О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214 "Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 14 июня 2023 года № 228. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июня 2023 года № 32793
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214 "Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20776) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования", утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 2-1. следующего содержания:
"2-1. Услугодатель обеспечивает направление информации о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр в течение трех рабочих дней со дня их введения в действие.";
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Основные требования к оказанию государственной услуги через веб-портал "электронного правительства", включающие характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, основания для отказа в оказании государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования" (далее – Перечень) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Для получения государственной услуги на переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования услугополучатель направляет услугодателю через веб-портал "электронного правительства", заявление согласно приложению 2 к настоящим Правилам с приложением необходимых документов указанных в пункте 8 Перечня.
Заявление на выдачу разрешения на выпуск акций и других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг заполняется согласно приложению 3 к настоящим Правилам с приложением необходимых документов указанных в пункте 8 Перечня.
Заявление о выдаче разрешения на выпуск акций или других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг в случае размещения их в рамках дополнительной эмиссии (выпуска) подается эмитентом согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В случаях, когда выпуск в обращение на организованном рынке ценных бумаг производится держателем данных акций или других ценных бумаг, заявление подается таким держателем.

"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2023 жылғы 14 маусымдағы № 228 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 15 маусымда № 32793 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20776 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына олар қолданысқа енгізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жіберуді қамтамасыз етеді.";
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздерді, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын негізгі талаптар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесінде (бұдан әрі – Тізбе) жазылған.
Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуына мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы Тізбенің 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өтініш жібереді.
Жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акциялар мен басқа да бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға рұқсат беруге арналған өтініш Тізбенің 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес толтырылады.
Жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акцияларды немесе басқа да бағалы қағаздарды қосымша эмиссия (шығарылым) шеңберінде орналастырған жағдайда ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға рұқсат беруге арналған өтінішті эмитент осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес береді.
Ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруды осы акциялардың немесе басқа да бағалы қағаздардың ұстаушысы жүргізгенде – өтінішті осындай ұстаушы береді.

5. В соответствии с пунктом 5 статьи 45 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), все документы, прилагаемые к заявлению, указанные в пункте 8 Перечня должны быть составлены на государственном и русском языках. В случае если заявление подается иностранцем или иностранным юридическим лицом, такие документы могут быть также составлены на ином языке с обязательным приложением к каждому документу электронной копии перевода на казахский и русский языки, верность которого засвидетельствована нотариусом.";
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Экспертная комиссия рассматривает документы, указанные в пункте 8 Перечня, в срок не более 10 (десяти) рабочих дней, а по крупным месторождениям и стратегическим участкам недр – не более чем 40 (сорока) рабочих дней.
В соответствии с пунктом 6 статьи 45 Кодекса, в целях всестороннего и полного рассмотрения заявления услугодатель вправе запросить у услугополучателя дополнительные сведения и (или) документы, необходимые для выработки рекомендаций.
В случае запроса дополнительных сведений и (или) документов сроки рассмотрения соответствующего заявления приостанавливаются на период до представления таких сведений и (или) документов.
11. Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения рекомендации экспертной комиссии по вопросам недропользования выносит положительное решение по заявлению.
В случае выявления основании для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствие со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
По результатам заслушивания услугодатель принимает следующие решения:
1) выдает разрешение на переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования;
2) выдает разрешение на выпуск акций и других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг;

5. "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 45-бабының 5-тармағына сәйкес өтінішке қоса берілетін, Тізбенің 8-тармағында көрсетілген барлық құжаттар мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалуға тиіс. Егер өтінішті шетелдік немесе шетелдік заңды тұлға беретін болса, мұндай құжаттар дұрыстығын нотариус куәландырған әрбір құжатқа мемлекеттік және орыс тілдеріндегі аудармасының электрондық көшірмесі міндетті түрде қоса беріле отырып, өзге тілде де жасалуы мүмкін.";
10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Сараптама комиссиясы Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде, ал ірі кен орындары мен стратегиялық жер қойнауы учаскелері бойынша 40 (қырық) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қарайды.
Кодекстің 45-бабының 6-тармағына сәйкес өтінішті жан-жақты және толық қарау мақсатында көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан ұсынымдар әзірлеу үшін қажетті қосымша мәліметтерді және (немесе) құжаттарды сұратуға құқылы.
Қосымша мәліметтер және (немесе) құжаттар сұратылған жағдайда, тиісті өтінішті қарау мерзімдері осындай мәліметтер және (немесе) құжаттар ұсынылғанға дейінгі кезеңге тоқтатыла тұрады.
11. Көрсетілетін қызметті беруші жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі сараптама комиссиясының ұсынымын алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініш бойынша оң шешім шығарады.
Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдаудың өткізілетін уақыты мен орны туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін жібереді.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуына рұқсат береді;
2) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акцияларды және басқа да бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға рұқсат береді;

3) выдает мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам в случаях, указанных в пункте 9 Перечня.";
заголовок приложения 1 к Правилам оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования" изложить в следующей редакции:
"Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования";
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования" дополнить строкой следующего содержания:
"
Наименование государственной услуги "Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования".
Наименование подвидов государственной услуги:
1) выдача разрешения на переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования;
2) выдача разрешения на выпуск акций и других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг.
";
в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования":
строку, порядковый номер 2, изложить в новой редакции:
"
2.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами осуществляется в электронной (полностью автоматизированной) форме посредством веб-портала "электронного правительства".
";
в Правилах оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана", утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 2-1. следующего содержания:
"2-1. Услугодатель обеспечивает направление информации о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр в течение трех рабочих дней со дня их введения в действие.";
пункты 3, 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель) бумажно или электронно.

3) Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды береді.";
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларына 1-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
""Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі;
"Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: "Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:
1) жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуына рұқсат беру;
2) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акцияларды және басқа да бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналымға шығаруға рұқсат беру.
";
"Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде:
реттік нөмірі 2-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)
Жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлері бар мемлекеттік көрсетілетін қызмет "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық (толық автоматтандырылған) нысанда жүзеге асырылады.
" ;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына олар қолданысқа енгізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жіберуді қамтамасыз етеді.";
3, 4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) қағаз немесе электрондық түрде көрсетеді.

Для получения государственной услуги услугополучатель подает через информационную систему веб-портала "электронного правительства" или канцелярию услугодателя необходимые документы, указанные в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана" (далее – Перечень) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. Основные требования к оказанию государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" или канцелярию услугодателя, включающие характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, основания для отказа в оказании государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в Перечне.
5. При поступлении документов услугополучателя, указанных в пункте 8 Перечня через веб-портал "электронного правительства" в день их поступления осуществляется их автоматический прием и регистрация в соответствии с графиком работы услугодателя.
При поступлении документов услугополучателя, указанных в пункте 8 Перечня, через канцелярию услугодателя в день их поступления осуществляет прием и регистрация в соответствии с графиком работы. Подтверждением принятия заявления с приложениями является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) лица, принявшего заявления с прилагаемыми документами.
6. Ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации заявления.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, рассматривает их на соответствие требованиям Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и для дачи заключения направляет запрос в структурные подразделения услугодателя.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:

Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" веб-порталының ақпараттық жүйесі немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды береді.
4. Көрсетілетін қызмет процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздерді, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын "электрондық үкімет" веб-порталы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Тізбеде жазылған.
5. Тізбенің 8-тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының құжаттары "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы келіп түскен күні оларды автоматты түрде қабылдау және көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигіне сәйкес тіркеу жүзеге асырылады.
Тізбенің 8-тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының құжаттары көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы келіп түскен күні жұмыс графигіне сәйкес қабылдау және тіркеу жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге қабылдаған адамның тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда) көрсете отырып, тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) қосымшаларымен бірге өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтініш тіркелген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде оларды "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) талаптарына сәйкестігін қарайды және қорытынды беру үшін сұрау салуды көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелеріне жібереді.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Ответственный исполнитель услугодателя в течение 9 (девяти) рабочих дней рассматривает заключение структурных подразделений, готовит контракт на недропользование по углеводородам и добыче урана на подписание руководителю услугодателя или готовит предварительное решение об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.
9. В случае выявления основании для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня, услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствие со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
По результатам заслушивания руководитель Услугодателя принимает одно из следующих решений:
1) подписать Контракт на недропользование по углеводородам, Контракт на недропользование по добыче урана;
2) отказать в подписании Контракта на недропользование по углеводородам, Контракта на недропользование по добыче урана.";
заголовок приложения 1 к Правилам оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана" изложить в следующей редакции:
"Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана"";
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана" дополнить строкой следующего содержания:
"
Наименование государственной услуги "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана".
Наименование подвидов государственной услуги:
1) получение контракта для разведки и добычи углеводородов или контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона на недропользование;

"8. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшелердің қорытындысын қарап, көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға дайындайды немесе Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.
9. Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдаудың өткізілетін уақыты мен орны туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін жібереді.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік Кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қол қою;
2) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қол қоюдан бас тарту.";
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларына 1-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
""Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар жасасу (қол қою)" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі";
"Көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға келісімшарттар жасасу (қол қою)" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: "Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға келісімшарттар жасасу (қол қою)".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:
1) жер қойнауын пайдалануға арналған аукцион қорытындылары бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт алу;

2) получение контракта для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона на недропользование;
3) получение контракта для разведки и добычи углеводородов или контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту по итогам протокола прямых переговоров;
4) получение контракта для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам протокола прямых переговоров;
5) получение контракта на добычу урана по итогам протокола прямых переговоров в области урана;
6) получение контракта на добычу углеводородов недропользователями, осуществляющих либо осуществлявших деятельность по разведке углеводородов по контрактам на недропользование, заключенным до введения в действие Кодекса (первоначальный контракт) при условии перехода на типовой контракт на добычу углеводородов, утвержденные приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
7) получение контракта на добычу углеводородов, недропользователями по контрактам на добычу, заключенным до введения в действие Кодекса (действующий контракт) при условии перехода на типовые контракты на добычу углеводородов, утвержденные приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
8) получение контракта на добычу урана при закреплении участка добычи и периода опытно-промышленной добычи;
9) получение контракта для разведки углеводородов в соответствии с международными договорами.
";
в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана":
строку, порядковый номер 2, изложить в новой редакции:
"
2.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами осуществляется электронно (полностью автоматизировано)/бумажно.
";
строку, порядковый номер 8, изложить в новой редакции:
"
8.
Перечень документов и сведений, необходимых для оказания государственной услуги
1) для получения контракта для разведки и добычи углеводородов или контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона на недропользование:
заявление на заключение (подписание) контракта для разведки и добычи углеводородов или контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на разведку и добычу углеводородов или контракт на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на разведку и добычу углеводородов или типовым контрактом на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
программа работ, содержащая объемы, описание и сроки выполнения работ в период разведки и соответствующая минимальным требованиям по объемам и видам работ на участке недр в период разведки, являющаяся неотъемлемой частью контракта на недропользование для разведки и добычи углеводородов;
приложение к контракту на недропользование, являющееся его неотъемлемой частью, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) участок недр, на котором услугополучатель вправе проводить операции по разведке и (или) добыче углеводородов (электронная копия в случае подачи через веб-портала "электронного правительства");
копия и оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса для сверки;

2) жер қойнауын пайдалануға арналған аукцион қорытындылары бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт алу;
3) тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындылары бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт алу;
4) тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындылары бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт алу;
5) уран саласындағы тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындылары бойынша уран өндіруге келісімшарт алу;
6) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа ауысу шартымен Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (бастапқы келісімшарт) бойынша көмірсутектерді барлау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын немесе жүзеге асырған жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт алу;
7) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшарттарға ауысу шартымен Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған өндіруге арналған келісімшарттар (қолданыстағы келісімшарт) бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт алу;
8) өндіру учаскесін және тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру кезеңін бекітіп беру кезінде уран өндіруге арналған келісімшартты алу;
9) халықаралық шарттарға сәйкес көмірсутектерді барлау үшін келісімшарт алу.
";
"Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде:
реттік нөмірі 2-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)
Жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлері бар мемлекеттік көрсетілетін қызмет электрондық түрде (толық автоматтандырылған)/қағаз жүзінде жүзеге асырылады.
";
реттік нөмірі 8-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) жер қойнауын пайдалануға арналған аукцион қорытындылары бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшартты немесе көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшартты алу үшін:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукцион қорытындылары бойынша күрделі жоба жөніндегі көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт жасасуға (қол қоюға) өтініш;
3 (үш) данада өз тарапынан қол қойылған, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа немесе күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарт немесе көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарт;
барлау кезеңінде жұмыстардың көлемін, сипаттамасын және орындау мерзімдерін қамтитын және барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарға сәйкес келетін, көмірсутектерді барлау және өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың ажырамас бөлігі болып табылатын жұмыстар бағдарламасы;
көрсетілетін қызметті алушы көмірсутектерді барлау және (немесе) өндіру жөніндегі операцияларды жүргізуге құқылы жер қойнауы учаскесін "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 110-бабына сәйкес белгілейтін, оның ажырамас бөлігі болып табылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша ("электрондық үкімет" веб-порталы арқылы берген жағдайда электрондық көшірме);
салыстырып тексеру үшін қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі және түпнұсқасы;

2) для получения контракта для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона на недропользование:
заявление на заключение (подписание) контракта на недропользование для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на добычу углеводородов или контракт на добычу углеводородов по сложному проекту в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу углеводородов или типовым контрактом для добычи углеводородов по сложному проекту, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
приложение к контракту на недропользование, являющееся его неотъемлемой частью, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок недр, на котором услугополучатель вправе проводить операции добыче углеводородов;
оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса;
3) для получения контракта для разведки и добычи углеводородов или контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту по итогам протокола прямых переговоров:
подписанный со своей стороны контракт на разведку и добычу углеводородов или контракт на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на разведку и добычу углеводородов или типовым контрактом на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
программа работ, содержащая объемы, описание и сроки выполнения работ в период разведки и соответствующая минимальным требованиям по объемам и видам работ на участке недр в период разведки, являющаяся неотъемлемой частью контракта на недропользование для разведки и добычи углеводородов;
приложение к контракту на недропользование, являющееся его неотъемлемой частью, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок недр, на котором услугополучатель вправе проводить операции по разведке и (или) добыче углеводородов;
копия и оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса для сверки;

2) жер қойнауын пайдалануға арналған аукцион қорытындылары бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты немесе күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты алу үшін:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукцион қорытындылары бойынша күрделі жоба жөніндегі көмірсутектерді өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт немесе көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт жасасуға (қол қоюға) өтініш;
3 (үш) данада өз тарапынан қол қойылған, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа немесе көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт немесе көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт;
көрсетілетін қызметті алушы көмірсутектерді өндіру жөніндегі операцияларды жүргізуге құқылы жер қойнауы учаскесін Кодекстің 110-бабына сәйкес белгілейтін, оның ажырамас бөлігі болып табылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша;
қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының түпнұсқасы;
3) тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындылары бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарт немесе көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарт үшін:
3 (үш) данада өз тарапынан қол қойылған, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа немесе көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарт немесе көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарт;
барлау кезеңінде жұмыстардың көлемін, сипаттамасын және орындау мерзімдерін қамтитын және барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарға сәйкес келетін, көмірсутектерді барлау және өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың ажырамас бөлігі болып табылатын жұмыс бағдарламасы;
көрсетілетін қызметті алушы көмірсутектерді барлау және (немесе) өндіру жөніндегі операцияларды жүргізуге құқылы жер қойнауы учаскесін Кодекстің 110-бабына сәйкес белгілейтін, оның ажырамас бөлігі болып табылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша;
салыстырып тексеру үшін қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі және түпнұсқасы;

4) для получения контракта для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам протокола прямых переговоров:
подписанный со своей стороны контракт на добычу углеводородов или контракт на добычу углеводородов по сложному проекту в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу углеводородов или типовым контрактом на добычу углеводородов по сложному проекту, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
приложение к контракту на недропользование, являющееся его неотъемлемой частью, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок недр, на котором услугополучатель вправе проводить операции добыче углеводородов;
копия и оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса для сверки;
5) для получения контракта на добычу урана по итогам протокола прямых переговоров в области урана:
подписанный со своей стороны контракт на добычу урана в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу урана, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
копия и оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса для сверки;
6) для получения контракта на добычу углеводородов недропользователями, осуществляющих либо осуществлявших деятельность по разведке углеводородов по контрактам на недропользование, заключенным до введения в действие Кодекса (первоначальный контракт) при условии перехода на типовой контракт на добычу углеводородов, утвержденные приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140):
заявление для получения контракта на добычу углеводородов согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на недропользование для добычи углеводородов в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу углеводородов, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
утвержденный недропользователем и получивший положительное заключение государственной экспертизы недр отчет по подсчету запасов;

4) тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындылары бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты немесе көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты алу үшін:
3 (үш) данада өз тарапынан қол қойылған, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа немесе күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт немесе көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт;
көрсетілетін қызметті алушы көмірсутектерді өндіру жөніндегі операцияларды жүргізуге құқылы жер қойнауы учаскесін Кодекстің 110-бабына сәйкес белгілейтін, оның ажырамас бөлігі болып табылатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша;
салыстырып тексеру үшін қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі және түпнұсқасы;
5) уран саласындағы тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындылары бойынша уран өндіруге арналған келісімшарт алу үшін:
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) уранды өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген өз тарапынан қол қойылған уранды өндіруге арналған келісімшарт 3 (үш) данада;
салыстырып тексеру үшін қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі және түпнұсқасы;
6) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа ауысу шартымен Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (бастапқы келісімшарт) бойынша көмірсутектерді барлау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын немесе жүзеге асырған жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт алу үшін:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты алу үшін өтініш;
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген өз тарапынан қол қойылған көмірсутектерді өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт 3 (үш) данада;
жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған қорларды есептеу жөніндегі есеп;

7) для получения контракта на добычу углеводородов, недропользователями по контрактам на добычу, заключенным до введения в действие Кодекса (действующий контракт) при условии перехода на типовые контракты на добычу углеводородов, утвержденные приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140):
заявление для получения контракта на добычу углеводородов согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на недропользование для добычи углеводородов в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу углеводородов, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
утвержденный недропользователем и получивший положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз проект разработки месторождения;
8) для получения контракта на добычу урана при закреплении участка добычи и периода опытно-промышленной добычи:
Заявление о закреплении участка добычи и периода опытно-промышленной добычи согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на добычу урана в 3 (трех) экземплярах, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу урана, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140);
9) для получения контракта для разведки углеводородов в соответствии с международными договорами:
заявление для получения контракта для разведки углеводородов по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
подписанный со своей стороны контракт на разведку углеводородов в 3 (трех) экземплярах;
программа работ, содержащая объемы, описание и сроки выполнения работ в период разведки, определенных по результатам прямых переговоров, прилагаемую к контракту на разведку углеводородов в качестве его неотъемлемой части;
копия и оригинал платежного поручения, подтверждающего оплату подписного бонуса для сверки.
В случае обращения через веб-портала "электронного правительства" услугополучатель подает необходимые документы, в электронно-цифровой форме и удостоверенные посредством электронной цифровой подписи.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, исполнитель услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через веб-портал "электронного правительства".
";
строку, порядковый номер 10, изложить в новой редакции:
"
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

7) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшарттарға ауысу шартымен Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған өндіруге арналған келісімшарттар (қолданыстағы келісімшарт) бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт алу үшін:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты алу үшін өтініш;
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген өз тарапынан қол қойылған көмірсутектерді өндіру үшін жер қойнауын пайдалануға арналған 3 (үш) данадағы келісімшарт;
жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген оң қорытындыларды алған кен орнын игеру жобасы;
8) өндіру учаскесін және тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру кезеңін бекітіп беру кезінде уран өндіруге арналған келісімшартты алу үшін:
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіру учаскесін және тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру кезеңін бекітіп беру туралы өтініш;
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) уранды өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген, өз тарапынан қол қойылған уранды өндіруге арналған келісімшарт 3 (үш) данада;
9) халықаралық шарттарға сәйкес көмірсутектерді барлауға арналған келісімшартты алу үшін:
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көмірсутектерді барлауға арналған келісімшартты алу үшін өтініш;
өз тарапынан қол қойылған көмірсутектерді барлауға арналған 3 (үш) данадағы келісімшарт;
көмірсутектерді барлауға арналған келісімшартқа оның ажырамас бөлігі ретінде қоса берілетін, тікелей келіссөздер нәтижелері бойынша айқындалған барлау кезеңінде жұмыстардың көлемін, сипаттамасын және орындалу мерзімдерін қамтитын жұмыс бағдарламасы;
салыстырып тексеру үшін қол қойылатын бонустың төленгенін растайтын төлем тапсырмасының көшірмесі және түпнұсқасы.
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы электрондық-цифрлық нысанда және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған қажетті құжаттарды береді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
";
реттік нөмірі 10-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілген мемлекеттік қызмет ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар

1) Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличии электронной цифровой подписи;
2) адреса мест оказания государственной услуги размещены на: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 19, блок "А", телефон: 8 (7172) 78-68-01.
3) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.gov.kz, в разделе "Министерство энергетики" в подразделе "Услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
";
приложения 3 и 4 к Правилам оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана" изложить в новой редакции, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
в Правилах оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана", утвержденным указанным приказом:
дополнить пунктом 2-1. следующего содержания:
"2-1. Услугодатель обеспечивает направление информации о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр в течение трех рабочих дней со дня их введения в действие.";
пункты 3, 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель) бумажно или электронно.
Для получения государственной услуги услугополучатель подает через информационную систему веб-портала "электронного правительства" или канцелярию услугодателя необходимые документы, указанные в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана" (далее – Перечень) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. Основные требования к оказанию государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" или канцелярию услугодателя, включающие характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, основания для отказа в оказании государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в Перечне.

1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар;
2) мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 19, "А" блогы, телефон: 8 (7172) 78-68-01.
3) мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.gov.kz интернет-ресурсының "Энергетика министрлігі" деген бөлімдегі "Көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777.
";
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларына 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдерді жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына олар қолданысқа енгізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жіберуді қамтамасыз етеді.";
3, 4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) қағаз немесе электрондық түрде көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" веб-порталының ақпараттық жүйесі немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы 1-қосымшаға сәйкес "Көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдер жасасу (қол қою)" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды береді.
4. Көрсетілетін қызмет процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздерді, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын "электрондық үкімет" веб-порталы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбеде жазылған.

5. При подписании дополнительного соглашения к контракту в случаях предусмотренных подпунктами 2) - 11) пункта 8 настоящих Правил услугополучатель подает через веб-портал "электронного правительства" или канцелярию услугодателя необходимые документы, указанные в пункте 8 Перечня.
При поступлении документов услугополучателя, указанных в пункте 8 Перечня через веб-портал "электронного правительства" в день их поступления осуществляется их автоматический прием и регистрация в соответствии с графиком работы услугодателя.
При поступлении документов услугополучателя, указанных в пункте 8 Перечня, через канцелярию услугодателя в день их поступления осуществляет прием и регистрация в соответствии с графиком работы. Подтверждением принятия заявления с приложениями является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) лица, принявшего заявления с прилагаемыми документами.
В течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов в канцелярии услугодателя руководителем структурного подразделения определяется ответственный исполнитель услугодателя.
6. Ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации заявления.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, рассматривает их на соответствие требованиям Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее - Кодекс) и для дачи заключения направляет запрос в структурные подразделения услугодателя.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Ответственный исполнитель услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней рассматривает заключение структурных подразделений, готовит дополнение к контракту на недропользование по углеводородам и добыче урана на подписание руководителю услугодателя или готовит предварительное решение об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.

5. Осы Қағидалардың 8-тармағының 2) – 11) тармақшаларында көзделген жағдайларда келісімшартқа қосымша келісімге қол қойған кезде көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы ұсынады.
Тізбенің 8-тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының құжаттары "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы келіп түскен күні оларды автоматты түрде қабылдау және көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигіне сәйкес тіркеу жүзеге асырылады.
Тізбенің 8-тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының құжаттары көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы келіп түскен жағдайда олар келіп түскен күні жұмыс графигіне сәйкес қабылдау және тіркеу жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге қабылдаған адамның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) көрсете отырып, тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) қосымшаларымен бірге өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшенің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтініш тіркелген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде оларды "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) талаптарына сәйкестігін қарайды және қорытынды беру үшін сұрау салуды көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелеріне жібереді.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 10 (он) жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшелердің қорытындысын қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша дайындайды немесе Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.

9. В случае выявления основании для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня, услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствие со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
По результатам заслушивания руководитель Услугодателя принимает одно из следующих решений:
1) подписать дополнительное соглашение к контракту на недропользование по углеводородам, дополнительное соглашение к контракту на недропользование по добыче урана;
2) отказать в подписании дополнительного соглашения к контракту на недропользование по углеводородам, дополнительного соглашения к контракту на недропользование по добыче урана.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. При подписании дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Перечня, услугодателем определяется ответственный исполнитель услугодателя.
Ответственный исполнитель услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней следующих за поступлением на исполнение документов, указанных в части первой данного пункта настоящих Правил, проверяет их полноту.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, рассматривает их на соответствие требованиям Кодекса и для дачи заключения направляет запрос в структурные подразделения услугодателя.";
пункты 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"13. Ответственный исполнитель услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней рассматривает заключение структурных подразделений, готовит дополнение к контракту на недропользование по углеводородам и добыче урана на подписание руководителю услугодателя или готовит предварительное решение об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.

9. Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдаудың өткізілетін уақыты мен орны туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін жібереді.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қою;
2) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қоюдан бас тарту.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің ауысуы кезінде келісімшартқа қосымша келісімге қол қою кезінде Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттар тіркелген кезден бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттар орындауға келіп түскен күннен кейінгі 5 (бес) жұмыс күні ішінде олардың толық болуын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде оларды Кодекс талаптарына сәйкестігін қарайды және қорытынды беру үшін сұрау салуды көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелеріне жібереді.";
13 және 14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшелердің қорытындысын қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша дайындайды немесе Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.

14. В случае выявления основании для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня, услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствие со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
По результатам заслушивания руководитель Услугодателя принимает одно из следующих решений:
1) подписать дополнительное соглашение к контракту на недропользование по углеводородам, дополнительное соглашение к контракту на недропользование по добыче урана;
2) отказать в подписании дополнительного соглашения к контракту на недропользование по углеводородам, дополнительного соглашения к контракту на недропользование по добыче урана.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. При подписании дополнительного соглашения к контракту при выделении участка недр в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Перечня, услугодателем определяется ответственный исполнитель услугодателя.
Ответственный исполнитель услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней следующего за поступлением на исполнение документов, указанных в части первой данного пункта настоящих Правил, проверяет их полноту.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, рассматривает их на соответствие требованиям Кодекса и для дачи заключения направляет запрос в структурные подразделения услугодателя.";
пункты 18 и 19 изложить в следующей редакции:
"18. Ответственный исполнитель услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривает заключение структурных подразделений, готовит дополнительное соглашение к контракту на недропользование по углеводородам и добыче урана на подписание руководителю услугодателя или готовит предварительное решение об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.

14. Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ тыңдау өткізілетін уақыт пен орын туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру үшін жібереді.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қою;
2) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қоюдан бас тарту.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Жер қойнауы учаскесін бөлу кезінде келісімшартқа қосымша келісімге қол қою кезінде Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттар тіркелген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттардың орындалуына келіп түскеннен кейінгі 5 (бес) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде оларды Кодекс талаптарына сәйкестігін қарайды және қорытынды беру үшін сұрау салуды көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелеріне жібереді.";
18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 5 (бес) жұмыс күні ішінде құрылымдық бөлімшелердің қорытындысын қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісім дайындайды немесе Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.

19. В случае выявления основании для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня, услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствие со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
По результатам заслушивания руководитель Услугодателя принимает одно из следующих решений:
1) подписать дополнительное соглашение к контракту на недропользование по углеводородам, дополнительное соглашение к контракту на недропользование по добыче урана;
2) отказать в подписании дополнительного соглашения к контракту на недропользование по углеводородам, дополнительного соглашения к контракту на недропользование по добыче урана.";
заголовок приложения 1 к Правилам оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана" изложить в следующей редакции:
"Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана"";
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана" дополнить строкой следующего содержания:
"
Наименование государственной услуги "Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана".
Наименование подвидов государственной услуги:
1) заключение дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования;
2) заключение дополнительного соглашения к контракту при изменении сведений о услугополучателе или компетентном органе;
3) заключение дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов);

19. Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдаудың өткізілетін уақыты мен орны туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін жібереді.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қою;
2) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге, уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа қосымша келісімге қол қоюдан бас тарту.";
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдерді жасасу (қол қою)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларына 1-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
""Көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдер жасасу (қол қою)" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі";
"Көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдер жасасу (қол қою)" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: "Көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдер жасасу (қол қою)".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:
1) жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
2) көрсетілетін қызметті алушы немесе құзыретті орган туралы мәліметтер өзгерген кезде келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
3) өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекітіп беру кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу;

4) заключение дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи;
5) заключение дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) разведки;
6) заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу оценки;
7) заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу пробной эксплуатации;
8) заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к периоду добычи;
9) заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу в связи с переходом на условия типового контракта на разведку и добычу по сложному проекту в случаях, предусмотренных пунктом 7 статьи 116 и пунктом 40 статьи 278 Кодекса;
10) заключение дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) добычи;
11) заключение дополнительного соглашения к контракту при увеличении или уменьшении участка (участков) недр;
12) заключение дополнительного соглашения к контракту при выделении участка (участков) недр.
";
в "Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана":
строки, порядковые номера 2 и 3 изложить в новой редакции:
"
2.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами осуществляется электронно (полностью автоматизировано)/бумажно.
3.
Срок оказания государственной услуги
С момента регистрации заявления услугодателем:
при подписании дополнительного соглашения к контракту при изменении сведений о услугополучателе, при закреплении участка добычи и подготовительного периода, при закреплении участка и периода добычи или периода добычи, при продлении периода разведки, при переходе к периоду добычи по сложному проекту, при переходе на условия типового контракта на разведку и добычу по сложным проектам, при продлении периода добычи, при продлении добычи урана, при увеличении участка, при увеличении участка урана, при уменьшении участка недр, при переходе на этап добычи, при подписании дополнительного соглашения к контракту – 20 (двадцать) рабочих дней.
при подписании дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
при подписании дополнительного соглашения к контракту при выделении участка недр, при переходе к этапу оценки по сложному проекту, при переходе к этапу пробной эксплуатации по сложному проекту – 10 (десять) рабочих дней.
";
строку, порядковый номер 7, изложить в новой редакции:
"
7.
График работы

4) өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекіту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
5) барлау немесе өндіру кезеңін ұзарту кезінде (кезеңдерін) келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
6) бағалау кезеңіне өту кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
7) сынап пайдалану кезеңіне өту кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
8) өндіру кезеңіне өту кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
9) Кодекстің 116-бабының 7-тармағында және 278-бабының 40-тармағында көзделген жағдайларда күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарт талаптарына көшуге байланысты барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
10) өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
11) жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) ұлғайту немесе азайту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу;
12) жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) бөлу кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу.
";
"Көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдер жасасу (қол қою)" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде:
реттік нөмірлері 2 және 3-жолдар жаңа редакцияда жазылсын:
"
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)
Жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлері бар мемлекеттік көрсетілетін қызмет электрондық түрде (толық автоматтандырылған)/қағаз жүзінде жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті тіркеген сәттен бастап:
көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер өзгерген кезде, өндіру учаскесін және дайындық кезеңін бекіткен кезде, өндіру учаскесі мен кезеңін немесе өндіру кезеңін бекіткен кезде, барлау кезеңін ұзартқан кезде, күрделі жоба бойынша өндіру кезеңіне ауысқан кезде, күрделі жобалар бойынша барлау мен өндіруге арналған үлгілік келісімшарттың талаптарына ауысқан кезде, өндіру кезеңін ұзарту кезінде, уран өндіруді ұзарту кезінде, учаскені ұлғайту кезінде, уран учаскесін ұлғайту кезінде, жер қойнауы учаскесін азайту кезінде, өндіру кезеңіне ауысу кезінде, келісімшартқа қосымша келісімге қол қою кезінде - 20 (жиырма) жұмыс күні.
жер қойнауын пайдалану құқығы және жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісімге қол қою кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні.
жер қойнауы учаскесін бөлу кезінде, күрделі жоба бойынша бағалау кезеңіне ауысу кезінде, күрделі жоба бойынша сынап пайдалану кезеңіне ауысу кезінде келісімшартқа қосымша келісімге қол қою кезінде – 10 (он) жұмыс күні.
";
реттік нөмірі 7-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
7.
Жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
График приема заявлений с 9.00 до 17.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
График выдачи результатов оказания государственной услуги – с 9.00 до 18.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
";
строки, порядковые номера 8, 9 и 10, изложить в новой редакции:
"
8.
Перечень документов и сведений, необходимых для оказания государственной услуги
Для получения государственной услуги услугополучатель подает через веб-портала "электронного правительства" или канцелярию услугодателя следующие документы:
1) для получения дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования:
заявление о переходе права недропользования (доли в праве недропользования) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту на недропользование в 3 (трех) экземплярах;
копия и оригинал документа, на основании которого приобретается право недропользования для сверки;
копия и оригинал документов, подтверждающих сведения о приобретателе права недропользования (доли в праве недропользования) для сверки:
документы, подтверждающие соответствие приобретателя требованиям Кодекса;
письменное согласие залогодержателя, если право недропользования (доля в праве недропользования) обременено (обременена) залогом;
письменное согласие всех совместных обладателей права недропользования;
положительное решение услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии по вопросам недропользования, являющаяся консультативно-совещательным органом при услугодателе в целях выработки рекомендаций при рассмотрении заявлений, действующей на основании требований статьи 45 и пункта 14 статьи 277 Кодекса (далее – экспертная комиссия);

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
Өтініштерді қабылдау графигі – сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін;
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру графигі – сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
";
реттік нөмірлері 8, 9 және 10-жолдар жаңа редакцияда жазылсын:
"
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін "электрондық үкіметтің" веб-порталы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) ауысуы туралы өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа толықтыру 3 (үш) дана;
салыстырып тексеру үшін жер қойнауын пайдалану құқығын сатып алған кезде негіздеме болатын құжаттың көшірмесі және түпнұсқасы;
салыстырып тексеру үшін жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесті) сатып алушы туралы мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелері және түпнұсқалары;
сатып алушының Кодекстің талаптарына сәйкес келуін растайтын құжаттар;
егер жер қойнауын пайдалану құқығына (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесіне) кепілмен ауыртпалық салынса, кепіл ұстаушының жазбаша келісімі;
жер қойнауын пайдалану құқығының барлық бірлескен иеленушілерінің жазбаша келісімі;
Кодекстің 45-бабының және 277-бабы 14-тармағының талаптары негізінде қолданылатын өтініштерді қарау кезінде ұсынымдар әзірлеу мақсатында көрсетілетін қызметті берушінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылатын жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі сараптама комиссиясының (бұдан әрі – сараптама комиссия) ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімі;

2) для получения дополнительного соглашения к контракту при изменении сведений о услугополучателе или компетентном органе:
заявление на изменение сведений об услугополучателе по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
документы, подтверждающих необходимость внесения изменений в сведения о услугополучателе;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту в 3 (трех) экземплярах, предусматривающее внесение изменений в сведения о услугополучателе;
копии и оригиналы документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления для сверки;
3) для получения дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов):
заявление о закреплении участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов) по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту, предусматривающее закрепление участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов) и содержащее приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок (участки) добычи в 3 (трех) экземплярах;
утвержденный услугополучателем и получивший положительное заключение государственной экспертизы недр отчет по подсчету геологических запасов;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
4) для получения дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи:
заявление о закреплении участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту, предусматривающее закрепление участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 7 статьи 119 Кодекса. При этом в целях закрепления участка (участков) добычи дополнение к контракту должно содержать приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок (участки) добычи в 3 (трех) экземплярах;
утвержденный услугополучателем и получивший положительное заключение государственной экспертизы недр отчет по подсчету геологических запасов;
утвержденный услугополучателем и получивший положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз проект разработки месторождения;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;

2) көрсетілетін қызметті алушы немесе құзыретті орган туралы мәліметтер өзгерген кезде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді өзгертуге арналған өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу қажеттілігін растайтын құжаттар;
көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерге өзгерістер енгізуді көздейтін көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа толықтыру 3 (үш) данада;
салыстырып тексеру үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қою өкілеттігін куәландыратын құжаттардың көшірмелері және түпнұсқалары;
3) өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекітіп беру кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекітіп беру туралы өтініш;
дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекітіп беруді көздейтін және Кодекстің 110-бабына сәйкес өндіру учаскесін (учаскелерін) белгілейтін келісімшартқа қосымшаны қамтитын, көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа толықтыру 3 (үш) данада;
көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған геологиялық қорларды есептеу жөніндегі есеп;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
4) учаскені (учаскелерді) және өндіру кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекіту кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекітіп беру туралы өтініш;
Кодекстің 119-бабының 7-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекітіп беруді көздейтін келісімшартқа көрсетілетін қызметті алушы қол қойған толықтыру. Бұл ретте өндіру учаскесін (учаскелерін) бекітіп беру мақсатында келісімшартқа толықтыру Кодекстің 110-бабына сәйкес өндіру учаскесін (учаскелерін) белгілейтін келісімшартқа толықтыруды 3 (үш) данада қамтуға тиіс;
көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған геологиялық қорларды есептеу жөніндегі есеп;
көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген сараптамалардың оң қорытындыларын алған кен орнын игеру жобасы;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;

5) для получения дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) разведки:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с продлением периода (периодов) разведки по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
подписанную программу дополнительных работ, утвержденную услугополучателем и содержащая объемы, описание и сроки выполнения дополнительных работ, которые услугополучатель обязуется выполнить на соответствующем участке недр в случае продления периода разведки;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту в 3 (трех) экземплярах, предусматривающее:
в случаях, предусмотренных пунктами 2 и 3 статьи 117 Кодекса, – приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса участок (участки) разведки, состоящий (состоящие) из блоков, в пределах которых располагаются предполагаемые контуры обнаруженной залежи (совокупности залежей), включая установление границ участка (участков) разведки по глубине;
обязанность услугополучателя по выполнению программы дополнительных работ, указанной в третьем абзаце настоящего подпункта и прилагаемой к контракту в качестве его неотъемлемой части;
в случае, предусмотренном пунктом 2 статьи 117 Кодекса, утвержденное услугополучателем и получившее положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз дополнение к проекту разведочных работ, предусматривающее работы по оценке обнаруженной залежи (совокупности залежей);
в случае, предусмотренном пунктом 3 статьи 117 Кодекса, – утвержденный услугополучателем и получивший положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз проект пробной эксплуатации;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
6) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу оценки:
заявление на внесение изменений в контракт на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту в связи с переходом к этапу оценки по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту на разведку и добычу по сложному проекту, предусматривающее установление границ участка (участков) разведки, состоящего (состоящих) из блоков, в пределах которых располагаются предполагаемые контуры обнаруженной залежи (совокупности залежей), включая установление границ участка (участков) разведки по глубине, а также содержащее программу дополнительных работ, утвержденная недропользователем и содержащая объемы, описание и сроки выполнения дополнительных работ по годам, которые недропользователь обязуется выполнить на соответствующем участке недр на этапе оценки в 3 (трех) экземплярах;

5) барлау кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша барлау кезеңін (кезеңдерін) ұзартуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және барлау кезеңі ұзартылған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы тиісті жер қойнауы учаскесінде орындауға міндеттенетін қосымша жұмыстардың көлемі, сипаттамасы және орындау мерзімдері қамтылған қосымша жұмыстардың қол қойылған бағдарламасы;
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа толықтыру 3 (үш) данада, онда мыналар қамтылады:
Кодекстің 117-бабының 2 және 3-тармақтарында көзделген жағдайларда – барлау учаскесінің (учаскелерінің) шекараларын тереңдігі бойынша белгілеуді қоса алғанда, шеңберінде табылған кенжатынның (кенжатындар жиынтығының) болжанатын контурлары жатқан блоктардан тұратын барлау учаскесін (учаскелерін) осы Кодекстің 110-бабына сәйкес белгілейтін келісімшартқа қосымша;
осы тармақшаның үшінші абзацында көрсетілген және келісімшартқа оның ажырамас бөлігі ретінде қоса берілетін қосымша жұмыстар бағдарламасын орындау жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының міндеті;
Кодекстің 117-бабының 2-тармағында көзделген жағдайда – табылған кенжатынды (кенжатындар жиынтығын) бағалау бойынша жұмыстарды көздейтін, жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген сараптамалардың оң қорытындыларын алған барлау жұмыстарының жобасына толықтыру;
Кодекстің 117-бабының 3-тармағында көзделген жағдайда – көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген сараптамалардың оң қорытындыларын алған сынап пайдалану жобасы;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
6) бағалау кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалау кезеңіне ауысуға байланысты күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
тереңдігі бойынша барлау учаскесінің (учаскелерінің) шекараларын белгілеуді қоса алғанда, шегінде табылған кенжатынның (кенжатын жиынтығының) болжамды контурлары орналастырылатын блоктардан тұратын барлау учаскесінің (учаскелерінің) шекараларын белгілеуді көздейтін, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және жылдар бойынша жер қойнауын пайдаланушы бағалау кезеңінде тиісті жер қойнауы учаскесінде орындауға міндеттенетін қосымша жұмыстардың көлемі, сипаттамасы және орындалу мерзімдері қамтылған қосымша жұмыстар бағдарламасын қамтитын күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа көрсетілетін қызметті алушы қол қойған толықтыру 3 (үш) данада;

заключение уполномоченного органа по изучению недр об обнаружении в пределах участка недр залежи (совокупности залежей) углеводородов, выданное в соответствии с пунктом 3 статьи 121 Кодекса, с указанием предполагаемых контуров залежи (совокупности залежей), на которой планируется проведение оценки;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
7) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу пробной эксплуатации:
заявление на внесение изменений в контракт на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту в связи с переходом к этапу пробной эксплуатации по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту на разведку и добычу по сложному проекту в 3 (трех) экземплярах, содержащее программу дополнительных работ, утвержденную недропользователем и содержащую объемы, описание и сроки выполнения дополнительных работ по годам, которые недропользователь обязуется выполнить на соответствующем участке недр на этапе пробной эксплуатации;
утвержденный недропользователем и получивший положительное заключение государственной экспертизы недр отчет по оперативному подсчету геологических запасов;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
8) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к периоду добычи:
заявление на внесение изменений в контракт на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту в связи с переходом к периоду добычи по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту на разведку и добычу по сложному проекту, устанавливающее границы участка добычи в 3 (трех) экземплярах. Если месторождение не относится к категории крупных месторождений, дополнение к контракту также должно предусматривать установление периода добычи продолжительностью в двадцать пять лет. В случаях, предусмотренных пунктом 18-2 статьи 119 Кодекса, дополнение к контракту должно предусматривать изложение его в новой редакции, если в отношении участка недр не было получено подтверждение о его соответствии какому-либо из критериев сложного проекта;
копия утвержденного недропользователем и получившего положительное заключение государственной экспертизы недр отчета по подсчету геологических запасов на участке добычи;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;

Кодекстің 121-бабының 3-тармағына сәйкес берілген, жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның жер қойнауы учаскесінің шегінде көмірсутектердің кенжатын (кенжатын жиынтығын) табу туралы қорытындысы, онда бағалау жүргізу жоспарланатын кенжатынның (кенжатын жиынтығының) болжамды контурларын көрсете отырып;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
7) сынап пайдалану кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сынап пайдалану кезеңіне ауысуға байланысты күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
жер қойнауын пайдаланушы бекіткен қосымша жұмыстар бағдарламасын қамтитын және жер қойнауын пайдаланушы сынап пайдалану кезеңінде тиісті жер қойнауы учаскесінде орындауға міндеттенетін жылдар бойынша қосымша жұмыстардың көлемі, сипаттамасы мен орындалу мерзімдерін қамтитын 3 (үш) данада күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа көрсетілетін қызметті алушы қол қойған толықтыру;
жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған геологиялық қорларды жедел есептеу жөніндегі есеп;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
8) өндіру кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіру кезеңіне ауысуға байланысты күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
3 (үш) данада өндіру учаскесінің шекарасын белгілейтін күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа көрсетілетін қызметті алушы қол қойған толықтыру. Егер кен орны ірі кен орындары санатына жатпаса, келісімшартқа толықтыруда жиырма бес жылға созылатын өндіру кезеңін белгілеу де көзделуге тиіс. Кодекстің 119-бабының 18-2-тармағында көзделген жағдайларда, егер жер қойнауы учаскесіне қатысты оның күрделі жобаның қандай да бір өлшемшарттарына сәйкестігі туралы растау алынбаса, келісімшартқа толықтыруда оны жаңа редакцияда баяндау көздеулге тиіс;
жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған өндіру учаскесіндегі геологиялық қорларды есептеу жөніндегі есептің көшірмесі;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;

9) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу в связи с переходом на условия типового контракта на разведку и добычу по сложному проекту в случаях, предусмотренных пунктом 7 статьи 116 и пунктом 40 статьи 278 Кодекса:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с переходом на условия типового контракта на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту предусматривающее изложение контракта в новой редакции в соответствии с условиями типового контракта на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту в 3 (трех) экземплярах;
один из документов, указанных в пункте 1-3 статьи 36 Кодекса, подтверждающий наличие на участке недр, не менее чем одного из критериев, предусмотренных пунктом 1-2 статьи 36 Кодекса;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
10) для получения дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) добычи:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с продлением периода (периодов) добычи по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту, предусматривающее продление периода (периодов) добычи в 3 (трех) экземплярах, содержащее:
программу работ, утвержденную услугополучателем и содержащую объемы, описание и сроки выполнения работ, которые услугополучатель обязуется выполнить на участке недр в случае продления периода (периодов) добычи;
утвержденный услугополучателем и получивший положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз проект разработки месторождения, предусматривающий разработку месторождения в течение запрашиваемого срока продления периода (периодов) добычи;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
11) для получения дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) добычи урана:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с продлением периода (периодов) добычи урана по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
утвержденный недропользователем и получивший положительные заключения предусмотренных Кодексом и иными законами Республики Казахстан экспертиз проект разработки месторождения урана, предусматривающий разработку месторождения в течение запрашиваемого срока продления периода (периодов) добычи;
В случае, если контракт на дату подачи заявления о продлении периода (периодов) добычи соответствует действующему на дату подачи заявления типовому контракту на добычу урана, утверждаемому услугодателем, при продлении периода (периодов) добычи между недропользователем и услугодателем в течение одного месяца со дня принятия решения о продлении заключается дополнение к контракту на добычу урана, предусматривающее продление периода (периодов) добычи.

9) Кодекстің 116-бабының 7-тармағында және 278-бабының 40-тармағында көзделген жағдайларда күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарттың талаптарына ауысуға байланысты барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарттың талаптарына ауысуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарттың талаптарына сәйкес жаңа редакциядағы келісімшартты 3 (үш) данада баяндауды көздейтін келісімшартқа толықтыру;
Кодекстің 36-бабының 1-3-тармағында көрсетілген, жер қойнауы учаскесінде Кодекстің 36-бабының 1-2-тармағында көзделген өлшемшарттардың кемінде біреуінің болуын растайтын құжаттардың бірі;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
10) өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзартуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
3 (үш) данада өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзартуды көздейтін келісімшартқа көрсетілетін қызметті алушы қол қойған толықтыру, онда мыналар көзделеді:
көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және өндіру кезеңі (кезеңдерін) ұзартылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы жер қойнауы учаскесінде орындауға міндеттенетін жұмыстардың көлемін, сипаттамасын және орындалу мерзімдерін қамтитын жұмыс бағдарламасы;
көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген, өндіру кезеңін ұзартудың сұратылатын мерзімі ішінде кен орнын игеруді көздейтін, сараптамалардың оң қорытындыларын алған кен орнын игеру жобасы;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
11) уран өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уран өндіру кезеңінің (кезеңдерін) ұзартылуына байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген, өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзартудың сұратылатын мерзімі ішінде кен орнын игеруді көздейтін, сараптамалардың оң қорытындыларын алған уран кен орнын игеру жобасы;
Егер келісімшарт өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзарту туралы өтініш берілген күнге көрсетілетін қызметті беруші бекітетін уран өндіруге арналған өтініш берілген күнге қолданыстағы үлгілік келісімшартқа сәйкес келген жағдайда, жер қойнауын пайдаланушы мен көрсетілетін қызметті беруші арасындағы өндіру кезеңін ұзарту кезінде (кезеңдерін) ұзарту туралы шешім қабылданған күннен бастап бір ай ішінде уран өндіруге арналған келісімшартқа толықтыру жасалады, ол өндіру кезеңін ұзартуды көздейді.

В случае, если контракт на дату подачи заявления о продлении периода (периодов) добычи не соответствует действующему на дату подачи заявления типовому контракту на добычу урана, утверждаемому услугодателем, при продлении периода (периодов) добычи между недропользователем и услугодателем в течение двух месяцев со дня принятия решения о продлении заключается контракт на добычу урана в новой редакции, разработанный в соответствии с типовым контрактом на добычу урана, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140) в 3 (трех) экземплярах);
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления;
12) для получения дополнительного соглашения к контракту в связи с увеличением участка (участков) недр:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с увеличением или уменьшением участка (участков) недр по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту в 3 (трех) экземплярах, содержащее приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса увеличенный участок (участки) недр или обязанность услугополучателя по выполнению программы дополнительных работ, указанной в пункте 3 статьи 113 и прилагаемой к контракту в качестве его неотъемлемой части;
при увеличении участка (участков) недр программу дополнительных работ, утвержденная услугополучателем и содержащей объемы, описание и сроки выполнения работ, которые услугополучатель обязуется выполнить на запрашиваемом участке (участках) недр, пропорционально соответствующая минимальным требованиям по объемам и видам работ на участке (участках) недр в период разведки, которые были установлены при получении услугополучателем права недропользования;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления;
13) для получения дополнительного соглашения к контракту на добычу урана в связи с увеличением участка (участков) недр:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с увеличением участка (участков) недр по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту в 3 (трех) экземплярах, предусматривающее увеличение участка (участков) недр;
отчет компетентного лица по запасам на запрашиваемый участок (участки);

Егер келісімшарт өндіру кезеңін ұзарту туралы өтініш берілген күнге көрсетілетін қызметті беруші бекітетін уран өндіруге арналған өтініш берілген күнге қолданыстағы үлгілік келісімшартқа сәйкес келмеген жағдайда, жер қойнауын пайдаланушы мен көрсетілетін қызметті беруші арасындағы өндіру кезеңін ұзарту кезінде ұзарту туралы шешім қабылданған күннен бастап екі ай ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) уран өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген жаңа редакциядағы уран өндіруге арналған келісімшарт жасалады 3 (үш) данада;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері;
12) жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) ұлғаюына байланысты келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) ұлғаюына немесе азаюына байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
Кодекстің 110-бабына сәйкес ұлғайтылған жер қойнауын учаскесін (учаскелерін) немесе көрсетілетін қызметті алушының 113-баптың 3-тармағында көрсетілген және келісімшартқа оның ажырамас бөлігі ретінде қоса берілетін қосымша жұмыстар бағдарламасын орындау жөніндегі міндетін белгілейтін, келісімшартқа қосымшасы бар көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа толықтыру 3 (үш) данада;
жер қойнауы учаскесі (учаскелері) ұлғайған кезде көрсетілетін қызметті алушы бекіткен және көрсетілетін қызметті алушы сұратылатын жер қойнауы учаскесінде (учаскелерінде) орындауға міндеттенетін, көрсетілетін қызметті алушы жер қойнауын пайдалану құқығын алған кезде белгіленген барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі (учаскелеріндегі) жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарға барабар сәйкес келетін жұмыстардың көлемін, сипаттамасы мен мерзімдерін қамтитын қосымша жұмыстар бағдарламасын;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері;
13) жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) ұлғаюына байланысты уран өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) ұлғаюына байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) ұлғайтуды көздейтін 3 (үш) данада келісімшартқа көрсетілетін қызметті алушы қол қойған толықтыру;
сұрау салынатын учаскеге (учаскелерге) арналған қорлар бойынша құзыретті тұлғаның есебі;

копию положительного решения услугодателя, выданного основании требований статьи 45 и пункта 14 статьи 277 Кодекса;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления;
14) для получения дополнительного соглашения к контракту в связи с уменьшением участка (участков) недр:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с уменьшением участка (участков) недр по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
подписанное услугополучателем дополнение к контракту в 3 (трех) экземплярах, содержащее приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса уменьшенный участок (участки) недр, и прилагаемой к контракту в качестве его неотъемлемой части, указанной в статье 114 Кодекса;
копию акта ликвидации последствий недропользования на возвращаемом участке (участках) недр;
копию положительного решения услугодателя, выданного основании требований статьи 45 и пункта 14 статьи 277 Кодекса;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления;
15) для получения дополнительного соглашения к контракту на добычу урана в связи с уменьшением участка (участков) недр:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с уменьшением участка (участков) недр по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
копия акта ликвидации последствий недропользования на возвращаемом участке (участках) недр;
подписанное недропользователем дополнение к контракту, предусматривающее уменьшение участка (участков) недр в 3 (трех) экземплярах;
копию положительного решения услугодателя, выданного основании требований статьи 45 и пункта 14 статьи 277 Кодекса;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления;
16) для получения дополнительного соглашения к контракту при выделении участка (участков) недр:
заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с выделением участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;

Кодекстің 45-бабының және 277-бабының 14-тармағының талаптары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері;
14) жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) азаюына байланысты келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) азаюына байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
Кодекстің 110-бабына сәйкес жер қойнауының азайтылған учаскесін (учаскелерін) белгілейтін келісімшартқа қосымшасы бар және Кодекстің 114-бабында көрсетілген оның ажырамас бөлігі ретінде келісімшартқа қоса берілетін 3 (үш) данада көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа толықтыру;
қайтарылатын жер қойнауы учаскесінде (учаскелерінде) жер қойнауын пайдалану салдарын жою актісінің көшірмесі;
Кодекстің 45-бабының және 277-бабының 14-тармағының талаптары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері;
15) жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) азаюына байланысты уран өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауы учаскесінің (учаскелерінің) азаюына байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш;
қайтарылатын жер қойнауы учаскесінде (учаскелерінде) жер қойнауын пайдалану салдарын жою актісінің көшірмесі;
жер қойнауын пайдаланушы қол қойған жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) азайтуды көздейтін келісімшартқа толықтыру 3 (үш) данада;
Кодекстің 45-бабының және 277-бабының 14-тармағының талаптары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері;
16) жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) бөлу кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бөлуге байланысты келісімшартқа өзгерістер енгізу өтініш;

подписанное услугополучателем дополнение к контракту в 3 (трех) экземплярах, содержащее приложение к контракту, устанавливающее в соответствии со статьей 110 Кодекса уменьшенный основной участок недр, а также сведения, указанные в статье 115 Кодекса;
подписанный услугополучателем контракт на разведку и добычу или добычу углеводородов, разработанный в соответствии с типовым контрактом, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140) в 3 (трех) экземплярах;
копию положительного решения услугодателя, выданного на основании рекомендаций экспертной комиссии;
оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, удостоверяющие полномочия услугополучателя на подписание заявления.
В случае обращения через веб-портала "электронного правительства" услугополучатель подает необходимые документы, в электронно-цифровой форме и удостоверенные посредством электронной цифровой подписи.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, исполнитель услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) для дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования: несоответствие заявления требованиям пункта 3 статьи 40 Кодекса; несоответствия условий перехода права недропользования выданному разрешению, если такой переход осуществляется в соответствии с таким разрешением; отсутствия разрешения на переход права недропользования, когда такое разрешение требовалось в соответствии с Кодексом; если переход права недропользования (доли в праве недропользования) осуществляется по участку недр, на котором услугополучателю запрещено проводить операции по недропользованию или отдельные виды работ в соответствии с наложенным административным взысканием; если переход права недропользования (доли в праве недропользования) запрещен Кодексом; если переход права недропользования (доли в праве недропользования) повлечет нарушение положений международных договоров, заключенных Республикой Казахстан;
2) для получения дополнительного соглашения к контракту при изменении сведений о услугополучателе:
если заявление не соответствует требованиям установленным Кодексом;

көрсетілетін қызметті алушы қол қойған келісімшартқа Кодекстің 110-бабына сәйкес жер қойнауының азайтылған негізгі учаскесін, сондай-ақ Кодекстің 115-бабында көрсетілген мәліметтерді белгілейтін келісімшартқа қосымшасы бар 3 (үш) данада толықтыру;
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген үлгілік келісімшартқа сәйкес 3 (үш) данада әзірленген көмірсутектерді барлауға және өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшарт;
сараптама комиссиясының ұсынымдары негізінде берілген көрсетілетін қызметті берушінің оң шешімінің көшірмесі;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қол қоюға өкілеттігін куәландыратын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері.
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы электрондық-цифрлық нысанда және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған қажетті құжаттарды береді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісім үшін:
өтініштің Кодекстің 40-бабы 3-тармағының талаптарына сәйкес келмеуі;
егер мұндай ауысу осындай рұқсатқа сәйкес жүзеге асырылса, жер қойнауын пайдалану құқығының ауысу шарттарының берілген рұқсатқа сәйкес келмеуі;
мұндай рұқсат Кодекске сәйкес талап етілген кезде жер қойнауын пайдалану құқығының ауысуына рұқсаттың болмауы;
егер жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) ауысуы көрсетілетін қызметті алушыға қолданылған әкімшілік жазаға сәйкес жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды немесе жекелеген жұмыс түрлерін жүргізуге тыйым салынған жер қойнауы учаскесі бойынша жүзеге асырылса;
егер жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) ауысуына Кодекспен тыйым салынса;
егер жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) ауысуы Қазақстан Республикасы жасасқан халықаралық шарттардың ережелерін бұзуға әкеп соқса;
2) көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер өзгерген кезде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;

3) для дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов):
наличие не устраненных услугополучателем нарушений обязательств по контракту на недропользование, указанных в уведомлении услугодателя;
если заявление не соответствует требованиям, установленным статьей 118 Кодекса;
4) для дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) добычи и периода (периодов) добычи:
наличие не устраненных услугополучателем нарушений обязательств по контракту на недропользование, указанных в уведомлении услугодателя;
если заявление не соответствует требованиям, установленным статьей 119 Кодекса;
5) для дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) разведки:
отсутствие оснований для продления периода разведки, предусмотренных пунктами 1-3 статьи 117 Кодекса;
наличие не устраненных услугополучателем нарушений обязательств по контракту на недропользование, указанных в уведомлении услугодателя;
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом;
6) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу оценки:
если заявление подано позже срока, установленного пунктом 2 статьи 116 Кодекса;
не представлены документы, предусмотренные пунктом 3 статьи 116 Кодекса;
7) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу пробной эксплуатации:
если заявление подано позже срока, установленного пунктом 2 статьи 116 Кодекса;
не представлены документы, предусмотренные пунктом 4 статьи 116 Кодекса;
8) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к периоду добычи:
если заявление подано позже срока, установленного пунктом 18-1 статьи 119 Кодекса;
в случае несоответствия заявления требованиям, установленным статьей 118 Кодекса;
9) для получения дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу в связи с переходом на условия типового контракта на разведку и добычу по сложным проектам в случаях, предусмотренных пунктом 7 статьи 116 и пунктом 40 статьи 278 Кодекса:
несоответствия заявления требованиям статьи 116 Кодекса в случае заключения дополнения к контракту по основанию, предусмотренному пунктом 7 статьи 116;
несоответствия заявления требованиям пункта 40 статьи 278 Кодекса или не устранения заявителем или отказа заявителя от устранения замечаний компетентного органа, направленных в соответствии с частью седьмой пункта 40 статьи 278 Кодекса, если заявление подается согласно указанному пункту статьи 278 Кодекса;

3) өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекітіп беру кезінде келісімшартқа қосымша келісім үшін):
көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша көрсетілетін қызметті алушы жоймаған міндеттемелерді бұзушылықтарының болуы;
егер өтініш Кодекстің 118-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
4) өндіру учаскесін (учаскелерін) және өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекітіп беру кезінде келісімшартқа қосымша келісім үшін:
көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша көрсетілетін қызметті алушы жоймаған міндеттемелерді бұзушылықтарының болуы;
егер өтініш Кодекстің 119-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
5) барлау кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім үшін:
Кодекстің 117-бабының 1 – 3-тармақтарында көзделген барлау кезеңін ұзарту үшін негіздердің болмауы;
көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша көрсетілетін қызметті алушы жоймаған міндеттемелерді бұзушылықтарының болуы;
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
6) бағалау кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодекстің 116-бабының 2-тармағында белгіленген мерзімнен кейін берілсе;
Кодекстің 116-бабының 3-тармағында көзделген құжаттар ұсынылмаған;
7) сынап пайдалану кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодекстің 116-бабының 2-тармағында белгіленген мерзімнен кейін берілсе;
Кодекстің 116-бабының 4-тармағында көзделген құжаттар ұсынылмаса;
8) өндіру кезеңіне ауысу кезінде күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодекстің 119-бабының 18-1-тармағында белгіленген мерзімнен кейін берілсе;
өтініш Кодекстің 118-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда;
9) Кодекстің 116-бабының 7-тармағында және 278-бабының 40-тармағында көзделген жағдайларда күрделі жобалар бойынша барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарт талаптарына ауысуға байланысты барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
Кодекстің 116-бабының 7-тармағында көзделген негіз бойынша келісімшартқа толықтыру жасалған жағдайда, өтініш Кодекстің 116-бабының талаптарына сәйкес келмесе;
өтініш Кодекстің 278-бабы 40-тармағының талаптарына сәйкес келмесе немесе егер өтініш Кодекстің 278-бабының көрсетілген тармағына сәйкес берілсе, өтініш Кодекстің 278-бабы 40-тармағының жетінші бөлігіне сәйкес жіберілген құзыретті органның ескертулерін өтініш беруші жоймаса немесе өтініш беруші оны жоюдан бас тартса;

10) для получения дополнительного соглашения к контракту при продлении периода добычи:
если заявление подано позже срока, установленного пунктом 2 статьи 120 Кодекса;
если проект разработки месторождения предусматривает срок разработки меньше запрашиваемого в заявлении для продления периода добычи;
при отсутствии намерения услугодателя продлевать период добычи, в том числе в случае не достижения соглашения с услугополучателем по принятию им обязательства по реализации индустриально-инновационного проекта, предусматривающего производство продукции с высокой добавленной стоимостью (более высоких переделов и переработки), либо иных инвестиционных обязательств, включая предусмотренные пунктом 7 статьи 119 Кодекса;
если заявление не соответствует требованиям установленным Кодексом;
11) для получения дополнительного соглашения к контракту при продлении периода добычи урана:
если заявление подано позже срока, установленного пунктом 2 статьи 173 Кодекса;
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом;
если проект разработки месторождения предусматривает разработку месторождения в течение срока меньшего, чем запрашивается в заявлении;
при наличии не устраненных недропользователем нарушений обязательств по контракту на добычу урана, указанных в уведомлении услугодателя;
при отсутствии намерения услугодателя продлевать период добычи урана;
12) для дополнительного соглашения к контракту при увеличении участка (участков) недр:
несоблюдение условий, установленных в пункте 1 статьи 113 Кодекса;
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом;
13) для получения дополнительного соглашения к контракту на добычу урана при увеличении участка недр:
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом;
несоблюдения условий, установленных в пункте 1 статьи 169 Кодекса;
14) для получения дополнительного соглашения к контракту при уменьшении участка недр:
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом;
несоблюдения условий, установленных в пункте 1 статьи 114 Кодекса;
15) для получения дополнительного соглашения к контракту по добыче урана при уменьшении участка недр:
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом;
несоблюдения условий, установленных в пункте 1 статьи 170 Кодекса;
16) для получения дополнительного соглашения к контракту при выделении участка недр:
не соблюдены условия, установленные в статье 115 Кодекса;
если заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

10) өндіру кезеңін ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодекстің 120-бабының 2-тармағында белгіленген мерзімнен кейін берілсе;
егер кен орнын игеру жобасы өндіру мерзімін ұзарту үшін өтінімде сұралғаннан аз игеру мерзімін көздесе;
көрсетілетін қызметті берушінің өндіру кезеңін ұзарту ниеті болмаған кезде, оның ішінде Кодекстің 119-бабының 7-тармағында көзделгендерді қоса алғанда, қосылған құны жоғары (неғұрлым жоғары қайта бөлу және қайта өңдеу) өнім өндіруді көздейтін индустриялық-инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі міндеттемені не өзге де инвестициялық міндеттемелерді қабылдау бойынша көрсетілетін қызметті алушымен келісімге қол жеткізілмеген жағдайда;
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
11) уран өндіру кезеңін ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодекстің 173-бабының 2-тармағында белгіленген мерзімнен кейін берілсе;
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
егер кен орнын игеру жобасы өтініште сұралғаннан аз мерзім ішінде кен орнын игеруді көздесе;
жер қойнауын пайдаланушы жоймаған, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген уран өндіруге арналған келісімшарт бойынша міндеттемелерді бұзушылықтар болған кезде;
көрсетілетін қызметті берушінің уран өндіру кезеңін ұзарту ниеті болмаған кезде;
12) жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) ұлғайту кезінде келісімшартқа қосымша келісім үшін:
Кодекстің 113-бабының 1-тармағында белгіленген шарттарды сақтамау;
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
13) жер қойнауы учаскесін ұлғайту кезінде уран өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
Кодекстің 169-бабының 1-тармағында белгіленген шарттарды сақтамау;
14) жер қойнауы учаскесі азайған кезде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
Кодекстің 114-бабының 1-тармағында белгіленген шарттарды сақтамау;
15) жер қойнауы учаскесі азайған кезде уран өндіру жөніндегі келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
Кодекстің 170-бабының 1-тармағында белгіленген шарттарды сақтамау;
16) жер қойнауы учаскесін бөлу кезінде келісімшартқа қосымша келісім алу үшін:
Кодекстің 115-бабында белгіленген шарттар сақталмаса;
егер өтініш Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілген мемлекеттік қызмет ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар

выданное в соответствии с пунктом 3 статьи 121 Кодекса, с указанием
предполагаемых контуров залежи (совокупности залежей), на которой планируется
проведение оценки).
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ________________ 20___ года
Приложение 9 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 14 июня 2023 года № 228
Приложение 12
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение
(подписание) дополнительных
соглашений к контрактам
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Форма
Заявление на внесение изменений в контракт на разведку и добычу углеводородов
по сложному проекту в связи с переходом к этапу пробной эксплуатации
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________,
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица)
обладатель права недропользования по контракту __________________________
(номер и дата регистрации контракта на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту)
заявляет о переходе к этапу пробной эксплуатации по участку ________________
(указание на участок (участки) недр, по которому (которым) осуществляется переход
к этапу пробной эксплуатации в соответствии с утвержденным недропользователем
и получившим положительное заключение государственной экспертизы недр отчетом
по оперативному подсчету геологических запасов).
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ________________ 20___ года
Приложение 10 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 14 июня 2023 года № 228
Приложение 13
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение
(подписание) дополнительных
соглашений к контрактам
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Форма
Заявление на внесение изменений в контракт на разведку
и добычу углеводородов по сложному проекту в связи с переходом к периоду добычи
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________,
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица)
обладатель права недропользования по контракту __________________________
(номер и дата регистрации контракта на разведку и добычу углеводородов по
сложному проекту) заявляет о переходе к периоду добычи по участку _________
(указание на участок (участки) недр, по которому (которым) осуществляется переход
к периоду добычи в соответствии с утвержденным недропользователем и получившим
положительное заключение государственной экспертизы недр отчетом по подсчету
геологических запасов).
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ________________ 20___ года
Приложение 11 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 14 июня 2023 года № 228
Приложение 14
к Правилам оказания
государственной услуги
Министерства энергетики
Республики Казахстан
"Заключение
(подписание) дополнительных
соглашений к контрактам
на недропользование
по углеводородам
и добыче урана"
Форма
Заявление на внесение изменений в контракт на недропользование в связи с переходом
на условия типового контракта на разведку и добычу углеводородов по сложному проекту
_________________________
(наименование услугодателя)
Настоящим ___________________________________________________________,
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии) физического лица/наименование
юридического лица)
обладатель права недропользования по контракту ___________________________
(номер и дата регистрации контракта на разведку и добычу углеводородов)
заявляет о переходе к периоду добычи по участку ___________________________
(указание на участок (участки) недр, по которому (которым) осуществляется переход
на условия типового контракта на разведку и добычу в связи подтверждением
на таком участке недр, не менее чем одного из критериев, предусмотренных пунктом
1-2
статьи 36 Кодекса).
В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно-
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен.
Достоверность представленных данных подтверждаю.
Согласно подпункту 12 пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
К заявлению дополнительно прилагаются:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"__" ________________ 20___ года

Осы өтінішпен _________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса)/заңды тұлғаның атауын көрсету) ___________ келісімшарт бойынша (күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) жер қойнауын пайдалану құқығының иегері ______________ учаскесі (бағалауды жүргізу жоспарланатын кенжатын (кенжатын жиынтығының) болжамды контурлары көрсете отырып, Кодекстің 121-бабының 3-тармағына сәйкес берілген, жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның көмірсутектер кен орнының (кен орындары жиынтығының) анықталғанын растайтын қорытындысына сәйкес бағалау кезеңіне ауысу жүзеге асырылатын жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) көрсету ) бойынша бағалау кезеңіне ауысу туралы мәлімдейді.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
20___ жылғы "__" ________________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2023 жылғы 14 маусымдағы
№ 228 Бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарға қосымша
келісімдерді жасасу (қол қою)"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Cынап пайдалану кезеңіне ауысуға байланысты күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен _________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса)/заңды тұлғаның атауын көрсету) ___________ келісімшарт бойынша (күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) жер қойнауын пайдалану құқығының иегері ______________ учаске бойынша (жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған геологиялық қорларды жедел есептеу жөніндегі есепке сәйкес сынамалап пайдалану кезеңіне ауысу жүзеге асырылатын жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) көрсету) сынамалап пайдалану кезеңіне ауысуы туралы мәлімдейді.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
20___ жылғы "__" ________________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2023 жылғы 14 маусымдағы
№ 228 Бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарға қосымша
келісімдерді жасасу (қол қою)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Өндіру кезеңіне ауысуға байланысты күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен _________(жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса)/заңды тұлғаның атауын көрсету) ___________ келісімшарт бойынша (күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) жер қойнауын пайдалану құқығының иегері ______________ учаске бойынша (жер қойнауын пайдаланушы бекіткен және жер қойнауы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын алған геологиялық қорларды жедел есептеу жөніндегі есепке сәйкес өндіру кезеңіне ауысу жүзеге асырылатын жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) көрсету) өндіру кезеңіне ауысу туралы мәлімдейді.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
20___ жылғы "__" ________________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2023 жылғы 14 маусымдағы
№ 228 Бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
"Көмірсутектер мен уранды
өндіру бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған
келісімшарттарға қосымша
келісімдерді жасасу (қол қою)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарттың талаптарына ауысуға байланысты жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер енгізуге өтініш
_________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Осы өтінішпен _________ (жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса)/заңды тұлғаның атауын көрсету) ___________ келісімшарт бойынша (көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарттың нөмірі мен тіркелген күні) жер қойнауын пайдалану құқығының иегері ______________ учаске бойынша (осы жер қойнауы учаскесінде Кодекстің 36-бабының 1-2-тармағында көзделген өлшемшарттардың кемінде біреуінің болуы расталғанына байланысты барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарттың талаптарына ауысу жүзеге асырылатын жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) көрсету) өндіру кезеңіне ауысу туралы мәлімдейді.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 66-бабының 4-тармағына сәйкес анық емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған деректердің дұрыс екенін растаймын.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішке қосымша беріледі:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
20___ жылғы "__" ________________