О внесении изменений в совместное постановление акимата города Аксу Павлодарской области от 26 декабря 2016 года № 1038/11 и решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 26 декабря 2016 года № 74/10 "О льготном проезде отдельных категорий граждан города Аксу на общественном пассажирском транспорте (кроме такси)"
Совместные постановление акимата города Аксу Павлодарской области от 1 июня 2022 года № 405/4 и решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 1 июня 2022 года № 169/23. Зарегистрированы в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июня 2022 года № 28394
Акимат города Аксу Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Аксуский городской маслихат Павлодарской области РЕШИЛ:
1. Внести в совместное постановление акимата города Аксу Павлодарской области от 26 декабря 2016 года № 1038/11 и решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 26 декабря 2016 года № 74/10 "О льготном проезде отдельных категорий граждан города Аксу на общественном пассажирском транспорте (кроме такси)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5357) следующие изменения:
пункт 1 указанного совместного постановления и решения изложить в новой редакции:
"1. Установить льготный проезд на общественном пассажирском транспорте (кроме такси) в размере 50% от стоимости полного проездного билета следующим категориям граждан города Аксу:
1) пенсионерам по возрасту;
2) гражданам, имеющим социально-значимые заболевания, а именно:
- лицам, имеющим злокачественные новообразования;
- лицам, страдающим туберкулезным заболеванием, находящимся на амбулаторном лечении;
- лицам, страдающим вирусом иммунодефицита человека;
- лицам, страдающим сахарным диабетом;
- лицам, страдающим заболеванием "системная красная волчанка";
3) студентам 1 и 2 курсов колледжей обучающимся на базе 9 классов общеобразовательной школы.";
пункт 2 указанного совместного постановления и решения изложить в новой редакции:
"2. Установить бесплатный проезд на общественном пассажирском транспорте (кроме такси) следующим категориям граждан города Аксу:
1) ветеранам и приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
2) детям-инвалидам и сопровождающим лицам на момент сопровождения;
3) лицам, с инвалидностью І группы, в том числе по зрению и сопровождающим лицам на момент сопровождения и ІІ группы;
4) детям, обучающимся в организациях среднего образования;
5) ветеранам боевых действий на территории других государств;
6) почетным гражданам города Аксу;

Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 1038/11 және Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 74/10 "Ақсу қаласының жекелеген санаттағы азаматтарының қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы" бірлескен қаулысы мен шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 1 маусымдағы № 405/4 бірлескен қаулысы және Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 1 маусымдағы № 169/23 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 7 маусымда № 28394 болып тіркелді
Павлодар облысы Ақсу қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 1038/11 және Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 74/10 "Ақсу қаласының жекелеген санаттағы азаматтарының қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5357 болып тіркелген) бірлескен қаулысы мен шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бірлескен қаулы мен шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ақсу қаласының мынадай санаттағы азаматтарына қоғамдық жолаушылар көлігі (таксиден басқа) бойынша толық жол жүру билетінің құнынан 50% мөлшерінде жеңілдікпен жол жүру белгіленсін:
1) жасына байланысты зейнеткерлерге;
2) әлеуметтік мәні бар аурулары бар азаматтарға, атап айтқанда:
- қатерлі ісік аурулары бар тұлғаларға;
- туберкулез ауруынан зардап шегетін, амбулаториялық емделудегі тұлғаларға;
- адамның иммун тапшылығы вирусынан зардап шегетін тұлғаларға;
- қант диабетімен ауыратын тұлғаларға;
- "жүйелі қызыл жегі" ауруымен ауыратын тұлғаларға;
3) жалпы білім беретін мектептің 9-сынып базасында оқитын колледждердің 1 және 2-курс студенттеріне.";
көрсетілген бірлескен қаулы мен шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Ақсу қаласының мынадай санаттағы азаматтарына қоғамдық жолаушылар көлігі (таксиден басқа) бойынша тегін жол жүру белгіленсін:
1) ардагерлерге және жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілгендерге;
2) мүгедек балаларға және алып жүретін адамдарға алып жүру кезінде;
3) І-топтағы, оның ішінде көру қабілеті бойынша және еріп жүру сәтінде еріп жүретін адамдарға және ІІ-топтағы мүгедектігі бар тұлғаларға;
4) орта білім беру ұйымдарында оқитын балаларға;
5) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне;
6) Ақсу қаласының құрметті азаматтарына;

7) многодетным матерям, имеющим четырех и более детей в возрасте до 18 лет (в том числе студенты), а также награжденным подвесками "Алтын-алқа" и "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать - героиня", а также награжденным орденами "Материнская слава" І и ІІ степеней;
8) семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время;
9) работникам отделения социальной помощи на дому.";
пункт 3 указанного совместного постановления и решения исключить.
2. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Аксу Н. Дюсимбинов
Секретарь Аксуского городского маслихата М. Омаргалиев

7) 18 жасқа дейінгі төрт және одан да көп балалары бар (оның ішінде студенттер), сондай-ақ "Алтын алқа" және "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған, немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған, сондай-ақ, І және ІІ - дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға;
8) бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасыларына;
9) үйлеріне барып әлеуметтік көмек көрсету бөлімшелерінің қызметкерлеріне.";
көрсетілген бірлескен қаулы мен шешімнің 3-тармағы алынып тасталсын.
2. Осы бірлескен қаулы мен шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақсу қаласының әкімі Н. Дюсимбинов
Ақсу қалалық мәслихатының хатшысы М. Омаргалиев