Об утверждении Правил внедрения и применения индекса развития молодежи в Республике Казахстан
Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 24 мая 2023 года № 214-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2023 года № 32569
В соответствии с подпунктом 12-3) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной молодежной политике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила внедрения и применения индекса развития молодежи в Республике Казахстан.
2. Комитету по делам молодежи и семьи Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр информации
и общественного развития
Республики Казахстан
Д. Қыдырәлі
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерством просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Центральная избирательная комиссия
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр информации
и общественного развития
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 214-НҚ
Правила внедрения и применения индекса развития молодежи в Республике Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила внедрения и применения индекса развития молодежи в Республике Казахстан (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 12-3) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной молодежной политике" (далее – Закон) и определяют порядок внедрения и применения индекса развития молодежи в Республике Казахстан, основные направления и методы формирования оценки подходов к динамике уровня развития молодежи Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасындағы жастардың даму индексін ендіру мен қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2023 жылғы 24 мамырдағы № 214-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 мамырда № 32569 болып тіркелді
"Мемлекеттік жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 12-3)-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасындағы жастардың даму индексін ендіру мен қолдану қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Жастар және отбасы істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоғамдық даму министрі
Д. Қыдырәлі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және арнайы
есепке алу комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Орталық сайлау комиссиясы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттiгiнің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоғамдық
даму министрі
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 214-НҚ Бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасындағы жастардың даму индексін ендіру мен қолдану қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасында жастардың даму индексін ендіру мен қолдану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабының 12-3) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасында жастардың даму индексін ендіру мен қолдану тәртібін, Қазақстан Республикасы жастары деңгейінің даму серпіні тәсілдеріне көп аспектілі бағалауды қалыптастырудың негізгі бағыттары мен әдістерін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) индекс развития молодежи в Республике Казахстан (далее – индекс развития молодежи) – сводный индекс для анализа реализуемой государственной молодежной политики и уровня развития молодежи по основным направлениям: образование, здоровье и благополучие, занятость и возможности, политическое участие, гражданское участие, досуг, безопасность;
2) уполномоченный орган по вопросам государственной молодежной политики (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере государственной молодежной политики.
3. Индекс развития молодежи реализуется с целью адаптации к национальной специфике Глобального индекса развития молодежи, а также рейтинговой оценки эффективности государственных органов в части реализации государственной молодежной политики.
Глава 2. Порядок внедрения и применения индекса развития молодежи
Параграф 1. Порядок внедрения индекса развития молодежи
4. Внедрение индекса развития молодежи направлено на своевременное выявление сдерживающих факторов эффективной реализации государственной молодежной политики, мер по улучшению положения молодежи с учетом мнения молодежи.
5. Внедрение индекса развития молодежи осуществляется путем интеграции его индикаторов в концепцию развития сферы государственной молодежной политики и планы развития области, города республиканского значения и столицы.
6. Индикаторы индекса развития молодежи определяются согласно приложению к настоящим Правилам.
7. Информация об итогах индекса развития молодежи размещается в национальном докладе "Молодежь Казахстана".
Параграф 2. Порядок применения индекса развития молодежи
8. Индекс развития молодежи применяется для оценки результатов реализации молодежной политики, в том числе в разрезе регионов Республики Казахстан, для сравнения с результатами исследований, обзоров международных организаций и международных рейтингов.
9. Индекс развития молодежи измеряет 7 (семь) направлений по 33 (тридцать три) индикаторам.
10. Уполномоченный орган ежегодно не позднее 30 (тридцать) мая года, следующего за отчетным периодом, осуществляет сбор и анализ информации об итогах индекса развития молодежи.
11. Необходимые данные для сбора и анализа информации об итогах индекса развития молодежи формируются из открытых источников центральных государственных органов. Опросные данные формируются путем анкетирования молодежи.
12. На основании информации об итогах индекса развития молодежи уполномоченным органом формируются рекомендации по совершенствованию государственной молодежной политики.

2. Осы Қағидаларда келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Қазақстан Республикасындағы жастардың даму индексі (бұдан әрі – жастардың даму индексі) – іске асырылатын мемлекеттік жастар саясатын және мынадай негізгі: білім беру, денсаулық және саламаттылық, жұмыспен қамту және мүмкіндіктер, саяси қатысу, азаматтық қатысу, бос уақыт, қауіпсіздік бағыттары бойынша жастардың даму деңгейін талдауға арналған жиынтық индекс;
2) мемлекеттік жастар саясаты мәселелері жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – мемлекеттік жастар саясаты саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
3. Жастардың даму индексі Жастардың жаһандық даму индексін ұлттық өзіндік ерекшелікке бейімдеу, сондай-ақ мемлекеттік жастар саясатын іске асыру бөлігінде мемлекеттік органдардың тиімділігін рейтингтік бағалау мақсатында іске асырылады.
2-тарау. Жастардың даму индексін ендіру мен қолдану тәртібі
1-параграф. Жастардың даму индексін ендіру тәртібі
4. Жастардың даму индексін ендіру мемлекеттік жастар саясатын тиімді іске асырудың тежеуші факторларын, жастардың пікірін ескере отырып, жастардың жағдайын жақсарту жөніндегі шараларды уақтылы анықтауға бағытталған.
5. Жастардың даму индексін ендіруі оның индикаторларын мемлекеттік жастар саясаты саласын дамыту тұжырымдамасына, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың даму жоспарларына интеграциялау жолымен жүзеге асырылады.
6. Жастардың даму индекстің индикаторлары осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес айқындалады.
7. Жастардың даму индексінің қорытындылары туралы ақпарат "Қазақстан жастары" Ұлттық баяндамасында орналастырылады.
2-параграф. Жастардың даму индексін қолдану тәртібі
8. Жастардың даму индексі Қазақстан Республикасы жастарының дамуы бойынша жағдайды бағалау үшін, оның ішінде Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бірліктері бөлінісінде нәтижелерді зерттеу, халықаралық ұйымдардың шолулары мен халықаралық рейтингтердің нәтижелерімен салыстыру үшін қолданылады.
9. Жастардың даму индексі 33 (отыз үш) индикатор бойынша 7 (жеті) бағытты анықтайды.
10. Уәкілетті орган жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 (отыз) мамырынан кешіктірмей жастардың даму индексінің қорытындылары туралы ақпаратты жинауды және талдауды жүзеге асырады.
11. Жастардың даму индексінің қорытындылары туралы ақпаратты жинау және талдау үшін қажетті деректер орталық мемлекеттік органдардың ашық көздерінен қалыптастырылады. Сауалнама деректері жастарға сауалнама жүргізу арқылы қалыптастырылады.
12. Жастардың даму индексінің қорытындылары туралы ақпарат негізінде уәкілетті орган мемлекеттік жастар саясатын жетілдіру жөнінде ұсынымдар қалыптастырады.

13. Информация об итогах индекса развития молодежи не позднее 20 (двадцать) июля года, следующего за отчетным периодом направляется уполномоченным органом в центральные и местные исполнительные органы, а также размещается на интернет-ресурсе, официальных аккаунтах в социальных сетях уполномоченного органа.
14. Для центральных и местных исполнительных органов к информации по итогам расчета индекса развития молодежи прилагаются пояснения и рекомендации.
Министр информации
и общественного развития
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 214-НҚ
Приложение
к Правилам внедрения
и применения индекса
развития молодежи
в Республике Казахстан
Индикаторы индекса развития молодежи
Домен
Код
Индикатор
Характеристика индикатора
Направление "Образование"
1.
J1
(вес домена – 0,12)
J1.1
(вес индикатора – 0,3)
Охват средним образованием
Описание
Доля охвата молодежи среднем образованием
Характеристика данных
Административные данные
Источник данных
МП РК
Периодичность
Ежегодно
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс МП РК https://www.gov.kz/memleket/entities/qogam?lang=ru, раздел деятельность / статистические отраслевые данные / образование
2.
J1.2
(вес индикатора – 0,3)
Уровень качества среднего образования
Описание
Уровень качества образования на основе результатов Единого национального тестирования
Характеристика данных
Административные данные
Источник данных
МП РК
Периодичность
Ежегодно
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс МП РК https://www.gov.kz/memleket/entities/qogam?lang=ru, раздел деятельность / статистические отраслевые данные / образование
3.
J1.3
(вес индикатора – 0,3)
Охват техническим и профессиональным образованием
Описание
Доля охвата молодежи техническим и профессиональным образованием
Характеристика данных
Административные данные
Источник данных
МП РК
Периодичность
Ежегодно
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс МП РК https://www.gov.kz/memleket/entities/qogam?lang=ru, раздел деятельность / статистические отраслевые данные / образование
4.
J1.4
(вес индикатора – 0,3)
Уровень эффективности технического и профессионального образования
Описание
Доля трудоустроенных выпускников в первый год после окончания учебных заведений технического и профессионального образования по государственному заказу
Характеристика данных
Административные данные
Источник данных
МП РК
Периодичность
Ежегодно
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс МП РК https://www.gov.kz/memleket/entities/qogam?lang=ru, раздел деятельность / статистические отраслевые данные / образование
5.
J1.5
(вес индикатора – 0,3)
Охват высшим образованием
Описание
Валовый коэффициент охвата высшим образованием
Характеристика данных
Официальная статистическая информация
Источник данных
БНС АСПиР РК
Периодичность
один раз в год
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс БНС АСПиР РК https://stat.gov.kz,
Раздел Официальная статистика/ Публикации/ Статистические сборники/ Образование в Республике Казахстан
6.
J1.6
(вес индикатора – 0,3)
Удовлетворенность качеством образования
Описание
Доля респондентов, отметивших, что удовлетворены качеством системы образования
Характеристика данных
Итоги социологического исследования
Источник данных
НИЦ "Молодежь"
Периодичность
один раз в год
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс НИЦ "Молодежь" https://www.eljastary.kz/ru/reports/,
Раздел НИЦ "Молодежь" / национальные доклады
Направление "Здоровье и благополучие"
7.
J2
(вес домена – 0,24)
J2.1
(вес индикатора – 0,3)
Уровень заболеваемости молодежи от 14 до 35 лет злокачественными новообразованиями
Описание
Заболеваемость злокачественными новообразованиями на 100 000 населения в возрасте от 14 до 35 лет
Характеристика данных
Административные данные
Источник данных
МЗ РК
Периодичность
Ежегодно
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс МЗ РК https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm?lang=ru, раздел деятельность / статистические отраслевые данные / статистика здравоохранения
8.
J2.2
(вес индикатора – 0,3)
Уровень заболеваемости молодежи от 14 до 35 лет туберкулезом
Описание
Уровень заболеваемости молодежи от 14 до 35 лет туберкулезом
Характеристика данных
Административные данные
Источник данных
МЗ РК
Периодичность
Ежегодно
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс МЗ РК https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm?lang=ru, раздел деятельность / статистические отраслевые данные / статистика здравоохранения
9.
J2.3
(вес индикатора – 0,3)
Уровень заболеваемости молодежи от 14 до 35 лет вирусом иммунодефицита человека, синдромом приобретенного иммунодефицита
Описание
Заболеваемость вирусом иммунодефицита человека, синдромом приобретенного иммунодефицита на 100 000 населения в возрасте от 14 до 35 лет
Характеристика данных
Административные данные
Источник данных
МЗ РК
Периодичность
Один раз в год
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс МЗ РК https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm?lang=ru, раздел деятельность / статистические отраслевые данные / статистика здравоохранения
10.
J2.4
(вес индикатора – 0,3)
Уровень заболеваемости молодежи от 14 до 35 лет инфекциями, передающимися половым путем
Описание
Заболеваемость инфекциями, передающимися половым путем на 100 000 населения в возрасте от 14 до 35 лет
Характеристика данных
Административные данные
Источник данных
МЗ РК
Периодичность
Один раз в год
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс МЗ РК https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm?lang=ru, раздел деятельность / статистические отраслевые данные / статистика здравоохранения
11.
J2.5
(вес индикатора – 0,3)
Психическое здоровье молодежи
Описание
Заболеваемость психическими и поведенческими расстройствами на 100 000 населения в возрасте от 14 до 35 лет
Характеристика данных
Административные данные
Источник данных
МЗ РК
Периодичность
Ежегодно
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс МЗ РК https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm?lang=ru, раздел деятельность / статистические отраслевые данные / статистика здравоохранения
12.
J2.6
(вес индикатора – 0,3)
Смертность среди молодежи
Описание
Доля смертности молодежи в возрасте от 14 до 35 лет от несчастных случаев, отравлений и травм
Характеристика данных
Официальная статистическая информация
Источник данных
БНС АСПиР РК
Периодичность
один раз в год
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс БНС АСПиР РК https://stat.gov.kz,
Раздел Официальная статистика/ Публикации/ Статистические сборники/ Молодежь Казахстана
13.
J2.7
(вес индикатора – 0,3)
Ранняя беременность
Описание

13. Жастарды дамыту индексінің қорытындылары туралы ақпаратты есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 (жиырма) шілдеден кешіктірмей уәкілетті орган орталық және жергілікті атқарушы органдарға жібереді, сондай-ақ интернет-ресурста, уәкілетті органның әлеуметтік желілеріндегі ресми аккаунттарда орналастырылады.
14. Орталық және жергілікті атқарушы органдар үшін жастардың даму индексін есептеу қорытындысы бойынша ақпаратқа түсініктемелер мен ұсынымдар қоса беріледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоғамдық
даму министрі
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 214-НҚ
Қазақстан Республикасында
жастарды дамыту индексін
ендіру мен қолдану
қағидаларына қосымша
Жастарды дамыту индексінің индикаторлары
Домен
Код
Индикатор
Индикатордың сипаттамасы
"Білім беру" бағыты
1.
J1
(домен салмағы– 0,12)
J1.1 (индикатордың салмағы – 0,3)
Орта біліммен қамту
Сипаты
Жастарды орта біліммен қамту үлесі
Деректер сипаты
Әкімшілік деректер
Дереккөз
ҚР ОАМ
Қалыптасу кезеңділігі
Жыл сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР ОАМ ресми интернет-ресурсы https://www.gov.kz/memleket/entities/qogam?lang=ru, қызмет бөлімі / статистикалық салалық деректер / білім
2.
J1.2 (индикатордың салмағы – 0,3)
Орта білім сапасының деңгейі
Сипаты
Ұлттық бірыңғай тестілеу нәтижелері негізінде білім беру сапасының деңгейі
Деректер сипаты
Әкімшілік деректер
Дереккөз
ҚР ОАМ
Қалыптасу кезеңділігі
Жыл сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР ОАМ ресми интернет-ресурсы https://www.gov.kz/memleket/entities/qogam?lang=ru, қызмет бөлімі / статистикалық салалық деректер / білім
3.
J1.3 (индикатордың салмағы – 0,3)
Техникалық және кәсіптік біліммен қамту
Сипаты
Жастарды техникалық және кәсіптік біліммен қамту үлесі
Деректер сипаты
Әкімшілік деректер
Дереккөз
ҚР ОАМ
Қалыптасу кезеңділігі
Жыл сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР ОАМ ресми интернет-ресурсы https://www.gov.kz/memleket/entities/qogam?lang=ru, қызмет бөлімі / статистикалық салалық деректер / білім
4.
J1.4 (индикатордың салмағы – 0,3)
Техникалық және кәсіптік білім берудің тиімділік деңгейі
Сипаты
Мемлекеттік тапсырыс бойынша техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарын бітіргеннен кейінгі бірінші жылы жұмысқа орналастырылған түлектердің үлесі
Деректер сипаты
Әкімшілік деректер
Дереккөз
ҚР ОАМ
Қалыптасу кезеңділігі
Жыл сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР ОАМ ресми интернет-ресурсы https://www.gov.kz/memleket/entities/qogam?lang=ru, қызмет бөлімі / статистикалық салалық деректер / білім
5.
J1.5 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жоғары біліммен қамту
Сипаты
Жоғары біліммен қамтудың жалпы коэффициенті
Деректер сипаты
Ресми статистикалық ақпарат
Дереккөз
ҚР СЖжРА ҰСБ
Қалыптасу кезеңділігі
Жылына бір рет
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР СЖжРА ҰСБ ресми интернет-ресурсы https://stat.gov.kz , ресми статистика бөлімі / жарияланымдар / статистикалық жинақтар / Қазақстан Республикасындағы білім
6.
J1.6 (индикатордың салмағы – 0,3)
Білім беру сапасына қанағаттану
Сипаты
Білім беру жүйесінің сапасына қанағаттанғанын атап өткен респонденттердің үлесі
Деректер сипаты
Әлеуметтанушылық зерттеу нәтижелері
Дереккөз
"Жастар" ҒЗО
Қалыптасу кезеңділігі
Жылына бір рет
Шығу ақпаратын орналастыру орны
"Жастар" ҒЗО ресми интернет-ресурсы https://www.eljastary.kz/ru/reports/ , "Жастар" ҒЗО бөлімі / ұлттық баяндамалар
"Денсаулық және әл-ауқат" бағыты
7.
J2 ( домен салмағы – 0,24)
J2.1 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жастардың 14 жастан 35 жасқа дейін қатерлі ісіктермен сырқаттану деңгейі
Сипаты
100 000 тұрғынға шаққанда қатерлі ісіктермен 14 пен 35 жас аралығындағы жастар сырқаттанған
Деректер сипаты
Әкімшілік деректер
Дереккөз
ҚР ДСМ
Қалыптасу кезеңділігі
Жыл сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР ДСМ ресми интернет-ресурсы https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm?lang=ru , қызмет бөлімі / статистикалық салалық деректер / денсаулық сақтау статистикасы
8.
J2.2 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жастардың 14 жастан 35 жасқа дейін туберкулезбен
сырқаттану деңгейі
Сипаты
14 жастан 35 жасқа дейінгі жастардың туберкулезбен сырқаттану деңгейі
Деректер сипаты
Әкімшілік деректер
Дереккөз
ҚР ДСМ
Қалыптасу кезеңділігі
Жыл сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР ДСМ ресми интернет-ресурсы https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm?lang=ru , қызмет бөлімі / статистикалық салалық деректер / денсаулық сақтау статистикасы
9.
J2.3 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жастардың 14 жастан 35 жасқа дейін сырқаттану деңгейі
адамның иммун тапшылығы вирусы, жүре пайда болған иммун тапшылығы синдромы
Сипаты
100 000 тұрғынға шаққанда 14 пен 35 жас аралығындағы адамның иммун тапшылығы вирусының, жүре пайда болған иммун тапшылығы синдромының жиілігі
Деректер сипаты
Әкімшлік деректер
Дереккөз
ҚР ДСМ
Қалыптасу кезеңділігі
Жылына бір рет
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР ДСМ ресми интернет-ресурсы https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm?lang=ru , қызмет бөлімі / статистикалық салалық деректер / денсаулық сақтау статистикасы
10.
J2.4 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жастардың 14 жастан 35 жасқа дейін жыныстық жолмен берілетін инфекциялар бойынша сырқаттану деңгейі
Сипаты
14 пен 35 жас аралығындағы 100 000 тұрғынға шаққанда жыныстық жолмен берілетін инфекциялардың жиілігі
Деректер сипаты
Әкімшлік деректер
Дереккөз
ҚР ДСМ
Қалыптасу кезеңділігі
Жылына бір рет
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР ДСМ ресми интернет-ресурсы https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm?lang=ru , қызмет бөлімі / статистикалық салалық деректер / денсаулық сақтау статистикасы
11.
J2.5 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жастардың психикалық денсаулығы
Сипаты
14 пен 35 жас аралығындағы 100 000 тұрғынға шаққанда психикалық және мінез құлық бұзылыстарының жиілігі
Деректер сипаты
Әкімшлік деректер
Дереккөз
ҚР ДСМ
Қалыптасу кезеңділігі
Жыл сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР ДСМ ресми интернет-ресурсы https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm?lang=ru , қызмет бөлімі / статистикалық салалық деректер / денсаулық сақтау статистикасы
12.
J2.6 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жастар арасындағы өлім
Сипаты
Жазатайым оқиғалардан, уланулардан және жарақаттардан 14 пен 35 жас аралығындағы жастар өлімінің үлесі
Деректер сипаты
Ресми статистикалық ақпарат
Дереккөз
ҚР СЖжРА ҰСБ
Қалыптасу кезеңділігі
Жыл сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР СЖжРА ҰСБ ресми интернет-ресурсы https://stat.gov.kz , ресми статистика бөлімі / жарияланымдар / статистикалық жинақтар / Қазақстан Жастары
13.
J2.7 (индикатордың салмағы – 0,3)
Ерте жүктілік
Сипаты

Показатель подростковой рождаемости на 1000 женщин в возрасте от 15 до 17 лет (включительно)
Характеристика данных
Административные данные
Источник данных
МЗ РК
Периодичность
Ежегодно
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс МЗ РК https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm?lang=ru, раздел деятельность / статистические отраслевые данные / статистика здравоохранения
14.
J2.8
(вес индикатора – 0,3)
Уровень удовлетворенности системой здравоохранения
Описание
Доля респондентов, отметивших, что удовлетворены качеством услуг системы здравоохранения
Характеристика данных
Итоги социологического исследования
Источник данных
НИЦ "Молодежь"
Периодичность
один раз в год
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс НИЦ "Молодежь" https://www.eljastary.kz/ru/reports/,
Раздел НИЦ "Молодежь" / национальные доклады
Направление "Занятость и возможности"
15.
J3
(вес домена – 0,24)
J3.1
(вес индикатора – 0,3)
Уровень занятости
Описание
Доля занятой молодежи в возрасте от 15 до 35 лет от общего количества рабочей силы в возрасте от 15 до 35 лет
Характеристика данных
Официальная статистическая информация
Источник данных
БНС АСПиР РК
Периодичность
Ежеквартально / ежегодно
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс БНС АСПиР РК https://stat.gov.kz,
Раздел Официальная статистика/ по отраслям / Статистика труда и занятости / Статистика / Основные индикаторы рынка труда молодежи (в возрасте 15-34 лет)
16.
J3.2
(вес индикатора – 0,3)
Уровень самозанятости
Описание
Доля самостоятельно занятой молодежи в возрасте от 15 до 35 лет от общего количества занятого населения в возрасте от 15 до 35 лет
Характеристика данных
Официальная статистическая информация
Источник данных
БНС АСПиР РК
Периодичность
Ежеквартально / ежегодно
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс БНС АСПиР РК https://stat.gov.kz,
Раздел Официальная статистика/ по отраслям / Статистика труда и занятости / Статистика / Основные индикаторы рынка труда молодежи (в возрасте 15-34 лет)
17.
J3.3
(вес индикатора – 0,3)
Уровень молодежной безработицы
Описание
Доля численности безработного населения в возрасте 15-35 лет в численности рабочей силы в возрасте 15-35 лет
Характеристика данных
Официальная статистическая информация
Источник данных
БНС АСПиР РК
Периодичность
Ежеквартально / ежегодно
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс БНС АСПиР РК https://stat.gov.kz,
Раздел Официальная статистика/ по отраслям / Статистика труда и занятости / Статистика / Основные индикаторы рынка труда молодежи (в возрасте 15-34 лет)
18.
J3.4
(вес индикатора – 0,3)
Доля молодежи NEET, которая не работает, не занята образованием или профессиональной подготовкой и находится вне системы образования и сферы занятости
Описание

15 пен 17 жас (қоса алғанда) аралығындағы 1000 әйелге шаққандағы жасөспірімдердің туу көрсеткіші
Деректер сипаты
Әкімшлік деректер
Дереккөз
ҚР ДСМ
Қалыптасу кезеңділігі
Жыл сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР ДСМ ресми интернет-ресурсы https://www.gov.kz/memleket/entities/dsm?lang=ru , қызмет бөлімі / статистикалық салалық деректер / денсаулық сақтау статистикасы
14.
J2.8 (индикатордың салмағы – 0,3)
Денсаулық сақтау жүйесіне қанағаттану деңгейі
Сипаты
Денсаулық сақтау жүйесі қызметтерінің сапасына қанағаттанғанын атап өткен респонденттердің үлесі
Деректер сипаты
Әлеуметтанушылық зерттеу нәтижелері
Дереккөз
"Жастар" ҒЗО
Қалыптасу кезеңділігі
Жылына бір рет
Шығу ақпаратын орналастыру орны
"Жастар" ҒЗО ресми интернет-ресурсы https://www.eljastary.kz/ru/reports/,
"Жастар" ҒЗО бөлімі / ұлттық баяндамалар
"Жұмыспен қамту және мүмкіндіктер" бағыты
15.
J3 (домен салмағы – 0,24)
J3.1 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жұмыспен қамту деңгейі
Сипаты
Жұмыспен қамтылған халықтың жалпы санынан 14 жастан 35 жасқа дейінгі жұмыспен қамтылған жастардың үлесі
Деректер сипаты
Ресми статистикалық ақпарат
Дереккөз
ҚР СЖжРА ҰСБ
Қалыптасу кезеңділігі
Тоқсан сайын / жыл сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР СЖжРА ҰСБ Ресми интернет-ресурсы https://stat.gov.kz , Ресми статистика бөлімі/ салалар бойынша / еңбек және жұмыспен қамту статистикасы / статистика / жастар еңбек нарығының негізгі индикаторлары (15-34 жас)
16.
J3.2 (индикатордың салмағы – 0,3)
Өзін-өзі жұмыспен қамту деңгейі
Сипаты
15 жастан 35 жасқа дейінгі өз бетінше жұмыспен қамтылған жастардың үлесі жұмыспен қамтылған халықтың жалпы санынан 15 жастан 35 жасқа дейін
Деректер сипаты
Ресми статистикалық ақпарат
Дереккөз
ҚР СЖжРА ҰСБ
Қалыптасу кезеңділігі
Тоқсан сайын / жыл сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР СЖжРА ҰСБ Ресми интернет-ресурсы https://stat.gov.kz , Ресми статистика бөлімі/ салалар бойынша / еңбек және жұмыспен қамту статистикасы / статистика / жастар еңбек нарығының негізгі индикаторлары (15-34 жас)
17.
J3.3 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жастар жұмыссыздығының деңгейі
Сипаты
15-35 жас аралығындағы жұмыссыз халық санының 15-35 жас аралығындағы жұмыс күші санындағы үлесі
Деректер сипаты
Ресми статистикалық ақпарат
Дереккөз
ҚР СЖжРА ҰСБ
Қалыптасу кезеңділігі
Тоқсан сайын / жыл сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР СЖжРА ҰСБ Ресми интернет-ресурсы https://stat.gov.kz , Ресми статистика бөлімі/ салалар бойынша / еңбек және жұмыспен қамту статистикасы / статистика / жастар еңбек нарығының негізгі индикаторлары (15-34 жас)
18.
J3.4 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жұмыс істемейтін, біліммен немесе кәсіптік даярлықпен айналыспайтын және білім беру жүйесі мен жұмыспен қамту саласынан тыс NEET жастарының үлесі
Сипаты

Численность молодежи, которая не работает, не занята образованием или профессиональной подготовкой и находится вне системы образования и сферы занятости в общем числе молодежи в возрасте в 15-35 лет
Характеристика данных
Официальная статистическая информация
Источник данных
БНС АСПиР РК
Периодичность
Ежеквартально
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс БНС АСПиР РК https://stat.gov.kz,
Раздел Официальная статистика/ по отраслям / Статистика труда и занятости / Статистика / Доля NEET в общем числе молодежи в возрасте 15-34 лет в Республике Казахстан
19.
J3.5
(вес индикатора – 0,3)
Предпринимательская активность
Описание
Количество зарегистрированных и действующих индивидуальных предпринимателей в возрасте до 35 лет и юридических лиц, собственниками (100%) которых являются лица в возрасте до 35 лет
Характеристика данных
Официальная статистическая информация
Источник данных
БНС АСПиР РК
Периодичность
ежеквартальная
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс БНС АСПиР РК Раздел Бизнес статистика/ Статистика предприятий/ Электронные таблицы/ Количество зарегистрированных и действующих индивидуальных предпринимателей в возрасте до 35 лет и юридических лиц, собственниками (100%) которых являются лица в возрасте до 35 лет
20.
J3.6
(вес индикатора – 0,3)
Внешняя миграция
Описание
Доля внешней миграции среди молодежи в возрасте от 14 до 35 лет
Характеристика данных
Официальная статистическая информация
Источник данных
БНС АСПиР РК
Периодичность
один раз в год
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс БНС АСПиР РК https://stat.gov.kz,
Раздел Официальная статистика/ Публикации/ Статистические сборники/ Молодежь Казахстан
21.
J3.7
(вес индикатора – 0,3)
Уверенность молодежи в стабильности рынка труда
Описание
Доля респондентов, отметивших, что уверены в стабильности рынка труда
Характеристика данных
Итоги социологического исследования
Источник данных
НИЦ "Молодежь"
Периодичность
один раз в год
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс НИЦ "Молодежь" https://www.eljastary.kz/ru/reports/,
Раздел НИЦ "Молодежь" / национальные доклады
Направление "Политическое участие"
22.
J4
(вес домена – 0,13)
J4.1
(вес индикатора – 0,3)
Участие в представительных органах, консультативно-совещательных органах, образуемых министерствами, органами, непосредственно подчиненными и подотчетными Президенту Республики Казахстан
Описание
Доля молодых депутатов маслихатов и членов общественных советов при акиматах от общего количества депутатов маслихатов и членов общественных советов
Характеристика данных
Административные данные
Источник данных
ЦИК РК
Периодичность
Ежегодно
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс ЦИК РК
https://www.gov.kz/memleket/entities/election?lang=ru, Раздел деятельность / отраслевые документы / о выборах и референдумах в РК
23.
J4.2
(вес индикатора – 0,3)
Уровень доверия к государственным органам
Описание
Доля респондентов, отметивших, что доверяют государственном органам
Характеристика данных
Итоги социологического исследования
Источник данных
НИЦ "Молодежь"
Периодичность
один раз в год
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс НИЦ "Молодежь"
https://www.eljastary.kz/ru/reports/,
Раздел НИЦ "Молодежь" / национальные доклады
Направление "Гражданское участие"
24.
J5
(вес домена – 0,6)
J5.1
(вес индикатора – 0,3)
Участие молодежи в деятельности неправительственных организаций
Описание
Количество неправительственных организаций, зарегистрированных в Базе данных неправительственных организаций по направлению "Поддержка молодежной политики и детских инициатив"
Характеристика данных
Административные данные
Источник данных
МИОР РК
Периодичность
Ежегодно
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс МИОР РК https://www.gov.kz/memleket/entities/qogam?lang=ru, Раздел деятельность / направления деятельности / гражданское общество
25.
J5.2
(вес индикатора – 0,3)
Участие молодежи в волонтерской деятельности
Описание
Доля молодежи, сообщающих, что занимаются волонтерской деятельностью на постоянной основе (более одного раза в месяц)
Характеристика данных
Официальная статистическая информация
Источник данных
БНС АСПиР РК
Периодичность
один раз в год
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс БНС АСПиР РК https://stat.gov.kz,
Раздел Официальная статистика/ Публикации/ Статистические сборники/ Молодежь Казахстан
26.
J5.3
(вес индикатора – 0,3)
Уровень благотворительности среди молодежи
Описание
Доля молодежи, сообщающих, что занимаются благотворительностью
Характеристика данных
Итоги социологического исследования
Источник данных
НИЦ "Молодежь"
Периодичность
один раз в год
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс НИЦ "Молодежь" https://www.eljastary.kz/ru/reports/,
Раздел НИЦ "Молодежь" / национальные доклады
27.
J5.4
(вес индикатора – 0,3)
Количество верующих среди молодежи
Описание
Доля молодежи, сообщающих, что являются верующими
Характеристика данных
Итоги социологического исследования
Источник данных
НИЦ "Молодежь"
Периодичность
Один раз в год
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс НИЦ "Молодежь" https://www.eljastary.kz/ru/reports/,
Раздел НИЦ "Молодежь" / национальные доклады
Направление "Спорт, досуг и доступ к инфраструктуре"
28.
J6.1
(вес индикатора – 0,3)
Количество молодежных ресурсных центров
Описание

Жұмыс істемейтін, біліммен немесе кәсіптік даярлықпен айналыспайтын және 15-35 жас аралығындағы жастардың жалпы санында білім беру жүйесі мен жұмыспен қамту саласынан тыс жастар саны
Деректер сипаты
Ресми статистикалық ақпарат
Дереккөз
ҚР СЖжРА ҰСБ
Қалыптасу кезеңділігі
Тоқсан сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР СЖжРА ҰСБ ресми интернет-ресурс https://stat.gov.kz,
Ресми статистика бөлімі / салалар бойынша / еңбек және жұмыспен қамту статистикасы / Статистика / Қазақстан Республикасындағы 15-34 жас аралығындағы жастардың жалпы санындағы NET үлесі
19.
J3.5 (индикатордың салмағы – 0,3)
Кәсіпкерлік белсенділік
Сипаты
35 жасқа дейінгі тіркелген және жұмыс істеп тұрған дара кәсіпкерлердің және меншік иелері (100%) 35 жасқа дейінгі адамдар болып табылатын заңды тұлғалардың саны
Деректер сипаты
Ресми статистикалық ақпарат
Дереккөз
ҚР СЖжРА ҰСБ
Қалыптасу кезеңділігі
Тоқсан сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР СЖжРА ҰСБ Ресми интернет-ресурсы https://stat.gov.kz,
Бизнес Статистика/ кәсіпорындар статистикасы/ электрондық кестелер/ 35 жасқа дейінгі тіркелген және жұмыс істеп тұрған жеке кәсіпкерлердің және меншік иелері (100%) 35 жасқа дейінгі тұлғалар болып табылатын заңды тұлғалардың саны
20.
J3.6 (индикатордың салмағы – 0,3)
Сыртқы көші-қон
Сипаты
14 жастан 35 жасқа дейінгі жастар арасындағы сыртқы көші-қон үлесі
Деректер сипаты
Ресми статистикалық ақпарат
Дереккөз
ҚР СЖжРА ҰСБ
Қалыптасу кезеңділігі
Жылына бір рет
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР СЖжРА ҰСБ ресми интернет-ресурсы https://stat.gov.kz,
Ресми статистика бөлімі / Жарияланымдар/ статистикалық жинақтар/ Қазақстан Жастар
21.
J3.7 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жастардың еңбек нарығының тұрақтылығына деген сенімі
Сипаты
Еңбек нарығының тұрақтылығына сенімді екендіктерін атап өткен респонденттердің үлесі
Деректер сипаты
Әлеуметтанушылық зерттеу нәтижелері
Дереккөз
"Жастар" ҒЗО
Қалыптасу кезеңділігі
Жылына бір рет
Шығу ақпаратын орналастыру орны
"Жастар" ҒЗО ресми интернет-ресурсы https://www.eljastary.kz/ru/reports/,
"Жастар" ҒЗО бөлімі / ұлттық баяндамалар
"Саясатқа қатысу" бағыты
22.
J4 (домен салмағы – 0,13)
J4.1 (индикатордың салмағы – 0,3)
Министрліктер, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін органдар құратын өкілді органдарға, консультативтік-кеңесші органдарға қатысу
Сипаты
Мәслихаттар депутаттарының және әкімдіктер жанындағы қоғамдық кеңестер мүшелерінің жас мәслихаттар депутаттарының және қоғамдық кеңестер мүшелерінің жалпы санынан үлесі
Деректер сипаты
Әкімшілік деректер
Дереккөз
ҚР ОСК
Қалыптасу кезеңділігі
Жыл сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР ОСК ресми интернет-ресурсы
https://www.gov.kz/memleket/entities/election?lang=ru, ҚР-дағы сайлау және референдумдар туралы қызмет / салалық құжаттар бөлімі
23.
J4.2 (индикатордың салмағы – 0,3)
Мемлекеттік органдарға деген сенім деңгейі
Сипаты
Мемлекеттік органдарға сенетінін атап өткен респонденттердің үлесі
Деректер сипаты
Әлеуметтанушылық зерттеу нәтижелері
Дереккөз
"Жастар" ҒЗО
Қалыптасу кезеңділігі
Жылына бір рет
Шығу ақпаратын орналастыру орны
"Жастар" ҒЗО ресми интернет-ресурсы https://www.eljastary.kz/ru/reports/,
"Жастар" ҒЗО бөлімі / ұлттық баяндамалар
"Азаматтық қатысу" бағыты
24.
J5 (домен салмағы– 0,6)
J5.1 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жастардың үкіметтік емес ұйымдардың қызметіне қатысуы
Сипаты
"Жастар саясатын және балалар бастамаларын қолдау" бағыты бойынша үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорында тіркелген үкіметтік емес ұйымдардың саны
Деректер сипаты
Әкімшілік деректер
Дереккөз
ҚР АҚДМ
Қалыптасу кезеңділігі
Жыл сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР АҚДМ ресми интернет-ресурсы https://www.gov.kz/memleket/entities/qogam?lang=ru, қызмет бөлімі / қызмет бағыттары / азаматтық қоғам
25.
J5.2 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жастардың волонтерлік қызметке қатысуы
Сипаты
Волонтерлік қызметпен тұрақты негізде айналысатындығын хабарлайтын жастардың үлесі (айына бір реттен артық)
Деректер сипаты
Ресми статистикалық ақпарат
Дереккөз
ҚР СЖжРА ҰСБ
Қалыптасу кезеңділігі
Жылына бір рет
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР СЖжРА ҰСБ ресми интернет-ресурсы https://stat.gov.kz,
Ресми статистика бөлімі / Жарияланымдар/ статистикалық жинақтар/ Қазақстан Жастар
26.
J5.3 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жастар арасындағы қайырымдылық деңгейі
Сипаты
Қайырымдылықпен айналысатын жастардың үлесі
Деректер сипаты
Әлеуметтанушылық зерттеу нәтижелері
Дереккөз
"Жастар" ҒЗО
Қалыптасу кезеңділігі
Жылынаына бір рет
Шығу ақпаратын орналастыру орны
"Жастар" ҒЗО ресми интернет-ресурсы https://www.eljastary.kz/ru/reports/,
"Жастар" ҒЗО бөлімі / ұлттық баяндамалар
27.
J5.4 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жастар арасындағы сенушілер саны
Сипаты
Сенушілер екенін хабарлаған жастардың үлесі
Деректер сипаты
Әлеуметтанушылық зерттеу нәтижелері
Дереккөз
"Жастар" ҒЗО
Қалыптасу кезеңділігі
Жылынаына бір рет
Шығу ақпаратын орналастыру орны
"Жастар" ҒЗО ресми интернет-ресурсы https://www.eljastary.kz/ru/reports/,
"Жастар" ҒЗО бөлімі / ұлттық баяндамалар
"Спорт, бос уақыт және инфрақұрылымға қолжетімділік" бағыты
28.
J6.1 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жастар ресурстық орталықтарының саны
Сипаты

Количество молодежных ресурсных центров на 100 000 населения в возрасте от 14 до 35 лет
Характеристика данных
Административные данные
Источник данных
МИОР РК
Периодичность
Ежегодно
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс МИОР РК https://www.gov.kz/memleket/entities/qogam?lang=ru, Раздел деятельность / направления деятельности / молодежная политика
29.
J6.2
(вес индикатора – 0,3)
Удовлетворенность молодежи качеством досуга
Описание
Доля респондентов, отметивших, что удовлетворены качеством досуга
Характеристика данных
Итоги социологического исследования
Источник данных
НИЦ "Молодежь"
Периодичность
один раз в год
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс НИЦ "Молодежь" https://www.eljastary.kz/ru/reports/,
Раздел НИЦ "Молодежь" / национальные доклады
30.
J6.3
(вес индикатора – 0,3)
Обеспечение молодежи собственным жильем
Описание
Доля молодежи, отмечающих, что имеют собственное жилье для проживания
Характеристика данных
Итоги социологического исследования
Источник данных
НИЦ "Молодежь"
Периодичность
один раз в год
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс НИЦ "Молодежь" https://www.eljastary.kz/ru/reports/,
Раздел НИЦ "Молодежь" / национальные доклады
Направление "Безопасность"
31.
J7
(вес домена – 0,6)
J7.1
(вес индикатора – 0,3)
Доля потерпевшей молодежи
Описание
Доля молодежи, ставшей потерпевшими (по правонарушениям) от общего количества потерпевших, в том числе в результате семейно-бытового насилия
Характеристика данных
Административные данные
Источник данных
КПСиСУ ГП РК
Периодичность
Ежемесячно
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс КПСиСУ ГП РК https://www.gov.kz/memleket/entities/pravstat?lang=ru, Раздел деятельность /отраслевые документы / аналитическая информация
32.
J7.2
(вес индикатора – 0,3)
Уровень молодежной преступности
Описание
Количество правонарушений, совершенных молодежью в возрасте от 14 до 35 лет от общего количества правонарушений
Характеристика данных
Административные данные
Источник данных
КПСиСУ ГП РК
Периодичность
Ежемесячно
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс КПСиСУ ГП РК https://www.gov.kz/memleket/entities/pravstat?lang=ru,
раздел деятельность /отраслевые документы / аналитическая информация
33.
J7.3
(вес индикатора – 0,3)
Уровень безопасности
Описание
Доля респондентов, отметивших, насколько чувствуют себя в безопасности, идя по улице один (одна) в районе своего проживания (молодежь в возрасте от 15 до 20 лет, от 20 до 25 лет, от 25 до 29 лет, от 29 лет до 35 лет)
Характеристика данных
Итоги социологического исследования
Источник данных
НИЦ "Молодежь"
Периодичность
один раз в год
Место размещения выходной информации
Официальный интернет-ресурс НИЦ "Молодежь" https://www.eljastary.kz/ru/reports/,
Раздел НИЦ "Молодежь" / национальные доклады
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИОР РК – Министерство информации и общественного развития
Республики Казахстан;
КПСиСУ ГП РК – Комитет по правовой статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
МЗ РК – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
НИЦ "Молодежь" – Научно-исследовательский центр "Молодежь";
МП РК – Министерство просвещения Республики Казахстан;
ЦИК РК – Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан;
БНС АСПиР РК – Бюро национальной статистики Агентства
по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.

14 жастан 35 жасқа дейінгі 100 000 тұрғынға шаққандағы жастар ресурстық орталықтарының саны
Деректер сипаты
Әкімшілік ақпарат
Дереккөз
ҚР АҚДМ
Қалыптасу кезеңділігі
Жыл сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР АҚДМ ресми интернет-ресурсы https://www.gov.kz/memleket/entities/qogam?lang=ru, қызмет бөлімі / қызмет бағыттары / жастар саясаты
29.
J6.2 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жастардың бос уақыт сапасына қанағаттануы
Сипаты
Бос уақыттың сапасына қанағаттанғанын атап өткен респонденттердің үлесі
Деректер сипаты
Әлеуметтанушылық зерттеу нәтижелері
Дереккөз
"Жастар" ҒЗО
Қалыптасу кезеңділігі
Жылынаына бір рет
Шығу ақпаратын орналастыру орны
"Жастар" ҒЗО ресми интернет-ресурсы https://www.eljastary.kz/ru/reports/,
"Жастар" ҒЗО бөлімі / ұлттық баяндамалар
30.
J6.3 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жастарды жеке тұрғын үймен қамтамасыз ету
Сипаты
Өздерінің тұрғын үйлері бар екенін атап өткен жастардың үлесі
Деректер сипаты
Әлеуметтанушылық зерттеу нәтижелері
Дереккөз
"Жастар" ҒЗО
Қалыптасу кезеңділігі
Жылынаына бір рет
Шығу ақпаратын орналастыру орны
"Жастар" ҒЗО ресми интернет-ресурсы https://www.eljastary.kz/ru/reports/,
"Жастар" ҒЗО бөлімі / ұлттық баяндамалар
"Қауіпсіздік" бағыты
31.
J7 (домен салмағы – 0,6)
J7.1 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жәбірленуші жастардың үлесі
Сипаты
Жәбірленушілердің жалпы санынан жәбірленушіге айналған жастардың үлесі (құқық бұзушылықтар бойынша), оның ішінде отбасылық-тұрмыстық зорлық-зомбылық нәтижесінде
Деректер сипаты
Әкімшілік деректер
Дереккөз
ҚР БП ҚСжАЕК
Қалыптасу кезеңділігі
Ай сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР БП ҚСжАЕК ресми интернет-ресурсы https://www.gov.kz/memleket/entities/pravstat?lang=ru , қызмет бөлімі / салалық құжаттар / аналитикалық ақпарат
32.
J7.2 (индикатордың салмағы – 0,3)
Жастар қылмысының деңгейі
Сипаты
Құқық бұзушылықтардың жалпы санынан 14 жастан 35 жасқа дейінгі жастар жасаған құқық бұзушылықтардың саны
Деректер сипаты
Әкімшілік деректер
Дереккөз
ҚР БП ҚСжАЕК
Қалыптасу кезеңділігі
Ай сайын
Шығу ақпаратын орналастыру орны
ҚР БП ҚСжАЕК ресми интернет-ресурсы https://www.gov.kz/memleket/entities/pravstat?lang=ru , қызмет бөлімі / салалық құжаттар / аналитикалық ақпарат
33.
J7.3 (индикатордың салмағы – 0,3)
Қауіпсіздік деңгейі
Сипаты
Тұрғылықты жерінде (15-20 жас аралығындағы, 20-25 жас аралығындағы, 25-29 жас аралығындағы, 29 жастан 35 жасқа дейінгі жастар) жалғыз (жалғыз)көшеде жүргенде өздерін қаншалықты қауіпсіз сезінетінін атап өткен респонденттердің үлесі
Деректер сипаты
Әлеуметтанушылық зерттеу нәтижелері
Дереккөз
"Жастар" ҒЗО
Қалыптасу кезеңділігі
Жылына бір рет
Шығу ақпаратын орналастыру орны
"Жастар" ҒЗО ресми интернет-ресурсы https://www.eljastary.kz/ru/reports/,
"Жастар" ҒЗО бөлімі / ұлттық баяндамалар
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚР АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі;
ҚР БП ҚСжАЕК – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитеті;
ҚР ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
"Жастар" ҒЗО – "Жастар" ғылыми-зерттеу орталығы;
ҚР ОАМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
ҚР ОСК – Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы;
ҚР СЖжРА ҰСБ – Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы.