О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 1 августа 2022 года № 314-НҚ "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, перечня отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 1 марта 2023 года № 91-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 марта 2023 года № 31989
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 1 августа 2022 года № 314-НҚ "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, перечня отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28994) следующие изменения и дополнения:
в Правилах возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, утвержденных указанным приказом:
пункты 5, 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"5. Уполномоченный орган в соответствии с графиком платежей перечисляет на текущий счет единого оператора по продвижению несырьевого экспорта (далее – Оператор) средства, предусмотренные на предоставление мер государственного стимулирования промышленности, для последующего возмещения части затрат заявителей в рамках настоящих Правил.
6. Все вознаграждения, начисляемые по текущему счету Оператора банком второго уровня – резидентом Республики Казахстан, включаются в сумму средств, выделенных для предоставления мер государственного стимулирования промышленности, находящихся на текущем счете и используется для предоставления мер государственного стимулирования промышленности.

"Қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерінің, сондай-ақ оларды сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 1 тамыздағы № 314-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 2023 жылғы 1 наурыздағы № 91-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 1 наурызда № 31989 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерінің, сондай-ақ оларды сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 1 тамыздағы № 314-НҚ бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28994 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету жөніндегі өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларында:
5, 6 және 7 - тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Уәкілетті орган төлемдер кестесіне сәйкес шикізаттық емес экспортты ілгерілету жөніндегі бірыңғай оператордың (бұдан әрі - Оператор) ағымдағы шотына осы Қағидалар шеңберінде өтініш берушілердің шығындарының бір бөлігін кейіннен өтеуге дейін өнеркәсіпті мемлкеттік ынталандыру шараларын ұсынуға көзделген қаражатты аударады.
6. Қазақстан Республикасының резиденті – екінші деңгейдегі банк Оператордың ағымдағы шоты бойынша есептейтін барлық сыйақылар ағымдағы шоттағы өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну үшін бөлінген қаражат сомасына қосылады және өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну үшін пайдаланылады.

7. Оператор:
1) на ежегодной основе либо по запросу уполномоченного органа предоставляет ему отчет о целевом использовании выделенных средств;
2) заключает соглашение (двустороннее и/или трехстороннее), а также обеспечивает возврат денежных средств, выданных заявителю в рамках возмещения части затрат по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, в случае нарушения им условий заключенного сторонами соглашения;
3) осуществляет предоставление мер государственного стимулирования промышленности в рамках настоящих Правил, в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом.";
подпункт 8) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"8) затраты на проведение мероприятий, связанных с процедурами оценки соответствия товаров требованиям, установленным техническими регламентами, стандартами, включая стандарты организации, или условиям договоров или подтверждением права на осуществление деятельности по реализации товаров за рубежом (документы об оценке соответствия), а также затраты, понесенные при доставке до пункта испытания и обратно пробных образцов продукции для прохождения процедуры оценки соответствия (при положительном прохождении процедур и наличии документа об оценке соответствия);";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Возмещение части затрат, по видам, указанным в пунктах 9 и 10 настоящих Правил, осуществляется без учета косвенных налогов (налог на добавленную стоимость и акцизы) Республики Казахстан.
Совокупный размер возмещения части затрат по видам, указанным в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8) пункта 9 и в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) пункте 10 настоящих Правил составляет 13 000 (тринадцать тысяч) месячных расчетных показателей (далее – МРП) на одного заявителя в текущем финансовом (календарном) году.
Предельный размер возмещения части затрат по виду, указанному в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил, за исключением заявок, в которых заявителем является юридическое лицо, реализующее инвестиционный проект (инвестиционный приоритетный проект и (или) специальный инвестиционный проект), составляет:
1) товары верхнего передела в размере 100% от суммы уплаченных налогов за вычетом возврата НДС в году, предшествующем году подачи заявки;
2) товары среднего передела в размере 80% от суммы уплаченных налогов за вычетом возврата НДС в году, предшествующем году подачи заявки;

7. Оператор:
1) жыл сайынғы негізде не уәкілетті органның сұрау салуы бойынша оған бөлінген қаражаттың нысаналы пайдаланылуы туралы есеп береді;
2) келісім жасасады (екіжақты не/немесе үшжақты), сондай-ақ өтініш берушіге тараптар жасасқан келісімнің талаптарын бұзған жағдайда, қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде отандық тауарлар мен өңдеу өнеркәсібінің қызметтерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету жөніндегі шығындардың бір бөлігін өтеу шеңберінде берілген ақшалай қаражатты қайтаруды қамтамасыз етеді.
3) Республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде осы Қағидалар шеңберінде өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсынуды жүзеге асырады.";
9 тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) тауарлардың ұйым стандарттарын қоса алғанда, техникалық регламенттерде, стандарттарда белгіленген талаптарға немесе шарттардың талаптарына сәйкестігін бағалау рәсімдеріне немесе тауарларды шетелде өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығын растауға байланысты іс-шараларды жүргізуге арналған шығындар (сәйкестікті бағалау туралы құжаттар), сондай-ақ шығындар, сертификаттау рәсімінен өту үшін өнімнің сынамалық үлгілерін сынау пунктіне дейін жеткізу және кері қайтару кезінде келтірілген (рәсімдерден оң өткен және сәйкестікті бағалау туралы құжат болған кезде);";
12 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Осы Қағидалардың 9 және 10-тармақтарында көрсетілген түрлер бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу Қазақстан Республикасының жанама салықтары (қосылған құн салығы және акциздер) есепке алынбай жүзеге асырылады.
Осы Қағидалардың 9 – тармағы 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8) тармақшалары мен 10-тармағында 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) тармақшаларында көрсетілген шығындардың бір бөлігін өтеудің жиынтық мөлшері ағымдағы қаржы (күнтізбе) жылында бір өтініш берушіге 13 000 (он үш мың) айлық есептік көрсеткіштен (бұдан әрі-АЕК) аспауы тиіс.
Инвестициялық жобаны (инвестициялық басым жобаны және (немесе) арнайы инвестициялық жобаны) іске асыратын заңды тұлға өтініш беруші болып табылатын өтінімдерді қоспағанда, осы Қағидалардың 9-тармағының, 9) тармақшада көрсетілген түрі бойынша шығындардың бір бөлігін өтеудің шекті мөлшері:
1) жоғарғы бөліністегі тауарлар үшін өтінім берілген жылдың алдындағы жылы қайтарылған ҚҚС сомасын шегере отырып төленген салықтар сомасының 100% мөлшерінде;
2) орташа бөліністегі тауарлар үшін өтінім берілген жылдың алдындағы жылы қайтарылған ҚҚС сомасын шегере отырып төленген салықтар сомасының 80% мөлшерінде;

3) товары нижнего передела в размере 50% от суммы уплаченных налогов за вычетом возврата НДС в году, предшествующем году подачи заявки.
Предельный размер возмещения части затрат по виду, указанному в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил по заявкам, в которых заявителем является официальный представитель (дистрибьютор)/трейдер/дочерняя компания, составляет:
1) товары верхнего передела в размере 100% от суммы уплаченных налогов за вычетом возврата НДС совместно заявителем и производителем в году, предшествующем году подачи заявки;
2) товары среднего передела в размере 80% от суммы уплаченных налогов за вычетом возврата НДС совместно заявителем и производителем в году, предшествующем году подачи заявки;
3) товары нижнего передела в размере 50% от суммы уплаченных налогов за вычетом возврата НДС совместно заявителем и производителем в году, предшествующем году подачи заявки.
При этом заявки подаются только одним заявителем (одной/одним дочерней компанией, официальным представителем (дистрибьютором/трейдером) на текущий финансовый год.
Совокупный размер части затрат по виду, указанному в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил, не может превышать 75 000 (семьдесят пять тысяч) МРП на одного отечественного производителя (вне зависимости от количества поданных заявок дочерними компаниями и официальными представительствами (дистрибьюторами) заявителя, реализующими произведенную продукцию) в текущем финансовом (календарном) году, за исключением заявителей, заключивших Соглашение о промышленной сборке транспортных средств с юридическими лицами Республики Казахстан, утвержденное приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2022 года № 303 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28283) (далее - Соглашение о промышленной сборке транспортных средств), Соглашение о промышленной сборке сельскохозяйственной техники с юридическими лицами Республики Казахстан, утвержденное приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 мая 2022 года № 293 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28261) (далее - Соглашение о промышленной сборке сельскохозяйственной техники), Соглашение о промышленной сборке компонентов к транспортным средствам и (или) сельскохозяйственной технике с юридическими лицами Республики Казахстан, утвержденное приказом исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 30 мая 2022 года № 304 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28282) (далее - Соглашение о промышленной сборке компонентов к транспортным средствам и (или) сельскохозяйственной технике).

3) төменгі бөліністер үшін өтінім берілген жылдың алдындағы жылы қайтарылған ҚҚС сомасын шегере отырып төленген салықтар сомасының 50% мөлшерін құрайды.
Өтінім беруші ресми өкіл (дистрибьютор)/трейдер / еншілес компания болып табылатын өтінімдер бойынша осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген түрі бойынша шығындардың бір бөлігін өтеудің шекті мөлшері:
1) жоғарғы бөліністегі тауарлар үшін қайтарылған ҚҚС сомасын шегере отырып, өтінім беруші мен өндіруші бірлесіп, өтінім берген жылдың алдындағы жылы төленген салықтар сомасының 100% мөлшерінде;
2) орташа бөліністегі тауарлар үшін қайтарылған ҚҚС сомасын шегере отырып, өтінім беруші мен өндіруші бірлесіп өтінім берген жылдың алдындағы жылы төленген салықтар сомасының 80% мөлшерінде;
3) төменгі бөліністегі тауарлар үшін қайтарылған ҚҚС сомасын шегере отырып, өтінім беруші мен өндіруші бірлесіп өтінім берген жылдың алдындағы жылы төленген салықтар сомасының 50% мөлшерін құрайды.
Бұл ретте өтінімдерді ағымдағы қаржы жылына бір ғана өтініш беруші (бір/бір еншілес компания, ресми өкіл (дистрибьютор/трейдер) береді.
Осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген түрі бойынша шығындар бөлігінің жиынтық мөлшері, өтініш берушілерді қоспағанда, ағымдағы қаржы (күнтізбе) жылында бір отандық өндірушіге (өндірілген өнімді өткізетін өтініш берушінің еншілес компаниялары мен ресми өкілдіктері (дистрибьюторлары) берген өтінімдер санына қарамастан) 75 000 (жетпіс бес мың) АЕК аспауы тиіс, Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларымен Көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 30 мамырдағы № 303 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28283 болып тіркелген) (бұдан әрі - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 27 мамырдағы № 293 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28261 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларымен ауыл шаруашылығы техникасын өнеркәсіптік жинау туралы Келісім (Бұдан әрі - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 30 мамырдағы № 304 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28282 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларымен көлік құралдарына және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасына компоненттерді өнеркәсіптік жинау туралы Келісім (Бұдан әрі - Келісім көлік құралдарына және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасына компоненттерді өнеркәсіптік құрастыру туралы).

Возмещение части затрат, при доставке товаров собственным автотранспортом производится из расчета 0,04 МРП на 1 (один) километр пробега. Расчет расстояния исчисляется с открытых источников, интернет ресурсов от пункта разгрузки груза и место погрузки груза, указанных в международной товарно-транспортной накладной.
Если заявителем были понесены затраты по перевозке, в ходе которой были использованы несколько видов транспорта, то часть затрат по каждому виду транспорта будут возмещены в соответствии с условиями настоящего пункта.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Оператор размещает в республиканских средствах массовой информации и на веб-портале объявление о приеме заявок с указанием веб-портала приема заявок, даты и времени завершения приема заявок.
Прием заявок завершается не ранее, чем через месяц после опубликования объявления в средствах массовой информации и на веб-портале.
Заявки, поступившие после даты завершения их приема, подлежат отклонению с направлением соответствующего уведомления заявителю.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Заявитель при направлении заявки для получения возмещения части затрат, указанных в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил прилагает следующие подтверждающие документы в электронном формате "PDF" (Portable Document Format) (Портейбл Документ Формат):
1) копия сертификата о происхождении товара в форме СТ-KZ, либо декларации о соответствии, либо индустриального сертификата, действующего на возмещаемый период;
2) копия сертификата о происхождении товара по договорам поставки товаров оформляемого при экспорте (исключительно для официальных представителей (дистрибьюторов)/трейдеров/дочерних компаний).
3) копии договоров на поставку товаров, заключенные между заявителем и покупателем;
4) копии договоров по реализации отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, заключенных между заявителем и производителем (исключительно для официальных представителей (дистрибьюторов)/трейдеров);
5) копии счетов-фактур (инвойса), актов выполненных работ, услуг и актов сверки взаиморасчетов, скрепленные подписью первых руководителей и печатью (при наличии).
При отсутствии актов сверки взаиморасчетов, скрепленные подписью первых руководителей и печатью (при наличии) предоставляются платежные документы, подтверждающие факт оплаты заявителем работ, услуг, оформленные в установленном законодательством порядке Республики Казахстан в области бухгалтерского учета и финансовой отчетности и копии счетов на оплату (если предусмотрены в платежных документах).
Если услугодателем выступает нерезидент Республики Казахстан, взамен документов, указанных в подпункте 3) настоящего пункта, предоставляются документы, подтверждающие факт оказания услуги, платежные документы, подтверждающие факт оплаты заявителем работ, услуг и копии счетов на оплату (если предусмотрены в платежных документах).

Тауарларды өз автокөлігімен жеткізу кезінде шығындардың бір бөлігін өтеу жүрістің 1 (бір) километріне 0,04 АЕК есебінен жүргізіледі. Қашықтықты есептеу ашық көздерден, жүкті түсіру пунктінен интернет ресурстардан және халықаралық тауар-көлік жүкқұжатында көрсетілген жүкті тиеу орнынан есептеледі.
Егер өтініш беруші көліктің бірнеше түрі пайдаланылған тасымалдау шығындарын шеккен болса, онда көліктің әрбір түрі бойынша шығындардың бір бөлігі осы тармақтың шарттарына сәйкес өтелетін болады.";
14 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Оператор өтінімдерді қабылдау веб-порталын, өтінімдерді қабылдаудың аяқталу күні мен уақытын көрсете отырып, өтінімдерді қабылдау туралы хабарландыруды республикалық бұқаралық ақпарат құралдарында және веб-порталда орналастырады.
Өтінімдерді қабылдау бұқаралық ақпарат құралдарында және веб-порталда хабарландыру жарияланғаннан кейін бір айдан кейін аяқталады.
Оларды қабылдау аяқталған күннен кейін келіп түскен өтінімдер өтініш берушіге тиісті хабарлама жіберіле отырып, қабылданбауға жатады.";
17 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Өтінім беруші осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген шығындардың бір бөлігін өтеуді алу үшін өтінім жіберген кезде мынадай растайтын құжаттарды "PDF (Portable Document Format)" (Портейбл құжат Формат)" электрондық форматында қоса береді:
1) СТ-KZ нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың не сәйкестік туралы декларацияның не өтелетін кезеңге қолданыстағы индустриялық сертификаттың не тауардың шығу тегі туралы сертификаттың көшірмесі;
2) экспорт кезінде рәсімделетін тауарларды жеткізу шарттары бойынша тауардың шығу тегі туралы сертификаттың көшірмесі (тек ресми өкілдер (дистрибьюторлар)/трейдерлер/еншілес компаниялар үшін);
3) өтініш беруші мен сатып алушы арасында жасалған тауарларды жеткізуге арналған шарттардың көшірмелері;
4) өтінім беруші мен өндіруші арасында жасалған отандық өңдеуші өнеркәсіптік тауарлар мен қызметтерді іске асыру жөніндегі шарттардың көшірмелері (тек ресми өкілдер (дистрибьюторлар)/трейдерлер/ еншілес компаниялар үшін);
5) Бірінші басшылардың қолымен, мөрмен (бар болса) бекітілген шот-фактуралардың (инвойстың), орындалған жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің актілерінің және өзара есеп айырысуларды салыстыру актілерінің көшірмелері.
Бірінші басшылардың қолымен, мөрмен (бар болса) бекемделген өзара есеп айырысуларды салыстыру актілері болмаған кезде өтініш берушінің Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік саласындағы заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу фактісін растайтын төлем құжаттары және төлем шоттарының көшірмелері (егер төлем құжаттарында көзделсе) ұсынылады.
Егер көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының бейрезиденті болса, осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген құжаттардың орнына қызмет көрсету фактісін растайтын құжаттар, өтініш берушінің жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді төлеу фактісін растайтын төлем құжаттары және төлем шоттарының көшірмелері (егер төлем құжаттарында көзделсе) ұсынылады.

6) копия Соглашения о промышленной сборке транспортных средств либо Соглашения о промышленной сборке сельскохозяйственной техники либо Соглашения о промышленной сборке компонентов к транспортным средствам и (или) сельскохозяйственной технике в соответствии со статьями 62, 63, 64 Закона (при наличии);
7) расшифровка к акту выполненных работ/оказанных услуг (при отсутствии соответствующей информации в акте выполненных работ/оказанных услуг);
8) в зависимости от вида транспорта предоставляются следующие документы:
1) при перевозке автомобильным транспортом:
международная товарно-транспортная накладная;
копия свидетельства о регистрации транспортного средства (предоставляется при перевозке собственным автотранспортом);
2) при перевозке железнодорожным транспортом:
железнодорожная транспортная накладная;
перечень выполненных работ, оказанных услуг к договору о перевозке (если в акте выполненных работ/оказанных услуг не отражена полная информация о них);
3) при перевозке воздушным транспортом:
грузовая авианакладная;
4) при перевозке морским транспортом:
коносамент или морская накладная.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:

6) Заңның 62, 63, 64 - баптарына сәйкес көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісімнің не Ауыл шаруашылығы техникасын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісімнің не көлік құралдарына және (немесе)ауыл шаруашылығы техникасына компоненттерді өнеркәсіптік құрастыру туралы келісімнің көшірмесі (болған кезде);
7) орындалған жұмыстар/көрсетілген қызметтер актісіне таратып жазу;
8) көлік түріне байланысты келесі құжаттар ұсынылады:
1) Автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде:
халықаралық тауар-көлік жүкқұжаты;
көлік құралын тіркеу туралы куәліктің көшірмесі (өз автокөлігімен тасымалдау кезінде ұсынылады);
2) Теміржол көлігімен тасымалдау кезінде:
темір жол көлік жүкқұжаты;
тасымалдау туралы шартқа орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің тізбесі (егер орындалған жұмыстар/көрсетілген қызметтер актісінде олар туралы толық ақпарат көрсетілмесе);
3) әуе көлігімен тасымалдау кезінде:
әуе жүк қоймасы;
4) теңіз көлігімен тасымалдау кезінде:
коносамент немесе теңіз жүкқұжаты.";
22 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"22. При неполноте и несоответствии заявки и представленных документов требованиям настоящих Правил, а также нарушения заявителем принятых встречных обязательств по заключенному соглашению/соглашениям в части увеличения объема доходов валютной выручки от реализации продукции/услуг не менее чем на 10% в течение 2 (двух) лет, Оператор в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней направляет соответствующие замечания заявителю посредством веб-портала, а также на электронную почту заявителя.
При неполноте и несоответствии вновь представленных документов требованиям настоящих Правил, Оператор в течение 30 (тридцати) рабочих дней направляет посредством веб-портала, а также на электронную почту заявителя повторное уведомление.";

"22. Өтінім мен ұсынылған құжаттар осы Қағидалардың талаптарына толық және сәйкес келмеген, сондай-ақ өтініш беруші жасалған келісім/келісімдер бойынша 2 (екі) жыл ішінде өнімді сатудан және қызмет көрсетуден түскен валюталық түсім кірістерінің көлемін кемінде 10% - ға ұлғайту бөлігінде қабылданған қарсы міндеттемелерді бұзған жағдайда Оператор 15 (он бес) жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы өтініш берушіге, сондай-ақ өтініш берушінің электрондық поштасына тиісті ескертулер жібереді.
Жаңадан ұсынылған құжаттар осы Қағидалардың талаптарына толық және сәйкес келмеген жағдайда Оператор 30 (отыз) жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы, сондай-ақ өтініш берушінің электрондық поштасына қайта хабарлама жібереді.";

пункты 24 и 25 изложить в следующей редакции:
"24. В соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) до принятия решения об отказе в возмещении части затрат Оператор не позднее 3 (трех) рабочих дней до окончания срока рассмотрения заявки направляет заявителю уведомление о предварительном решении об отказе в возмещении части затрат заявителя, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности заявителю выразить позицию по предварительному решению. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
В соответствии с пунктом 4 статьи 73 АППК РК, в случае устного выражения заявителем своего возражения Оператор ведет протокол заслушивания.

24 және 25 - тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес өтініш беруші шығындарының бір бөлігін өтеуден бас тарту туралы шешім қабылданғанға дейін Оператор өтінімді қарау мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей өтініш берушіге алдын ала шешім, сондай-ақ өтініш берушіге алдын ала шешім бойынша өз ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін уақытын және тыңдауды өткізу орнын (тәсілі) жібереді. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Өтініш беруші өз қарсылығын ауызша білдірген жағдайда, Оператор тыңдау хаттамасын жүргізеді.

25. Оператор в течение 7 (семи) рабочих дней со дня принятия решения о возможности возмещения части затрат, заключает с заявителем (производитель) двустороннее соглашение.
Оператор в течение 7 (семи) рабочих дней со дня принятия решения о возможности возмещения части затрат, заключает с заявителем (официальный представитель (дистрибьютор)/трейдер/дочерняя компания), производителем трехстороннее соглашение.
При отказе от подписания или не подписания соглашения (двустороннего или трехстороннего) заявителем (производителем) и (или) заявителем (официальным представителем (дистрибьютором)/трейдером/дочерней компанией) в течение указанного срока, Оператором возмещение части затрат заявителю не производится.".
Приложение 2 Перечень отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки

25. Оператор шығындардың бір бөлігін өтеу мүмкіндігі туралы шешім қабылданған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде өтініш берушімен (өндіруші) және уәкілетті органмен екіжақты келісім жасасады.
Оператор шығындардың бір бөлігін өтеу мүмкіндігі туралы шешім қабылданған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде өтініш берушімен (ресми өкіл (дистрибьютор)/трейдер/еншілес компания), өндірушімен және уәкілетті органмен үшжақты келісім жасасады.
Өтініш беруші (өндіруші) және (немесе) өтініш беруші (ресми өкіл (дистрибьютор)/трейдер/еншілес компания) көрсетілген мерзім ішінде келісімге (екіжақты немесе үшжақты) қол қоюдан бас тартқан немесе қол қоймаған кезде Оператор шығындардың бір бөлігін өтеуді өтініш берушіге жүргізбейді.".
ҚР ӘРПК 73-бабының 4-тармағына сәйкес, өтініш беруші өз қарсылығын ауызша білдірген жағдайда, Оператор тыңдау хаттамасын жүргізеді.".
2 Қосымшаға Сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін өңдеу өнеркәсібінің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтердің тізбесі