О некоторых вопросах проведения мирных собраний в районе Сауран
Решение Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 29 ноября 2022 года № 156. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2022 года № 31020
О некоторых вопросах проведения мирных собраний в районе Сауран
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", маслихат района Сауран РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в районе Сауран, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в районе Сауран, согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в районе Сауран, согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата М. Кунпеисов
Приложение 1 к решению
от 29 ноября 2022 года № 156
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в районе Сауран
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в районе Сауран:
1. Площадь, сельский округ Ески Икан, населенный пункт Ески Икан, улица Гулама Бабажанова, 1.
2. Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Ески Икан, населенный пункт Ески Икан, от улицы Динмухаммеда Кунаева до площади по улице Гулама Бабажанова.
3. Аллейный парк "Данк", сельский округ Шага, населенный пункт ХХХ-летие Казахстана, улица Шымкент, 32.
4. Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Шага, населенный пункт ХХХ-летие Казахстана, от улицы Турара Рыскулова до аллеи парка "Данк" по улице Шымкент.
5. Центральная площадь, сельский округ Бабайкорган, населенный пункт Бабайкорган, улица Бабайбатыр, 43 А.
6. Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Бабайкорган, населенный пункт Бабайкорган, от центрального стадиона по улице Бабайбатыр до центральной площади по улице Бабайбатыр.
7. Площадь Женис, сельский округ Жуйнек, населенный пункт Жуйнек, улица Туркестан, 104.

Сауран ауданында бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелері туралы
Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 қарашадағы № 156 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 8 желтоқсанда № 31020 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8-бабына сәйкес, Сауран аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сауран ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Сауран ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Сауран ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маслихат хатшысы М. Кунпеисов
2022 жылғы 29 қарашадағы
№ 156 шешіміне 1 қосымша
Сауран ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Сауран ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1. Алаң, Ескі Иқан ауылдық округі, Ескі Иқан елді мекені, Ғұлам Бабажанов көшесі, 1.
2. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Ескі Иқан ауылдық округі, Ескі Иқан елді мекені, Дінмұхаммед Қонаев көшесінен Ғұлам Бабажанов көшесіндегі алаңға дейін.
3. "Даңқ" аллея саябағы, Шаға ауылдық округі, Қазақстанның ХХХ-жылдығы елді мекені, Шымкент көшесі, 32.
4. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Шаға ауылдық округі, Қазақстанның ХХХ-жылдығы елді мекені, Тұрар Рысқұлов көшесінен Шымкент көшесінде орналасқан "Даңқ" аллея саябағына дейін.
5. Орталық алаң, Бабайқорған ауылдық округі, Бабайқорған елді мекені, Бабайбатыр көшесі, 43 А.
6. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Бабайқорған ауылдық округі, Бабайқорған елді мекені, Бабайбатыр көшесіндегі орталық стадионнан Бабайбатыр көшесіндегі орталық алаңға дейін.
7. Жеңіс алаңы, Жүйнек ауылдық округі, Жүйнек елді мекені, Түркістан көшесі, 104.

8. Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Жуйнек, населенный пункт Жуйнек, от центрального стадиона по улице Инаята Усмановой до площади Женис по улице Туркестан.
9. Площадь, сельский округ Жибек жолы, населенный пункт Сауран, улица Оразымбета Дуйсенбаева, 30.
10. Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Жибек жолы, населенный пункт Сауран, от улицы Айнаша Оразбаевой до площади по улице Оразымбета Дуйсенбаева.
11. Центральная площадь, сельский округ Орангай, населенный пункт Орангай, улица Мектеп, 5 А.
12. Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Орангай, населенный пункт Орангай, от начала улицы Мектеп до центральной площади.
13. Площадь, сельский округ Жана Икан, населенный пункт Ибата, улица Ибадулла ата, 6.
14. Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Жана Икан, населенный пункт Ибата, от остановки по улице Икан до центральной площади по улице Ибадулла ата.
15. Площадь, сельский округ Иассы, населенный пункт Енбекши Дихан, пересечение улиц Жаулана Абдураимова и улицы Шобанак.
16. Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Иассы, населенный пункт Енбекши Дихан, от здания по улице Шобанак, 48 до площади расположенных по пересечению улиц Жаулана Абдураимова и улицы Шобанак.
17. Площадь, сельский округ Майдантал, населенный пункт Ынталы, улица Динмухаммеда Кунаева, 39 А.
18. Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Майдантал, населенный пункт Ынталы, от улицы Амангелди Иманова до площади по улице Динмухаммеда Кунаева.
19. Площадь, сельский округ Карашык, населенный пункт Карашык, улица Сайдана Жамалова, 2 Б.
20. Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Карашык, населенный пункт Карашык, от улицы Карашык до площади по улице Сайдана Жамалова.
21. Площадь, расположенная перед зданием сельского клуба Теке коммунального государственного учреждения "Дом культуры" при отделе культуры, развития языков, физической культуры и спорта акимата района Сауран, сельский округ Ушкайык, населенный пункт Теке, улица Бейбитшилик, 35.
22. Маршрут следования для проведения мирных собраний: от улицы Алии Молдагуловой до площади по улице Бейбитшилик расположенной перед зданием сельского клуба Теке коммунального государственного учреждения "Дом культуры" при отделе культуры, развития языков, физической культуры и спорта акимата района Сауран.
23. Площадь, сельский округ Шорнак, населенный пункт Аша, улица Мухтара Ауезова, 21 А.

8. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жүйнек ауылдық округі, Жүйнек елді мекені, Инаят Усманова көшесіндегі орталық стадионнан Түркістан көшесіндегі Жеңіс алаңына дейін.
9. Алаң, Жібек жолы ауылдық округі, Сауран елді мекені, Оразымбет Дүйсенбаев көшесі, 30.
10. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жібек жолы ауылдық округі, Сауран елді мекені, Айнаш Оразбаева көшесінен Оразымбет Дүйсенбаев көшесіндегі алаңға дейін.
11. Орталық алаң, Оранғай ауылдық округі, Оранғай елді мекені, Мектеп көшесі, 5 А.
12. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Оранғай ауылдық округі, Оранғай елді мекені, Мектеп көшесінің басынан орталық алаңға дейін.
13. Алаң, Жаңа Иқан ауылдық округі, Ибата елді мекені, Ибадулла ата көшесі, 6.
14. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жаңа Иқан ауылдық округі, Ибата елді мекені, Иқан көшесіндегі аялдамадан Ибадулла ата көшесіндегі орталық алаңға дейін.
15. Алаң, Иассы ауылдық округі, Еңбекші Дихан елді мекені, Жаулан Абдураимов көшесі мен Шобанақ көшесінің қиылысы.
16. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Иассы ауылдық округі, Шобанақ көшесі, 48 ғимараттан Жаулан Абдураимов көшесі мен Шобанақ көшесінің қиылысында орналасқан алаңға дейін.
17. Алаң, Майдантал ауылдық округі, Ынталы елді мекені, Дінмұхаммед Қонаев көшесі, 39 А.
18. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Майдантал ауылдық округі, Ынталы елді мекені, Амангелді Иманов көшесінен Дінмұхаммед Қонаев көшесіндегі алаңға дейін.
19. Алаң, Қарашық ауылдық округі, Қарашық елді мекені, Сайдан Жамалов көшесі, 2 Б.
20. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Қарашық ауылдық округі, Қарашық елді мекені, Қарашық көшесінен Сайдан Жамалов көшесіндегі алаңға дейін.
21. Сауран ауданы әкімдігінің мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Мәдениет үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне қарасты Теке ауылдық клубы ғимаратының алдында орналасқан алаң, Үшқайық ауылдық округі, Теке елді мекені, Бейбітшілік көшесі, 35.
22. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Үшқайық ауылдық округі, Теке елді мекені, Әлия Молдағұлова көшесінен Бейбітшілік көшесіндегі Сауран ауданы әкімдігінің мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Мәдениет үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне қарасты Теке ауылдық клубы ғимаратының алдында орналасқан алаңға дейін.
23. Алаң, Шорнақ ауылдық округі, Аша елді мекені, Мұхтар Әуезов көшесі, 21 А.

24. Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Шорнак, населенный пункт Аша, от улицы Достык до площади по улице Мухтара Ауезова.
Приложение 2 к решению
маслихата района Сауран
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в районе Сауран
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в районе Сауран разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).
2. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
4. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в районе Сауран:
1) Площадь, сельский округ Ески Икан, населенный пункт Ески Икан, улица Гулама Бабажанова, 1, норма предельной заполняемости 300 человек;
2) Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Ески Икан, населенный пункт Ески Икан, от улицы Динмухаммеда Кунаева до площади по улице Гулама Бабажанова, норма предельной заполняемости 300 человек;
3) Аллейный парк "Данк", сельский округ Шага, населенный пункт ХХХ-летие Казахстана, улица Шымкент, 32, норма предельной заполняемости 300 человек;
4) Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Шага, населенный пункт ХХХ-летие Казахстана, по улице Турара Рыскулова до аллеи парка "Данк" расположенной по улице Шымкент, норма предельной заполняемости 300 человек;

24. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Шорнақ ауылдық округі, Аша елді мекені, Достық көшесінен Мұхтар Әуезов көшесіндегі алаңға дейін.
Сауран аудандық мәслихатының
шешіміне 2 қосымша
Сауран ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Сауран ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.
2. Арнайы орындар санитариялық нормалар мен өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық, мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.
3. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
4. Сауран ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
1) Алаң, Ескі Иқан ауылдық округі, Ескі Иқан елді мекені, Ғұлам Бабажанов көшесі, 1, шекті толу нормасы 300 адам;
2) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Ескі Иқан ауылдық округі, Ескі Иқан елді мекені, Дінмұхаммед Қонаев көшесінен Ғұлам Бабажанов көшесіндегі алаңға дейін, шекті толу нормасы 300 адам;
3) "Даңқ" аллея саябағы, Шаға ауылдық округі, Қазақстанның ХХХ-жылдығы елді мекені, Шымкент көшесі, 32, шекті толу нормасы 300 адам;
4) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Шаға ауылдық округі, Қазақстанның ХХХ-жылдығы елді мекені,Тұрар Рысқұлов көшесінен Шымкент көшесінде орналасқан "Даңқ" аллея саябағына дейін, шекті толу нормасы 300 адам;

5) Центральная площадь, сельский округ Бабайкорган, населенный пункт Бабайкорган, улица Бабайбатыр, 43А, норма предельной заполняемости 100 человек;
6) Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Бабайкорган, населенный пункт Бабайкорган, от центрального стадиона по улице Бабайбатыр до центральной площади по улице Бабайбатыр, норма предельной заполняемости 100 человек;
7) Площадь Женис, сельский округ Жуйнек, населенный пункт Жуйнек улица Туркестан, 104, норма предельной заполняемости 100 человек;
8) Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Жуйнек, населенный пункт Жуйнек, от центрального стадиона по улице Инаята Усмановой до площади Женис по улице Туркестан, норма предельной заполняемости 100 человек;
9) Площадь, сельский округ Жибек жолы, населенный пункт Сауран, улица Оразымбета Дуйсенбаева, 30, норма предельной заполняемости 100 человек;
10) Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Жибек жолы, населенный пункт Сауран, от улицы Айнаша Оразбаевой до площади по улице Оразымбета Дуйсенбаева, норма предельной заполняемости 100 человек;
11) Центральная площадь, сельский округ Орангай, населенный пункт Орангай, улица Мектеп, 5 А, норма предельной заполняемости 100 человек;
12) Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Орангай, населенный пункт Орангай, от начала улицы Мектеп до центральной площади, норма предельной заполняемости 100 человек;
13) Площадь, сельский округ Жана Икан, населенный пункт Ибата, улица Ибадулла ата, 6, норма предельной заполняемости 200 человек;
14) Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Жана Икан, населенный пункт Ибата, от остановки по улице Икан до центральной площади по улице Ибадулла ата, норма предельной заполняемости 200 человек;
15) Площадь, сельский округ Иассы, населенный пункт Енбекши Дихан, пересечение улиц Жаулана Абдураимова и улицы Шобанак, норма предельной заполняемости 60 человек;
16) Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Иассы, населенный пункт Енбекши Дихан, от здания по улице Шобанак, 48 до площади расположенных по пересечению улиц Жаулана Абдураимова и улицы Шобанак, норма предельной заполняемости 60 человек;
17) Площадь, сельский округ Майдантал, населенный пункт Ынталы, улица Динмухаммеда Кунаева, 39 А, норма предельной заполняемости 100 человек;
18) Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Майдантал, населенный пункт Ынталы, от улицы Амангелди Иманова до площади по улице Динмухаммеда Кунаева, норма предельной заполняемости 100 человек;

5) Орталық алаң, Бабайқорған ауылдық округі, Бабайқорған елді мекені, Бабайбатыр көшесі, 43 А, шекті толу нормасы 100 адам;
6) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Бабайқорған ауылдық округі, Бабайқорған елді мекені, Бабайбатыр көшесіндегі орталық стадионнан, Бабайбатыр көшесіндегі орталық алаңға дейін, шекті толу нормасы 100 адам;
7) Жеңіс алаңы, Жүйнек ауылдық округі, Жүйнек елді мекені, Түркістан көшесі, 104, шекті толу нормасы 100 адам;
8) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жүйнек ауылдық округі, Жүйнек елді мекені, Инаят Усманова көшесіндегі орталық стадионнан Түркістан көшесіндегі Жеңіс алаңына дейін, шекті толу нормасы 100 адам;
9) Алаң, Жібек жолы ауылдық округі, Сауран елді мекені, Оразымбет Дүйсенбаев көшесі, 30, шекті толу нормасы 100 адам;
10) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жібек жолы ауылдық округі, Сауран елді мекені, Айнаш Оразбаева көшесінен Оразымбет Дүйсенбаев көшесіндегі алаңға дейін, шекті толу нормасы 100 адам;
11) Орталық алаң, Оранғай ауылдық округі, Оранғай елді мекені, Мектеп көшесі, 5 А, шекті толу нормасы 100 адам;
12) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Оранғай ауылдық округі, Оранғай елді мекені, Мектеп көшесінің басынан орталық алаңға дейін, шекті толу нормасы 100 адам;
13) Алаң, Жаңа Иқан ауылдық округі, Ибата елді мекені, Ибадулла ата көшесі, 6, шекті толу нормасы 200 адам;
14) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жаңа Иқан ауылдық округі, Ибата елді мекені, Иқан көшесіндегі аялдамадан Ибадулла ата көшесіндегі орталық алаңға дейін, шекті толу нормасы 200 адам;
15) Алаң, Иассы ауылдық округі, Еңбекші Дихан елді мекені, Жаулан Абдураимов көшесі мен Шобанақ көшесінің қиылысы, шекті толу нормасы 60 адам;
16) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Иассы ауылдық округі, Еңбекші Дихан елді мекені, Шобанақ көшесі, 48 ғимараттан Жаулан Абдураимов көшесі мен Шобанақ көшесінің қиылысында орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 60 адам;
17) Алаң, Майдантал ауылдық округі, Ынталы елді мекені, Дінмұхаммед Қонаев көшесі, 39 А, шекті толу нормасы 100 адам;
18) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Майдантал ауылдық округі, Ынталы елді мекені, Амангелді Иманов көшесінен Дінмұхаммед Қонаев көшесіндегі алаңға дейін, шекті толу нормасы 100 адам;

19) Площадь, сельский округ Карашык, населенный пункт Карашык, улица Сайдана Жамалова, 2 Б, норма предельной заполняемости 100 человек;
20) Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Карашык, населенный пункт Карашык, от улицы Карашык до площади по улице Сайдана Жамалова, норма предельной заполняемости 100 человек;
21) Площадь, расположенная перед зданием сельского клуба Теке коммунального государственного учреждения "Дом культуры" при отделе культуры, развития языков, физической культуры и спорта акимата района Сауран, сельский округ Ушкайык, населенный пункт Теке, улица Бейбитшилик, 35, норма предельной заполняемости 200 человек;
22) Маршрут следования для проведения мирных собраний: от улицы Алии Молдагуловой до площади по улице Бейбитшилик расположенной перед зданием сельского клуба Теке коммунального государственного учреждения "Дом культуры" при отделе культуры, развития языков, физической культуры и спорта акимата района Сауран, норма предельной заполняемости 200 человек;
23) Площадь, сельский округ Шорнак, населенный пункт Аша, улица Мухтара Ауезова, 21 А, норма предельной заполняемости 200 человек;
24) Маршрут следования для проведения мирных собраний: сельский округ Шорнак, населенный пункт Аша, от улицы Достык до площади по улице Мухтара Ауезова, норма предельной заполняемости 200 человек;
5. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
6. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
7. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени района Сауран в день проведения мирных собраний.
Приложение 3 к решению
маслихата района Сауран
Границы прилегающих территорий, в которых не допускается проведение пикетирования в районе Сауран
На территории района Сауран не допускается проведение пикетирования ближе 400 метров от границы прилегающих территорий:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;

19) Алаң, Қарашық ауылдық округі, Қарашық елді мекені, Сайдан Жамалов көшесі, 2 Б, шекті толу нормасы 100 адам;
20) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Қарашық ауылдық округі, Қарашық елді мекені, Қарашық көшесінен Сайдан Жамалов көшесіндегі алаңға дейін, шекті толу нормасы 100 адам;
21) Сауран ауданы әкімдігінің мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Мәдениет үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне қарасты Теке ауылдық клубы ғимаратының алдында орналасқан алаң, Үшқайық ауылдық округі, Теке елді мекені, Бейбітшілік көшесі, 35, шекті толу нормасы 200 адам;
22) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Үшқайық ауылдық округі, Теке елді мекені, Әлия Молдағұлова көшесінен Бейбітшілік көшесіндегі Сауран ауданы әкімдігінің мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Мәдениет үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне қарасты Теке ауылдық клубы ғимаратының алдында орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 200 адам;
23) Алаң, Шорнақ ауылдық округі, Аша елді мекені, Мұхтар Әуезов көшесі, 21 А, шекті толу нормасы 200 адам;
24) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Шорнақ ауылдық округі, Аша елді мекені, Достық көшесінен Мұхтар Әуезов көшесіндегі алаңға дейін, шекті толу нормасы 200 адам;
5. Жергілікті атқарушы органның келісімісіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді.
6. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
7. Бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Сауран ауданының жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
Сауран аудандық мәслихатының
шешіміне 3 қосымша
Сауран ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Сауран ауданының аумағында іргелес аумақтардың шекарасына 400 метрден жақын жерде пикет өткізуге жол берілмейтін:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;

4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда тыйым салынады.