Предоставление специальных социальных услуг лицу (семье), не относящемуся (не относящейся) к нуждающимся в специальных социальных услугах, а также лицу, совершившему административное, уголовное правонарушение с применением насилия, на период установленных судом особых требований осуществляется за счет средств получателя услуг
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 2 июня 2023 года № 198. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июня 2023 года № 32685.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.06.2024 № 193 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2023
В соответствии с пунктом 3 статьи 133 Социального кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила предоставления специальных социальных услуг лицу (семье), не относящемуся (не относящейся) к нуждающимся в специальных социальных услугах, а также лицу, совершившему административное, уголовное правонарушение с применением насилия, на период установленных судом особых требований осуществляется за счет средств получателя услуг, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.06.2024 № 193 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
приказ и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 февраля 2016 года № 146 "Об утверждении Правил предоставления специальных социальных услуг на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13523);
пункт 3 перечня некоторых приказов исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденных приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 сентября 2022 года № 383 "О внесении изменений в некоторые приказы исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29785).

Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге мұқтаждар қатарына жатпайтын адамға (отбасына), сондай-ақ әкімшілік, қылмыстық құқық бұзушылықты күш қолдана отырып жасаған адамға сот ерекше талаптар белгілеген кезеңде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер ұсыну көрсетілетін қызметтерді алушының қаражаты есебінен арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 2 маусымдағы № 198 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 5 маусымда № 32685 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т. қараңыз
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.06.2024 № 193 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 133-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге мұқтаждар қатарына жатпайтын адамға (отбасына), сондай-ақ әкімшілік, қылмыстық құқық бұзушылықты күш қолдана отырып жасаған адамға сот ерекше талаптар белгілеген кезеңде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер ұсыну көрсетілетін қызметтерді алушының қаражаты есебінен арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету қағидалары осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.06.2024 № 193 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 2016 жылғы 25 ақпандағы № 146 "Ақылы негізде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13523 болып тіркелген).
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 22 қыркүйектегі № 383 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына енгізілетін өзгерістер тізбесінің 3-тармағы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29785 болып тіркелген).

3. Департаменту социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Приложение 1 к приказу
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 2 июня 2023 года № 198
Правила предоставления специальных социальных услуг лицу (семье), не относящемуся (не относящейся) к нуждающимся в специальных социальных услугах, а также лицу, совершившему административное, уголовное правонарушение с применением насилия, на период установленных судом особых требований осуществляется за счет средств получателя услуг
Сноска. Заголовок правил - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.06.2024 № 193 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления специальных социальных услуг лицу (семье), не относящемуся (не относящейся) к нуждающимся в специальных социальных услугах, а также лицу, совершившему административное, уголовное правонарушение с применением насилия, на период установленных судом особых требований осуществляется за счет средств получателя услуг (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 133 Социального Кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяют порядок предоставления специальных социальных услуг лицу (семье), не относящемуся (не относящейся) к нуждающимся в специальных социальных услугах, а также лицу, совершившему административное, уголовное правонарушение с применением насилия, на период установленных судом особых требований осуществляется за счет средств получателя услуг.

3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік қызмет көрсету департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
Т. Дуйсенова
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2023 жылғы 2 маусымдағы
№ 198 Бұйрығына
1 қосымша
Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге мұқтаждар қатарына жатпайтын адамға (отбасына), сондай-ақ әкімшілік, қылмыстық құқық бұзушылықты күш қолдана отырып жасаған адамға сот ерекше талаптар белгілеген кезеңде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер ұсыну көрсетілетін қызметтерді алушының қаражаты есебінен арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету қағидалары
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.06.2024 № 193 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге мұқтаждар қатарына жатпайтын адамға (отбасына), сондай-ақ әкімшілік, қылмыстық құқық бұзушылықты күш қолдана отырып жасаған адамға сот ерекше талаптар белгілеген кезеңде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер ұсыну көрсетілетін қызметтерді алушының қаражаты есебінен арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 133-бабы 3-тармағына сәйкес әзірленді және арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге мұқтаждар қатарына жатпайтын адамға (отбасына), сондай-ақ әкімшілік, қылмыстық құқық бұзушылықты күш қолдана отырып жасаған адамға сот ерекше талаптар белгілеген кезеңде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер ұсыну көрсетілетін қызметтерді алушының қаражаты есебінен арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету тәртібін айқындайды.

Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.06.2024 № 193 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) специальные социальные услуги – комплекс услуг, обеспечивающих лицу (семье) условия для преодоления оснований, объективно нарушающих жизнедеятельность человека и направленных на создание равных с другими гражданами возможностей участия в жизни общества;
2) получатель услуг - лицо, обратившееся за получением специальных социальных услуг, а также лицо, совершивший административное, уголовное правонарушение с применением насилия, на период установленных судом особых требований за счет средств получателя услуги;
3) субъекты, предоставляющие специальные социальные услуги (далее – поставщики) - физические и (или) юридические лица, занятые в государственном и негосударственном секторах по предоставлению специальных социальных услуг на основании лицензии на предоставления специальных социальных услуг.
Сноска. Пункт 2 - с изменениями, внесенными приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.06.2024 № 193 (порядок введения в действие см. п. 4).
3. Специальные социальные услуги лицу (семье), не относящемуся (не относящейся) к нуждающимся в специальных социальных услугах, а также лицу, совершившему административное, уголовное правонарушение с применением насилия, на период установленных судом особых требований осуществляется за счет средств получателя услуги должны соответствовать Стандартам оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения, утвержденным уполномоченным государственным органом в соответствии с абзацем пятым подпункта 5) статьи 12 Кодекса (далее – Стандарты).
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.06.2024 № 193 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок предоставления специальных социальных услуг за счет средств получателя
4. Получатель услуг или его законный представитель обращается к субъекту, предоставляющему специальные социальные услуги, путем представления:
1) заявления по форме согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
2) копии документа, удостоверяющего личность получателя услуг;

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.06.2024 № 193 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер – адамның тыныс-тіршілігін объективті түрде бұзатын негіздерді еңсеру үшін адамға (отбасына) жағдай жасауды қамтамасыз ететін және оның қоғам өміріне қатысуына басқа азаматтармен тең мүмкіндіктер жасауға бағытталған көрсетілетін қызметтер кешені;
2) қызметтерді алушы – қызметтерді алушының қаражаты есебінен арнаулы әлеуметтік қызметтерді алуға жүгінген, сондай-ақ әкімшілік, қылмыстық құқық бұзушылықты күш қолдана отырып жасаған адамға сот ерекше талаптар белгілеген адам;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3) тармақша жаңа редакцияда көзделген – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.06.2024 № 193 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектілер – арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жөніндегі мемлекеттік және мемлекеттік емес секторларда жұмыс істейтін жеке және (немесе) заңды тұлғалар.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.06.2024 № 193 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге мұқтаждар қатарына жатпайтын адамға (отбасына), сондай-ақ әкімшілік, қылмыстық құқық бұзушылықты күш қолдана отырып жасаған адамға сот ерекше талаптар белгілеген кезеңде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер ұсыну көрсетілетін қызметтерді алушының қаражаты есебінен арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету Кодекстің 12-бабы 5) тармақшасының бесінші абзацына сәйкес уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарына (бұдан әрі – Стандарттар) сәйкес болуы тиіс.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.06.2024 № 193 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Қызметтерді алушының қаражаты есебінен арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету тәртібі
4. Қызметтердің көрсетілуіне мұқтаж адам немесе оның заңды өкілі арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектіге мынадай құжаттарды ұсыну жолымен жүгінеді:
1) осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініші;
2) қызметтерді алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;

3) медицинской карты по формам согласно Стандартов;
4) документ, где установлены особые требования к поведению правонарушителя.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.06.2024 № 193 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Медицинские противопоказания к оказанию специальных социальных услуг определяются согласно Стандартам.
6. Субъект, предоставляющий специальные социальные услуги, в течение десяти рабочих дней рассматривает документы, представленные в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил.
В случае принятия руководителем субъекта, предоставляющего специальные социальные услуги, решения о предоставлении специальных социальных услуг лицу (семье), не относящемуся (не относящейся) к нуждающимся в оказании услуг, а также лицу, совершившему административное, уголовное правонарушение с применением насилия, на период установленных судом особых требований осуществляется за счет средств получателя, между ними заключается Договор на оказание услуг за счет средств получателя (далее – Договор) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.06.2024 № 193 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Основаниями для отказа в предоставлении услуг являются:
1) представление документов (получении сведений) с истекшим сроком действия и (или) неполного пакета документов, в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил;
2) недостоверность представленных сведений и документов;
3) наличие медицинских противопоказаний к оказанию услуг.
8. При несоответствии представленных документов по основаниям, указанным в пункте 7 настоящих Правил, субъект, предоставляющий специальные социальные услуги уведомляет получателя услуг об отказе в предоставлении услуг в течение трех рабочих дней после рассмотрения представленных документов.
9. Временное приостановление договора допускается по личному заявлению получателя услуг или его законного представителя.
10. Конфиденциальность информации о получателе услуг обеспечивается согласно пункту 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
Приложение 1
к Правилам предоставления
специальных социальных услуг
лицам (семьям), не относящимся
к нуждающимся в специальных
социальных услугах за счет
средств получателя
Форма
____________________________
(наименование организации)
от гражданина (ки)
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
____________________________
(дата, месяц и год рождения)
Адрес проживания ___________
____________________________
Контактный телефон _________
Заявление
Прошу Вас предоставить мне специальные социальные услуги за счет средств
получателя в условиях стационара, полустационара, ухода на дому
(нужное подчеркнуть) на период с "____" __________20___года
по "____" __________20___года.
Дата ____________________ Подпись________________
Приложение 2
к Правилам предоставления
специальных социальных услуг
лицам (семьям), не относящимся
к нуждающимся в специальных
социальных услугах
за счет средств получателя
Форма
__________________________
(наименование организации)
от гражданина (ки)
___________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
___________________________
(дата, месяц и год рождения)
Адрес проживания __________
___________________________
Контактный телефон _________
Заявление
Прошу Вас предоставить специальные социальные услуги за счет средств получателя
в условиях стационара, полустационара, ухода на дому (нужное подчеркнуть)
на период с "____" __________20___года по "____" ________20___года
гражданину ______________________________________________________________,
чьи интересы я представляю, проживающему по адресу: ________________________,
контактный телефон ________________ и зарегистрированному по адресу:
_________________________________________________________________________.
Дата __________________ Подпись ________________
Приложение 3
к Правилам предоставления
специальных социальных услуг
лицам (семьям), не относящимся
к нуждающимся в специальных
социальных услугах за счет
средств получателя
Форма
Договор на оказание услуг за счет средств получателя № ______
город _______________________
"____" _________ 20___ года.
(наименование города, района, села)
__________________________________________ (далее – Организация) в лице
_______________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя организации), действующего на основании __________________,
утвержденного ______________________________________________________
от "____" __________________ 20__ года № ______,
именуемый в дальнейшем "Исполнитель", с одной стороны,
и __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
получателя услуг или его законного представителя) _______________________
года рождения, удостоверение личности № ______________________________,
выданный __________________________________________________________,
зарегистрированный(ая) по адресу: _____________________________________,
проживающий(ая) по адресу: ___________, контактный телефон _________,
именуемый в дальнейшем "Получатель услуг", с другой стороны (далее - Стороны),
заключили настоящий Договор (далее – Договор) о нижеследующем:

3) Стандарттарға сәйкес нысандар бойынша медициналық карта;
4) құқықбұзушылық жасаған адамға ерекше талаптар белгілеген құжат.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.06.2024 № 193 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Арнаулы қызметтер көрсетуге медициналық қарсы көрсетілімдер Стандарттарға сәйкес айқындалады.
6. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын субъект осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарды он жұмыс күні ішінде қарайды.
Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын субъектінің басшысы ақылы арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге мұқтаждар қатарына жатпайтын адамға (отбасына), сондай-ақ әкімшілік, қылмыстық құқық бұзушылықты күш қолдана отырып жасаған адамға сот ерекше талаптар белгілеген кезеңде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер ұсыну көрсетілетін қызметтерді алушының қаражаты есебінен арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсыну туралы шешім қабылдаған жағдайда, олардың арасында осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтерді алушының қаражаты есебінен қызметтер көрсетуге арналған шарт (бұдан әрі – Шарт) жасалады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.06.2024 № 193 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Қызметтерді ұсынудан бас тарту үшін мыналар негіз болып табылады:
1) осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес қолданылу мерзімі өткен құжаттарды (мәліметтер алу) және (немесе) толық емес құжаттар топтамасын ұсыну;
2) ұсынылған мәліметтер мен құжаттардың дәйексіздігі;
3) қызметтер көрсетуге медициналық қарсы көрсетілімдердің болуы.
8. Ұсынылған құжаттар осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген негіздер бойынша сәйкес болмаған жағдайда, арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын субъект қызмет алушы ұсынылған құжаттарды қарағаннан кейін үш жұмыс күні ішінде қызметтерді ұсынудан бас тарту туралы хабардар етеді.
9. Шартты уақытша тоқтата тұруға қызметтерді алушының немесе оның заңды өкілінің жеке өтініші бойынша жол беріледі.
10. Қызметтерді алушы туралы ақпараттың құпиялылығы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 2-тармағына сәйкес қамтамасыз етіледі.
Арнаулы әлеуметтік
көрсетілетін қызметтерге
мұқтаж емес адамға (отбасына)
қызметтерді алушының
қаражаты есебінен арнаулы
әлеуметтік қызметтер көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
________________________________
(ұйымның атауы)
азамат (-ша) _____________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________________
(туған күні, айы және жылы)
Тұрғылықты мекенжайы ___________
________________________________
Байланыс телефоны ______________
Өтініш
Сізден, стационар, жартылай стационар, үйде күтім жасау жағдайларында (қажетінің астын сызу керек) маған 20 ___ жылғы "____" __________ бастап 20 ___ жылғы "____" __________ аралығындағы қызметтерді алушының қаражаты есебінен арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуді сұраймын.
Күні ____________________ Қолы________________
Арнаулы әлеуметтік
көрсетілетін қызметтерге
мұқтаж емес адамға (отбасына)
қызметтерді алушының
қаражаты есебінен арнаулы
әлеуметтік қызметтер көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
_______________________________
(ұйымның атауы)
азамат (-ша) ____________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_______________________________
(туған күні, айы және жылы)
Тұрғылықты мекенжайы __________
_______________________________
Байланыс телефоны _____________
Өтініш
Сізден, стационар, жартылай стационар, үйде күтім жасау жағдайларында (қажетінің астын сызу керек) 20 ___ жылғы "____" __________ бастап 20 ___ жылғы "____" __________ аралығындағы кезеңге ______________________________ мекенжайында тұратын, байланыс телефоны _________________ және ________________________ мекенжайы бойынша тіркелген азамат (-ша) __________________________ мүддесін білдіре отырып, оған қызметтерді алушының қаражаты есебінен арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуді сұраймын.
Күні ____________________ Қолы________________
Арнаулы әлеуметтік
көрсетілетін қызметтерге
мұқтаж емес адамға (отбасына)
қызметтерді алушының
қаражаты есебінен арнаулы
әлеуметтік қызметтер көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Алушының қаражаты есебінен қызметтер көрсетуге арналған № ____ шарт
_______________________ қаласы
20___ жылғы "____" _________
(қаланың, ауданның, ауылдың атауы)
Бұдан әрі "Орындаушы" деп аталатын 20__ жылғы "____" __________________ № ______ бекітілген _________________ негізінде әрекет ететін _______________________________________ (бұдан әрі – Ұйым) атынан __________________________ (ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), бір тараптан және бұдан әрі "Қызметтерді алушы" деп аталатын __________ жылы туған, ______________ берген жеке куәлігінің № ______________ ___________________________________ мекенжайы бойынша тіркелген, байланыс телефоны ____________________, ___________________ мекенжайында тұратын ___________________ (қызметтерді алушының немесе оның заңды өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) екінші тараптан (бұдан әрі – Тараптар) төмендегілер туралы осы Шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты:

Глава 1. Предмет Договора
1. Исполнитель обязуется на основании письменного заявления Получателя услуг или его законного представителя и настоящего Договора оказывать е услуги на условиях полной оплаты.
Глава 2. Сумма платы по Договору и порядок ее внесения
2. Получатель услуг или его законный представитель оплачивает услуги на основании согласованного объема специальных социальных услуг.
3. Получатель услуг или его законный представитель вносит плату за услуги, предусмотренные пунктом 2 Договора, на лицевой счет организации (далее – счет).
Глава 3. Права и обязанности сторон
4. Получатель услуг имеет право:
получать от Исполнителя информацию по вопросам, касающимся организации и обеспечения надлежащего исполнения услуг;
вносить предложения Исполнителю по внесению изменений и дополнений в настоящий Договор.
5. Получатель услуг обязан:
своевременно осуществлять оплату за услуги;
уважительно относится к лицам, предоставляющим услуги;
извещать Исполнителя о причинах отказа от услуг не менее чем за десять календарных дней до предоставления услуг;
своевременно информировать Исполнителя о вновь возникших обстоятельствах, влекущих изменение условий настоящего Договора.
6. Исполнитель имеет право на досрочное прекращение предоставления услуг в случае нарушения Получателем услуг условий Договора.
В случае досрочного прекращения предоставления услуг по инициативе Исполнителя, Получатель услуг имеет право на возврат средств за тот объем услуг, который не был оказан Исполнителем.
7. Исполнитель обязан:
предоставлять услуги в объемах и сроки, согласованные Исполнителем и Получателем услуг;
письменно уведомлять Получателя услуг об изменении тарифов на оказываемые услуги;
предоставлять Получателю услуг полную и достоверную информацию об объемах и качестве предоставляемых услуг;
обеспечивать соблюдение условий настоящего Договора и прав Получателя услуг, предусмотренных законодательством и настоящим Договором;
не разглашать информацию личного характера о Получателе услуг, ставшую известной ему при исполнении своих обязанностей по Договору.
Глава 4. Порядок оказания услуг
8. После подписания настоящего Договора на оказание услуг и до начала оказания услуг Получатель услуг или его законный представитель вносит платеж в размере 100 % стоимости услуги.
Получатель услуг или его законный представитель вносит плату на счет организации не позднее чем за три рабочих дня до начала оказания услуг.
В случае смерти Получателя услуг возврат внесенных платежей осуществляется на основаниях и в порядке, предусмотренном гражданским законодательством Республики Казахстан и Договором на оказание услуг.

1-тарау. Шарттың нысанасы
1. Орындаушы Қызметтерді алушының немесе оның заңды өкілінің жазбаша өтініші және осы Шарт негізінде, толық ақы төлеу шарттарымен қызметтер көрсетуге міндеттенеді.
2-тарау. Шарт бойынша төлем сомасы және оны енгізу тәртібі
2. Қызметтерді алушы немесе оның заңды өкілі қызметтерге ақыны арнаулы әлеуметтік қызметтердің келісілген көлемінің негізінде төлейді.
3. Қызметтерді алушы немесе оның заңды өкілі Шарттың 2-тармағында көзделген қызметтер үшін ұйымның жеке шотына (бұдан әрі – шот) төлем енгізеді.
3-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
4. Қызметтерді алушы:
Орындаушыдан қызметтерді ұйымдастыруға және олардың тиісінше атқарылуын қамтамасыз етуге қатысты мәселелер жөнінде ақпарат алуға;
осы Шартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша Орындаушыға ұсыныстар енгізуге құқылы.
5. Қызметтерді алушы:
қызметтер үшін төлемді уақтылы жүргізуге;
қызметтер көрсететін адамдарға құрметпен қарауға;
қызметтерден бас тарту себептері туралы қызметтерді ұсынғанға дейін күнтізбелік он күн бұрын Орындаушыға хабарлауға;
осы Шарт талаптарының өзгеруіне алып келетін, жаңадан туындаған мән-жайлар туралы Орындаушыны уақтылы хабардар етуге міндетті.
6.Орындаушы, Қызметтерді алушы Шарт талаптарын бұзған жағдайда, қызметтерді мерзімінен бұрын тоқтатуға құқығы бар.
Орындаушының бастамасы бойынша қызметтерді ұсыну мерзімінен бұрын тоқтатылған жағдайда, Қызметтерді алушы Орындаушы көрсетпеген қызметтер көлемі үшін қаражатты қайтаруға құқылы.
7.Орындаушы:
Орындаушымен және Қызметтерді алушымен келісілген көлемдерде және мерзімдерде қызметтер көрсетуге;
Қызметтерді алушыға көрсетілетін қызметтер тарифтерінің өзгергені туралы жазбаша хабарлауға;
Қызметтерді алушыға көрсетілетін қызметтердің көлемі мен сапасы туралы толық әрі шынайы ақпарат беруге;
осы Шарттың талаптары мен Қызметтерді алушының заңнамада және осы Шартта көзделген құқықтарының сақталуын қамтамасыз етуге;
Шарт бойынша өз міндеттерін орындаған кезде Қызметтерді алушы туралы белгілі болған жеке сипаттағы ақпаратты жария етпеуге міндетті.
4-тарау. Қызметтер көрсету тәртібі
8. Осы қызметтер көрсетуге арналған шартқа қол қойылғаннан кейін және қызметтер көрсету басталғанға дейін Қызметтерді алушы немесе оның заңды өкілі қызмет құнының 100% мөлшерінде төлемді енгізеді.
Қызметтерді алушы немесе оның заңды өкілі қызметтер көрсету басталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей ұйымның шотына төлемді енгізеді.
Қызметтерді алушы қайтыс болған жағдайда, енгізілген төлемдерді қайтару Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында және қызметтер көрсетуге арналған шартта көзделген негіздер мен тәртіп бойынша жүзеге асырылады.

9. Претензии по качеству предоставляемых услуг, их объему и срокам предоставления предъявляются Получателем услуг или его законным представителем к Исполнителю не позднее трех рабочих дней со дня предоставления некачественной услуги.
Исполнитель устраняет недостатки, допущенные по вине его работника, не позднее десяти рабочих дней со дня заявления претензий.
10. Исполнитель не передает исполнение обязательств по Договору третьим лицам.
Глава 5. Ответственность сторон
11. В случаях отказа Получателя услуг от оплаты услуг в установленном размере, Исполнитель решает вопрос о приостановлении или прекращении действия настоящего Договора в соответствии с законодательством.
12. В случае обнаружения недостатков при оказании услуг Получатель услуг по своему выбору требует:
безвозмездного устранения недостатков оказанных услуг;
соответствующего уменьшения цены оказанных услуг;
полного возмещения убытков, причиненных ему в связи с недостатками оказанных услуг.
13. Получатель услуг расторгает Договор на оказание услуг и требует полного возмещения убытков, если в установленный указанным Договором срок, недостатки оказанных услуг Исполнителем не устранены.
Получатель услуг также расторгает Договор на оказание услуг, если им обнаружены существенные нарушения Договора.
Исполнитель отвечает за недостатки услуг, если Получатель услуг докажет, что они возникли до их принятия им или по причинам, возникшим до этого момента.
14. В случае нарушения установленных сроков оказания услуг Исполнитель уплачивает Получателю услуг за каждый день (час, если срок определен в часах) просрочки неустойку (пени) в размере трех процентов цены оказания услуги.
Неустойка (пени) за нарушение срока начала и/или окончания оказания услуги и (или) выполнения ее этапа взыскивается за каждый день (час, если срок определен в часах) просрочки впредь до начала и/или до окончания оказания услуги и (или) выполнения ее этапа или предъявления Получателем услуг требований, предусмотренных настоящим пунктом.
Размер взысканной Получателем услуг неустойки (пеней) не превышает цену отдельного вида услуги или общую цену заказа, если цена выполнения отдельного вида услуги не определена.
Размер неустойки (пеней) рассчитывается исходя из цены оказания услуги, а если эта цена не указана исходя из общей цены заказа, существовавшей в том месте, в котором требование Получателя услуг должно было быть удовлетворено Исполнителем в день добровольного его удовлетворения или в день вынесения судебного решения, если требование Получателя услуг добровольно удовлетворено не было.
При расторжении Договора Исполнитель не требует возмещения своих затрат, произведенных в процессе оказания услуги, а также платы за оказанную услугу, за исключением случая, если Получатель услуг принял оказанную услугу.
Требования Получателя услуг, установленные настоящим пунктом, не подлежат удовлетворению, если Исполнитель докажет, что нарушение сроков оказания услуги произошло вследствие обстоятельств непреодолимой силы или по вине Получателя услуг.
Глава 6. Порядок внесения изменений в условия Договора и расторжение Договора
15. Внесение изменений в условия настоящего Договора или его расторжение осуществляется по письменному соглашению Сторон, являющемуся его неотъемлемой частью.

9. Қызметтердің сапасы, олардың көлемі мен ұсынылу мерзімдері бойынша наразылықтарын Қызметтерді алушы немесе оның заңды өкілі сапасыз қызмет көрсетілген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей Орындаушыға ұсынады.
10. Орындаушы наразылық шағымы түскен күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей өз қызметкерінің кінәсі бойынша жол берілген кемшіліктерді жояды.
11. Орындаушы шарт бойынша міндеттемелерді орындауды үшінші тұлғаларға бермейді.
5-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
12. Қызметтерді алушы белгіленген мөлшерде қызметтерге ақы төлеуден бас тартқан жағдайларда, Орындаушы осы Шарттың іс-әрекетін тоқтата тұру немесе тоқтату мәселесін заңнамаға сәйкес шешеді.
13. Қызметтерді алушы қызметтерді көрсетуге арналған шартты бұзады және егер көрсетілген шартта белгіленген мерзімде орындаушы көрсеткен қызметтердің кемшіліктерін жоймаса, залалдарды толық өтеуді талап етеді.
Қызмет алушы, егер олар шарттың елеулі бұзушылықтарын анықтаса, қызмет көрсету шартын бұзады.
Орындаушы қызметтердің кемшіліктері үшін жауап береді, егер қызметтерді алушы олардың қабылдағанға дейін немесе ауыр сәтке дейін туындаған себептер бойынша пайда болғанын дәлелдесе;
14. Егер Орындаушы Шартта белгіленген мерзімде көрсетілген қызметтердің кемшіліктерін жоймаған болса, Қызметтерді алушы қызметтер көрсетуге арналған шартты бұзады және шығынның толық өтелуін талап етеді.
Егер Қызметтерді алушы сондай-ақ көрсетілген қызметтердің елеулі кемшіліктерін тапса немесе Шарт талаптарынан өзге де айтарлықтай ауытқулар орын алса, қызметтер көрсетуге арналған Шартты бұзады.
Егер Қызметтерді алушы қызметтердің кемшіліктері көрсетілетін қызметті оларды қабылдағанға дейін немесе осы кезге дейін туындаған себептерден пайда болғанын дәлелдесе, Орындаушы қызметтердің кемшіліктері үшін жауап береді.
15. Қызметтер көрсетудің белгіленген мерзімдері бұзылған жағдайда, Орындаушы мерзімінен кешіктірілген әрбір күн (егер мерзім сағатпен белгіленген болса, сағат) үшін қызмет көрсету бағасының үш пайызы мөлшерінде Қызметтерді алушыға тұрақсыздық айыбын (өсімпұл) төлейді.
Мерзімінен кешіктірілген әрбір күн (егер мерзім сағатпен белгіленген болса, сағат) үшін қызмет көрсетудің басталу және (немесе) оның кезеңін орындау мерзімін бұзғаны үшін тұрақсыздық айыбы (өсімпұл) қызмет көрсету басталғанға дейін және (немесе) оның кезеңі орындалғанға дейін немесе Қызметтерді алушы осы тармақта көзделген талаптарды қойғанға дейін өндіріліп алынады.
Мерзімінен кешіктірілген әрбір күн (егер мерзім сағатпен белгіленген болса, сағат) үшін қызмет көрсетудің аяқталу және (немесе) оның кезеңін орындау мерзімін бұзғаны үшін тұрақсыздық айыбы (өсімпұл) қызмет көрсету аяқталғанға дейін және (немесе) оның кезеңі орындалғанға дейін немесе Қызметтерді алушы осы тармақта көзделген талаптарды қойғанға дейін өндіріліп алынады.
Қызметтерді алушы өндіріп алған тұрақсыздық айыбының (өсімпұлдардың) мөлшері қызметтің жекелеген түрінің бағасынан немесе, егер қызметтің жекелеген түрінің орындалу бағасы белгіленбесе, тапсырыстың жалпы бағасынан аспайды.
Тұрақсыздық айыбының (өсімпұлдардың) мөлшері қызмет көрсету бағасына сүйене отырып есептеледі, егер бұл баға Қызметтерді алушының талабы ерікті түрде қанағаттандырылған күні немесе егер ол ерікті түрде қанағаттандырылмаған болса, сот шешімі шығарылған күні сол жердегі тапсырыстың жалпы бағасына сүйене отырып көрсетілмесе.
Шарт бұзылған кезде Орындаушы қызмет көрсету процесінде орын алған өз шығындарын өтеуді, сондай-ақ, егер Қызметтерді алушы көрсетілген қызметті қабылдап алған жағдайды қоспағанда, көрсетілген қызмет үшін төлемді талап етпейді.
Егер Орындаушы қызмет көрсету мерзімінің бұзылуы еңсерілмейтін күш жағдайларының салдарынан немесе Қызметтерді алушының кінәсінен орын алғанын дәлелдесе, Қызметтерді алушының осы тармақта белгіленген талаптары қанағаттандыруға жатпайды.
6-тарау. Шарт талаптарына өзгерістер енгізу және Шартты бұзу тәртібі

16. Договор расторгается:
1) по заявлению Получателя услуг или его законного представителя;
2) в случае снятия инвалидности Получателю услуг;
3) в случае неоднократного нарушения Получателем услуг внутреннего распорядка субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги;
4) в случае выявления медицинских противопоказаний к оказанию услуг;
5) в случае нарушения Получателем услуг условий договора.
17. Договор расторгается в случае смерти Получателя услуг.
18. В случае досрочного расторжения Договора Стороны предварительно за три рабочих дня до момента расторжения в письменном виде предупреждают об этом другую сторону и денежные средства возвращаются Получателю услуг или его законному представителю на лицевой счет Получателя услуг.
Глава 7. Разрешение споров
19. Споры и разногласия, которые возникают по предмету Договора, решаются путем переговоров между Сторонами.
20. В случае если Стороны не приходят к соглашению, спор решается в судебном порядке.
Глава 8. Срок действия Договора
21. Настоящий Договор вступает в силу со дня его заключения Сторонами и действует до "____" _______________ 20___ года.
Глава 9. Заключительные положения
22. Настоящий Договор составлен в двух экземплярах, имеющих равную юридическую силу, один из которых находится у Исполнителя, другой – у Получателя услуг.
23. Все изменения и дополнения к настоящему Договору считаются действительными, если они оформлены в письменном виде и подписаны надлежащим образом уполномоченными лицами Сторон.
Глава 10. Юридические адреса и подписи сторон
"Исполнитель"
______________________________________
(наименование организации)
______________________________________
(юридический адрес)
Контактный телефон ___________________
Банковские реквизиты:
_____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
Бизнес-идентификационный номер ______
_____________________________________
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Исполнителя)
Подпись ___________ Дата __________
"Получатель услуг"
Фамилия ______________________________
Имя __________________________________
Отчество (при его наличии) ______________
Адрес регистрации _____________________
______________________________________
Адрес фактического проживания _________
______________________________________
______________________________________
Контактный телефон ____________________
Документ, удостоверяющий личность
№ ___________________________________
Выдан _______________________________
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Получателя услуг)
Подпись ___________ Дата __________

16. Осы Шарттың талаптарына өзгерістер енгізу немесе оны бұзу оның ажырамас бөлігі болып табылатын Тараптардың жазбаша келісімімен жүзеге асырылады.
17. Шарт:
1) Қызметтерді алушының немесе оның заңды өкілінің өтініші бойынша;
2) Қызметтерді алушының мүгедектігі алынып тасталған жағдайда;
3) Қызметтерді алушы арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын субъектілердің ішкі тәртібін бірнеше рет бұзған жағдайда;
4) қызметтер көрсетуге медициналық қарсы көрсетілімдер анықталған жағдайда;
5) Қызметтерді алушы шарт талаптарын бұзған жағдайда бұзылады.
18. Қызметтерді алушы қайтыс болған жағдайда, Тараптардың еркіне қарамастан, Шарт бұзылады.
19. Шарт мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, Тараптар шарттың бұзылу сәтіне дейін үш жұмыс күн бұрын жазбаша түрде екінші тарапты алдын ала ескертеді және ақша қаражаттары Қызметтерді алушыға немесе Қызметтерді алушының заңды өкіліне Қызметтерді алушының жеке шотына қайтарылады.
7-тарау. Дауларды шешу
20. Шарт нысанасы бойынша туындаған барлық даулар мен келіспеушіліктер Тараптар арасында келіссөздер жүргізу арқылы шешіледі.
21. Егер Тараптар келісімге келе алмаған жағдайда, дау сот тәртібімен шешіледі.
8-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі
22. Осы Шарт Тараптар оны жасасқан күннен бастап күшіне енеді және 20___ жылғы "____" _______________ дейін қолданылады.
9-тарау. Қорытынды ережелер
23. Осы Шарт заңды күші бірдей екі данада жасалды, олардың біреуі Орындаушыда, екіншісі - Қызметтерді алушыда болады.
24. Осы Шартқа енгізілетін барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар жазбаша түрде ресімделіп, Тараптардың уәкілетті тұлғалары оларға тиісінше қол қойған болса, жарамды деп есептеледі.
10-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары мен қолдары
"Орындаушы"
_______________________________
(ұйымның атауы)
_______________________________
(заңды мекенжайы)
Байланыс телефоны
_______________________________
Банк деректемелері:
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрі
_______________________________
_______________________________
_______________________________
(Орындаушының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
Қолы ________ Күні ________
"Қызметтерді алушы"
Тегі___________________________
Аты____________________________
Әкесінің аты (бар болса)
_______________________________
Тіркелген мекенжайы
_______________________________
_______________________________
Нақты тұрғылықты мекенжайы
_______________________________
_______________________________
Байланыс телефоны
_______________________________
Жеке басын куәландыратын
құжаттың №
_______________________________
_______________________________
берілген
_______________________________
Қызметтерді алушының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
Қолы __________ Күні __________