О корректировке базовых ставок земельного налога
Решение маслихата города Шымкент от 30 марта 2022 года № 14/124-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 апреля 2022 года № 27553
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. На основании проекта (схемы) зонирования земель города Шымкент, базовые ставки земельного налога, установленные статьями 505, 506 и 510 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс):
для земель, находящихся в зонах 1, 2, 3, за исключением земель, занятых под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, несельскохозяйственного назначения, используемых для сельскохозяйственных целей, повысить на 50 (пятьдесят) процентов;
для земель, находящихся в зоне 4, за исключением земель, занятых под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, несельскохозяйственного назначения, используемых для сельскохозяйственных целей, повысить на 40 (сорок) процентов;
для земель, находящихся в зонах 5, 6, 7, за исключением земель, занятых под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, несельскохозяйственного назначения, используемых для сельскохозяйственных целей, оставить утвержденные базовые ставки согласно статье 505 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс);
в зонах 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 для земель несельскохозяйственного назначения, используемых для сельскохозяйственных целей, понизить на 50 (пятьдесят) процентов.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Шымкент от 29.09.2022 № 21/196-VII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Признать утратившим силу решение маслихата города Шымкент от 14 сентября 2020 года № 69/627-6с "О корректировке базовых ставок земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 126).
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата
города Шымкент Б. Нарымбетов

Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2022 жылғы 30 наурыздағы № 14/124-VII шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 14 сәуірде № 27553 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 510-бабының 1-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шымкент қаласының жерлерді аймақтарға бөлу жобасы (схемасы) негізінде Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 505, 506 және 510- баптарымен белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері:
1, 2, 3 аймақтарда орналасқан жерлер үшін, автотұрақтар (паркингтер), автожанармай құю станциялары орналасқан, ауыл шаруашылығы мақсаттары үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығына арналмаған жерлерді қоспағанда, 50 (елу) пайызға арттырылсын;
4 аймақта орналасқан жерлер үшін автотұрақтар (паркингтер), автожанармай құю станциялары орналасқан, ауыл шаруашылығы мақсаттары үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығына арналмаған жерлерді қоспағанда, 40 (қырық) пайызға арттырылсын;
5, 6, 7-аймақтарда орналасқан жерлер үшін, автотұрақтар (паркингтер), автожанармай құю станциялары, ауыл шаруашылығы мақсаттары үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығына арналмаған жерлерді қоспағанда, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының Кодексінің 505 бабына сәйкес бекітілген базалық мөлшерлемелері қалдырылсын;
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7-аймақтарда ауыл шаруашылығы мақсаттары үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығына арналмаған жерлер үшін 50 (елу) пайызға төмендетілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 29.09.2022 № 21/196-VII шешiмiмен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. "Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2020 жылғы 14 қыркүйектегі № 69/627-6с шешімінің күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 126 болып тіркелген).
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы
мәслихатының хатшысы Б. Нарымбетов