О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-77 "Об утверждении предельных цен на торговое наименование лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 марта 2023 года № 39. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2023 года № 32108
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-77 "Об утверждении предельных цен на торговое наименование лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23886) следующие изменения и дополнения:
в предельных ценах на торговое наименование лекарственных средств в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приложением 1 к указанному приказу:
строку, порядковый номер 356, изложить в следующей редакции:
"
356
Ультравист®
Йопромид
Раствор для внутрисосудистого введения, 370 мг йода/мл, 50 мл, № 10
V08AB05
РК-ЛС-5№015635
Флакон
7 970,04
";
строки, порядковые номера 381 и 382, изложить в следующей редакции:
"
381
Кетамин
Кетамин
Раствор для инъекций, 50 мг/мл, 10 мл, № 5
N01AX03
РК-ЛС-5№003486
Флакон
803,64
382
КЕТАМИН-САНТО®
Кетамин
Раствор для инъекций, 50 мг/мл, № 5
N01AX03
РК-ЛС-5№024627
Ампула
670,91
";
строку, порядковый номер 612, изложить в следующей редакции:
"
612
Вакцина лиофилизированная глютамат БЦЖ для внутрикожного введения
Нет данных
Лиофилизат для приготовления суспензии для внутрикожного введения в комплекте с растворителем, 20 доз, 1 мл, № 50
J07AN01
РК-БП-5№024254
Флакон
5 084,99
";
строки, порядковые номера 689 и 690, изложить в следующей редакции:
"
689
Микразим®
Нет данных
Капсулы, 25000 ЕД, № 20
A09AA02
РК-ЛС-5№016742
Капсула
174,48
690
Микразим®
Нет данных
Капсулы, 25000 ЕД, № 50
A09AA02
РК-ЛС-5№016742
Капсула
124,51
";
строки, порядковые номера 914 и 915, изложить в следующей редакции:
"
914
Прамиксол
Прамипексол
Таблетки, 0.25 мг, № 30
N04BC05
РК-ЛС-5№023798
Таблетка
67,34
915
Прамиксол
Прамипексол
Таблетки, 1 мг, № 30
N04BC05
РК-ЛС-5№023799
Таблетка
223,56
";
строку, порядковый номер 1010, изложить в следующей редакции:
"
1010
Зомактон
Соматропин

"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың саудалық атауына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-77 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 17 наурыздағы № 39 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 наурызда № 32108 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1."Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың саудалық атауына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-77 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23886 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі дәрілік заттардың саудалық атауына арналған шекті бағаларда:
реттік нөмірі 356-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
356
Ультравист®
Йопромид
Тамыр ішіне енгізуге арналған ерітінді, 370 мг йод/мл, 50 мл, №10
V08AB05
ҚР-ДЗ-5№015635
Құты
7 970,04
";
реттік нөмірлері 381 және 382-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
381
Кетамин
Кетамин
Инъекцияға арналған ерітінді, 50 мг/мл, 10 мл, №5
N01AX03
ҚР-ДЗ -5№003486
Құты
803,64
382
КЕТАМИН-САНТО®
Кетамин
Инъекцияға арналған ерітінді, 50 мг/мл, №5
N01AX03
ҚР-ДЗ -5№024627
Ампула
670,91
";
реттік нөмірі 612-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
612
Тері ішіне енгізуге арналған лиофилизацияланған глютамат БЦЖ вакцинасы
Деректер жоқ
Тері ішіне енгізу үшін суспензия дайындауға арналған лиофилизат еріткішпен жиынтықта, 20 доза, 1 мл, №50
J07AN01
ҚР-ДЗ-5№024254
Құты
5 084,99
";
реттік нөмірлері 689 және 690-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
689
Микразим®
Деректер жоқ
Капсулалар, 25000 ӘБ, №20
A09AA02
ҚР-ДЗ-5№016742
Капсула
174,48
690
Микразим®
Деректер жоқ
Капсулалар, 25000 ӘБ, №50
A09AA02
ҚР-ДЗ-5№016742
Капсула
124,51
";
реттік нөмірлері 914 және 915-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
914
Прамиксол
Прамипексол
Таблеткалар, 0.25 мг, №30
N04BC05
ҚР-ДЗ-5№023798
Таблетка
67,34
915
Прамиксол
Прамипексол
Таблеткалар, 1 мг, №30
N04BC05
ҚР-ДЗ-5№023799
Таблетка
223,56
";
реттік нөмірі 1010-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1010
Зомактон
Соматропин

Порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций в комплекте с растворителем, 4 мг, № 1
H01AC01
РК-ЛС-5№016805
Флакон
38 775,09
";
строку, порядковый номер 1207, изложить в следующей редакции:
"
1207
Сандиммун® Неорал®
Циклоспорин
Капсулы, 25 мг, № 50
L04AD01
РК-ЛС-5№003793
Капсула
146,28
";
строки, порядковые номера 1304 и 1305, изложить в следующей редакции:
"
1304
ТикоВак Джуниор (вакцина против клещевого вирусного энцефалита культуральная инактивированная очищенная сорбированная)
Нет данных
Суспензия для внутримышечного введения, 0,25 мл/доза, 0.25 мл, № 1
J07BA01
РК-БП-5№024994
Шприц
11 313,92
1305
ТикоВак (вакцина против клещевого вирусного энцефалита культуральная инактивированная очищенная сорбированная)
Нет данных
Суспензия для внутримышечного введения, 0,5 мл/доза, 0.5 мл, № 1
J07BA01
РК-БП-5№024995
Шприц
12 157,10
";
строки, порядковые номера 1363 и 1364, изложить в следующей редакции:
"
1363
Эменд
Апрепитант
Капсулы, 80 мг, № 2
A04AD12
РК-ЛС-5№015508
Капсула
7 376,97
1364
Эменд
Апрепитант
Капсулы, 125 мг, № 1
A04AD12
РК-ЛС-5№015509
Капсула
8 870,93
";
строку, порядковый номер 1505, изложить в следующей редакции:
"
1505
Гидрокортизон
Гидрокортизон
Мазь для наружного применения, 1%, 10 гр, № 1
D07AA02
РК-ЛС-5№009806
Туба
475,80
";
строку, порядковый номер 1577, изложить в следующей редакции:
"
1577
Диклоген
Диклофенак
Раствор для внутривенного и внутримышечного введения, 75мг/3мл, 3 мл, № 5
M01AB05
РК-ЛС-5№011701
Ампула
29,90
";
строки, порядковые номера 1686 и 1687, изложить в следующей редакции:
"
1686
Випромид
Йопромид
Раствор для внутрисосудистого введения, 370 мг йода/мл, 100 мл № 1
V08AB05
РК-ЛС-5№022721
Флакон
13 780,79
1687
Випромид
Йопромид
Раствор для внутрисосудистого введения, 370 мг йода/мл, 50 мл, № 1
V08AB05
РК-ЛС-5№022721
Флакон
7 970,04
";
строку, порядковый номер 1965, изложить в следующей редакции:
"
1965
Вакцина против кори, паротита и краснухи живая аттенуированная (лиофилизированная)
Нет данных
Лиофилизат для приготовления раствора для подкожного введения в комплекте с растворителем, 1 доза, № 50
J07BD52
РК-БП-5№013464
Флакон
3 046,00
";
строку, порядковый номер 2032, изложить в следующей редакции:
"
2032
Креон® 25000
Нет данных
Капсулы, содержащие минимикросферы, покрытые кишечнорастворимой оболочкой, 300 мг, № 20
A09AA02
РК-ЛС-5№010898
Капсула
208,76
";
строку, порядковый номер 2078, изложить в следующей редакции:
"
2078
Гамманорм
Нет данных
Раствор для инъекций, 165 мг/мл, 10 мл, № 1
J06BA01
РК-ЛС-5№018320
Флакон
64 578,67
";
строку, порядковый номер 2443, изложить в следующей редакции:
"
2443
Тирозол®
Тиамазол
Таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 5 мг, № 50

Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ еріткішпен жиынтықта, 4 мг, №1
H01AC01
ҚР-ДЗ-5№016805
Құты
38 775,09
";
реттік нөмірі 1207-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1207
Сандиммун® Неорал®
Циклоспорин
Капсулалар, 25 мг, №50
L04AD01
ҚР-ДЗ-5№003793
Капсула
146,28
";
реттік нөмірлері 1304 және 1305-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1304
ТикоВак Джуниор (инактивтендірілген тазартылған сіңірілген культуралды вирустық кене энцефалитіне қарсы вакцина)
Деректер жоқ
Бұлшықет ішіне енгізуге арналған суспензия, 0,25 мл/доза, 0.25 мл, №1
J07BA01
ҚР-БП-5№024994
Шприц
11 313,92
1305
ТикоВак (инактивтендірілген тазартылған сіңірілген культуралды вирустық кене энцефалитіне қарсы вакцина)
Деректер жоқ
Бұлшықет ішіне енгізуге арналған суспензия, 0,5 мл/доза, 0.5 мл, №1
J07BA01
ҚР-БП-5№024995
Шприц
12 157,10
";
реттік нөмірлері 1363 және 1364-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1363
Эменд
Апрепитант
Капсулалар, 80 мг, № 2
A04AD12
ҚР-ДЗ-5№015508
Капсула
7 376,97
1364
Эменд
Апрепитант
Капсулалар, 125 мг, № 1
A04AD12
ҚР-ДЗ-5№015509
Капсула
8 870,93
";
реттік нөмірі 1505-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1505
Гидрокортизон
Гидрокортизон
Сыртқа қолдануға арналған жақпамай, 1%, 10 гр, №1
D07AA02
ҚР-ДЗ-5№009806
Сықпа
475,80
";
реттік нөмірі 1577-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1577
Диклоген
Диклофенак
Вена ішіне және бұлшықет ішіне енгізуге арналған ерітінді, 75мг/3мл, 3 мл, № 5
M01AB05
ҚР-ДЗ -5№011701
Ампула
29,90
";
реттік нөмірлері 1686 және 1687- жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1686
Випромид
Йопромид
Тамыр ішіне енгізуге арналған ерітінді, 370 мг йод/мл, 100 мл № 1
V08AB05
ҚР-ДЗ-5№022721
Құты
13 780,79
1687
Випромид
Йопромид
Тамыр ішіне енгізуге арналған ерітінді, 370 мг йод/мл, 50 мл, №1
V08AB05
ҚР-ДЗ-5№022721
Құты
7 970,04
";
реттік нөмірі 1965-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1965
Қызылшаға, паротитке және қызамыққа қарсы аттенуирленген лиофилизацияланған тірі вакцина
Деректер жоқ
Тері астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат еріткішпен жиынтықта, 1 доза, №50
J07BD52
ҚР-БП-5№013464
Құты
3 046,00
";
реттік нөмірі 2032-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2032
Креон® 25000
Деректер жоқ
Құрамында кішімикросфералар бар ішекте еритін қабықпен қапталған капсулалар, 300 мг, №20
A09AA02
ҚР-ДЗ-5№010898
Капсула
208,76
";
реттік нөмірі 2078-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2078
Гамманорм
Деректер жоқ
Инъекцияға арналған ерітінді, 165 мг/мл, 10 мл, №1
J06BA01
ҚР-ДЗ-5№018320
Құты
64 578,67
";
реттік нөмірі 2443-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2443
Тирозол®
Тиамазол
Үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар, 5 мг, №50

H03BB02
РК-ЛС-5№020723
Таблетка
31,22
";
строку, порядковый номер 2532, изложить в следующей редакции:
"
2532
Левомицетин
Хлорамфеникол
Порошок для приготовления раствора для инъекций, 1 г, № 40
J01BA01
РК-ЛС-5№009793
Флакон
425,58
";
строки, порядковые номера 2597 и 2598, изложить в следующей редакции:
"
2597
Сандиммун® Неорал®
Циклоспорин
Капсулы, 100 мг, № 50
L04AD01
РК-ЛС-5№003822
Капсула
568,22
2598
Экорал
Циклоспорин
Капсулы, 25 мг, № 50
L04AD01
РК-ЛС-5№009869
Капсула
139,14
";
дополнить строками, порядковые номера 2674, 2675, 2676, 2677, 2678, 2679 и 2680, следующего содержания:
"
2674
Вакцина лиофилизированная глютамат БЦЖ для внутрикожного введения
Нет данных
Лиофилизат для приготовления суспензии для внутрикожного введения в комплекте с растворителем, №50
J07AN01
РК-ЛС-5№025165
Флакон
2 400,08
2675
Дексаметазон
Дексаметазон
Капли глазные, 0,1 %, 10 мл, № 1
S01BA01
РК-ЛС-5№010723
Флакон
216,00
2676
Кометад
Колистиметат натрия
Порошок для приготовления раствора для внутривенного введения или ингаляций, 1e+006 МЕ, 80 мг, № 1
J01XB01
РК-ЛС-5№025454
Флакон
5 682,53
2677
Макронорм
Макрогол
Порошок для приготовления раствора для приема внутрь, № 4
A06AD65
РК-ЛС-5№024691
Пакетик
856,82
2678
Метронидазол
Метронидазол
Таблетки, 250 мг, № 10
J01XD01
РК-ЛС-5№011223
Таблетка
3,58
2679
КОЛИКИД®
Симетикон
Суспензия оральная, 40 мг/мл, № 1
A03AX13
РК-ЛС-5№023904
Банка
1 502,78
2680
Парацетамол
Парацетамол
Таблетки, 0,5 г, № 20
N02BE01
РК-ЛС-5№008635
Таблетка
7,86
";
в предельных ценах на торговое наименование медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приложением 2 к указанному приказу:
строку, порядковый номер 840, изложить в следующей редакции:
"
840
Калоприемник однокомпонентный Beestox, дренируемый и недренируемый, в различных вариантах исполнения
Вариант исполнения 3: Калоприемник однокомпонентный дренируемый со встроенной гидроколлоидной адгезивной пластиной, отверстием 10-80 мм, нетканой прокладкой с двух сторон, без карбонового фильтра, с зажимом. Недренируемый калоприемник предназначен для однократного применения, опорожнению не подлежит. Емкость дренируемого калоприемника имеет пластиковую застежку-зажим или застежку на липучке, позволяющие удалять содержимое и промывать калоприемник, не снимая его со стомы. В мешок интегрирован угольный фильтр, который нейтрализует неприятный запах и обеспечивает отток газов, предотвращая слипание стенок мешка. Срок годности: 3 года.
штука
РК-ИМН-5№017926
674,05
".
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

H03BB02
ҚР-ДЗ-5№020723
Таблетка
31,22
";
реттік нөмірі 2532-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2532
Левомицетин
Хлорамфеникол
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ, 1 г, №40
J01BA01
ҚР-ДЗ-5№009793
Құты
425,58
";
реттік нөмірлері 2597 және 2598- жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
2597
Сандиммун® Неорал®
Циклоспорин
Капсулалар, 100 мг, № 50
L04AD01
ҚР-ДЗ-5№003822
Капсула
568,22
2598
Экорал
Циклоспорин
Капсулалар, 25 мг, №50
L04AD01
ҚР-ДЗ -5№009869
Капсула
139,14
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 2674, 2675, 2676, 2677, 2678, 2679 және 2680-жолдармен толықтырылсын:
"
2674
Тері ішіне енгізуге арналған лиофилизацияланған глютамат БЦЖ вакцинасы
Деректер жоқ
Тері ішіне енгізу үшін суспензия дайындауға арналған лиофилизат еріткішпен жиынтықта, №50
J07AN01
ҚР-ДЗ-5№025165
Құты
2 400,08
2675
Дексаметазон
Дексаметазон
Көзге тамызатын дәрі, 0,1 %, 10 мл, №1
S01BA01
ҚР-ДЗ-5№010723
Құты
216,00
2676
Кометад
Натрий колистиметаты
Ингаляцияға немесе вена ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ, 1e+006, 80 мг, №1
J01XB01
ҚР-ДЗ-5№025454
Құты
5 682,53
2677
Макронорм
Макрогол
ішке қабылдау үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ, №4
A06AD65
ҚР-ДЗ-5№024691
Пакет
856,82
2678
Метронидазол
Метронидазол
Таблеткалар, 250 мг, №10
J01XD01
ҚР-ДЗ-5№011223
Таблетка
3,58
2679
КОЛИКИД®
Симетикон
Ішуге арналған суспензия, 40 мг/мл, №1
A03AX13
ҚР-ДЗ -5№023904
Банка
1 502,78
2680
Парацетамол
Парацетамол
Таблеткалар, 0,5 г, № 20
N02BE01
ҚР-ДЗ-5№008635
Таблетка
7,86
";
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшамен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық бұйымдардың саудалық атауына шекті бағаларда:
реттік нөмірі 840-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
840
Бір компонентті нәжісқабылдағыш Beestox, дренаждалатын және дренаждалмайтын, әр түрлі орындалу нұсқаларында
3 орындалу нұсқасы: Нәжісқабылдағыш бір компонентті дренаждалатын гидроколлоидты адгезивті пластина орнатылған, тесігі 10-80 мм, тоқылмаған төсемімен екі жағынан, карбон сүзгісінсіз, қысқышымен. Дренаждалмайтын нәжісқабылдағыш бір рет пайдалануға арналған, босатуға болмайды. Дренаждалатын нәжісқабылдағыш ыдысында ішіндегісін кетіруге және нәжісқабылдағышты стомадан шешпестен жууға көмектесетін пластик ілгек-қысқыш немесе жабысатын ілгегі болады. Қапшыққа жағымсыз иістерді кетіретін көмір сүзгісі орнатылған және қапшық қабырғасының жабысуын болдырмастан газдардың қайтуын қамтамасыз етеді. Жарамдылық мерзімі: 3 жыл.
дана
ҚР-ММБ-5№017926
674,05
".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
_________________
_________________

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті
қорғау және дамыту агенттігі
_________________
_________________