Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2022 год
Постановление акимата Мангистауской области от 14 апреля 2022 года № 54. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 апреля 2022 года № 27633.
В соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404) акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства по Мангистауской области на 2022 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Мангистауской области на 2022 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Мангистауской области" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

2022 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарын және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2022 жылғы 14 сәуірдегі № 54 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 19 сәуірде № 27633 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 18404 болып тіркелген) сәйкес Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Маңғыстау облысы бойынша 2022 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнiм сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері бекітілсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Маңғыстау облысы бойынша 2022 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері бекітілсін.
3. "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполнящий обязанности акима Мангистауской области Б. Орынбасаров
"Согласовано"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению
Акимата Мангистауской области
от 14 апреля 2022 года
№ 54
Объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства Мангистауской области на 2022 год

4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысы әкімінің міндетін атқарушы Б. Орынбасаров
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2022 жылғы 14 сәуірдегі
№ 54
қаулысына 1- қосымша
Маңғыстау облысының 2022 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнiм сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері

Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 14.11.2022 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Объем субсидий
Сумма субсидий, тенге
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1
Ведение селекционной и племенной работы
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
голова/ случной сезон

Ескерту. 1- қосымша жаңа редакцияда Маңғыстау облысы әкімдігінің 14.11.2022 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Субсидиялар көлемі
Субсидиялар сомасы, теңге
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
бас/ шағылыстыру маусымы

21 700 000
10.3
Маточное поголовье верблюдов
10 000
552
5 520 000
Всего резерв (по листу ожидания): 47 237 500
Итого: 706 700 000
Приложение 2 к постановлению
Акимата Мангистауской области
от 14 апреля 2022 года
№ 54
Критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных Мангистауской области на 2022 год
Направление субсидирования
Критерии
Метод проверки в системе идентификации сельскохозяйственных животных на соответствие условиям субсидирования
Срок для подачи заявки
1
Маточное поголовье крупного рогатого скота

21 700 000
13.3
Түйелердің аналық басы
10 000
552
5 520 000
Резерв (күту парағы) бойынша барлығы: 47 237 500
Жиынтығы: 706 700 000
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2022 жылғы 14 сәуірдегі
№ 54
қаулысына 2 -қосымша
Маңғыстау облысы бойынша 2022 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Субсидиялау бағыты
Өлшемшарттары
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жүйесінде субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеру әдісі
Өтінім беру мерзімі
1
Ірі қара малдың аналық басы

1) наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) на момент подачи заявки;
2) наличие пастбищ
Интеграционное взаимодействие с информационной базой селекционной и племенной работы и идентификации сельскохозяйственных животных
С 15 апреля до 20 декабря (включительно) текущего года
2
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
1) наличие собственного маточного поголовья овец/коз (старше 12 месяцев) на момент подачи заявки;
2) наличие пастбищ
3
Маточное поголовье лошадей
1) наличие собственного маточного поголовья (старше 36 месяцев) на момент подачи заявки;
2) наличие пастбищ
4
Маточное поголовье верюлюдов
1) наличие собственного маточного поголовья (старше 36 месяцев) на момент подачи заявки;
2) наличие пастбищ

1) өтінім берген сәтте меншікті (сиырлар мен 18 айдан асқан қашарлардың);
2) жайылымдардың болуы
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру ақпараттық қорымен интеграцияланған өзара іс-қимыл
Ағымдағы жылғы 15 сәуірінен 20 желтоқсанға дейін (қоса алғанда)
2
Ұсақ қара малдың аналық басы
1) өтінім берген сәтте қой/ешкінің меншікті аналық басы (12 айдан асқан);
2) жайылымдардың болуы
3
Жылқылардыңаналық басы
1) өтінім берген сәтте меншікті аналық басы (36 айдан асқан);
2) жайылымдардың болуы
4
Түйелердің аналық басы
1) өтінім берген сәтте меншікті аналық басы (36 айдан асқан);
2) жайылымдардың болуы