О внесении изменений в решение Павлодарского областного маслихата от 22 апреля 2021 года № 22/3 "Об утверждении Правил содержания сельскохозяйственных животных в населенных пунктах Павлодарской области"
Решение Павлодарского областного маслихата от 7 сентября 2022 года № 190/15. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 сентября 2022 года № 29498
Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского областного маслихата "Об утверждении Правил содержания сельскохозяйственных животных в населенных пунктах Павлодарской области" от 22 апреля 2021 года № 22/3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7296) следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 2-2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О ветеринарии", Законом Республики Казахстан "Об ответственном обращении с животными" Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:";
в Правилах содержания сельскохозяйственных животных в населенных пунктах Павлодарской области, утвержденных указанным решением:
подпункты 6), 7) пункта 2 изложить в новой редакции:
"6) владелец животного – физическое или юридическое лицо, которому животное принадлежит на праве собственности или ином вещном праве;";
"7) животные – позвоночные животные;";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Не допускается водопой сельскохозяйственных животных в общественных местах купания, прудах, фонтанах, водоемах и водозаборах.
Использование водных объектов для водопоя скота допускается вне зоны санитарной охраны и при наличии водопойных площадок и других устройств, предотвращающих загрязнение и засорение водных объектов в порядке общего водопользования.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Павлодарского областного маслихата Е. Айткенов

Павлодар облыстық мәслихатының 2021 жылғы 22 сәуірдегі № 22/3 "Павлодар облысының елді мекендерінде ауыл шаруашылығы жануарларын асырау қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2022 жылғы 7 қыркүйектегі № 190/15 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 9 қыркүйекте № 29498 болып тіркелді
Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Павлодар облыстық мәслихатының "Павлодар облысының елді мекендерінде ауыл шаруашылығы жануарларын асырау қағидаларын бекіту туралы" 2021 жылғы 22 сәуірдегі № 22/3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7296 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Ветеринария туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Жануарларға жауапкершілікпен қарау туралы" Заңына сәйкес Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШТІ:";
көрсетілген шешіммен бекітілген Павлодар облысының елді мекендерінде ауыл шаруашылығы жануарларын асырау Қағидалардың:
2 – тармағының 6), 7) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"6) жануардың иесі – жануар меншік құқығымен немесе өзгедей заттық құқықпен тиесілі болатын жеке немесе заңды тұлға;";
"7) жануарлар – омыртқалы жануарлар;";
8 – тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Ауыл шаруашылығы жануарларын қоғамдық шомылатын орындарда, тоғандарда, су бұрқақтарда, су қоймаларында және су бөгеттерінде суаруға жол берілмейді.
Су объектiлерiн мал суару үшiн пайдалануға санитарлық қорғау аймақтарынан тыс жерде және суат алаңдары мен су объектiлерiнiң ластануы мен қоқыстануын болғызбайтын басқа да құрылғылар болған жағдайда ортақ су пайдалану тәртiбiмен жол берiледi.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облыстық мәслихатының хатшысы Е. Айткенов