Об образовании нового района, установлении и изменении границ районов города Астаны
Совместное решение маслихата города Астаны от 14 декабря 2022 года № 279/36-VII и постановление акимата города Астаны от 15 декабря 2022 года № 1-3728. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 декабря 2022 года № 31122
В соответствии с подпунктом 3) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Образовать новый район в городе Астане.
2. Установить границы нового района города Астаны общей площадью 19 336 гектаров.
3. Изменить границы района "Есиль" города Астаны, путем передачи 19 336 гектаров в границы нового района города Астаны, установив границы общей площадью 20 022 гектара.
4. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата города Астаны вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны Ж. Қасымбек
Секретарь маслихата города Астаны Е. Каналимов

Астана қаласында жаңа аудан құру, аудандардың шекараларын өзгерту және белгілеу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 279/36-VII және Астана қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 1-3728 бірлескен шешімі және қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 желтоқсанда № 31122 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 13-бабының 3) тармақшасына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласында жаңа аудан құрылсын.
2. Жалпы ауданы 19 336 гектар болатын Астана қаласы жаңа ауданының шекаралары белгіленсін.
3. Астана қаласы "Есіл" ауданының шекараларынан Астана қаласы жаңа ауданының шекараларына 19 336 гектарды беру арқылы өзгертіліп, жалпы ауданы 20 022 гектар болып шекаралары белгіленсін.
4. Осы бірлескен Астана қаласы әкімдігінің қаулысы және мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ж. Қасымбек
Астана қаласы мәслихатның хатшысы Е. Каналимов