах 8), 9) пункта 9 настоящих Правил, за исключением заявок, в которых заявителем является юридическое лицо, реализующее инвестиционный проект (инвестиционный приоритетный проект и (или) специальный инвестиционный проект), составляет:
1) товары верхнего передела в размере 80% от суммы уплаченных налогов без учета косвенных налогов (налог на добавленную стоимость и акцизы) в году, предшествующем году подачи заявки;
2) товары среднего передела в размере 50% от суммы уплаченных налогов без учета косвенных налогов (налог на добавленную стоимость и акцизы) в году, предшествующем году подачи заявки;
3) товары нижнего передела в размере 30% от суммы уплаченных налогов без учета косвенных налогов (налог на добавленную стоимость и акцизы) в году, предшествующем году подачи заявки.
Предельный размер возмещения части затрат по виду, указанному в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил по заявкам, в которых заявителем является официальный представитель (дистрибьютор)/трейдер/дочерняя компания, составляет:
1) товары верхнего передела в размере 80% от суммы уплаченных налогов без учета косвенных налогов (налог на добавленную стоимость и акцизы) совместно заявителем и производителем в году, предшествующем году подачи заявки;

1) өтеуге ұсынылған соманың 80% мөлшерінде Жоғарғы қайта бөлу тауарлары;
2) өтеуге ұсынылған соманың 50% мөлшерінде орташа қайта бөлінген тауарлар;
3) өтеуге ұсынылған соманың 30% мөлшерінде төменгі қайта бөлу тауарлары.
Өтініш берушіге өтелетін шығындар сомасы отандық жүк тасымалдаушыларды тартқан кезде осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген құжаттамалық расталған шығындар сомасынан 5% - ға ұлғаяды.
Өтініш берушіге өтелетін шығындар сомасы тауарларды Қазақстан Республикасының теңіз порттары арқылы тасымалдау кезінде осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген құжатталған расталған шығындар сомасының 5% - на ұлғаяды.
Өтініш берушіге Оператордың шешімі негізінде веб-порталда тіркеу кезектілігі тәртібімен құжатталған шығындар өтеледі.
12. Осы Қағидалардың 9 және 10-тармақтарында көрсетілген түрлер бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу Қазақстан Республикасының жанама салықтары (қосылған құн салығы және акциздер) есепке алынбай жүзеге асырылады.
Тармақшаларда көрсетілген түрлер бойынша шығындардың бір бөлігін өтеудің жиынтық мөлшері 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8) осы Қағидалардың 9 – тармағы мен 10-тармағы бір өтініш берушіге 13 000 (он үш мың) айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі-АЕК) құрайды ағымдағы қаржы жылында.
Инвестициялық жобаны (инвестициялық басым жобаны және (немесе) арнайы инвестициялық жобаны) іске асыратын заңды тұлға өтініш беруші болып табылатын өтінімдерді қоспағанда, осы Қағидалардың 9-тармағының 8), 9) тармақшаларында көрсетілген түрі бойынша шығындардың бір бөлігін өтеудің шекті мөлшері:
1) өтінім берілген жылдың алдындағы жылы жанама салықтарды (қосылған құн салығы мен акциздерді) есепке алмағанда төленген салықтар сомасының 80% мөлшерінде Жоғарғы қайта бөлу тауарлары;
2) өтінім берілген жылдың алдындағы жылы жанама салықтарды (қосылған құн салығы мен акциздерді) есепке алмағанда төленген салықтар сомасының 50% мөлшерінде орташа қайта бөлінген тауарлар;
3) өтінім берілген жылдың алдындағы жылы жанама салықтарды (қосылған құн салығы мен акциздерді) есепке алмағанда төленген салықтар сомасының 30% мөлшерінде төменгі қайта бөлінген тауарлар.
Өтінім беруші ресми өкіл (дистрибьютор)/трейдер/еншілес компания болып табылатын өтінімдер бойынша осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген түрі бойынша шығындардың бір бөлігін өтеудің шекті мөлшері:
1) жанама салықтарды (қосылған құн салығы мен акциздерді) есепке алмағанда, өтінім беруші мен өндіруші бірлесіп, өтінім берген жылдың алдындағы жылы төленген салықтар сомасының 80% мөлшерінде Жоғарғы қайта бөлінген тауарлар;

2) товары среднего передела в размере 50% от суммы уплаченных налогов без учета косвенных налогов (налог на добавленную стоимость и акцизы) совместно заявителем и производителем в году, предшествующем году подачи заявки;
3) товары нижнего передела в размере 30% от суммы уплаченных налогов без учета косвенных налогов (налог на добавленную стоимость и акцизы) совместно заявителем и производителем в году, предшествующем году подачи заявки.
При этом заявки подаются только одним заявителем (одной/одним дочерней компанией, официальным представителем (дистрибьютором/трейдером) на текущий финансовый год.
Совокупный размер части затрат по виду, указанному в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил, составляет 75 000 (семьдесят пять тысяч) МРП на одного отечественного производителя (вне зависимости от количества поданных заявок дочерними компаниями и официальными представительствами (дистрибьюторами) заявителя, реализующими произведенную продукцию) в текущем финансовом году, за исключением заявителей, заключивших Соглашение о промышленной сборке транспортных средств с юридическими лицами Республики Казахстан, утвержденное приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2022 года № 303 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28283) (далее - Соглашение о промышленной сборке транспортных средств), Соглашение о промышленной сборке сельскохозяйственной техники с юридическими лицами Республики Казахстан, утвержденное приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 мая 2022 года № 293 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28261) (далее - Соглашение о промышленной сборке сельскохозяйственной техники), Соглашение о промышленной сборке компонентов к транспортным средствам и (или) сельскохозяйственной технике с юридическими лицами Республики Казахстан, утвержденное приказом исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 30 мая 2022 года № 304 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28282) (далее - Соглашение о промышленной сборке компонентов к транспортным средствам и (или) сельскохозяйственной технике).
Возмещение части затрат, при доставке товаров собственным автотранспортом производится из расчета 0,04 МРП на 1 (один) километр пробега. Расчет расстояния исчисляется с открытых источников, интернет ресурсов от пункта разгрузки груза и место погрузки груза, указанных в международной товарно-транспортной накладной.
Если заявителем были понесены затраты по перевозке, в ходе которой были использованы несколько видов транспорта, то часть затрат по каждому виду транспорта будут возмещены в соответствии с условиями настоящего пункта.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

2) жанама салықтарды (қосылған құн салығы мен акциздерді) есепке алмағанда төленген салықтар сомасының 50% мөлшерінде орташа қайта бөлінген тауарлар өтінім беруші мен өндіруші бірлесіп өтінім берген жылдың алдындағы жылы;
3) жанама салықтарды (қосылған құн салығы мен акциздерді) есепке алмағанда төленген салықтар сомасының 30% мөлшерінде төменгі қайта бөлінген тауарлар өтінім беруші мен өндіруші бірлесіп өтінім берген жылдың алдындағы жылы.
Бұл ретте өтінімдерді ағымдағы қаржы жылына бір ғана өтініш беруші (бір/бір еншілес компания, ресми өкіл (дистрибьютор/трейдер) береді.
Осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген түрі бойынша шығындар бөлігінің жиынтық мөлшері, өтініш берушілерді қоспағанда, ағымдағы қаржы жылында бір отандық өндірушіге (өндірілген өнімді өткізетін өтініш берушінің еншілес компаниялары мен ресми өкілдіктері (дистрибьюторлары) берген өтінімдер санына қарамастан) 75 000 (жетпіс бес мың) АЕК құрайды, Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларымен Көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 30 мамырдағы № 303 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28283 болып тіркелген) (бұдан әрі - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 27 мамырдағы № 293 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28261 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларымен ауыл шаруашылығы техникасын өнеркәсіптік жинау туралы Келісім (Бұдан әрі - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 30 мамырдағы № 304 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28282 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларымен көлік құралдарына және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасына компоненттерді өнеркәсіптік жинау туралы Келісім (Бұдан әрі - Келісім көлік құралдарына және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасына компоненттерді өнеркәсіптік құрастыру туралы).
Тауарларды өз автокөлігімен жеткізу кезінде шығындардың бір бөлігін өтеу жүрістің 1 (бір) километріне 0,04 АЕК есебінен жүргізіледі. Қашықтықты есептеу ашық көздерден, жүкті түсіру пунктінен интернет ресурстардан және халықаралық тауар-көлік жүкқұжатында көрсетілген жүкті тиеу орнынан есептеледі.
Егер өтініш беруші көліктің бірнеше түрі пайдаланылған тасымалдау шығындарын шеккен болса, онда көліктің әрбір түрі бойынша шығындардың бір бөлігі осы тармақтың шарттарына сәйкес өтелетін болады.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"15. Требования к заявителям, форма заявки и перечень прилагаемых к ней документов и материалов размещаются на интернет-ресурсе Оператора и/или веб-портале.
При технических неисправностях на веб-портале, исключающих возможность подачи заявок, Оператор продлевает прием заявок на период устранения технических неисправностей и сообщает заявителям о необходимости повторно подать заявки.";
подпункт 1) пункта 17 изложить в следующей редакции:
"1) копия сертификата о происхождении товара в форме СТ-KZ, либо декларации о соответствии, либо индустриального сертификата, действующего на возмещаемый период, либо сертификата о происхождении товара (в форме СТ-1, CТ-2, СТ-3, EAV, А, Oригинал, сертификат о происхождении серийной продукции) по договору поставки и заключения уполномоченного лица об оформлении либо об отказе в оформлении соответствующего сертификата о происхождении товара, экспортируемого из Республики Казахстан;";
пункты 21 и 22 изложить в следующей редакции:
"21. Оператор в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней после приема и регистрации заявок рассматривает их на полноту и соответствие требованиям настоящих Правил и готовит резюме заявки. Резюме заявки на получение возмещения части утверждается приказом первого руководителя Оператора.
Сведения о государственной регистрации, перерегистрации юридического лица, категории субъекта предпринимательства, об отсутствии (наличии) задолженности заявителя Оператор получает из соответствующих государственных информационных систем на этапе рассмотрения заявки на соответствие требованиям настоящих Правил.
При отсутствии в государственных информационных системах необходимых сведений, а также для подтверждения понесенных затрат, Оператор запрашивает, подтверждающие документы от заявителя и соответствующих государственных органов.
При направлении Оператором запроса в соответствующие государственные органы период рассмотрения заявки продлевается до момента получения ответа соответствующего государственного органа (с письменным уведомлением заявителя), не более чем на 30 (тридцать) календарных дней.
22. При неполноте и несоответствии заявки и представленных документов требованиям настоящих Правил, а также нарушения заявителем обязательств по заключенному соглашению/соглашениям, Оператор в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней направляет соответствующие замечания заявителю посредством веб-портала, а также на электронную почту заявителя.
При неполноте и несоответствии вновь представленных документов требованиям настоящих Правил, Оператор в течение 30 (тридцати) рабочих дней направляет посредством веб-портала, а также на электронную почту заявителя повторное уведомление.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:

"15. Өтініш берушілерге қойылатын талаптар, өтінім нысаны және оған қоса берілетін құжаттар мен материалдардың тізбесі оператордың интернет-ресурсында және/немесе веб-порталда орналастырылады.
Өтінім беру мүмкіндігін болдырмайтын веб-порталдағы техникалық ақаулар кезінде Оператор техникалық ақауларды жою кезеңіне өтінімдерді қабылдауды ұзартады және өтінім берушілерге өтінімдерді қайта беру қажеттігі туралы хабарлайды.";
17-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) СТ-KZ нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың не сәйкестік туралы декларацияның не өтелетін кезеңге қолданыстағы индустриялық сертификаттың не тауардың шығу тегі туралы сертификаттың көшірмесі (СТ-1, СТ-2, СТ-3, EAV, А, түпнұсқа, сериялық өнімнің шығу тегі туралы сертификат нысанында) Қазақстан Республикасынан экспортталатын тауардың шығарылуы туралы тиісті сертификатты ресімдеу туралы не ресімдеуден бас тарту туралы уәкілетті тұлғаның жеткізу шарты және қорытындысы бойынша;";
21 және 22-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Оператор өтінімдерді қабылдағаннан және тіркегеннен кейін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын және осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды және өтінімнің түйіндемесін дайындайды. Шығындар бөлігінің өтемін алуға арналған өтінімнің түйіндемесі Оператордың бірінші басшысының бұйрығымен бекітіледі.
Заңды тұлғаны, кәсіпкерлік субъектісінің санатын мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу туралы, өтініш берушінің берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтерді Оператор осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігіне өтінімді қарау кезеңінде тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қажетті мәліметтер болмаған кезде, сондай-ақ келтірілген шығындарды растау үшін Оператор өтініш берушіден және тиісті мемлекеттік органдардан растайтын құжаттарды сұратады.
Оператор тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жіберген кезде өтінімді қарау кезеңі тиісті мемлекеттік органның жауабын алған кезге дейін (өтініш берушіні жазбаша хабардар ете отырып) күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімге ұзартылады.
22. Өтінім мен ұсынылған құжаттар осы Қағидалардың талаптарына толық және сәйкес келмеген, сондай-ақ өтініш беруші жасалған келісім/келісімдер бойынша міндеттемелерді бұзған кезде Оператор 15 (он бес) жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы өтініш берушіге, сондай-ақ өтініш берушінің электрондық поштасына тиісті ескертулер жібереді.
Жаңадан ұсынылған құжаттар осы Қағидалардың талаптарына толық және сәйкес келмеген жағдайда Оператор 30 (отыз) жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы, сондай-ақ өтініш берушінің электрондық поштасына қайта хабарлама жібереді.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"25. Оператор в течение 7 (семи) рабочих дней со дня принятия решения о возможности возмещения части затрат, заключает с заявителем (производитель) и уполномоченным органом трехстороннее соглашение.
Оператор в течение 7 (семи) рабочих дней со дня принятия решения о возможности возмещения части затрат, заключает с заявителем (официальный представитель (дистрибьютор)/трейдер/дочерняя компания), производителем и уполномоченным органом четырехстороннее соглашение.
При отказе от подписания или не подписания соглашения (двустороннего или трехстороннего) заявителем (производителем) и (или) заявителем (официальным представителем (дистрибьютором)/трейдером/дочерней компанией) в течение указанного срока, Оператором возмещение части затрат заявителю не производится.";

"25. Оператор шығындардың бір бөлігін өтеу мүмкіндігі туралы шешім қабылданған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде өтініш берушімен (өндіруші) және уәкілетті органмен үшжақты келісім жасасады.
Оператор шығындардың бір бөлігін өтеу мүмкіндігі туралы шешім қабылданған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде өтініш берушімен (ресми өкіл (дистрибьютор)/трейдер/еншілес компания), өндірушімен және уәкілетті органмен төрт жақты келісім жасасады.
Өтініш беруші (өндіруші) және (немесе) өтініш беруші (ресми өкіл (дистрибьютор)/трейдер/еншілес компания) көрсетілген мерзім ішінде келісімге (екіжақты немесе үшжақты) қол қоюдан бас тартқан немесе қол қоймаған кезде Оператор шығындардың бір бөлігін өтеуді өтініш берушіге жүргізбейді.";

пункты 27 и 28 изложить в следующей редакции:
"27. Для определения эффективности мер государственного стимулирования промышленности, предусмотренных настоящими Правилами, Оператором в течение 3 (трех) лет со дня заключения соглашения проводится мониторинг их реализации на основании данных, полученных из государственных информационных систем, и/или информации, представленной заявителем, который включает:
1) подготовку аналитической справки по выявлению проблем в реализации мер государственного стимулирования промышленности;

27 және 28-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Қағидаларда көзделген өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларының тиімділігін айқындау үшін Оператор келісім жасалған күннен бастап 3 (үш) жыл ішінде мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алынған деректердің және/немесе өтініш беруші ұсынған ақпараттың негізінде олардың іске асырылуына мониторинг жүргізеді, ол мыналарды қамтиды:
1) өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын іске асырудағы проблемаларды анықтау жөнінде талдамалық анықтама дайындау;

030392
Рыба мороженая, за исключением рыбного филе и прочего мяса рыбы товарной позиции 0304, печень, икра, молоки, плавники, головы, хвосты, плавательные пузыри и прочие пищевые рыбные субпродукты: плавники акульи
нижний
3916
030399
Рыба мороженая, за исключением рыбного филе и прочего мяса рыбы товарной позиции 0304, печень, икра, молоки, плавники, головы, хвосты, плавательные пузыри и прочие пищевые рыбные субпродукты: прочие
нижний
3917
030431
Филе тилапии (oreochromis spp.), свежее или охлажденное
нижний
3918
030432
Филе сома (pangasius spp., silurus spp., clarias spp., ictalurus spp.), свежее или охлажденное
нижний
3919
030433
Филе латесы нильского (lates niloticus) свежее или охлажденное
нижний
3920
030439
Прочее филе тилапии, сома, карпа, угря, латеса нильского и змееголова, свежее или охлажденное
нижний
3921
030441
Филе лосося тихоокеанского, лосося атлантического (salmo salar) и лосося дунайского (hucho hucho), свежее или охлажденное
нижний
3922
030442
Филе форели (salmo trutta, oncorhynchus mykiss, oncorhynchus clarki, oncorhynchus aguabonita, oncorhynchus gilae, oncorhynchus apache и oncorhynchus chrysogaster) свежее или охлажденное
нижний
3923
030443
Филе камбалообразных (pleuronectidae, bothidae, cynoglossidae, soleidae, scophthalmidae и citharidae) свежее или охлажденное
нижний
3924
030444
Филе рыбы семейств bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae и muraenolepididae свежее или охлажденное
нижний
3925
030445
Филе меч-рыбы (xiphias gladius), свежее или охлажденное
нижний
3926
030446
Филе клыкача (dissostichus spp.), свежее или охлажденное
нижний
3927
030447
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые, филе прочей рыбы, свежее или охлажденное: акул
нижний
3928
030448
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые, филе прочей рыбы, свежее или охлажденное: скатов и ромбовых скатов (Rajidae)
нижний
3929
030449
Филе прочей рыбы свежее или охлажденное
нижний
3930
030451
Филе прочее, тилапии, сома (pangasius spp., silurus spp., clarias spp., ictalurus spp.), карпа, угря, латеса нильского (lates niloticus) и змееголова (channa spp.), свежее или охлажденное
нижний
3931

030392
0304 тауар позициясындағы балықтың балық филесі мен өзге де мяса қоспағанда, мұздатылған балықтар, бауыр, уылдырық, сүт, қанаттар, бастар, құйрықтар, жүзу көпіршіктері және өзге де тағамдық балық қосалқы өнімдері: акуланың қанаттары
төменгі
3919
030399
0304 тауар позициясындағы балықтың балық филесі мен өзге де мяса қоспағанда, мұздатылған балығы, бауыр, уылдырық, сүт, қанаттар, бас, құйрықтар, жүзу көпіршіктері және өзге де тағамдық балық қосалқы өнімдері: өзгелері
төменгі
3920
030431
Филе тилапиилар (oreochromis spp.), жас немесе тоңазытылған
төменгі
3921
030432
Филе сома (pangasius spp., silurus spp., clarias spp., ictalurus spp.), жас немесе тоңазытылған
төменгі
3922
030433
Жас немесе тоңазытылған нильский Филе (lates niloticus)
төменгі
3923
030439
Өзге де филе тилапии, сом, тұқы, угря, нильский және змееголов, жас немесе тоңазытылған
төменгі
3924
030441
Тынық мұхит албырт балығы, Атлант албырт балығы (salmo salar) және Дунай албырт балығы (hucho hucho), жас немесе тоңазытылған
төменгі
3925
030442
Форель сүбесі (salmo trutta, oncorhynchus mykiss, oncorhynchus clarki, oncorhynchus aguabonita, oncorhynchus gilae, oncorhynchus apache және oncorhynchus chrysogaster) жас немесе тоңазытылған
төменгі
3926
030443
Қамал тәріздес Филе (pleuronectidae, bothidae, cynoglossidae, soleidae, scophthalmidae және citharidae), жас немесе тоңазытылған
төменгі
3927
030444
Балықтың сүбесі bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae және muraenolepidae жас немесе тоңазытылған
төменгі
3928
030445
Жас немесе тоңазытылған қылыш балықтың жон еті (xiphias gladius)
төменгі
3929
030446
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): жас немесе тоңазытылған өзге де балық филесі: клыкача (Dissostichus spp.)
төменгі
3930
030447
Балық филесі және басқа балық еті (тартылған етті қоса алғанда), жаңа, салқындатылған немесе мұздатылған, басқа балық филесі, жаңа немесе салқындатылған: акулалар
төменгі
3931
030448
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда), жас немесе тоңазытылған өзге де балық филесі: скаттар және ромбалық скаттар (Rajidae)
төменгі
3932
030449
Өзге де балықтың жас немесе тоңазытылған сүбесі
төменгі
3933
030451
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): өзгелері, жас немесе тоңазытылған: тирапиялар (Oreochromis spp.), сом (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқы (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.), безеу (Anguilla spp.латес нильский (lates niloticus) және змееголова (Channa spp.)
төменгі
3934

030452
Филе лососевых, прочее, свежее или охлажденное
нижний
3932
030453
Филе рыбы семейств bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae и muraenolepididae, свежее или охлажденное
нижний
3933
030454
Филе меч-рыбы (xiphias gladius), свежее или охлажденное
нижний
3934
030455
Филе клыкача (dissostichus spp.), свежее или охлажденное
нижний
3935
030456
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые, филесвежееилиохлажденноетилапии (Oreochromisspp.), сома (Pangasiusspp., Silurusspp., Clariasspp., Ictalurusspp.), карпа (Cyprinusspp., Carassiusspp., Ctenopharyngodonidellu
нижний
3936
030457
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые, прочее, свежее или охлажденное: скатов и ромбовых скатов (Rajidae)
нижний
3937
030459
Прочее мясо (включая фарш) прочей рыбы свежее или охлажденное
нижний
3938
030461
Филе тилапии (oreochromis spp.), мороженое
нижний
3939
030462
Филе сома (pangasius spp., silurus spp., clarias spp., ictalurus spp.), мороженое
нижний
3940
030463
Филе латеса нильского (lates niloticus), мороженое
нижний
3941
030469
Прочее филе, мороженое
нижний
3942
030471
Филе мороженое трески (gadus morhua, gadus ogac, gadus macrocephalus)
нижний
3943
030472
Филе пикши (melanogrammus aeglefinus), мороженое
нижний
3944
030473
Филесайды (pollachius virens), мороженое
нижний
3945
030474
Филе мороженое мерлузы (merluccius spp.) и американского нитеперого налима (urophycis spp.)
нижний
3946
030475
Филе минтая (theragra chalcogramma), мороженое
нижний
3947
030479
Филе мороженое прочей рыбы семейств bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae,moridae и muraenolepididae
нижний
3948
030481
Филе лосося тихоокеанского, лосося антлантического (salmo salar) и лосося дунайского (hucho hucho), мороженое
нижний
3949
030482
Филе форели (salmo trutta, oncorhynchus mykiss, oncorhynchus clarki, oncorhynchus aguabonita, oncorhynchus gilae, oncorhynchus apache и oncorhynchus chrysogaster) мороженое
нижний
3950
030483
Филе камбалообразных (pleuronectidae, bothidae, cynoglossidae, soleidae, scophthalmidae и citharidae) мороженое
нижний
3951
030484
Филе меч-рыбы (xiphias gladius), мороженое
нижний
3952
030485
Филе клыкача (dissostichus spp.), мороженое
нижний
3953
030486
Филе сельди (clupea harengus, clupea pallasii), мороженое
нижний
3954
030487
Филе тунца (рода thunnus), скипджека, или тунца полосатого (euthynnus (katsuwonus) pelamis), мороженое
нижний
3955
030488
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые, филе прочей рыбы, мороженое: акул, скатов и ромбовых скатов (Rajidae)
нижний
3956
030489
Филе рыбы мороженое
нижний
3957
030491
Меч-рыбы (xiphias gladius)
нижний
3958
030492
КЛЫКАЧА (DISSOSTICHUS SPP.)
нижний
3959
030493
Тилапии (oreochromis spp.), сома (pangasius spp., silurus spp., clarias spp., ictalurus spp.), карпа (cyprinus carpio, carassius carassius, ctenopharyngodon idellus, hypophthalmichthys spp., cirrhinus spp., mylopharyngodon piceus), угря (anguilla spp.), латеса нильского (lates niloticus) и змееголова (channa spp.):
нижний
3960
030494
Минтая (theragra chalcogramma):
нижний
3961
030495
Прочее мясо (включая фарш) рыбы семейств bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae и muraenolepididae, кроме минтая (theragra chalcogramma)
нижний
3962
030496
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые, прочее, мороженое: акул
нижний
3963
030497
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые, прочее, мороженое: скатов и ромбовых скатов (Rajidae)
нижний
3964
030499
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые:
нижний
3965
030520
Печень, икра и молоки рыб, сушеные, копченые, соленые или врассоле
нижний
3966

030452
Жас немесе тоңазытылған лосось Филе албырт, өзгелері
төменгі
3935
030453
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): жас немесе тоңазытылған өзге де: Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae және Muraenolepidae тұқымдас балықтар
төменгі
3936
030454
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық еті және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): өзгелері, жас немесе тоңазытылған: қылыш-балықтар (Xiphias gladius)
төменгі
3937
030455
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық еті және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): өзгелері, жас немесе тоңазытылған: клыкача (Dissostichus spp.)
төменгі
3938
030456
Балық филесі және балықтың өзге де еті (тартылған етті қоса алғанда), жаңа піскен, салқындатылған немесе мұздатылған, филесжалғызнемесе салқындатылған Тилапия (Oreochromisspp.), сома (Pangasiusspp., Silurusspp., Clariasspp., Ictalurusspp.), тұқы (Cyprinusspp., Carassiusspp., Ctenopharyngodonidellu
төменгі
3939
030457
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): өзгелері, жас немесе тоңазытылған: скаттар және ромбалық скаттар (Rajidae)
төменгі
3940
030459
Өзге де жас немесе тоңазытылған балық еті (фаршты қоса алғанда)
төменгі
3941
030461
Филе тилапиилар (oreochromis spp.), балмұздақ
төменгі
3942
030462
Филе сома (pangasius spp., silurus spp., clarias spp., ictalurus spp.), балмұздақ
төменгі
3943
030463
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): мұздатылған Тилапия филесі (Oreochromis spp.), сом (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқы (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), безеу (Anguilla spp.латес нильский (lates niloticus) және змееголова (Channa spp.): латес нильский (Lates niloticus)
төменгі
3944
030469
Өзге де балмұздақ филе
төменгі
3945
030471
Балмұздақ Филе трески (gadus morhua, gadus ogac, gadus macrocephalus)
төменгі
3946
030472
Филе пикши (melanogrammus aeglefinus), балмұздақ
төменгі
3947
030473
Филесайды (pollachius virens), балмұздақ
төменгі
3948
030474
Балықтың жон еті мұздатылған мерлузы (merluccius spp.) Және американдық жіп (urophycis spp.)
төменгі
3949
030475
Филе минтая (theragra chalcogramma), балмұздақ
төменгі
3950
030479
Балықтың басқа тұқымдас балығының сүбесі bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae және muraenolepidae
төменгі
3951
030481
Балмұздақ Тынық мұхиты лосося, антлантикалық лосось (salmo salar) және Дунай албырт (hucho hucho), балмұздақ
төменгі
3952
030482
Балмұздақ (salmo trutta, oncorhynchus mykiss, oncorhynchus clarki, oncorhynchus aguabonita, oncorhynchus gilae, oncorhynchus apache және oncorhynchus chrysogaster) балмұздақ
төменгі
3953
030483
Балмұздақ (pleuronectidae, bothidae, cynoglossidae, soleidae, scophthalmidae және citharidae)
төменгі
3954
030484
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): мұздатылған өзге де балықтың филесі: қылыш-балықтар (Xiphias gladius)
төменгі
3955
030485
Клыкач филесі (dissostichus spp.), балмұздақ
төменгі
3956
030486
Филе майшабақ (сluреа harengus, сluреа pallasii), балмұздақ
төменгі
3957
030487
Балмұздақ (thunnus тектес), скипджек, немесе жолақ тунца (euthynnus (katsuwonus) pelamis), балмұздақ
төменгі
3958
030488
Балық филесі және балықтың өзге де еті (тартылған етті қоса алғанда), жаңа піскен, салқындатылған немесе мұздатылған, өзге де балық филесі, мұздатылған : акулалар, сәулелер және алмас сәулелері (Rajidae)
төменгі
3959
030489
Балмұздақ өзге де балықтың жон еті
төменгі
3960
030491
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық еті және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): мұздатылған өзге де: қылыш-балықтар (Xiphias gladius)
төменгі
3961
030492
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): мұздатылған өзгелері: клыкача (Dissostichus spp.)
төменгі
3962
030493
Басқа ет (фаршты қоса алғанда) тилапии (oreochromis spp.), сом (pangasius spp. Және т.б.) Карпа (cyprinus carpio және т. Б.) Безеу (anguilla spp.латес нильский (lates niloticus) және змееголова (channa spp.)
төменгі
3963
030494
Басқа да ет (фаршты қоса алғанда) минтая (theragra chalcogramma)
төменгі
3964
030495
Басқа да ет (фаршты қоса алғанда) bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae және muraenolepidae тұқымдастарынан басқа (theragra chalcogramma)
төменгі
3965
030496
Балық филесі және балықтың өзге де еті (тартылған етті қоса алғанда), жаңа піскен, салқындатылған немесе мұздатылған, өзгелері, мұздатылған : акулалар
төменгі
3966
030497
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған, өзге де балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): скаттар және ромбалық скаттар (Rajidae)
төменгі
3967
030499
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық еті және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда):
төменгі
3968
030520
Кептірілген, ысталған, тұздалған немесе уылдырық тұздалған балық бауыры, уылдырығы және сүттері
төменгі
3969

030531
Филе тилапии (oreochromis spp.), сома, карпа, угря (anguilla spp.), латеса нильского (lates niloticus) и змееголова (channa spp.), сушеное, соленое или в рассоле, но не копченое
нижний
3967
030532
Филе сушеное, соленое или в рассоле, но не копченое рыбы семейств bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae и muraenolepididae
нижний
3968
030539
Филе прочей рыбы, сушеное, соленое или в рассоле, но не копченое
нижний
3969
030541
Лосось тихоокеанский (oncorhynchus nerka,...), лосось атлантический (salmo salar) и лосось дунайский (hucho hucho), копченый, включая филе
нижний
3970
030542
Сельдь (clupea harengus, clupea pallasii) копченая, включаяфиле
нижний
3971
030543
Форель (salmo trutta, oncorhynchus mykiss, oncorhynchus clarki, oncorhynchus aguabonita, oncorhynchus gilae, oncorhynchus apache и oncorhynus chrysogaster), копченая, включая филе, кр пищ рыбн субпр
нижний
3972
030544
Тилапия (oreochromis spp.), сом (pangasius spp. и др.), карп (cyprinus carpiо и др.) угорь (anguilla spp.), латес нильский (lates niloticus), змееголов (channa spp.) копченые, включая филе
нижний
3973
030549
Прочая рыба копченая, включая филе
нижний
3974
030551
Треска (gadus morhua, gadus ogac, gadus macrocephalus) сушеная, несоленая или соленая, но некопченая
нижний
3975
030552
Рыба сушеная, соленая или в рассоле; рыба копченая, не подвергнутая или подвергнутая тепловой обработке до или в процессе копчения; рыбная мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, пригодные для употребления в пищу: тилапия (Oreochromisspp.), сом
нижний
3976
030553
Рыба сушеная, соленая или в рассоле; рыба копченая, не подвергнутая или подвергнутая тепловой обработке до или в процессе копчения; рыбная мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, пригодные для употребления в пищу, рыба сушеная, кроме пищевых рыб
нижний
3977
030554
Рыба сушеная, соленая или в рассоле; рыба копченая, не подвергнутая или подвергнутая тепловой обработке до или в процессе копчения; рыбная мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, пригодные для употребления в пищу, рыба сушеная, кроме пищевых рыб
нижний
3978
030559
Прочая рыба сушеная, несоленая, или соленая, но некопченая
нижний
3979
030561
Сельдь (clupea harengus, clupea pallasii), соленая, несушеная, некопченая, в рассоле
нижний
3980
030562
Треска в расслое
нижний
3981
030563
Анчоусы (engraulis spp.), соленые, несушеные, некопченые, врассоле
нижний
3982

030531
Филе тилапиилар (oreochromis spp.), сом, тұқы, безеу (anguilla spp.латес нильский (lates niloticus) және змееголова (channa spp.), кептірілген, тұздалған немесе тұздық судағы, бірақ
төменгі
3970
030532
Кептірілген, тұздалған немесе тұздық судағы, бірақ ысталмаған балық тұқымдастары bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae және muraenolepidae
төменгі
3971
030539
Кептірілген, тұздалған немесе тұздық судағы, бірақ ысталмаған басқа да балықтың филесі
төменгі
3972
030541
Тынық мұхит албырт (oncorhynchus nerka,...), Атлант албырт (salmo salar) және Дунай албырт (hucho hucho), ысталған, филе қоса алғанда
төменгі
3973
030542
Майшабақ (clupea harengus, clupea pallasii) ысталған, қосылған
төменгі
3974
030543
Форель (salmo trutta, oncorhynchus mykiss, oncorhynchus clarki, oncorhynchus aguabonita, oncorhynchus gilae, oncorhynchus apache және oncorhynus chrysogaster)
төменгі
3975
030544
Тирапия (oreochromis spp.), сом (pangasius spp. Және т.б.), карп (cyprinus сагріо және т. Б.) Безеу (anguilla spp.), латес нильский (lates niloticus), змеегол (channa spp. Қоса алғанда, ысталған
төменгі
3976
030549
Өзге де ысталған балық, филе қоса алғанда
төменгі
3977
030551
Треска (gadus morhua, gadus ogac, gadus macrocephalus) кептірілген, тұздалмаған немесе тұздалған, бірақ ысталмаған
төменгі
3978
030552
Кептірілген, тұздалған немесе тұзды балықтар; ысталған, ысталмаған немесе ысталған балықтар темекі шегуге дейін немесе темекі шегу процесінде; ұсақ және ірі ұнтақталған балық ұны және жеуге жарамды балық түйіршіктері: тілапия (Oreochromisspp.), сом
төменгі
3979
030553
Кептірілген, тұздалған немесе маринадталған балық; ысталған, ысталған немесе ысталған балық, темекі шегуге дейін немесе темекі шегу процесінде; ұсақ және ірі тартылған балық ұны және жеуге жарамды балық түйіршіктері, тағамдық балықтардан басқа кептірілген балық
төменгі
3980
030554
Кептірілген, тұздалған немесе маринадталған балық; ысталған, ысталған немесе ысталған балық, темекі шегуге дейін немесе темекі шегу процесінде; ұсақ және ірі тартылған балық ұны және жеуге жарамды балық түйіршіктері, тағамдық балықтардан басқа кептірілген балық
төменгі
3981
030559
Кептірілген, тұздалмаған немесе тұздалған, бірақ ысталмаған өзге де балық
төменгі
3982
030561
Майшабақ (clupea harengus, clupea pallasii), тұздалған, кептірілген, ысталмаған, тұздықта
төменгі
3983
030562
Тағамдық балық субөнімдерінен басқа, тұздалған немесе тұздық судағы, кептірілген, ысталмаған Треска (gasus morhua, gadus ogac, gadus macrocephalus)
төменгі
3984
030563
Анчоустар (engraulis spp.), тұздалған, кептірілмеген, ыстырылмаған,
төменгі
3985

030752
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; мука тонкого и г
нижний
4002
030759
Прочие осьминоги (oktopus spp.)
нижний
4003
030760
Улитки, кроме липариса
нижний
4004
030772
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; мука тонкого и г
нижний
4005
030779
Клемы, сердцевидки и арки (семейств arcidae, arcticidae, cardiidae, donacidae, hiatellidae, mactridae, mesodesmatidae, myidae, semelidae, solecurtidae, solenidae, tridacnidae и veneridae) прочие
нижний
4006
030783
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; мука тонкого и г
нижний
4007
030784
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; мука тонкого и г
нижний
4008
030787
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; мука тонкого и г
нижний
4009
030788
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; мука тонкого и г
нижний
4010
030792
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; мука тонкого и г
нижний
4011
030799
Моллюски прочие, включая муку тонкого и грубого помола и гранулы из прочих водных беспозвоночных, пригодные для употребления в пищу
нижний
4012

030752
Моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, тірі, жаңа, салқындатылған, мұздатылған , кептірілген, тұздалған немесе тұзды; ысталған моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, ысталғанға дейін немесе темекі шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған немесе ұшырамаған; жұқа ұн және г
төменгі
4005
030759
Басқа да сегіздік (oktopus spp.)
төменгі
4006
030760
Липаристен басқа ұлулар
төменгі
4007
030772
Моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, тірі, жаңа, салқындатылған, мұздатылған , кептірілген, тұздалған немесе тұзды; ысталған моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, ысталғанға дейін немесе темекі шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған немесе ұшырамаған; жұқа ұн және г
төменгі
4008
030779
Клемалар, жүректер мен аркалар (arcidae, arcticidae, cardiidae, donacidae, hiatellidae, mactridae, mesodesmatidae, myidae, semelidae, solecurtidae, solenidae, tridacnidae және veneridae тұқымдасы) басқалар
төменгі
4009
030783
Моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, тірі, жаңа, салқындатылған, мұздатылған , кептірілген, тұздалған немесе тұзды; ысталған моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, ысталғанға дейін немесе темекі шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған немесе ұшырамаған; жұқа ұн және г
төменгі
4010
030784
Моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, тірі, жаңа, салқындатылған, мұздатылған , кептірілген, тұздалған немесе тұзды; ысталған моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, ысталғанға дейін немесе темекі шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған немесе ұшырамаған; жұқа ұн және г
төменгі
4011
030787
Моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, тірі, жаңа, салқындатылған, мұздатылған , кептірілген, тұздалған немесе тұзды; ысталған моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, ысталғанға дейін немесе темекі шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған немесе ұшырамаған; жұқа ұн және г
төменгі
4012
030788
Моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, тірі, жаңа, салқындатылған, мұздатылған , кептірілген, тұздалған немесе тұзды; ысталған моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, ысталғанға дейін немесе темекі шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған немесе ұшырамаған; жұқа ұн және г
төменгі
4013
030792
Моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, тірі, жаңа, салқындатылған, мұздатылған , кептірілген, тұздалған немесе тұзды; ысталған моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, ысталғанға дейін немесе темекі шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған немесе ұшырамаған; жұқа ұн және г
төменгі
4014
030799
Майда және ірі тартылған ұнды және тамаққа пайдалануға жарамды өзге де су омыртқасыздарынан алынған түйіршіктерді қоса алғанда, өзге де моллюскалар
төменгі
4015

050400
Кишки, пузыри и желудки животных (кроме рыбьих), целые илив кусках, свежие , охлажденные, мороженые, соленые,в рассоле,сушенные или копченные
нижний
4035
050510
Перья птиц, используемые для набивки, пух
нижний
4036
050590
Прочие шкурки и прочие части птиц с перьями или пухом, перья и части перьев и пух, очищенные,дезинфицированные или обработанные для хранения, но не подвергнутые дальнейшей обработки; порошок и отход
нижний
4037
050610
Оссеин и кости, обработанные кислотой
нижний
4038
050690
Прочие кости и роговой стержень, необработанные, обезжиренные, подвергнутые первичной обработке (без придания формы); порошок и отходы этих продуктов:
нижний
4039
050710
Слоновая кость; порошок и отходы
нижний
4040
050790
Проч.панцири черепах,ус китовый или др.морских млекоп.,рога,оленьи рога,копыта,ногти,клювы,когти,необработ.или подвергн.первичн.обработке без придан.формы;кр.порошка,отходы этих продуктов и слон.кости
нижний
4041
051000
Амбра серая, струя бобровая, циветта и мускус; шпанки; желчь, в том числе сухая; железы и прочие продукты животного происхождения, используемые в производстве фармацевтических продуктов
нижний
4042
051191
Продукты из рыбы, ракообразных, моллюсков и прочих водных беспозвоночных, павшие животные, указанные в группе 03
нижний
4043
051199
Прочие продукты животного происхождения, в другом месте не поименованные, павшие животные группы 01, не пригодные для употребления в пищу
нижний
4044
071010
Картофель сырой или вареный в воде или на пару, мороженый
нижний
4045
071021
Горох (pisum sativum), в стручках или очищенный, сырой иливареный в воде или на пару, мороженый
нижний
4046
071022
Фасоль (vigna spp., phaseolus spp.), в стручках или очищенная, сырая ивареная на пару, мороженая
нижний
4047
071029
Прочие бобовые овощи в стручках или очищенные, сырые или вареные в воде или на пару, мороженные
нижний
4048
071030
Шпинат, шпинат новозеландский и шпинат гигантский (шпинат садовый), сырые или вареные в воде или на пару, мороженые
нижний
4049
071040
Кукуруза сахарная, сырая или вареная в воде или на пару, замороженая
нижний
4050
071080
Прочие овощи (сырые или сваренные в воде или на пару), мороженые
нижний
4051
071090
Овощные смеси, сырые или вареные в воде или на пару, замороженые
нижний
4052
071120
Маслины (оливки)
нижний
4053
071140
Огурцы и корнишоны консевированные для недолгого хранения,но непригодные для непосредственного употребления в пищу
нижний
4054
071151
Грибы рода agaricus консервированные для кратковременного хранения
нижний
4055

050400
Жас, тоңазытылған, мұздатылған, тұздалған , тұздықтағы, кептірілген немесе қақталған жануарлардың (балықтан басқа) ішектері, көпіршіктері мен асқазандары
төменгі
4038
050510
Толтыру үшін қолданылатын құстардың қауырсындары
төменгі
4039
050590
Қауырсындары немесе мамықтары бар құстардың өзге де терілері мен бөліктері, қауырсындары мен қауырсындары мен мамық бөліктері, тазартылған, дезинфекцияланған немесе сақтау үшін өңделген, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған; ұнтақ және қалдық
төменгі
4040
050610
Оссеин және қышқылмен өңделген сүйектер
төменгі
4041
050690
Өңделмеген, майсыздандырылған, бастапқы өңдеуге ұшыраған (пішін бермей) өзге де сүйектер мен мүйіз өзегі; осы өнімдердің ұнтағы мен қалдықтары:
төменгі
4042
050710
Піл сүйегі; ұнтақ және қалдықтар
төменгі
4043
050790
Басқа.Тасбақа қабығы, кит мұрты немесе басқа теңіз сүтқоректілері.,мүйіздер,бұғы мүйіздері,тұяқтар,тырнақтар,тұмсықтар,тырнақтар, өңделмеген.немесе ұшыраған.бастапқы.жоқ өңдеу.нысандары;кр.ұнтақ, осы өнімдердің қалдықтары және піл.сүйектер
төменгі
4044
051000
Кәріптас сұр, Құндыз ағыны, цивет және мускус; шпанктер; өт, оның ішінде құрғақ; бездер және фармацевтикалық өнімдерді өндіруде қолданылатын жануарлардан алынатын басқа да өнімдер
төменгі
4045
051191
03-топта көрсетілген балық, шаян тәрізділер, моллюскалар және басқа да су омыртқасыздарынан жасалған өнімдер, құлаған Жануарлар
төменгі
4046
051199
Басқа жерде аталмаған жануарлардан алынатын өзге де өнімдер, 01-топтағы құлаған, жеуге жарамсыз жануарлар
төменгі
4047
071010
Шикі немесе суда немесе буда пісірілген, мұздатылған картоп
төменгі
4048
071021
Бұршақ (pisum sativum), ағыспа немесе тазартылған, шикі немесе суда немесе буда пісірілген, мұздатылған
төменгі
4049
071022
Бұршақ (vigna spp ., phaseolus spp.), ағында немесе тазартылған, шикі буға пісірілген, мұздатылған
төменгі
4050
071029
Өзге де бұршақты көкөністер, су немесе буға пісірілген немесе тазартылған, шикі немесе қайнатылған, мұздатылған
төменгі
4051
071030
Шикі немесе суда немесе буда пісірілген, мұздатылған Жаңа Зеландия шпинаты және алып шпинаты (бақша шпинаты)
төменгі
4052
071040
Қант жүгерісі, шикі немесе суда немесе буда пісірілген, мұздатылған
төменгі
4053
071080
Мұздатылған өзге де көкөністер (шикі немесе суда немесе буда пісірілген)
төменгі
4054
071090
Шикі немесе суда немесе буда пісірілген, мұздатылған көкөніс қоспалары
төменгі
4055
071120
Зәйтүн (зәйтүн)
төменгі
4056
071140
Қысқа сақтауға арналған, бірақ тікелей тамаққа қолдануға жарамсыз қиярлар және корнишондар
төменгі
4057
071151
Қысқа мерзімді сақтау үшін консервіленген agaricus тектес саңырауқұлақтар (мысалы, күкірт диоксиді, тұздық судағы, күкіртті судағы немесе басқа уақытша консервілейтін ерітіндідегі), бірақ бұл түрдегі тамаққа тікелей қолдануға жарамсыз
төменгі
4058

071159
Прочие грбы консервированные для кратковременного хранения
нижний
4056
071190
Прочие овощи и овощные смеси, консервированные для кратковременного хранения, но не пригодные в таком виде для употребления в пищу
нижний
4057
071220
Лук репчатый сушеный, целый, нарезанный кусками, ломтиками,измельченный или в виде порошка, но не подвергнутый дальнейшей обработке
нижний
4058
071231
Грибы рода agaricus сушеные, целые, нарезанные кусками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутыедальнейшей обработке
нижний
4059
071232
Древесные уши, или аурикулярии (auricularia spp.) сушеные,целые, нарезанные кусочками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутые дальнейшей обработке
нижний
4060
071233
Дрожалковые грибы (tremella spp.) сушеные, целые, нарезанные кусочками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, ноне подвергнутые дальнейшей обработке
нижний
4061
071234
Овощи сушеные
нижний
4062
071239
Прочие грибы сушеные, целые, нарезанные кусочками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутые дальнейшей обработке
нижний
4063
071290
Прочие овощи и овощные смеси, сушеные, целые, нарезанные кусками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутые дальнейшей обработке
нижний
4064
080620
Виноград сушеный
нижний
4065
081110
Земляника и клубника, с добавлением сахара или других подслащивающих веществ или без добавления
нижний
4066
081120
Малина, тутовая ягода (шелковица), ежевика, логанова ягода, смородина и крыжовник (свежие или вареные в воде или на пару), мороженые, с содержаннием сахара или без него
нижний
4067
081190
Прочие плоды и орехи, подвергнутые или не подвергнутые тепловой обработкев воде или на пару, мороженые, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ
нижний
4068
081210
Вишня и черешня консервированные для кратковременного хранения , но в таком виде непригодные для непосредственного употребления в пищу
нижний
4069
081290
Прочие плоды и орехи консервированные для кратковременногохранения (во временно консервирующем растворе), но в таком виде непригодные для непосредственного употребления в пищу
нижний
4070

071159
Қысқа мерзімді сақтау үшін консервіленген өзге де саңырауқұлақтар мен трюфельдер (мысалы, күкірт диоксиді, тұздық судағы, күкіртті судағы немесе басқа уақытша консервілейтін ерітіндідегі), бірақ мұндай түрдегі тамаққа тікелей қолдануға жарамсыз
төменгі
4059
071190
Қысқа мерзімді сақтау үшін консервіленген, бірақ тамаққа пайдалануға жарамсыз өзге де көкөністер мен көкөніс қоспалары
төменгі
4060
071220
Кептірілген, тұтас, кесектерге, тілімдерге кесілген,ұсақталған немесе ұнтақ түрінде, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған басты пияз
төменгі
4061
071231
Agaricus тегінің кептірілген, бүтін, кесектермен, тіліктермен кесілген, ұсақталған немесе ұнтақ түріндегі, бірақ ең жақсы өңдеуге ұшырамаған саңырауқұлақтар
төменгі
4062
071232
Ағаш құлақтары немесе аурикулярия (auricularia spp.) Кептірілген, бүтін, кесектермен, тіліктермен кесілген, ұсақталған немесе ұнтақ түрінде, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған
төменгі
4063
071233
Кептірілген, бүтін, кесектермен, тіліктермен кесілген, ұсақталған немесе ұнтақ түріндегі, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған көкөністер:саңырауқұлақтар, ағаш құлақтары немесе аурикулярий (Auricularia spp.), ашытқы саңырауқұлақтары (Tremella spp.) Және трюфельдер:ашытқы саңырауқұлақтары (Tremella spp.)
төменгі
4064
071234
Кептірілген көкөністер
төменгі
4065
071239
Кептірілген, бүтін, кесектермен, тіліктермен кесілген, ұсақталған немесе ұнтақ түріндегі, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған өзге де саңырауқұлақтар
төменгі
4066
071290
Кептірілген, бүтін, кесектермен, тілмелермен кесілген, ұсақталған немесе ұнтақ түріндегі, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған өзге де көкөністер мен көкөніс қоспалары
төменгі
4067
080620
Кептірілген жүзім
төменгі
4068
081110
Қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған құлпынай
төменгі
4069
081120
Таңқурай, тұт жидегі (тұт), ежевика, логанов жидегі, қарақат және егеуқұйрық (жас немесе суда немесе буда пісірілген), мұздатылған, қант бар немесе онсыз
төменгі
4070
081190
Суда немесе буда жылумен өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған, мұздатылған, қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған өзге де жемістер мен жаңғақтар
төменгі
4071
081210
Қысқа мерзімді сақтау үшін консервіленген шие мен шие шие (мысалы, күкірт диоксиді, тұздық судағы, күкіртті судағы немесе басқа уақытша консервілейтін ерітіндідегі), бірақ мұндай түрдегі тамаққа тікелей қолдануға жарамсыз
төменгі
4072
081290
Қысқа мерзімді сақтауға арналған консервіленген (уақытша консервілейтін ерітіндіде), бірақ мұндай түрдегі тамаққа тікелей қолдануға жарамсыз өзге де жемістер мен жаңғақтар
төменгі
4073

440311
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные, обработанные краской, травителями, креозотом или другими консервантами: хвойных пород
нижний
4424
440312
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные, обработанные краской, травителями, креозотом или другими консервантами: лиственных пород
нижний
4425
440410
Древесина бондарная; бревна расколотые; сваи и колья из дерева, заостренные, но не распиленные вдоль... из хвойных пород
нижний
4426
440420
Древесина бондарная; бревна расколотые; сваи и колья из дерева, заостренные, но не распиленные вдоль; лесоматериалы обтесанные... из лиственных пород
нижний
4427
440500
Шерсть древесная или тонкая стружка; мука древесная
нижний
4428
440611
Шпалы деревянные для железнодорожных или трамвайных путей, непропитанные: хвойных пород
нижний
4429
440612
Шпалы деревянные для железнодорожных или трамвайных путей:– непропитанные:– – лиственных пород
нижний
4430
440691
Шпалы деревянные для железнодорожных или трамвайных путей, прочие: хвойных пород
нижний
4431
440692
Шпалы деревянные для железнодорожных или трамвайных путей:– прочие:– – лиственных пород
нижний
4432
440711
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм, хвойные: из сосны (Pinusspp.)
нижний
4433
440712
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм, хвойные: из пихты (Abiesspp.) и ели (Piceasp
нижний
4434
440713
Лесоматериалы продольно-распиленные
нижний
4435
440714
Лесоматериалы продольно-распиленные
нижний
4436
440719
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм, хвойные: прочие
нижний
4437
440721
Махогониевое дерево (swietenia shh)
нижний
4438
440722
Вирола суринамская, феба пористая и бальза
нижний
4439
440723
Лесоматериалы продольно-распиленные
нижний
4440
440725
Лесоматериалы из шореи с темно-красной древесиной, шореи сбледно-красной древесиной и шореи бакау
нижний
4441
440726
Древесина различных видов шореи, парашореи, пентакме, заболонная древесина шореи всех видов, парашорея, шорея фагуцина и другие виды шореи и фрагрэа душистая
нижний
4442

440311
Өңделмеген, қабығы немесе ағаш ағашы алынып тасталған немесе алынбаған немесе өрескел жиектелген немесе канализацияланбаған, бояумен, шөптермен, креозотпен немесе басқа консерванттармен өңделген: қылқан жапырақты ағаштар
төменгі
4429
440312
Өңделмеген, қабығы немесе ағаш ағашы алынып тасталған немесе алынбаған немесе өрескел жиектелген немесе канализацияланбаған, бояумен, шөптермен, креозотпен немесе басқа консерванттармен өңделген: қатты ағаштар
төменгі
4430
440410
Бондар ағашы; бөлінген бөренелер; ағаштан жасалған қадалар мен қадалар, үшкір, бірақ ұзындығы бойынша кесілмеген... қылқан жапырақты ағаштардан
төменгі
4431
440420
Бондар ағашы; бөлінген бөренелер; ағаштан жасалған қадалар мен қадалар, үшкір, бірақ ұзына бойына кесілмеген; кесілген ағаш материалдары... қатты ағаштардан
төменгі
4432
440500
Ағаш түгі немесе жұқа қырылған түк; ағаш ұны
төменгі
4433
440611
Темір жол немесе трамвай жолдарына арналған ағаш шпалдар, сіңдірілмеген: қылқан жапырақты ағаштар
төменгі
4434
440612
Темір жол немесе трамвай жолдарына арналған ағаш шпалдар:– сіңдірілмеген: - - қатты ағаштар
төменгі
4435
440691
Темір жол немесе трамвай жолдарына арналған ағаш шпалдар, өзгелері: қылқан жапырақты ағаштар
төменгі
4436
440692
Темір жол немесе трамвай жолдарына арналған ағаш шпалдар: - өзгелері: - - қатты ағаштар
төменгі
4437
440711
Ұзындығы бойынша аралау немесе бөлу, тегістеу немесе аршу арқылы алынған, тегістеу, тегістеу арқылы өңделмеген немесе өңделмеген, соңғы қосылыстары бар немесе жоқ, қалыңдығы 6 мм-ден асатын ағаш материалдары, қылқан жапырақты ағаштар: қарағайдан (Pinusspp.)
төменгі
4438
440712
Ұзындығы бойынша аралау немесе бөлу, сүргілеу немесе аршу арқылы алынған, сүргілеумен өңделмеген немесе өңделген, тегістеумен өңделген, қалыңдығы 6 мм-ден асатын түпкі қосылыстары бар немесе жоқ ағаш материалдары, қылқан жапырақты ағаштар: шыршадан (Abiesspp.) және ели (Piceasp
төменгі
4439
440713
Бойлық кесілген ағаш материалдары
төменгі
4440
440714
Бойлық кесілген ағаш материалдары
төменгі
4441
440719
Ұзындығы бойынша аралау немесе бөлу, сүргілеу немесе аршу арқылы алынған, сүргілеумен, тегістеумен өңделмеген немесе өңделген, қалыңдығы 6 мм-ден асатын түпкі қосылыстары бар немесе жоқ ағаш материалдары, қылқан жапырақты: өзгелері
төменгі
4442
440721
Махогония ағашы (swietenia shh)
төменгі
4443
440722
Вирола Суринам, Феба кеуекті және бальза
төменгі
4444
440723
Бойлық кесілген ағаш материалдары
төменгі
4445
440725
Қара қызыл ағаш шореясы, ақшыл қызыл ағаш шореясы және бакау шореясы
төменгі
4446
440726
Шореяның, парашореяның, пентакменің әртүрлі түрлерінің ағашы, барлық түрдегі шореяның Ағаш ағашы, парашорея, фагуцин шореясы және басқа да шорея және хош иісті фрагрея түрлері
төменгі
4447

440727
Энтандрофрагма цилиндрическая
нижний
4443
440728
Хлорофора высокая, или африканское тиковое дерево
нижний
4444
440729
Прочие лесоматериалы, распиленные или расколотые вдоль, строганые или лущеные, обтесанные или нет, шлифованные или нет, имеющие или нет соединение в шип, толщиной более 6 мм из древесины тропич
нижний
4445
440792
Прочие лесоматериалы из бука распиленные или расколотые...
нижний
4446
440793
Лесоматериалы распиленные или расколотые вдоль, разделенные на слои или лущеные, строганые или нестроганые, шлифованные или нешлифованные прочие из клена (acer spp.)
нижний
4447
440794
Лесоматериалы распиленные или расколотые вдоль, разделенные на слои или лущеные, строганые или нестроганые, шлифованные или нешлифованные прочие из вишни (prunus spp.)
нижний
4448
440795
Лесоматериалы распиленные или расколотые вдоль, разделенные на слои или лущеные, строганые или нестроганые, шлифованные или нешлифованные прочие из ясеня (fraxinus spp.)
нижний
4449
440796
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм, прочие: из березы (Betulaspp.)
нижний
4450
440797
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм, прочие: из тополя и осины (Populusspp.)
нижний
4451
440799
Прочие лесоматериалы, распиленные вдоль или расколотые, строганые или лущеные, обтесанные или необтесанные, шлифованные или нешлифованные, имеющие или нет соединение в шип, толщиной более 6 мм
нижний
4452
440810
Листы для облицовки, для клееной фанеры и прочая древесинаиз хвойных пород,распиленная вдоль, разрезанная на части или лущеная, шлифованная или нет, толщиной не более 6 мм
нижний
4453
440831
Листы для облицовки, для клееной фанеры из шореи с темно-красной древесиной древесиной, шореи с бледно-красной древесиной и шореи бакау
нижний
4454
440839
Прочие листы для облицовки, для клееной фанеры из древесины тропических пород
нижний
4455
440890
Прочие листы для облицовки, для клееной фанеры и прочая древесина, распиленная вдоль, разрезанная на части или лущеная, строганая или нет, шлифованная или нет, толщиной не более 6 мм
нижний
4456

440727
Цилиндрлік энтандрофрагма
төменгі
4448
440728
Жоғары хлорофор немесе африкалық тик ағашы
төменгі
4449
440729
Ұзындығы бойынша кесілген немесе бөлінген, сүргіленген немесе аршылған, сүргіленген немесе кесілмеген, тегістелген немесе тегістелмеген, қалыңдығы 6 мм-ден асатын тікенек қосылысы бар немесе жоқ өзге де ағаш материалдары
төменгі
4450
440792
Буктан кесілген немесе жарылған басқа да ағаш материалдары...
төменгі
4451
440793
Үйеңкіден (acer spp.) Кесілген немесе ұзына бойына бөлінген, қабаттарға бөлінген немесе аршылған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, тегістелген немесе тегістелмеген өзге де ағаш материалдары.)
төменгі
4452
440794
Кесілген немесе ұзына бойына бөлінген, қабаттарға бөлінген немесе аршылған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, тегістелген немесе шиеден жасалған өзге де сүргіленбеген ағаш материалдары (Prunus spp.
төменгі
4453
440795
Кесілген немесе ұзына бойына бөлінген, қабаттарға бөлінген немесе аршылған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, тегістелген немесе шағаннан жасалған өзге де сүргіленбеген ағаш материалдары (fraxinus spp.)
төменгі
4454
440796
Ұзындығы бойынша аралау немесе бөлу, тегістеу немесе аршу арқылы алынған, өңделмеген немесе сүргілеумен, тегістеумен өңделген, қалыңдығы 6 мм-ден асатын соңғы қосылыстары бар немесе жоқ ағаш материалдары, басқалары: қайыңнан (Betulaspp.)
төменгі
4455
440797
Ұзындығы бойынша аралау немесе бөлу, сүргілеу немесе аршу арқылы алынған, сүргілеу, Тегістеу арқылы өңделмеген немесе өңделген, қалыңдығы 6 мм-ден асатын соңғы қосылыстары бар немесе жоқ ағаш материалдары, басқалары: терек пен Көктеректен (Populusspp.)
төменгі
4456
440799
Қалыңдығы 6 мм-ден асатын шипке қосылған немесе қосылмаған, ұзына бойына кесілген немесе жарылған, сүргіленген немесе аршылған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, тегістелген немесе тегістелмеген өзге де ағаш материалдары
төменгі
4457
440810
Қаптауға, желімделген фанераға арналған парақтар және ұзындығы бойынша кесілген,кесектерге кесілген немесе аршылған, тегістелген немесе қалыңдығы 6 мм аспайтын қылқан жапырақты ағаштардан жасалған өзге де сүректер
төменгі
4458
440831
Қаптауға арналған парақтар, қою қызыл Ағаш ағашы бар желімделген шорея фанерасы, бозғылт қызыл ағаш шореясы және бакау шореясы үшін
төменгі
4459
440839
Тропикалық ағаштардан жасалған желімделген фанера үшін қаптауға арналған өзге де парақтар
төменгі
4460
440890
Қаптауға, желімделген фанераға арналған өзге де парақтар және ұзындығы бойынша кесілген, бөліктерге кесілген немесе аршылған, жоспарланған немесе жоқ, тегістелген немесе қалыңдығы 6 мм аспайтын өзге де сүрек
төменгі
4461

510531
Тонкий волос животных, подвергнутый кардо- или гребнечесанию кашмирских коз
нижний
4537
510539
Прочий тонкий волоc животных, подвергнутый кардо- или гребнечесанию
нижний
4538
510540
Грубый волос животных, подвергнутый кардо- и гребнечесанию
нижний
4539
520100
Волокно хлопковое, нечесаное
нижний
4540
520291
Прочие отходы хлопка - сырьҰ расщипанное
нижний
4541
520299
Отходы хлопка прочие
нижний
4542
520411
Нитки хлопчатобумажные швейные не расфасованные для розничной продажи, содержащие хлопковых волокон по массе 85% или более
нижний
4543
520419
Прочие нитки хлопчатобумажные швейные не расфасованные длярозничной продажи
нижний
4544
520420
Нитки хлопчатобумажные швейные, расфасованные для розничнойпродажи
нижний
4545
520511
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи, однониточная из волокон, не гребнечесаных, линейной плотности 714,29дтекса или более (не выше 14 метрического номера)
нижний
4546
520512
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, не гребнечесаных,линейной плотности менее 714,29, но не менее 232,56 дтекса
нижний
4547
520513
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, не гребнечесаных,линейной плотности менее 23,256, но не менее 19,231 текса (метр.номера от 43 ...
нижний
4548
520514
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, не гребнечесаных,линейной плотности менее 19,231, но не менее 12,5 текса (метр.номера от 52 до 80)
нижний
4549
520515
Пряжа х/б (кр. шв.ниток), содержащ. хлопка 85 мас.% или более, однониточная из волокон, не подвергнутых гребнечесанию, линейной плотности менее 125 дтекс, (выше 80 метрическогономера)
нижний
4550
520521
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, гребенного прочеса,линейной плотности 714,29 дтекса или более (не выше 14 метрического номера)
нижний
4551

510531
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған жануарлардың биязы немесе қылшықты жүні және биязы немесе қылшықты қылы (кесіндіде тарауға ұшыраған жүнді қоса алғанда): кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған жануарлардың биязы қылы:Кашмир ешкілері
төменгі
4542
510539
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған жануарлардың басқа да жұқа қылдары
төменгі
4543
510540
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған жануарлардың биязы немесе қылшықты жүні және биязы немесе қылшықты қылы (кесіндіде тарауға ұшыраған жүнді қоса алғанда): кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған жануарлардың қылшықты қылы
төменгі
4544
520100
Таралмаған талшық мата
төменгі
4545
520291
Басқа мақта қалдықтары-ұсақталған шикізат
төменгі
4546
520299
Өзге де мақта қалдықтары
төменгі
4547
520411
85% немесе одан көп масса бойынша мақта талшықтары бар, бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған мақта-мата тігін жіптері
төменгі
4548
520419
Мөлдір сату үшін өлшеп оралмаған өзге де мақта-мата тігін жіптері
төменгі
4549
520420
Бөлшек сауда үшін өлшеп оралған мақта-мата тігін жіптері
төменгі
4550
520511
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. Тарақпен тарамаған, 714,29 дтекс сызықтық тығыздығы немесе одан да көп талшықтардан жасалған (14 метрлік нөмірден аспайтын) бір желілік сату)
төменгі
4551
520512
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. Тарақпен тарамаған, сызықтық тығыздықтағы талшықтардан жасалған бір желілік сату 714,29 кем,бірақ 232,56 дтекстен кем емес
төменгі
4552
520513
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. 23,256-дан кем,бірақ 19,231 текстен кем емес желілік тығыздықтағы тарақпен таралмаған талшықтардан бір желілік сату (метр.нөмірі 43...
төменгі
4553
520514
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. 19,231-ден кем,бірақ 12,5 текстен кем емес желілік тығыздықтағы тарақпен таралмаған талшықтардан бір желілік сату (метр.52-ден 80-ге дейін)
төменгі
4554
520515
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған: тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған бір жіпті иірімжіп: 125 дтекстен кем сызықтық тығыздығы (80 метрлік нөмірден жоғары))
төменгі
4555
520521
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған: тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір жіпті иірімжіп: 714,29 дтекс сызықтық тығыздығы немесе одан көп (14 метрлік нөмірден аспайтын))
төменгі
4556

520522
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, гребенного прочеса,линейной плотности менее 714,29, но не менее 232,56 дтекса(метр.номера от 14...
нижний
4552
520523
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, гребенного прочеса,линейной плотности менее 232,56, но не менее 192,31 дтекса(метр.номера от 43...
нижний
4553
520524
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, гребенного прочеса,линейной плотности менее 192,31, но не менее 125 дтекса (метр.номера от 52 до..
нижний
4554
520526
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, гребенного прочесалинейной плотности менее 125, но не менее 106,38 дтекса (метр.номера от 80 до...
нижний
4555
520527
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, гребенного прочеса,линейной плотности менее 106,38, но не менее 83,33 дтекса(от 94 до 120 метр...
нижний
4556
520528
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон гребенного прочеса,линейной плотности менее 83,33 дтекса (выше 120 метр. номера)
нижний
4557
520531
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однокруточная из волокон или... не гребенного прочеса, линейной плотности 714,29 дтекса или более (невыше 14 метр.номера ...
нижний
4558
520532
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однокруточная из волокон, не гребенного прочеса, линейной плотности менее 714,29 дтекса, но не менее232,56 (метр.номера ...
нижний
4559
520533
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи крученая из волокон, не гребенного прочеса,линейной плотности менее 232,56, но не менее 192,31 дтекса(метр.номера от 43...
нижний
4560
520534
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи крученая из волокон, не гребенного прочеса,линейной плотности менее 192,31, но не менее 125 дтекса (метр.номера от 52 до...
нижний
4561
520535
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи крученая из волокон, не гребенного прочеса,линейной плотности менее 125 дтекс
нижний
4562
520541
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн.продажимногокруточная из волокон гребенного прочеса,линейной плотности 71,429 дтекса или более для однониточной
нижний
4563
520542
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн.продажи многокруточная из волокон гребенного прочеса,линейной плотности менее 714,29, но не менее 23,256 дтексадля однониточной
нижний
4564
520543
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн.продажи, многокруточная из волокон гребенного прочеса, линейной плотности менее 232,56, но не менее 192,31 дтексадля однониточной
нижний
4565
520544
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн.продажи, многокруточная из волокон гребенного прочеса, линейной плотности менее 192,31, но не менее 125 дтексадля однониточной
нижний
4566
520547
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн.продажи, многокруточная из волокон гребенного прочеса, линейной плотности менее 106,38, но не менее 83,33 дтексадля однониточной
нижний
4567

520522
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. Талшықтардан, тарақпен тарақпен тарайтын,сызықтық тығыздығы 714,29-дан кем, бірақ 232,56-дан кем емес(метр.14 нөмірден...
төменгі
4557
520523
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. Сату однониточная талшықтардан, гребенного тарам,сызықтық тығыздығы кем 232,56, бірақ 192,31 дтекса(метр.нөмірі 43...
төменгі
4558
520524
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. Сату однониточная талшықтардан, гребенного тарам,сызықтық тығыздығы кем 192,31, бірақ кемінде 125 дтекса (метр.52-ден бастап дейін..
төменгі
4559
520526
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір жіпті иірімжіп: 125 дтекстен кем сызықтық тығыздығы, бірақ 106,38 дтекстен кем емес (80 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 94 метрлік нөмірден жоғары емес))
төменгі
4560
520527
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір жіпті иірімжіп: сызықтық тығыздығы 106,38 дтекстен кем, бірақ 83,33 дтекстен кем емес (94 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 120 метрлік нөмірден жоғары емес))
төменгі
4561
520528
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған: тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір жіпті иірімжіп: 83,33 дтекстен кем сызықтық тығыздығы (120 метрлік нөмірден жоғары))
төменгі
4562
520531
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған:тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:бір тіректі иірімжіп үшін 714,29 дтекс немесе одан да көп сызықтық тығыздығы (бір тіректі иірімжіп үшін 14 метр нөмірден аспайтын))
төменгі
4563
520532
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. Тарақпен таралмаған талшықтардан, сызықтық тығыздықтағы 714,29 дтекстен кем, бірақ 232,56 кем емес бір ширатылған сату (метр.нөмірі ...
төменгі
4564
520533
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған:тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:232,56 дтекстен кем, бірақ 192,31 дтекстен кем емес (43 метрлік нөмірден жоғары, бірақ бір арналы иірімжіп үшін 52 метрлік нөмірден аспайтын) бір арналы иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы)
төменгі
4565
520534
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. Тарақпен таралмаған талшықтардан бұралған, сызықтық тығыздығы 192,31-ден кем,бірақ 125 дтекстен кем емес сату (метр.52-ден бастап дейін...
төменгі
4566
520535
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған:тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:125 дтекстен кем (бір арналы иірімжіп үшін 80 метр нөмірден жоғары) бір арналы иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы)
төменгі
4567
520541
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:бір тіректі иірімжіп үшін 714,29 дтекс немесе одан көп сызықтық тығыздығы (бір тіректі иірімжіп үшін 14 метр нөмірден аспайтын))
төменгі
4568
520542
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:бір тіректі иірімжіп үшін 714,29 дтекстен кем, бірақ 232,56 дтекстен кем емес сызықтық тығыздығы (14 метрлік нөмірден жоғары, бірақ бір тіректі иірімжіп үшін 43 метрлік нөмірден аспайтын))
төменгі
4569
520543
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:232,56 дтекстен кем, бірақ 192,31 дтекстен кем емес (43 метрлік нөмірден жоғары, бірақ бір арналы иірімжіп үшін 52 метрлік нөмірден аспайтын) бір арналы иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы)
төменгі
4570
520544
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:бір тіректі иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы 192,31 дтекстен кем, бірақ 125 дтекстен кем емес (52 метрлік нөмірден жоғары, бірақ бір тіректі иірімжіп үшін 80 метрлік нөмірден жоғары емес))
төменгі
4571
520547
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:бір тіректі иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы 106,38 дтекстен кем, бірақ 83,33 дтекстен кем емес (94 метрлік нөмірден жоғары, бірақ бір тіректі иірімжіп үшін 120 метрлік нөмірден аспайтын))
төменгі
4572

520548
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн.продажи, многокруточная из волокон гребенного прочеса, линейной плотности менее 83,33 дтекса для однониточной
нижний
4568
520611
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,однониточная, не гребенного прочеса, линейнойплотности 714,29 дтекса и более (не выше 14 метрического номера)
нижний
4569
520612
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн.продажи, однониточная, не гребенного прочеса, линейнойплотности менее 714,29 дтекса, но не менее 232,56 (метрические номера от 14 ...
нижний
4570
520613
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,однониточная, не гребенного прочеса, линейнойплотности менее 232,56, но не менее 192,31 дтекса (метрические номера от 43 до...
нижний
4571
520614
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,однониточная, не гребенного прочеса, линейнойплотности менее 192,31, но не менее 125 дтекса (метрическиеномера от 52 до 80)
нижний
4572
520615
Пряжа х/б, содерж. менее 85 мас.% хлопка, не расфасов. длярозн.продажи, однониточная, из волокон не подвергнутых гребнечесанию, линейной плотности менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера)
нижний
4573
520621
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,однониточная, гребенного прочеса, линейной плотности 714,29 дтекса и более (не выше 14 метрического номера)
нижний
4574
520622
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,однониточная, гребенного прочеса, линейной плотности менее 714,29, но не менее 232,56 дтекса (метрическиеномера от 14 до 43)
нижний
4575
520623
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,однониточная, гребенного прочеса, линейной плотности менее 232,56, но не менее 192,31 дтекса (метрическиеномера от 43 до 52)
нижний
4576
520624
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн.продажи, однониточная, гребенного прочеса, линейной плотности менее 192,31, но не менее 125 дтекса (метрические номера от 52 до 80)
нижний
4577
520625
Пряжа х/б, содерж. менее 85 мас.% хлопка, не расфасов. длярозн.продажи, однониточная из волокон, подвергнутых гребнечесанию, линейной плотности менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера)
нижний
4578
520631
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,крученая, не гребенного прочеса, линейной плотности 714,29 дтекса и болеедля однониточной (не выше 14 метрического номера)
нижний
4579
520632
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,крученая, не гребенного прочеса, линейной плотности менее 714,29, но не менее 232,56 дтекса для однониточной
нижний
4580
520633
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи, крученая, не гребенного прочеса, линейной плотности менее 232,56, но не менее 192,31 дтекса для однониточной
нижний
4581
520634
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,крученая, не гребенного прочеса, линейной плотности менее 192,31, но не менее 125 дтекса для однониточной
нижний
4582
520635
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. Продажи,крученая, не гребенного прочеса, линейной плотности менее 125 дтекса для однониточной
нижний
4583
520641
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,крученая, гребенного прочеса, линейной плотности не менее 714,29 дтекса для однониточной
нижний
4584

520548
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:83,33 дтекстен кем (бір арналы иірімжіп үшін 120 метр нөмірден жоғары) бір арналы иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы)
төменгі
4573
520611
Х/б иірімжібі құрамында 85% кем мақта бар, өлшеніп оралмаған. Бірниторлы,тарақ емес, сызықтық тығыздығы 714,29 дтекс және одан да көп (14 метрлік нөмірден жоғары емес) сату)
төменгі
4574
520612
Х/б иірімжібі құрамында 85% кем мақта бар, өлшеніп оралмаған.бір тіректі, тарақ емес, сызықтық тығыздығы 714,29 дтекстен кем, бірақ 232,56 кем емес (14-тен метрикалық нөмірлер) сату, бір тіректі, тарақ емес, сызықтық тығыздығы 714,29 дтекстен кем, бірақ 232,56 кем емес (14-тен метрикалық нөмірлер)...
төменгі
4575
520613
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа).% бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған мақта талшықтары:тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған бір тіректі иірімжіп:сызықтық тығыздығы 232,56 дтекстен кем, бірақ 192,31 дтекстен кем емес (43 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 52 метрлік нөмірден аспайтын))
төменгі
4576
520614
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа). бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған мақта талшықтарының%: тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған бір тіректі иірімжіп:сызықтық тығыздығы 192,31 дтекстен кем, бірақ 125 дтекстен кем емес (52 метр нөмірден жоғары, бірақ 80 метр нөмірден жоғары емес))
төменгі
4577
520615
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа).% бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған мақта талшықтары : тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған бір тіректі иірімжіп: 125 дтекстен кем сызықтық тығыздығы (80 метрлік нөмірден жоғары))
төменгі
4578
520621
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа).% бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған мақта талшықтары : тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір тіректі иірімжіп: сызықтық тығыздығы 714,29 дтекс немесе одан көп (14 метрлік нөмірден аспайтын))
төменгі
4579
520622
Х/б иірімжібі құрамында 85% кем мақта бар, өлшеніп оралмаған. Кем,бірақ 232,56 дтекстен кем емес (метрикалық өлшеуіш 14-тен 43-ке дейін)
төменгі
4580
520623
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа).% бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған мақта талшықтары:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір тіректі иірімжіп:сызықтық тығыздығы 232,56 дтекстен кем, бірақ 192,31 дтекстен кем емес (43 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 52 метрлік нөмірден аспайтын))
төменгі
4581
520624
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа).% бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған мақта талшықтары:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір тіректі иірімжіп:сызықтық тығыздығы 192,31 дтекстен кем, бірақ 125 дтекстен кем емес (52 метр нөмірден жоғары, бірақ 80 метр нөмірден жоғары емес))
төменгі
4582
520625
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа).% бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған мақта талшықтары : тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір тіректі иірімжіп: 125 дтекстен кем сызықтық тығыздығы (80 метрлік нөмірден жоғары))
төменгі
4583
520631
Х/б иірімжібі құрамында 85% кем мақта бар, өлшеніп оралмаған. Тік, тарақ емес, 714,29 дтекс сызықтық тығыздығы және бір желілі болеедля сату (14 метрлік нөмірден жоғары емес))
төменгі
4584
520632
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа). бөлшек саудада сату үшін өлшеніп оралмаған мақта талшықтары:тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:бір тіректі иірімжіп үшін 714,29 дтекстен кем, бірақ 232,56 дтекстен кем емес сызықтық тығыздығы (14 метрлік нөмірден жоғары, бірақ бір тіректі иірімжіп үшін 43 метрлік нөмірден аспайтын))
төменгі
4585
520633
Х/б иірімжібі құрамында 85% кем мақта бар, өлшеніп оралмаған. 232,56 кем, бірақ 192,31 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықты сату
төменгі
4586
520634
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа). бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған мақта талшықтары: тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:бір тіректі иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы 192,31 дтекстен кем, бірақ 125 дтекстен кем емес (52 метрлік нөмірден жоғары, бірақ бір тіректі иірімжіп үшін 80 метрлік нөмірден аспайтын))
төменгі
4587
520635
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа). бөлшек саудада сату үшін өлшеніп оралмаған мақта талшықтары:тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:125 дтекстен кем (бір арналы иірімжіп үшін 80 метр нөмірден жоғары) бір арналы иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы)
төменгі
4588
520641
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа). бөлшек саудада сату үшін өлшеніп оралмаған мақта талшықтары:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:бір тіректі иірімжіп үшін 714,29 дтекс немесе одан көп сызықтық тығыздығы (бір тіректі иірімжіп үшін 14 метр нөмірден аспайтын))
төменгі
4589

520642
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,крученая, гребенного прочеса, линейной плотности менее 714,29, но не менее 232,56 дтекса для однониточной
нижний
4585
520643
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,крученая, гребенного прочеса, линейной плотности менее 232,56, но не менее 192,31 дтекса для однониточной
нижний
4586
520645
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,крученая, гребенного прочеса, линейной плотности менее 125 дтекса для однониточной
нижний
4587
520710
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), содержащая помассе 85% и более хлопка, для розничной продажи
нижний
4588
520790
Прочая пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), расфасованная для розничной продажи
нижний
4589
520811
Ткани х/б, содержащие 85 мас.% или более хлопковых волокон, неотбеленные: полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/м2
нижний
4590
520812
Ткани х/б, содерж. 85 мас.% или более хлопка, неотбеленные [суровые], полотняного переплетения, с поверхностной плотностью более 100 г/м.кв.
нижний
4591
520813
Ткани х/б, содержат хлопка 85% и более, с плотностью не более 200 г/кв.м, неотбеленные, 3-х или 4-х ниточного саржевогопереплетения, включая обратную саржу
нижний
4592
520819
Ткани прочие, содержат хлопок 85% и более, неотбеленные, споверхностной плотностью не более 200 г/м2
нижний
4593
520821
Ткани х/б, содерж. 85 мас.% или более хлопковых волокон, отбеленные, полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/м2
нижний
4594
520822
Ткани х/б, содерж. 85 мас.% или более хлопковых волокон, отбеленные, полотняного переплетения, с поверхностной плотностью более 100 г/м2
нижний
4595
520823
Ткани хлопчатобумажные, содержат хлопок 85% и более, отбеленные, 3-х или 4-х нитного саржевого переплетения, включая обратную саржу, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
нижний
4596
520829
Прочие ткани хлопчатобумажные, содержат хлопок 85% и более,отбеленные, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
нижний
4597
520831
Ткани хлопчатобумажные, содержат хлопок 85% и более ,окрашенные, полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/м2
нижний
4598
520833
Ткани хлопчатобумажные, содержат хлопок 85% и более, с поверхностной плотностью не более 200 г/кв.м, окрашеные, 3-х или 4-х нитного саржевого переплетения, включая обратную саржу
нижний
4599
520841
Ткани хлопчатобумажные, содержат хлопок 85% и более, из пряжи различных цветов, полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/кв.м
нижний
4600

520642
Х/б иірімжібі құрамында 85% кем мақта бар, өлшеніп оралмаған. Тік, тарақты, сызықтық тығыздығы 714,29-дан кем, бірақ 232,56-дан кем емес
төменгі
4590
520643
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа). бөлшек саудада сату үшін өлшеніп оралмаған мақта талшықтары:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:232,56 дтекстен кем, бірақ 192,31 дтекстен кем емес (43 метрлік нөмірден жоғары, бірақ бір арналы иірімжіп үшін 52 метрлік нөмірден аспайтын) бір арналы иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы)
төменгі
4591
520645
Х/б иірімжібі құрамында 85% кем мақта бар, өлшеніп оралмаған. Бір желілі үшін 125 дтекстен кем сызықтық тығыздықты сату
төменгі
4592
520710
Бөлшек сауда үшін 85% және одан көп мақтадан тұратын мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа)
төменгі
4593
520790
Бөлшек сауда үшін өлшеп оралған өзге де мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа)
төменгі
4594
520811
Құрамында 85 мас бар х/б маталар.% немесе одан көп мақта талшықтары, ағартылмаған: жаймалық өрім, үстіңгі тығыздығы 100 г / м2 аспайтын
төменгі
4595
520812
Х/б маталары, құрамы. 85 мас.% немесе одан да көп мақта, ағартылмаған [қатқыл], жаймалық өрім, үстіңгі тығыздығы 100 г/м. астам.
төменгі
4596
520813
Құрамында 85 мас бар мақта-мата маталар. беттік тығыздығы 200 г / м2 аспайтын мақта талшықтары : ағартылмаған:кері саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4 жіпті саржалық өрімді
төменгі
4597
520819
Өзге де маталар құрамында 85% және одан көп мақта бар, ағартылмаған, тығыздығы 200 г/м2 аспайтын
төменгі
4598
520821
Х/б маталары, құрамы. 85 мас. 100 г/м2 аспайтын үстіңгі тығыздығы бар ағартылған, жаймалық өрім % немесе одан да көп мақта талшықтары
төменгі
4599
520822
Х/б маталары, құрамы. 85 мас. 100 г/м2 астам үстіңгі тығыздығы бар ағартылған, жаймалық өрім % немесе одан да көп мақта талшықтары
төменгі
4600
520823
Мақта-мата маталар құрамында 85% және одан да көп мақта бар, ағартылған, 3 немесе 4 жіпті саржалық өрімді, кері саржаны қоса алғанда, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 аспайтын
төменгі
4601
520829
Мақта-мата өзге де маталар құрамында 85% және одан да көп мақта бар, ағартылған, беттік тығыздығы 200 г/м2 аспайтын
төменгі
4602
520831
Мақта-мата маталар құрамында 85% және одан да көп мақта бар, боялған, жаймалық өрімді, беті тығыздығы 100 г / м2 аспайтын
төменгі
4603
520833
Мақта-мата маталар құрамында 85% және одан да көп мақта бар, беті 200 г/шаршы м аспайтын, боялған, 3 немесе 4 жіпті саржалық өрімді, кері саржаны қоса алғанда
төменгі
4604
520841
Құрамында 85 мас бар мақта-мата маталар. беттік тығыздығы 200 г/м2 аспайтын мақта талшықтарынан:әр түрлі түсті иірімжіптерден:жаймалық өрімді, беттік тығыздығы 100 г/м2 аспайтын
төменгі
4605

520843
Ткани х/б, содержат хлопок 85% и более,с поверхностной плотностью не более 200 г/м2, из пряжи различных цветов, 3-х или 4-х нитного саржевого переплетения, включая обратную саржу
нижний
4601
520849
Ткани прочие х/б, содержат хлопок 85% и более, из пряжи различных цветов, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
нижний
4602
520851
Ткани хлопчатобумажные, содержат хлопок 85% и более, напечатанные, полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/м2
нижний
4603
520852
Ткани х/б, содерж. 85 мас.% или более хлопковых волокон, напечатанные, полотняного переплетения, с поверхностной плотностью более 100 г/м2
нижний
4604
520859
Ткани прочие хлопчатобумажные, содержат хлопка 85% и более,напечатанные, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
нижний
4605
520911
Ткани х/б, содержащие по массе не менее 85% хлопка, неотбеленные, полотняного переплетения, с поверхностной плотностьюболее 200 г/м2
нижний
4606
520912
Ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее 85% хлопка, неотбеленные, 3-х или 4-х нитного саржевого переплетения, включая обратную саржу с поверхностной плотностью более200 г/м2
нижний
4607
520919
Прочие ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее85% хлопка, неотбеленные, с поверхностной плотностью более200 г/м2
нижний
4608
520921
Ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее 85% хлопка, отбеленные, полотняного переплетения, с поверхностнойплотностью более 200 г/м2
нижний
4609
520929
Ткани прочие хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее85% хлопка, отбеленные, с поверхностной плотностью более 200 г/м2
нижний
4610
520931
Ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее 85% хлопка, окрашенные, полотняного переплетения, с поверхностнойплотностью более 200 г/м2
нижний
4611
520939
Прочие ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее85% хлопка, окрашенные, с поверхностной плотностью более 200 г/м2
нижний
4612
520941
Ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее 85% хлопка, из пряжи различных цветов, полотняного переплетения,с поверхностной плотностью более 200 г/м2
нижний
4613
520942
Ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее 85% хлопка, из пряжи различных цветов, 'деним' или джинсовая ткань, с поверхностной плотностью более 200г/м2
нижний
4614
520943
Ткани х/б, содержащие по массе не менее 85% хлопка, из пряжи различных цветов, 3-х или 4-х нитного саржевого переплетения, включая обратную саржу, с поверхностной плотностьюболее 200 г/м2
нижний
4615
520949
Ткани х/б, прочие из пряжи различных цветов, содержащие 85мас.% или более хлопка, с поверхностной плотностью более 200 г/м2
нижний
4616

520843
Құрамында 85 мас бар мақта-мата маталар. беттік тығыздығы 200 г / м2 аспайтын мақта талшықтарынан : әртүрлі түсті иірімжіптерден:кері саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4 жіпті саржалық өрімді
төменгі
4606
520849
Х / б өзге де маталар құрамында 85% және одан да көп мақта бар, әр түрлі түсті иірімжіптен жасалған, беттік тығыздығы 200 г/м2 аспайтын
төменгі
4607
520851
Мақта-мата маталар құрамында 85% және одан да көп мақта бар, басылған, жаймалық тоқылған, беті тығыздығы 100 г / м2 аспайтын
төменгі
4608
520852
Х/б маталары, құрамы. 85 мас. 100 г/м2 астам үстіңгі тығыздығы бар басылған, жаймалық өрім % немесе одан да көп мақта талшықтары
төменгі
4609
520859
Дайын немесе консервіленген өзге де моллюскалар
төменгі
4610
520911
Салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын, ағартылмаған, жаймалық өрімді, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 аспайтын маталар
төменгі
4611
520912
Салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын, ағартылмаған, 3 немесе 4 жіпті саржалық өрімді мақта маталары, 200 г/м2 артық беткі тығыздығы бар кері саржаны қоса алғанда
төменгі
4612
520919
Салмағы бойынша кемінде 85% мақта бар, ағартылмаған, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 болатын өзге де мақта маталары
төменгі
4613
520921
Салмағы бойынша кемінде 85% мақта бар, ағартылған, жаймалық өрімді, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 астам мақта маталары
төменгі
4614
520929
Салмағы бойынша кемінде 85% мақта бар, ағартылған, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 астам өзге де мақта маталары
төменгі
4615
520931
Салмағы бойынша кемінде 85% мақта бар, боялған, жаймалық өрімді, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 астам мақта маталары
төменгі
4616
520939
Салмағы бойынша кемінде 85% мақта бар, боялған, беттік тығыздығы 200 г/м2 астам өзге де мақта маталары
төменгі
4617
520941
Құрамында 85 мас бар мақта-мата маталар. беттік тығыздығы 200 г / м2 астам мақта талшықтары : түрлі түсті иірімжіптерден:жаймалық өрім
төменгі
4618
520942
Салмағы бойынша кемінде 85% мақта бар, түрлі түсті иірімжіптен, 'деним' немесе беттік тығыздығы 200г/м2 астам джинс матасы бар мақта мата
төменгі
4619
520943
Құрамында 85 мас бар мақта-мата маталар. беттік тығыздығы 200 г / м2 астам мақта талшықтары : түрлі түсті иірімжіптерден: кері саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4 жіпті саржалық өрімді өзге де маталар
төменгі
4620
520949
Құрамында 85мас бар әр түрлі түсті иірімжіптен жасалған х/б маталар, өзгелері. беттік тығыздығы 200 г / м2 астам мақтаның % немесе одан да көп
төменгі
4621

520951
Ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее 85% хлопка, напечатанные, полотняного переплетения, с поверхностной плотностью более 200 г/м2
нижний
4617
520952
Ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее 85% хлопка, напечатанные, 3-х или 4-х нитного саржевого переплетения, включая обратную саржу, с поверхностной плотностью более 200 г/м2
нижний
4618
520959
Ткани прочие хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее85% хлопка, напечатанные, с поверхностной плотностью более200 г/м2
нижний
4619
521011
Ткани х/б, неотбеленные, содерж. менее 85 мас.% хлопковых волокон,смешанные в основном или исключительно с химическимиволокнами, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2, полотнян. переплетения
нижний
4620
521019
Прочие ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка с добавлением в основном или исключительно химических волокон,неотбеленные, с поверхностной плотностью не более 200г/м2
нижний
4621
521029
Прочие ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка с добавлением в основном или исключительно химических волокон,отбеленные, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
нижний
4622
521031
Ткани х/б, окрашенные,содерж. менее 85 мас.% хлопковых волокон, смешанные в основном или исключительно с хим.волокнами,с поверхностной плотностью не более 20о г/м2, полотняного переплетения
нижний
4623
521032
Ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка, с добавлением химических волокон, окрашенные, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2, 3- или 4-нитного саржевого переплетения, вкл.обратную саржу
нижний
4624
521039
Прочие ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка с добавлением в основном или исключительно химических волокон,окрашенные, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
нижний
4625
521041
Ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка с добавлением в основном или исключительно химических волокон, из пряжиразличных цветов, полотняного переплетения, с плотностью неболее 200 г/м2
нижний
4626
521049
Прочие ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка, с добавлением в основном или исключительно химич.волокон, изпряжи различных цветов,с плотностью не более 200 г/м2
нижний
4627
521051
Ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка, с добавлением в основном или исключительно химич.волокон, напечатанные, полотняного переплетения, с плотностью не более 200 г/м2
нижний
4628
521059
Прочие ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка, с добавлением в основном или исключительно химич.волокон, напечатанные, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
нижний
4629
521142
Ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка с добавлением в основном или исключительно химических волокон, из пряжиразличных цветов, деним, или джинс.т. с поверхностной плотностью более 200 г/м2
нижний
4630

520951
Салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын, басылған, жаймалық өрімді, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 астам мақта маталары
төменгі
4622
520952
Салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын, басылған, 3 немесе 4 жіпті саржалық өрімді, кері саржаны қоса алғанда, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 астам мақта маталары
төменгі
4623
520959
Салмағы бойынша кемінде 85% мақта бар, басылған, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 болатын өзге де мақта маталары
төменгі
4624
521011
Х/б маталар, ағартылмаған, құрамында. Кемінде 85 мас. негізінен немесе тек қана химиялық талшықтармен араласқан,беттік тығыздығы 200 г/м2 аспайтын мақта талшықтары, маталар . Өрімді
төменгі
4625
521019
Негізінен немесе тек қана Химиялық талшықтар қосылған, ағартылмаған,үстіңгі тығыздығы 200г/м2 аспайтын салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын өзге де х/б маталар
төменгі
4626
521029
Х/б маталар, боялған,құрамында. Кемінде 85 мас.% мақта талшықтары, негізінен немесе тек химпен араласқан . беттік тығыздығы 200 г/м2 аспайтын,жаймалық өрімді талшықтармен
төменгі
4627
521031
Салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын, химиялық талшықтар қосылған, боялған, беттік тығыздығы 200 г/м2 аспайтын, 3 немесе 4 - нитті саржалық өрім қосылған х/б маталар, вкл.кері саржу
төменгі
4628
521032
Негізінен немесе тек қана Химиялық талшықтар қосылған, боялған,үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 аспайтын салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын өзге де х/б маталар
төменгі
4629
521039
Салмағы бойынша 85% кем мақтадан тұратын, негізінен немесе тек қана Химиялық талшықтар қосылған, иірімжіптік түстерден, жаймалық өрімнен жасалған, тығыздығы 200 г/м2 аспайтын х/б маталар
төменгі
4630
521041
Салмағы бойынша 85% мақтадан аз, негізінен немесе тек қана химиялық қосылумен өзге де маталар.тығыздығы 200 г / м2 аспайтын түрлі түсті иірімжіптерден жасалған талшықтар
төменгі
4631
521049
Салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын, негізінен немесе тек қана химиялық қосылған х/б маталары.200 г / м2 аспайтын тығыздығымен басылған, жаймалық өрімді талшықтар
төменгі
4632
521051
Салмағы бойынша 85% мақтадан аз, негізінен немесе тек қана химиялық қосылумен өзге де маталар.200 г/м2 аспайтын беттік тығыздықтағы басылған талшықтар
төменгі
4633
521059
Негізінен немесе тек қана Химиялық талшықтар қосылған, ағартылмаған, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 астам жаймалық өрімді салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын х/б маталары
төменгі
4634
521142
Салмағы бойынша 85% кем мақтадан тұратын, негізінен немесе тек қана Химиялық талшықтар қосылған, иірімжіптік түстерден, деним немесе джинс бар х/б маталар.т. беттік тығыздығы 200 г / м2 астам.
төменгі
4635

550922
Пряжа из синтетических волокон (кроме швейных ниток), многокруточная (крученая) или однокруточная, содержащая 85 мас.%или более полиэфирных волокон, не расфасованная для розничн. продажи
нижний
4655
550932
Пряжа из синтетических волокон, многокруточная (крученая) или однокруточная, содержащая 85 мас.% или более акриловых или модакриловых волокон, нерасфасованная для розничной продажи
нижний
4656
550951
Пряжа прочая из полиэфирных волокон (кроме швейных ниток),не расфасованная для розничной продажи, смешанных в основном или исключительно с искусственными волокнами
нижний
4657
550953
Пряжа прочая из полиэфирных волокон (кроме швейных ниток),смешанных в основном или исключительно с хлопком, не расфасованная для розничной продажи
нижний
4658
551011
Пряжа однониточная из искусственных волокон (кроме швейныхниток), не расфасованная для розничной продажи, содержащая85 мас.% или более искусственных волокон
нижний
4659
551311
Ткани из полиэфирных волокон, полотн. переплетения, содер. менее 85 мас.% этих волокон с добавл. в основном или исключительно хлопка, с поверхн. плотностью не более 170 г/м.кв., неотбелен. или отбел.
нижний
4660
551312
Ткани неотбеленные или отбеленные, содержащие менее 85% полиэфирных волокон 3- или 4-нитного саржевого переплетения, вкл. обратную саржу, с добавлением хлопка, с поверхн. плотностью не более 170 г/м2
нижний
4661
551313
Ткани прочие, неотбеленные или отбеленные, из полиэфирных волокон, содержащие менее 85% этих волокон,с добавлением в основном или исключительно хлопка,имеющие поверхностную плотность не более 170 г/м2
нижний
4662
551319
Прочие ткани, неотбеленные или отбеленные из синтетическихволокон, содержащие менее 85% этих волокон, с добавлением восновном или исключительно хлопка,имеющие поверхностную плотность не более 170 г/
нижний
4663
551321
Ткани из полиэфирных волокон, полотнян. переплетения, окрашенные , содержащие менее 85 мас.% этих волокон с добавлением в основном или исключительно хлопка, с поверхн. плотностью не более 170 г/м2
нижний
4664
551323
Ткани окрашеные прочие, содержащие менее 85% полиэфирных волокон с добавлением в основном или исключительно хлопка, споверхностной плотностью не более 170г/м2
нижний
4665
551329
Ткани окрашеные из синтетических волокон, содержащие по массе менее 85% этих волокон, с добавлением хлопка, с поверхностной плотностью не более 170 г/м2, прочие
нижний
4666
551331
Ткани, содержащие по массе менее 85% полиэфирных волокон полотняного переплетения, с добавлением хлопка, с поверхностной плотностью не более 170 г/м2, из пряжи различных цветов
нижний
4667

550922
Синтетикалық талшықтардан (тігін жіптерінен басқа) жасалған, көп ширатылған (ширатылған) немесе 85 мас бар бір ширатылған иірімжіп.%немесе одан артық полиэфирлі талшықтарды үшін өлшеп салынбаған розничн. Сату
төменгі
4660
550932
Синтетикалық талшықтардан жасалған, көп ширатылған (ширатылған) немесе 85 мас бар бір ширатылған иірімжіп. бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған акрил немесе модакрил талшықтары % немесе одан көп
төменгі
4661
550951
Негізінен немесе тек қана жасанды талшықтармен араласқан,бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған полиэфирлі талшықтардан (тігін жіптерінен басқа) жасалған өзге де иірімжіп
төменгі
4662
550953
Негізінен немесе тек қана мақтамен араласқан,бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған полиэфирлі талшықтардан (тігін жіптерінен басқа) жасалған өзге де иірімжіп
төменгі
4663
551011
Бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған, 85 мас бар жасанды талшықтардан (тігін жіптерінен басқа) жасалған бір тіректі иірімжіп.% немесе одан да көп жасанды талшықтар
төменгі
4664
551311
Полиэфирлі талшықтардан жасалған маталар, маталар. Өрім, содер. Кемінде 85 мас. осы талшықтардың % қосылған. Негізінен немесе тек мақта, беті бар. Тығыздығы 170 г / м. кв. артық емес, жасыл емес. Немесе отбел.
төменгі
4665
551312
Құрамында 85% - дан кем полиэфирлі 3-немесе 4-нитті саржалық өрімді талшықтары бар ағартылмаған немесе ағартылған маталар, вкл. Кері саржу, мақта қосылған, беті бар. Тығыздығы 170 г / м2 аспайтын
төменгі
4666
551313
Ағартылмаған немесе ағартылған, полиэфирлі талшықтардан жасалған, негізінен немесе тек қана мақта қосылған,170 г/м2 аспайтын үстіңгі тығыздығы бар осы талшықтардың 85% - дан кем болатын өзге де маталар
төменгі
4667
551319
Құрамында 85% - дан кем осы талшықтар бар, өрмелі немесе тек қана мақта қосылған,170 г-дан аспайтын үстіңгі тығыздығы бар ағартылмаған немесе ағартылған өзге де маталар/
төменгі
4668
551321
Полиэфирлі талшықтардан жасалған маталар, маталар. Құрамында 85 мас-тан кем болатын боялған өрімдер. бұл талшықтардың % негізінен немесе тек мақта қосылған, беті бар. Тығыздығы 170 г / м2 аспайтын
төменгі
4669
551323
Құрамында 85% - дан кем полиэфирлі талшықтар бар, негізінен немесе тек қана 170г/м2-ден аспайтын споверхностық тығыздықтағы мақта қосылған өзге де боялған маталар
төменгі
4670
551329
Салмағы бойынша осы талшықтардың 85% кем, мақта қосылған, беті тығыздығы 170 г/м2 аспайтын синтетикалық талшықтардан жасалған боялған маталар, өзгелері
төменгі
4671
551331
Құрамында 85 мас бар синтетикалық талшықтардан жасалған маталар. негізінен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан, 170 г/м2 аспайтын үстіңгі тығыздығы бар осы талшықтардың%: түрлі түсті иірімжіптерден:полиэфирлі талшықтардан, жаймалық өрімдерден
төменгі
4672

961519
Прочие расчески, гребни для волос и аналогичные предметы
нижний
4947
961590
Шпильки для волос, зажимы для завивки, бигуди и аналогичныепредметы
нижний
4948
961700
Термосы и вакуумные сосуды прочие в собранном виде; их части, кроме стеклянных колб
нижний
4949
961800
Манекены для портных и прочие манекены; манекены-автоматы идвижущиеся предметы для оформления витрин, прочие
нижний
".
2. Департаменту продвижения экспорта Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:

961519
Өзге де тарақтар, шашқа арналған тарақтар және ұқсас заттар
төменгі
4952
961590
Шашқа арналған түйреуіштер, бұйралауға арналған қысқыштар, бигуди және осыған ұқсас
төменгі
4953
961700
Жинақталған түрдегі термостар мен өзге де вакуумды ыдыстар; шыны колбадан басқа, олардың бөліністері
төменгі
4954
961800
Тігіншілерге арналған манекендер және өзге де манекендер; манекендер-витриналарды ресімдеуге арналған қозғалатын автоматтар, өзгелері
төменгі
".
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Экспортты ілгерілету департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
С. Жумангарин
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
- Сауда және интеграция министрі
С. Жумангарин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі