О внесении изменения в решение маслихата города Алматы от 31 мая 2021 года № 48 "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в городе Алматы"
Решение внеочередной ХХI сессии маслихата города Алматы VII созыва от 8 июня 2022 года № 140. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 20 июня 2022 года № 28533
Маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы от 31 мая 2021 года № 48 "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в городе Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23122) следующее изменение:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Жилищный сертификат предоставляется в размере 85% от суммы первоначального взноса в виде социальной помощи (на безвозмездной и безвозвратной основе) для реализации права приобретения гражданами жилья в собственность с использованием ипотечного жилищного займа в рамках государственных программ, утвержденных Правительством Республики Казахстан, но не более 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата города Алматы С. Канкуров

"Алматы қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" Алматы қаласы мәслихатының 2021 жылғы 31 мамырдағы № 48 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
VII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХХI сессиясының 2022 жылғы 8 маусымдағы № 140 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 20 маусымда № 28533 болып тіркелді
Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Алматы қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" Алматы қаласы мәслихатының 2021 жылғы 31 мамырдағы № 48 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23122 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен мемлекеттік бағдарламалар шеңберінде ипотекалық тұрғын үй қарызын пайдалана отырып, азаматтардың тұрғын үйді меншігіне сатып алу құқығын жүзеге асыру үшін әлеуметтік көмек түріндегі (өтеусіз және қайтарымсыз негізде) бастапқы жарна сомасының 85% мөлшерінде тұрғын үй сертификаты ұсынылады, бірақ 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы мәслихатының хатшысы С. Канкуров