О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 245 "Об утверждении Правил и условий энергоснабжения потребителей, имеющих аварийную бронь"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 мая 2023 года № 184. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 мая 2023 года № 32556
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 245 "Об утверждении Правил и условий энергоснабжения потребителей, имеющих аварийную бронь" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11025) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 21 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах и условиях энергоснабжения потребителей, имеющих аварийную бронь, утвержденных указанным приказом:
подпункт 6) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"6) объекты металлургических предприятий непрерывного производства титана, магния и алюминия электролизным способом;";
пункт 3:
дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) объекты крупных металлургических предприятий непрерывного производства феррохромов электрическим способом.";
дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание: для объектов, указанных в подпункте 9) пункта 3 настоящих Правил, включенных в перечень ОНЭ, сохраняется подключение нагрузки данного объекта к специальной автоматике отключения нагрузки в объеме, действующем на 1 января 2023 года.
При этом, системным оператором при необходимости пересматривается в сторону увеличения объем нагрузки, подключенный к специальной автоматике отключения нагрузки.".
2. Департаменту развития электроэнергетики Министерства энергетики Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридический службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.

"Авариялық броны бар тұтынушыларды энергиямен жабдықтау қағидалары мен талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 245 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2023 жылғы 22 мамырдағы № 184 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 мамырда № 32556 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Авариялық броны бар тұтынушыларды энергиямен жабдықтау қағидалары мен талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 245 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11025 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 21-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Авариялық броны бар тұтынушыларды энергиямен жабдықтау қағидалары мен талаптарында:
3-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) титан, магний және алюминий электролизі тәсілімен үздіксіз өндіретін металлургиялық кәсіпорындардың объектілері;";
3-тармақ:
мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
"9) феррохромдарды электр тәсілімен үздіксіз өндіретін ірі металлургиялық кәсіпорындардың объектілері.";
мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
"Ескертпе: осы Қағидалардың 3-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген, ҮЭО тізбесіне енгізілген объектілер үшін осы объектінің жүктемесін 2023 жылғы 1 қаңтарда қолданыста болатын көлемде жүктемені ажыратудың арнайы автоматикасына қосу сақталады.
Бұл ретте жүйелік оператор қажет болған жағдайда жүктемені ажыратудың арнайы автоматикасына қосылған жүктеме көлемін ұлғайту жағына қарай қайта қарайды.".
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Электр энергетикасын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
А. Саткалиев

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
А. Саткалиев