О внесении изменений в решение Павлодарского областного маслихата от 22 апреля 2021 года № 21/3 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Павлодарской области при амбулаторном лечении"
Решение Павлодарского областного маслихата от 14 апреля 2022 года № 144/12. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2022 года № 27775. Утратило силу решением Павлодарского областного маслихата от 26 апреля 2024 года № 126/12
Сноска. Утратило силу решением Павлодарского областного маслихата от 26.04.2024 № 126/12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского областного маслихата "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Павлодарской области при амбулаторном лечении" от 22 апреля 2021 года № 21/3 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7274) следующие изменения:
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Павлодарского областного маслихата Е. Айткенов
Приложение к решению
Павлодарского областного
маслихата от 14 апреля
2022 года № 144/12
Приложение 1
к решению Павлодарского
областного маслихата
от "22" апреля 2021 года
№ 21/3
Дополнительно предоставляемые лекарственные средства отдельным категориям граждан Павлодарской области при амбулаторном лечении за счет средств областного бюджета
1. "Риоцигуат", таблетка гражданам с заболеванием Легочная гипертензия;
2. "Мацитентан", таблетка гражданам с заболеванием Легочная гипертензия;
3. "Тобрамицин" (Тоби, Бранитоб), раствор для ингаляций гражданам с заболеванием Муковисцидоз (Кистозный фиброз);
4. "Интерферон альфа 1b (Ингарон)", лиофилизат для приготовления раствора для интраназального введения гражданам с заболеванием Первичный иммунодефицит;
5. "Бепантен", крем для наружного применения гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
6. "Банеоцин", порошок гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;

Павлодар облыстық мәслихатының 2021 жылғы 22 сәуірдегі № 21/3 "Павлодар облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 сәуірдегі № 144/12 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 27 сәуірде № 27775 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық мәслихатының 2024 жылғы 26 сәуірдегі № 126/12 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық мәслихатының 26.04.2024 № 126/12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Павлодар облыстық мәслихатының "Павлодар облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" 2021 жылғы 22 сәуірдегі № 21/3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 7274 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облыстық мәслихатының хатшысы Е. Айткенов
Павлодар облыстық
мәслихатының 2022 жылғы
14 сәуірдегі № 144/12
шешіміне қосымша
Павлодар облыстық
маслихатының 2021 жылғы
"22" сәуірдегі № 21/3
шешіміне 1-қосымша
Павлодар облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде облыстық бюджет қаражаты есебінен қосымша ұсынылатын дәрілік заттар
1. "Риоцигуат", Өкпе гипертензиясы ауруы бар азаматтарға таблетка;
2. "Мацитентан", Өкпе гипертензиясы ауруы бар азаматтарға таблетка;
3. "Тобрамицин" (Тоби, Бранитоб), Муковисцидоз (Кистозды фиброз) ауруы бар азаматтарға ингаляцияға арналған ерітінді;
4. "Интерферон альфа 1b (Ингарон)", Бастапқы иммун тапшылығы ауруы бар азаматтарға мұрынішілік енгізуге арналған ерітіндіні дайындау үшін;
5. "Бепантен", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға сыртқы қолдануға арналған жақпа май;
6. "Банеоцин", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға ұнтақ;

7. "Ритуксимаб" (Мабтера), концентрат для приготовления растворадля инфузий гражданам с заболеванием Гранулемотоз Вегенера;
8. "Колистиметат натрия", порошок для приготовления раствора для ингаляций гражданам с заболеванием Стеноз гортани;
9. "Тобрамицин", раствор для ингаляций гражданам с заболеванием Стеноз гортани;
10. "Будесонид", раствор для ингалиций гражданам с заболеванием Стеноз гортани;
11. "Сальбутамол", аэрозоль для ингаляций гражданам с заболеванием Стеноз гортани;
12. "Повидон-йод", раствор для наружного применения гражданам с заболеванием Стеноз гортани;
13. "Натрия хлорид изотонический раствор 0,9%", раствор для инфузий гражданам с заболеванием Стеноз гортани;
14. "Спиртосодержащий антисептик для наружного применения с дозатором" , гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
15. "Хлоргексидин", раствор для наружного применения гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
16. "Натрия хлорид изотонический раствор 0,9%", раствор для инфузий гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
17. "Вигабатрин" (Сабрил)", таблетка гражданам с заболеванием Эпилептическая энцефалопатия, туберозный склероз, симптоматическая эпилепсия, последствия перенесенной нейроинфекции, детский церебральный паралич, спастический тетрапарез, синдром Веста, структурная эпилепсия с полиморфными приступами, структурная эпилепсия, микроцефалия; Острая недостаточность мозгового кровообращения по ишемическому типу;
18."Этосуксимид" (Суксилеп, Петнидан), капсула, сироп гражданам с заболеванием Эпилептическая энцефалопатия, туберозный склероз, симптоматическая эпилепсия, последствия перенесенной нейроинфекции, детский церебральный паралич, спастический тетрапарез, синдром Веста, структурная эпилепсия с полиморфными приступами, структурная эпилепсия, микроцефалия; Острая недостаточность мозгового кровообращения по ишемическому типу;
19. "Перампанел" (Файкомпа), таблетка гражданам с заболеванием Эпилептическая энцефалопатия, туберозный склероз, симптоматическая эпилепсия, последствия перенесенной нейроинфекции, детский церебральный паралич, спастический тетрапарез, синдром Веста, структурная эпилепсия с полиморфными приступами, структурная эпилепсия, микроцефалия; Острая недостаточность мозгового кровообращения по ишемическому типу;
20. "Клобазам" (Фризиум), таблетка гражданам с заболеванием Эпилептическая энцефалопатия, туберозный склероз, симптоматическая эпилепсия, последствия перенесенной нейроинфекции, детский церебральный паралич, спастический тетрапарез, синдром Веста, структурная эпилепсия с полиморфными приступами, структурная эпилепсия, микроцефалия; Острая недостаточность мозгового кровообращения по ишемическому типу;

7. "Ритуксимаб" (Мабтера), Вегенера Гранулемотозы ауруы бар азаматтарға инфузияға арналған ерітіндіні дайындау үшін концентрат;
8. "Натрий колистиметаты", Көмей стенозы ауруы бар азаматтарға ингаляцияға арналған ерітіндіні дайындау үшін ұнтақ;
9. "Тобрамицин", Көмей стенозы ауруы бар азаматтарға ингаляцияға арналған ерітінді;
10. "Будесонид", Көмей стенозы ауруы бар азаматтарға ингаляцияға арналған ерітінді;
11. "Сальбутамол", Көмей стенозы ауруы бар азаматтарға ингаляцияға арналған аэрозоль;
12. "Повидон-йод", Көмей стенозы ауруы бар азаматтарға сыртқы қолдануға арналған ерітінді;
13. "0,9% натрий хлориді изотониялық ерітінді", Көмей стенозы ауруы бар азаматтарға инфузияға арналған ерітінді;
14. "Дозаторымен сыртқы қолданысқа арналған құрамында спирті бар антисептик", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
15. "Хлоргексидин", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға сыртқы қолдануға арналған ерітінді;
16. "0,9% натрий хлориді изотониялық ерітінді", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға инфузияға арналған ерітінді;
17. "Вигабатрин" (Сабрил)", Қояншықтық энцефалопатия, тубероздық склероз, симптомдық қояншық, нейроинфекциямен ауырғаннан кейінгі салдары, балалар милық салдануы, түйілу тетрапарезі, Веста синдромы, полиморфизмді талмасы бар құрылымдық қояншық, құрылымдық қояншық, микроцефалия; Ишемиялық түрі бойынша ми қан айналымының жіті жеткіліксіздігі ауруы бар азаматтарға таблетка;
18. "Этосуксимид" (Суксилеп, Петнидан), Қояншықтық энцефалопатия, тубероздық склероз, симптомдық қояншық, нейроинфекциямен ауырғаннан кейінгі салдары, балалар милық салдануы, түйілу тетрапарезі, Веста синдромы, полиморфизмді талмасы бар құрылымдық қояншық, құрылымдық қояншық, микроцефалия; Ишемиялық түрі бойынша ми қан айналымының жіті жеткіліксіздігі ауруы бар азаматтарға капсула, сироп;
19. "Перампанел" (Файкомпа), Қояншықтық энцефалопатия, тубероздық склероз, симптомдық қояншық, нейроинфекциямен ауырғаннан кейінгі салдары, балалар милық салдануы, түйілу тетрапарезі, Веста синдромы, полиморфизмді талмасы бар құрылымдық қояншық, құрылымдық қояншық, микроцефалия; Ишемиялық түрі бойынша ми қан айналымының жіті жеткіліксіздігі ауруы бар азаматтарға таблетка;
20. "Клобазам" (Фризиум), Қояншықтық энцефалопатия, тубероздық склероз, симптомдық қояншық, нейроинфекциямен ауырғаннан кейінгі салдары, балалар милық салдануы, түйілу тетрапарезі, Веста синдромы, полиморфизмді талмасы бар құрылымдық қояншық, құрылымдық қояншық, микроцефалия; Ишемиялық түрі бойынша ми қан айналымының жіті жеткіліксіздігі ауруы бар азаматтарға таблетка;

21. "Сультиам", таблетка гражданам с заболеванием Эпилептическая энцефалопатия, туберозный склероз, симптоматическая эпилепсия, последствия перенесенной нейроинфекции, детский церебральный паралич, спастический тетрапарез, синдром Веста, структурная эпилепсия с полиморфными приступами, структурная эпилепсия, микроцефалия; Острая недостаточность мозгового кровообращения по ишемическому типу;
22. "Клоназепам", таблетка гражданам с заболеванием Эпилептическая энцефалопатия, туберозный склероз, симптоматическая эпилепсия, последствия перенесенной нейроинфекции, детский церебральный паралич, спастический тетрапарез, синдром Веста, структурная эпилепсия с полиморфными приступами, структурная эпилепсия, микроцефалия; Острая недостаточность мозгового кровообращения по ишемическому типу;
23. "MENALIND", защитное масло-спрей гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
24. "MENALIND", защитная пена (протектор) гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
25. "MENALIND", пена для ванны гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
26. "Ломустин", капсула гражданам с заболеванием Анапластическая олигодендроглиома височной доли головного мозга GIII;
27. "Прокарбазин", капсула гражданам с заболеванием Анапластическая олигодендроглиома височной доли головного мозга GIII;
28. "Этеплирсен" (Экзондис 51), раствор для внутривенного использования гражданам с заболеванием Мышечная дистрофия Дюшенна
29. "Урсодезоксихолевая кислота", сироп гражданам с заболеванием Стеноз сигмовидной кишки (Синдром короткой кишки);
30. "Адеметеонин лиофилизат", лиофилизат для приготовления раствора гражданам с заболеванием Стеноз сигмовидной кишки (Синдром короткой кишки);
31. "Глюкозо-калиево-магниевый раствор, содержащий носители резервной щелочности", раствор для в/в введения гражданам с заболеванием Стеноз сигмовидной кишки (Синдром короткой кишки);
32. "Калия хлорид", раствор 4% изотонический в ампулах гражданам с заболеванием Стеноз сигмовидной кишки (Синдром короткой кишки);
33. "Кальция глюконат", раствор 10% в изотонических ампулах гражданам с заболеванием Стеноз сигмовидной кишки (Синдром короткой кишки);
34. "Метронидазол", таблетка гражданам с заболеванием Стеноз сигмовидной кишки (Синдром короткой кишки);
35. "Нистатин", таблетка гражданам с заболеванием Стеноз сигмовидной кишки (Синдром короткой кишки);
36. Раствор для закрытия катетеров: "циклотауролидином, цитратом 4%"; "гепарин";"тауролидин"; "Урокиназа", гражданам с заболеванием Стеноз сигмовидной кишки (Синдром короткой кишки);

21. "Сультиам", Қояншықтық энцефалопатия, тубероздық склероз, симптомдық қояншық, нейроинфекциямен ауырғаннан кейінгі салдары, балалар милық салдануы, түйілу тетрапарезі, Веста синдромы, полиморфизмді талмасы бар құрылымдық қояншық, құрылымдық қояншық, микроцефалия; Ишемиялық түрі бойынша ми қан айналымының жіті жеткіліксіздігі ауруы бар азаматтарға таблетка;
22. "Клоназепам", Қояншықтық энцефалопатия, тубероздық склероз, симптомдық қояншық, нейроинфекциямен ауырғаннан кейінгі салдары, балалар милық салдануы, түйілу тетрапарезі, Веста синдромы, полиморфизмді талмасы бар құрылымдық қояншық, құрылымдық қояншық, микроцефалия; Ишемиялық түрі бойынша ми қан айналымының жіті жеткіліксіздігі ауруы бар азаматтарға таблетка;
23. "MENALIND", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға қорғанысты май-спрей;
24. "MENALIND", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға қорғанысты көбікше (протектор);
25. "MENALIND", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға ваннаға арналған көбікше;
26. "Ломустин", GIII бас мидың самайлық үлесінің анопластикалық олигодендроглиомасы ауруы бар азаматтарға капсула;
27. "Прокарбазин", GIII бас мидың самайлық үлесінің анопластикалық олигодендроглиомасы ауруы бар азаматтарға капсула;
28. "Этеплирсен" (Экзондис 51), Дюшеннің бұлшықет дистрофиясы ауруы бар азаматтарға тамырішілік қолдануға арналған ерітінді;
29. "Урсодезоксихолды қышқылы", Сигмотүрді ішектің стенозы (Қысқа ішек синдромы) ауруы бар азаматтарға арналған сироп;
30. "Адеметеонин лиофилизат", Сигмотүрді ішектің стенозы (Қысқа ішек синдромы) ауруы бар азаматтарға ерітінді дайындау үшін лиофилизат;
31."Глюкоза-калий-магнийлі ерітінді, резервтік сілтілік тасығыштары бар", Сигмотүрді ішектің стенозы (Қысқа ішек синдромы) ауруы бар азаматтарға тамырішілік енгізуге арналған ерітінді;
32. "Калий хлориді", Сигмотүрді ішектің стенозы (Қысқа ішек синдромы) ауруы бар азаматтарға ампулалардағы 4% изотониялық ерітінді;
33. "Кальций глюконаты", Сигмотүрді ішектің стенозы (Қысқа ішек синдромы) ауруы бар азаматтарға изотониялық ампулалардағы 10% ерітінді;
34. "Метронидазол", Сигмотүрді ішектің стенозы (Қысқа ішек синдромы) ауруы бар азаматтарға таблетка;
35. "Нистатин", Сигмотүрді ішектің стенозы (Қысқа ішек синдромы) ауруы бар азаматтарға таблетка;
36. Сигмотүрді ішектің стенозы (Қысқа ішек синдромы) ауруы бар азаматтарға катетерлерді жабуға арналған ерітінді: "циклотауролидином, цитратом 4%"; "гепарин";"тауролидин"; "Урокиназа";

37. "Алектиниб", капсула гражданам с заболеванием Рак легкого;
38. "Денозумаб", раствор для подкожного введения гражданам с заболеванием Рак легкого;
39. "Нусинерсен", раствор для интратекального введения гражданам с заболеванием Спинальная мышечная атрофия;
40. "Канакинумаб", лиофилизат для приготовления раствора гражданам с заболеванием "Ювенильный идиопатический артрит";
41. Эврисиди (Рисдиплам) ампула, гражданам с заболеванием "Спинальная мышечная дистрофия".
Дополнительно предоставляемые специализированные лечебные продукты отдельным категориям граждан Павлодарской области при амбулаторном лечении за счет средств областного бюджета
1. "Специализированное лечебное питание" (Нутрикомп дринк плюс, Нутриэнт стандарт), гражданам с заболеванием Муковисцидоз;
2. "Педиашур-Малоежка" - специализированное питание, гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
3. "Октенидол" - вода, гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
4. "Мука безглютеновая", гражданам с заболеванием Целиакия;
5. "Смесь безглютеновая", гражданам с заболеванием Целиакия;
6. "Вафли безглютеновые", гражданам с заболеванием Целиакия;
7. "Печенье безглютеновое", гражданам с заболеванием Целиакия;
8. "Макароны безглютеновые", гражданам с заболеванием Целиакия;
9. "Кексы безглютеновые", гражданам с заболеванием Целиакия;
10. "Модулен", гражданам с заболеванием Целиакия;
11. Комбинированный препарат для парентерального питания (СМОФКабивен центральный): "аминокислоты"; "соевое масло"; "оливковое масло"; "среднещелочные триглицириды"; "рыбий жир", гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
12. Раствор для инфузий (Солвит–Н): "Тиамина мононитрат"; "Рибофлавина натрия фосфат дигидрат"; "Никотинамид"; "Пиридоксина гидрохлорид"; "Натрия пантотенат"; "Натрия аскорбат"; "Биотин"; "Фолиевая кислота"; "Цианокобаламин", гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
13. Жирорастворимые витамины для парентерального введения (Виталипид–Н): "Эмульсия для инфузий"; "Ретинола пальмитат"; "Фитоменадион"; "Эргокальциферол"; "Альфа-токоферол", гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
14. Раствор для инфузий (Аддамель-Н): "Хрома хлорида гексагидрат"; "Меди хлорида дигидрат"; "Железа хлорида гексагидрат"; "Марганца хлорида тетрагидрат"; "Калия йодид", гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
15. "Глюкоза (Декстроза) или Глюкостенил", гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
16. "Низколактозная высокогидролизная лечебная смесь" (Нутрилон Пепти Гастро), гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;

37. "Алектиниб", Өкпе обыры ауруы бар азаматтарға капсула;
38. "Денозумаб", Өкпе обыры ауруы бар азаматтарға тері астына енгізуге арналған ерітінді;
39. "Нусинерсен", Жұлын бұлшықетінің атрофиясы ауруы бар азаматтарға интратегалдық енгізуге арналған ерітінді;
40. "Канакинумаб", "Жасөспірімдердің идиопатиялық артриті" ауруы бар азаматтарға ерітінді дайындау үшін лиофилизат;
41. Эврисиди (Рисдиплам), "Жұлын бұлшықетінің дистрофиясы" ауруы бар азаматтарға ампула.
Павлодар облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде облыстық бюджет қаражаты есебінен қосымша ұсынылатын арнайы емдік өнімдер
1. "Арнайы емдік тағам" (Нутрикомп дринк плюс, Нутриэнт стандарт), Муковисцидоз ауруы бар азаматтарға;
2. "Педиашур-Малоежка" - Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға арнайы тағам;
3. "Октенидол" - Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға су;
4. "Глютенсіз ұн", Целиакия ауруы бар азаматтарға;
5. "Глютенсіз қоспа", Целиакия ауруы бар азаматтарға;
6. "Глютенсіз вафли", Целиакия ауруы бар азаматтарға;
7. "Глютенсіз печенье", Целиакия ауруы бар азаматтарға;
8. "Глютенсіз макарондар", Целиакия ауруы бар азаматтарға;
9. "Глютенсіз кекстер", Целиакия ауруы бар азаматтарға;
10. "Модулен", Целиакия ауруы бар азаматтарға;
11. Парентералдық тамақтану үшін аралас препарат (СМОФКабивен орталық): "амин қышқылдары"; "соя майы"; "зәйтүн майы"; "орташа сілтілі триглициридтер"; "балық майы", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
12. Инфузияға арналған ерітінді (Солвит-Н): "Тиамин мононитраты"; "Рибофлавин натрий фосфат дигидрат"; "Никотинамид"; "Пиридоксин гидрохлориді"; "Натрий пантотенаты"; "Натрий аскорбаты"; "Биотин"; "Фолий қышқылы"; "Цианокобаламин", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
13. Парентералдық енгізуге арналған майда еритін дәрумендер (Виталипид-Н): "Инфузияға арналған эмульсия"; "Ретинол пальмитаты"; "Фитоменадион"; "Эргокальциферол"; "Альфа-токоферол", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
14. Инфузияға арналған ерітінді (Аддамель-Н): "Хром хлориді гексагидраты"; "Мыс хлориді дигидраты"; "Темір хлориді гексагидраты"; "Марганец хлориді тетрагидраты"; "Калий йодиді", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
15. "Глюкоза (Декстроза) немесе Глюкостенил", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
16. "Төмен лактозды жоғары гидролизді емдік қоспа" (Нутрилон Пепти Гастро), Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;

17. "Специализированная жировая эмульсия с СЦТ" (Ликвиджен), гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
18. "Солевой раствор с содержанием натрия 60-90 ммоль/л (Хумана Электролит, Регидрон Био)", гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
19. "Далтепарин натрия" (Фрагмин); гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
20. "Адаптированные заменители молока" (NAN, Nestogen -3, Малютка, Nestogen -4, Nestogen -2, Смесь -4, Симилаг), гражданам с заболеванием Последствия после менингоэнцефалита, вторичная гидроцефалия, Синдром мышечной дистонии, гипотрофия 1 степени, Расщелина твердого и мягкого нҰба, Детский церебральный паралич, Аноксическое поражение головного мозга;
21. "Специализированное лечебное питание" (Нутрикомп дринк плюс, Нутриэн), гражданам с заболеванием Последствия после менингоэнцефалита, вторичная гидроцефалия, Синдром мышечной дистонии, гипотрофия 1 степени, Расщелина твердого и мягкого нҰба, Детский церебральный паралич, Аноксическое поражение головного мозга;
22. Раствор для инфузий: "Стерофундин", гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки.
Дополнительно предоставляемые медицинские изделия отдельным категориям граждан Павлодарской области при амбулаторном лечении за счет средств областного бюджета
1. "ATRAUMAN AG", медицинское изделие повязка мазевая стерильная с серебром гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
2. "MEDICOMP Steril", медицинское изделие салфетки стерильные гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
3. "PEHA-CREPP", медицинское изделие бинт фиксирующий эластичный без упаковки гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
4. "Peha-haftLfee", медицинское изделие фиксирующий бинт гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
5. "STULPA Fix", медицинское изделие сетчатый трубчатый бинт гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
6. "ROLTA-SOFT", медицинское изделие бинт ватный мягкий не стерильный гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
7. "Mepitel" (Safetacmepitel), медицинское изделие пластырь гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
8. "Mepilex" (MepilexLite), медицинское изделие абсорбирующая повязка из мягкого силикона гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
9. "Mepitac", медицинское изделие пластырь с силиконовым покрытием гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
10. "Воскопран", медицинское изделие стерильная повязка гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;

17. "ОТТ бар арнайы май эмульсиясы" (Ликвиджен), Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
18. "Құрамында 60-90 ммоль/л натрий бар тұзды ерітінді (Хумана Электролит, Регидрон Био)", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
19. "Натрий далтепарины" (Фрагмин), Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
20. "Бейімделген сүт алмастырғыштар" (NAN, Nestogen -3, Малютка, Nestogen -4, Nestogen -2, Смесь -4, Симилаг), Менингоэнцефалиттен кейінгі салдары, екінші реттік гидроцефалия, Бұлшықет дистониясы синдромы, 1 дәрежелі гипотрофия, Қатты және жұмсақ таңдай жарасы, Балалар милық салдануы, Аноксикалық бас мидың зақымдануы ауруы бар азаматтарға;
21. "Арнайы емдік тағам" (Нутрикомп дринк плюс, Нутриэн), Менингоэнцефалиттен кейінгі салдары, екінші реттік гидроцефалия, Бұлшықет дистониясы синдромы, 1 дәрежелі гипотрофия, Қатты және жұмсақ таңдай жарасы, Балалар милық салдануы, Аноксикалық бас мидың зақымдануы ауруы бар азаматтарға;
22. Инфузияға арналған ерітінді: "Стерофундин", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға.
Павлодар облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде облыстық бюджет қаражаты есебінен қосымша ұсынылатын медициналық бұйымдар
1. "ATRAUMAN AG", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға күміспен зарарсыздандырылған жақпамайлы таңғыш медициналық бұйымы;
2. "MEDICOMP Steril", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға зарарсыздандырылған салфеткалар медициналық бұйымы;
3. "PEHA-CREPP", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға орамасыз эластик бекіткіш жаратаңғыш медициналық бұйымы;
4. "Peha-haftLfee", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға бекіткіш жаратаңғыш медициналық бұйымы;
5. "STULPA Fix", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға торкөзді түтікті жаратаңғыш медициналық бұйыы;
6. "ROLTA-SOFT", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға зарарсыздандырылмаған жұмсақ мақталы жаратаңғыш медициналық бұйымы;
7. "Mepitel" (Safetacmepitel), Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға пластыр медициналық бұйымы;
8. "Mepilex" (MepilexLite), Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға жұмсақ силиконнан жасалған сіңіргіш таңғыш медициналық бұйымы;
9. "Mepitac", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға силикон жабындысымен пластыр медициналық бұйымы;
10. "Воскопран", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға зарарсыздандырылған таңғыш медициналық бұйымы;

11. "GRASSOLIND", медицинское изделие повязка мазевая стерильная гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
12. "Аспирационный катетер с вакуумным контролем", медицинское изделие катетер гражданам с заболеванием Стеноз (сужение) гортани;
13. "Тепловлагообменник", медицинское изделие гражданам с заболеванием Стеноз (сужение) гортани;
14. "Пульсоксиметр пальчиковый", медицинское изделие гражданам с заболеванием Стеноз (сужение) гортани;
15. "Марлевые тампоны", медицинское изделие гражданам с заболеванием Стеноз (сужение) гортани;
16. "Спиртовые салфетки", медицинское изделие гражданам с заболеванием Стеноз (сужение) гортани;
17. "Шприцы", медицинское изделие гражданам с заболеванием Стеноз (сужение) гортани;
18. "ldH (bY'3140HHaEklHM) Infusomat Space ИпеТуре IV — Standart REF", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
19. Intrafix Safe Set Luer Lock. 230 cм REF 4063003 (Б.Браун), медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
20. Intrafix Safe Set Luer Lock с трехходовым краном "Дискофикс С" 180 см REF 4063006 (Б.Браун), медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
21. трехходовый кран 360º 16494, гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
22. Инфузионный фильтр "Интрапур Липид Неонат", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
23. "Удлинитель 0riginal Perfusor-LeitungLuer Lock", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
24. "Инстоплер - заглушка с инъекционной мембраной", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
25. "Система для многократного забора медикаментов антибактериальный фильтр", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
26. "Шприцы 1 мл", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
27. "Шприцы 3 мл", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
28. "Шприцы 10 мл", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
29. "Шприцы 20 мл", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
30. "Шприцы 50 мл", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
31. "Иглы одноразовые для инъекций", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
32. "Шприц стерильный ВD poliFush с 0,9 % раствором NaCl устройств сосудов доступа in-situ", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
33. "Пленчатая прозрачная повязка на центральный катетер", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;

11. "GRASSOLIND", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға зарарсыздандырылған жақпамайлы таңғыш медициналық бұйымы;
12. "Вакуумдық бақылауы бар аспирациялық катетер", Көмей стенозы (тарылуы) ауруы бар азаматтарға катетер медициналық бұйымы;
13. "Жылуылғалалмастырғыш", Көмей стенозы (тарылуы) ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
14. "Саусақтық пульсоксиметр", Көмей стенозы (тарылуы) ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
15. "Мәрлі тампондары", Көмей стенозы (тарылуы) ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
16. "Спирттік салфеткалар", Көмей стенозы (тарылуы) ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
17. "Шприцтер", Көмей стенозы (тарылуы) ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
18. "ldH (bY'3140HHaEklHM) Infusomat Space ИпеТуре IV — Standart REF", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
19. Intrafix Safe Set Luer Lock. 230 cм REF 4063003 (Б.Браун), Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
20. Intrafix Safe Set Luer Lock "Дискофикс С" 180см REF 4063006 үш жақты кранымен (Б.Браун), Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
21. 360º 16494 үш жақты кран, Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
22. "Интрапур Липид Неонат" инфузиялық фильтрі, Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
23. "0riginal Perfusor-LeitungLuer Lock ұзартқышы", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
24. "Инстоплер - инъекциялық мембранасы бар қақпақша", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
25. "Дәрі-дәрмектерді бірнеше мәрте жинақтауға арналған жүйе бактерияға қарсы сүзгіш", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
26. "Шприцтер 1 мл", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
27. "Шприцтер 3 мл", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
28. "Шприцтер 10 мл", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
29. "Шприцтер 20 мл", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
30. "Шприцтер 50 мл", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
31. "Инъекцияға арналған бірреттік инелер", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
32. "in-situ қолжетімділігінің қан тамырлары құрылғыларының 0,9% NaCl ерітіндісімен зарарсыздандырылған ВD poliFush шприці", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
33. "Орталық катетерге арналған қабыршақты ашық таңғыш", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;

34. "Гипоаллергенный фиксирующий пластырь", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
35. "пластырь прозрачный водонепроницаемый", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
36. "Стерильная повязка для фиксации катетера", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
37. "Стерильные салфетки", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
38. "Перчатки стерильные", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
39. "Перчатки нестерильные", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
40. "Самоклеющаяся стерильная простыня", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
41. "Маски хирургические", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
42. "Пеленки одноразовые", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
43. "Шапки хирургические", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
44. "Катетор Фолея №12", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
45. "Зонд ректальный", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки.
Дополнительно предоставляемая медицинская услуга отдельным категориям граждан Павлодарской области при амбулаторном лечении за счет средств областного бюджета
1. Обследование на аппарате позитронно-эмиссионном томографе с использованием радиоактивного метионина.

34. "Гипоаллергендік бекіткіш пластыр", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
35. "Су өткізбейтін ашық пластыр", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
36. "Катетерді бекітуге арналған зарарсыздандырылған таңғыш", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
37. "Зарарсыздандырылған салфеткалар", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
38. "Зарарсыздандырылған қолғаптар", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
39. "Зарарсыздандырылмаған қолғаптар", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
40. "Өзі желімденетін зарарсыздандырылған жайма", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
41. "Хирургиялық бетперделер", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
42. "Бірреттік жаялықтар", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
43. "Хирургиялық шапкалар", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
44. "№ 12 Фолея катеторы", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
45. "Ректалды сүңгі", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым.
Павлодар облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде облыстық бюджет қаражаты есебінен қосымша ұсынылатын медициналық қызмет
1. Радиоактивті метионин қолданумен позитрондық-эмиссиялық томограф аппаратында қарап-тексеру.