Об утверждении перечня предметов лизинга, к которым применяется таможенная процедура временного ввоза и временного вывоза товаров, установленный таможенным законодательством Евразийского экономического союза и (или) Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 632. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2023 года № 32909
В соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О финансовом лизинге" и Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень предметов лизинга, к которым применяется таможенная процедура временного ввоза и временного вывоза товаров, установленный таможенным законодательством Евразийского экономического союза и (или) Республики Казахстан.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Утвержден приказом
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан

Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында белгіленген тауарларды уақытша әкелудің және уақытша әкетудің кедендік рәсімі қолданылатын лизинг заттарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 632 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 27 маусымда № 32909 болып тіркелді
"Қаржы лизингі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында белгіленген тауарларды уақытша әкелудің және уақытша әкетудің кедендік рәсімі қолданылатын лизинг заттарының тiзбесi бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрі

от 9 июня 2023 года
№ 632
Перечень предметов лизинга, к которым применяется таможенная процедура временного ввоза и временного вывоза товаров, установленный таможенным законодательством Евразийского экономического союза и (или) Республики Казахстан
Код товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Наименование товара
8402 11 000
Котлы паровые или другие паропроизводящие котлы: котлы водотрубные производительностью более 45 тонн пара в час

2023 жылғы 9 маусымдағы
№ 632 бұйрығымен
бекітілген
Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында белгіленген тауарларды уақытша әкелудің және уақытша әкетудің кедендік рәсімі қолданылатын лизинг заттарының тiзбесi
Еуразиялық экономикалық одағы Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды
Тауардың атауы
8402 11 000
Бу қазандықтары немесе басқа да бу өндiретiн қазандықтар: сағатына 45 тоннадан астам бу өндiретiн су құбырлы қазандықтар

8402 20 000
Котлы перегретой воды
8404
Вспомогательное оборудование для использования с котлами товарной позиции 8402 или 8403 (например, экономайзеры, пароперегреватели, сажеудалители, газовые рекуператоры); конденсаторы для пароводяных или других паровых силовых установок
8405
Газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них
8406 (кроме
8406 81 000 0,
8406 82 000 0,
8406 90 900 0)
Турбины на водяном паре и турбины паровые прочие
8414 10 250 0
Насосы роторные поршневые, насосы роторные со скользящими лопастями, насосы молекулярные (вакуумные) и насосы типа Рутс
8414 40 100 0
Компрессоры воздушные на колесных шасси, буксируемые, производительностью не более 2 куб.м/мин.
8414 80 590 0
Компрессоры объемные возвратно-поступательные с избыточным рабочим давлением более 15 бар, производительностью более 120 куб. м/час
8414 80 730 0,
8414 80 780 0
Компрессоры объемные роторные, одновальные; многовальные
8414 80 750 0
Компрессоры объемные роторные, винтовые
8416
(кроме 8416 10 900 0,
8416 20 200 0,
8416 20 800 0)
Горелки топочные для жидкого топлива, распыленного твердого топлива или для газа; топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства.
8417 10 000 0
Горны и печи для обжига, плавки или иной термообработки руд, пиритных руд или металлов
8419 33 000 9
8419 34 000 0
Сушилки для сельскохозяйственной продукции
8426 20 000 0
Краны башенные
8428 20 200 0
8428 20 800 9
Пневматические подъемники и конвейеры, для сыпучих материалов; прочие
8429 20 00
Грейдеры и планировщики
8429 30 000 0
Скреперы
8429 40
Машины трамбовочные и катки дорожные
8429 51
Погрузчики одноковшовые фронтальные
8430 10 000 0
Оборудование для забивки и извлечения свай
8430 20 000 0
Снегоочистители плужные и роторные
8430 41 000 1
Машины и механизмы прочие для перемещения, планировки, профилирования, разработки, трамбования, уплотнения, выемки или бурения грунта, полезных ископаемых или руд; оборудование для забивки и извлечения свай; снегоочистители плужные и роторные: самоходные; бурильные с глубиной бурения не менее 200 м
8430 50 000
Машины и механизмы самоходные прочие
из 8433 30 000 0
Машины для заготовки сена прочие
8433 51 000
Комбайны зерноуборочные
8433 53
(кроме 8433 53 900 0)
Машины для уборки клубней или корнеплодов

8402 20 000
Қатты қыздырылған су қазандықтары
8404
8402 немесе 8403 тауар позициясының қазандарын қолдану үшін қосалқы жабдықтар (мысалы, экономайзерлер, бу қыздырғыштар, күйе жойғыштар, газ рекуператорлары); булы суға немесе басқа да күшті бу қондырғыларына арналған конденсаторлар
8405
Тазартқыш қондырғылары бар немесе оларсыз газ генераторлары немесе су газы генераторлары; тазартқыш қондырғылары бар немесе оларсыз ацетиленді газ генераторлары және оларға ұқсас газ генераторлары
8406
(8406 81 000 0,
8406 82 000 0,
8406 90 900 0 -ден басқа)
Су буындағы турбиналар және өзге де бу турбиналары
8414 10 250 0
Роторлы поршеньдi сорғылар, жылжымалы қалақтары бар роторлы сорғылар, молекулярлы (вакуумды) сорғылар және Рутс үлгiсiндегi сорғылар
8414 40 100 0
Минутына 2 м3-тен астам өнімділігі, буксирге алатын доңғалақты шассидегі әуе компрессорлары
8414 80 590 0
15 бардан астам артық жұмыс қысымы бар, өнімділігі 120 м3/сағаттан аспайтын көлемді қайта келу қарыштау компрессорлары
8414 80 730 0,
8414 80 780 0
Роторлы көлемді бір білікті компрессорлар; көп бiлiктi
8414 80 750 0
Роторлы көлемдi компрессорлар, винттi
8416
(8416 10 900 0,
8416 20 200 0,
8416 20 800 0 -ден басқа)
Сұйық отынға, майдаланған қатты отынға арналған немесе газға арналған оттық жанарғылар; механикалық оттықтар, олардың механикалық желтартқыш торларын, механикалық күл алғыштарын қоса алғанда және соларға ұқсас қондырғылар
8417 10 000 0
Кендердi, пирит кендерi мен металл кендерiн күйдiру, балқыту немесе өзгедей ыстықта өңдеуге арналған ошақтар мен пештер
8419 33 000 9
8419 34 000 0
Ауыл шаруашылығы өнiмiне арналған кептiргiштер
8426 20 000 0
Мұнара крандары
8428 20 200 0
8428 20 800 9
Сусымалы материалдарға арналған пневматикалық көтергіштер мен конвейерлер; басқалар
8429 20 00
Грейдерлер мен тегiстегiштер
8429 30 000 0
Скреперлер
8429 40
Тығыздаушы машиналар және жол тегiстейтiн тығыздағыштар
8429 51
Бiр ожаулы құлашты жүк тиегiштер
8430 10 000 0
Қадаларды қағуға және шығаруға арналған жабдық
8430 20 000 0
Соқалы және роторлы қар тазалағыштар
8430 41 000 1
Топырақты, пайдалы қазбаларды немесе кендi араластыруға, жоспарлауға, профильдеуге, игеруге, нығыздауға, тығыздауға, қазып алуға немесе бұрғылауға арналған машиналар мен өзге де тетiктер; тiреуiштер қағуға және суырып алуға арналған жабдықтар; соқалы және роторлы қар тазартқыштар: өздігінен жүретін; бұрғылау тереңдігі кемінде 200 м бұрғылау
8430 50 000
Өздiгiнен жүретiн машиналар мен тетiктер, басқалары
8433 30 000 0-ден
Шөп дайындауға арналған машиналар
8433 51 000
Астық жинайтын комбайндар
8433 53
(8433 53 900 0 -ден басқа)
Түйнектердi немесе тамыр жемiстердi жинауға арналған машиналар

8433 59 110 9
Комбайны силосоуборочные самоходные
8434 20 000 0
Оборудование для обработки и переработки молока
8436 10 000 0
Машины и механизмы для приготовления кормов для животных
8436 21 000 0
Инкубаторы и брудеры
8437 10 000 0
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых культур
8439
(кроме 8439 91 000 0,
8439 99)
Оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов или для изготовления или отделки бумаги или картона
8441
(кроме 8441 10 700 0,
8441 90 900 0)
Оборудование для производства изделий из бумажной массы, бумаги или картона, включая резательные машины всех типов, прочее
8442
(кроме 8442 30 910 0,
8442 50 200 0,
8442 50 800 0)
Машины, аппаратура и оснастка (кроме оборудования товарных позиций 8456-8465) для подготовки или изготовления пластин, цилиндров или других печатных форм; пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры и литографические камни, подготовленные для печатных целей (например, обточенные, шлифованные или полированные)
8443 11 000 0
Машины для офсетной печати рулонные
из 8443 19
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности; машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие
8444 00
(кроме 8444 00 900 0)
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов
8445
(кроме 8445 19 000,
8445 90 000)
Машины для подготовки текстильных волокон; прядильные, тростильные или крутильные машины и другое оборудование для изготовления текстильной пряжи; кокономотальные или мотальные (включая уточномотальные) текстильные машины и машины, подготавливающие текстильную пряжу для использования ее на машинах товарной позиции 8446 или 8447
8446
(кроме 8446 29 000 0)
Станки ткацкие
8447
(кроме 8447 12 000 9,
8447 20 800 0,
8447 90 000)
Машины трикотажные, вязально-прошивные, для получения позументной нити, тюля, кружев, вышивания, плетения тесьмы или сетей и тафтинговые машины
8449 00 000 0
Оборудование для производства или отделки войлока или фетра или нетканых материалов в куске или в крое, включая оборудование для производства фетровых шляп; болваны для изготовления шляп

8433 59 110 9
Өздiгiнен жүретiн сүрлем жинайтын комбайндар
8434 20 000 0
Сүтті өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдық
8436 10 000 0
Жануарларға жемшөп дайындауға арналған машиналар мен тетіктер
8436 21 000 0
Инкубаторлар мен брудерлер
8437 10 000 0
Тұқымдарды, астықты немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазартуға, сорттауға немесе iрiктеуге арналған машиналар
8439
(8439 91 000 0,
8439 99-дан басқа)
Талшықты целлюлоза материалдарынан қоспа өндiруге арналған немесе қағаз немесе картон дайындауға немесе өңдеуге арналған жабдық
8441
(8441 10 700 0,
8441 90 900 0 -ден басқа)
Барлық үлгідегi кесетiн машиналарды қоса алғанда, қағаз қоспасынан, қағаздан немесе картоннан бұйымдар өндiруге арналған өзге де жабдық
8442
(8442 30 910 0,
8442 50 200 0,
8442 50 800 0 -ден басқа)
Пластиналарды, цилиндрлерді немесе басқа да баспа нысандарын дайындауға немесе жасауға арналған машиналар, аппаратура және жабдық (8456 – 8465 тауар позицияларынан басқа); пластиналар, цилиндрлер және басқа да баспа нысандары; баспа мақсаттары үшін дайындалған, пластиналар, цилиндрлер және литографиялық тастар (мысалы, жонылған, сүргіленген немесе жылтыратылған)
8443 11 000 0
Офсеттiк басуға арналған орамды машиналар
8443 19 -дан
Пластиналардың, цилиндрлердің және 8442 тауар позициясының басқа да баспа нысандары арқылы басу үшін пайдаланылатын баспа машиналары; өзге де принтерлер, көшіру аппараттары мен біріктірілген немесе біріктірілмеген факсимильді аппараттар; олардың бөлшектері мен керек-жарақтары; 8442 тауар позициясының пластиналары, цилиндрлері және басқа да баспа нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналары; өзгелері
8444 00
(8444 00 900 0 -ден басқа)
Химиялық тоқыма материалдарын экструдациялауға, созуға, тоқуға, бояуға немесе қиюға арналған машиналар
8445
(8445 19 000,
8445 90 000 -ден басқа)
Тоқыма талшықтарды дайындауға арналған машиналар; тоқыма жiптi дайындауға арналған иiру, созу немесе орау машиналары және басқа да жабдық; пiллә орайтын немесе орайтын (жiңiшке орауды қоса алғанда) тоқыма машиналар және оны 8446 немесе 8447 тауар позициясының машиналарында пайдалануға арналған тоқыма жiптi дайындайтын машиналар
8446
(8446 29 000 0 -ден басқа)
Тоқыма станоктары
8447
(8447 12 000 9,
8447 20 800 0,
8447 90 000 -ден басқа)
Позументтiк жiп, перде, шiлтер, кесте, жiптердiң жиегiн алуға, таспа немесе тор тоқуға арналған тiгiн, тоқыма-тiгiн машиналары және тафтингтiк машиналар
8449 00 000 0
Фетр қалпақ жасауға арналған жабдықты қоса алғанда киiз немесе фетр немесе тоқыма емес материалдарды бөлшекте немесе пiшiнде жасауға немесе өңдеуге арналған жабдық; қалпақтар дайындауға арналған қалыптар

8451
(кроме 8451 29 000 0,
8451 30 000 0,
8451 80 800)
Оборудование (кроме машин товарной позиции 8450) для промывки, чистки, отжима, сушки, глажения, прессования (включая прессы для термофиксации материалов), беления, крашения, аппретирования, отделки, нанесения покрытия или пропитки пряжи, тканей или готовых текстильных изделий и машины для нанесения пасты на тканую или другую основу, используемые в производстве напольных покрытий, таких, как линолеум; машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных тканей
8452 21 000 0
8452 29 000 0
Машины швейные, кроме машин для сшивания книжных блоков товарной позиции 8440:
автоматические;
прочие
8453
(кроме 8453 80 000 0)
Оборудование для подготовки, дубления или обработки шкур или кож, или для изготовления или ремонта обуви или прочих изделий из шкур или кож, кроме швейных машин
8474
(кроме 8474 39,
8474 90)
Оборудование для сортировки, грохочения, сепарации, промывки, измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания грунта, камня, руд или других минеральных ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или пастообразном) состоянии; оборудование для агломерации, формовки или отливки твердого минерального топлива, керамических составов, не затвердевшего цемента, гипсовых материалов или других минеральных продуктов в порошкообразном или пастоообразном состоянии; машины формовочные для изготовления литейных форм из песка
8502
(кроме 8502 12 000 0,
8502 39,
8502 40 000 0)
Электрогенераторные установки и вращающиеся электрические преобразователи
из 8504
(кроме 8504 31 290,
8504 31 800,
8504 32 000 9,
8504 33 000 9,
8504 34 000 0,
8504 90 170 0)
Трансформаторы электрические, статические электрические преобразователи (например, выпрямители), катушки индуктивности и дроссели
из 8504 32 000 2
8504 40 830 0
8504 50
Трансформаторы измерительные прочие, мощностью более 1 ква, но не более 16 ква; выпрямители; катушки индуктивности и дроссели прочие
8526 10 000 9,
8526 91 800 0,
8526 92 000 8
Аппаратура радиолокационная, прочая; аппаратура радионавигационная, прочая; радиоаппаратура дистанционного управления, прочая
из 8531 10 300 0
Устройства сигнализационные охранные или устройства для подачи пожарного сигнала и аналогичные устройства: используемые в зданиях
из 8535 29 000 0
из 8535 30 900 8
из 8535 40 000 0
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели, переключатели, прерыватели, плавкие предохранители, молниеотводы, ограничители напряжения, гасители скачков напряжения, токоприемники, токосъемники и прочие соединители, соединительные коробки) на напряжение более 1000 В; прочие; разъединители и прерыватели прочие; молниеотводы, ограничители напряжения и гасители скачков напряжения

8451
(8451 29 000 0,
8451 30 000 0,
8451 80 8000 -ден басқа)
Жууға, тазартуға, сығуға, кептiруге, үтiктеуге, бастыруға (материалдарды ыстықтай қалыптау үшiн бастыруды қоса алғанда), ағартуға, бояуға, аппреттеуге, әрлеуге, иiрiмжiптердi, маталарды немесе тоқыма бұйымдарын жабындымен қаптауға немесе өңдеуге арналған жабдық (8450 тауар позициясының машиналарынан басқа) және линолеум сияқты едендiк төсенiштердi өндiруге пайдаланылатын мата немесе басқа да негiзге паста жағуға арналған машиналар; тоқыма маталарды орауға, тарқатуға, жинауға, кесуге немесе тесуге арналған машиналар
8452 21 000 0
8452 29 000 0
8440 тауар позициясының кiтап блоктарын тiгуге арналған машиналардан басқа, тiгiн машиналары:
автоматтандырылған;
өзгелерi
8453
(8453 80 000 0 -ден басқа)
Тiгiн машиналарынан басқа, терiнi немесе былғарыны дайындауға, илеуге немесе өңдеуге арналған немесе терiден немесе былғарыдан тiгiлген аяқ-киiм немесе басқа бұйымдар дайындауға немесе жөндеуге арналған жабдық
8474
(8474 39,
8474 90 -нан басқа)
Топырақты, тасты, кендi немесе қатты қалыптағы басқа да минералды қазбаларды (оның iшiнде ұнтақ түрiндегi және паста түрiндегi) сорттауға, електен өткiзуге, сепаратордан өткiзуге, жууға, ұсақтауға, тартуға, қосуға немесе араластыруға арналған жабдық; қатты минералды отынды, қыш құрамды, қатайып кетпеген цементтi, гипс материалдарын немесе басқа да минералды заттарды ұнтақ күйiндегi немесе паста күйiндегi жағдайда агломерациялауға қалыптауға немесе құюға арналған жабдық; құмнан құю пiшiндерiн жасауға арналған қалыптау машиналары
8502
(8502 12 000 0,
8502 39,
8502 40 000 0 -ден басқа)
Электр генераторлы қондырғылар және айналмалы электр түрлендiргiштер
8504-тен
(8504 31 290,
8504 31 800,
8504 32 000 9,
8504 33 000 9,
8504 34 000 0,
8504 90 170 0 -ден басқа)
Электр трансформаторлары, статтық электр өзгерткіштері (мысалы, түзеткіштер), индуктивті және дросселді катушкалар
8504 32 000 2
8504 40 830 0
8504 50 -ден
Қуаттылығы 1 кВА-дан астам, бірақ 16 кВА-дан аспайтын, басқалары, өлшеу трансформаторлары; түзеткiштер; өзге де индуктивті және дросселді катушкалар
8526 10 000 9,
8526 91 800 0,
8526 92 000 8
Радиолокациялық аппаратура, өзгелерi;
радионавигациялық аппаратура, өзгелерi;
қашықтықтан басқаратын радиоаппаратура, өзгелерi
8531 10 300 0 -ден
Күзет дабылы құрылғылары немесе өртке қарсы дабыл беруге арналған құрылғылар және: ғимараттарда пайдаланылатын осындай құрылғылар
8535 29 000 0 -ден
8535 30 900 8 -ден
8535 40 000 0 -ден
Коммутацияға немесе электр тізбектерін қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне немесе 1000 В-тен артық кернеудегі электр тізбегіне қосуға арналған электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып қосқыштар, бөлгіштер, жатық сақтағыштар, жайтартқыштар, кернеуді шектегіштер, кернеудің секірмелілігін тежегіштер, ток қабылдағыштар, ток алушылар және өзге де қосқыштар, байланыстырғыш қораптар); өзгелері; өзге де ағытқыштар мен үзгіштер; жайтартқыштар, кернеуді шектегіштер, кернеудің секірмелілігін тежегіштер

8601
Железнодорожные локомотивы, с питанием от внешнего источника электроэнергии, или аккумуляторные
8602
(кроме 8602 90 000 0)
Железнодорожные локомотивы прочие; локомотивные тендеры
8603
(кроме 8603 90 000 0)
Моторные железнодорожные или трамвайные вагоны пассажирские, товарные или багажные, открытые платформы, кроме входящих в товарную позицию 8604
8604 00 000 0
Транспортные средства самоходные или несамоходные, предназначенные для ремонта или технического обслуживания железнодорожных или трамвайных путей (например, вагоны-мастерские, краны, шпалоподбивочные машины, путерихтовочные машины, контрольно-измерительные вагоны и транспортные средства для осмотра пути)
8605 00 000
Вагоны железнодорожные или трамвайные, пассажирские несамоходные; вагоны багажные, почтовые и прочие специальные железнодорожные или трамвайные, несамоходные (кроме входящих в товарную позицию 8604)
8606
(кроме 8606 91 800 0,
8606 99 000 0)
Вагоны железнодорожные или трамвайные, грузовые несамоходные
8608 00 000 1
из 8608 00 000 9
Оборудование для железнодорожных или трамвайных путей;
прочее
8701 21
(кроме 8701 21 109 0
8701 22 109 0
8701 23 109 0
8701 24 109 0
8701 29 109 0,
8701 21 909 0
8701 22 909 0
8701 23 909 0
8701 24 909 0
8701 29 909 0)
Тракторы колесные для полуприцепов
8701 92 100 0
Новые, тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709), прочие, с мощностью двигателя, более 18 квт, но не более 37 квт, тракторы для сельскохозяйственных работ (за исключением одноосных тракторов) и тракторы для лесного хозяйства, колесные
8701 93 100 0
Новые, тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709), с мощностью двигателя, более 37 квт, но не более 75 квт, для сельскохозяйственных работ (за исключением одноосных тракторов) и тракторы для лесного хозяйства, колесные
8701951009
Новые: прочие тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709), прочие, с мощностью двигателя более 130 квт, тракторы для сельскохозяйственных работ (за исключением одноосных тракторов) и тракторы для лесного хозяйства, колесные
8702 10 111 0,
8702 10 911 0,
8702 90 111 0,
8702 90 311 0,
из 8702 90 801 0
Новые автомобили, специально предназначенные для медицинских целей
8703 21 101 0,
8703 22 101 0,
8703 23,
8703 24 101 0,
8703 31 101 0,
8703 32 191 0,
8703 33 191 0,
из 8703 90 001 0
Новые автомобили, специально предназначенные для медицинских целей
8704
(кроме 8704101019,
8704 10 108 0,
8704 10 900 0,
8704 21 380,
8704 21 980,

8601
Электр энергиясының сыртқы көзiнен қоректенетiн, немесе аккумуляторлық темiр жол локомотивтерi
8602
(8602 90 000 0 -ден басқа)
Өзге де темiр жол локомотивтерi; локомотивтi тендерлер
8603
(8603 90 000 0 -ден басқа)
8604 тауар позициясына кiретiндерден басқа, моторлы темiр жол немесе трамвай жолаушылар, тауар немесе жүк вагондары, ашық платформалар
8604 00 000 0
Темiр жол немесе трамвай жолдарын жөндеуге немесе оларға техникалық қызмет көрсетуге арналған өздiгiнен жүретiн немесе өздiгiнен жүрмейтiн көлiк құралдары (мысалы, шеберхана вагондар, крандар, шпал қағатын машиналар, жол тегiстеу машиналары, бақылау-өлшеу вагондары және жолды қарауға арналған көлiк құралдары)
8605 00 000
Өздiгiнен жүрмейтiн темiр жол немесе трамвай жолаушылар вагондары; өздiгiнен жүрмейтiн жүк, почта және өзге де арнайы темiр жол немесе трамвай вагондары (8604 тауар позициясына кiретiндерден басқа)
8606
(8606 91 800 0,
8606 99 000 0 -ден басқа)
Өздiгiнен жүрмейтiн темiр жол немесе трамвай жүк вагондары
8608 00 000 1
8608 00 000 9-ден
Темiр жол немесе трамвай жолдарына арналған жабдық;
басқалары
8701 21
(8701 21 109 0
8701 22 109 0
8701 23 109 0
8701 24 109 0
8701 29 109 0,
8701 21 909 0
8701 22 909 0
8701 23 909 0
8701 24 909 0
8701 29 909 0 -ден басқа)
Жартылай тiркемелерге арналған дөңгелектi тракторлар
8701 92 100 0
Жаңа (8709 тауар позициясы тракторларынан басқа), ауыл шаруашылығы жұмыстарына арналған (бір осьті тракторларды қоспағанда) двигатель қуаты 18 кВт-тан астам, бiрақ 37 кВт-тан аспайтын тракторлар, басқалар және орман шаруашылығына арналған доңғалақты тракторлар
8701 93 100 0
Жаңа (8709 тауар позициясы тракторларынан басқа), ауыл шаруашылығы жұмыстарына арналған (бір осьті тракторларды қоспағанда) двигатель қуаты 37 кВт-тан астам, бiрақ 75 кВт-тан аспайтын тракторлар және орман шаруашылығына арналған доңғалақты тракторлар
8701951009
Жаңа: өзге тракторлар (8709 тауар позициясы тракторларынан басқа), басқалар, ауыл шаруашылығы жұмыстарына арналған (бір осьті тракторларды қоспағанда) двигатель қуаты 130 кВт-тан астатын тракторлар және орман шаруашылығына арналған доңғалақты тракторлар
8702 10 111 0,
8702 10 911 0,
8702 90 111 0,
8702 90 311 0,
8702 90 801 0 -ден
Медициналық мақсаттарға арнайы арналған жаңа автомобильдер
8703 21 101 0,
8703 22 101 0,
8703 23,
8703 24 101 0,
8703 31 101 0,
8703 32 191 0,
8703 33 191 0,
8703 90 001 0 -ден
Медициналық мақсаттарға арнайы арналған жаңа автомобильдер
8704
(8704 10 101 9,
8704 10 108 0,
8704 10 900 0,
8704 21 380,
8704 21 980,

8704 31 380,
8704 31 980,
8704 32 980,
8704 90 000 0)
Моторные транспортные средства для перевозки грузов
из 8705 10 00
Автокраны
8705 40 000
Автобетономешалки
8705 90 300 1
8705 90 300 5
Автомобили для перекачки бетонного раствора
из 8705 90 800 5
8705 90 800 9
Моторные транспортные средства специального назначения (например, автомобили грузовые аварийные, автокраны, пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками), кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов; прочие новые; прочие бывшие в эксплуатации
8716 39 800
Прицепы и полуприцепы для транспортировки грузов, прочие, бывшие в эксплуатации
из 8802 11 000 3
из 8802 12 000 1
из 8802 20 000
из 8802 30 000
из 8802 40 00
Летательные аппараты прочие (например, вертолеты, самолеты); космические аппараты (включая спутники) и суборбитальные и космические ракеты-носители:
прочие;
гражданские;
самолеты и прочие летательные аппараты, с массой пустого снаряженного аппарата не более 2000 кг;
самолеты и прочие летательные аппараты, с массой пустого снаряженного аппарата не более 2000 кг, но не более 15 000 кг;

8704 31 380,
8704 31 980,
8704 32 980,
8704 90 000 0 -ден басқа)
Жүк тасымалдауға арналған моторлы көлiк құралдары
8705 10 00 -ден
Автокрандар
8705 40 000
Автобетонараластырғыштар
8705 90 300 1
8705 90 300 5
Бетон ерiтiндiсiн айдауға арналған автомобильдер
8705 90 800 5
8705 90 800 9 -ден
Жолаушыларды немесе жүктердi тасымалдау үшiн пайдаланылатындардан басқа, арнайы мақсаттағы моторлы көлiк құралдары (мысалы, авариялық жүк автомобильдерi, автокрандар, өрт сөндiру көлiк құралдары, автобетонараластырғыштар, жолдарды тазалауға арналған автомобильдер, су құю-жуу автомобильдерi, автошеберханалар, рентген қондырғылары бар автомобильдер); өзге де жаңа; өзге де пайдалануда болған
8716 39 800
Бұрын пайдалануда болған, жүктердi тасымалдауға арналған, өзге де тiркемелер және жартылай тiркемелер
8802 11 000 3 -ден
8802 12 000 1 -ден
8802 20 000 -ден
8802 30 00 0-ден
8802 40 00-ден
Өзге де ұшу аппараттары (мысалы, тiкұшақтар, ұшақтар); космос аппараттары (спутниктердi қоса алғанда) және суборбиталық пен космос зымыран-тасығыштар:
өзгелері;
азаматтық;
ұшақтар және бос жабдықталған аппараттың массасы 2000 кг аспайтын өзге де ұшу аппараттары;
ұшақтар және бос жабдықталған аппараттың массасы 2000 кг астам, бiрақ 15 000 кг аспайтын өзге де ұшу аппараттары;

самолеты и прочие летательные аппараты, с массой пустого снаряженного аппарата более 15 000 кг
из 8807 10 000 0
Воздушные винты и несущие винты их части
из 8807 20 000 0
Части летательных аппаратов товарной позиции 8801, 8802 или 8806, шасси и их части
8807 30 000 0
8807 90 000 9
Части самолетов и вертолетов прочие
8805 29 000 2
8805 29 000 8
Наземные тренажеры для летного состава и их части
8901
Суда круизные, экскурсионные, паромы, грузовые суда, баржи и аналогичные плавучие средства для перевозки пассажиров или грузов
8902 00
Суда рыболовные; плавучие базы и прочие суда для переработки и консервирования рыбных продуктов
8904 00
Буксиры и суда-толкачи
8905
Плавучие маяки, пожарные суда, земснаряды, плавучие краны и прочие плавучие средства, для которых судоходные качества являются второстепенными по сравнению с их основной функцией; доки плавучие; плавучие или работающие под водой буровые или эксплуатационные платформы
9006 30 000 0
Фотокамеры, специально предназначенные для подводной съемки, аэрофотосъемки или для медицинского или хирургического обследования внутренних органов; камеры, позволяющие проводить сличение, для судебных или криминалистических целей
9014 20 200 1
Системы навигационные инерционные для гражданской авиации
9014 20 200 9
Приборы и инструменты для аэронавигации или космической навигации (кроме компасов), прочие
9018
(кроме 9018 19,
9018 31,
9018 32,
9018 49,
9018 90 840 9)
Приборы и устройства, применяемые в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии, включая сцинтиграфическую аппаратуру, аппаратура электромедицинская прочая и приборы для исследования зрения
9019 20 000 0
Аппаратура для озоновой, кислородной, аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая терапевтическая дыхательная аппаратура
9022 21 000 0
Аппаратура, основанная на использовании альфа-, бета- или гамма-излучения, предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования

ұшақтар және бос жабдықтаған аппараттың массасы 15 000 кг астам өзге де ұшу аппараттары
8807 10 000 0-ден
Ауа винттерi және көтергiш винттер мен олардың бөлшектерi
8807 20 000 0-ден
8801, 8802 және 8806 тауар позицияларының ұшу аппараттарының бөлшектері, шасси және олардың бөлшектерi
8807 30 000 0
8807 90 000 9
Ұшақтар мен тiкұшақтардың өзге де бөлшектерi
8805 29 000 2
8805 29 000 8
Ұшқыш құрамға арналған жердегi жаттығу жабдықтары және олардың бөлшектерi
8901
Саяхаттық, экскурсиялық кемелер, паромдар, жүк кемелерi, баржалар және жолаушыларды немесе жүктердi тасымалдауға арналған ұқсас жүзу құралдары
8902 00
Балық аулау кемелерi; жүзбелi базалар және балық өнiмдерiн қайта өңдеуге және консервiлеуге арналған өзге де кемелер
8904 00
Буксирлер және итергiш кемелер
8905
Жүзбелi шамшырақтар, өрт сөндiргіш кемелер, жер снарядтары, жүзбелi крандар және негiзгі функцияларымен салыстырғанда кеменiң жүзу сапасы екiншi дәрежелi болып табылатын өзге де жүзбелi құралдар; жүзбелi доктар; жүзбелi немесе су астында жұмыс iстейтiн бұрғылау немесе пайдалану тұғырлары
9006 30 000 0
Су астын суретке түсіруге, әуеден суретке түсіруге немесе iшкi органдарды медициналық немесе хирургиялық зерттеуге арнайы арналған фотокамералар; сот немесе криминалдық мақсаттарға арналған салыстыру жүргізуге мүмкiндiк беретiн камералар
9014 20 200 1
Азаматтық авиацияға арналған навигациялық инерциялық жүйелер
9014 20 200 9
Аэронавигацияға немесе ғарыштық навигацияға арналған құралдар мен аспаптар (компастардан басқа), өзгелерi
9018
(9018 19,
9018 31,
9018 32,
9018 49,
9018 90 840 9 -ден басқа)
Сцинтиграфиялық аппаратураны қоса алғанда, медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда қолданылатын аспаптар мен құрылғылар, өзге де электрлi медициналық аппаратура және көру қабiлетiн зерттеуге арналған аспаптар
9019 20 000 0
Озонды, оттегілi, аэрозольды терапияға, жасанды демалуға арналған аппаратура немесе өзге де терапиялық демалу аппаратурасы
9022 21 000 0
Медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық пайдалануға арналған альфа, бета немесе гамма сәулелерiн пайдалануға негiзделген аппаратура

из 9022 13 000 0
Аппаратура, основанная на действии рентгеновского излучения, предназначенная для использования в стоматологии
9022 90 000 0
Аппаратура, основанная на использовании рентгеновского, альфа-, бета- , гамма- или другого ионизирующего излучения, предназначенная или не предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую, рентгеновские трубки и прочие генераторы рентгеновского излучения, генераторы высокого напряжения, щиты и пульты управления, экраны, столы, кресла и аналогичные изделия для обследования или лечения; прочая, включая части и принадлежности

9022 13 000 0 -ден
Стоматологияда пайдалануға арналған рентгендік сәулелену әсеріне негізделген аппаратура
9022 90 000 0
Медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық пайдалануға арналған немесе арналмаған, соның ішінде рентгенографиялық немесе сәулеліктерапия аппараттарында рентген, альфа-, бета- немесе гамма- немесе басқа иондаушы сәулелерін қолдануға негізделген аппаратура, рентген түтіктері және басқа рентгендік сәулелену генераторлар, жоғары кернеу генераторлар, қалқандар мен басқару пульттар, экрандар, үстелдер, орындықтар және зерттеуге немесе емдеуге арналған ұқсас заттар; бөлшектер мен керек-жарақтарды қоса алғанда, өзгелер