Об установлении перечня документов, подлежащих хранению, и сроков их хранения в едином накопительном пенсионном фонде и добровольных накопительных пенсионных фондах
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 26 мая 2023 года № 33. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2023 года № 32657.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2023
В соответствии с пунктом 8 статьи 57 Социального кодекса Республики Казахстан Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить перечень документов, подлежащих хранению, и сроки их хранения в едином накопительном пенсионном фонде и добровольных накопительных пенсионных фондах, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан, а также структурные элементы некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан по перечню согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Департаменту рынка ценных бумаг в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
5. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию
и развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 мая 2023 года № 33
Перечень документов, подлежащих хранению, и сроки их хранения в едином
накопительном пенсионном фонде и добровольных накопительных пенсионных фондах
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 22.12.2023 № 92 (вводится в действие с 01.01.2024).
№ пункта
Виды документов
Срок хранения
Примечание
в Центральном органе
в филиалах и представительствах ЕНПФ*, ДНПФ**
1
2
3
4
5

Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларында сақталуға жататын құжаттардың тізбесін және олардың сақталу мерзімдерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2023 жылғы 26 мамырдағы № 33 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 1 маусымда № 32657 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексі 57-бабының 8-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларында сақталуға жататын құжаттардың тізбесі және олардың сақталу мерзімдері белгіленсін.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Бағалы қағаздар нарығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы 2023 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын
реттеу және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2023 жылғы 26 мамырдағы
№ 33 Қаулысына
1-қосымша
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларында сақталуға жататын құжаттардың тізбесі және олардың сақталу мерзімдері
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 22.12.2023 № 92 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Тармақ №
Құжаттардың түрлері
Сақталу мерзімі
Ескертпе
Орталық органында
БЖЗҚ*, ЕЖЗҚ** филиалдарында және өкілдіктерінде
1
2
3
4
5

1. РАСПОРЯДИТЕЛЬНАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ
1.
Протоколы, стенограммы заседаний, решения общего собрания акционеров ЕНПФ, ДНПФ, документы к ним (докладные записки, справки, проекты, решения)
Постоянно
До минования надобности
2.
Протоколы, стенограммы, постановления исполнительного органа ЕНПФ, ДНПФ, документы к ним (докладные записки, справки, проекты, решения)
Постоянно
До минования надобности
3.
Протоколы, стенограммы заседаний совета директоров ЕНПФ, ДНПФ, документы к ним (докладные записки, справки, проекты, решения)
Постоянно
До минования надобности
4.
Правила, положения, инструкции, методические указания, рекомендации, разработанные ЕНПФ, ДНПФ
Постоянно
До замены новыми
5.
Приказы, распоряжения руководителей ЕНПФ, ДНПФ:
1) по основной деятельности;
Постоянно
Постоянно
2) по личному составу;
75 лет
75 лет
3) по отпускам, командировкам
5 лет
5 лет
2. КОНТРОЛЬ
6.
Документы ревизий и проверок деятельности ЕНПФ, ДНПФ, их структурных подразделений, проводимых уполномоченными государственными органами, аудиторскими организациями и внутренним аудитом (доклады, докладные записки, справки, акты, заключения, отчеты, возражения, переписка)
Постоянно
Постоянно
7.
Документы о выполнении предложений по результатам ревизий и проверок (докладные записки, отчеты, справки, переписка)
5 лет ЭПК
5 лет ЭПК
8.
Документы ревизий и проверок, проводимых ЕНПФ и ДНПФ (акты, справки, переписка)
5 лет ЭК
5 лет ЭК
9.
Журналы учета проведенных ревизий и проверок, контроля за исполнением решений, принятых по результатам осуществленных ревизий и (проверок)
5 лет
5 лет
3. УЧЕТ И ОТЧЕТНОСТЬ
10.
Статистические отчеты и таблицы по деятельности ЕНПФ, ДНПФ, филиалов и представительств ЕНПФ:
На электронном носителе.
1 При отсутствии годовых отчетов - постоянно.
2 При отсутствии годовых, полугодовых отчетов - постоянно.
3 При отсутствии годовых, полугодовых квартальных отчетов - постоянно.
сводные годовые и отчеты
с большей периодичностью;
Постоянно
-
годовые отчеты и отчеты
с большей периодичностью;
Постоянно
10 лет
полугодовые отчеты;
5 лет 1
5 лет
квартальные отчеты;
5 лет 2
5 лет
месячные отчеты
1 год 3
1 год
11.
Отчеты о результатах деятельности исполнительного органа ЕНПФ, ДНПФ:
1 При отсутствии годовых отчетов - постоянно.
2 При отсутствии годовых отчетов - 10 лет.
3 При отсутствии годовых, полугодовых отчетов - постоянно.
4 При отсутствии годовых, полугодовых отчетов - 10 лет.
5 При отсутствии годовых, полугодовых, квартальных отчетов - 10 лет.
6 При отсутствии годовых, полугодовых, квартальных отчетов - 10 лет.
сводные годовые отчеты и отчеты с большей периодичностью;
Постоянно
-
годовые отчеты и отчеты с большей периодичностью;
Постоянно
10 лет
полугодовые отчеты;

1. БАСҚАРУ ҚЫЗМЕТІ
1.
БЖЗҚ, ЕЖЗҚ отырыстарының хаттамалары, стенограммалары, акционерлерінің жалпы жиналысының шешімдері, оларға қоса берілетін құжаттар (баянжазбалар, анықтамалар, жобалар, шешімдер)
Тұрақты
Қажеттілігі өткенге дейін
2.
БЖЗҚ, ЕЖЗҚ атқарушы органының хаттамалары, стенограммалары, жобалар, оларға қоса берілетін құжаттар (баянжазбалар, анықтамалар, жобалар, шешімдер)
Тұрақты
Қажеттілігі өткенге дейін
3.
БЖЗҚ, ЕЖЗҚ директорлар кеңесі отырыстарының хаттамалары, стенограммалары, оларға қоса берілетін құжаттар (баянжазбалар, анықтамалар, жобалар, шешімдер)
Тұрақты
Қажеттілігі өткенге дейін
4.
БЖЗҚ, ЕЖЗҚ әзірлеген қағидалар, ережелер, нұсқаулықтар, әдістемелік нұсқаулар, ұсынымдар
Тұрақты
Жаңасымен алмастырғанға дейін
5.
БЖЗҚ, ЕЖЗҚ басшыларының бұйрықтары, өкімдері:
1) негізгі қызмет бойынша;
Тұрақты
Тұрақты
2) жеке құрам бойынша;
75 жыл
75 жыл
3) демалыстар, іссапарлар бойынша
5 жыл
5 жыл
2. БАҚЫЛАУ
6.
Уәкілетті мемлекеттік органдары, аудиторлық ұйымдар және ішкі аудит жүргізетін БЖЗҚ, ЕЖЗҚ, олардың құрылымдық бөлімшелері қызметінің ревизиялары мен тексерулер құжаттары (баяндама, баянжазбалар, анықтамалар, актілер, қорытындылар, есептер, қарсылықтар, хат-хабар алмасу)
Тұрақты
Тұрақты
7.
Тексерулер және ревизиялар нәтижелері бойынша ұсыныстардың орындалуы туралы құжаттар (баянжазбалар, есептер, анықтамалар, хат-хабар алмасу)
5 жыл СТК
5 жыл СТК
8.
ЕЖЗҚ және БЖЗҚ жүргізетін ревизиялар мен тексерулердің құжаттары (актілер, анықтамалар, хат-хабар алмасу)
5 жыл СК
5 жыл СК
9.
Жүргізілген ревизиялар мен тексерулерді, жүзеге асырылған ревизиялар (тексерулер) бойынша қабылдаған шешімдердің орындауын бақылауды есепке алу журналы
5 жыл
5 жыл
3. ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӘНЕ ЕСЕПТІЛІК
10.
БЖЗҚ, ЕЖЗҚ, оның филиалдары мен БЖЗҚ өкілдіктері қызметі бойынша статистикалық есептер және кестелер:
Электрондық тасымалдағышта.
1 Жылдық есептер болмаған кезде- тұрақты.
2 Жылдық, жартыжылдық есептер болмаған кезде - тұрақты.
3 Жылдық, жартыжылдық, тоқсандық есептер болмаған кезде - тұрақты.
жиынтық жылдық есептер және үлкен мерзімділігі бар есептер;
Тұрақты
-
жылдық есептер және үлкен мерзімділігі бар есептер;
Тұрақты
10 жыл
жарты жылдық есептер;
5 жыл 1
5 жыл
тоқсандық есептер;
5 жыл 2
5 жыл
айлық есептер
1 жыл 3
1 жыл
11.
БЖЗҚ, ЕЖЗҚ атқарушы органы қызметінің нәтижелері туралы есептер:
1 Жылдық есептер болмаған кезде - тұрақты.
2 Жылдық есептер болмаған кезде - 10 жыл.
3 Жылдық, жартыжылдық есептер болмаған кезде - тұрақты.
4 Жылдық, жартыжылдық есептер болмаған кезде - 10 жыл.
5 Жылдық, жартыжылдық, тоқсандық есептер болмаған кезде - 10 жыл.
6 Жылдық, жартыжылдық, тоқсандық есептер болмаған кезде - 10 жыл.
жиынтық жылдық есептер және үлкен мерзімділігі бар есептер;
Тұрақты
-
жылдық есептер және үлкен мерзімділігі бар есептер;
Тұрақты
10 жыл
жарты жылдық есептер;

5 лет 1
5 лет 2
квартальные отчеты;
5 лет 3
5 лет 4
месячные отчеты
3 года 5
3 года 6
12.
Отчетность ЕНПФ, ДНПФ, предоставляемая согласно требованиям Национального Банка Республики Казахстан, подписанные первым руководителем, главным бухгалтером или лицами, уполномоченными на подписание отчета
3 года
На электронном носителе.
13.
Отчеты о результатах деятельности структурных подразделений ЕНПФ и ДНПФ:
годовые отчеты;
5 лет
полугодовые отчеты;
5 лет
квартальные отчеты;
5 лет
месячные отчеты
3 года
14.
Аудиторские отчеты:
На бумажном носителе.
1 При отсутствии годовых отчетов постоянно.
2 При отсутствии годовых отчетов - 10 лет.
годовые;
Постоянно
10 лет
квартальные
5 лет1
5 лет2
15.
Финансовая отчетность ЕНПФ, ДНПФ:
На электронном носителе.
1 При отсутствии годовых отчетов - постоянно.
2 При отсутствии годовых отчетов - 10 лет.
консолидированные;
Постоянно
-
годовые;
Постоянно
10 лет
квартальные;
5 лет1
5 лет2
ежемесячные
5 лет
5 лет
16.
Передаточные акты, разделительные, ликвидационные балансы, пояснительные записки к ним
Постоянно
10 лет
На бумажном носителе.
17.
Аналитические таблицы по разработке и анализу годовой финансовой отчетности
Постоянно
5 лет
На электронном носителе.
18.
Переписка с Национальным Банком Республики Казахстан и уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
3 года
3 года
На бумажном носителе и идентичные им на электронном носителе.
19.
Первичные документы и приложения к ним, зафиксировавшие факт совершения хозяйственной операции и явившиеся основанием для бухгалтерских записей (по пенсионным активам и по собственным активам)
5 лет
5 лет
На электронном носителе хранятся по пенсионным активам. На бумажном носителе хранятся- по собственным активам. При условии завершения ревизий. В случае возникновения споров, разногласий, следственных и судебных дел - сохраняются до вынесения окончательного решения.
20.
Расчетные (расчетно-платежные) ведомости
5 лет
При отсутствии лицевых счетов - 75 лет.
21.
Инвентарные карточки и книги учета основных средств
Постоянно
Постоянно
На электронном носителе.
22.
Доверенности на получение денежных сумм и товарно-материальных ценностей (в том числе аннулированные доверенности)
5 лет
5 лет
Аннулированные доверенности хранятся вместе с журналом регистрации доверенностей по финансово-хозяйственной деятельности.
23.
Учетные регистры (главная книга, журналы-ордера, разработочные таблицы), вспомогательные и контрольные книги, журналы, картотеки, кассовые книги, оборотные ведомости
5 лет
5 лет
На электронном носителе.
При условии завершения ревизий. В случае возникновения споров, разногласий, следственных и судебных дел - сохраняются до вынесения окончательного решения.
24.
Журналы, книги регистрации счетов, кассовых ордеров, доверенностей, платежных поручений (по пенсионным активам и по собственным активам)
5 лет
5 лет
На электронном носителе хранятся- по пенсионным активам.
На бумажном носителе и идентичные им на электронном носителе хранятся- по собственным активам.
25.
Сведения об учете фондов, лимитов заработной платы и контроле за их распределением, о расчетах по перерасходу и задолженности по заработной плате, об удержании из заработной платы, из средств социального страхования, о выплате отпускных и выходных пособий
5 лет
5 лет
26.
Документы (протоколы заседаний инвентаризационных комиссий, инвентарные описи, акты, сличительные ведомости) об инвентаризации
5 лет
5 лет
При условии завершения инвентаризации. В случае возникновения споров, разногласий, следственных и судебных дел - сохраняются до вынесения окончательного решения.
27.
Документы (копии отчетов, выписки из протоколов, заключения) о выплате пособий, пенсий, листков нетрудоспособности по социальному страхованию
До минования надобности
До минования надобности
Не менее 5 лет.
28.
Исполнительные листы
До минования надобности
До минования надобности
Не менее 5 лет.
29.
Справки, представляемые в бухгалтерию на оплату отпусков, получение льгот по налогам
До минования надобности
До минования надобности
Не менее 5 лет.
30.
Документы (справки, акты, обязательства, переписка) по дебиторской задолженности, недостачах, растратах, хищениях
До минования надобности
До минования надобности
Не менее 5 лет.
31.
Документы (протоколы, акты, отчеты) о переоценке основных фондов
Постоянно
До переоценки
32.
Акты, ведомости переоценки и определения износа основных средств
Постоянно
До переоценки
33.
Паспорта зданий, сооружений и оборудования
Постоянно
Постоянно
34.
Документы (планы, отчеты, переписка) о проведении документальных ревизий и контрольно-ревизионной работы
3 года
35.
Акты документальных ревизий финансово-хозяйственной деятельности ЕНПФ, ДНПФ, их филиалов и представительств документы (справки, информации, докладные записки) к ним
Постоянно
Постоянно
При условии завершения ревизий. В случае возникновения споров, разногласий, следственных и судебных дел - сохраняются до вынесения окончательного решения.
36.
Акты проверки кассы, правильности взимания налогов
5 лет
5 лет
37.
Договоры, соглашения
5 лет
5 лет
После истечения срока действия договора, соглашения, при условии завершения ревизий.
38.
Реестры договоров
5 лет
39.
Договоры о материальной ответственности.
5 лет
5 лет
После увольнения материально-ответственного лица.
40.
Переписка по административно-хозяйственным вопросам
5 лет
41.
Образцы подписей (материально-ответственных лиц)
До минования
надобности
До минования
надобности
42.
Налоговые декларации ЕНПФ и ДНПФ и расчеты к ним по всем видам налогов, документы по налоговому администрированию и сертификаты резидентства
5 лет ЭПК
На бумажном носителе и идентичные им на электронном носителе.

5 жыл 1
5 жыл 2
тоқсандық есептер;
5 жыл 3
5 жыл 4
айлық есептер
3 жыл 5
3 жыл 6
12.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талаптарына сәйкес берілетін, бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар қол қойған БЖЗҚ, ЕЖЗҚ есептілігі
3 жыл
Электрондық тасымалдағышта.
13.
БЖЗҚ, ЕЖЗҚ құрылымдық бөлімшелері қызметінің нәтижелері туралы есептер:
жылдық есептер;
5 жыл
жарты жылдық есептер;
5 жыл
тоқсандық есептер;
5 жыл
айлық есептер
3 жыл
14.
Аудиторлық есептер:
Қағаз тасымалдағышта.
1 Жылдық есептер болмаған кезде - тұрақты.
2 Жылдық есептер болмаған кезде - 10 жыл.
жылдық;
Тұрақты
10 жыл
тоқсандық
5 жыл 1
5 жыл 2
15.
БЖЗҚ, ЕЖЗҚ қаржылық есептілігі:
Электрондық тасымалдағышта.
1 Жылдық есептер болмаған кезде - тұрақты.
2 Жылдық есептер болмаған кезде - 10 жыл.
шоғырландырылған;
Тұрақты
-
жылдық;
Тұрақты
10 жыл
тоқсандық;
5 жыл1
5 жыл2
ай сайынғы
5 жыл
5 жыл
16.
Өткізу актілері, бөлу, тарату баланстары, оларға түсіндірме жазбалар
Тұрақты
10 жыл
Қағаз тасымалдағышта.
17.
Жылдық қаржылық есептілікті әзірлеу және талдау жасау жөніндегі талдамалық кестелер
Тұрақты
5 жыл
Электрондық тасымалдағышта.
18.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен хат-хабар алмасу
3 жыл
3 жыл
Қағаз тасымалдағышта және олармен бірдей электрондық тасымалдағышта.
19.
Шаруашылық операциясын жасау фактісін белгілейтін және бухгалтерлік жазба үшін негіз болып табылатын бастапқы құжаттар және олардың қосымшалары (зейнетақы активтері және меншікті активтері бойынша)
5 жыл
5 жыл
Электрондық тасымалдағышта- зейнетақы активтері бойынша сақталады. Қағаз тасымалдағышта- меншікті активтері бойынша сақталады. Тексерулер аяқталған жағдайда. Даулар, келіспеушіліктер, тергеу және сот істері туындаған жағдайда- түпкілікті шешім шыққанға дейін сақталады.
20.
Есеп айырысу (есеп айырысу-төлем) ведомостары
5 жыл
Жеке шоттар болмаған жағдайда - 75 жыл.
21.
Түгендеу карточкалары және негізгі қаражатты есепке алу кітаптар
Тұрақты
Тұрақты
Электрондық тасымалдағышта.
22.
Ақша сомалары мен тауар-материалдық құндылықтарды алуға сенімхат (оның ішінде күші жойылған сенімхаттар)
5 жыл
5 жыл
Күші жойылған сенімхаттар қаржы-шаруашылық қызметі бойынша сенімхаттарды тіркеу журналымен бірге сақталады.
23.
Есепке алу тіркелімдері (бас кітап, журналдар-ордерлер, әзірлеме кестелер), қосалқы және бақылау кітаптары, журналдар, картотекалар, кассалық кітаптар, айналым ведомостары
5 жыл
5 жыл
Электрондық тасымалдағышта.
Тексерулер аяқталған жағдайда. Даулар, келіспеушіліктер, тергеу және сот істері туындаған жағдайда - түпкілікті шешім шыққанға дейін сақталады.
24.
Шоттарды, кассалық ордерлерді, сенімхаттарды, төлем тапсырмаларын тіркеу журналдары, кітаптары (зейнетақы активтері және меншікті активтер бойынша)
5 жыл
5 жыл
Электрондық тасымалдағышта - зейнетақы активтері бойынша сақталады. Қағаз тасымалдағышта және оларға ұқсас электрондық тасымалдағышта - меншікті активтер бойынша сақталады.
25.
Қорлар, жалақы лимиттерін есепке алу мен олардың бөлінуін қадағалау туралы, жалақы бойынша артық жұмсалым мен берешек туралы, жалақыдан, әлеуметтік сақтандыру қаражатынан ұсталымдар туралы, демалыс және жұмыстан босату жәрдемақыларын төлеу туралы мәліметтер
5 жыл
5 жыл
26.
Түгендеу жөніндегі құжаттар (түгендеу комиссиялары отырыстарының хаттамалары, түгендеу тізімдемелері, актілер, салыстырмалы ведомостар)
5 жыл
5 жыл
Түгендеулер аяқталған жағдайда. Даулар, келіспеушіліктер, тергеу және сот істері туындаған жағдайда- түпкілікті шешім шыққанға дейін сақталады.
27.
Жәрдемақылар, зейнетақылар, әлеуметтік сақтандыру бойынша жұмысқа жарамсыздық парақтарын төлеу жөніндегі құжаттар (есептердің көшірмелері, хаттамалардан үзінді-көшірмелер, қорытындылар)
Қажеттілігі өткенге дейін
Қажеттілігі өткенге дейін
Кемінде 5 жыл.
28.
Атқару парақтары
Қажеттілігі өткенге дейін
Қажеттілігі өткенге дейін
Кемінде 5 жыл.
29.
Демалыстарға ақы төлеу, салықтар бойынша жеңілдіктер алу үшін бухгалтерияға ұсынылатын анықтамалар
Қажеттілігі өткенге дейін
Қажеттілігі өткенге дейін
Кемінде 5 жыл.
30.
Дебиторлық берешек, кем шығу, ысырап қылу, талан-тараж бойынша құжаттар (анықтамалар, актілер, міндеттемелер, хат-хабар алмасу)
Қажеттілігі өткенге дейін
Қажеттілігі өткенге дейін
Кемінде 5 жыл.
31.
Негізгі қорларды қайта бағалау жөніндегі құжаттар (хаттамалар, актілер, есептер)
Тұрақты
Қайта бағалағанға дейін
32.
Негізгі құрал-жабдықты қайта бағалау және тозуын айқындау актілері, ведомостары
Тұрақты
Қайта бағалағанға дейін
33.
Ғимараттардың, құрылыстардың және жабдықтардың паспорттары
Тұрақты
Тұрақты
34.
Құжаттамалық ревизиялар мен бақылау-тексеру жұмыстарын жүргізу жөніндегі құжаттар (жоспарлар, есептер, хат-хабар алмасу)
3 жыл
35.
БЖЗҚ, ЕЖЗҚ, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің қаржы-шаруашылық қызметінің құжаттамалық ревизиясының актілері, құжаттары (анықтамалар, ақпараттар, баяндамалық жазбалар)
Тұрақты
Тұрақты
Түгендеулер аяқталған жағдайда. Даулар, келіспеушіліктер, тергеу және сот істері туындаған жағдайда - түпкілікті шешім шыққанға дейін сақталады.
36.
Кассаларды, салықтарды өндіріп алудың дұрыстығын тексеру актілері
5 жыл
5 жыл
37.
Шарттар, келісімдер
5 жыл
5 жыл
Шарттың, келісімнің қолданыс мерзімі өткеннен кейін, түгендеулер аяқталған жағдайда.
38.
Шарттардың тізілімдері
5 жыл
39.
Материалдық жауапкершілік туралы шарттар.
5 жыл
5 жыл
Материалдық жауапты адам жұмыстан шыққаннан кейін.
40.
Әкімшілік-шаруашылық мәселелері бойынша хат-хабар алмасу
5 жыл
41.
Қол қою (материалдық жауапты тұлғалардың) үлгілері
Қажеттілігі өткенге дейін
Қажеттілігі өткенге дейін
42.
БЖЗҚ және ЕЖЗҚ салық декларациялары және оларға салықтардың барлық түрі бойынша есептеулер, салықтық басқару бойынша құжаттар және резиденттік сертификаттары
5 жыл СТК
Қағаз тасымалдағышта және олармен бірдей электрондық тасымалдағышта

4. Накопительная пенсионная система, начисление детям средств из Национального фонда Республики Казахстан, их выплата и использование
43.
Документы, представленные лицензиару для получения лицензии на управление инвестиционным портфелем с правом привлечения добровольных пенсионных взносов (финансовые документы, пенсионные правила, инвестиционная декларация, положение о внутреннем контроле, учетная политика, экономическое обоснование, кастодиальный договор)
Постоянно
44.
Документы (заявление, анкета, копии личных документов, приказ, выписка из протокола) для согласования кандидатур для руководящих работников ЕНПФ, ДНПФ, представленные в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Постоянно
Постоянно
45.
Документы (приказ, решение, экономическое обоснование, доверенность) на открытие и закрытие филиалов и представительств ЕНПФ, ДНПФ
Постоянно
Постоянно
46.
Документы (техническое задание, акты, отчеты, описание) об автоматизированной информационной системе ЕНПФ, ДНПФ
Постоянно
47.
Договоры о пенсионном обеспечении, а также документы (при наличии), влияющие на изменение данных договора о пенсионном обеспечении, в том числе дополнительные соглашения к договорам
Постоянно
Постоянно
на электронном носителе.
48.
Заявления о присоединении к договору о пенсионном обеспечении за счет обязательных профессиональных пенсионных взносов
Постоянно
Постоянно
На электронном носителе.
49.
База данных по индивидуальным пенсионным счетам (в том числе Книга регистрации индивидуальных пенсионных счетов)
Постоянно
Постоянно
На электронном носителе.
50.
База данных по учету условных пенсионных счетов в ЕНПФ (в том числе Книга регистрации условных пенсионных счетов в ЕНПФ)
Постоянно
Постоянно
На электронном носителе.
50-1.
База данных по целевым накопительным счетам, по учету целевых требований, целевых активов и выплат целевых накоплений (в том числе Книга регистрации целевых накопительных счетов)
Постоянно
На электронном носителе.
51.
Первичные документы и приложения к ним, подтверждающие поступление пенсионных взносов
5 лет
На электронном носителе.
При условии завершения ревизий. В случае возникновения споров, разногласий, следственных и судебных дел - сохраняются до вынесения окончательного решения.
52.
Выписки с банковских, кастодиальных счетов и приложения к ним
5 лет
На электронном носителе.
53.
Акты сверок с управляющим инвестиционным портфелем и банком-кастодианом
5 лет
На бумажном носителе.
54.
Расчет стоимости условной единицы
Постоянно
На электронном носителе.
55.
Электронные сведения, списки, заявки, отчеты, акты приема-передачи, документы, получаемые/передаваемые из/в государственных(-ые) органов(-ы) и организаций(-и) в рамках осуществления деятельности ЕНПФ
Постоянно
На электронном носителе.

4. Жинақтаушы зейнетақы жүйесі, балаларға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан қаражат есептеу, оны төлеу және пайдалану
43.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы жарналарын тарту құқығымен инвестициялық портфельді басқаруға лицензия алу үшін лицензиарға берілген құжаттар (қаржы құжаттары, зейнетақы қағидалары, инвестициялық декларация, ішкі бақылау туралы ереже, есеп саясаты, экономикалық негіздеме, кастодиандық шарт)
Тұрақты
44.
БЖЗҚ, ЕЖЗҚ басшы қызметкерлеріне үміткерлерді келісу үшін қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылған құжаттар (өтініш, сауалнама, жеке құжаттардың көшірмелері, бұйрық, хаттамадан үзінді- көшірме)
Тұрақты
Тұрақты
45.
БЖЗҚ, ЕЖЗҚ филиалдары мен өкілдіктерін ашуға және жабуға арналған құжаттар (бұйрық, шешім, экономикалық негіздеме, сенімхат)
Тұрақты
Тұрақты
46.
БЖЗҚ, ЕЖЗҚ автоматтандырылған ақпарат жүйесі туралы құжаттар (техникалық тапсырма, актілер, есептер, сипаттама)
Тұрақты
47.
Зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар, сондай-ақ зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт деректерінің өзгеруіне әсер ететін құжаттар (бар болса), оның ішінде шарттарға қосымша келісімдер
Тұрақты
Тұрақты
Электрондық тасымалдағышта.
48.
Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартқа қосылу туралы өтініштер
Тұрақты
Тұрақты
Электрондық тасымалдағышта.
49.
Жеке зейнетақы шоттары бойынша дерекқор (оның ішінде Жеке зейнетақы шоттарын тіркеу кітабы)
Тұрақты
Тұрақты
Электрондық тасымалдағышта.
50.
БЖЗҚ-да шартты зейнетақы шоттарын есепке алу бойынша дерекқор (оның ішінде БЖЗҚ-да шартты зейнетақы шоттарын тіркеу кітабы)
Тұрақты
Тұрақты
Электрондық тасымалдағышта.
50-1.
Нысаналы жинақтау шоттары бойынша, нысаналы талаптарды, нысаналы активтерді және нысаналы жинақтау төлемдерін есепке алу бойынша дерекқор (оның ішінде Нысаналы жинақтау шоттарын тіркеу кітабы)
Тұрақты
Электрондық тасымалдағышта.
51.
Зейнетақы жарналарының түсуін растайтын бастапқы құжаттар және оларға қосымшалары
5 жыл
Электрондық тасымалдағышта. Ревизиялар аяқталған жағдайда. Даулар, келіспеушіліктер, тергеу және сот істері туындаған жағдайда - түпкілікті шешім шыққанға дейін сақталады.
52.
Банктік, кастодиандық шоттардан үзінді-көшірмелер және оларға қосымшалар
5 жыл
Электрондық тасымалдағышта.
53.
Инвестициялық портфельді басқарушысымен және кастодиан-банкпен салыстырып тексеру актілері
5 жыл
Қағаз тасымалдағышта.
54.
Шартты бірлік құнын есептеу
Тұрақты
Электрондық тасымалдағышта.
55.
БЖЗҚ қызметін жүзеге асыру шеңберінде мемлекеттік органдардан (органдарға) және ұйымдардан (ұйымдарға) алынатын/ұсынылатын электрондық мәліметтер, тізімдер, өтінімдер, есептер, қабылдау-өткізу актілері, құжаттар
Тұрақты
Электрондық тасымалдағышта.

55-1.
Электронный список участников целевых требований на конец календарного года
Постоянно
На электронном носителе.
55-2.
Заявки ЕНПФ в Национальный Банк Республики Казахстан на перечисление суммы целевых накоплений по участникам целевых требований
Постоянно
На электронном носителе.
56.
Документы (заявления, копии документов, удостоверяющих личность вкладчика (получателя), поверенного, законного представителя, доверенности и иные документы), представленные в ЕНПФ, ДНПФ для перевода пенсионных накоплений
5 лет1
5 лет1
1На бумажном носителе-после осуществления перевода,
2на электронном носителе.
Постоянно2
Постоянно2
57.
Документы (заявления, копии документов, удостоверяющих личность получателя пенсионных выплат, поверенного, законного представителя, свидетельства о смерти, о праве на наследство, уведомления (при наличии), доверенности и иные документы), представленные в ЕНПФ, ДНПФ на получение пенсионных выплат
10 лет1
10 лет1
1 На бумажном носителе - с даты закрытия индивидуального пенсионного счета,
2 на электронном носителе.
Постоянно2
Постоянно2
58.
Заявления на получение информации о состоянии индивидуального пенсионного счета
1 год
1 год
58-1.
Документы (заявления, копии документов, удостоверяющих личность получателя целевых накоплений, наследника участника целевых требований, поверенного, законного представителя, свидетельства о смерти, о праве на наследство, уведомления (при наличии), доверенности и иные документы), представленные в ЕНПФ для получения выплат целевых накоплений
10 лет1
1На бумажном носителе - с даты закрытия целевого накопительного счета,
2на электронном носителе.
Постоянно2
58-2.
Заявления на возврат целевых накоплений
10 лет1
1На бумажном носителе - с даты закрытия целевого накопительного счета,
2на электронном носителе.
Постоянно2
59.
Заявления на получение информации о состоянии условного пенсионного счета в ЕНПФ
1 год
1 год
60.
Реестры (заявлений на пенсионные выплаты, переводы пенсионных накоплений, о (об) выборе (изменении) управляющего инвестиционным портфелем, на возврат пенсионных накоплений, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, в доверительное управление Национальному Банку Республики Казахстан
2 года
2 года
На электронном носителе.
61.
Выписки с индивидуальных пенсионных счетов, условных пенсионных счетов, целевых накопительных счетов, полученные из ЕНПФ
1 месяц
1 месяц
На электронном носителе.
62.
Переписка по основной деятельности ЕНПФ, ДНПФ, филиалов и представительств ЕНПФ
5 лет
5 лет
На бумажном носителе и идентичные им на электронном носителе.
63.
Переписка с физическими лицами по вопросам деятельности ЕНПФ
5 лет
5 лет
На бумажном носителе и идентичные им на электронном носителе.
64.
Документы касающиеся реорганизации и ликвидации ДНПФ (постановления, решения, протоколы, акты, заключения уведомления и др.)
Постоянно
Примечание:
ЕНПФ* – единый накопительный пенсионный фонд;
ДНПФ** – добровольный накопительный пенсионный фонд.
Отметка "До минования надобности" означает, что документация имеет только практическое значение. Срок их хранения определяется самой организацией, но не может быть менее одного года.
Отметка "ЭПК" – экспертно-проверочная комиссия означает, что часть таких документов может иметь научно-историческое значение и может передаваться в государственные архивы или храниться в организациях, не являющихся источниками комплектования. В последнем случае в номенклатурах дел вместо отметки "ЭПК" применяется отметка "ЭК" – экспертная комиссия.
Приложение 2 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 мая 2023 года № 33
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан, а также структурных элементов некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу

55-1.
Күнтізбелік жылдың соңындағы нысаналы талаптарға қатысушылардың электрондық тізімі
Тұрақты
Электрондық тасымалдағышта.
55-2.
БЖЗҚ-ның Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне нысаналы талаптарға қатысушылар бойынша нысаналы жинақтардың сомасын аударуға өтінімдері
Тұрақты
Электрондық тасымалдағышта.
56.
Зейнетақы жинақтарын аудару үшін БЖЗҚ-ға, ЕЗЖҚ-ға ұсынылған құжаттар (өтініштер, салымшының (алушының), сенім білдірілген адамның, заңды өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелері, сенімхаттар және өзге де құжаттар)
5 жыл1
5 жыл1
1 Қағаз тасымалдағышта - аударым жүзеге
асырылғаннан кейін,
2 электрондық тасымалдағышта.
Тұрақты2
Тұрақты2
57.
Зейнетақы төлемдерін алу үшін БЖЗҚ-қа, ЕЖЗҚ-қа ұсынылған құжаттар (өтініштер, зейнетақы төлемдерін алушының, сенім білдірілген тұлғаның, заңды өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттардың, қайтыс болу туралы, мұраға құқық туралы куәліктертің көшірмелері, хабарламалар (бар болса), сенімхаттар және өзге де құжаттар)
10 жыл1
10 жыл1
1Қағаз тасымалдағышта - зейнетақы шоты жабылған күннен бастап,
2Электрондық тасымалдағышта.
Тұрақты2
Тұрақты2
58.
Жеке зейнетақы шотының жай-күйі туралы ақпарат алуға өтініштер
1 жыл
1 жыл
58-1.
Нысаналы жинақтар алу үшін БЖЗҚ-ға ұсынылған құжаттар (өтініштер, нысаналы жинақтарды алушының, нысаналы талаптарға қатысушының мұрагерінің, сенім білдірілген адамның, заңды өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттардың, қайтыс болуы туралы, мұрагерлік құқығы туралы куәліктердің көшірмелері, хабарламалар (бар болса), сенімхаттар және өзге де құжаттар)
10 жыл1
1 Қағаз тасымалдағышта – нысаналы жинақтау шоты жабылған күннен бастап,
2 электрондық тасымалдағышта.
Тұрақты2
58-2.
Нысаналы жинақтарды қайтаруға өтініштер
10 жыл1
1Қағаз тасымалдағышта – нысаналы жинақтау шоты жабылған күннен бастап,
2 электрондық тасымалдағышта.
Тұрақты 2
59.
БЖЗҚ-дағы шартты зейнетақы шотының жай-күйі туралы ақпарат алуға арналған өтініштер
1 жыл
1 жыл
60.
Инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтарын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне сенімгерлік басқаруына қайтаруға арналған инвестициялық портфельді басқарушының тізілімдері (зейнетақы төлемдеріне өтініштер, зейнетақы жинақтарын аудару, инвестициялық портфельді басқарушысын сайлау (өзгерту) туралы)
2 жыл
2 жыл
Электрондық тасымалдағышта.
61.
БЖЗҚ-дан алынған жеке зейнетақы шоттарынан, шартты зейнетақы шоттарынан, нысаналы жинақтау шоттарынан үзінді-көшірмелер
1 ай
1 ай
Электрондық тасымалдағышта.
62.
БЖЗҚ, ЕЖЗҚ, БЖЗҚ-ның филиалдары мен өкілдіктерінің негізгі қызметі бойынша хат-хабар алмасу
5 жыл
5 жыл
Қағаз тасымалдағышта және олармен бірдей электрондық тасымалдағышта.
63.
БЖЗҚ қызметінің мәселелері бойынша жеке тұлғалармен хат-хабар алмасу
5 жыл
5 жыл
Қағаз тасымалдағышта және оларға ұқсас электрондық тасымалдағышта.
64.
ЕЖЗҚ қайта ұйымдастыруға және таратуға қатысты құжаттар (қаулылар, шешімдер, хаттамалар, актілер, хабарландыру қорытындылары және басқалары)
Тұрақты
Ескертпе:
БЖЗҚ* – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры;
ЕЖЗҚ** – ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры.
"Қажеттілігі өткенге дейін" белгісі құжаттаманың практикалық мәні ғана бар екенін білдіреді. Оларды сақтау мерзімін ұйымның өзі анықтайды, бірақ бір жылдан кем болмауы қажет.
"СТК" – сараптау-тексеру комиссиясы белгісі, мұндай құжаттардың бір бөлігінің ғылыми-тарихи мәні бар екенін және мемлекеттік архивке берілуі немесе жиынтықтау көзі болып табылмайтын ұйымдарда сақталуы мүмкін екенін білдіреді. Соңғы жағдайда істер номенклатурасында "СТК" белгісінің орнына "СК" – сараптау комиссиясы белгісі қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын
реттеу және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2023 жылғы 26 мамырдағы
№ 33 Қаулысына
2-қосымша
Күші жойылды деп танылған Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің құрылымдық элементтерінің тізбесі

1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 203 "Об установлении перечня документов, подлежащих хранению, и сроков их хранения в едином накопительном пенсионном фонде и добровольном накопительном пенсионном фонде" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8767).
2. Пункт 1 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам пенсионного обеспечения, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2015 года № 209 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12529).
3. Пункт 2 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам пенсионного обеспечения, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 июня 2019 года № 103 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам пенсионного обеспечения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18995).
4. Пункт 6 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам рынка ценных бумаг и пенсионного обеспечения, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 262 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19864).
5. Пункт 2 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 20 января 2021 года № 2 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка, признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан и отдельного структурного элемента нормативного правового акта Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22137).
6. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 28 мая 2021 года № 65 "О внесении изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 203 "Об установлении перечня документов, подлежащих хранению, и сроков их хранения в едином накопительном пенсионном фонде и добровольном накопительном пенсионном фонде" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22900).

1. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорында сақталуға жататын құжаттардың тізбесін және оларды сақтау мерзімдерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 26 шілдедегі № 203 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8767 болып тіркелген).
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 28 қарашадағы № 209 қаулысымен бекітілген Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12529 болып тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне зейнетақымен қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 маусымдағы № 103 қаулысымен бекітілген Өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 2-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18995 болып тіркелген).
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 262 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы және зейнетақымен қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 6-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19864 болып тіркелген).
5. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу, Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актісінің жекелеген құрылымдық элементінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 20 қаңтардағы № 2 қаулысымен бекітілген Өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасының қаржы нарығын реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 2-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22137 болып тіркелген).
6. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорында сақталуға жататын құжаттардың тізбесін және оларды сақтау мерзімдерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 26 шілдедегі № 203 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 28 мамырдағы № 65 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22900 болып тіркелген).