О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Алматинской области от 14 марта 2022 года № 57 "Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства по Алматинской области на 2022 года"
Постановление акимата Алматинской области от 23 декабря 2022 года № 405. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2022 года № 31226
Акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Алматинской области от 14 марта 2022 года № 57 "Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства по Алматинской области на 2022 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 27124) следующие изменения и дополнения:
заголовок указанного постановления изложить в новой редакции:
"Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Алматинской области на 2022 год";
указанное постановление дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Утвердить нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Алматинской области на 2022 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
Приложение 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
указанное постановление дополнить приложением 2 согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.

Алматы облысы әкімдігінің "Алматы облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша 2022 жылға арналған субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" 2022 жылғы 14 наурыздағы № 57 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 405 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 23 желтоқсанда № 31226 болып тіркелді
Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы облысы әкімдігінің "Алматы облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша 2022 жылға арналған субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" 2022 жылғы 14 наурыздағы № 57 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27124 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулының тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Алматы облысы бойынша 2022 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарын және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы";
көрсетілген қаулы мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Алматы облысы бойынша 2022 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімі бекітілсін.";
көрсетілген қаулының 1-қосымшасы осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулы осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

3. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области М. Султангазиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского
хозяйства Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению акимата Алматинской области от 23 декабря 2022 года № 405
Приложение 1 к постановлению акимата Алматинской области от 14 марта 2022 года № 57
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства по Алматинской области на 2022 год
Направления субсидирования
Единица измерения
Субсидируемый объем (голов, килограмм, штук, пчелиную семью)
Сумма
субсидий
(тенге)
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
Голова/случной сезон

3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі М. Султангазиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Алматы облысы әкімдігінің 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 405 қаулысына 1-қосымша
Алматы облысы әкімдігінің 2022 жылғы 14 наурыздағы № 57 қаулысына 1-қосымша
Алматы облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша 2022 жылға арналған субсидиялар көлемдері
Р/с
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
Субсидияланатын көлем (бас, килограмм, дана, доза, бал ара ұясын)
Субсидиялар сомасы
(теңге)
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
Бас/шағылыстыру маусымы

2 806
42 090 000
Всего
3 237 161 000
Приложение 2 к постановлению акимата Алматинской области от 23 декабря 2022 года № 405
Приложение 2 к постановлению акимата Алматинской области от 14 марта 2022 года № 57
Нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Алматинской на 2022 год
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на единицу, тенге
Критерии
Срок подачи заявки
1
Маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления (от 50 голов)
голова
100 000

2 806
42 090 000
Барлығы
3 237 161 000
Алматы облысы әкімдігінің 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 405 қаулысына 2-қосымша
Алматы облысы әкімдігінің 2022 жылғы 14 наурыздағы № 57 қаулысына 2-қосымша
Алматы облысы бойынша 2022 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидия нормативтері, теңге
Өлшемшарттары
Өтінім беру мерзімі
1
Сүтті және сүтті етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы (50 бастан)
бас
100 000

1) наличие маточного поголовья (коров и нетелей старше 18 месяцев) не менее 50 голов на момент подачи заявки;
2) молочно-товарные фермы получивший заключение специальной комиссии на соответствие инфраструктуры;
3) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки
до 25 декабря
(включительно) текущего года
2
Маточное поголовье крупного рогатого скота мясного и мясо-молочного направления
голова

1) өтінім берген сәтте (18 айдан асқан сиыр мен құнажындардың) аналық басының 50 бастан кем емес болуы;
2) инфрақұрылымның сәйкестігіне арнайы комиссияның қорытындысын алған сүт-тауар фермалары;
3) өтінімді берген сәтте аналық мал басының селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда тіркелуі және деректердің сәйкестігі
Ағымдағы жылдың 25 желтоқсанға
(қоса алғанда) дейін
2
Етті және етті-сүтті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы
бас

20 000
1) наличие маточного поголовья (коров и нетелей старше 18 месяцев) на момент подачи заявки;
2) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки
3
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
голова
3 000
1) наличие маточного поголовья (маток старше 15 месяцев) на момент подачи заявки;

20 000
1) өтінім берген сәтте (18 айдан асқан сиыр мен құнажындардың) аналық басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте аналық мал басының селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорында тіркелуі және деректердің сәйкестігі
3
Қой малдың аналық басы
бас
3 000
1) өтінім берген сәтте (15 айдан асқан аналықтардың) аналық басының болуы;

2) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки
4
Маточное поголовье верблюдов
голова
15 000
1) наличие маточного поголовья (возраст маточного поголовья старше 36 месяцев) на момент подачи заявки;
2) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки

2) өтінімді берген сәтте аналық мал басының селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор тіркелуі және деректердің сәйкестігі
4
Түйелердің аналық басы
бас
15 000
1) өтінім берген сәтте (36 айдан асқан аналықтардың) аналық басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте аналық мал басының селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорында тіркелуі және деректердің сәйкестігі