Об утверждении Правил учета и ведения реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 7 апреля 2023 года № 138/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2023 года № 32271.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 12) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О цифровых активах в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила учета и ведения реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга.
2. Департаменту развития электронной промышленности и индустрии цифровых активов Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Министра
цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 7 апреля 2023 года № 138/НҚ
Правила учета и ведения реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 11.08.2023 № 331/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила учета и ведения реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 12) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О цифровых активах в Республике Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок учета и ведения реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга и оказания государственной услуги "Включение (исключение) аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга в реестр (из реестра) аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга" (далее – государственная услуга).

Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді есепке алу және тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 7 сәуірдегі № 138/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 10 сәуірде № 32271 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Қазақстан Республикасындағы цифрлық активтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 12) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді есепке алу және тізілімін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Электрондық өнеркәсіпті және цифрлық активтер индустриясын дамыту департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2023 жылғы 7 сәуірдегі
№ 138/НҚ бұйрығымен
бекітілген
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді есепке алу және тізілімін жүргізу қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 11.08.2023 № 331/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді есепке алу және тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы цифрлық активтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 4-бабының 1-тармағының 12) тармақшасына сәйкес әзірленді және цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді есепке алу және тізілімін жүргізу және "Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің тізіліміне (тізілімнен) қосу (алып тастау)" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах применяются следующие понятия:
1) услугополучатель – физические и юридические лица, за исключением центральных государственных органов, загранучреждений Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;
2) уполномоченный орган в сфере цифровых активов (далее – услугодатель) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере цифровых активов;
3) цифровой майнер – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо Республики Казахстан, осуществляющие деятельность по цифровому майнингу;
4) аппаратно-программный комплекс для цифрового майнинга (далее АПК) – совокупность программного обеспечения и технических средств, совместно применяемых для решения задач определенного типа;
5) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
3. Учет и ведение реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга (далее – реестр) осуществляется услугодателем в целях контроля и выявления незаконно осуществляющих цифровыми майнерами деятельность по цифровому майнингу, а также обеспечения энергетической безопасности страны.
Глава 2. Порядок учета и ведения реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
4. Под учетом и ведением реестра понимается:
1) внесение сведений об АПК в реестр;
2) актуализация реестра при изменении (дополнении) сведений, представленных заявителями, а также при исключении АПК из реестра.
5. Ведение реестра осуществляется по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6. Учет и ведение реестра осуществляется на основании поданных заявлений о включении (исключении) или внесения изменений (дополнений) в реестр.
7. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет посредством объекта информатизации "Государственная база данных "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал) или через канцелярию услугодателя документы по форме, согласно приложениям 2, 3 и 4 к настоящим Правилам с приложением документов и сведений, изложенных в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – Перечень).

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы – Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органдарын, шет елдердегі мекемелерін, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарын, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерін қоспағанда, жеке және заңды тұлғалар;
2) цифрлық активтер саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) – цифрлық активтер саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
3) цифрлық майнер – цифрлық майнинг жөніндегі қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының жеке кәсіпкері немесе заңды тұлғасы.
4) цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі – АБК) – белгілі бір үлгідегі міндеттерді шешу үшін бірлесіп қолданылатын бағдарламалық қамтылым мен техникалық құралдардың жиынтығы;
5) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы (бұдан әрі – ЭЦҚ).
3. Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің тізілімін (бұдан әрі – тізілім) есепке алуды және жүргізуді көрсетілетін қызметті беруші цифрлық майнинг бойынша заңсыз жүзеге асыратын қызметті бақылау және анықтау, сондай-ақ елдің энергетикалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында жүзеге асырады.
2-тарау. Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді есепке алу және тізілімін жүргізу тәртібі
4. Тізілімді есепке алу және жүргізу деп мыналар түсініледі:
1) АБК туралы мәліметтерді тізілімге енгізу;
2) өтініш берушілер ұсынған мәліметтер өзгерген (толықтырылған) кезде, сондай-ақ АБК тізілімнен шығарылған кезде тізілімді өзектендіру.
5. Тізілімді жүргізу осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асырылады.
6. Тізілімді есепке алу және жүргізу тізілімге енгізу (алып тастау) немесе өзгерістер (толықтырулар) енгізу үшін берілген өтініштердің (бұдан әрі – өтініш) негізінде жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы "Е-лицензиялау "мемлекеттік деректер базасы" ақпараттандыру объектісі арқылы www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы осы Қағидаларға 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша құжаттар осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде (бұдан әрі – Тізбе) баяндалған құжаттар мен мәліметтерді қоса бере отырып жібереді.

8. При сдаче услугополучателем документов в "личном кабинете" отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата оказания государственной услуги.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9. Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, работник канцелярии отказывает в приеме заявлении.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия через портал, работник услугодателя в течении 2 (два) рабочих дней с момента регистрации документов направляет услугополучателю мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
10. При представлении услугополучателем полного пакета документов услугодатель рассматривает представленные документы в течение 5 (пять) рабочих дней с момента регистрации документов на соответствие требованиям настоящих Правил для включения в реестр.
11. При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления услугополучателю возможности выразить позицию по предварительному решению.
12. Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (два) рабочих дней со дня уведомления.
13. По результатам заслушивания услугополучателя услугодатель направляет мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, либо уведомление о принятии решения о включении АПК в реестр по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя или через канцелярию услогодателя.
14. При представления услугополучателем полного пакета документов для исключения АПК из реестра услугодатель рассматривает представленные документы в течение 2 (два) рабочих дней с момента регистрации документов на соответствие требованиям настоящих Правил.
По результатам проверки при отсутствии оснований для отказа услугодатель направляет услугополучателю уведомление об исключении из реестра по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, подписанным ЭЦП руководителя структурного подразделения либо лица его замещающего.

8. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тапсырған кезде "жеке кабинет" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9 Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған кезде кеңсе қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.
10. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттарды тіркеу сәтінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Тізілімге енгізу үшін осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
11. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіруге мүмкіндік беру үшін көрсетілетін қызметті алушыны бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ тыңдауды өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
12. Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
13. Көрсетілетін қызметті алушыны тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды не осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АБК-ні тізілімге енгізу туралы шешім қабылдау туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жібереді.
14. Көрсетілетін қызметті алушы АБК-ні тізілімнен алып тастау үшін құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттарды құжаттар тіркелген кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
Тексеру нәтижелері бойынша бас тарту үшін негіздер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құрылымдық бөлімше басшысының не оны алмастыратын тұлғаның ЭЦҚ-мен қол қойылған нысан бойынша тізілімнен шығару туралы хабарлама жібереді.

15. При актуализации сведений, содержащихся в реестре цифровой майнер в течении 10 (десяти) рабочих дней со дня изменения сведений уведомляет об этом уполномоченный орган в сфере цифрового активов по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам, который вносит изменения в течении 3 (три) рабочих дней в реестр с момента регистрации документов.
16. При внесении изменений и (или) дополнений в Правила услугодатель направляет оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", в Единый контакт-центр информацию об изменениях и (или) дополнениях в течении (3) трех рабочих дней.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
17. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
18. Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом, в соответствии с пунктом 4 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан услугодатель, должностное лицо, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (три) рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
19. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
20. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.
21. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке. В случае, если законом предусмотрена возможность обращения в суд без необходимости обжалования в вышестоящем органе, административный орган, должностное лицо, административный акт, административное действие (бездействие) которых оспариваются, наряду с отзывом представляют в суд мотивированную позицию руководителя вышестоящего административного органа, должностного лица.
Приложение 1
к Правилам учета и ведения реестра
аппаратно-программного комплекса
для цифрового майнинга
Форма
Реестр аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
Порядковый номер реестровой записи
Дата формирования реестровой записи
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя
Бизнес-идентификационный номер / Индивидуальный идентификационный номер
Юридический адрес регистрации
Месторасположение центра обработки данных для осуществления цифрового майнинга
Контактные данные (мобильные телефон, электронная почта)
Полное наименование аппаратно-программного комплекса, марка, модель
Индивидуальный серийный номер аппаратно-программного комплекса
Код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Технические сведения об аппаратно-программном комплексе
Номер таможенной декларации, количество
Документ, подтверждающий наличие аппаратно-программного комплекса в сфере цифрового майнинга на праве собственности или другом законном основании
Дата исключения из реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
Хэшрейт (TH/s)
Мощность (кВт)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Приложение 2
к Правилам учета и ведения реестра
аппаратно-программного комплекса
для цифрового майнинга
Форма
Заявление о включении в реестр аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
1. ______________________________________________________________
(наименования юридического лица (индивидуального предпринимателя)
2. ______________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер)
3. ______________________________________________________________
(юридический адрес регистрации)
4. ______________________________________________________________
(месторасположение центра обработки данных для осуществления цифрового майнинга)
5. ______________________________________________________________
(контактные данные: мобильный телефон, эл почта)
6. ______________________________________________________________
(полное наименование аппаратно-программного комплекса марка, модель, количество)
7. ______________________________________________________________
(код ТН ВЭД ЕАЭС)
8. Согласен на сбор и обработку персональных данных в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
9. ______________________________________________________________
(копия документа, подтверждающего наличии аппаратно-программного комплекса
в сфере цифрового майнинга на праве собственности или другом законном основании
(с указанием наименование юридического лица (индивидуального предпринимателя),
контактных данных собственника)
Электронная цифровая подпись заявителя
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" ____________ 20__ года
Приложение 3
к Правилам учета и ведения реестра
аппаратно-программного комплекса
для цифрового майнинга
Форма
Сведения аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
Порядковый номер
Полное наименование аппаратно-программного комплекса марка, модель
Индивидуальный серийный номер аппаратно-программного комплекса
Технические сведения об аппаратно-программном комплексе
Номер грузовой таможенной декларации
Состояние аппаратно-программного комплекса
Хэшрейт (TH/s)
Мощность (кВт)
исправное
неисправное
Приложение 4
к Правилам учета и ведения реестра
аппаратно-программного комплекса
для цифрового майнинга
Форма
Заявление об исключении аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
из Реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
_______________________________________________________________________
(Наименования юридического лица (индивидуального предпринимателя)
_______________________________________________________________________
(Наименование и содержание реестровой записи, которое исключается из реестра)
_______________________________________________________________________
Контактные данные _____________________________________________________
(телефон, электронная почта)
Согласен на сбор и обработку персональных данных в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
Электронная цифровая подпись заявителя
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" ____________ 20__ года
Приложение 5
к Правилам учета и ведения реестра
аппаратно-программного комплекса
для цифрового майнинга
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги:
"Включение (исключение) аппаратно-программного комплекса для цифрового
майнинга в реестр (из реестра) аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга"
1
Наименование услугодателя
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
2
Способы предоставления государственной услуги
Посредством объекта информатизации "Государственная база данных "Е-лицензирование" www.elicense.kz или через канцелярию услугодателя.
3
Срок оказания государственной услуги
При выдаче уведомление о включении в реестр аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга – 5 (пять) рабочих дней;
При установлении факта неполноты представленных документов, услугодатель в течение 2 (два) рабочих дней дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
При выдаче уведомления об исключении из реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга – 2 (два) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная), бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о включении в реестр аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга,
Уведомление об исключении из реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
7
график работы услугодателя, и объектов информации

15. Тізілімде қамтылған мәліметтерді өзектендіру кезінде цифрлық майнер мәліметтер өзгерген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде бұл туралы осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша цифрлық активтер саласындағы уәкілетті органға хабарлайды, ол құжаттар тіркелген сәттен бастап тізілімге 3 (үш) жұмыс күні ішінде өзгерістер енгізеді.
16. Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына, бірыңғай байланыс орталығына (3) үш жұмыс күні ішінде өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) лауазымды тұлғалардың шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды тұлға, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды тұлғаға беріледі.
18. Көрсетілетін қызметті беруші, шешімі, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды тұлға шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші, әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды тұлға, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы әкімшілік актіні қабылдаса, әкімшілік актіні жасаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы шағымда көрсетілген талаптарды толығымен қанағаттандыратын әрекет.
19. Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
20. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
21. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі. Егер заңда жоғары тұрған органға шағымдану қажеттілігінсіз сотқа жүгіну мүмкіндігі көзделген жағдайда, әкімшілік орган, әкімшілік әрекеті (әрекетсіздігі) дауланатын лауазымды тұлға, әкімшілік акті сотқа кері қайтарып алумен қатар жоғары тұрған әкімшілік орган басшысының, лауазымды тұлғаның уәжді ұстанымын ұсынады.
Цифрлық майнингке арналған
аппараттық-бағдарламалық
кешенді есепке алу және
тізілімін жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Цифрлық майнингке аппараттық-бағдарламалық кешен тізілімі
Тізілім жазбасының реттік нөмірі
Тізілім жазбасын қалыптастыру күні
Заңды тұлғаның/жеке кәсіпкердің атауы
Бизнес сәйкестендіру нөмірі / Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тіркеудің заңды мекенжайы
Цифрлық майнингті жүзеге асыру үшін деректерді өңдеу орталығының орналасқан жері
Байланыс деректері (ұялы телефон, электрондық пошта)
Аппараттық-бағдарламалық кешеннің толық атауы, маркасы, моделі
Аппараттық-бағдарламалық кешеннің жеке сериялық нөмірі
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды
Аппараттық-бағдарламалық кешен туралы техникалық мәліметтер
Кеден декларациясының нөмірі,
саны
Меншік құқығында немесе басқа да заңды негізде цифрлық майнинг саласында аппараттық-бағдарламалық кешеннің болуын растайтын құжат
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді тізілімінен шығару күні
Хэшрейт (Th/s)
Қуат (кВт)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Цифрлық майнингке арналған
аппараттық-бағдарламалық
кешенді есепке алу және
тізілімін жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді тізілімге енгізу туралы өтініш
1.____________________________________________________________
(заңды тұлғаның (жеке кәсіпкердің) атауы)
2.___________________________________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
3.____________________________________________________________
(заңды тіркелген мекенжайы)
4.____________________________________________________________
(цифрлық майнингті жүзеге асыру үшін деректер орталығының орналасқан жері)
5.____________________________________________________________
(байланыс деректері: ұялы телефон, электрондық пошта)
6.____________________________________________________________
(аппараттық-бағдарламалық кешеннің толық атауы маркасы, моделі, саны)
7.____________________________________________________________
(ЕАЭО СЭҚ ТН коды)
8.____________________________________________________________
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісемін.
9.____________________________________________________________
(меншік құқығында немесе басқа заңды негізде цифрлық майнинг саласында аппараттық-бағдарламалық кешеннің бар екендігін растайтын құжаттың көшірмесі (заңды тұлғаның (жеке кәсіпкердің) атауы және меншік иесінің байланыс деректері көрсетіледі)
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы
____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Толтыру күні: "__" ____________ 20__ жыл
Цифрлық майнингке арналған
аппараттық-бағдарламалық
кешенді есепке алу және
тізілімін жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің мәліметтері
Реттік нөмірі
Аппараттық-бағдарламалық кешеннің толық атауы маркасы, моделі
Аппараттық-бағдарламалық кешеннің жеке сериялық нөмірі
Аппараттық-бағдарламалық кешен туралы техникалық мәліметтер
Кедендік жүк декларациясының нөмірі*
Аппараттық-бағдарламалық кешеннің жай-күйі
Хэшрейт (Th/s)
Қуат (кВт)
жарамды
жарамсыз
Цифрлық майнингке арналған
аппараттық-бағдарламалық
кешенді есепке алу және
тізілімін жүргізу қағида
4-қосымша
Нысан
Өтініш цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешен тізілімінен шығару туралы
_____________________________________________________________
(Заңды тұлғаның (жеке кәсіпкердің) атауы)
_____________________________________________________________
(Тізілімнен алып тасталатын тізілім жазбасының атауы және мазмұны)
______________________________________________________________
Байланыс деректері____________________________________________
(телефон, электрондық пошта)
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына
сәйкес дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісемін.
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы _____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Толтыру күні: "__" ____________ 20__ жыл
Цифрлық майнингке арналған
аппараттық-бағдарламалық
кешенді есепке алу және
тізілімін жүргізу қағидаларына
5-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі: "Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің тізіліміне қосу (тізілімнен алып тастау)"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі.
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Е-лицензиялау "мемлекеттік деректер базасы" ақпараттандыру объектісі арқылы www.​eli​cens​e.​kz немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді тізілімге енгізу туралы хабарлама беру кезінде - 5 (бес) жұмыс күні;
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі туралы факт анықталған кезде қызмет көрсетуші 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады;
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді тізілімнен шығару туралы хабарлама беру кезінде - 2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған), қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді тізілімге енгізу туралы хабарлама,
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді тізілімнен шығару туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері;
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) Для включения в реестр аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга через канцелярию:
заявление о включении в реестр аппаратно-программного комплекса согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
сведения об аппаратно-программном комплексе для цифрового майнинга по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
копия документа, подтверждающего право собственности на аппаратно-программного комплекса в сфере цифрового майнинга на праве собственности или другом законном основании.
Для включения в реестр аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга через портал:
заявление о включении в реестр аппаратно-программного комплекса согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
сведения об аппаратно-программном комплексе для цифрового майнинга по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
электронная копия документа, подтверждающего право собственности на аппаратно-программного комплекса в сфере цифрового майнинга на праве собственности или другом законном основании.
2) При исключении из реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга через канцелярию:
заявление об исключении аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга из Реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
копия документа, подтверждающая утилизацию/истечение сроков эксплуатации/ продажи или утраты аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга.
При исключении из реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга через портал:
заявление об исключении аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга из Реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
электронная копия документа, подтверждающая утилизацию/истечение сроков эксплуатации/ продажи или утраты аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) қызмет көрсетуші – дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерінен басқа;
2) портал – тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады), жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) Кеңсе арқылы цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің тізіліміне енгізу үшін:
осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес аппараттық-бағдарламалық кешенді тізілімге енгізу туралы өтініш;
осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешен туралы мәліметтер;
меншік құқығында немесе басқа да заңды негізде цифрлық майнинг саласындағы аппараттық-бағдарламалық кешенге меншік құқығын растайтын құжаттың көшірмесі.
Портал арқылы цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің тізіліміне енгізу үшін:
осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес аппараттық-бағдарламалық кешенді тізілімге енгізу туралы өтініш;
осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешен туралы мәліметтер;
меншік құқығында немесе басқа да заңды негізде цифрлық майнинг саласындағы аппараттық-бағдарламалық кешенге меншік құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
2) Кеңсе арқылы цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді тізілімнен шығарған кезде:
осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешен тізілімінен цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді алып тастау туралы өтініш;
цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді кәдеге жарату/ пайдалану/сату немесе жоғалту мерзімдерінің аяқталуын растайтын құжаттың көшірмесі.
Портал арқылы цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді тізілімнен шығарған кезде:
осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешен тізілімінен цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді алып тастау туралы өтініш;
цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді кәдеге жарату/ пайдалану/сату немесе жоғалту мерзімдерінің аяқталуын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі бар қосымша

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
2. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или через канцелярию услугодателя.
3. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан moap@mdai.gov.kz.
4. Номера телефонов единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг – 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 6
к Правилам учета и ведения реестра
аппаратно-программного комплекса
для цифрового майнинга
Форма
Наименование организации
Наименование организации
Мотивированный отказ
Номер №:
Дата выдачи: Наименование заявителя
Наименование услугодателя, рассмотрев Ваше заявление от Дата заявки года
№ Номер входящего документа, сообщает следующее.
Причина отказа
Должность подписывающего
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
(подписывающего)
Приложение 7
к Правилам учета и ведения реестра
аппаратно-программного комплекса
для цифрового майнинга
Форма
Наименование организации
Наименование организации
Бланк уполномоченного органа
Уведомление
о включении в реестр аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
№ _______________ дата "___" ________20___года
Настоящее уведомление выдано _______________________________________________
(наименование государственного органа, выдавшего уведомление)
(наименования юридического лица (индивидуального предпринимателя)
Бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер
Код ТН ВЭД ЕАЭС
о включении в реестр аппаратно-программного комплекса (полное наименование аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга) с индивидуальными серийными номерами и техническими сведениями об аппаратно-программном комплексе согласно приложению 3 представленного заявления.
[Должность подписывающего] (фамилия, имя, отчество
(при его наличии) подписывающего
Приложение 8
к Правилам учета
и ведения реестра
аппаратно-программного комплекса
для цифрового майнинга
Форма
Наименование организации
Наименование организации
Бланк уполномоченного органа
Уведомление
об исключении из реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
№ _______________ дата "___" ________20___года
Настоящее уведомление выдано _______________________________________________
(наименования юридического лица (индивидуального предпринимателя) и (полное наименование аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга)
[Должность подписывающего] (фамилия, имя, отчество
(при его наличии) подписывающего
Приложение 9
к Правилам учета и ведения реестра
аппаратно-программного комплекса
для цифрового майнинга
Форма
Уведомление об изменении сведений в реестр аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
__________________________________________________________________
Наименование цифрового майнера
__________________________________________________________________
(Наименование и содержание реестровой записи в новой редакции:
__________________________________________________________________
Причина заявляемых изменений и (или) дополнений)
Контактные данные_________________________________________________
(телефон, электронная почта)
Электронная цифровая подпись заявителя
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" ____________ 20__ года

1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін келісу туралы сұрау салуға уәкілетті мемлекеттік органның теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі бар, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылады.
6) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
1. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
2. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы алады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында көрсетілген moap@​mdai.​gov.​kz.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірлері - 1414, 8-800-080-7777.
Цифрлық майнингке арналған
аппараттық-бағдарламалық
кешенді есепке алу және
тізілімін жүргізу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Ұйымның атауы
Ұйымның атауы
Дәлелді бас тарту
Нөмірі №:
Берілген күні : Өтініш берушінің аты
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы, Сіздің өтінішіңізді қарап, өтінімінің күні, № кіріс құжаттың нөмірі, келесіні хабарлайды.
Бас тарту себебі
Қол қоюшының лауазымы
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
[қол қоюшының]
Цифрлық майнингке арналған
аппараттық-бағдарламалық
кешенді есепке алу және
тізілімін жүргізу қағида
7-қосымша
Нысан
Ұйымның атауы
Ұйымның атауы
Уәкілетті органның бланкі
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді тізілімге енгізу туралы
хабарлама
№ _______________ күні "___" ________20___жыл
(Хабарлама берген мемлекеттік органның атауы)
(Заңды тұлғаның (жеке кәсіпкердің) атауы)
Бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
жолдаған өтініштің 3-қосымшасында көрсетілген аппараттық-бағдарламалық кешенің жеке сериялық нөмірлері мен техникалық мәліметтеріне (цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің толық атауы маркасы, моделі, саны) сәйкес аппараттық-бағдарламалық кешеннің тізіліміне енгізу туралы хабарлама береді.
Қол қоюшының лауазымы
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
[қол қоюшының]
Цифрлық майнингке арналған
аппараттық-бағдарламалық
кешенді есепке алу және
тізілімін жүргізу қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Ұйымның атауы
Ұйымның атауы
Уәкілетті органның бланкі
Цифрлік майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді тізілімнен шығару туралы
Хабарлама
№ _______________ күні "___" ________20___жылы
Осы хабарлама берілді _______________________________________________
(Заңды тұлғаның (жеке кәсіпкердің) атауы) және (цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің толық атауы)
[Қол қоюшының лауазымы] (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
Цифрлық майнингке арналған
аппараттық-бағдарламалық
кешенді есепке алу және
тізілімін жүргізу қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің тізіліміне мәліметтерді өзгерту туралы хабарлама
__________________________________________________________________
Цифрлық майнердің атауы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________________________________________________
(Жаңа редакциядағы тізілім жазбасының атауы және мазмұны:
Мәлімделген өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың себебі)
Байланыс деректері_________________________________________________
(телефон, электрондық пошта)
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Толтыру күні: "__" ____________ 20__ жыл