О внесении изменений и дополнения в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 февраля 2022 года № 60 "Об утверждении Правил назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 3 апреля 2023 года № 208. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 апреля 2023 года № 32234
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 февраля 2022 года № 60 "Об утверждении Правил назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26793) следующие изменения и дополнение:
в Правилах назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде, утвержденных указанным приказом:
подпункт 9) пункта 2 исключить;
пункт 8 исключить;
подпункт 2) пункта 9 изложить в следующей редакции;
"2) наличие совокупного дохода семьи (гражданина) за последние 6 (шесть) месяцев на каждого члена семьи не более 1-кратной величины прожиточного минимума включительно, утвержденного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
При исчислении совокупного дохода семьи (гражданина) учитываются доходы, полученные в Республике Казахстан за расчетный период:
доходы, получаемые в виде оплаты труда, а именно: все виды заработной платы согласно системы оплаты труда, в том числе сдельная, повременная, а также премии, доплаты, надбавки, а также стимулирующие и компенсационные выплаты в денежной форме (независимо от источника финансирования, включая денежные суммы, выплачиваемые работникам в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, а также соглашениями, трудовыми, коллективными договорами и актами работодателя);
доходы от предпринимательской деятельности.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Для назначения выплат заявитель (претендент) посредством ЭЦП авторизуется на сайте портала АО "Отбасы банк" по ссылке www.otbasybank.kz (далее - Портал) и подписывает заявление на назначение выплат за жилище, арендованное в частном жилищном фонде, предусматривающее согласие заявителя (претендента) на сбор и обработку персональных данных, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Члены семьи заявителя (претендента) (при их наличии), посредством Портала подписывают согласие на сбор и обработку персональных данных, о предоставлении АО "Отбасы банк" права на получение сведений о состоянии пенсионных накоплений, сведений, предоставляемых налоговыми органами и о достоверности сведений о доходах.
В случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, заявления на назначение выплат за жилище, арендованное в частном жилищном фонде подаются законными представителями заявителей (претендентов) и рассматриваются в филиалах АО "Отбасы банк".";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 8 ақпандағы № 60 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 3 сәуірдегі № 208 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 4 сәуірде № 32234 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 8 ақпандағы № 60 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26793 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау және жүзеге асыру қағидаларында:
2-тармақтың 9) тармақшасы алып тасталсын;
8-тармақ алып тасталсын;
9-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) соңғы 6 (алты) айда отбасының әрбір мүшесіне шаққанда тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда бекітілген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 1 еселенген шамасынан аспайтын табысының болуы;
Отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу кезінде Қазақстан Республикасында есепті кезеңде алынған мынадай табыс ескеріледі:
еңбекке ақы төлеу түрінде алынатын кірістер, атап айтқанда: еңбекке ақы төлеу жүйесіне сәйкес жалақының барлық түрлері, оның ішінде кесімді, уақытына қарай, сондай-ақ сыйлықақылар, қосымша ақылар, үстемеақылар, сондай-ақ ақшалай нысандағы ынталандырушы және өтемақы төлемдері (қаржыландыру көзіне қарамастан, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына, сондай-ақ келісімдерге, еңбек, ұжымдық шарттарға және жұмыс берушінің актілеріне сәйкес жұмыскерлерге төленетін ақшалай сомаларды қоса алғанда);
кәсіпкерлік қызметтен түсетін табыс.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Төлемдерді тағайындау үшін өтініш беруші (үміткер) ЭЦҚ арқылы "Отбасы банк" АҚ портал сайтында сілтеме арқылы www.otbasybank.kz (бұдан әрі - Портал) авторланады және өтініш берушінің (үміткердің) дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімін көздейтін, жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін төлемдерді тағайындауға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішке қол қояды.
Өтініш берушінің отбасы мүшелері (үміткердің) (бар болған жағдайда) "Отбасы банк" АҚ Портал арқылы дербес деректерді жинауға және өңдеуге, Банкке зейнетақы жинақтарының жай-күйі туралы мәліметтерді, салық органдары ұсынатын мәліметтерді алуға құқық беру туралы және кірістер туралы мәліметтердің анықтығы туралы келісімге қол қояды.
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін төлемдер тағайындауға өтінішті өтініш берушілердің (үміткерлердің) заңды өкілдері береді және "Отбасы банк" АҚ филиалдарында қаралады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"12. АО "Отбасы банк" принимает и рассматривает заявление, проверяет заявителя на соответствие основным требованиям, предъявляемым к заявителю (претенденту), указанным в пункте 9 настоящих Правил, открывает текущий специальный счет для зачисления арендных платежей и выплат, а также назначает выплаты в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты предоставления документов.
Проверка на соответствие основным требованиям, предъявляемым к заявителю (претенденту) и членам его семьи производится АО "Отбасы банк" посредством соответствующих государственных информационных систем.
При назначении выплаты за жилище, арендованное в частном жилищном фонде, АО "Отбасы банк" посредством Портала обеспечивает формирование договора аренды (найма) жилья, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подписание между получателем и арендодателем, а также регистрация такого договора в уполномоченном регистрирующем органе (при необходимости).
АО "Отбасы банк" рассматривает заявление и принимает по нему решение в течение 3 (трех) рабочих дней.";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. При выявлении жилища на праве собственности заявителя (претендента) АО "Отбасы банк" приостанавливает рассмотрение заявления заявителя (претендента) и направляет запрос в местный исполнительный орган по месту его жительства.
Местный исполнительный орган на основании запроса АО "Отбасы банк", в соответствии с законодательством Республики Казахстан, при наличии оснований для снятия с учета нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, принимает меры по снятию заявителя (претендента) с учета нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, с обязательным информированием заявителя (претендента) и АО "Отбасы банк".
Местный исполнительный орган рассматривает и дает ответ на запрос АО "Отбасы банк" в течение 5 (пяти) рабочих дней.
При отсутствии оснований для снятия с учета нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, подтвержденных местным исполнительным органом, АО "Отбасы банк" продолжает рассмотрение заявления заявителя (претендента), согласно пункту 12 настоящих Правил.";
часть первую пункта 13 изложить в следующей редакции:
"13. АО "Отбасы банк" осуществляет перечисление выплат на счет арендодателя, указанный в договоре аренды, при условии обеспечения получателем наличия на текущем специальном счете 50 % от суммы арендного платежа, а также сумму в связи с превышением критериев к площади арендуемого жилища, предусмотренных пунктом 10 Правил, оплачиваемых получателем за счет собственных средств.";

"12. "Отбасы банк" АҚ өтініштерді қабылдайды және қарайды, өтініш берушіні осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген өтініш берушіге (үміткерге) қойылатын негізгі талаптарға сәйкестігіне қарайды, жалдау ақысын және төлемдерді аударуға арналған ағымдағы арнайы шот ашады, сондай-ақ құжаттар ұсынылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде төлемдерді тағайындайды.
Өтініш берушіге (үміткерге) және оның отбасы мүшелеріне қойылатын негізгі талаптарға сәйкестігін тексеруді "Отбасы банк" АҚ тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелер арқылы жүргізеді.
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін төлем "Отбасы банк" АҚ Портал арқылы тағайындалған жағдайда, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұрғынжайды жалдау (жалға алудың) шартын қалыптастыру, алушы мен жалға беруші арасында қол қою, сондай-ақ мұндай шартты уәкілетті тіркеуші органда тіркеу (қажет болған кезде) қамтамасыз етіледі.
"Отбасы банк" АҚ 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтінішті қарайды және ол бойынша шешім қабылдайды.";
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. Өтініш берушінің (үміткердің) меншік құқығындағы тұрғын үй анықталған кезде "Отбасы банк" АҚ өтініш берушінің (үміткердің) өтінішін қарауды тоқтата тұрады және оның тұрғылықты жері бойынша жергілікті атқарушы органға сұрау салу жібереді.
Жергілікті атқарушы орган "Отбасы банк" АҚ сұрау салуы негізінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жолдаған тұрғын үйге мұқтаждар есебінен алуға негіздер болған кезде өтініш берушіні (үміткерді) және "Отбасы банк" АҚ-ны міндетті түрде хабардар ете отырып, өтініш берушіні (үміткерді) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаждар есебінен шығару жөнінде шаралар қабылдайды.
Жергілікті атқарушы орган "Отбасы банк" АҚ-дан сұрау салуды 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды және жауап береді.
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаждарды есептен шығару үшін жергілікті атқарушы орган растаған негіздер болмаған кезде "Отбасы банк" АҚ осы Қағидалардың 12-тармағына сәйкес өтініш берушінің (үміткердің) өтінішін қарауды жалғастырады.";
13-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"13. "Отбасы банк" АҚ алушы ағымдағы арнайы шотта жалдау төлемі сомасының 50 %-ын, сондай-ақ Қағидалардың 10-тармағында көзделген жалға алынатын тұрғын үй алаңына қойылатын өлшемшарттардан асып кетуіне байланысты алушының өз қаражаты есебінен төлейтін соманы қамтамасыз еткен жағдайда, төлемдерді жалға берушінің жалдау шартында көрсетілген шотына аударуды жүзеге асырады.";

приложение 2 изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
приложение 3 изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 3 апреля 2023 года № 208
Приложение 2 к Правилам
назначения и осуществления
выплат отдельным категориям
граждан за жилище, арендуемое
в частном жилищном фонде
Коэффициенты области, городов республиканского значения и столицы, применяемые при расчете размера стоимости 1 квадратного метра аренды за жилище, арендуемое получателем в частном жилищном фонде
Акмолинская область

2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық дам
министрі міндетін атқарушының
2023 жылғы 3 сәуірдегі
№ 208 Бұйрыққа
1-қосымша
Жеке тұрғын үй қорынан жалға
алынған тұрғынжай үшін
азаматтардың жекелеген
санаттарына төлемдер
тағайындау және жүзеге асыру
қағидаларына 2-қосымша
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін 1 шаршы метрді жалдау құнының мөлшерін есептеген кезде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың коэффициенті
Ақмола облысы

1,95
Актюбинская область
1,75
Алматинская область
1,61
Атырауская область
1,41
Восточно-Казахстанская область
1,78
Жамбылская область
2,24
Западно-Казахстанская область
1,82
Карагандинская область
1,52
Костанайская область
1,99
Кызылординская область
2,14
Мангистауская область
1,30
Павлодарская область
1,55
Северо-Казахстанская область
1,92
Туркестанская область
1,33
город Шымкент
1,43
город Астана
1,11
город Алматы
1,11
область Абай
1,78
область Жетісу
1,61
область Ұлытау
1,52
Приложение 2 к приказу
Приложение 3
к Правилам назначения
и осуществления выплат
отдельным категориям граждан
за жилище, арендуемое
в частном жилищном фонде
Форма
АО "Отбасы банк"
Заявление на назначение выплат за жилище, арендованное в частном жилищном фонде
Прошу рассмотреть возможность назначения мне выплат за жилище, арендованное
мной в частном жилищном фонде, в соответствии с приказом Министра индустрии
и инфраструктурного развития Республики Казахстан "Об утверждении Правил
назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище,
арендуемое в частном жилищном фонде" от 8 февраля 2022 года № 60
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов за № 26793) (далее – Правила), на следующих условиях:
Заявитель:
_________________________ (ФИО – (при его наличии), ИИН __________________,
дата рождения____________________ мобильный телефон _____________________
Количество членов семьи (включая заявителя): ______
Общая площадь арендуемого жилища: _____ квадратных метров.
Я, ознакомлен(-а) с актуальной редакцией Правил в части требований к заявителям,
претендующим на получение выплат за жилище, арендуемое в частном жилищном
фонде, а также условий осуществления выплат.
Уведомлен(-а) и согласен(-а), что в случае необеспечения мной наличия на счете,
открытом в АО "Отбасы банк" (далее – Банк), ___% от суммы арендного платежа,
а также суммы в связи с превышением критериев к площади арендуемого жилища,
предусмотренных Правилами, подлежащих оплате мной за счет собственных средств,
Банк вправе не производить осуществление выплат.
Уведомлен(-а) о том, что не допускается аренда жилища у близких родственников
и супругов, в том числе бывших супругов, а также близких родственников супругов.
Подтверждаю постановку на учет, нуждающегося в жилище и статуса, нуждающегося
в жилище в соответствии с Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях".
Уведомлен(-а) и согласен(-а), что Банк прекращает осуществление выплат
при наступлении следующих случаев:
1) утраты мной статуса нуждающегося в жилище, признанным нуждающимся
согласно Закону Республики Казахстан "О жилищных отношениях";

1,95
Ақтөбе облысы
1,75
Алматы облысы
1,61
Атырау облысы
1,41
Шығыс Қазақстан облысы
1,78
Жамбыл облысы
2,24
Батыс Қазақстан облысы
1,82
Қарағанды облысы
1,52
Қостанай облысы
1,99
Қызылорда облысы
2,14
Маңғыстау облысы
1,30
Павлодар облысы
1,55
Солтүстік Қазақстан облысы
1,92
Түркістан облысы
1,33
Шымкент қаласы
1,43
Астана қаласы
1,11
Алматы қаласы
1,11
Абай облысы
1,78
Жетісу облысы
1,61
Ұлытау облысы
1,52
Бұйрыққа 2-қосымша
Жеке тұрғын үй қорынан жалға
алынған тұрғынжай үшін
азаматтардың жекелеген
санаттарына төлемдер
тағайындау және жүзеге асыру
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
"Отбасы банк" АҚ
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін төлемдер тағайындауға арналған өтініш
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 8 ақпандағы № 60 (№26793 мемлекеттік нормативтік құқықтық актілердің Тізімінде тіркелген) бекітілген "Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес маған мынадай шарттарда жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй үшін төлемдер тағайындау мүмкіндігін қарауды сұраймын:
Өтініш беруші: _____________________ (Аты-жөні – (бар болған жағдайда), ЖСН_____________, туған күні_____________ ұялы телефон ______________
Отбасы мүшелерінің саны (өтініш берушіні қоса алғанда): ______
Жалпы алаңы жалға алынған тұрғын үй: _____ шаршы метр.
Мен жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін төлемдер алуға үміткер өтініш берушілерге қойылатын талаптар, сондай-ақ төлемдерді жүзеге асыру шарттары бөлігінде Қағидалардың өзекті редакциясымен таныстым.
Мен "Отбасы банк" АҚ-да (бұдан әрі – Банк) ашылған шотта жалдау төлемі сомасынан____ %-ы, сондай-ақ Қағидаларда көзделген жалға алынатын тұрғын үй алаңына қойылатын өлшемшарттардан асып кетуіне байланысты өз қаражаты есебінен төлейтін соманы қамтамасыз етпеген жағдайда, Банк төлеуді жүзеге асыруды жүргізбеуге құқылы екеніне хабардармын және келісемін.
Жақын туыстары мен ерлі-зайыптылардан, оның ішінде бұрынғы ерлі-зайыптылардан, сондай-ақ ерлі-зайыптылардың жақын туыстарынан тұрғын үйді жалға алуға жол берілмейтіні туралы хабардармын.
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тұрғын үйге мұқтаждар есебіне қоюды және тұрғын үйге мұқтаж мәртебесін растаймын.
Банк мынадай:
1) мен "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мұқтаж деп танылған тұрғын үйге мұқтаж мәртебесін жоғалтқан;

2) моего отказа от получения выплат;
3) моего выселения из занимаемого жилища, арендуемого в частном жилищном фонде;
4) в случае моего выезда на другое постоянное место жительства либо моей смерти;
5) нецелевого использования мной арендного жилища (в том числе проживания
третьих лиц по адресу, указанному в договоре аренды (найма));
6) предоставления мной фиктивных и ложных сведений.
Уведомлен(-а) и согласен(-а), что при установлении фактов нецелевого использования
мной арендного жилища и (или) предоставления мной фиктивных и ложных сведений,
осуществление выплат прекращается без возможности возобновления.
Подтверждаю, что предоставленные мною в личном кабинете на портале Баспана
(www.Otbasybank.kz) сведения о моих доходах являются полными и достоверными.
В соответствии со статьей 57 Закона Республики Казахстан "О пенсионном
обеспечении в Республике Казахстан" настоящим заявляю, что не возражаю против
получения Банком сведений, предоставляемых Некоммерческим акционерным
обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" о состоянии
отчисляемых с моих доходов взносах в накопительные пенсионные фонды.
В соответствии с пунктом 2 статьи 30 Кодекса Республики Казахстан "О налогах
и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" настоящим заявляю,
что не возражаю против получения Банком сведений, предоставляемых налоговыми
органами Республики Казахстан о налогоплательщике (налоговом агенте).
Настоящим заявлением даю свое согласие на раскрытие банковской тайны,
предусмотренной законодательством Республики Казахстан, передачу и получение,
обработку и хранение персональных данных, необходимых для рассмотрения
настоящего заявления, в том числе уполномоченному органу в сфере жилищных
отношений и местным исполнительным органам, а также размещения информации
о получателях выплат за жилье, арендуемое в частном жилищном фонде,
на интернет-ресурсах Банка.
Подпись: _____________________.

2) менің төлемдерді алудан бас тартуым;
3) менің жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған, тұрып жатқан тұрғын үйден шығарылғанымда;
4) мен басқа тұрақты тұрғылықты жерге кеткен не қайтыс болған;
5) мен жалға берілетін тұрғын үйді мақсатсыз пайдаланған (оның ішінде жалға алу (жалдау) шартында көрсетілген мекенжай бойынша үшінші тұлғалар тұрғанда);
6) мен жалған және жалған мәліметтер берген жағдайлар басталған кезде төлемдерді жүзеге асыруды тоқтатуға құқылы екендігіне хабардармын және келісемін.
Жалдамалы тұрғын үйді орынсыз пайдалану және (немесе) жалған және жалған мәліметтер беру фактілері анықталған кезде төлемдерді жүзеге асыру қайта бастау мүмкіндігінсіз тоқтатылатына хабардармын және келісемін.
Мен Баспана порталындағы (www.Otbasybank.kz) жеке кабинетте менің табысым туралы мәліметтер толық және шынайы болып табылатыны туралы ұсынғанымды растаймын.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 57-бабына сәйкес осы Банктің менің кірістерімнен жинақтаушы зейнетақы қорларына аударылатын жарналардың жай-күйі туралы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" Коммерциялық емес акционерлік қоғамы ұсынатын мәліметтерді алуына қарсы болмайтынымды мәлімдеймін.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 30-бабының 2-тармағына сәйкес осы Банктің Қазақстан Республикасының салық органдары салық төлеуші (салық агенті) туралы ұсынатын мәліметтерді алуына қарсы болмайтынымды мәлімдеймін.
Осы өтінішпен Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген банк құпиясын ашуға, осы өтінішті қарау үшін қажетті дербес деректерді беруге және алуға, өңдеуге және сақтауға, оның ішінде тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті органға және жергілікті атқарушы органдарға, сондай-ақ жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін төлемдерді алушылар туралы ақпаратты орналастыруға өз келісімімді беремін. Банктің интернет-ресурстарында.
Қолы: _____________________.