О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 14 декабря 2021 года № 12-59 "Об областном бюджете Алматинской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Алматинской области от 25 августа 2022 года № 25-121. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 сентября 2022 года № 29389
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата "Об областном бюджете Алматинской области на 2022-2024 годы" от 14 декабря 2021 года № 12-59 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25 829) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 812 391 671 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 135 829 100 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 2 976 366 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 39 138 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 673 547 067 тысяч тенге;
2) затраты 829 022 947 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 11 107 574 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 18 574 978 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 7 467 404 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 2 602 331 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 2 602 331 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 30 341 181 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 30 341 181 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 17 674 669 тысяч тенге;
погашение займов 10 254 893 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 22 921 405 тысяч тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные (город областного значения) бюджеты, в сумме 40 756 969 тысяч тенге, в том числе:
Балхашскому району - 4 259 415 тысяч тенге;
Енбекшиказахскому району - 9 556 136 тысяч тенге;
Жамбылскому району - 6 814 805 тысяч тенге;
Кегенскому району - 4 012 858 тысяч тенге;
Райымбекскому району - 4 342 317 тысяч тенге;
Талгарскому району - 4 179 912 тысяч тенге;
Уйгурскому району - 4 914 391 тысяча тенге;
городу Капшагай - 2 677 135 тысяч тенге.
Распределение указанных бюджетных субвенций районным (городу областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата Алматинской области.";

Алматы облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12-59 "Алматы облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы мәслихатының 2022 жылғы 25 тамыздағы № 25-121 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 2 қыркүйекте № 29389 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3-тармағымен.
Алматы облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы облыстық мәслихатының "Алматы облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12-59 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25 829 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 812 391 671 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 135 829 100 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 2 976 366 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 39 138 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 673 547 067 мың теңге;
2) шығындар 829 022 947 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 11 107 574 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 18 574 978 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 7 467 404 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 2 602 331 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 2 602 331 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 30 341 181 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 30 341 181 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 17 674 669 мың теңге;
қарыздарды өтеу 10 254 893 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 22 921 405 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 8 - тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 40 756 969 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Балқаш ауданына
-
4 259 415 мың теңге;
Еңбекшіқазақ ауданына
-
9 556 136 мың теңге;
Жамбыл ауданына
-
6 814 805 мың теңге;
Кеген ауданына
-
4 012 858 мың теңге;
Райымбек ауданына
-
4 342 317 мың теңге;
Талғар ауданына
-
4 179 912 мың теңге;
Ұйғыр ауданына
-
4 914 391 мың теңге;
Қапшағай қаласына
-
2 677 135 мың теңге.
Көрсетілген бюджеттік субвенцияларды аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерге бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";

пункты 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 и 16 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 170 242 627 тысяч тенге, в том числе на:
образование 104 877 494 тысячи тенге;
здравоохранение 7 370 419 тысяч тенге;
социальную помощь 15 583 500 тысяч тенге;
обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов 399 292 тысячи тенге;
повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов 47 785 тысяч тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий 4 944 975 тысяч тенге;
установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений 434 279 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта 801 090 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта 54 811 тысяч тенге;
жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции 269 654 тысячи тенге;
повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел 1 071 581 тысяча тенге;
повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел 15 777 тысяч тенге;
содержание и материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности органов внутренних дел 276 253 тысячи тенге;
возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях 10 621 880 тысяч тенге;
субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования 8 580 602 тысячи тенге;
субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов 9 025 тысяч тенге;
возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых 122 627 тысяч тенге;

көрсетілген шешімнің 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 және 16 - тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 170 242 627 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беруге 104 877 494 мың теңге;
денсаулық сақтауға 7 370 419 мың теңге;
әлеуметтік көмекке 15 583 500 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері сайлауын қамтамасыз етуге және өткізуге 399 292 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға 47 785 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 4 944 975 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 434 279 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбекақысын ұлғайту 801 090 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 54 811 мың теңге;
арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үй төлемдеріне 269 654 мың теңге;
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге 1 071 581 мың теңге;
ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 15 777 мың теңге;
ішкі істер органдарының қосымша штат санын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға 276 253 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге 10 621 880 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықтарды сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға 8 580 602 мың теңге;
саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға 9 025 мың теңге;
жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіруге шығындарын өтеуге 122 627 мың теңге;

возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях 60 000 тысяч тенге;
субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических) 312 100 тысяч тенге;
субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок 315 308 тысяч тенге;
субсидирование развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства 4 423 392 тысячи тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд 361 185 тысяч тенге;
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры 5 217 578 тысяч тенге;
предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" 20 000 тысяч тенге;
реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 4 052 020 тысяч тенге.";
"10. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 73 867 059 тысяч тенге, в том числе на:
строительство объектов среднего образования 22 565 839 тысяч тенге;
строительство и реконструкция объектов здравоохранения 2 995 558 тысяч тенге;
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 3 412 009 тысяч тенге;
строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения и малообеспеченных многодетных семей в рамках государственной программы Жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 1 236 961 тысяча тенге;
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках государственной программы Жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 2 317 484 тысячи тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 7 603 284 тысячи тенге;
увеличение водности поверхностных водных ресурсов 5 752 375 тысяч тенге;
развитие систем водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития туристской отрасли Республики Казахстан на 2019-2025 годы 3 252 330 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы 3 218 378 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 8 500 000 тысяч тенге;
развитие инфраструктуры воздушного транспорта 2 029 251 тысяча тенге;

инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге 60 000 мың теңге;
тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға 312 100 мың теңге;
ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға 315 308 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға 4 423 392 мың теңге;
жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға 361 185 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 5 217 578 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге 20 000 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға 4 052 020 мың теңге.";
"10. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 73 867 059 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
орта білім беру объектілерінің құрылысына 22 565 839 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялауға 2 995 558 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 3 412 009 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде әлеуметтік-осал топтар мен аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға 1 236 961 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 2 317 484 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 7 603 284 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға 5 752 375 мың теңге;
Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 3 252 330 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға 3 218 378 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға 8 500 000 мың теңге;
әуе көлігінің инфрақұрылымын дамытуға 2 029 251 мың теңге;

развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 10 282 951 тысяча тенге;
развитие индустриальной инфраструктуры 700 639 тысяч тенге.";
"11. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год поступления субвенции из республиканского бюджета в сумме 180 375 440 тысяч тенге.
Для обеспечения сбалансированности местного бюджета на 2022 год перечислить из областного бюджета в бюджет области Жетісу средства в размере 180 375 440 тысяч тенге за счет средств бюджетных субвенций, передаваемых из республиканского бюджета.";
"12. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год поступления займов из республиканского бюджета в сумме 4 521 567 тысяч тенге.";
"13. Одобрить выпуск государственных эмиссионных ценных бумаг на проектирование и строительство жилья по Алматинской области на 2022 год в сумме 13 153 102 тысячи тенге.";
"14. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
предоставление социальной помощи гражданам на частичную оплату первоначального взноса по программе "7-20-25";
оплату услуг индивидуальных помощников;
развитие рынка труда;
обеспечение прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
обеспечение продуктивной занятости и развитие массового предпринимательства;
выплату государственной адресной социальной помощи;
субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
изготовление технических паспортов по ирригационным системам;
изъятие земельных участков для государственных нужд;
реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата Алматинской области.";

"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 10 282 951 мың теңге;
индустриялық инфрақұрылымды дамытуға 700 639 мың теңге.";
"11. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 180 375 440 мың теңге сомасында субвенция түсімдері көзделсін.
Жергілікті бюджеттің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін, республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция қаражаты есебінен 180 375 440 мың теңге мөлшерінде қаражат облыстық бюджеттен Жетісу облысының бюджетіне аударылсын.";
"12. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 4 521 567 мың теңге сомасында қарыздар түсімдері көзделсін.";
"13. Алматы облысы бойынша 2022 жылға тұрғын үй жобалауға және салуға 13 153 102 мың теңге сомасында мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар шығару мақұлдансын.";
"14. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыруға;
азаматтарға "7-20-25" бағдарламасы бойынша бастапқы жарнасының бөлігін төлеу үшін әлеуметтік көмек көрсетуге;
жеке көмекшілердің қызметін төлеуге;
еңбек нарығын дамытуға;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
жұмыспен нәтижелі қамтуды қамтамасыз етуге және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
мемлекеттік Халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге;
мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге;
ирригациялық жүйе бойынша техникалық паспорттарды жасауға;
жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";

"15. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе на:
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках государственной программы Жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы;
строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения и малообеспеченных многодетных семей в рамках государственной программы Жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер";
развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы;
развитие систем водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития туристской отрасли Республики Казахстан на 2019-2025 годы;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
развитие теплоэнергетической системы;
развитие коммунального хозяйства;
развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата Алматинской области.";
"16. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены кредиты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе:
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов;
бюджетные кредиты на предоставление социальной поддержки гражданам на частичную оплату первоначального взноса по программе "7-20-25";
бюджетные кредиты на проектирование и (или) строительство жилья.
Распределение указанных кредитов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата Алматинской области.";
пункты 18, 19, 20 и 21 указанного решения изложить в новой редакции:

"15. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде әлеуметтік-осал топтар мен аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
"16. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредиттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер;
азаматтарға "7-20-25" бағдарламасы бойынша бастапқы жарнасының бөлігін төлеу үшін әлеуметтік қолдауға берілетін бюджеттік кредиттер;
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға берілетін бюджеттік кредиттер.
Көрсетілген кредиттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 18, 19, 20 және 21-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:

"18. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год поступления трансфертов из районных бюджетов, бюджетов городов областного значения в связи с изменением законодательства в сумме 90 487 589 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из районных бюджетов, бюджетов городов областного значения определяется на основании постановления акимата Алматинской области.";
"19. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 799 320 тысяч тенге.";

"18. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты аудандық бюджеттерден, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен 90 487 589 мың теңге сомасында трансферттердің түсімдері көзделсін.
Аудандық бюджеттерден, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен трансферттердің түсімдерін бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
"19. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 799 320 мың теңге сомасында көзделсін.";

"20. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 30 019 936 тысяч тенге.";
"21. Утвердить резерв акимата Алматинской области на 2022 год в сумме 1 828 662 тысячи тенге.".
2. Приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Алматы облыстық мәслихатының хатшысы Д. Жарасбаев

"20. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 30 019 936 мың теңге сомасында көзделсін.";
"21. Алматы облысы әкімдігінің 2022 жылға арналған резервi 1 828 662 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Алматы облыстық мәслихатының хатшысы Д. Жарасбаев

463
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
2 241 187
271
Управление строительства области
3 476 169
026
Сейсмоусиление объектов здравоохранения
7 400
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 468 769
3
Специализированная медицинская помощь
6 261 699
253
Управление здравоохранения области
6 261 699
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
6 261 699
4
Поликлиники
80 955
253
Управление здравоохранения области
80 955
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
80 955
5
Другие виды медицинской помощи
34 487
253
Управление здравоохранения области
34 487
029
Областные базы специального медицинского снабжения
34 487
9
Прочие услуги в области здравоохранения
5 894 460
253
Управление здравоохранения области
5 894 460
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
199 923
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
125 285
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
12 129
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
703 905
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
5 291
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 847 927
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
25 985 871
1
Социальное обеспечение
3 526 506
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 674 855
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
543 844
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 614 375
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими паталогиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

463
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
2 241 187
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 476 169
026
Денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
7 400
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
3 468 769
3
Мамандандырылған медициналық көмек
6 261 699
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 261 699
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
6 261 699
4
Емханалар
80 955
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
80 955
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
80 955
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
34 487
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
34 487
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
34 487
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
5 894 460
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 894 460
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
199 923
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
125 285
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
12 129
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
703 905
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
5 291
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 847 927
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
25 985 871
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 526 506
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 674 855
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
543 844
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 614 375
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

5 485
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
2 218 200
263
Управление внутренней политики области
736 996
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
279 375
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
457 621
273
Управление культуры, архивов и документации области
1 481 204
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
80 265
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
375 371
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 025 568
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
7 407 530
1
Топливо и энергетика
2 493 308
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 493 308
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
1 789 397
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
703 911
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
4 914 222
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 914 222
071
Развитие газотранспортной системы
4 914 222
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
72 507 330
1
Сельское хозяйство
67 270 527
255
Управление сельского хозяйства области
55 447 308
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
192 912
002
Субсидирование развития семеноводства
1 591 769
003
Капитальные расходы государственных органов
244
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
5 577 465
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
611 025
010
Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых
122 627
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
678 340
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них

5 485
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
2 218 200
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
736 996
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
279 375
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
457 621
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
1 481 204
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 265
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
375 371
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 025 568
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
7 407 530
1
Отын және энергетика
2 493 308
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 493 308
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
1 789 397
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
703 911
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
4 914 222
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 914 222
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
4 914 222
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
72 507 330
1
Ауыл шаруашылығы
67 270 527
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
55 447 308
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
192 912
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 591 769
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
244
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
5 577 465
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
611 025
010
Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу
122 627
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
678 340
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу

14 658
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
160 685
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
70 900
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
17 395
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 383 247
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
10 681 880
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
22 178 932
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
8 580 602
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 451 635
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
22 561
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
778 011
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
315 308
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
17 112
271
Управление строительства области
6 662 086
020
Развитие объектов сельского хозяйства
6 662 086
719
Управление ветеринарии области
5 161 133
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
147 015
003
Капитальные расходы государственного органа
3 048
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
114 669
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
91 045
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
13 313
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
267 109
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
4 320 000
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
136 612
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения

14 658
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
160 685
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
70 900
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
17 395
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 383 247
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
10 681 880
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
22 178 932
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
8 580 602
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 451 635
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
22 561
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
778 011
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
315 308
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
17 112
271
Облыстың құрылыс басқармасы
6 662 086
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
6 662 086
719
Облыстың ветеринария басқармасы
5 161 133
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
147 015
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 048
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
114 669
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
91 045
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
13 313
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
267 109
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
4 320 000
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
136 612
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер

1 047 879
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 343 635
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов в реабилитационных центрах
744 164
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими паталогиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
752 496
261
Управление образования области
844 210
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
495 643
037
Социальная реабилитация
96 153
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
107 903
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
144 511
2
Социальная помощь
1 151 528
256
Управление координации занятости и социальных программ области
755 333
003
Социальная поддержка инвалидов
755 333
261
Управление образования области
396 195
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
396 195
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
17 853 942
256
Управление координации занятости и социальных программ области
17 744 555
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
179 740
007
Капитальные расходы государственного органа
1 759
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
720 108
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
5 994
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
96 778
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
16 740 177
263
Управление внутренней политики области
35 719
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
35 719
270
Управление по инспекции труда области
73 668
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне

1 047 879
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 343 635
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
744 164
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
752 496
261
Облыстың білім басқармасы
844 210
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
495 643
037
Әлеуметтік сауықтандыру
96 153
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
107 903
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
144 511
2
Әлеуметтiк көмек
1 151 528
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
755 333
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
755 333
261
Облыстың білім басқармасы
396 195
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
396 195
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
17 853 942
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
17 744 555
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
179 739
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 759
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
720 108
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
5 994
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
96 778
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
16 740 177
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
35 719
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
35 719
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
73 668
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 513 212
004
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок по решению местных исполнительных органов
415 235
051
Развитие инфраструктуры воздушного транспорта
1 097 977
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
3 884 079
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 884 079
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
71 356
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
91 363
011
Капитальные расходы государственного органа
174
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
3 721 187
13
Прочие
10 713 883
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
1 231 322
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
1 231 322
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
43 200
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
984 585
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
179 537
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
24 000
9
Прочие
9 482 561
253
Управление здравоохранения области
1 243 742
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 063 200
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
180 542
257
Управление финансов области
789 714
012
Резерв местного исполнительного органа области
789 714
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
11 100
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
11 100
261
Управление образования области
1 979 030
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 775 012
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства

1 513 212
004
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша тұрақты ішкі әуетасымалдарды субсидиялау
415 235
051
Әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуы
1 097 977
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
3 884 079
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 884 079
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 355
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
91 363
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
174
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
3 721 187
13
Басқалар
10 713 883
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
1 231 322
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
1 231 322
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
43 200
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
984 585
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
179 537
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
24 000
9
Басқалар
9 482 561
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 243 742
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 063 200
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
180 542
257
Облыстың қаржы басқармасы
789 714
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
789 714
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
11 100
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
11 100
261
Облыстың білім басқармасы
1 979 030
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 775 012
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау