О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 457 "Об утверждении Правил субсидирования купонного вознаграждения по облигациям"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 января 2023 года № 23. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2023 года № 31769
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 457 "Об утверждении Правил субсидирования купонного вознаграждения по облигациям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19753) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах субсидирования купонного вознаграждения по облигациям, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила субсидирования купонного вознаграждения по облигациям (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок субсидирования купонного вознаграждения по облигациям за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.";
в пункте 2:
подпункты 1) и 2) изложить в следующей редакции:
"1) уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса (далее – рабочий орган) – государственный орган, осуществляющий государственное регулирование в области развития агропромышленного комплекса;
2) система реестров держателей ценных бумаг – совокупность сведений об эмитенте, эмиссионных ценных бумагах и их держателях, обеспечивающих идентификацию держателей прав по эмиссионным ценным бумагам на определенный момент времени, регистрацию сделок с ценными бумагами, а также характер зарегистрированных ограничений на обращение или осуществление прав по данным ценным бумагам, и иные сведения в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 249 "Об утверждении Правил осуществления деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правововых актов № 17803);";
подпункт 3) исключить;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) фондовая биржа – юридическое лицо, созданное в организационно-правовой форме акционерного общества, не менее двадцати пяти процентов от общего количества голосующих акций которого принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан, осуществляющее организационное и техническое обеспечение торгов путем их непосредственного проведения с использованием торговых систем данного организатора торгов;";
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
"13) эмитент – лицо, осуществляющее выпуск эмиссионных ценных бумаг.";
пункт 26 исключить;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

"Облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 457 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 24 қаңтардағы № 23 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 қаңтарда № 31769 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 457 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19753 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялау тәртібін айқындайды.";
2-тармақта:
1) және 2) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"1) агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – жұмыс органы) – агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
"2) бағалы қағаздарды ұстаушылар тiзiлiмдерiнің жүйесi – белгiлi бiр уақыт кезiнде эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша құқық ұстаушыларды сәйкестендiрудi, бағалы қағаздармен жасалатын мәмiлелердi тiркеудi қамтамасыз ететін эмитент, эмиссиялық бағалы қағаздар және оларды ұстаушылар туралы мәлiметтердiң жиынтығы, сондай-ақ осы бағалы қағаздар бойынша айналымға немесе құқықтарды жүзеге асыруға арналып тiркелген шектеулердiң сипаты және "Бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдері жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 249 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17803 болып тіркелген) сәйкес өзге де мәліметтер;";
3) тармақша алып тасталсын;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) қор биржасы – акционерлiк қоғамның ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған, дауыс беретін акцияларының жалпы санының кемінде жиырма бес пайызы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiне тиесілі, осы сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда жүйелерiн пайдалана отырып, оларды тiкелей жүргiзу арқылы сауда-саттықты ұйымдық және техникалық жағынан қамтамасыз етудi жүзеге асыратын заңды тұлға;";
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"13) эмитент – эмиссиялық бағалы қағаздарды шығаруды жүзеге асыратын тұлға.";
26-тармақ алып тасталсын;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Департаменту финансовых инструментов и микрокредитования Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 января 2023 года № 23
Приложение 3
к Правилам субсидирования
купонного вознаграждения по
облигациям
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет о фактическом использовании субсидий по купонному вознаграждению по облигациям
Индекс формы административных данных: форма № ФИСКВ-1
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц, представляющих информацию: эмитент
Срок представления формы административных данных: до 1 (первого) декабря соответствующего года
Наименование эмитента
Бизнес-идентификационный номер
Проспект облигаций (международный идентификационный номер (национальный идентификационный номер))
Сумма облигационного займа
Всего предусмотрено субсидий на весь срок обращения облигаций, тенге
Всего перечислено субсидий, тенге
Отклонение (+, -) (+) переплата, (-) недостаток, тенге
Возврат неиспользованных субсидий (факт), тенге
Остаток субсидий, находящийся на банковском счете, тенге
Всего
За отчетный период
Всего
За отчетный период
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого:
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Дата сдачи отчета "___" __________ 20 ___ года
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет о фактическом
использовании субсидий по
купонному вознаграждению по
облигациям"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о фактическом использовании субсидий по купонному вознаграждению по облигациям"

2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Қаржылық құралдар және микрокредит беру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттiгi
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 24 қаңтардағы
№ 23 бұйрығына
қосымша
Облигациялар бойынша
купондық сыйақыны
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Облигациялар бойынша купондық сыйақы субсидияларының нақты пайдаланылуы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № ФИСКВ-1 бойынша нысан
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: эмитент
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тиісті жылдың 1 (бірінші) желтоқсанына дейін
Эмитенттің атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Облигациялар проспектісі (халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ұлттық сәйкестендіру нөмірі))
Облигациялық қарыз сомасы
Облигациялар айналысының бүкіл мерзіміне көзделген субсидиялардың барлығы, теңге
Барлық аударылған субсидиялар, теңге
Ауытқу ( + , -) ( + ) артық төлеу, ( - ) жетіспеушілік, теңге
Пайдаланылмаған субсидияларды қайтару (нақты), теңге
Банктік шоттарда жатқан субсидиялар қалдығы, теңге
Барлығы
Есептік кезең үшін
Барлығы
Есептік кезең үшін
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиыны:
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________________________
(аты және әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Есеп тапсырылған күн 20 ___ жылғы "___" ________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Облигациялар
бойынша купондық сыйақы
субсидияларының нақты
пайдаланылуы туралы есеп"
нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Облигациялар бойынша купондық сыйақы субсидияларының нақты пайдаланылуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о фактическом использовании субсидий по купонному вознаграждению по облигациям" (далее – Форма).
2. Форма заполняется эмитентом.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется эмитентом в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежегодно до 1 (первого) декабря соответствующего года.
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 отчета указывается наименование эмитента.
7. В графе 2 указывается бизнес-идентификационный номер.
8. В графе 3 указывается проспект облигаций (международный идентификационный номер (национальный идентификационный номер)).
9. В графе 4 указывается сумма облигационного займа.
10. В графе 5 указывается субсидий на весь срок обращения облигаций, за весь период и за отчетный период, в тенге.
11. В графах 6 и 7 указываются перечисленные субсидий за весь период и отчетный период, в тенге.
12. В графах 8 и 9 указывается отклонение (переплата, недостаток) за весь период и за отчетный период, в тенге.
13. В графе 10 указывается возврат неиспользованных субсидий (факт), в тенге.
14. В графе 11 указывается остаток субсидий, находящийся на банковском счете, в тенге.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Облигациялар бойынша купондық сыйақы субсидияларының нақты пайдаланылуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды эмитент толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жыл сайын тиісті жылдың 1 желтоқсанына дейін эмитент ұсынады.
5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Есептің 1-бағанында эмитенттің атауы көрсетіледі.
7. 2-бағанда бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
8. 3-бағанда облигациялар проспектісі (халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ұлттық сәйкестендіру нөмірі) көрсетіледі.
9. 4-бағанда облигациялық қарыз сомасы көрсетіледі.
10. 5-бағанда облигациялар айналысының бүкіл мерзіміне, бүкіл кезеңге және есепті кезеңге көзделген субсидиялар теңгемен көрсетіледі.
11. 6 және 7-бағандарда бүкіл кезеңде және есепті кезеңде аударылған субсидиялар теңгемен көрсетіледі.
12. 8 және 9-бағандарда барлық кезеңдегі және есепті кезеңдегі ауытқулар (артық төлеу, жетіспеушілік) теңгемен көрсетіледі.
13. 10-бағанда пайдаланылмаған субсидиялардың қайтарылғаны (нақты) теңгемен көрсетіледі.
14. 11-бағанда банктік шотта жатқан субсидиялар қалдығы теңгемен көрсетіледі.