О внесении изменений в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2021 года № 8-1 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 8 апреля 2022 года № 11-1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2022 года № 27535
Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Западно-Казахстанского областного маслихата "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" от 15 декабря 2021 года № 8-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25972) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 305 768 795 тысяч тенге:
налоговые поступления – 83 382 610 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 421 677 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 220 962 508 тысяч тенге;
2) затраты – 308 269 135 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 8 060 669 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 9 295 545 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 356 214 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 5 560 329 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 5 560 329 тысяч тенге:
поступления займов – 7 693 546 тысяч тенге;
погашение займов – 16 875 746 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 621 871 тысяча тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Установить на 2022 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим спецификам доходов:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах:
Бәйтерек – 55%, Бурлинский – 62%, город Уральск – 14%, Акжаикский – 86%, Бокейординский – 82,5%, Жангалинский – 80%, Жанибекский – 77,5%, Казталовский – 86,6%, Каратобинский – 80,4%, Сырымский – 80%, Таскалинский – 72%, Теректинский – 93,4% и Чингирлауский – 87,2%;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах:

Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 8-1 "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 8 сәуірдегі № 11-1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 12 сәуірде № 27535 болып тіркелді
Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 8-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25972 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 305 768 795 мың теңге:
салықтық түсімдер – 83 382 610 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 421 677 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 220 962 508 мың теңге;
2) шығындар – 308 269 135 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 8 060 669 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 9 295 545 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 356 214 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 5 560 329 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 5 560 329 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 693 546 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 875 746 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 621 871 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2022 жылға кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер кірістері бойынша белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Бәйтерек – 55%, Бөрлі – 62%, Орал қаласы – 14%, Ақжайық – 86%, Бөкей ордасы – 82,5%, Жаңақала – 80%, Жәнібек – 77,5%, Казталов – 86,6%, Қаратөбе – 80,4%, Сырым – 80%, Тасқала – 72%, Теректі – 93,4% және Шыңғырлау – 87,2%;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:

Бәйтерек – 55%, Бурлинский – 6%, город Уральск – 17,5%, Акжаикский – 86%, Бокейординский – 82,5%, Жангалинский – 80%, Жанибекский – 77,5%, Казталовский – 86,6%, Каратобинский – 80,4%, Сырымский – 80%, Таскалинский – 72%, Теректинский – 93,4% и Чингирлауский – 87,2%;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах:
город Уральск, Акжаикский, Бокейординский, Бурлинский, Жангалинский, Жанибекский, Бәйтерек, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский районы – 100%;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах:
Бәйтерек – 55%, Бурлинский - 6%, город Уральск – 17,5%, Акжаикский – 86%, Бокейординский – 82,5%, Жангалинский – 80%, Жанибекский – 77,5%, Казталовский – 86,6%, Каратобинский – 80,4%, Сырымский – 80%, Таскалинский – 72%, Теректинский – 93,4% и Чингирлауский – 87,2%;
5) социальный налог, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах:
Бәйтерек – 65%, Бурлинский – 4,1%, город Уральск – 17,5%, Акжаикский – 86%, Бокейординский – 82,5%, Жангалинский – 80%, Жанибекский – 77,5%, Казталовский – 86,6%, Каратобинский – 80,4%, Сырымский – 80%, Таскалинский – 72%, Теректинский – 93,4% и Чингирлауский – 87,2%;
6) отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах:
город Уральск, Акжаикский, Бокейординский, Бурлинский, Жангалинский, Жанибекский, Бәйтерек, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский районы – 0%.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть в областном бюджете на 2022 год поступления трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов в общей сумме 43 678 074 тысячи тенге.
Распределение указанных сумм из районных (городов областного значения) бюджетов осуществляется на основании Постановления акимата Западно-Казахстанской области.";
пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие и целевые текущие трансферты районным (города областного значения) бюджетам, выделяемые за счет средств областного бюджета в общей сумме 8 928 489 тысяч тенге, в том числе:

Бәйтерек – 55%, Бөрлі – 6%, Орал қаласы – 17,5%, Ақжайық – 86%, Бөкей ордасы – 82,5%, Жаңақала – 80%, Жәнібек – 77,5%, Казталов – 86,6%, Қаратөбе – 80,4%, Сырым – 80%, Тасқала – 72%, Теректі – 93,4% және Шыңғырлау – 87,2%;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Орал қаласы, Ақжайық, Бөкей ордасы, Бөрлі, Жаңақала, Жәнібек, Бәйтерек, Казталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау аудандары – 100%;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Бәйтерек – 55%, Бөрлі – 6%, Орал қаласы – 17,5%, Ақжайық – 86%, Бөкей ордасы – 82,5%, Жаңақала – 80%, Жәнібек – 77,5%, Казталов – 86,6%, Қаратөбе – 80,4%, Сырым – 80%, Тасқала – 72%, Теректі – 93,4% және Шыңғырлау – 87,2%;
5) әлеуметтік салық аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Бәйтерек – 65%, Бөрлі – 4,1%, Орал қаласы – 17,5%, Ақжайық – 86%, Бөкей ордасы – 82,5%, Жаңақала – 80%, Жәнібек – 77,5%, Казталов – 86,6%, Қаратөбе – 80,4%, Сырым – 80%, Тасқала – 72%, Теректі – 93,4% және Шыңғырлау – 87,2%;
6) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Орал қаласы, Ақжайық, Бөкей ордасы, Бөрлі, Жаңақала, Жәнібек, Бәйтерек, Казталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау аудандары – 0%.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерінен 43 678 074 мың теңге жалпы сомасында трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Аталған сомаларды аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерінен бөлу Батыс Қазақстан облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады. ";
көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге облыстық бюджет қаражат есебінен бөлінетін нысаналы даму трансферттері және ағымдағы нысаналы трансферттер 8 928 489 мың теңге жалпы сомасында қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:

1 370 441
253
Управление здравоохранения области
1 370 441
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
241 185
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
93 596
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
84 515
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
40 965
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
910 180
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
12 558 543
1
Социальное обеспечение
4 683 372
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 097 352
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 837 363
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 521 772
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
738 217
261
Управление образования области
586 020
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
307 838
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
278 182
2
Социальная помощь
263 937
256
Управление координации занятости и социальных программ области
263 937
003
Социальная поддержка инвалидов
263 937
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
7 611 234
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 435 615
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
239 302
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
36 015
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
251 524
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6 908 774
263
Управление внутренней политики области
59 532
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

1 370 441
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 370 441
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
241 185
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
93 596
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
84 515
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
40 965
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
910 180
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
12 558 543
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 683 372
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 097 352
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 837 363
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 521 772
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
738 217
261
Облыстың білім басқармасы
586 020
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
307 838
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
278 182
2
Әлеуметтiк көмек
263 937
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
263 937
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
263 937
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
7 611 234
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 435 615
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
239 302
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
36 015
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
251 524
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6 908 774
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
59 532
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту