О внесении изменений в некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 3 мая 2023 года № 140. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 мая 2023 года № 32445
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
З. Сулейменова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 3 мая 2023 года № 140
Перечень некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/148 "Об утверждении Правил рыболовства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10606):
в Правилах рыболовства, утвержденных указанным приказом:
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Согласно пункта 1 статьи 35 Закона, право на промысловое рыболовство имеют физические и юридические лица при наличии:
1) разрешения на пользование животным миром;
2) договора с территориальным подразделением ведомства на ведение рыбного хозяйства.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Любительское (спортивное) рыболовство осуществляется всеми видами удилищ с различными оснастками (блесна, мормышка, воблеры, мушки и другие приманки), а также закидушками и жерлицами. Сачок может быть использован только как вспомогательное приспособление при вываживании рыбы.
Количество раколовок не должно превышать трех штук на одного рыболова.
Ружья для подводной охоты разрешается использовать в местах, отведенных для рекреационного рыболовства и вне зоны отдыха населения, а также на закрепленных рыбохозяйственных водоемах и (или) участках в местах, обозначенных пользователем животным миром.";

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 3 мамырдағы № 140 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 5 мамырда № 32445 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар министрі
З. Сулейменова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Цифрлық
даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрі
2023 жылғы 3 мамырдағы
№ 140 Бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Балық аулау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/148 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10606 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Балық аулау қағидаларында:
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Заңның 35-бабының 1-тармағына сәйкес кәсіпшілік балық аулау құқығы жеке және заңды тұлғаларға:
1) жануарлар дүниесiн пайдалануға рұқсаты;
2) ведомствоның аумақтық бөлімшелерімен балық шаруашылығын жүргізуге шарты болған кезде беріледі.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Әуесқойлық (спорттық) балық аулау әртүрлі жабдықтармен (жылтырауық, мормышка, воблер, мушка және басқа да еліктіргіштер) қамтылған қармақсаптардың барлық түрлерімен, сондай-ақ, лақтырма қармақтармен және жерлицалармен жүргізіледі. Балық аулау кезінде сүзекі тек көмекші құрылғы ретінде пайдаланылуы мүмкін.
Шаян аулағыштардың саны бір балық аулаушыға үш данадан аспауы тиіс.
Су астындағы аң аулауға арналған мылтықтар рекреациялық балық аулауға арналған және халықтың демалыс аймағынан тыс жерлерде, сондай-ақ бекітілген балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерде жануарлар дүниесін пайдаланушы белгілеген орындарда пайдалануға рұқсат етіледі.".

2. В приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/149 "Об утверждении Правил распределения квот изъятия объектов животного мира" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10865):
в Правилах распределения квот изъятия объектов животного мира, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, (далее – Перечень) изложены в приложении 1 к настоящим Правилам.
Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Услугодатель в день поступления заявки на получение квоты изъятия по видам животных, являющихся объектами охоты для охотничьего хозяйства либо заявки на получение квот изъятия рыбных ресурсов и других водных животных в рыбохозяйственных водоемах и (или) участках осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному работнику.
Ответственный работник в течение 7 (семи) рабочих дней рассматривает заявку на предмет соответствия требованиям настоящих Правил и формирует уведомление о распределении квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов изъятия объектов животного мира по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
В случае выявления оснований для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня настоящих Правил услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
Процедура заслушивания проводится в соответствие со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
По результатам заслушивания услугодатель принимает следующие решения:

2. "Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/149 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10865 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі - Тізбе) осы Қағидалардың 1-қосымшасында жазылған.
Көрсетілетін қызмет беруші осы Қағидаларға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды енгізу туралы нормативтік құқықтық акті бекітілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті беруші аңшылық шаруашылығы үшін аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлері бойынша алып қою квотасын алуға өтінім немесе балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қою квоталарын алуға өтінім түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты қызметкерге орындауға береді.
Жауапты қызметкер 7 (жеті) жұмыс күні ішінде өтінімді осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюдың бекітілген лимиттері негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталарды бөлу туралы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды қалыптастырады.
Осы Қағидалардың Тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдаудың өткізілетін уақыты мен орны туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін жібереді. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мынадай шешімдер қабылдайды:

1) распределяет квоту изъятия видов животных, являющихся объектами охоты и рыболовства;
2) выдает мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям указанным в пункте 9 Перечня.";
3. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 мая 2015 года № 18-2/434 "Об утверждении Правил интродукции, реинтродукции и гибридизации животных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11346):
в Правилах интродукции, реинтродукции и гибридизации животных, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) территориальное подразделение – территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан или Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
2) гибридизация животных – скрещивание особей разных видов или пород животных с целью получения особей с лучшими хозяйственно полезными признаками или свойствами;
3) интродукция животных – преднамеренное или случайное распространение особей видов животных за пределы ареалов (областей распространения) в новые для них места, где ранее эти виды не обитали;
4) реинтродукция животных – преднамеренное переселение особей видов животных в прежние места обитания.".
приложение 1 к настоящим Правилам, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения;
приложение 3 к настоящим Правилам, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам распределения
квот изъятия объектов
животного мира
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов"
Наименование государственной услуги: "Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов".
Наименование подвида государственной услуги:
1. Распределение квот на изъятие видов животных, являющихся объектами охоты;
2. Распределение квот на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных.
1
Наименование услугодателя
Республиканские ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также республиканские ассоциации общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства (далее - услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
По подвидам:
веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
с момента сдачи пакета документов – 7 (семь) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
По подвидам:
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о распределении квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов изъятия объектов животного мира либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
По подвидам:
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) аң аулау және балық аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алып қою квотасын бөледі;
2) Тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту береді.".
3. "Жануарларды интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 13 мамырдағы № 18-02/434 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11346 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарларды интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай негізі ұғымдар пайдаланылады:
1) аумақтық бөлімше – Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің немесе Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері;
2) жануарларды будандастыру – шаруашылықта пайдалы озық белгілері немесе қасиеттері бар дара нұсқаларды алу мақсатында жануарлардың алуан түрлерінің немесе тұқымдарының дара нұсқаларын шағылыстыру;
3) жануарларды интродукциялау – жануарлар түрлерi дарақтарын таралу ареалынан (таралу аясынан) тысқары, бұл түрлер бұрын мекендемеген, олар үшiн жаңа мекендеу орындарына әдейi немесе кездейсоқ тарату;
4) жануарларды реинтродукциялау – жануарлар түрлерi дарақтарын бұрынғы мекендеу орталарына әдейi ауыстыру.".
осы Қағидалардың 1-қосымшасы, осы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидалардың 3-қосымшасы, осы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінiң өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Жануарлар дүниесі объектілерін
алып қою квоталарын
бөлу қағидаларына
1-қосымша
"Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
1. Аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алып қоюға квоталар бөлу;
2. Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алуға квоталарды бөлу.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Аңшылардың және аңшылық шаруашылық субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары, сондай-ақ балықшылардың және балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары (бұдан әрі - Көрсетілетін қызмет беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілі
Кіші түрлері бойынша:
"электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап - 7 (жеті) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны
Кіші түрлері бойынша:
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюдың бекітілген лимиттері негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Кіші түрлері бойынша:
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

1) Услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
2) Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьей 5 Закона, прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При распределении квот на изъятие видов животных, являющихся объектами охоты, необходимо представить:
заявку на получение квоты изъятия по видам животных, являющихся объектами охоты для охотничьего хозяйства в форме электронного документа, удостоверенное ЭЦП услугополучателя по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Услугополучатель представляет заявку до 15 февраля текущего года, на основании учетных данных по видам животных, являющихся объектами охоты.
При распределении квот на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных, необходимо представить:
заявку на получение квот изъятия рыбных ресурсов и других водных животных в рыбохозяйственных водоемах и (или) участках в форме электронного документа, удостоверенное ЭЦП услугополучателя по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Услугополучатель представляет заявку до 10 июня текущего года.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям установленными настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;

1) Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Заңның 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алып қоюға квоталарды бөлу кезінде мыналарды ұсыну қажет:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында аңшылық шаруашылығы үшін аң аулау объектілері болып табылатын жануарлардың түрлері бойынша алып қою квотасын алуға арналған өтінім.
Көрсетілетін қызметті алушы аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлері бойынша есептік деректер негізінде өтінімді ағымдағы жылғы 15 ақпанға дейін ұсынады.
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алуға квоталарды бөлу кезінде мыналарды ұсыну қажет:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қою квоталарын алуға өтінім.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінімді ағымдағы жылдың 10 маусымына дейін ұсынады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті берушілер мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің және деректердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;

4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Заявленная квота на изъятие видов животных должна соответствовать утвержденным в установленном порядке нормативам изъятия видов животных, являющихся объектами охоты, утвержденных приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 18-03/271а (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов за № 11005).
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам распределения
квот изъятия объектов
животного мира
Форма
Заявка на получение квот изъятия рыбных ресурсов и других водных животных в рыбохозяйственных водоемах и (или) участках
Наименование закрепленного рыбохозяйственного водоема и (или) участка
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Договора на ведение рыбного хозяйства № _______ от "____" ________ года,
заключенного с территориальными подразделениями ведомства
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
Освоение выделенных квот изъятия рыб и других водных животных с 1 июля
прошлого года по 1 июля текущего года __________ тонна
Воспроизводство (зарыбление) рыбных ресурсов с 1 июля прошлого года по 1 июля
текущего года, в том числе: Сеголетками (миллион штук), из них: __________
до 0,05, от 0,05 до 0,1___________________, от 0,1 и выше_________________;
Личинками (миллион штук), из них: _________ до 3, от 3 и выше ___________;
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен
об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан. Подтверждающие документы
от территориальных подразделений о выполнении вышеуказанных мероприятий.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявки "___" _______________ 20 ___ года.
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя субъекта рыбного хозяйства)
Подпись_________________
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)

4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электронды нысан түрінде ЭЦҚ болған жағдайда ала алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Жануарлар түрлерін алып қоюға мәлімделген квота Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 18-03/271а бұйрығымен бекітілген "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы нормативтерді бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11005 болып тіркелген).
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінiң өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Жануарлар дүниесі объектілерін
алып қою квоталарын
бөлу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қою квоталарын алуға арналған өтінім
Бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ведомствоның аумақтық бөлімшелерімен жасалған балық шаруашылығын жүргізуге
арналған ______ жылғы "___" _____________ № ______шарт.
Өткен жылдың 1 шілдесінен бастап ағымдағы жылдың 1 шілдесіне дейін балықтарды
және басқа да су жануарларын алып коюға бөлінген квоталарды игеру_____ тонна
Өткен жылдың 1 шілдесінен бастап ағымдағы жылдың 1 шілдесіне дейін балық
ресурстарын молайту (балықтандыру), оның ішінде: Бір жазғы (миллион дана), оның
ішінде: _________0,05-ке дейін, ________0,05-тен 0,1-ге дейін, _______0,1-ден жоғары;
Дернәсілдермен (миллион дана), оның ішінде: _____3-ке дейін,_________3-тен жоғары.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер
ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік
жайында хабардармын. Жоғарыда көрсетілген іс-шаралардың орындалуы туралы
аумақтық бөлімшелерден растайтын құжаттар. Ақпараттық жүйелерде қамтылған
заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінімнің берілген күні 20__жылғы "__" ____________
__________________________________________________________________________
(балық шаруашылығы субъектісі басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Қолы_____________
Мөр орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)