О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 468 "Об утверждении форм и правил составления и представления финансовой отчетности"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 717. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2023 года № 32930
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 468 "Об утверждении форм и правил составления и представления финансовой отчетности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15594) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации статьи 117 и части второй пункта 1 статьи 120-3 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпункта 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
приложения 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему приказу;
в Правилах составления и представления финансовой отчетности, утвержденных указанным приказом:
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила составления и представления финансовой отчетности (далее – Правила) устанавливают порядок составления и представления государственными учреждениями, содержащихся за счет республиканского, местных бюджетов и аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов финансовой отчетности и объем, периодичность, сроки для целей их представления пользователям.
2. Государственные учреждения, содержащиеся за счет республиканского, местных бюджетов и аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, составляют полугодовую, годовую отчетность в объеме, установленном настоящими Правилами.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Адресная часть титульного листа к формам административных данных заполняется в следующем порядке:
дата и номер приказа, которым утверждена форма;
наименование формы;
отчетный период;
"Индекс" указывается форма финансовой отчетности (далее – ФО) (краткое буквенно-цифровое выражение наименование формы);
"Периодичность" – указывается период финансовой отчетности;
"Вид бюджета" – указывается вид бюджета, из которого финансируется государственное учреждение;
"Единица измерения" – тысяч тенге.
Государственными учреждениями финансовая отчетность представляется администратору бюджетных программ с указанием наименования и кода администратора бюджетных программ из функциональной классификации расходов бюджета Единой бюджетной классификации Республики, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756).
Аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов составляют и представляют годовую финансовую отчетность об исполнении бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов уполномоченному органу по исполнению бюджета района (города областного значения).";

"Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 468 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 717 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 маусымда № 32930 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 468 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15594 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 117-бабын және 120-3 бабының 1-тармағының екінші бөлігін және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілікті жасау мен ұсыну қағидаларында:
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қаржылық есептілікті жасау мен ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) оларды пайдаланушыларға ұсыну мақсатында республикалық, жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының қаржылық есептілікті жасау және ұсыну тәртібін және көлемін, мерзімділігін, мерзімдерін белгілейді.
2. Республикалық, жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары жартыжылдық, жылдық есептіліктерін осы Қағидаларда белгіленген көлемде жасайды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Әкімшілік деректердің нысандарына титулдық парақтың атаулы бөлігі мынадай тәртіпте толтырылады:
нысан бекітілген бұйрықтың, күні мен нөмірі;
нысан атауы;
есептік кезең;
"Индексте" қаржылық есептілік (бұдан әрі - ҚЕ) нысаны (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі);
"Мерзімділігі" деректемесі – қаржылық есептілік кезеңі көрсетіледі;
"Бюджеттің түрі" – мемлекеттік мекеме қандай бюджеттен қаржыландырылады, бюджеттің түрі көрсетіледі;
"Өлшем бiрлiгi" – мың теңге.
Мемлекеттік мекемелер қаржылық есептілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасынан бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мен кодын көрсете отырып, ұсынады.
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінің атқарылуы туралы жылдық қаржылық есептілікті жасайды және аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органға ұсынады.";

пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. Государственные учреждения представляют финансовую отчетность в сроки, установленные администраторами бюджетных программ и доведенные ими до государственных учреждений до даты представления финансовой отчетности.
Аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов представляют финансовую отчетность в сроки, установленные уполномоченными органами по исполнению бюджета района (города областного значения) и доведенные ими до аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов до даты представления финансовой отчетности.
Финансовая отчетность представляется на бумажном носителе в сброшюрованном виде с пронумерованными страницами и оглавлением и в электронном виде в полном объеме форм.
Датой представления финансовой отчетности для государственного учреждения считается день фактической передачи ее по принадлежности, за исключением государственных учреждений, находящихся в других населенных пунктах, для которых датой представления финансовой отчетности является дата ее отправления, обозначенная в штемпеле почтового предприятия или фельдъегерской службы, но не позднее 5 (пяти) календарных дней до даты представления финансовой отчетности.
В случае совпадения срока, установленного для представления отчетности с выходным (нерабочим) днем, финансовая отчетность представляется на следующий за ним первый рабочий день.
Государственные учреждения, после принятия администраторами бюджетных программ годовой финансовой отчетности (доработанной годовой финансовой отчетности) направляют ее в реестр государственного имущества, в порядке и в сроки, определенной Единой методикой ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведения инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 636 "Об утверждении Единой методики ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведения инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7375) (далее – Приказ № 636).
Аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, после принятия уполномоченными органами по исполнению бюджета района (города областного значения) годовой финансовой отчетности (доработанной годовой финансовой отчетности) направляют ее в реестр государственного имущества, в порядке и в сроки, определенной Приказом № 636.

9 және 10-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік мекемелер қаржылық есептілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері белгілеген және олар қаржылық есептілікті беру күніне дейін мемлекеттік мекемелерге жеткізген мерзімдерде ұсынады.
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары қаржылық есептілікті ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін атқару жөніндегі уәкілетті органдар белгілеген және олар қаржылық есептілікті ұсынған күнге дейін мемлекеттік мекемелерге жеткізген мерзімдерде ұсынады.
Қаржылық есептілік қағаз тасығышта кітапша түрінде беттері нөмірленіп, мазмұны көрсетіліп және электрондық түрде нысандардың толық көлемінде ұсынылады.
Олар үшін қаржылық есептілікті ұсыну күні болып почта кәсіпорнының штемпелінде немесе фельдъегерлік қызмет, бiрақ бюджеттік есептiлiктi ұсыну күнiне дейiн 5 күнтізбелік күннен кешiктiрмей көрсетілген оны жіберген күн есептелетін басқа тұрғылықты мекендерде орналасқан мемлекеттік мекемелерді қоспағанда, мемлекеттік мекеме үшін қаржылық есептілікті ұсыну күні оны іс жүзінде тиесілігіне қарай табыс еткен күн болып есептеледі.
Есептiлiктi ұсыну үшін белгіленген мерзім демалыс күнге (жұмыс емес күнге) сәйкес келген жағдайда, қаржылық есептілік одан кейінгі бірінші жұмыс күнінде ұсынылады.
Мемлекеттік мекемелер бюджеттік бағдарламалар әкімшілері жылдық қаржылық есептілігін (пысықталған жылдық қаржылық есептілігін) қабылдағаннан кейін, оны "Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне есепке алу объектiлерi деректерiн енгiзудің, сондай-ақ мемлекеттiк мүлiкке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргiзудің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 636 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7375 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 636 бұйрық) бекітілген Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне есепке алу объектiлерi деректерiн енгiзу пішімін, сондай-ақ бірдей мерзімдерде мемлекеттiк мүлiкке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргiзудің бірыңғай әдістемесінде айқындалған тәртіппен және мерзімде мемлекеттік мүлік тізіліміне жібереді.
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін атқару жөніндегі уәкілетті органдар жылдық қаржылық есептілікті (пысықталған жылдық қаржылық есептілікті) қабылдағаннан кейін оны № 636 бұйрықта айқындалған тәртіппен және мерзімде мемлекеттік мүлік тізіліміне жібереді.

10. Объем полугодовой, годовой финансовой отчетности, представляемой государственными учреждениями и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов включает:
1) бухгалтерский баланс – форма ФО-1;
2) отчет о результатах финансовой деятельности – форма ФО-2;
3) отчет о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования (прямой метод) – форма ФО-3;
4) отчет об изменениях чистых активов/капитала – форма ФО-4;
5) пояснительная записка к финансовой отчетности – форма ФО-5;
6) бухгалтерский баланс при реорганизации – форма ФО-6.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Закрытие счетов текущего учета производится в следующем порядке:
в конце отчетного года:
в дебет счета 6090 "Возврат остатков бюджетных средств" с кредита субсчетов 1081 "Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования", 1082 "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям", 1083 "Плановые назначения на принятие обязательств за счет других бюджетов", 1084 "Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам", 1085 "Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям", 1088 "Плановые назначения на принятие обязательств по проектам государственно-частного партнерства", 1091 "Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования", 1092 "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям", 1093 "Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам", 1094 "Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям", списываются остатки по счетам плановых назначений на принятие обязательств по финансированию, ранее признанные как доходы от финансирования текущей деятельности, капитальных вложений, доходы по трансфертам, доходы по субсидиям, 1096 "Плановые назначения на принятие обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
в дебет субсчета 5012 "Финансирование капитальных вложений за счет внешних займов и связанных грантов" с кредита субсчета 1087 "Плановые назначения на принятие обязательств за счет внешних займов и связанных грантов" администраторами бюджетных программ списываются плановые назначения на принятие обязательств по внешним займам и связанным грантам выделенные в отчетном году;

10. Мемлекеттік мекемелер мен аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары ұсынатын жартыжылдық, жылдық қаржылық есептіліктің көлемі:
1) ҚЕ-1-нысан – бухгалтерлік баланс;
2) ҚЕ-2-нысан – қаржылық қызмет нәтижелері туралы есеп;
3) ҚЕ-3-нысан – қаржыландыру көздері бойынша (тікелей әдіс) мемлекеттік мекемлердің шоттарындағы ақша қозғалысы туралы есеп;
4) ҚЕ-4-нысан – таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есеп;
5) ҚЕ-5-нысан – қаржылық есептілікке түсіндірме жазба;
6) ҚЕ-6-нысан – қайта ұйымдастыру кезіндегі бухгалтерлік баланс.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Ағымдағы есепке алу шоттарын жабу мынадай тәртіппен жүргізіледі: есепті жылдың аяғында:
"6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотының дебетіне 1081 "Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1082 "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1083 "Өзге де бюджеттердің есебінен міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1084 "Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1085 "Субсидиялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1088 "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1091 "Жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары", 1092 "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1093 "Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", 1094 "Субсидиялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" қосалқы шоттарының кредитінен бұдан бұрын ағымдағы қызметті қаржыландырудан түсетін кірістер, трансферттер бойынша кірістер, күрделі салымдар, субсидиялар бойынша кірістер ретінде танылған қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар шоттары, 1096 "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" бойынша қалдықтар есептен шығарылады;
5012 "Күрделі салымдарды сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен қаржыландыру" есепті жылы бөлінген қосалқы шотының дебетіне 1087 "Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" қосалқы шотының кредитінен бюджеттік бағдарламалар әкімшілері сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған пайдаланылмаған жоспарлы тағайындаулар есептен шығарылады;

в дебет счета 5210 "Финансовый результат отчетного года" с кредита счета 6090 "Возврат остатков бюджетных средств" производится закрытие счета возврата финансирования;
в конце отчетного периода:
в дебет счета 1320 "Незавершенное производство" переносятся суммы затрат, относящиеся к незавершенным единицам продукции по подсобным сельским хозяйствам и производственным (учебным) мастерским с небольшим объемом вырабатываемой продукции, ранее учтенные на счете 8010 "Затраты на производство и другие цели". В начале следующего отчетного периода эти затраты восстанавливаются обратной проводкой: дебет счета 8010 "Затраты на производство и другие цели" с кредита счета 1320 "Незавершенное производство";
в дебет счета 1330 "Готовая продукция" переносятся суммы затрат, относящиеся к завершенным единицам продукции по подсобным сельским хозяйствам и производственным (учебным) мастерским с небольшим объемом вырабатываемой продукции, ранее учтенные на счете 8010 "Затраты на производство и другие цели";
затраты по незаконченным и законченным, но не сданным в эксплуатацию объектам строительства и реконструкции остаются в бухгалтерском балансе на субсчете 2411 "Незавершенное строительство";
в дебет счетов 5210 "Финансовый результат отчетного года", 5230 "Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет" списываются с кредита счетов:
7010 "Расходы на оплату труда", 7020 "Расходы по выплате стипендии", 7030 "Расходы на дополнительно установленные пенсионные взносы", 7040 "Расходы на социальный налог", 7050 "Расходы на обязательное страхование", 7060 "Расходы по запасам", 7070 "Расходы на командировки", 7080 "Расходы по коммунальным платежам и прочим услугам", 7090 "Расходы на текущий ремонт", 7110 "Расходы по амортизации долгосрочных активов", 7120 "Расходы по расчетам с бюджетом", 7130 "Расходы по аренде", 7140 "Прочие операционные расходы", 7150 "Расходы на обязательное социальное медицинское страхование", 7210 "Расходы по трансфертам", 7220 "Расходы по выплатам пенсий и пособий", 7230 "Расходы по субсидиям", 7240 "Расходы по трансфертам общего характера", 7250 "Расходы по трансфертам органам местного самоуправления", 7260 "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет", 7270 "Расходы по прочим трансфертам", 7310 "Расходы по вознаграждениям", 7320 "Прочие расходы по управлению активами", 7330 "Расходы по проектам государственно-частного партнерства", 7410 "Расходы от изменения справедливой стоимости", 7420 "Расходы по выбытию долгосрочных активов", 7430 "Расходы по курсовой разнице", 7440 "Расходы от обесценения активов", 7450 "Расходы по созданию резервов", 7460 "Прочие расходы", 7470 "Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов", 7480 "Расходы от размещения ценных бумаг", 7490 "Расходы по фондам".

5210 "Есепті жылдың қаржылық нәтижесі" шотының дебетіне 6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотының кредитінен қаржыландыруды қайтару шотын жабу жүргізіледі;
есепті кезеңнің аяғында:
1320 "Аяқталмаған өндіріс" шотының дебетіне аз көлемде өнім шығаратын қосалқы ауыл шаруашылық және өндірістік (оқу) шеберханалары бойынша бұрын 8010 "Өндіріске және өзге мақсаттарға арналған шығындар" шотында есепке алынған өнімнің аяқталмаған бірліктеріне жатқызылатын шығындар сомасы көшіріледі. Келесі есепті кезеңнің басында бұл шығындар кері тізбекпен: 8010 "Өндіріске және өзге мақсаттарға арналған шығындар" шотының дебетіне 1320 "Аяқталмаған өндіріс" шотының кредитінен қалпына келтіріледі;
1330 "Дайын өнім" шотының дебетіне аз көлемде өнім шығаратын қосалқы ауыл шаруашылық және өндірістік (оқу) шеберханалары бойынша бұдан бұрын 8010 "Өндіріске және өзге мақсаттарға арналған шығындар" шотында есепке алынған аяқталған өнімдерге қатысты шығындар сомасы көшіріледі;
Аяқталмаған және аяқталған, бірақ пайдалануға берілмеген құрылыс және реконструкциялау объектілері бойынша шығындар 2411 "Аяқталмаған құрылыс" шотында бухгалтерлік баланста қалады;
5210 "Есепті жылдың қаржылық нәтижесі", 5230 "Бюджетке түсімдер бойынша есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі" шоттарының дебетіне:
7010 "Еңбекақы төлеуге арналған шығыстар", 7020 "Стипендиялар төлеу бойынша шығыстар", 7030 "Қосымша белгіленген зейнетақы жарналарына арналған шығыстар", 7040 "Әлеуметтік салыққа арналған шығыстар", 7050 "Міндетті сақтандыруға арналған шығыстар", 7060 "Қорлар бойынша шығыстар", 7070 "Іссапарларға арналған шығыстар", 7080 "Коммуналдық төлемдер мен өзге қызметтер бойынша шығыстар", 7090 "Ағымдағы жөндеуге арналған шығыстар", 7110 "Ұзақ мерзімді активтердің амортизациясы бойынша шығыстар", 7120 "Бюджетке төленетін төлем бойынша шығыстар", 7130 "Жал бойынша шығыстар", 7140 "Өзге операциялық шығыстар", 7150 "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар", 7210 "Трансферттер бойынша шығыстар", 7220 "Зейнетақы мен жәрдемақы төлеу бойынша шығыстар", 7230 "Субсидиялар бойынша шығыстар", 7240 "Жалпы сипаттағы трансферттер бойынша шығыстар", 7250 "Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттері бойынша шығыстар", 7260 "Бюджетке түсетін түсімдерді азайту жөніндегі шығыстар", 7270 "Басқа да трансферттер бойынша шығыстар", 7310 "Сыйақылар бойынша шығыстар", 7320 "Активтерді басқару бойынша өзге шығыстар", 7330 "Мемлекеттік-женкешелік әріптестік бойынша шығыстар", 7410 "Әділ құнының өзгеруі бойынша шығыстар", 7420 "Ұзақ мерзімді активтерді қатардан шығару жөніндегі шығыстар", 7430 "Бағамдық айырма бойынша шығыстар", 7440 "Активтердің құнсыздануынан түсетін шығыстар", 7450 "Резервтерді құру бойынша шығыстар", 7460 "Өзге шығыстар", 7470 "Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-лары бойынша шығыстар", 7480 "Бағалы қағаздарды орналастырудан шығыстар", 7490 "Қорлардың шығыстары" шоттарының кредитінен есептен шығарылады;

в кредит счетов 5210 "Финансовый результат отчетного года", 5230 "Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет" списываются с дебета счетов:
6010 "Доходы от финансирования текущей деятельности", 6020 "Доходы от финансирования капитальных вложений", 6030 "Доходы по трансфертам", 6040 "Доходы от финансирования по выплате субсидий", 6050 "Доходы от благотворительной помощи", 6060 "Доходы по грантам", 6070 "Доходы от поступления займов", 6080 "Прочие доходы от необменных операций", 6110 "Доходы от реализации товаров, работ и услуг", 6210 "Доходы по вознаграждениям", 6220 "Прочие доходы от управления активами", 6310 "Доходы от изменения справедливой стоимости", 6320 "Доходы от выбытия долгосрочных активов", 6330 "Доходы от безвозмездного получения активов", 6340 "Доходы от курсовой разницы", 6350 "Доходы от компенсации убытков", 6360 "Прочие доходы", 6370 "Доходы от поступлений в Фонд компенсации потерпевшим", 6371 "Доходы от поступлений в Фонд поддержки инфраструктуры образования", 6372 "Доходы от поступлений Фонда поддержки инфраструктуры образования", 6380 "Доходы от размещение ценных бумаг" ;
в кредит счетов 5220 "Финансовый результат предыдущих лет", 5240 "Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет" в конце отчетного года с дебетов счетов 5210 "Финансовый результат отчетного года", 5230 "Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет" записывается положительный результат от финансовой деятельности государственного учреждения;
в дебет счетов 5220 "Финансовый результат предыдущих лет", 5240 "Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет" в конце отчетного года с кредита счетов 5210 "Финансовый результат отчетного года", 5230 "Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет" записывается отрицательный результат от финансовой деятельности государственного учреждения.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. В разделе "Краткосрочные обязательства" отражаются краткосрочные финансовые обязательства, краткосрочная кредиторская задолженность по налогам и другим платежам, краткосрочная кредиторская задолженность, краткосрочные оценочные и гарантийные обязательства, прочие краткосрочные обязательства.
По строке 210 "Краткосрочные финансовые обязательства" (счета 3010, 3020, 3030 и 3040) показывается сумма краткосрочных внешних и внутренних займов полученных, финансовых обязательств по проектам государственно-частного партнерства и прочих финансовых обязательств.

5210 "Есепті жылдың қаржылық нәтижесі", 5230 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі" шотының кредитіне:
6010 "Ағымдағы қызметті қаржыландырудан алынатын кірістер", 6020 "Күрделі салымдарды қаржыландырудан алынатын кірістер", 6030 "Трансферттер бойынша кірістер", 6040 "Субсидиялар төлемдері бойынша қаржыландырудан түсетін кірістер", 6050 "Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер", 6060 "Гранттар бойынша кірістер", 6070 "Қарыздардың түсімдерінен түсетін кірістер", 6080 "Айырбас емес операциялардан алынатын өзге кірістер", 6110 "Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізуден алынатын кірістер", 6210 "Сыйақылар бойынша кірістер", 6220 "Активтерді басқарудан алынатын өзге де кірістер", 6310 "Әділ құнның өзгеруінен түсетін кірістер", 6320 "Ұзақ мерзімді активтердің шығуынан алынатын кірістер", 6330 "Өтеусіз түрде алынған активтерден алынатын кірістер", 6340 "Бағамдық айырмадан түсетін кірістер", 6350 "Залалдарды өтеуден алынатын кірістер", 6360 "Өзге кірістер", 6370 "Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерден алынатын кірістер", 6371 "Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына түсімдерден түсетін кірістер", 6372 "Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына түсімдерден түсетін кірістер", 6380 "Бағалы қағаздарды орналастырудан түсетін кірістер";
есепті жылдың аяғында 5220 "Өткен жылдардың қаржылық нәтижесі", 5240 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылдардың қаржылық нәтижесі" шоттарының кредитіне 5210 "Есепті жылдың қаржылық нәтижесі", 5230 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі" шоттарының дебеттерінен мемлекеттік мекеменің қаржылық қызметінің оң нәтижесі жазылады;
есепті жылдың аяғында 5220 "Өткен жылдардың қаржылық нәтижесі", 5240 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша өткен жылдардың қаржылық нәтижесі" шоттарының дебетіне 5210 "Есепті жылдың қаржылық нәтижесі", 5230 "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі" шоттарының кредитінен мемлекеттік мекеменің қаржылық қызметінің теріс нәтижесі жазылады.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. "Қысқа мерзімді міндеттемелер" бөлімінде қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер, бюджеттік төлемдер мен салықтар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек, қысқа мерзімді кредиторлық берешек, қысқа мерзімді бағалау мен кепілдік міндеттемелері, өзге қысқа мерзімді міндеттемелер көрсетіледі.
210 "Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелері" (3010, 3020, 3030 және 3040 шоттары) жолы бойынша алынған қысқа мерзімді сыртқы және ішкі қарыздар, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша қаржылық міндеттемелер және өзге де қаржылық міндеттемелер сомасы көрсетіледі.

По строке 211 "Краткосрочная кредиторская задолженность по бюджетным выплатам" (счет 3110) показывается сумма краткосрочной кредиторской задолженности по начисленным социальным выплатам и социальной помощи населению, подлежащим к выплате, но не выплаченным по каким-либо причинам на конец отчетного периода, а также по не перечисленным трансфертам и субсидиям.
По строке 212 "Краткосрочная кредиторская задолженность по платежам в бюджет" (счет 3120) показывается сумма задолженности по налогам, подлежащим взносу в бюджет, но не перечисленным по каким-либо причинам на конец отчетного периода, а также другие суммы, подлежащие перечислению в бюджет.
По строке 213 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом" (счет 3130) показывается сумма краткосрочных обязательств государственного учреждения по доходам, причитающимся в бюджет от реализации долгосрочных активов, от сверхсметных поступлений по платным услугам и прочим операциям.
По строке 214 "Краткосрочная кредиторская задолженность по другим обязательным и добровольным платежам" (счета 3140, 3150) показывается сумма пенсионных взносов, удержанная с доходов работников и не перечисленная в Государственную корпорацию "Правительство для граждан", задолженность государственного учреждения по уплате обязательных социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, задолженность по страховым платежам и по другим обязательным и добровольным платежам, также по отчислениям и взносам на обязательное социальное медицинское страхование.
По строке 215 "Краткосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам" (счет 3210) показывается сумма краткосрочной кредиторской задолженности поставщикам и подрядчикам за поставленные ими запасы, долгосрочные активы, выполненные работы и оказанные услуги.
По строке 216 "Краткосрочная кредиторская задолженность по ведомственным расчетам" (счет 3220) показывается сумма краткосрочной кредиторской задолженности других государственных учреждений по внутриведомственным и межведомственным расчетам.
По строке 217 "Краткосрочная кредиторская задолженность стипендиатам" (счет 3230) показывается сумма краткосрочной задолженности по стипендиям студентам и аспирантам вузов и учащимся школ, колледжей и другие.
По строке 218 "Краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками и прочими подотчетными лицами" (счет 3240) показывается сумма краткосрочной кредиторской задолженности по оплате труда и другим денежным выплатам (исполнительным документам, депонированным суммам, социальному пособию по временной нетрудоспособности, безналичным перечислениям сумм членских профсоюзных взносов и на счета по вкладам в банки, неиспользованным отпускам, командировочным расходам) выдаваемым прочим лицам в соответствии с законодательством Республики Казахстан о физической культуре и спорте и прочие задолженности перед работниками и прочими подотчетными лицами.

211 "Бюджеттен төленетін төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" (3110 шоты) жолы бойынша есептелген, төленуге тиесілі, бірақ есепті кезеңнің соңында қандай да бір себептермен төленбеген халыққа әлеуметтік төлемдер мен әлеуметтік көмек, сондай-ақ аударылмаған трансферттер мен субсидиялар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі.
212 "Бюджетке төленетін төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" (3120 шоты) жолы бойынша бюджетке енгізілуі тиіс, бірақ есепті кезеңнің соңында қандай да бір себептерменаударылмаған салықтар бойынша берешек сомасы, сондай-ақ бюджетке аударуға жататын басқа да сомалар көрсетіледі.
213 "Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" (3130 шоты) жолы бойынша ұзақ мерзімді активтерді өткізуден, ақылы көрсетілетін қызметтер және өзге де операциялар бойынша сметадан тыс түсімдерден бюджетке тиесілі кірістер бойынша мемлекеттік мекеменің қысқа мерзімді міндеттемелерінің сомасы көрсетіледі.
214 "Басқа да міндетті және ерікті төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" (3140, 3150 шоттары) жолы бойынша қызметкердің табысынан ұсталған және "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына аударылмаған зейнетақы жарналарының сомасы, мемлекеттік мекеменің мемлекеттік әулеметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік аударымдарды төлеу бойынша берешегі, сақтандыру төлемдері бойынша, сондай-ақ міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар мен жарналарбойынша берешектері көрсетіледі.
215 "Жеткізушілерге және мердігерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек" (3210 шоты) жолы бойынша олар берген қорлар, ұзақ мерзімді активтер, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтер үшін өнім берушілер мен мердігерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі.
216 "Ведомстволық есеп айырысулар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" (3220 шоты) жолы бойынша ведомствоішілік және ведомствоаралық есеп айырысулар бойынша басқа мемлекеттік мекемелерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі.
217 "Стипендиаттарға қысқа мерзімді кредиторлық берешек" (3230 шоты) жолы бойынша жоғары оқу орындарының студенттерi мен аспиранттары және мектептердiң, колледждердiң және басқа да оқушыларына стипендиялар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі.
218 "Қызметкерлер мен өзге де есеп беретін тұғаларға қысқа мерзімді кредиторлық берешек" (3240 шоты) жолы бойынша еңбекақы төлеу және басқа да ақшалай төлемдер бойынша (атқару құжаттары, депоненттелген сома, уақытша еңбекке жарамсыздығы үшін жәрдемақы, мүшелік кәсіподақтар жарнасы сомаларының қолма-қол аударымдары бойынша және шоттарға банктерге салымдар, пайдаланылмаған демалыстар, Қазақстан Республикасының дене шынықтыру және спорт туралы заңнамасына сәйкес өзге тұлғаларға берілетін іссапар шығыстары бойынша) қысқа мерзімді кредиторлық берешек және қызметкерлері мен өзге де есеп беретін тұлғалар алдындағы өзге де берешектер сомасы көрсетіледі.

По строке 219 "Краткосрочные вознаграждения к выплате" (счет 3250) показывается сумма задолженности по краткосрочным вознаграждениям по полученным займам на отчетную дату и прочим вознаграждениям.
По строке 220 "Краткосрочная кредиторская задолженность по аренде" (счет 3260) показывается сумма задолженности по арендным платежам на отчетную дату.
По строке 221 "Прочая краткосрочная кредиторская задолженность" (счет 3270) показывается сумма краткосрочной кредиторской задолженности по деньгам временного размещения, суммы тиынов, невыплаченные или излишне выплаченные в случаях увольнения работника, завершения срока обучения стипендиата, окончания срока действия исполнительного листа или другого документа со сроком до одного года, по причине изъятия наличных тиынов из денежного обращения, задолженность по компенсационным выплатам из Фонда компенсации потерпевшим, из Фонда поддержки инфраструктуры образования и прочая кредиторская задолженность.
По строке 222 "Краткосрочные оценочные и гарантийные обязательства" (счета 3310, 3320) показывается сумма краткосрочных оценочных и гарантийных обязательств.
По строке 223 "Прочие краткосрочные обязательства" (счета 3410, 3420) показываются остатки по авансам полученным и прочим обязательствам.
По строке 224 "Краткосрочная кредиторская задолженность по налоговым и неналоговым поступлениям в бюджет" (счет 3280) показывается сумма краткосрочной кредиторской задолженности по налоговым и неналоговым поступлениям в бюджет.";
пункты 40 и 41 изложить в следующей редакции:
"40. Строка 100 "Доходы, всего" показывает сумму строк 010, 021, 030 и 040.
По строке 010 "Доходы от необменных операций" показывается сумма строк 011, 012, 013, 014, 016, 017, 018, 019, 020, 020-1,020-2 и 020-3.
По строке 011 "Финансирование текущей деятельности" (счет 6010) показывается сумма бюджетного финансирования, выделенная по индивидуальному плану финансирования на содержание и текущую деятельность государственного учреждения, за счет других бюджетов, по операциям, связанным с поступлениями в республиканский бюджет в виде стоимости товаров. Доходы от финансирования текущей деятельности показываются за вычетом возвращенного в бюджет государственным учреждением неиспользованного остатка средств в конце отчетного года, отраженного на счете 6090 "Возврат остатков бюджетных средств".
По строке 012 "Финансирование капитальных вложений" (счет 6020) показывается сумма бюджетного финансирования по капитальным вложениям, за вычетом возвращенного в бюджет государственным учреждением неиспользованного остатка средств в конце отчетного года, отраженного на счете 6090 "Возврат остатков бюджетных средств".

219 "Төлеуге қысқа мерзімді сыйақылар" (3250 шоты) жолы бойынша есепті күнге алынған қарыздар бойынша қысқа мерзімді сыйақылар және өзге сыйақылар бойынша берешек сомасы көрсетіледі.
220 "Жалға беру бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" (3260 шоты) жолы бойынша есепті күнге қысқа мерзімді жалға алу төлемдері бойынша берешек сомасы көрсетіледі.
221 "Өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешек" (3270 шоты) жолы бойынша уақытша орналастыратын ақшалар бойынша қызметкер жұмыстан босаған, степиндианттың оқу мерзімі аяқталған, атқару құжаттың пайдалану мерзімі аяқталған немесе мерзімі бір жылға дейінгі басқа да құжаттарға байланысты, қолма–қол тиындарды ақша айналымынан алу себептері бойынша жағдайларда төленбеген немесе артығымен төленген тиындар сомасы, Жәбірленушілерге өтемақы қорынан, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан өтемақы төлемдері бойынша берешек және өзге де кредиторлық берешек көрсетіледі.
222 "Қысқа мерзімді бағалау және кепілдік міндеттемелері" (3310, 3320 шоттары) жолы бойынша қысқа мерзімді бағалау және кепілдік міндеттемелерінің сомасы көрсетіледі.
223 "Өзге қысқа мерзімді міндеттемелер" (3410, 3420 шоттары) жолы бойынша алынған аванстар мен өзге міндеттемелер бойынша қалдықтар көрсетіледі.
224 "Бюджетке салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" (3280 шоты) жолы бойынша бюджетке салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі.";
40 және 41-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"40. 100 "Кірістер, барлығы" жолы 010, 021, 030 және 040-жолдарының сомасын көрсетеді.
010 "Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер" жолы бойынша 011, 012, 013, 014, 016, 017, 018, 019, 020, 020-1, 020-2 және 020-3-жолдарының сомасы көрсетіледі.
011 "Ағымдағы қызметті қаржыландыру" (6010 шоты) жолы бойынша мемлекеттік мекемені және ағымдағы қызметін ұстауға басқа бюджеттер есебінен жеке қаржыландыру жоспары бойынша, республикалық бюджетке тауарлардың құны түріндегі түсімдермен байланысты операциялар бойынша бөлінген бюджеттік қаржыландыру сомасы көрсетіледі. Ағымдағы қызметті қаржыландырудан түсетін кірістер, мемлекеттік мекеме есепті жылдың аяғында бюджетке қайтарған 6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотында көрсетілген пайдаланылмаған қаражат қалдығын шегере отырып көрсетіледі.
012 "Күрделі салымдарды қаржыландыру" (6020 шоты) жолы бойынша күрделі салымдар бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы мемлекеттік мекеме бюджетке қайтарған 6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотында көрсетілген есепті жылдың аяғында пайдаланылмаған қаражат қалдығы шегеріле отырып көрсетіледі.

По строке 013 "Доходы от поступления займов" (счет 6070) показываются доходы от поступления внешних и внутренних займов.
По строке 014 "Доходы по трансфертам" (счет 6030) показывается сумма бюджетного финансирования по трансфертам, кроме трансфертов физическим лицам в виде денежных выплат работникам государственных учреждений, за вычетом возвращенного в бюджет государственным учреждением неиспользованного остатка средств в конце отчетного года, отраженного на счете 6090 "Возврат остатков бюджетных средств".
По строке 015 "Трансферты органам местного самоуправления" (субсчет 6034) показывается сумма бюджетного финансирования по трансфертам для реализации функций местного самоуправления в соответствии с законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении.
По строке 016 "Субсидии" (счет 6040) показывается сумма бюджетного финансирования по субсидиям за вычетом возвращенного в бюджет государственным учреждением неиспользованного остатка средств в конце отчетного года, отраженного на счете 6090 "Возврат остатков бюджетных средств".
По строке 017 "Доходы от благотворительной помощи" (счет 6050) показываются доходы от филантропической и (или) спонсорской и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине для государственных учреждений, получаемые ими в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, полученные в виде денежных поступлений и других активов.
По строке 018 "Гранты" (счет 6060) показывается сумма поступивших грантов.
По строке 019 "Прочие" (счета 6083, 6084 и 6086) показывается сумма доходов по трансфертам, поступивших из областного бюджета и (или) бюджета района (города областного значения) и прочих доходов, поступивших из других источников для реализации функции местного самоуправления в соответствии с законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении, а также сумма бюджетного финансирования, выделенного для выполнения государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства.
По строке 020 "Доходы от налоговых поступлений в бюджет" (субсчет 6081) показывается сумма доходов от налоговых поступлений и таможенных платежей, и налогов в бюджет.
По строке 020-1 "Доходы от штрафов, пеней и санкций" (субсчет 6082), показывается сумма доходов от штрафов, пеней и санкций.
По строке 020-2 "Другие неналоговые поступления" (субсчет 6082) показывается суммы доходов от неналоговых поступлений, не включенные в другие строки.

013 "Қарыздардың түсімдерінен түсетін кірістер" (6070 шоты) жолы бойынша сыртқы және ішкі қарыздар түсімінен кірістер көрсетіледі.
014 "Трансферттер бойынша кірістер" (6030 шоты) жолы бойынша мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне ақшалай төлемі түріндегі жеке тұлғаларға трансферттерді қоспағанда, мемлекеттік мекеме қайтарған 6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотында көрсетілген есепті жылдың аяғында пайдаланылмаған қаражат қалдығын шегере отырып, трансферттер бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
015 "Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер" (6034 қосалқы шоты) жолы бойынша Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнамасына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыруға арналған трансферттер бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
016 "Субсидиялар" (6040 шоты) жолы бойынша мемлекеттік мекеме бюджетке қайтарған 6090 "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару" шотында көрсетілген есепті жылдың аяғында пайдаланылмаған қаражат қалдығы шегеріле отырып, субсидиялар бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
017 "Қайырымдылық көмектен түсетін кірістер" (6050 шоты) жолы бойынша Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес ақшалай түсімдер мен басқа активтер түрінде алынған мемлекеттік мекемелер үшін филантропиялық және (немесе) демеушілік және (немесе) меценаттық және (немесе) кіші отанына қолдау көрсету жөніндегі қызметтен алынатын кірістер көрсетіледі.
018 "Гранттар" (6060 шоты) жолы бойынша түскен гранттар сомасы көрсетіледі.
019 "Өзгелер" (6083, 6084 және 6086 шоттары) жолы бойынша облыстық бюджеттен және (немесе) аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен түскен трансферттер бойынша кірістер және Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнамасына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыру үшін басқа көздерден түскен өзге де кірістер сомасы, сондай-ақ мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау үшін бөлінген бюджеттік қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
020 "Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден түсетін кірістер" (6081 қосалқы шоты) жолы бойынша бюджетке салықтық түсімдерден және бюджетке кедеңдік төлемдер мен салықтар сомасы көрсетіледі.
020-1 "Айыппұлдардан, өсімпұлдардан және санкциялардан түсетін кірістер" (6082 қосалқы шоты) жолы бойынша айыппұлдардан, өсімпұлдардан және санкциялардан түсетін кірістер сомасы көрсетіледі.
020-2 "Басқа да салықтық емес кірістер" (6082 қосалқы шоты) жолы бойынша басқа жолдарға енгізілмеген салықтық емес түсімдерден түсетін кірістер сомасы көрсетіледі.

По строке 020-3 "Поступление трансфертов в бюджет" (субсчет 6085), показывается сумма трансфертов из других уровней государственного управления, в том числе субвенций и бюджетных изъятий, поступления из Национального фонда Республики Казахстан, целевые трансферты и другие трансферты в республиканский и местный бюджеты;
По строке 021 "Доходы от обменных операций" показываются доходы от реализации товаров, работ и услуг, и товаров из государственного материального резерва (счет 6110).
По строке 030 "Доходы от управления активами" показывается сумма строк 031 и 032.
По строке 031 "Вознаграждения" (счет 6210) показывается сумма доходов от вознаграждений по выданным займам, финансовой аренде и краткосрочным финансовым вложениям.
По строке 032 "Прочие доходы от управления активами" (счет 6220) показывается сумма прочих доходов от управления активами, в том числе дивиденды, часть чистого дохода объектов инвестиций, доходы от операционной аренды.
По строке 040 "Прочие доходы" (счета 6330, 6350, 6360 и 6370) показываются доходы от безвозмездного получения активов, компенсации (ранее признанных убытков от обесценения активов) от третьих сторон, доходы от поступлений в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и доходы, полученные от прочих операций.
41. Строка 200 "Расходы, всего" показывает сумму строк 110, 130, 137, 140, 150 и 151.
По строке 110 "Расходы государственного учреждения" показывается сумма строк 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 и 123.
По строке 111 "Оплата труда" (счета 7010 и 7030) показывается сумма расходов по оплате труда работников государственного учреждения, начисленному резерву по неиспользованным отпускам работников и другим расходам по оплате труда.
По строке 112 "Стипендии" (счет 7020) показывается сумма расходов по начисленным стипендиям.
По строке 113 "Налоги и платежи в бюджет" (счет 7040) показывается сумма начисленных расходов по социальному налогу и социальным отчислениям, причитающимся в бюджет.
По строке 114 "Расходы по запасам" (счет 7060) показывается стоимость использованных для нужд государственного учреждения и реализованных сторонним организациям запасов в течение отчетного периода.
По строке 115 "Командировочные расходы" (счет 7070) показывается сумма начисленных расходов, связанных с командировками работников государственного учреждения и лиц, не являющихся работниками государственного учреждения (внутри и за пределами страны).

020-3 "Бюджетке трансферттер түсімі" (6085 қосалқы шоты) жолы бойынша басқа мемлекеттік басқару деңгейлерінен, оның ішінде субвенциялардан және бюджеттік алып қоюлардан, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан түсетін түсімдерден трансферттердің сомасы, нысаналы трансферттер мен республикалық және жергілікті бюджеттерге түсетін басқа да трансферттер сомасы көрсетіледі.
021 "Айырбас операциялардан алынатын кірістер" (6110 шоты) жолы бойынша тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді және мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды өткізуден түсетін кірістер көрсетіледі;
030 "Активтерді басқарудан алынатын кірістер" жолы бойынша 031 және 032-жолдарының сомасы көрсетіледі.
031 "Сыйақылар" (6210 шоты) жолы бойынша берілген қарыздар, қаржылық жалдау және қысқа мерзімді қаржылық салымдар бойынша сыйақылардан түскен кірістер сомасы көрсетіледі.
032 "Активтерді басқарудан алынатын өзге де кірістер" (6220 шоты) жолы бойынша активтерді басқарудан түсетін өзге де кірістер, оның ішінде дивидендтер, инвестиция объектілерінің таза кірісінің бір бөлігі, операциялық жалдаудан түскен кірістер сомасы көрсетіледі.
040 "Өзге кірістер" (6330, 6350, 6360 және 6370 шоттары) жолы бойынша активтерді, үшінші тараптардан өтемақыларды (бұрын танылған активтердің құнсыздануынан түскен залалдар) түскен кірістер, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына түсетін түсімдерден алынатын кірістер және өзге операциялардан алынған кірістер көрсетіледі.
41. 200 "Шығыстар, барлығы" жолы 110, 130, 137, 140, 150 және 151-жолдарының сомасын көрсетеді.
110 "Мемлекеттік мекеменің шығыстары" жолы бойынша 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 және 123-жолдарының сомасы көрсетіледі.
111 "Еңбекақы төлеу" (7010 және 7030 шоттары) жолы бойынша мемлекеттік мекеменің қызметкерлеріне еңбекақы төлеу, қызметкерлердің пайдаланылмаған демалыстары бойынша есептелген резервтер бойынша шығыстардың сомасы және еңбекақы төлеу бойынша басқа да шығыстар бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.
112 "Стипендиялар" (7020 шоты) жолы бойынша есептелген стипендиялар бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.
113 "Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер" (7040 шоты) жолы бойынша әлеуметтік салық және бюджетке тиесілі әлеуметтік аударымдар бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
114 "Қорлар бойынша шығыстар" (7060 шоты) жолы бойынша есепті кезең ішінде мемлекеттік мекеменің мұқтажы үшін пайдаланылған және басқа ұйымдарға сатылған қорлардың құны көрсетіледі.
115 "Іссапар шығыстары" (7070 шоты) жолы бойынша мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің және мемлекеттік мекеме қызметкерлері болып табылмайтын адамдардың іссапарларына (ел ішінде және одан тыс жерлерге) байланысты есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.

По строке 116 "Коммунальные расходы" (счет 7080) показывается сумма начисленных расходов за коммунальные услуги (за газ, воду, электроэнергию, отопление).
По строке 117 "Арендные платежи" (счет 7130) показывается сумма начисленных расходов по операционной аренде.
По строке 118 "Содержание долгосрочных активов" (счет 7090) показывается сумма начисленных расходов на текущий ремонт долгосрочных активов.
По строке 119 "Услуги связи" (счет 7080) показывается сумма начисленных расходов по услугам связи.
По строке 120 "Амортизация активов" (счет 7110) показывается сумма начисленных расходов по амортизации долгосрочных активов.
По строке 121 "Обесценение активов" (счет 7440) показывается сумма начисленных расходов по обесценению активов.
По строке 122 "Прочие операционные расходы" (счета 7050, 7120 и 7140) показывается сумма начисленных расходов по трансфертам физическим лицам, в виде денежных выплат работникам государственных учреждений, по страховым платежам, по передаче доходов в бюджет от реализации долгосрочных активов, сверхсметным поступлениям в бюджет от платных услуг, и прочим операционным расходам.
По строке 123 "Расходы на обязательное социальное медицинское страхование" (счет 7150) показывается сумма начисленных расходов по отчислениям и взносам на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с законодательством Республики Казахстан об обязательном социальном медицинском страховании.
По строке 130 "Расходы по бюджетным выплатам" показывается сумма строк 131, 132, 133, 134, 135, 136 и 136-1.
По строке 131 "Пенсии и пособия" (счет 7220) показывается сумма начисленных расходов по пенсиям и пособиям, выплаченным через Государственную корпорацию "Правительство для граждан".
По строке 132 "Субсидии" (счет 7230) показывается сумма расходов по выплаченным субсидиям физическим и юридическим лицам.
По строке 133 "Целевые трансферты" (счет 7210) показывается сумма расходов по целевым трансфертам.
По строке 134 "Трансферты общего характера" (счет 7240) показывается сумма расходов по трансфертам общего характера.
По строке 135 "Трансферты физическим лицам" (счет 7210) показывается сумма начисленных расходов по трансфертам физическим лицам, не являющимся работниками государственного учреждения.
По строке 136 "Трансферты органам местного самоуправления" (счет 7250) показывается сумма расходов местного уполномоченного органа по исполнению бюджета по трансфертам, переданным органам местного самоуправления в соответствии с законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении.

116 "Коммуналдық шығыстар" (7080 шоты) жолы бойынша коммуналдық қызметтер (газ, су, электр энергиясы, жылу) үшін есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
117 "Жалға алу төлемдері" (7130 шоты) жолы бойынша операциялық жалға алу бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
118 "Ұзақ мерзімді активтерді ұстау" (7090 шоты) жолы бойынша ұзақ мерзімді активтерді ағымдағы жөндеуге есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
119 "Байланыс қызметтері" (7080 шоты) жолы бойынша байланыс қызметтері бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
120 "Активтер амортизациясы" (7110 шоты) жолы бойынша ұзақ мерзімді активтердің амортизациясы бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
121 "Активтердің құнсыздануы" (7440 шоты) жолы бойынша активтердің құнсыздануы бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
122 "Өзге де операциялық шығыстар" (7050, 7120 және 7140 шоттары) жолы бойынша мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне ақшалай төлемдер түріндегі жеке тұлғаларға трансферттер бойынша, сақтандыру төлемдері бойынша, ұзақ мерзімді активтерді сатудан түскен кірістерді бюджетке беру, ақылы қызметтерден бюджетке сметадан тыс түсімдер мен басқа операциялық шығыстар бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
123 "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар" (7150 шоты) жолы бойынша Қазақстан Республикасының міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы заңнамасына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар мен жарналар бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
130 "Бюджеттік төлемдер бойынша шығыстар" жолы бойынша 131, 132, 133, 134, 135, 136 және 136-1-жолдардың сомасы көрсетіледі.
131 "Зейнетақылар мен жәрдемақылар" (7220 шоты) жолы бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы төленген зейнетақылар мен жәрдемақылар бойынша есептелген шығыстар сомасы көрсетіледі.
132 "Субсидиялар" (7230 шоты) жолы бойынша жеке және заңды тұлғаларға төленген субсидиялар бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.
133 "Нысаналы трансферттер" (7210 шоты) жолы бойынша нысаналы трансферттер бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.
134 "Жалпы сипаттағы трансферттер" (7240 шоты) жолы бойынша жалпы сипаттағы трансферттер бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.
135 "Жеке тұлғаларға трансферттер" (7210 шоты) жолы бойынша мемлекеттік мекеменің қызметкерлері болып табылмайтын жеке тұлғаларға трансферттер бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
136 "Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер" (7250 шоты) жолы бойынша Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнамасына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілген трансферттер бойынша бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган шығыстарының сомасы көрсетіледі.

По строке 136-1 "Прочие трансферты" (счет 7270) показывается сумма начисленных расходов по трансфертам Фонду социального медицинского страхования и в Национальный фонд Республики Казахстан.
По строке 137 "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" (счет 7260) показывается сумма расходов по уменьшению налоговых и неналоговых поступлений в бюджет, возникающих при корректировке ранее начисленных доходов по расчетам с плательщиками и по распределяемым таможенным пошлинам перед государствами-членами Евразийского Экономического Союза.
По строке 140 "Расходы по управлению активами" показывается сумма строк 141 и 142.
По строке 141 "Вознаграждения" (счет 7310) показываются расходы по начисленным вознаграждениям по займам, полученным (векселям, облигациям), по проектам государственно-частного партнерства и финансовой аренде.
По строке 142 "Прочие расходы по управлению активами" (счет 7320 и 7330) показывается сумма начисленных расходов по проектам государственно-частного партнерства и расходов от управления активами, не отраженных в других статьях отчета.
По строке 150 "Прочие расходы" (счета 7450, 7460 и 7490) показываются расходы по созданию резерва по сомнительным долгам, начисленные расходы по фонду компенсации потерпевшим, фонду поддержки инфраструктуры образования, расходы по фондам и прочие расходы.
По строке 151 "Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов" (счет 7470) показывается сумма проведенных расходов с КСН соответствующего бюджета, за минусом перечисленных на бюджетное кредитование и погашение займов.";
пункт 80 изложить в следующей редакции:
"80. По статьям "Отчета о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования (прямой метод)" (форма ФО-3) представляется информация по поступлениям и выбытиям денежных средств, по видам деятельности за отчетный период:
информация о поступлении денег и проведенных выплатах по Фонду компенсации потерпевшим;
информация о поступлении денег и проведенных выплатах по Фонду поддержки инфраструктуры образования;
информация о движении денег по прочим счетам, согласно таблице 24 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".".
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;

136-1 "Өзге де трансферттер" (7270 шоты) жолы бойынша Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына берілетін трансферттер бойынша есептелген шығыстар сомасы көрсетіледі.
137 "Бюджетке түсімдерді азайту бойынша шығыстар" (7260 шоты) жолы бойынша бұрын төлеушілермен есеп айырысулар бойынша және Еуразиялық Экономикалық Одаққа мүше мемлекеттер алдында бөлінетін кеден баждары бойынша есептелген кірістерді түзету кезінде туындайтын бюджетке салықтық және салықтық емес түсімдердің азаюы бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.
140 "Активтерді басқару бойынша шығыстар" жолы бойынша 141 және 142 жолдарының сомасы көрсетіледі.
141 "Сыйақылар" (7310 шоты) жолы бойынша алынған қарыздар (веклельдер, облигациялар), мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары мен қаржылық жалдау бойынша есептелген сыйақылар бойынша шығыстар көрсетіледі.
142 "Активтерді басқару бойынша өзге шығыстар" (7320 және 7330 шоты) жолы бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша есептелген шығыстардың және есептің басқа баптарында көрсетілмеген активтерді басқарудан шығыстардың сомасы көрсетіледі.
150 "Өзге шығыстар" (7450, 7460 және 7490 шоттары) жолы бойынша күмәнді борыштар бойынша резерв құру бойынша, Жәбірленушілерге өтемақы қоры, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қоры бойынша шығыстарды есептеу бойынша шығыстар, қорлардың шығыстары және өзге де шығыстар көрсетіледі.
151 "Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ бойынша шығыстары" (7470 шоты) жолы бойынша бюджеттік кредит беру мен қарыздарды өтеуге аударылғанды шегерумен, тиісті бюджеттің ҚБШ-сынан жүргізілген шығыстардың сомасы көрсетіледі.";
80 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"80. "Қаржыландыру көздері бойынша мемлекеттік мекеменің есеп шоттарындағы ақша қозғалысы туралы есеп (тікелей әдіс)" (ФО-3 нысаны) баптарына сәйкес, есепті кезеңдегі қызмет түрлері бойынша ақшалай қаражаттардың түсімдері мен шығыстары туралы ақпарат ұсынылады:
Жәбірленушілерге өтемақы қоры бойынша төленген ақша мен төлемдер туралы ақпарат;
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қоры бойынша түскен ақша мен жүргізілген төлемдер туралы ақпарат;
басқа шоттардағы ақша қозғалысы туралы, ФО-5 нысаны 24-кестесіне сәйкес "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" туралы ақпарат.".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 29 июня 2023 года № 717
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Бухгалтерский баланс отчетный период на "___" ________ 20__ года
Индекс: форма ФО-1
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Круг лиц, представляющих:
____________________________________________________________________
(государственное учреждение, аппараты акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов)
Куда представляется:
____________________________________________________________________
(администратору бюджетных программ, уполномоченному органу
по исполнению бюджета)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой
отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Активы
Код строки
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
1
2
3
4
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 29 маусымдағы
№ 717 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Бухгалтерлік баланс 20___жылғы "___" ___________ есепті кезең
Индексі: ҚЕ-1 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік мәліметтер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www. mіnfіn.gov.kz
Білдіретін тұлғалар тобы:
____________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеме, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар,
кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары)
Қайда ұсынылады:
____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне, бюджетті
атқару жөніндегі уәкілетті органға)
Ұсыну мерзімі:
осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Активтер
Жол коды
Есепті кезеңнің басында
Есепті кезеңнің соңында
1
2
3
4
І. Қысқа мерзімді активтер
Ақшалай қаражат және олардың баламалары

640
Задолженность учащихся и студентов за невозвращенные материальные ценности
650
Переходящие спортивные призы и кубки
660
Путевки
670
Учебные предметы военной техники
680
Активы культурного наследия
690
Имущество, обращенное (поступившее) в собственность государства
700
Задолженность служащих по обучению
710
Руководитель или лицо, замещающее его
____________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
____________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____ года
Примечание:
пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно пунктам 24, 25,
26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 и 38 Правил составления и представления
финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 29 июня 2023 года № 717
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Отчет о результатах финансовой деятельности за период, заканчивающийся "___" ________ 20__ года
Индекс: форма ФО-2
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Круг лиц, представляющих:
____________________________________________________________________
(государственное учреждение, аппараты акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов)
Куда представляется:
____________________________________________________________________
(администратору бюджетных программ, уполномоченному органу
по исполнению бюджета)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой
отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Отчетный период
Прошлый период
1
2
3
4
Доходы от необменных операций, в том числе:

640
Қайтарылмаған материалдық құндылықтар үшін оқушылар мен студенттердің берешегі
650
Өтпелі спорттық жүлделер мен кубоктар
660
Жолдамалар
670
Әскери техниканың оқулық құралдары
680
Мәдени мұра активтері
690
Мемлекеттік меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік
700
Қызметкерледің оқыту қарызы
710
Басшы немесе оны алмастыратын тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшені басқаратын тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орыны _____ жылғы "___" ______________
Ескертпе: нысандарды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 және 38-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 29 маусымдағы
№ 717 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қаржылық қызмет нәтижелері туралы есеп аяқталатын 20___ жылғы "___" ___________ кезең үшін
Индексі: ҚЕ-2 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік мәліметтер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www. mіnfіn.gov.kz
Білдіретін тұлғалар тобы:
____________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеме, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар,
кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары)
Қайда ұсынылады:
____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органға)
Ұсыну мерзімі:
осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Есепті кезең
Өткен кезең
1
2
3
4
Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер, оның ішінде:

150
Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов
151
Расходы, всего (сумма строк 110, 130, 137, 140, 150, 151)
200
Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемым по методу долевого участия
210
Выбытие долгосрочных активов
220
Курсовая разница
230
Прочие
240
Финансовый результат отчетного периода (строка 100 минус строка 200 +/-210, 220, 230, 240)
300
Руководитель или лицо, замещающее его
____________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
____________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
"___" _______________ ____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно
пунктам 39, 40, 41 и 42 Правил составления и представления финансовой отчетности,
утвержденных настоящим приказом.
Приложение 3 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 29 июня 2023 года № 717
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Отчет о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования (прямой метод) за период, заканчивающийся "___" ________ 20__ года
Индекс: форма ФО-3
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Круг лиц, представляющих:
____________________________________________________________________
(государственное учреждение, аппараты акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов)
Куда представляется:
____________________________________________________________________
(администратору бюджетных программ, уполномоченному органу
по исполнению бюджета)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой
отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Отчетный период
Прошлый период
1
2
3
4
I. Движение денежных средств от операционной деятельности

150
Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ бойынша шығыстар
151
Шығыстар, барлығы (110, 130, 137, 140, 150, 151-жолдардың сомасы)
200
Үлестік қатысу әдісі бойынша ескерілетін инвестициялар бойынша таза табыс немесе шығындар үлесі
210
Ұзақ мерзімді активтердің шығуы
220
Бағамдық айырма
230
Өзгелер
240
Есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі (100-жол алу 200 +/- 210, 220, 230, 240-жолдар)
300
Басшы немесе оны алмастыратын тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшені басқаратын тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орыны _____ жылғы "___" ______________
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 39, 40, 41 және 42-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 29 маусымдағы
№ 717 Бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қаржыландыру көздері бойынша (тікелей әдіс) мемлекеттік мекемелердің шоттарындағы ақша қозғалысы туралы есеп аяқталатын 20___жылғы "___" ___________ кезең үшін
Индексі: ҚЕ-3 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік мәліметтер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www. mіnfіn.gov.kz
Білдіретін тұлғалар тобы:
____________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеме, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар,
кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары)
Қайда ұсынылады:
____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органға)
Ұсыну мерзімі:
осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол
коды
Есепті
кезең
Өткен
кезең
1
2
3
4
І. Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы

Выбытие денежных средств, всего (сумма строк 710, 720)
800
Погашение займов
710
Прочие
720
Чистая сумма денежных средств от финансовой деятельности (строка 700 – строка 800)
900
Увеличение +/- уменьшение денежных средств (строка 300 +/- строка 600 +/- строка 900)
910
Чистая курсовая разница
911
Денежные средства на начало периода
920
Денежные средства на конец периода
930
Руководитель или лицо, замещающее его
____________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
____________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
"___" _______________ ____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно
пунктам 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 и 60 Правил
составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 4 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 29 июня 2023 года № 717
Приложение 4 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Отчет об изменениях чистых активов/капитала за период, заканчивающийся "___" ________ 20__ года
Индекс: форма ФО-4
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Круг лиц, представляющих:
____________________________________________________________________
(государственное учреждение, аппараты акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов)
Куда представляется:
____________________________________________________________________
(администратору бюджетных программ, уполномоченному органу
по исполнению бюджета)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой
отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Финансирование капитальных вложений
Резервы
Накопленный финансовый результат
Всего чистые активы/ капитал
1
2
3
4
5
6
Сальдо на начало отчетного периода

Ақша қаражатының шығуы, барлығы (710, 720-жолдар сомасы)
800
Қарыздарды өтеу
710
Өзгелер
720
Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы (700-жол - 800-жол)
900
Ақша қаражатының ұлғаюы +/- азаюы (300-жол +/- 600-жол +/- 900-жол)
910
Таза бағамдық айырма
911
Кезеңнің басындағы ақша қаражаты
920
Кезеңнің соңындағы ақша қаражаты
930
Басшы немесе оны алмастыратын тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшені басқаратын тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орыны _____ жылғы "___" ______________
Ескертпе: нысандарды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 және 60-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 29 маусымдағы
№ 717 Бұйрыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есеп 20__ жылғы "___" _____________ аяқталатын кезең үшін
Индексі: ҚЕ-4 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік мәліметтер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www. mіnfіn.gov.kz
Білдіретін тұлғалар тобы:
____________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеме, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар,
кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары)
Қайда ұсынылады:
____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органға)
Ұсыну мерзімі:
осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілікті жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Күрделі салымдарды қаржыландыру
Резервтер
Жинақталған қаржылық нәтиже
Таза активтердің / капиталдың барлығы
1
2
3
4
5
6
Есепті кезеңнің басындағы сальдо

103
х
х
Уменьшение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи
104
х
Прочие резервы
105
х
Разницы обменных курсов по пересчету зарубежной деятельности
106
х
Увеличение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала
107
х
х
Уменьшение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала
108
х
х
Финансовый результат за прошлый период
110
х
х
Сальдо на конец прошлого периода (строки 090 +/- 100 +/- 120)
120
Руководитель или лицо, замещающее его
____________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
____________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
"___" _______________ ____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно
пунктам 61, 62, 63, 64, 65, 66, 69, 70, 71, 72, 73, 74 и 77 Правил составления
и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 5 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 29 июня 2023 года № 717
Приложение 5 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Пояснительная записка к финансовой отчетности за период, заканчивающийся "___" ________ 20__ года
Индекс: форма ФО-5
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Круг лиц, представляющих:
____________________________________________________________________
(государственное учреждение, аппараты акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов)
Куда представляется: __________________________________________________
(администратору бюджетных программ, уполномоченному органу
по исполнению бюджета)
Срок представления: __________________________________________________
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой
отчетности, утвержденных настоящим приказом.

103
х
х
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің азаюы
104
х
Өзге резервтер
105
х
Шетелдік қызметті қайта есептеу бойынша айырбас бағамдардың айырмалары
106
х
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың ұлғаюы
107
х
х
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың азаюы
108
х
х
Өткен кезеңдегі қаржылық нәтиже
110
х
х
Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо (090+/-100+/-120-жолдары)
120
Басшы немесе оны алмастыратын тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшені басқаратын тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орыны _____ жылғы "___" ______________
Ескертпе: нысандарды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілікті жасау мен ұсыну қағидаларының 61, 62, 63, 64, 65, 66, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 және 77-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 29 маусымдағы
№ 717 Бұйрыққа
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба 20__жылғы "___" _____________ аяқталатын кезең үшін
Индексі: ҚЕ-5 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік мәліметтер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www. mіnfіn.gov.kz
Білдіретін тұлғалар тобы:
____________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеме, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар,
кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары)
Қайда ұсынылады:
____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органға)
Ұсыну мерзімі: ________________________________
мемлекеттік мекемелер үшін осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілікті жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.

010
Поступило всего, в том числе
020
от операционной деятельности
021
от инвестиционной деятельности
022
х
х
х
х
х
х
Выбыло всего, в том числе
030
от операционной деятельности
031
от инвестиционной деятельности
032
Остаток на конец отчетного периода
040
Примечание: *денежные средства, поступившие не из республиканского (соответствующего местного) бюджета
Руководитель или лицо, замещающее его
____________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
____________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
"___" _______________ ____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно
пунктам 78, 79 и 80 Правил составления и представления финансовой отчетности,
утвержденных настоящим приказом.
Приложение 6 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 29 июня 2023 года № 717
Приложение 6 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Бухгалтерский баланс при реорганизации отчетный период на "___" ________20__ года
Индекс: форма ФО-6
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Круг лиц, представляющих:
__________________________________________________________________
(государственное учреждение, аппараты акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов)
Куда представляется:
___________________________________________________________________
(администратору бюджетных программ, уполномоченному органу
по исполнению бюджета)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой
отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Активы
Код строки
На начало года
На дату реорганизации
1
2
3
4
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

010
Түскені барлығы, оның ішінде
020
операциялық қызметтен
021
инвестициялық қызметтен
022
х
х
х
х
х
х
Шыққаны барлығы, оның ішінде
030
операциялық қызметтен
031
инвестициялық қызметтен
032
Есепті кезеңнің соңындағы қалдық
040
Ескертпе: * республикалық (тиісті жергілікті) бюджеттен алынбаған ақша қаражаты
Басшы немесе оны алмастыратын тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшені басқаратын тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орыны _____ жылғы "___" ______________
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 78, 79 және 80-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 29 маусымдағы
№ 717 Бұйрыққа
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайта ұйымдастыру кезіндегі бухгалтерлік баланс 20___жылғы "___" ___________ есепті кезең
Индексі: ҚЕ-6 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік мәліметтер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www. mіnfіn.gov.kz
Білдіретін тұлғалар тобы:
____________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеме, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар,
кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары)
Қайда ұсынылады:
____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органға)
Ұсыну мерзімі: осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі: _________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Активтер
Жол коды
Есепті кезеңнің басында
Қайта ұйымдас тырылу күніне
1
2
3
4
І. Қысқа мерзімді активтер
Ақшалай қаражат және олардың баламалары