Об установлении зон рекреационного рыболовства на водных объектах Восточно-Казахстанской области
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 18 апреля 2022 года № 91. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 апреля 2022 года № 27731
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 5-8) пункта 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить зоны рекреационного рыболовства на водных объектах Восточно-Казахстанской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Восточно-Казахстанской области после официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области по вопросам агропромышленного комплекса.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Восточно-Казахстанской области Д. Ахметов
Приложение к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного
акимата от 18 апреля 2022 года
№ 91
Зоны рекреационного рыболовства на водных объектах Восточно-Казахстанской области
Наименование участков
Координаты участков
Озеро Жайсан
1.
Отступая от села Аманат вверх по течению 1 километр, вглубь водоема 2 километра
1) В 84° 24' 40.98" С 48° 0' 5.12"
2) В 84° 23' 22.41" С 47° 59' 29.95"
3) В 84° 22' 55.60" С 47° 59' 54.80"
4) В 84° 24' 14.71" С 48° 0' 32.17"
2.
Отступая от села Жолнускау вверх по течению 1 километр, вглубь водоема 2 километра
1) В 83° 57' 5.19" С 48° 7' 53.09"
2) В 83° 56' 30.52" С 48° 6' 51.73"
3) В 83° 55' 46.46" С 48° 7' 3.35"
4) В 83° 56' 20.48" С 48° 8' 4.42"
3.
Отступая от села Аксуат вверх по течению 1 километр, вглубь водоема 2 километра
1) В 83° 41' 1.46" С 48° 13' 19.85"
2) В 83° 40' 32.77" С 48° 12' 16.04"
3) В 83° 39' 45.20" С 48° 12' 26.30"
4) В 83° 40' 14.69" С 48° 13' 28.58"
4.
Отступая от села Тугыл вверх по течению 1 километр, вглубь водоема 2 километра
1) В 84° 12' 49.99" С 47° 44' 50.32"
2) В 84° 12' 7.31" С 47° 44' 29.65"

Шығыс Қазақстан облысының су объектілерінде рекреациялық балық аулау аймақтарын белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 18 сәуірдегі № 91 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 22 сәуірде № 27731 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2-тармағы 5-8) тармақшасына сәйкес, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының су объектілерінде рекреациялық балық аулау аймақтары белгіленсін.
2. "Шығыс Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жарияланғанынан кейін Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің агроөнеркәсіптік кешен мәселелері жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысы әкімі Д. Ахметов
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2022 жылғы 18 сәуірдегі
№ 91 қаулысына
қосымша
Шығыс Қазақстан облысының су объектілеріндегі рекреациялық балық аулау аймақтары
Учаскенің атауы
Учаскенің координаттары
Жайсан көлі
1.
Аманат ауылынан алшақтай келе ағыспен жоғары қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай 2 километр
1) В 84° 24' 40.98" С 48° 0' 5.12"
2) В 84° 23' 22.41" С 47° 59' 29.95"
3) В 84° 22' 55.60" С 47° 59' 54.80"
4) В 84° 24' 14.71" С 48° 0' 32.17"
2.
Жолнұсқау ауылынан алшақтай келе ағыспен жоғары қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай 2 километр
1) В 83° 57' 5.19" С 48° 7' 53.09"
2) В 83° 56' 30.52" С 48° 6' 51.73"
3) В 83° 55' 46.46" С 48° 7' 3.35"
4) В 83° 56' 20.48" С 48° 8' 4.42"
3.
Ақсуат ауылынан алшақтай келе ағыспен жоғары қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай 2 километр
1) В 83° 41' 1.46" С 48° 13' 19.85"
2) В 83° 40' 32.77" С 48° 12' 16.04"
3) В 83° 39' 45.20" С 48° 12' 26.30"
4) В 83° 40' 14.69" С 48° 13' 28.58"
4.
Тұғыл ауылынан алшақтай келе ағыспен жоғары қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай 2 километр
1) В 84° 12' 49.99" С 47° 44' 50.32"
2) В 84° 12' 7.31" С 47° 44' 29.65"

3) В 84° 11' 40.96" С 47° 44' 57.00"
4) В 84° 12' 22.19" С 47° 45' 17.51"
5.
Отступая от мыса Тополев вниз по течению 1 километр, вглубь водоема 2 километра
1) В 84° 1' 40.94" С 47° 51' 13.43"
2) В 84° 0' 54.34" С 47° 50' 8.42"
3) В 84° 0' 21.12" С 47° 50' 23.28"
4) В 84° 1' 3.34" С 47° 51' 25.31"
6.
Отступая от села Байтогас вниз по течению 1 километр, вглубь водоема 2 километра
1) В 83° 50' 39.63" С 47° 53' 55.94"
2) В 83° 49' 17.90" С 47° 53' 18.66"
3) В 83° 48' 51.17" С 47° 53' 45.34"
4) В 83° 50' 13.42" С 47° 54' 21.42"
7.
Отступая от мыса Ултарак вверх по течению 1 километр, вглубь водоема 2 километра
1) В 83° 30' 5.28" С 48° 2' 58.58"
2) В 83° 30' 9.95" С 48° 1' 53.01"
3) В 83° 29' 21.40" С 48° 1' 50.79"
4) В 83° 29' 15.15" С 48° 2' 56.23"
Водохранилище Буктырма
1.
Исключена постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 08.11.2023 № 237 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
2.
Отступая от границы запретной зоны залива Торангы 500 метров, вниз по течению 1 километр, вглубь водоема 1 километр
1) В 83° 37' 36.82" С 48° 25' 33.10"
2) В 83° 37' 46.16" С 48° 25' 6.77"
3) В 83° 37' 1.17" С 48° 24' 56.29"
4) В 83° 36' 48.78" С 48° 25' 25.41"
3.
Исключена постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 08.11.2023 № 237 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4.
Отступая от устья реки Курчум 500 метров, вниз по течению 1 километр, вглубь водоема 1 километр
1) В 83° 32' 13.78" С 48° 37' 0.49"
2) В 83° 31' 51.98" С 48° 36' 24.39"
3) В 83° 31' 9.61" С 48° 36' 40.54"
4) В 83° 31' 35.97" С 48° 37' 11.06"
5.
Отступая от Казнаковской переправы по 1 километру вверх и вниз по течению, вглубь водоема до противоположного берега
1) В 83° 25' 26.00" С 48° 49' 5.20"
2) В 83° 28' 6.65" С 48° 47' 33.14"
3) В 83° 27' 51.18" С 48° 46' 39.72"
4) В 83° 25' 17.69" С 48° 48' 14.17"
6.
Отступая от устья реки Каинда 500 метров вверх по течению 1 километр, вглубь водоема 1 километр
1) В 83° 30' 41.56" С 48° 51' 10.69"
2) В 83° 30' 25.56" С 48° 50' 40.91"
3) В 83° 29' 40.15" С 48° 50' 56.28"
4) В 83° 29' 54.45" С 48° 51' 27.02"
7.
Отступая от устья залива Песчанка вниз по течению 1 километр, вглубь водоема 1 километр
1) В 83° 53' 47.55" С 49° 3' 30.68"
2) В 83° 53' 44.83" С 49° 2' 53.09"
3) В 83° 52' 55.83" С 49° 2' 56.63"
4) В 83° 52' 59.43" С 49° 3' 36.60"
8.

3) В 84° 11' 40.96" С 47° 44' 57.00"
4) В 84° 12' 22.19" С 47° 45' 17.51"
5.
Тополев мүйісінен алшақтай келе ағыспен төмен қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай 2 километр
1) В 84° 1' 40.94" С 47° 51' 13.43"
2) В 84° 0' 54.34" С 47° 50' 8.42"
3) В 84° 0' 21.12" С 47° 50' 23.28"
4) В 84° 1' 3.34" С 47° 51' 25.31"
6.
Байтоғас ауылынан алшақтай келе ағыспен төмен қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай 2 километр
1) В 83° 50' 39.63" С 47° 53' 55.94"
2) В 83° 49' 17.90" С 47° 53' 18.66"
3) В 83° 48' 51.17" С 47° 53' 45.34"
4) В 83° 50' 13.42" С 47° 54' 21.42"
7.
Ұлтарақ мүйісінен алшақтай келе ағыспен жоғары қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай 2 километр
1) В 83° 30' 5.28" С 48° 2' 58.58"
2) В 83° 30' 9.95" С 48° 1' 53.01"
3) В 83° 29' 21.40" С 48° 1' 50.79"
4) В 83° 29' 15.15" С 48° 2' 56.23"
Бұқтырма су қоймасы
1.
Алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен 08.11.2023 № 237 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2.
Торанғы шығанағының тыйым салынған аймақ шекарасынан алшақтай келе 500 метр, ағыспен төмен қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай 1 километр
1) В 83° 37' 36.82" С 48° 25' 33.10"
2) В 83° 37' 46.16" С 48° 25' 6.77"
3) В 83° 37' 1.17" С 48° 24' 56.29"
4) В 83° 36' 48.78" С 48° 25' 25.41"
3.
Алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен 08.11.2023 № 237 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4.
Күршім өзені сағасынан алшақтай келе 500 метр, ағыспен төмен қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай 1 километр
1) В 83° 32' 13.78" С 48° 37' 0.49"
2) В 83° 31' 51.98" С 48° 36' 24.39"
3) В 83° 31' 9.61" С 48° 36' 40.54"
4) В 83° 31' 35.97" С 48° 37' 11.06"
5.
Казнаковка өткелінен алшақтай келе ағыспен жоғары және төмен қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай қарама-қарсы жағаға дейін
1) В 83° 25' 26.00" С 48° 49' 5.20"
2) В 83° 28' 6.65" С 48° 47' 33.14"
3) В 83° 27' 51.18" С 48° 46' 39.72"
4) В 83° 25' 17.69" С 48° 48' 14.17"
6.
Қайыңды өзенінің сағасынан алшақтай келе 500 метр, ағыспен жоғары қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай 1 километр
1) В 83° 30' 41.56" С 48° 51' 10.69"
2) В 83° 30' 25.56" С 48° 50' 40.91"
3) В 83° 29' 40.15" С 48° 50' 56.28"
4) В 83° 29' 54.45" С 48° 51' 27.02"
7.
Песчанка шығанағының сағасынан алшақтай келе ағыспен төмен қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай 1 километр
1) В 83° 53' 47.55" С 49° 3' 30.68"
2) В 83° 53' 44.83" С 49° 2' 53.09"
3) В 83° 52' 55.83" С 49° 2' 56.63"
4) В 83° 52' 59.43" С 49° 3' 36.60"
8.

Отступая от устья залива Акшокы вниз по течению 1 километр, вглубь водоема 1 километр
1) В 84° 4' 38.57" С 49° 6' 40.60"
2) В 84° 5' 8.52" С 49° 6' 12.23"
3) В 84° 4' 28.08" С 49° 5' 53.47"
4) В 84° 3' 50.67" С 49° 6' 30.39"
9.
Отступая от села Свинчатка вверх по течению 1 километр, вглубь водоема 1 километр
1) В 84° 11' 6.97" С 49° 5' 58.82"
2) В 84° 11' 33.14" С 49° 5' 31.23"
3) В 84° 10' 52.30" С 49° 5' 19.59"
4) В 84° 10' 29.51" С 49° 5' 43.74"
10.
Отступая от села Приморское вниз по течению 1 километр, вглубь водоема 1 километр
1) В 84° 20' 20.68" С 49° 11' 57.25"
2) В 84° 20' 19.58" С 49° 11' 23.88"
3) В 84° 19' 30.85" С 49° 11' 26.02"
4) В 84° 19' 32.47" С 49° 12' 0.06"
11.
Отступая от Васильевской переправы вверх по течению 2 километра и вниз по течению 1 километр, вглубь водоема до противоположного берега
1) В 84° 7' 30.97" С 49° 16' 2.38"
2) В 84° 8' 31.64" С 49° 17' 34.42"
3) В 84° 6' 2.03" С 49° 16' 55.73"
4) В 84° 6' 40.13" С 49° 18' 0.46"
12.
Отступая от села Алтайка вверх по течению 1 километр, вглубь водоема 2 километра
1) В 83° 48' 27.44" С 49° 29' 40.13"
2) В 83° 47' 28.25" С 49° 28' 43.03"
3) В 83° 46' 54.57" С 49° 28' 58.13"
4) В 83° 47' 50.95" С 49° 29' 52.66"
13.
Участок напротив села Новая Бухтарма по берегу 2 километра, вглубь водоема 2 километра
1) В 83° 31' 45.94" С 49° 37' 9.95"
2) В 83° 32' 8.55" С 49° 36' 23.29"
3) В 83° 30' 56.95" С 49° 36' 5.21"
4) В 83° 30' 31.54" С 49° 36' 46.83"
14.
Участок напротив села Октябрьский вверх по берегу 1 километр, вглубь водоема 1 километр
1) В 83° 36' 0.18" С 49° 37' 25.51"
2) В 83° 36' 16.91" С 49° 36' 50.54"
3) В 83° 35' 29.50" С 49° 36' 42.34"
4) В 83° 35' 15.51" С 49° 37' 13.85"
15.
Отступая от села Заводинка вниз по течению 2 километра по обеим берегам
1) В 83° 50' 9.97" С 49° 39' 53.02"
2) В 83° 49' 14.98" С 49° 39' 9.85"
3) В 83° 48' 46.15" С 49° 39' 30.13"
4) В 83° 49' 38.67" С 49° 40' 6.33"
Шульбинское водохранилище
1.
Исключена постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 08.11.2023 № 237 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2.
Исключена постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 08.11.2023 № 237 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3.
Залив Кызыл-Су, отступая 6.8 километров от устья реки Кызыл-Су, вверх по течению 1 километр, вглубь водоема 1 километр

Ақшоқы шығанағының сағасынан алшақтай келе ағыспен төмен қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай 1 километр
1) В 84° 4' 38.57" С 49° 6' 40.60"
2) В 84° 5' 8.52" С 49° 6' 12.23"
3) В 84° 4' 28.08" С 49° 5' 53.47"
4) В 84° 3' 50.67" С 49° 6' 30.39"
9.
Свинчатка ауылынан алшақтай келе ағыспен жоғары қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай 1 километр
1) В 84° 11' 6.97" С 49° 5' 58.82"
2) В 84° 11' 33.14" С 49° 5' 31.23"
3) В 84° 10' 52.30" С 49° 5' 19.59"
4) В 84° 10' 29.51" С 49° 5' 43.74"
10.
Приморское ауылынан алшақтай келе ағыспен төмен қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай 1 километр
1) В 84° 20' 20.68" С 49° 11' 57.25"
2) В 84° 20' 19.58" С 49° 11' 23.88"
3) В 84° 19' 30.85" С 49° 11' 26.02"
4) В 84° 19' 32.47" С 49° 12' 0.06"
11.
Васильевка өткелінен алшақтай келе ағыспен жоғары қарай 2 километр, және ағыспен төмен қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай қарама-қарсы жағаға дейін
1) В 84° 7' 30.97" С 49° 16' 2.38"
2) В 84° 8' 31.64" С 49° 17' 34.42"
3) В 84° 6' 2.03" С 49° 16' 55.73"
4) В 84° 6' 40.13" С 49° 18' 0.46"
12.
Алтайка ауылынан алшақтай келе ағыспен жоғары қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай 2 километр
1) В 83° 48' 27.44" С 49° 29' 40.13"
2) В 83° 47' 28.25" С 49° 28' 43.03"
3) В 83° 46' 54.57" С 49° 28' 58.13"
4) В 83° 47' 50.95" С 49° 29' 52.66"
13.
Жаңа Бұқтырма кентіне қарсы учаскесі, жағалау бойымен 2 километр, су айдынының ортасына қарай 2 километр
1) В 83° 31' 45.94" С 49° 37' 9.95"
2) В 83° 32' 8.55" С 49° 36' 23.29"
3) В 83° 30' 56.95" С 49° 36' 5.21"
4) В 83° 30' 31.54" С 49° 36' 46.83"
14.
Октябрьский ауылына қарсы учаскесі, жағалау бойымен жоғары қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай 1 километр
1) В 83° 36' 0.18" С 49° 37' 25.51"
2) В 83° 36' 16.91" С 49° 36' 50.54"
3) В 83° 35' 29.50" С 49° 36' 42.34"
4) В 83° 35' 15.51" С 49° 37' 13.85"
15.
Заводинка ауылынан алшақтай келе екі жағалаудың бойымен ағыспен төмен қарай 2 километр
1) В 83° 50' 9.97" С 49° 39' 53.02"
2) В 83° 49' 14.98" С 49° 39' 9.85"
3) В 83° 48' 46.15" С 49° 39' 30.13"
4) В 83° 49' 38.67" С 49° 40' 6.33"
Шүлбі су қоймасы
1.
Алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 08.11.2023 № 237 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2.
Алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 08.11.2023 № 237 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3.
Қызыл су шығанағы, Қызыл су өзенінің сағасынан алшақтай келе 6.8 километр, ағыспен жоғары қарай 1 километр, су айдынының ортасына қарай 1 километр