Об утверждении регионального перечня приоритетных видов спорта в городе Шымкент на 2022-2023 годы
Постановление акимата города Шымкент от 2 июня 2022 года № 960. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июня 2022 года № 28403. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 20-5) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить региональный перечень приоритетных видов спорта в городе Шымкент на 2022-2023 годы согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта города Шымкент" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Шымкент М.Исахова.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент М. Айтенов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
Акимата города Шымкент
от 2 июня 2022 года № 960
Региональный перечень приоритетных видов спорта в городе Шымкент на 2022-2023 годы
Наименование групп
Наименование не олимпийских видов спорта
Наименование летних олимпийских видов спорта
Наименование зимних олимпийских видов спорта
Наименование паралимпийских видов спорта
Наименование национальных видов спорта
Группа "А"
1
Армрестлинг
Баскетбол
Фигурное катание на коньках
Пара пауэрлифтинг
Асық ату
2
Борьба на поясах
Бокс
Шорт-трек
Волейбол сидя
Единоборство
3
Джиу-джитсу
Вольная борьба
Пара легкая атлетика
Казакша курес
4
Кикбоксинг
Гребля на байдарках и каноэ
Пара настольный теннис
Тогызқумалак
5
Каратэ-до шотакан
Спортивная гимнастика
Пара плавание
6
Мини-футбол
Художественная гимнастика
Пара стрельба из лука
7
Пауэрлифтинг
Греко-римская борьба
Пара пулевая стрельба
8
Рукопашный бой
Дзюдо
9
Самбо и боевое самбо
Легкая атлетика
10
Таеквон-до ITF
Настольный теннис
11
Ушу
Пулевая стрельба
12
Шахматы
Стендовая стрельба
13
Шашки
Стрельба из лука
14
Каратэ WKF
Тяжелая атлетика
15
Универсальный бой
Таеквондо WTF
16
Сурдо легкая атлетика
17
Сурдо плавание
Группа "В"
1
Грэпплинг UWW
Бадминтон
Фристайл акробатика
Аударыспак
2
Кекушинкай каратэ
Женская борьба
Хоккей с шайбой
Байге
3
Муайтай
Велосипедный спорт
Жамбы ату
4
Смешанные виды боевого единиборства (ММА)
Классический волейбол
Кокпар
5
Пляжный футбол
Гандбол
Теңге ілу
6
Пенчак силат
Плавание
7
Сурдо борьба
Спортивное скалолазание
8
Сурдо мини-футбол
Теннис
9
Триатлон
10
Фехтование
11
Футбол
Группа "С"
1
Президентское многоборье

2022-2023 жылдарға арналған Шымкент қаласындағы спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесін бекіту туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 2 маусымдағы № 960 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 7 маусымда № 28403 болып тіркелді. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңының 8-бабы 1-тармағының 20-5) тармақшасына сәйкес Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес 2022-2023 жылдарға арналған Шымкент қаласындағы спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі бекітілсін.
2. "Шымкент қаласының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулыны Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің орынбасары М. Исаховқа жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі М. Айтенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
Шымкент қаласы әкімдігінің
2022 жылғы 2 маусымдағы
№ 960 қаулысына қосымша
2022-2023 жылдарға арналған Шымкент қаласындағы спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі
Топтар атауы
Олимпиадалық емес спорт түрлерінің атауы
Жазғы олимпиадалық спорт түрлерінің атауы
Қысқы олимпиадалық спорт түрлерінің атауы
Паралимпиадалық спорт түрлерінің атауы
Ұлттық спорт түрлерінің атауы
"А" тобы
1
Қол күресі
Баскетбол
Конькимен мәнерлеп сырғанау
Пара пауэрлифтинг
Асық ату
2
Белбеу күресі
Бокс
Шорт-трек
Волейболды отырып ойнау
Жекпе-жек
3
Джиу-джитсу
Еркін күрес
Пара жеңіл атлетика
Қазақ күресі
4
Кикбоксинг
Байдаркамен каноэда есу
Пара үстел теннисі
Тоғызқұмалақ
5
Каратэ-до шотакан
Спорттық гимнастика
Пара жүзу
6
Шағын футбол
Көркем гимнастика
Пара садақ ату
7
Пауэрлифтинг
Грек-рим күресі
Пара оқ ату
8
Қоян-қолтық ұрыс
Дзюдо
9
Самбо және әскери самбо
Жеңіл атлетика
10
Таеквон-до ITF
Үстел теннисі
11
Ушу
Нысана көздеу
12
Шахмат
Стенд ату
13
Дойбы
Садақ ату
14
Каратэ WKF
Ауыр атлетика
15
Әмбебап жекпе-жек
Таеквандо WTF
16
Сурдо жеңіл атлетика
17
Сурдо жүзу
"В" тобы
1
Грэпплинг UWW
Бадминтон
Фристайл акробатика
Аударыспақ
2
Кекушинкай каратэ
Әйелдер күресі
Шайбалы хоккей
Бәйге
3
Муайтай
Велосипед спорты
Жамбы ату
4
Жауынгерлік жекпе-жектің аралас түрлері (ММА)
Классикалық волейбол
Көкпар
5
Жағажай футболы
Қол добы
Теңге ілу
6
Пенчак силат
Жүзу
7
Сурдо күрес
Спорттық құзға өрмелеу
8
Сурдо шағын футбол
Теннис
9
Триатлон
10
Семсерлесу
11
Футбол
"С" тобы
1
Президенттік көпсайыс

Баскетбол 3х3
2
Футзал
Пляжный волейбол
3
Эстетическая групповая гимнастика
Регби
4
Сурдо настольный теннис
Батутная гимнастика
5
Сурдо футбол
Расшифровка аббревиатур:
ITF - International Taekwondo Federation (Международная федерация таеквондо);
MMA - Mixed Martial Arts (Смешанные боевые единоборства);
UWW - United World Wrestling (ОбъединҰнный мир борьбы);
WKF - World Karate Federation (Всемирная федерация карате);
WTF - World Taekwondo Federation (Всемирная федерация таеквондо).

Баскетбол 3х3
2
Футзал
Жағажай волейболы
3
Эстетикалық топтық гимнастика
Регби
4
Сурдо үстел теннисі
Батуттық гимнастика
5
Сурдо футбол
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ITF - International Taekwondo Federation (Халықаралық таеквондо федерациясы);
MMA - Mixed Martial Arts (Аралас жауынгерлік жекпе-жек түрлері);
UWW - United World Wrestling (Бірлескен күрес әлемі);
WKF - World Karate Federation (Дүниежүзілік карате федерациясы);
WTF - World Taekwondo Federation (Бүкіләлемдік таеквондо федерациясы).