О внесении изменений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2021 года № 12/1 "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 28 сентября 2022 года № 21/2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 октября 2022 года № 30059
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы" от 10 декабря 2021 года № 12/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25929) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 409 378 230,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 39 177 335,9 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 2 934 879,8 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 848 621 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 366 417 393,5 тысячи тенге;
2) затраты – 382 632 464,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 674 732 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 25 686 203,5 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 011 471,5 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 29 955 154 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 29 955 154 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16 884 120,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 884 120,2 тысячи тенге:
поступление займов – 16 039 872 тысячи тенге;
погашение займов – 11 355 828,8 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 200 077 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить, что доходы областного бюджета на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за лесные пользования;
платы за негативное воздействие на окружающую среду;
сборов за выдачу или продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан.";
пункт 3 изложить в новой редакции:

Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 10 желтоқсандағы № 12/1 "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 28 қыркүйеткегі № 21/2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 қазанда № 30059 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 10 желтоқсандағы № 12/1 шешіміне (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25929 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 409 378 230,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 39 177 335,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 934 879,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 848 621 мың тенге;
трансферттер түсімі – 366 417 393,5 мың теңге;
2) шығындар – 382 632 464,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 674 732 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 25 686 203,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 011 471,5 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 29 955 154 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 29 955 154 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 884 120,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 884 120,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 16 039 872 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 355 828,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 200 077 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2022 жылға арналған облыстық бюджет кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемдер;
орманды пайдаланғаны үшін төлемдер;
қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақылар;
Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты бергені немесе ұзартқаны үшін алымдар.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"3. Установить на 2022 год распределение общей суммы поступлений в областной бюджет из бюджетов районов и города Петропавловска в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов.
по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск – 100 процентов.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению областного акимата;
поступления от аренды имущества областной коммунальной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
поступления дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета;
возврат неиспользованных средств, ранее полученных из областного бюджета;
другие неналоговые поступления в областной бюджет.";
в пункте 9 подпункт 12) изложить в новой редакции:
"12) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;";
приложения 1, 2, 3, 5 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.

"3. 2022 жылға облыстық бюджетке аудандар мен Петропавл қаласының бюджеттерінен түсетін түсімдердің жалпы сомасын бөлу мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан корпоративтік табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Петропавл қаласы – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 100 пайыз;
өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 100 пайыз.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Облыстық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық әкімдіктің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза табысы бөлігінің түсімдері;
облыстық коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімдері;
бұрын облыстық бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражатты қайтару;
облыстық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.";
9-тармақта 12) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"12) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
44 065
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 285
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
226 420
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
7 814 459
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
13 112 217
285
Управление физической культуры и спорта области
4 562 005,7
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
3 877 139,7
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
684 866
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
9 240 802,5
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 090 826
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
723 770,2
082
Строительство и реконструкция объектов высшего и послевузовского образования
1 776 201,2
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
5 650 005,1
05
Здравоохранение
11 496 070
253
Управление здравоохранения области
7 910 962
001
Услуги по реализации государственной политики
на местном уровне в области здравоохранения
214 793
006
Услуги по охране материнства и детства
248 275
007
Пропаганда здорового образа жизни
25 049
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
90 711
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
239
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
45 756
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
250 000
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 350 185
029
Областные базы специального медицинского снабжения
84 440
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
8 475
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 776 581
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
39 353
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей

083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
44 065
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
6 285
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
226 420
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
7 814 459
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
13 112 217
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
4 562 005,7
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
3 877 139,7
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
684 866
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 240 802,5
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 090 826
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
723 770,2
082
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 776 201,2
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
5 650 005,1
05
Денсаулық сақтау
11 496 070
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 910 962
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
214 793
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
248 275
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
25 049
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
90 711
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
239
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
45 756
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
250 000
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 350 185
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
84 440
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
8 475
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 776 581
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
39 353
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету

410 489
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
255
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
366 361
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 585 108
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 585 108
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
12 785 482,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
11 388 176,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
232 748
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
897 186
003
Социальная поддержка инвалидов
58 590
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
109 288
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 878 493
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
102 179
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
470 257
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
55 400
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
2 914
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
100 230
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 343
071
Обучение предпринимательству в рамках развития продуктивной занятости
2 121,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6 464 427
261
Управление образования области
1 270 680
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей

410 489
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
255
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
366 361
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 585 108
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
3 585 108
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
12 785 482,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 388 176,3
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
232 748
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
897 186
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
58 590
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
109 288
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 878 493
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
102 179
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
470 257
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
55 400
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
2 914
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
100 230
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 343
071
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамыту шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
2 121,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6 464 427
261
Облыстың білім басқармасы
1 270 680
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру

865 351
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3 200
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
214 533
095
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
136 206
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
51 390
263
Управление внутренней политики области
20 000
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
20 000
298
Управление государственной инспекции труда области
106 626
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
106 626
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
21 782 049,1
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
21 782 049,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
122 926,4
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
3 295 153,4
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
10 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7 892 699,9
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
10 461 269,4
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
14 648 831,1
263
Управление внутренней политики области
894 116,4
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
134 664,3
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
53 380,1
007
Услуги по проведению государственной информационной политики
705 072
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 000
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
14 998
021
Регулирование туристской деятельности
10 000
044
Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
4 998
285
Управление физической культуры и спорта области
4 309 236,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
113 120
002
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
150 375
003
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях

865 351
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
3 200
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
214 533
095
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
136 206
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
51 390
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
20 000
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
20 000
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
106 626
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
106 626
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
21 782 049,1
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
21 782 049,1
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
122 926,4
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
3 295 153,4
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
10 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7 892 699,9
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
10 461 269,4
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
14 648 831,1
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
894 116,4
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
134 664,3
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
53 380,1
007
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
705 072
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 000
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
14 998
021
Туристік қызметті реттеу
10 000
044
Кәсіпкерлік субъектілерінің
санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
4 998
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
4 309 236,3
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 120
002
Облыстық деңгейде спорт жарыстарын өткізу
150 375
003
Әр түрлі спорт түрлері бойынша облыстың құрама командаларының мүшелерін дайындау және республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы

40 524
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
50 280,1
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
36 973
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
104 368
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
126 163,2
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 140 835,9
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 368,8
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
61 039
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
1 950
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
6 340
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
44 107
729
Управление земельной инспекции области
5 832,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
5 832,8
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
69 973 403
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
359 458
002
Субсидирование развития семеноводства
1 604 572
003
Капитальные расходы государственного органа
629
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
14 203 964
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
2 098 425
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
20 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
44 846
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 500
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
11 182 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
16 222 619
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства

40 524
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
50 280,1
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
36 973
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
104 368
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
126 163,2
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 140 835,9
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 368,8
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
61 039
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
1 950
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
6 340
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
44 107
729
Облыстың жер инспекциясы басқармасы
5 832,8
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 832,8
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
69 973 403
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
359 458
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 604 572
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
629
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
14 203 964
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
2 098 425
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
20 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
44 846
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
2 500
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
11 182 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
16 222 619
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау

9 807 155
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
5 591
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
12 028 730
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
2 009 394
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
363 520
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
20 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 662 835,4
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
10 581 037,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
195 356
003
Капитальные расходы государственного органа
2 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
19 903
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
10 363 778,4
728
Управление государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования области
81 798
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектурно-строительного контроля и лицензирования на местном уровне
81 798
12
Транспорт и коммуникации
25 479 243,8
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
25 479 243,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
146 134
002
Развитие транспортной инфраструктуры
1 293 824,9
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 879 093,2
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
1 427 636,7
011
Капитальные расходы государственного органа
4 095
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
2 313 136,7
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
2 570 165,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
14 289 385,7
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 555 772,5
13
Прочие
6 299 582,4
253
Управление здравоохранения области
319 637,2
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
143 756,2

9 807 155
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
5 591
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
12 028 730
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
2 009 394
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
363 520
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
20 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 662 835,4
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
10 581 037,4
001
Жергілікті деңгейде құрлыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
195 356
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
19 903
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
10 363 778,4
728
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы
81 798
001
Жергілікті деңгейде сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 798
12
Көлiк және коммуникация
25 479 243,8
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
25 479 243,8
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
146 134
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 293 824,9
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 879 093,2
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
1 427 636,7
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 095
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2 313 136,7
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
2 570 165,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
14 289 385,7
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 555 772,5
13
Басқалар
6 299 582,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
319 637,2
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
143 756,2

096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
175 881
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
23 200
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
23 200
257
Управление финансов области
450 783
012
Резерв местного исполнительного органа области
450 783
261
Управление образования области
2 353 853,1
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 878 780,1
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
475 073
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
1 782 197
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
182 445
003
Капитальные расходы государственного органа
15 680
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
2 311
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
19 500
008
Поддержка предпринимательской деятельности
8 000
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1 183 261
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
350 000
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
21 000
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
650 000
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
650 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
250 000
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
250 000
285
Управление физической культуры и спорта области
42 190
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
42 190
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
385 675,1
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
385 675,1
727
Управление экономики области

096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
175 881
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
23 200
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
23 200
257
Облыстың қаржы басқармасы
450 783
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
450 783
261
Облыстың білім басқармасы
2 353 853,1
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 878 780,1
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
475 073
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
1 782 197
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
182 445
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 680
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
2 311
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
19 500
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
8 000
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 183 261
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
350 000
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
650 000
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
650 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
250 000
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
250 000
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
42 190
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
42 190
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
385 675,1
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
385 675,1
727
Облыстың экономика басқармасы

42 047
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
42 047
14
Обслуживание долга
2 356 821
257
Управление финансов области
2 356 821
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 353 438
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
3 383
15
Трансферты
61 467 911,9
257
Управление финансов области
61 467 911,9
007
Субвенции
47 304 320
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
972 416,5
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
289,2
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
7 611 651
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
5 579 235,2
3) Чистое бюджетное кредитование
13 674 732
Бюджетные кредиты
25 686 203,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
30 520,9
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
30 520,9
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
30 520,9
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
19 971 755,6
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 083 348
087
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
1 083 348
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
18 888 407,6
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
18 888 407,6
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
5 683 927
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
1 700 000
030
Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары
1 700 000
727
Управление экономики области
1 392 134
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов

42 047
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
42 047
14
Борышқа қызмет көрсету
2 356 821
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 356 821
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 353 438
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3 383
15
Трансферттер
61 467 911,9
257
Облыстың қаржы басқармасы
61 467 911,9
007
Субвенциялар
47 304 320
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
972 416,5
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
289,2
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
7 611 651
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
5 579 235,2
3) Таза бюджеттік кредиттеу
13 674 732
Бюджеттік кредиттер
25 686 203,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
30 520,9
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
30 520,9
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
30 520,9
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19 971 755,6
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 083 348
087
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
1 083 348
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
18 888 407,6
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
18 888 407,6
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
5 683 927
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
1 700 000
030
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру
1 700 000
727
Облыстың экономика басқармасы
1 392 134
007
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер

46 457
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов в государственных организациях образования
291 866
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
1 189 843
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
23 950
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
354 156
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
38 141
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
5 069 997
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
790 016
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
743 272
055
Дополнительное образование для детей и юношества
1 545 716
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 140
081
Дошкольное воспитание и обучение
4 527 506
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
37 574 532
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
59 552
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 829
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
246 091
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 731 625
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
7 723 439
285
Управление физической культуры и спорта области
2 616 910
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
2 130 750
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
486 160
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 264 432
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 264 432
05
Здравоохранение
2 072 356
253
Управление здравоохранения области
2 072 356
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
120 360

46 457
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
291 866
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
1 189 843
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар
23 950
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
354 156
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
38 141
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
5 069 997
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
790 016
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
743 272
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
1 545 716
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15 140
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
4 527 506
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
37 574 532
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
59 552
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
4 829
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
246 091
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
1 731 625
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
7 723 439
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
2 616 910
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
2 130 750
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
486 160
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 264 432
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 264 432
05
Денсаулық сақтау
2 072 356
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 072 356
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
120 360