О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 166 "Об утверждении форм налоговой отчетности и правил их составления"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2023 года № 234. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 марта 2023 года № 32022. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 24.12.2024 № 869.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 24.12.2024 № 869 (вводится в действие с 01.01.2025).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 166 "Об утверждении форм налоговой отчетности и правил их составления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16448) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 206 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах составления налоговой отчетности "Декларация по налогу на транспортные средства, по земельному налогу и налогу на имущество (форма 700.00)", утвержденных указанным приказом:
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение 1 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 марта 2023 года № 234
Приложение 1
к Правилам составления
налоговой отчетности
"Декларация по налогу
на транспортные средства,
по земельному налогу
и налогу на имущество

"Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 166 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 3 наурыздағы № 234 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 наурызда № 32022 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 869 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 24.12.2024 № 869 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 166 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16448 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 206-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Көлік құралдары салығы, жер салығы мен мүлік салығы бойынша декларация (700.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидаларында:
көрсетілген Қағидалардың 1-қосымшасы осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидалардың 2-қосымшасы осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 3 наурыздағы
№ 234 бұйрығына
1-қосымша
"Көлік құралдары салығы,
жер салығы мен мүлік салығы
бойынша декларация

(форма 700.00)"
Коды налоговых льгот:
№ кода налоговых льгот
Наименование кода налоговых льгот
1
юридические лица, определенные пунктом 3 статьи 290 Налогового кодекса и пунктом 1 статьи 291 Налогового кодекса
2
организации, осуществляющие деятельность на территориях специальных экономических зон, – по земельным участкам, расположенным на территории специальной экономической зоны и используемым при осуществлении приоритетных видов деятельности, указанных в статье 708 Налогового кодекса, с учетом положений, установленных главой 79 Налогового кодекса
3
организации, реализующие инвестиционный приоритетный проект, – по земельным участкам, используемым для реализации инвестиционного приоритетного проекта, с учетом положений, установленных статьей 712 Налогового кодекса
4
организация, осуществляющая деятельность по организации и проведению международной специализированной выставки на территории Республики Казахстан
5
оздоровительные детские учреждения – по земельным участкам, используемым ими в деятельности таких детских оздоровительных учреждений по оздоровлению детей
6
государственные предприятия, основным видом деятельности которых является выполнение работ по противопожарному устройству лесов, борьбе с пожарами, вредителями и болезнями лесов, воспроизводству природных биологических ресурсов и повышению экологического потенциала лесов – по земельным участкам, используемым ими в данной деятельности
7
государственные предприятия рыбовоспроизводственного назначения – по земельным участкам, используемым ими в деятельности по воспроизводству рыбы
8
лечебно-производственные предприятия при психоневрологических и туберкулезных учреждениях
9
технологические парки – по земельным участкам, используемым для осуществления основного вида деятельности, предусмотренного Предпринимательским кодексом Республики Казахстан
10

(700.00-нысан)" салық
есептілігін жасау қағидаларына
1-қосымша
Салықтық жеңілдіктер кодтары:
Салықтық жеңілдіктер кодының №
Салықтық жеңілдіктер кодының атауы
1
Салық кодексінің 290-бабы 3-тармағында және 291-бабының 1-тармағында айқындалған заңды тұлғалар
2
арнайы экономикалық аймақтар аумағында қызметін жүзеге асыратын ұйымдар – арнайы экономикалық аймақтар аумағында орналасқан және Салық кодексінің 79-тарауында белгіленген ережелерді ескере отырып, Салық кодексінің 708-бабында көрсетілген қызметтің басым түрлерін жүзеге асыру кезінде пайдаланатын жер учаскелері бойынша
3
инвестициялық басым жобаны іске асыратын ұйымдар – Салық кодексінің 712-бабында белгіленген ережелерді ескере отырып, инвестициялық басым жобаны іске асыру үшін пайдаланатын жер учаскелері бойынша
4
Қазақстан Республикасының аумағында халықаралық мамандандырылған көрмені ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйым
5
балаларды сауықтыру мекемелері – осындай балаларды сауықтыру мекемелерінің балаларды сауықтыру жөніндегі өздерінің қызметінде пайдаланатын жер учаскелері бойынша
6
негiзгi қызмет түрi ормандарды өртке қарсы жайластыру, өртке, орман зиянкестерi мен ауруларына қарсы күрес, табиғи биологиялық ресурстардың өсімін молайту және ормандардың экологиялық әлеуетiн арттыру жөнiндегi жұмыстарды орындау болып табылатын мемлекеттiк кәсiпорындар – өздері осы қызметте пайдаланатын жер учаскелері бойынша
7
балықты ұдайы молайту мақсатындағы мемлекеттiк кәсiпорындар – өздері балықты ұдайы молайту жөніндегі қызметте пайдаланатын жер учаскелері бойынша
8
психоневрологиялық және туберкулез мекемелері жанындағы емдеу-өндірістік кәсіпорындары
9
технологиялық парктер – Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде көзделген негізгі қызмет түрін жүзеге асыру үшін пайдаланылатын жер учаскелері бойынша
10

некоммерческие организации, определенные в соответствии с пунктом 1 статьи 289 Налогового кодекса, за исключением религиозных объединений и некоммерческих организаций, указанных в пункте 4 статьи 289 Налогового кодекса
11
юридические лица, определенные пунктом 2 статьи 290 Налогового кодекса, – по земельным участкам, используемым при осуществлении видов деятельности, указанных в пункте 2 статьи 290 Налогового кодекса.
Приложение 2 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 марта 2023 года № 234
Приложение 2
к Правилам составления
налоговой отчетности
"Декларация по налогу
на транспортные средства,
по земельному налогу
и налогу на имущество

Салық кодексінің 289-бабының 4-тармағында көрсетілген діни бірлестіктер мен коммерциялық емес ұйымдарды қоспағанда, Салық кодексінің 289-бабының 1-тармағына сәйкес айқындалған коммерциялық емес ұйымдар
11
Салық кодексінің 290-бабының 2-тармағында айқындалған заңды тұлғалар – Салық кодексінің 290-бабының 2-тармағында көрсетілген қызмет түрлерін жүзеге асырған кезде пайдаланылатын жер учаскелері бойынша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 3 наурыздағы
№ 234 бұйрығына
2-қосымша
"Көлік құралдары салығы,
жер салығы мен мүлік
салығы бойынша декларация

(форма 700.00)"
Коды налоговых льгот:
№ кода налоговых льгот
Наименование кода налоговых льгот
1
юридические лица, определенные статьей 289 Налогового кодекса, за исключением религиозных объединений
2
юридические лица, определенные статьей 290 Налогового кодекса
3
организации, основным видом деятельности которых является выполнение работ (оказание услуг) в области библиотечного обслуживания
4
юридические лица по объектам водохранилищ, гидроузлов, находящимся в государственной собственности и финансируемым за счет средств бюджета
5
юридические лица по объектам гидромелиоративных сооружений, используемым для орошения земель юридических лиц-сельскохозяйственных товаропроизводителей и крестьянских или фермерских хозяйств
6
юридические лица по объектам питьевого водоснабжения
7
управляющие компании специальных экономических зон – по объектам обложения в течение пяти налоговых периодов, включая налоговый период, в котором возникло налоговое обязательство по соответствующему объекту
8
управляющая компания специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк" – по объектам обложения в течение десяти налоговых периодов, включая налоговый период, в котором возникло налоговое обязательство по соответствующему объекту
9
юридические лица по взлетно-посадочным полосам на аэродромах и терминалам аэропортов, за исключением взлетно-посадочных полос на аэродромах и терминалов аэропортов городов Астана и Алматы
10
технологические парки по объектам, используемым при осуществлении ими основного вида деятельности, предусмотренного Предпринимательским кодексом Республики Казахстан
11
организация, осуществляющая деятельность по организации и проведению международной специализированной выставки на территории Республики Казахстан
12
юридические лица, определенные пунктом 1 статьи 291 Налогового кодекса
13
организации, осуществляющие деятельность на территориях специальных экономических зон, с учетом положений, установленных главой 79 Налогового кодекса
14
юридические лица, определенные в перечне, утвержденном уполномоченным государственным органом, осуществляющим руководство и межотраслевую координацию в сфере жилищных отношений по согласованию с уполномоченным органом в области налоговой политики – по объектам налогообложения, предоставленным в рамках реализации государственных и (или) правительственных программ жилищного строительства по договорам долгосрочной аренды жилища физическому лицу, являющемуся участником такой программы.

(700.00-нысан)" салық
есептілігін жасау қағидаларына
2-қосымша
Салықтық жеңілдіктер кодтары:
Салықтық жеңілдіктер кодының
Салықтық жеңілдіктер кодының атауы:
1
дiни бiрлестiктердi қоспағанда, Салық кодексінің 289-бабында айқындалған заңды тұлғалар
2
Салық кодексінің 290-бабында айқындалған заңды тұлғалар
3
негiзгi қызмет түрi кiтапханалық қызмет көрсету саласындағы жұмыстарды орындау (қызметтер көрсету) болып табылатын ұйымдар
4
мемлекеттiк меншіктегі және бюджет қаражаты есебiнен қаржыландырылатын су қоймаларының, су тораптарының объектiлерi бойынша заңды тұлғалар
5
ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушi заңды тұлғалардың және шаруа немесе фермер қожалықтарының жерін суару үшiн пайдаланылатын гидромелиоративтік құрылыс объектiлерi бойынша заңды тұлғалар
6
ауыз сумен жабдықтау объектілері бойынша заңды тұлғалар
7
арнайы экономикалық аймақтардың басқарушы компаниялары – тиісті объект бойынша салық міндеттемесі туындаған салық кезеңін қоса алғанда, он салық кезеңі ішінде салық салу объектілері бойынша
8
"Ұлттық индустриалдық мұнай химиялық технопаркі" арнайы экономикалық аймақтардың басқарушы компаниялары – тиісті объект бойынша салық міндеттемесі туындаған салық кезеңін қоса алғанда, он салық кезеңі ішінде салық салу объектілері бойынша
9
Астана және Алматы қалаларының әуеайлақтарындағы ұшу-қону жолақтарын және әуежайларының терминалдарын қоспағанда, әуеайлақтардағы ұшу-қону жолақтары және әуежайлардың терминалдары бойынша заңды тұлғалар
10
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде көзделген негізгі қызмет түрін өздері жүзеге асырған кезде пайдаланатын объектілер бойынша технологиялық парктер
11
Қазақстан Республикасының аумағында халықаралық мамандандырылған көрмені ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйым
12
Салық кодексінің 291-бабының 1-тармағында айқындалған заңды тұлғалар
13
Салық кодексінің 79-тарауында белгіленген ережелер ескеріле отырып, арнайы экономикалық аймақтар аумақтарында қызметін жүзеге асыратын ұйымдар
14
тұрғын үй қатынастары саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган салық саясаты саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша бекіткен тізбеде айқындалған заңды тұлғалар – салықты мемлекеттік және (немесе) үкіметтік тұрғын үй құрылысы бағдарламаларын іске асыру шеңберінде осы бағдарламаға қатысушы болып табылатын жеке тұлғаға тұрғынжайды ұзақ мерзімді жалдау шарттары бойынша берілген салық салу объектілері