О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-02/584 "Об утверждении фитосанитарных нормативов, форм фитосанитарного учета, а также Правил их представления"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 марта 2023 года № 106. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2023 года № 32124
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-02/584 "Об утверждении фитосанитарных нормативов, форм фитосанитарного учета, а также Правил их представления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11913) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О защите растений" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
формы фитосанитарного учета, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
Правила представления форм фитосанитарного учета, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 марта 2023 года № 106
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 29 июня 2015 года
№ 15-02/584
Формы фитосанитарного учета
Формы фитосанитарного учета, предназначенные для сбора административных данных, представляются:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Формы фитосанитарного учета, предназначенные для сбора административных данных размещены на официальном интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов
Индекс формы административных данных: ФУ – 1
Периодичность: полугодовая
Отчетный период: ____ (полугодие) 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: физические лица и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля, государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений, государственные инспектора по защите растений.
Срок представления формы административных данных:

"Фитосанитариялық нормативтерді, фитосанитариялық есепке алу нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-02/584 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 20 наурыздағы № 106 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 27 наурызда № 32124 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Фитосанитариялық нормативтерді, фитосанитариялық есепке алу нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-02/584 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11913 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген фитосанитариялық есепке алу нысандары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Фитосанитариялық есепке алу нысандарын ұсыну қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 20 наурыздағы
№ 106 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 29 маусымдағы
№ 15-02/584 бұйрығына
2-қосымша
Фитосанитариялық есепке алу нысандары
Әкімшілік деректерді жинауға арналған фитосанитариялық есепке алу нысандары:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған фитосанитариялық есепке алу нысандары www.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ФУ – 1
Кезеңділігі: жартыжылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы ______ (жартыжылдық)
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке тұлғалар мен заңды тұлғалар, өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар, өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:

в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 10 июля и до 10 января следующего за отчетным периодом;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 15 июля и до 15 января следующего за отчетным периодом;

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 10 шілдеге дейін және 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 15 шілдеге дейін және 15 қаңтарға дейін;

в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 20 июля и до 20 января следующего за отчетным периодом.
Индивидуальный идентификационный номер
литр, килограмм, штук
№п/п
Наименование пестицида, биоагента
Единица измерения (литр, килограмм, штук)
Остаток на начало отчетного периода
Произведено за отчетный период
Закуплено за отчетный период
Реализовано за отчетный период
Передано за отчетный период
Наименование субъекта, которому реализованы или переданы пестициды, биоагенты
Остаток на конец отчетного периода
всего
в том числе
по импорту
внутри страны
количество
Наименование реализатора
количество
Наименование реализатора
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Наименование ____________________________________
Адрес ___________________________________________
Телефон _________________________________________
Адрес электронной почты __________________________
Исполнитель __________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) подпись
Дата "___" _________ 20__года
Место для печати (за исключением лиц,
являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о производстве
и (или) реализации пестицидов,
биоагентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов"
(индекс – ФУ – 1, периодичность полугодовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О защите растений".
3. Форма представляется:
физическими и юридическими лицами, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 10 июля и до 10 января следующего за отчетным периодом;
районной территориальной инспекцией Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 15 июля и до 15 января следующего за отчетным периодом;

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 20 шілдеге дейін және 20 қаңтарға дейін.
Жеке сәйкестендіру нөмірі
литр, килограмм, дана
Р/с№
Пестицидтің, биоагенттің атауы
Өлшем бірлігі (литр, килограмм, дана)
Есепті кезеңнің басындағы қалдық
Есепті кезеңде өндірілгені
Есепті кезеңде сатып алынғаны
Есепті кезеңде өткізілгені
Есепті кезеңде берілгені
Есепті кезеңде пестицидтер, биоагенттер өткізілген субъектілердің атауы
Есепті кезеңнің соңындағы қалдық
барлығы
Оның ішінде
Импорт бойынша
ел ішінде
саны
өткізушінің атауы
саны
өткізушінің атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Атауы______________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны _________________________________________
Электрондық почта мекенжайы __________________________
Орындаушы _______________________________________ ___________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)             қолы,
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
___________________________________________       ___________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)             қолы
Күні 20__жылғы "___" _________
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъетілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
_______________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
"Пестицидтерді, биоагенттерді
өндіру және (немесе) өткізу
туралы есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы есеп" (индексі – ФУ – 1, кезеңділігі жартыжылдық) нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке және заңды тұлғалар Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 10 шілдеге дейін және 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 15 шілдеге дейін және 15 қаңтарға дейін;

областной территориальной инспекцией Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 20 июля и до 20 января следующего за отчетным периодом.
4. Форма подписывается первым руководителем, а в случае его отсутствия – лицом, исполняющим его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
6. Форма содержит информацию о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов, осуществленных за полугодие.
7. Все показатели являются обязательными для заполнения, если иное не оговорено в настоящем пояснении к соответствующему показателю.
8. В графе 1 формы указывается порядковый номер.
9. В графе 2 формы указывается наименование пестицида, биоагента.
10. В графе 3 формы указывается единица измерения (литр, килограмм, штук).
11. В графе 4 формы указывается количество остатка пестицида, биоагента на начало отчетного периода.
12. В графе 5 формы указывается количество литров пестицида, биоагентов, произведенных за отчетный период.
13. В графе 6 формы указывается общее количество пестицидов, биоагентов, закупленных за отчетный период, в том числе по импорту и внутри страны (значение графы 6 формы равно сумме значений 7 и 9 граф).
14. В графе 8 и 10 формы указывается наименование субъекта, у которого был проведен закуп.
15. В графе 11 и 12 формы указывается количество пестицидов, биоагентов реализованных или переданных за отчетный период.
16. В графе 13 формы указывается наименование субъекта, которому реализованы или переданы пестициды, биоагенты.
17. В графе 14 формы указывается количество остатка пестицидов, биоагентов на конец отчетного периода.
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Отчет о движении пестицидов, биоагентов
Индекс формы административных данных: ФУ – 2
Периодичность: полугодовая
Отчетный период: ____ (полугодие) 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: физические лица и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля, государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений, государственные инспектора по защите растений.
Срок представления формы административных данных:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 10 июля и до 10 января по месту фактического движения;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 15 июля и до 15 января по месту фактического движения;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 20 июля и до 20 января.
Индивидуальный идентификационный номер
литр, килограмм, штук
№ п/п
Производственная классификация пестицидов по объектам их применения, биоагенты
Наименование пестицида, (с указанием действующего вещества), биоагента
Движение пестицидов, биоагентов
Наличие на начало отчетного периода
Поступило за отчетный период
Израсходовано за отчетный период
Реализовано (передано в другие области)
Остаток на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование ____________________________________
Адрес ___________________________________________
Телефон _________________________________________
Адрес электронной почты __________________________
Исполнитель _________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) подпись
Дата "___" _________ 20__года
Место для печати (за исключением лиц,
являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о движении
пестицидов, биоагентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о движении пестицидов, биоагентов"
(индекс – ФУ – 2, периодичность полугодовая)

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 20 шілдеге дейін және 20 қаңтарға дейін ұсынады.
4. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда – оның міндеттерін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан жарты жыл ішінде жүзеге асырылған пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы ақпаратты қамтиды.
7. Егер тиісті көрсеткішке осы түсіндірмеде өзгеше айтылмаса, барлық көрсеткіштер міндетті түрде толтырылады.
8. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 2-бағанында пестицидтің, биоагенттің атауы көрсетіледі.
10. Нысанның 3-бағанында өлшем бірлігі (литр, килограмм, дана) көрсетіледі.
11. Нысанның 4-бағанында есепті кезеңнің басындағы пестицидтердің биоагенттердің қалдық мөлшері көрсетіледі.
12. Нысанның 5-бағанында есепті кезеңде өндірілген пестицидтің, биоагенттің литрінің саны көрсетіледі.
13. Нысанның 6-бағанында есепті кезеңде, оның ішінде импорт бойынша және ел ішінде сатып алынған пестицидтердің, биоагенттердің жалпы саны көрсетіледі (нысанның 6-бағанының мәні 7 және 9-бағандар мәндерінің қосындысына тең).
14. Нысанның 8 және 10-бағандарында сатып алынған субъектінің атауы көрсетіледі.
15. Нысанның 11 және 12-бағандарында есепті кезеңде өткізілген немесе берілген пестицидтердің саны көрсетіледі.
16. Нысанның 13-бағанында пестицидтер, биоагенттер өткізілген немесе берілген субъектінің атауы көрсетіледі.
17. Нысанның 14-бағанында есепті кезеңнің соңындағы пестицидтердің, биоагенттердің қалдық саны көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ФУ-2
Кезеңділігі: жартыжылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы ______ (жартыжылдық)
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке тұлғалар мен заңды тұлғалар, өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар, өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына жылына екі рет, нақты қозғалған орны бойынша 10 шілдеге дейін және 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына жылына екі рет, нақты қозғалған орны бойынша 15 шілдеге дейін және 15 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне жылына екі рет, 20 шілдеге дейін және 20 қаңтарға дейін.
Жеке сәйкестендіру нөмірі
литр, килограмм, дана
Р/с№
Пести цидтердің қолданылуы объектілері бойынша өндірістік жіктелуі, биоагенттер
Пестицидтің (әсер етуші затты көрсете отырып), биоагенттің атауы
Пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы
Есепті кезеңнің басында болғаны
Есепті кезеңде келіп түскені
Есепті кезеңде жұмсалғаны
Өткізілгені (өзге облыстарға берілгені)
Есепті кезеңнің соңындағы қалдық
1
2
3
4
5
6
7
8
Атауы______________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны _________________________________________
Электрондық почта мекенжайы __________________________
Орындаушы _______________________________________ ___________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)             қолы,
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
___________________________________________ ___________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)             қолы
Күні 20__жылғы "___" _________
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
_______________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
"Пестицидтердің,
биоагенттердің қозғалысы
туралы есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп" (индексі – ФУ – 2, кезеңділігі жартыжылдық) нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о движении пестицидов, биоагентов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О защите растений".
3. Форма представляется:
физическими и юридическими лицами, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 10 июля и до 10 января по месту фактического движения;
районной территориальной инспекцией Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 15 июля и до 15 января по месту фактического движения;
областной территориальной инспекцией Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, два раза в год, до 20 июля и до 20 января.
4. Форма подписывается первым руководителем, а в случае его отсутствия – лицом, исполняющим его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
6. Форма содержит информацию о движении пестицидов, биоагентов, осуществленных за полугодие.
7. Все показатели являются обязательными для заполнения, если иное не оговорено в настоящем Пояснении к соответствующему показателю.
8. В графе 1 формы указывается порядковый номер.
9. В графе 2 формы пестициды указывается в соответствии с их производственной классификацией по объектам применения (инсектициды, фунгициды, гербициды, протравители семян, биопрепараты, родентициды), биоагенты.
10. В графе 3 формы указывается наименование пестицида с указанием действующего вещества, биоагента.
11. В графе 4 формы указывается наличие пестицидов, биоагентов на начало отчетного периода.
12. В графе 5 формы указывается количество пестицида, биоагента приобретенного за отчетный период.
13. В графе 6 формы указывается общее количество пестицидов, биоагентов, которое было израсходовано за отчетный период.
14. В графе 7 формы указывается количество пестицидов, биоагентов реализованных за отчетный период, либо переданных в другие области.
15 В графе 8 формы указывается количество остатка пестицидов, биоагентов на конец отчетного периода.
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Отчет о хранении пестицидов, биоагентов
Индекс формы административных данных: ФУ – 3
Периодичность: годовая
Отчетный период: (год) 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: физические лица и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля, государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений, государственные инспектора по защите растений.
Срок представления формы административных данных:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 10 января по месту фактического хранения;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 15 января по месту фактического хранения;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 20 января.
Индивидуальный идентификационный номер
литр, штук
№ п/п
Наименование пестицида, биоагента
Наличие на начало отчетного периода
Поступило за отчетный период
Отпущено за отчетный период
Остаток на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
Наименование ____________________________________
Адрес ___________________________________________
Телефон _________________________________________
Адрес электронной почты __________________________
Исполнитель ___________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) подпись
Дата "___" _________ 20__года
Место для печати (за исключением лиц,
являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о хранении
пестицидов, биоагентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о хранении пестицидов, биоагентов"
(индекс – ФУ – 3, периодичность годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке және заңды тұлғалар Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 10 шілдеге дейін және 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 15 шілдеге дейін және 15 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі 20 шілдеге дейін және 20 қаңтарға дейін ұсынады.
4. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан қазақ немесе орыс тілінде толтырылады.
6. Нысан жарты жыл ішінде жүзеге асырылған пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы ақпаратты қамтиды.
7. Егер тиісті көрсеткішке осы түсіндірмеде өзгеше айтылмаса, барлық көрсеткіштер міндетті түрде толтырылады.
8. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 2-бағанында пестицидтер қолданылу объектілері бойынша олардың өндірістік жіктеуішіне сәйкес (инсектицидтер, фунгицидтер, гербицидтер, тұқым дәрілегіштер, биопрепараттар, родентицидтер және басқалары), биоагенттер көрсетіледі.
10. Нысанның 3-бағанында әсер етуші затын көрсете отырып пестицидтің, биоагенттің атауы көрсетіледі.
11. Нысанның 4-бағанында есепті кезеңнің басындағы пестицидтің, биоагенттердің мөлшері көрсетіледі.
12. Нысанның 5-бағанында есепті кезеңде сатып алынған пестицидтің, биоагенттердің саны көрсетіледі.
13. Нысанның 6-бағанында есепті кезеңде жұмсалған пестицидтердің, биоагенттердің жалпы саны көрсетіледі.
14. Нысанның 7-бағанында есепті кезеңде өткізілген не өзге облыстарға берілген пестицидтердің, биоагенттердің саны көрсетіледі.
15. Нысанның 8-бағанында есепті кезеңнің соңындағы пестицидтердің, биоагенттердің қалдық саны көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ФУ-3
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20 __ жыл (жыл)
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:
қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке тұлғалар мен заңды тұлғалар, өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар, өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына жыл сайын, нақты сақтау орны бойынша 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына, нақты сақтау орны бойынша 15 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне жыл сайын, 20 қаңтарға дейін.
Жеке сәйкестендіру нөмірі
литр, дана
Р/с №
Пестицидтің, биоагенттің атауы
Есепті кезеңнің басындағы болғаны
Есепті кезеңде келіп түскені
Есепті кезеңде жіберілгені
Есепті кезеңнің соңындағы қалдық
1
2
3
4
5
6
Атауы______________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны _________________________________________
Электрондық почта мекенжайы __________________________
Орындаушы _______________________________________ ___________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) қолы,
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
___________________________________________ ___________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) қолы
Күні 20__жылғы "___" _________
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
_______________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
"Пестицидтерді, биоагенттерді
сақтау туралы есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы есеп" (индексі – ФУ – 3, кезеңділігі жылдық) нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о хранении пестицидов, биоагентов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О защите растений".
3. Форма представляется:
физическими и юридическими лицами, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 10 января по месту фактического хранения;
районной территориальной инспекцией Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 15 января по месту фактического хранения;
областной территориальной инспекцией Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 20 января.
4. Форма подписывается первым руководителем, а в случае его отсутствия – лицом, исполняющим его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
6. Форма содержит информацию о хранении пестицидов, биоагентов, осуществленных за год.
7. Все показатели являются обязательными для заполнения, если иное не оговорено в настоящем Пояснении к соответствующему показателю.
8. В графе 1 формы указывается порядковый номер.
9. В графе 2 формы указывается наименование пестицида, биоагента.
10. В графе 3 формы указывается наличие пестицида, биоагента на начало отчетного периода.
11. В графе 4 формы указывается количество, пестицида, биоагента приобретенного за отчетный период.
12. В графе 5 формы указывается общее количество пестицидов, биоагентов которое было израсходовано за отчетный период.
13. В графе 6 формы указывается количество остатка пестицидов, биоагентов на конец отчетного периода.
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Отчет о проведении химических обработок
Индекс формы административных данных: ФУ – 4
Периодичность: месячная
Отчетный период: ____ (месяц) 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: физические лица и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля, государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений, государственные инспектора по защите растений.
Срок представления формы административных данных:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 15 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 20 числа каждого месяца, следующего за отчетным.
Индивидуальный идентификационный номер
литр, килограмм, штук
№п/п
Наименование вредного организма
Наименование сельхоз культуры (угодья)
Площадь распространения особо опасного вредного организма и (или) вредного организма численностью выше экономического порога вредоносности / карантинного объекта, тысяч гектаров
Кадастровый номер/номер поля
Площадь (объем) обработки, тысяч гектар / тысяч тонн
Наименование поставщика услуг по обработке пестицидами, биоагентами (в случае его привлечения)
Наименование опрыскивающей (протравливающей) техники
Израсходовано пестицидов, биоагентов
вид
марка
количество, штук
наименование
литр, килограмм, штук
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Наименование ____________________________________
Адрес ___________________________________________
Телефон _________________________________________
Адрес электронной почты __________________________
Исполнитель __________ ______________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________ ________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) подпись
Дата "___" _________ 20__года
Место для печати (за исключением лиц,
являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о проведении
химических обработок"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о проведении химических обработок"
(индекс – ФУ – 4, периодичность месячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке және заңды тұлғалар Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына жыл сайын, нақты сақталу орны бойынша 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына жыл сайын, нақты сақталу орны бойынша 15 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне жыл сайын, нақты сақталу орны бойынша 20 қаңтарға дейін ұсынылады.
4. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан қазақ немесе орыс тілінде толтырылады.
6. Нысан бір жыл ішінде жүзеге асырылған пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы ақпаратты қамтиды.
7. Егер тиісті көрсеткішке осы түсіндірмеде өзгеше айтылмаса, барлық көрсеткіштер міндетті түрде толтырылады.
8. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 2-бағанында пестицидтің, биоагенттің атауы көрсетіледі.
10. Нысанның 3-бағанында пестицидтің, биоагенттің есепті кезеңнің басында болған саны көрсетіледі.
11. Нысанның 4-бағанында есепті кезеңде сатып алынған пестицидтің, биоагенттің литр саны көрсетіледі.
12. Нысанның 5-бағанында есепті кезеңде жұмсалған пестицидтердің, биоагенттердің жалпы саны көрсетіледі.
13. Нысанның 6-бағанында есепті кезеңінің соңындағы пестицидтердің, биоагенттердің қалдық саны көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Химиялық өңдеулер жүргізу туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ФУ-4
Кезеңділігі: айлық
Есепті кезең: 20 __ жылғы ______ (ай)
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке тұлғалар мен заңды тұлғалар, өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар, өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына наурыздан қыркүйекке дейін ай сайын, есепті айдан кейінгі әр айдың 10-на дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына наурыздан қыркүйекке дейін ай сайын, есепті айдан кейінгі әр айдың 15-не дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне наурыздан қыркүйекке дейін ай сайын, есепті айдан кейінгі әр айдың 20-на дейін.
Жеке сәйкестендіру нөмірі
литр, килограмм, дана
Р/с
Зиянды организмнің атауы
Ауыл шаруашылығы дақылының (алқаптың) атауы
Зиянды / карантиндік объектінің экономикалық шегінен асатын өте қауіпті зиянкестер және (немесе) зиянкестердің таралу аймағы
Кадастрлық нөмірі/танап нөмірі
Өңдеу алаңы, мың гектар
Пестицидтерді, биоагенттерді өңдеу бойынша қызметті жеткізушінің атауы (оны тартқан жағдайда)
Бүріккіш (дәрілегіш) техниканың атауы
Пестицидтердің, биоагенттердің жұмсалғаны
түрі
маркасы
саны, дана
атауы
литр, килограмм, дана
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Атауы______________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны _________________________________________
Электрондық почта мекенжайы __________________________
Орындаушы _______________________________________ ___________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)             қолы,
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
___________________________________________ ___________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)             қолы
Күні 20__жылғы "___" _________
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
_______________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
"Химиялық өңдеулер жүргізу
туралы есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Химиялық өңдеулер жүргізу туралы есеп" (индексі – ФУ – 4, кезеңділігі айлық) нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о проведении химических обработок" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О защите растений".
3. Форма представляется:
физическими и юридическими лицами, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
районной территориальной инспекцией Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 15 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
областной территориальной инспекцией Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 20 числа каждого месяца, следующего за отчетным.
4. Форма подписывается первым руководителем, а в случае его отсутствия – лицом, исполняющим его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
6. Форма содержит информацию о проведении химических обработок, осуществленных за месяц.
7. Все показатели являются обязательными для заполнения, если иное не оговорено в настоящем Пояснении к соответствующему показателю.
8. В графе 1 таблицы указывается порядковый номер.
9. В графе 2 формы указывается наименование вредного организма, против которого проведена обработка пестицидами, биоагентами.
10. В графе 3 формы указывается наименование сельскохозяйственной культуры, угодья на которых проведены химические обработки.
11. В графе 4 формы указывается площадь распространения особо опасного вредного организма и (или) вредного организма численностью выше экономического порога вредоносности / карантинного объекта, тысяч гектаров.
12. В графе 5 формы указывается кадастровый номер поля.
13. В графе 6 формы указывается площадь (объем) обработки против особо опасного вредного организма и (или) вредного организма / карантинного объекта.

1-тарау. Жалпы ережелер
Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Химиялық өңдеулер жүргізу туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке және заңды тұлғалар Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына наурыздан қыркүйекке дейін ай сайын, есепті айдан кейінгі әр айдың 10-на дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына наурыздан қыркүйекке дейін ай сайын, есепті айдан кейінгі әр айдың 15-не дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне наурыздан қыркүйекке дейін ай сайын, есепті айдан кейінгі әр айдың 20-на дейін ұсынады.
4. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан қазақ немесе орыс тілінде толтырылады.
6. Нысан ай сайын жүзеге асырылған химиялық өңдеулер жүргізу туралы ақпаратты қамтиды.
7. Егер тиісті көрсеткішке осы түсіндірмеде өзгеше айтылмаса, барлық көрсеткіштер толтыру үшін міндетті болып табылады.
8. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 2-бағанында пестицидтермен, биоагенттермен өңдеу жүргізілген зиянды организмнің атауы көрсетіледі.
10. Нысанның 3-бағанында химиялық өңдеулер жүргізілген ауыл шаруашылығы дақылының, алқаптың атауы көрсетіледі.
11. Нысанның 4-бағанында зиянды/карантиндік объектінің экономикалық шегінен асатын өте қауіпті зиянкестер және (немесе) зиянкестердің таралу аймағы көрсетіледі.
12. Нысанның 5-бағанында танаптың кадастрлық нөмірі көрсетіледі.
13. Нысанның 6-бағанында аса қауіпті зиянды организмге және (немесе) зиянды организмге карантиндік объектіге қарсы өңдеу алаңы (көлемі) көрсетіледі.

14. В графе 7 формы указывается наименование исполнителей поставщика услуг по обработке пестицидами, биоагентами.
15. В графе 8 формы указывается вид техники, которая проводила химические обработки.
16. В графе 9 формы указывается марка техники, которая проводила химические обработки.
17. В графе 10 формы указывается количество техники, которая проводила химические обработки.
18. В графе 11 формы указывается наименование пестицидов, которыми была проведена химическая обработка.
19. В графе 12 формы указывается количество пестицидов израсходованных при проведении химических обработок.
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Отчет по обезвреживанию запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов
Индекс формы административных данных: ФУ – 5
Периодичность: годовая
Отчетный период: (год) 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: физические лица и юридические лица, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля, государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений, государственные инспектора по защите растений.
Срок представления формы административных данных:
в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 10 января;
в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 15 января;
в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 20 января.
Индивидуальный идентификационный номер
килограмм, литр, штук
№ п/п
Наименование физических и юридических лиц, поставивших запрещенные, пришедшие в негодность пестициды и тару из-под них, а также тару из-под использованных пестицидов на обезвреживание
Запрещенные, пришедшие в негодность пестициды
Тара из-под использованных пестицидов
Дата обезвреживания
Номер, место расположение бункера
Наименование пестицида
Количество (килограмм, литр)
Наименование пестицида
Количество (штук)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование ____________________________________
Адрес____________________________________________
Телефон _________________________________________
Адрес электронной почты __________________________
Исполнитель ___________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) подпись
Дата "___" _________ 20__года
Место для печати (за исключением лиц,
являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет по обезвреживанию
запрещенных, пришедших
в негодность пестицидов и тары
из-под них, а также тары
из-под использованных пестицидов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет по обезвреживанию запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов"
(индекс – ФУ – 5, периодичность годовая)

14. Нысанның 7-бағанында пестицидтермен, биоагенттермен өңдеу бойынша көрсетілетін қызметті жеткізушінің орындаушыларының атауы көрсетіледі.
15. Нысанның 8-бағанында химиялық өңдеулерді жүргізген техниканың түрі көрсетіледі.
16. Нысанның 9-бағанында химиялық өңдеулерді жүргізген техниканың маркасы көрсетіледі.
17. Нысанның 10-бағанында химиялық өңдеулерді жүргізген техниканың саны көрсетіледі.
18. Нысанның 11-бағанында химиялық өңдеулер жүргізілген пестицидтердің атауы көрсетіледі.
19. Нысанның 12-бағанында химиялық өңдеулер жүргізу кезінде жұмсалған пестицидтердің саны көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтерді және олардан босаған ыдыстарды, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыру жөніндегі есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ФУ-5
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20 __ жылғы ______ (жыл)
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке тұлғалар мен заңды тұлғалар, өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар, өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне жыл сайын, 20 қаңтарға дейін.
Жеке сәйкестендіру нөмірі
килограмм, литр, дана
Р/с №
Тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтерді және олардан босаған ыдыстарды, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтер ыдыстарын залалсыздандыруға жеткізген жеке және заңды тұлғалардың атауы
Тыйым салынған, жарамсыз пестицидтер
Пайдаланылған пестицидтердің ыдысы
Залалсыздандыру күні
Бункердің нөмірі, орналасқан жері
Пестицидтің атауы
Саны (килограмм, литр)
Пестицидтің атауы
Саны (дана)
1
2
3
4
5
6
7
8
Атауы______________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны _________________________________________
Электрондық почта мекенжайы __________________________
Орындаушы _______________________________________ ___________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)       қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
___________________________________________ ___________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)             қолы
Күні 20__жылғы "___" _________
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
_______________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
"Тыйым салынған, жарамсыз
пестицидтерді және олардан
босаған ыдыстарды
залалсыздандыру жөніндегі
есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтерді және олардан босаған ыдыстарды, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыру жөніндегі есеп" (индексі – ФУ – 5, кезеңділігі жылдық) нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по обезвреживанию запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О защите растений".
3. Форма представляется:
физическими и юридическими лицами, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля в районную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 10 января;
районной территориальной инспекцией Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 15 января;
областной территориальной инспекцией Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ежегодно, до 20 января.
4. Форма подписывается первым руководителем, а в случае его отсутствия – лицом, исполняющим его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
6. Форма содержит информацию по обезвреживанию запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов, осуществленных за год.
7. Все показатели являются обязательными для заполнения, если иное не оговорено в настоящем Пояснении к соответствующему показателю.
8. В графе 1 формы указывается порядковый номер.
9. В графе 2 формы указывается наименование физических и юридических лиц, поставивших запрещенные, пришедшие в негодность пестициды и тару из-под них, а также тару из-под использованных пестицидов на обезвреживание.
10. В графе 3 формы указывается наименование запрещенных, пришедших в негодность пестицидов.
11. В графе 4 формы указывается количество (килограмм, литр) запрещенных, пришедших в негодность пестицидов.
12. В графе 5 формы указывается наименование пестицида тара из-под которого подлежит обезвреживанию.
13. В графе 6 формы указывается количество тары из-под использованных пестицидов.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтерді және олардан босаған ыдыстарды, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыру жөніндегі есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке және заңды тұлғалар Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясына жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аудандық аумақтық инспекциясы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясына жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетіне жыл сайын, 20 қаңтарға дейін ұсынады.
4. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан қазақ немесе орыс тілінде толтырылады.
6. Нысан жыл сайын жүзеге асырылған тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтерді және олардан босаған ыдыстарды залалсыздандыру жөніндегі ақпаратты қамтиды.
7. Егер тиісті көрсеткішке осы түсіндірмеде өзгеше айтылмаса, барлық көрсеткіштер міндетті түрде толтырылады.
8. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 2-бағанында тыйым салынған, жарамсыз пестицидтер мен олардан босаған ыдыстарды, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыруға қойған жеке және заңды тұлғалардың атауы көрсетіледі.
10. Нысанның 3-бағанында тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтердің атауы көрсетіледі.
11. Нысанның 4-бағанында тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтердің саны (килограмм, литр) көрсетіледі.
12. Нысанның 5-бағанында ыдысы залалсыздандырылуы тиіс пестицидтің атауы көрсетіледі.
13. Нысанның 6-бағанында пайдаланылған пестицидтер ыдыстарының саны көрсетіледі.

14. В графе 7 формы указывается дата обезвреживания.
15. В графе 8 указывается номер, месторасположение бункера.
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 марта 2023 года № 106
Приложение 3 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 29 июня 2015 года
№ 15-02/584
Правила представления форм фитосанитарного учета
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления форм фитосанитарного учета (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О защите растений", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления форм фитосанитарного учета.
2. Формы фитосанитарного учета представляются:
1) физическими и юридическими лицами, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля;
2) государственными организациями, осуществляющими деятельность в области защиты растений;
3) государственными инспекторами по защите растений.
3. Ведомством уполномоченного органа в области защиты растений является Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
Глава 2. Порядок представления форм фитосанитарного учета
4. Физическими и юридическими лицами, деятельность которых связана с объектами государственного фитосанитарного контроля (далее – субъекты фитосанитарного учета), ведется фитосанитарный учет по:
1) производству и (или) реализации пестицидов, биоагентов;
2) движению пестицидов, биоагентов;
3) хранению пестицидов, биоагентов;
4) проведению химических обработок, осуществляющих применение пестицидов, биоагентов;
5) обезвреживанию запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов.
5. Субъекты фитосанитарного учета ведут фитосанитарный учет и представляют фитосанитарную отчетность в районные территориальные подразделения Комитета (далее – районная инспекция) по формам согласно приложению 2 к настоящему приказу по месту производства, реализации, применения, оказания услуг, движения, хранения, обезвреживания пестицидов, биоагентов, проведения фитосанитарного мониторинга.
6. Формы фитосанитарного учета представляются субъектами фитосанитарного учета в районные инспекции по следующим видам отчетов и в сроки:

14. Нысанның 7-бағанында залалсыздандыру күні көрсетіледі.
15. Нысанның 8-бағанында бункердің нөмірі, орналасқан жері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 20 наурыздағы
№ 106 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 29 маусымдағы
№ 15-02/584 бұйрығына
3-қосымша
Фитосанитариялық есепке алу нысандарын ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Фитосанитариялық есепке алу нысандарын ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және фитосанитариялық есепке алу нысандарын ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Фитосанитариялық есепке алу нысандарын мыналар ұсынады:
1) қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке және заңды тұлғалар;
2) өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар;
3) өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар.
3. Өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті органның ведомствосы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті (бұдан әрі – Комитет) болып табылады.
2-тарау. Фитосанитариялық есепке алу нысандарын ұсыну тәртібі
4. Қызметі мемлекеттік фитосанитариялық бақылау объектілерімен байланысты жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – фитосанитариялық есепке алу субъектілері):
1) пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу;
2) пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы;
3) пестицидтерді, биоагенттердің сақтау;
4) пестицидтер, биоагенттер қолданылатын химиялық өңдеулер жүргізу;
5) тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтер мен олардан босаған ыдыстарды, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтер ыдыстарын залалсыздандыру бойынша фитосанитариялық есепке алуды жүргізеді.
5. Фитосанитариялық есепке алу субъектілері фитосанитариялық есепке алуды жүргізеді және осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша фитосанитариялық есептілікті пестицидтерді, биоагенттерді өндіру, өткізу, қолдану, қызмет көрсету, қозғалысы, сақтау, залалсыздандыру, фитосанитариялық мониторинг жүргізу орны бойынша Комитеттің аудандық аумақтық бөлімшелеріне (бұдан әрі – аудандық инспекция) ұсынады.
6. Әкімшілік деректерді жинауға арналған фитосанитариялық есепке алу нысандарын фитосанитариялық есепке алу субъектілері аудандық инспекцияларға есептердің мынадай түрлері бойынша және мерзімдерде ұсынады:

1) отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов, субъектами фитосанитарного учета, осуществляющими на основании лицензии производство (формуляцию), закуп и реализацию пестицидов, разведение и реализацию биоагентов ежемесячно, с января по декабрь, до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
2) отчет о движении пестицидов, биоагентов, два раза в год, один раз до 10 июля и один раз до 10 января;
3) отчет о хранении пестицидов, биоагентов ежегодно, до 10 января;
4) отчет о проведении химических обработок, субъектами фитосанитарного учета, осуществляющими применение пестицидов, биоагентов для производства собственной растениеводческой продукции, ежемесячно, с марта по октябрь, до 5 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
5) отчет по обезвреживанию запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов субъектами фитосанитарного учета, осуществляющими обезвреживание запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов ежегодно, до 10 января.
7. Формы фитосанитарного учета представляются субъектами фитосанитарного учета в районные инспекции на бумажном носителе или в электронной форме. Заполненные формы административных данных направляются на электронные адреса районных инспекций, указанных на официальном интернет-ресурсе Комитета.
8. Районная инспекция ведет фитосанитарный учет на основании представленных фитосанитарных отчетов субъектами фитосанитарного учета, с последующим представлением в областные, города республиканского значения, столицы территориальные подразделения Комитета (далее – областная инспекция) по формам согласно приложению 2 к настоящему приказу.
9. Формы фитосанитарного учета представляются государственным инспектором районной инспекции в областные инспекции по следующим видам отчетов и в сроки:
1) отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов ежемесячно, с января по декабрь, до 15 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
2) отчет о движении пестицидов, биоагентов два раза в год, один раз до 15 июля и один раз до 15 января;
3) отчет о хранении пестицидов, биоагентов ежегодно, до 15 января;
4) отчет о проведении химических обработок, ежемесячно, с марта по сентябрь, до 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным;

1) лицензия негізінде пестицидтерді, өндіруді (формуляциялауды), сатып алуды және өткізуді, биоагенттерді өсіруді және өткізуді жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілерінің пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы есебін ай сайын, қаңтардан желтоқсанға дейін есепті айдан кейінгі әр айдың 10-на дейін;
2) пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп, жылына екі рет, бір рет 10 шілдеге дейін және бір рет 10 қаңтарға дейін;
3) пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы есеп жыл сайын, 10 қаңтарға дейін;
4) өз өсімдік шаруашылығы өнімін өндіру үшін пестицидтерді, биоагенттерді қолдануды жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілерінің химиялық өңдеулер жүргізуі туралы есеп ай сайын, наурыздан қазанға дейін, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін;
5) тыйым салынған және жарамсыз пестицидтерді және олардан босаған ыдыстарды, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыруды жүзеге асыратын фитосанитариялық есепке алу субъектілерінің тыйым салынған және жарамсыз пестицидтерді және олардың ыдыстарын, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын зиянсыздандыру жөніндегі есеп жыл сайын, 10 қаңтарға дейін.
7. Фитосанитариялық есепке алу нысандарын фитосанитариялық есепке алу субъектілері аудандық инспекцияларға қағаз жеткізгіште немесе электрондық нысанда ұсынады. Әкімшілік деректердің толтырылған нысандары Комитеттің ресми интернет-ресурсында көрсетілген аудандық инспекциялардың электрондық мекенжайларына жіберіледі.
8. Аудандық инспекция фитосанитариялық есепке алу субъектілері ұсынған фитосанитариялық есептер негізінде кейіннен Комитеттің облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық бөлімшелеріне (бұдан әрі – облыстық инспекция) ұсына отырып, осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша фитосанитариялық есепке алуды жүргізеді.
9. Фитосанитариялық есепке алу нысандарын аудандық инспекцияның мемлекеттік инспекторы облыстық инспекцияларға есептердің мынадай түрлері бойынша және мерзімдерде ұсынады:
1) пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы есеп, ай сайын, қаңтардан желтоқсанға дейін есепті айдан кейінгі әр айдың 15-не дейін;
2) пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп, жылына екі рет, бір рет 15 шілдеге дейін және бір рет 15 қаңтарға дейін;
3) пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы есеп, жыл сайын, 15 қаңтарға дейін;
4) химиялық өңдеулерді жүргізу туралы есеп, ай сайын, наурыздан қыркүйекке дейін, есепті айдан кейінгі әр айдың 10-күніне дейін;

5) отчет по обезвреживанию запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов ежегодно, до 15 января.
10. На основании представленных фитосанитарных отчетов государственный инспектор по защите растений областной инспекции ведет фитосанитарный учет, с последующим представлением в Комитет.
11. Формы фитосанитарного учета представляются государственным инспектором областной инспекции в Комитет по следующим видам отчетов и в сроки:
1) отчет о производстве и (или) реализации пестицидов, биоагентов ежемесячно, с января по декабрь, до 20 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
2) отчет о движении пестицидов, биоагентов два раза в год, один раз до 20 июля и один раз до 20 января;
3) отчет о хранении пестицидов, биоагентов ежегодно, до 20 января;
4) отчет о проведении химических обработок, ежемесячно, с марта по октябрь, до 15 числа каждого месяца, следующего за отчетным;
5) отчет по обезвреживанию запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и тары из-под них, а также тары из-под использованных пестицидов ежегодно, до 20 января.
12. Государственные организации, осуществляющие деятельность в области защиты растений, ведут фитосанитарный учет и представляют фитосанитарную отчетность в Комитет по видам отчетов и в сроки, указанные в пункте 11 настоящих Правил.

5) тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтерді және олардан босаған ыдыстарды, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыру жөніндегі есеп,жыл сайын, 15 қаңтарға дейін.
10. Облыстық аумақтық инспекцияның өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторы ұсынылған фитосанитариялық есептер негізінде фитосанитариялық есепке алуды жүргізеді, оны кейін Комитетке ұсынады.
11. Фитосанитариялық есепке алу нысандарын облыстық инспекцияның мемлекеттік инспекторы Комитетке есептердің мынадай түрлері бойынша және мерзімдерде ұсынады:
1) пестицидтерді, биоагенттерді өндіру және (немесе) өткізу туралы есеп, қаңтардан желтоқсанға дейін, есепті айдан кейінгі әр айдың 20 дейін;
2) пестицидтердің, биоагенттердің қозғалысы туралы есеп, жартыжылдық, жылына екі рет, бір рет 20 шілдеге дейін және бір рет 20 қаңтарға дейін;
3) пестицидтерді, биоагенттерді сақтау туралы есеп, жыл сайын, 20 қаңтарға дейін;
4) химиялық өңдеулер жүргізу туралы есеп, ай сайын, наурыздан қазанға дейін, есепті айдан кейінгі әр айдың 15-күніне дейін;
5) тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтерді және олардан босаған ыдыстарды, сондай-ақ пайдаланылған пестицидтердің ыдыстарын залалсыздандыру жөніндегі есеп, жыл сайын, 20 қаңтарға дейін.
12. Өсімдіктерді қорғау саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдар фитосанитариялық есепке алуды жүргізеді және осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген есептер түрлері бойынша және мерзімдерде фитосанитариялық есептілікті Комитетке ұсынады.