О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом и участниками рынка ценных бумаг
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 42. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2023 года № 33060
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15863) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) перечень отчетности единого накопительного пенсионного фонда согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форму отчета о стоимости пенсионных активов согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форму отчета о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) форму отчета о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении, согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) форму отчета об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) форму отчета об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя)) согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) форму отчета о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) форму отчета об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) форму отчета о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов, согласно приложению 9 к настоящему постановлению;

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының және бағалы қағаздар нарығы қатысушыларының есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2023 жылғы 29 маусымдағы № 42 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 12 шiлдеде № 33060 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15863 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесі;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес зейнетақы активтерінің құны туралы есептің нысаны;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есептің нысаны;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есептің нысаны;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есептің нысаны;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есептің нысаны;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есептің нысаны;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есептің нысаны; 9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есептің нысаны;

10) форму отчета об операциях "обратное репо" и репо, совершенных за счет собственных активов, согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) форму отчета о вкладах, деньгах и эквивалентах денежных средств, размещенных за счет собственных активов, согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) форму отчета об инвестициях в капитал других юридических лиц согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) форму отчета о совершенных сделках по инвестированию собственных активов согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) форму отчета по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов, согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
15) форму отчета о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
16) форму отчета о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
17) форму отчета об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по собственным активам единого накопительного пенсионного фонда), согласно приложению 17 к настоящему постановлению;
18) форму отчета об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по пенсионным активам единого накопительного пенсионного фонда), согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
19) Правила представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом согласно приложению 19 к настоящему постановлению.
2. Единый накопительный пенсионный фонд представляет в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате:
1) ежемесячно:
отчетность, предусмотренную подпунктами 2) и 4) пункта 1 настоящего постановления, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, в случае наличия у единого накопительного пенсионного фонда пенсионных активов, переданных во внешнее управление, – не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
отчетность, предусмотренную подпунктами 3), 5), 6), 7), 9), 10), 11), 12), 13), 15) и 16) пункта 1 настоящего постановления, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
2) ежеквартально:
отчетность, предусмотренную подпунктами 8) и 14) пункта 1 настоящего постановления, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;

10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес меншікті активтер есебінен жасалған "кері репо" және репо операциялары туралы есептің нысаны;
11) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар, ақша және ақшалай қаражаттың баламалары туралы есептің нысаны;
12) осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есептің нысаны;
13) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есептің нысаны;
14) осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есептің нысаны;
15) осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есептің нысаны;
16) осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есептің нысаны;
17) осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есептің нысаны;
18) осы қаулыға 18-қосымшаға сәйкес экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есептің нысаны;
19) осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта:
1) ай сайын:
осы қаулының 1-тармағының 2) және 4) тармақшаларында көзделген есептілікті есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының сыртқы басқаруға берілген зейнетақы активтері болған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей;
осы қаулының 1-тармағының 3), 5), 6), 7), 9), 10), 11), 12), 13), 15) және 16) тармақшаларында көзделген есептілікті – есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) тоқсан сайын:
осы қаулының 1-тармағының 8) және 14) тармақшаларында көзделген есептілікті – есепті тоқсаннан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей;

отчетность, предусмотренную подпунктами 17) и 18) пункта 1 настоящего постановления, не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
приложение 9 изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
приложение 13 изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
приложение 13-1 изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
приложение 15 изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
приложение 16 изложить в редакции согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
приложение 17 изложить в редакции согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
приложение 18 изложить в редакции согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
приложение 19 изложить в редакции согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
приложение 20 изложить в редакции согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
приложение 20-1 изложить в редакции согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
приложение 20-2 изложить в редакции согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 18 в редакции согласно приложению 17 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 19 в редакции согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
приложение 21 изложить в редакции согласно приложению 19 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 211 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности лицензиатами, осуществляющими деятельность на рынке ценных бумаг, единым оператором и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19672) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в пункте 1:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:

осы қаулының 1-тармағының 17) және 18) тармақшаларында көзделген есептілікті есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей ұсынады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.";
1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
13-қосымша осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
13-1-қосымша осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
15-қосымша осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
16-қосымша осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
17-қосымша осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
18-қосымша осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
19-қосымша осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
20-қосымша осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
20-1-қосымша осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
20-2-қосымша осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес редакцияда 18-қосымшамен толықтырылсын;
осы қаулыға 18-қосымшаға сәйкес редакцияда 19-қосымшамен толықтырылсын;
21-қосымша осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын лицензиаттар, бірыңғай оператор есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 211 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19672 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"3) форму отчета об операциях "обратное репо" и репо, совершенных за счет собственных активов, согласно приложению 3 к настоящему постановлению;";
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
"13) форму отчета об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов согласно приложению 13 к настоящему постановлению;";
подпункт 34) изложить в следующей редакции:
"34) форму отчета о заявках на покупку (продажу) ценных бумаг согласно приложению 34 к настоящему постановлению;";
подпункт 38) изложить в следующей редакции:
"38) форму отчета о заявках на покупку (продажу) производных финансовых инструментов согласно приложению 38 к настоящему постановлению;";
подпункт 40) изложить в следующей редакции:
"40) форму отчета о заявках на покупку (продажу) иностранных валют согласно приложению 40 к настоящему постановлению;";
подпункты 42) и 43) исключить;
подпункты 52), 53) и 54) исключить;
подпункты 56) и 57) изложить в следующей редакции:
"56) форму отчета об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по собственным активам добровольного накопительного пенсионного фонда), согласно приложению 56 к настоящему постановлению;
57) форму отчета об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по пенсионным активам добровольного накопительного пенсионного фонда), согласно приложению 57 к настоящему постановлению;";
подпункт 58) исключить;
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Организации, осуществляющие деятельность по управлению инвестиционным портфелем (далее – управляющий инвестиционным портфелем), брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг (далее – брокеры и (или) дилеры) представляют в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) в электронном формате, ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность в соответствии с приложениями 2, 3, 4 и 5 к настоящему постановлению.
В дополнение к отчетности, предусмотренной частью первой настоящего пункта, управляющий инвестиционным портфелем представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность в соответствии с приложениями 6, 7, 8, 9, 10, 15, 16, 17, 18 и 26 к настоящему постановлению.
Управляющий инвестиционным портфелем с правом привлечения добровольных пенсионных взносов (далее – добровольный накопительный пенсионный фонд) дополнительно представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность в соответствии с приложениями 11, 12, 13, 14 и 27-2 к настоящему постановлению.

"3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес меншікті активтер есебінен жасалған "кері репо" және репо операциялары туралы есептің нысаны;";
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"13) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес зейнетақы жинақтарының көлемі және ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы есептің нысаны;";
34) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"34) осы қаулыға 34-қосымшаға сәйкес бағалы қағаздарды сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есептің нысаны;";
38) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"38) осы қаулыға 38-қосымшаға сәйкес туынды қаржы құралдарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есептің нысаны;";
40) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"40) осы қаулыға 40-қосымшаға сәйкес шетел валюталарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есептің нысаны;";
42) және 43) тармақшалар алып тасталсын;
52), 53) және 54) тармақшалар алып тасталсын;
56) және 57) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"56) осы қаулыға 56-қосымшаға сәйкес экономика секторлары бойынша (ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есептің нысаны;
57) осы қаулыға 57-қосымшаға сәйкес экономика секторлары бойынша (ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есептің нысаны;";
58) тармақша алып тасталсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Инвестициялық портфельді басқару қызметін (бұдан әрі – инвестициялық портфельді басқарушы), бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті (бұдан әрі – брокерлер және (немесе) дилерлер) жүзеге асыратын ұйымдар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) осы қаулыға 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын ұсынады.
Инвестициялық портфельді басқарушы осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген есептілікке қосымша Ұлттық Банкке осы қаулыға 6, 7, 8, 9, 10, 15, 16, 17, 18 және 26-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын ұсынады.
Ерікті зейнетақы жарналарын тарту құқығымен инвестициялық портфельді басқарушы (бұдан әрі – ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры) Ұлттық Банкке осы қаулыға 11, 12, 13, 14 және 27-2-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын қосымша ұсынады.

Управляющий инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы, (далее – доверительный управляющий) дополнительно представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность в соответствии с приложениями 11, 12, 27, 27-1 и 27-3 к настоящему постановлению.
В случае управления добровольным накопительным пенсионным фондом пенсионными активами единого накопительного пенсионного фонда в соответствии с договором на инвестиционное управление активами, заключенным с Национальным Банком, добровольный накопительный пенсионный фонд представляет отчетность в соответствии с приложениями 11, 12, 13 и 14 к настоящему постановлению раздельно по активам единого накопительного пенсионного фонда и пенсионным активам, находящимся в управлении.
Добровольный накопительный пенсионный фонд представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежеквартально, не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом, отчетность в соответствии с приложениями 56 и 57 к настоящему постановлению.
В дополнение к отчетности, предусмотренной частью первой настоящего пункта, брокеры и (или) дилеры представляют в Национальный Банк в электронном формате, ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность в соответствии с приложениями 6, 19 и 26 к настоящему постановлению.
Брокеры и (или) дилеры дополнительно представляют в Национальный Банк в электронном формате, ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом, отчетность в соответствии с приложениями 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящему постановлению.
Единый оператор представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом, отчетность в соответствии с приложениями 24 и 25 к настоящему постановлению.
Кастодиан представляет в Национальный Банк в электронном формате ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом, отчетность в соответствии с приложениями 24, 25, 28 и 29 к настоящему постановлению.
Кастодиан добровольного накопительного пенсионного фонда, кастодиан, осуществляющий хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, дополнительно представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность в соответствии с приложениями 30, 31, 32 и 33 к настоящему постановлению.

Сенімгерлік басқаруға зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушы (бұдан әрі – сенімгерлік басқарушы) Ұлттық Банкке осы қаулыға 11, 12, 27, 27-1 және 27-3 -қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын қосымша ұсынады.
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры Ұлттық Банкпен жасалған активтерді инвестициялық басқару шартына сәйкес бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерін басқарған жағдайда, ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры осы қаулыға 11, 12, 13 және 14-қосымшаларға сәйкес есептілікті бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының активтері және басқарудағы зейнетақы активтері бойынша жеке-жеке ұсынады.
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры Ұлттық Банкке осы қаулыға 56 және 57-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей тоқсан сайын ұсынады.
Брокерлер және (немесе) дилерлер осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген есептілікке қосымша Ұлттық Банкке осы қаулыға 6, 19 және 26-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын ұсынады.
Брокерлер және (немесе) дилерлер Ұлттық Банкке осы қаулыға 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей тоқсан сайын қосымша ұсынады.
Бірыңғай оператор Ұлттық Банкке осы қаулыға 24 және 25-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей тоқсан сайын ұсынады.
Кастодиан Ұлттық Банкке осы қаулыға 24, 25, 28 және 29-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей тоқсан сайын ұсынады.
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан Ұлттық Банкке осы қаулыға 30, 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын қосымша ұсынады.

Организатор торгов представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежедневно, до конца следующего рабочего дня, отчетность в соответствии с приложениями 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 и 41 к настоящему постановлению.
Организатор торгов представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность в соответствии с приложениями 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 и 51 к настоящему постановлению.
Клиринговая организация представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежедневно, до конца следующего рабочего дня, отчетность в соответствии с приложением 55 к настоящему постановлению.
Добровольный накопительный пенсионный фонд, обладающий лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности, не представляет в Национальный Банк отчетность в соответствии с приложениями 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящему постановлению.
Банки второго уровня, филиалы банка-нерезидента Республики Казахстан и Национальный оператор почты, обладающие лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, не представляют в Национальный Банк отчетность в соответствии с приложениями 2, 3, 4, 5, 6 и 26 к настоящему постановлению.
Брокеры и (или) дилеры без права ведения счетов клиентов не представляют в Национальный Банк отчетность в соответствии с приложениями 24 и 25 к настоящему постановлению.
Управляющий инвестиционным портфелем, обладающий лицензией на занятие брокерской и (или) дилерской деятельностью на рынке ценных бумаг, не представляет в Национальный Банк отчетность в соответствии с таблицей 1 приложения 16 к настоящему постановлению.
Страховые (перестраховочные) организации, имеющие лицензию на осуществление деятельности по управлению инвестиционным портфелем, не представляют в Национальный Банк отчетность в соответствии с настоящим постановлением.
Золотовалютные активы Национального Банка и активы Национального фонда Республики Казахстан, переданные в доверительное управление, не указываются управляющим инвестиционным портфелем при заполнении форм, установленных приложениями 7, 8, 9, 10, 15, 16, 17 и 18 к настоящему постановлению.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 20 к настоящему постановлению;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 21 к настоящему постановлению;
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 22 к настоящему постановлению;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 23 к настоящему постановлению;

Сауда-саттықты ұйымдастырушы Ұлттық Банкке осы қаулыға 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 және 41-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта келесі жұмыс күнінің соңына дейін күн сайын ұсынады.
Сауда-саттықты ұйымдастырушы Ұлттық Банкке осы қаулыға 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 және 51-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын ұсынады.
Клиринг ұйымы Ұлттық Банкке осы қаулыға 55-қосымшаға сәйкес есептілікті электрондық форматта келесі жұмыс күнінің соңына дейін күн сайын ұсынады.
Брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыру лицензиясы бар ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры Ұлттық Банкке осы қаулыға 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес есептілікті ұсынбайды.
Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыру лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалдары және Ұлттық пошта операторы Ұлттық Банкке осы қаулыға 2, 3, 4, 5, 6 және 26-қосымшаларға сәйкес есептілікті ұсынбайды.
Клиенттердің шоттарын жүргізу құқығы жоқ брокерлер және (немесе) дилерлер Ұлттық Банкке осы қаулыға 24 және 25-қосымшаларға сәйкес есептілікті ұсынбайды.
Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметпен айналысуға лицензиясы бар инвестициялық портфельді басқарушы Ұлттық Банкке осы қаулыға 16-қосымшаның 1-кестесіне сәйкес есептілікті ұсынбайды.
Инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Ұлттық Банкке осы қаулыға сәйкес есептілікті ұсынбайды.
Инвестициялық портфельді басқарушы Ұлттық Банктің алтынвалюта активтерін және сенімгерлік басқаруға берілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін осы қаулыға 7, 8, 9, 10, 15, 16, 17 және 18-қосымшаларда белгіленген нысандарды толтыру кезінде көрсетпейді.";
1-қосымша осы қаулыға 20-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы қаулыға 21-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы қаулыға 22-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы қаулыға 23-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

1) совместно с Юридическим департаментом (Касенов А.С.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Баймагамбетова А.М.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзаца двадцать первого пункта 1 настоящего постановления, который вводится в действие с 1 января 2024 года.
Приостановить до 1 января 2024 года действие абзаца двадцать восьмого пункта 1 настоящего постановления, установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции:
"отчетность, предусмотренную подпунктами 3), 5), 6), 7), 9), 10), 11), 12), 13) и 15) пункта 1 настоящего постановления, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;".
Председатель
Национального Банка Казахстана
Г. Пирматов
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
Приложение 1 к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 29 июня 2023 года № 42
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Перечень отчетности единого накопительного пенсионного фонда
Отчетность единого накопительного пенсионного фонда включает в себя:
1) отчет о стоимости пенсионных активов;
2) отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов;
3) отчет о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении;
4) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей);
5) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя));
6) отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам;

1) Заң департаментімен (А.С. Касенов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары А.М. Баймағамбетовке жүктелсін.
5. Осы қаулы 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулының 1-тармағының жиырма бірінші абзацын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Осы қаулының 1-тармағының жиырма сегізінші абзацының қолданысы осы абзац тоқтата тұру кезеңінде мынадай редакцияда қолданылады деп белгілей отырып 2024 жылғы 1 қаңтарға дейін тоқтатыла тұрсын:
"осы қаулының 1-тармағының 3), 5), 6), 7), 9), 10), 11), 12), 13) және 15) тармақшаларында көзделген есептілікті есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей;".
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
Г. Пирматов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2023 жылғы 29 маусымдағы
№ 42 Қаулыға
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
1-қосымша
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесі
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілігіне мыналар кіреді:
1) зейнетақы активтерінің құны туралы есеп;
2) зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп;
3) сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есеп;
4) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп;
5) Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп;
6) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есеп;

7) отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан;
8) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов;
9) отчет об операциях "обратное репо" и репо, совершенных за счет собственных активов;
10) отчет о вкладах, деньгах и эквивалентах денежных средств, размещенных за счет собственных активов;
11) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц;
12) отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов;
13) отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов;
14) отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов;
15) отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств;
16) отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по собственным активам единого накопительного пенсионного фонда);
17) отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по пенсионным активам единого накопительного пенсионного фонда).
Приложение 2 к постановлению
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о стоимости пенсионных активов
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_PA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем,
в случае наличия пенсионных активов, переданных во внешнее управление,
не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Стоимость пенсионных активов
Пенсионные активы, сформированные за счет ______________________
(в тенге)
Показатель
дата
дата
1
2
3
1.
Остаток на инвестиционных счетах на начало дня, в том числе:
1.1.
в тенге
1.2.
в иностранных валютах
2.
Поступило денег на инвестиционные счета на конец дня, в том числе:
2.1.
в тенге
2.2.
в иностранных валютах
3.
Выбыло денег с инвестиционных счетов на конец дня, в том числе:
3.1.
в тенге
3.2.
в иностранных валютах
4.

7) Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есеп;
8) меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
9) меншікті активтер есебінен жасалған "кері репо" және репо операциялары туралы есеп;
10) меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар, ақша және ақшалай қаражаттың баламалары туралы есеп;
11) басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп;
12) меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп;
13) дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп;
14) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп;
15) шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп;
16) экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп;
17) экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп.
Қаулыға
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_PA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, сыртқы басқаруға берілген зейнетақы активтері болған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Зейнетақы активтерінің құны
______________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
(теңгемен)
Көрсеткіш
күні
күні
1
2
3
1.
Инвестициялық шоттардағы күн басындағы қалдық, оның ішінде:
1.1.
теңгемен
1.2.
шетел валютасымен
2.
Инвестициялық шоттарға келіп түскен күн соңындағы ақша, оның ішінде:
2.1.
теңгемен
2.2.
шетел валютасымен
3.
Инвестициялық шоттардан шығарылған күн соңындағы ақша, оның ішінде:
3.1.
теңгемен
3.2.
шетел валютасымен
4.

19.2.
выплаты и переводы
19.3.
прочие
20.
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
21.
Остаток пенсионных обязательств на конец дня
22.
Остаток сумм на счетах резервных фондов на начало дня
23.
Остаток сумм на счетах резервных фондов на конец дня
24.
Итого обязательства по пенсионным активам и нераспределенная прибыль (непокрытый убыток) на конец дня ((15)+(17)+(20)+(21)+(23)):
25.
Итого стоимость "чистых" пенсионных активов на конец дня ((13)-(24))
Наименование ______________________________________
Адрес _____________________________________________
Телефон ___________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________
Исполнитель ___________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о стоимости
пенсионных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о стоимости пенсионных активов"
(индекс – 1-ENPF_PA, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о стоимости пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. С 1 января 2024 года Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов, и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".

19.2.
төлемдер мен аударымдар
19.3.
басқалар
20.
Бөлінбеген пайда (өтелмеген залал)
21.
Күн соңындағы зейнетақы міндеттемелерінің қалдығы
22.
Күн басындағы резервтік қорлар шоттарындағы сома қалдығы
23.
Күн соңындағы резервтік қорлар шоттарындағы сома қалдығы
24.
Күн соңындағы зейнетақы активтері бойынша міндеттемелердің жиынтығы және бөлінбеген пайда (өтелмеген залал) ((15)+(17)+(20)+(21)+(23)):
25.
Күн соңындағы "таза" зейнетақы активтері құнының жиынтығы ((13)-(24))
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Зейнетақы активтерінің құны
туралы есеп нысанына
қосымша
"Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_PA, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке-жеке ұсынылады.
"Есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.

6. Форма заполняется за каждый день отчетного месяца. Дата указывается в формате "дд.мм.гггг".
7. В строках 1.2., 2.2., 3.2., 4.2., 5.2., 6.2. и 7.2. отражаются суммы, эквивалентные тенге.
8. Сведения по строке 5 указываются в соответствии с данными Отчета о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении, согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
9. Активы, отраженные в строках 7.1. и 7.2. на конец отчетного периода раскрываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
10. При заполнении строки 9 указываются сведения по финансовым инструментам, которые оцениваются по фактическим затратам. Затраты, понесенные при совершении сделки (непосредственно связанные с приобретением финансовых инструментов), в том числе вознаграждения и комиссионные вознаграждения, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские расходы по переводу денег включаются в стоимость данных финансовых инструментов. В стоимость финансовых инструментов также включается вознаграждение, начисленное за период до момента приобретения (при наличии такового).
11. При заполнении строки 10 указываются сведения о реализованных или погашенных финансовых инструментах по фактической стоимости реализации или погашения.
12. Сведения по строке 11 указываются в соответствии с данными Отчета о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
13. При заполнении строки 12.5. резервы (провизии) отражаются на конец дня даты его формирования (восстановления).
14. При заполнении строк 12.6. и 12.7. сведения по полученным прочим доходам и понесенным прочим расходам, включенным в стоимость пенсионных активов на конец отчетного периода, раскрываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
15. В строке 13 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
16. В строках 14 и 16 указывается сумма комиссионного вознаграждения.
17. При заполнении строк 15 и 17 указывается остаток задолженности по комиссионному вознаграждению нарастающим итогом с учетом данных на конец отчетного периода.
18. В строках 18.2. и 19.2. указываются суммы переводов пенсионных накоплений в добровольные накопительные пенсионные фонды, в страховые организации, суммы, выплаченные получателям и другим лицам, суммы подоходного налога с пенсионных выплат по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам.
По обязательным пенсионным взносам работодателя указывается только сумма пенсионных выплат.

6. Нысан есепті айдың әр күніне толтырылады. Күні "күн. ай. жыл" форматында көрсетіледі.
7. 1.2., 2.2., 3.2., 4.2., 5.2., 6.2. және 7.2-жолдарында теңгеге балама сома көрсетіледі.
8. 5-жол бойынша мәліметтер осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есептің деректеріне сәйкес көрсетіледі.
9. 7.1. және 7.2-жолдарда көрсетілген есепті кезең соңындағы активтер ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде ашып көрсетіледі.
10. 9-жолды толтырған кезде нақты шығын бойынша бағаланатын қаржы құралдары бойынша мәліметтер көрсетіледі. Мәміле жасаған кезде болған шығын (тікелей қаржы құралдарын сатып алуға байланысты), оның ішінде агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақы мен комиссиялық сыйақы, қор биржаларының алымдары, сондай-ақ ақша аудару бойынша банктік шығыс осы қаржы құралдарының құнына қосылады. Сонымен қатар қаржы құралдарының құнына сатып алу сәтіне дейінгі кезеңге есептелген сыйақы (ол болған кезде) қосылады.
11. 10-жолды толтырған кезде сатылған немесе өтелген қаржы құралдары туралы мәліметтер нақты сату немесе өтеу құны бойынша көрсетіледі.
12. 11-жол бойынша мәліметтер осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есептің деректеріне сәйкес көрсетіледі.
13. 12.5-жолды толтырған кезде резервтер (провизиялар) оны қалыптастыру (қалпына келтіру) күнінің соңында көрсетіледі.
14. 12.6 және 12.7-жолдарды толтырған кезде есепті кезеңнің соңындағы зейнетақы активтерінің құнына енгізілген алынған басқа да кіріс пен келтірілген басқа да шығыс бойынша мәліметтер ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде ашып көрсетіледі.
15. 13-жолда бухгалтерлік есепте көрсетілген құн көрсетіледі.
16. 14 және 16-жолдарда комиссиялық сыйақы сомасы көрсетіледі.
17. 15 және 17-жолдарды толтырған кезде есепті кезең соңындағы деректерді ескере отырып, комиссиялық сыйақы бойынша берешектің қалдығы өсу қорытындысымен көрсетіледі.
18. 18.2 және 19.2-жолдарда ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларына, сақтандыру ұйымдарына зейнетақы жинақтары аударымдарының сомасы, алушыларға және басқа тұлғаларға төленген сома, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерінен табыс салығының сомасы көрсетіледі.
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерінің сомасы ғана көрсетіледі.

19. При заполнении строк 18.3. и 19.3. сведения по прочим обязательствам, включенным в стоимость пенсионных активов на конец отчетного периода, раскрываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
20. Строки 22 и 23 заполняются с 1 января 2024 года. В строках 22 и 23 указывается остаток суммы на счетах резервных фондов. Данные строки заполняются только при заполнении сведений по обязательным пенсионным взносам работодателя.
21. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 3 к постановлению
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_SPPA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов
Пенсионные активы, сформированные за счет ____________________________
Наименование доверительного управляющего
Наименование эмитента
Вид экономической деятельности
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
1
2
3
4
5
6
7
1.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
x
x
2.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

19. 18.3 және 19.3-жолдарды толтырған кезде есепті кезеңнің соңындағы зейнетақы активтерінің құнына енгізілген басқа да міндеттемелер бойынша мәліметтер ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде ашып көрсетіледі.
20. 22 және 23-жолдар 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап толтырылады. 22 және 23-жолдарда резервтік қорлар шоттарындағы соманың қалдығы көрсетіледі. Осы жолдар жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша мәліметтер толтырылған кезде ғана толтырылады.
21. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_SPPA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
1-кесте. Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
______________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
Сенімгерлік басқарушының атауы
Эмитенттің атауы
Экономикалық қызмет түрі
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
x
x
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

1.1.1
Итого:
2.
Условные обязательства по производным финансовым инструментам
2.1
2.1.1
Итого:
Наименование ______________________________________
Адрес _____________________________________________
Телефон ___________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________
Исполнитель ______________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция
по подписанию отчета
_______________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о структуре
инвестиционного портфеля
пенсионных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов"
(индекс – 1-ENPF_SPPA, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется единым накопительным пенсионным фондом ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. В Форму не включаются данные по финансовым инструментам, по которым прекращено признание. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. С 1 января 2024 года Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".
6. По Таблице 1:
1) в Форме указываются данные по ценным бумагам;
2) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;

1.1.1
Жиынтығы:
2.
Туынды қаржы құралдары бойынша шартты міндеттемелер
2.1
2.1.1
Жиынтығы:
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Зейнетақы активтерінің
инвестициялық портфелінің
құрылымы туралы
есеп нысанына
қосымша
"Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_SPPA, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысанға тану тоқтатылған қаржы құралдары бойынша деректер енгізілмейді. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке-жеке ұсынылады.
"Есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. 1-кесте бойынша:
1) Нысанда бағалы қағаздар жөніндегі деректер көрсетіледі;
2) 2-бағанда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруға зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;

3) в графе 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги;
4) в графе 4 вид экономической деятельности указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 03 "Общий классификатор видов экономической деятельности". Данная графа заполняется по негосударственным ценным бумагам эмитентов-резидентов Республики Казахстан;
5) в графе 6 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа;
6) в графе 7 указывается национальный идентификационный номер (НИН) или международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;
7) в графе 8 указывается количество приобретенных ценных бумаг;
8) в графах 9 и 11 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
9) в графе 10 по облигациям указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска;
10) в графах 12 и 13 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, полученное подтверждение по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)). В графе 13 указывается: по долговым ценным бумагам чистая цена в процентном отношении к номинальной стоимости, по долевым ценным бумагам – в абсолютном значении;
11) в графе 14 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете;
12) в графе 15 указывается дата погашения долговых ценных бумаг;
13) в графе 16 указывается покупная стоимость ценной бумаги, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам и (или) дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу и уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового);
14) в графе 17 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете;
15) в графе 20 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
16) в графе 21 указывается сумма дебиторской задолженности по ценным бумагам, подлежащим к оплате в срок, установленный проспектом выпуска;
17) в графе 22 указывается просроченная дебиторская задолженность по ценным бумагам, которая не оплачена в срок, предусмотренный проспектом выпуска;

3) 3-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда экономикалық қызмет түрі "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышы" ҚР ҰС 03 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі. Осы баған Қазақстан Республикасының резидент эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша толтырылады;
5) 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың типі көрсетіле отырып, оның түрі көрсетіледі;
6) 7-бағанда ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе бағалы қағаздың басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
7) 8-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;
8) 9 және 11-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
9) 10-бағанда облигациялар бойынша купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін, облигацияны шығару кезінде айқындалған құнының ақшалай мәні, сондай-ақ облигацияны өтеу кезінде оны ұстаушыға төленуге тиіс сома көрсетіледі. Сома шығарылым валютасында көрсетіледі;
10) 12 және 13-бағандарда мәміленің жасалғанын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдер жасау жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау) көрсетілген бағасы көрсетіледі. 13-бағанда: борыштық бағалы қағаздар бойынша номиналды құнына пайыздық қатынасындағы таза бағасы, үлестік бағалы қағаздар бойынша – абсолюттік мәнінде көрсетіледі;
11) 14-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күні көрсетіледі;
12) 15-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу күні көрсетіледі;
13) 16-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге және (немесе) дилерлерге төленген сыйақы мен комиссиялық ақыны, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ аударым бойынша банктік қызметтерді қоса алғанда, сатып алуға тікелей байланысты шығысты қосқандағы және сатып алушы сатушыға төлеген пайыздың (ондай бар болса) шамасына кемітілген бағалы қағаздың сатып алу құны көрсетіледі;
14) 17-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі;
15) 20-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
16) 21-бағанда шығарылым проспектісінде белгіленген мерзімде төленуге тиіс бағалы қағаздар бойынша дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
17) 22-бағанда шығарылым проспектісінде көзделген мерзімде төленбеген бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен дебиторлық берешек көрсетіледі;

18) в графе 23 указывается сумма резервов (провизий) по дебиторской и просроченной задолженности, отраженная в бухгалтерском учете;
19) в графе 24 указывается категория ценной бумаги "оцениваемая по справедливой стоимости", "оцениваемая по амортизированной стоимости";
20) при заполнении граф 25 и 26 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318 (далее – Постановление № 385). При отсутствии рейтинга в графах 25 и 26 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 25 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
21) в графах 27 и 28 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 27 и 28 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 27 отражается категория списка фондовой биржи на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
22) в графе 29 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы.
7. По Таблице 2:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) в графе 5 указывается вид ценной бумаги, приобретенной (размещенной) по операциям "обратное репо" (репо), с указанием ее типа;
3) в графе 6 указывается национальный идентификационный номер (НИН) или международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;
4) в графе 7 указывается количество приобретенных (размещенных) ценных бумаг по операциям "обратное репо" (репо);

18) 23-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген дебиторлық және мерзімі өткен берешек бойынша резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
19) 24-бағанда бағалы қағаздың "әділ құны бойынша бағаланатын", "амортизацияланған құны бойынша бағаланатын" санаты көрсетіледі;
20) 25 және 26-бағандарды толтырған кезде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (бұдан әрі – № 385 қаулы) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған жағдайда 25 және 26-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 25-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі рейтингі көрсетіледі;
21) 27 және 28-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 27 және 28-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары және Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 27-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі қор биржасы тізімінің санаты көрсетіледі;
22) 29-бағанда Нысанды ұсыну күніндегі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
7. 2-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруға зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 5-бағанда "кері репо" (репо) операциялары бойынша сатып алынған (орналастырылған) бағалы қағаздың типін көрсете отырып, түрі көрсетіледі;
3) 6-бағанда ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе бағалы қағаздың басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
4) 7-бағанда "кері репо" (репо) операциялары бойынша сатып алынған (орналастырылған) бағалы қағаздың саны көрсетіледі;

5) в графах 8 и 9 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
6) в графах 10 и 11 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратное репо" (репо). В случае оплаты приобретенной (размещенной) ценной бумаги в иностранной валюте заполняются графы 11 и 13 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графах 10 и 12, в случае оплаты приобретенной (размещенной) ценной бумаги в национальной валюте – тенге заполняются графы 10 и 12;
7) в графе 16 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
8. По Таблице 3:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) при заполнении граф 4 и 5 отражается рейтинг банка, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 Постановления № 385. В случае отсутствия рейтинга в графах 4 и 5 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан;
3) в графе 6 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
4) в графе 9 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при продлении вклада срок отражается с учетом продления;
5) в графах 10 и 11 дата и периодичность выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада;
6) в графах 14 и 15 указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в банке. В случае размещения пенсионных активов во вклад в иностранной валюте заполняется графа 15 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 14, в случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте – тенге заполняется графа 14;
7) в графе 16 указывается стоимость вкладов, отраженная в бухгалтерском учете;
8) в графе 20 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
9) в графе 21 указывается сумма дебиторской задолженности по вкладам;
10) в графе 22 указывается просроченная дебиторская задолженность по вкладам;
11) в графе 23 указывается сумма резервов (провизий) по дебиторской и просроченной задолженности, отраженная в бухгалтерском учете;
12) Таблица 3 заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.

5) 8 және 9-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
6) 10 және 11-бағандарда "кері репо" (репо) операциясының жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Сатып алынған (орналастырылған) бағалы қағазға шетел валютасында ақы төлеген жағдайда, бір мезгілде ұлттық валюта – теңгедегі баламасын 10 және 12-бағандарда көрсете отырып, 11 және 13-бағандар толтырылады, сатып алынған (орналастырылған) бағалы қағазға ұлттық валюта – теңгеде ақы төленген жағдайда 10 және 12-бағандар толтырылады;
7) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген құн көрсетіледі.
8. 3-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруға зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 4 және 5-бағандарды толтырған кезде № 385 қаулының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген банктің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған жағдайда 4 және 5-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар бойынша толтырылмайды;
3) 6-бағанда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
4) 9-бағанда банктік салым шарты бойынша салым мерзімі, салым мерзімі ұзартылған кезде ұзарту мерзімін ескере отырып көрсетіледі;
5) 10 және 11-бағандарда жинақталған сыйақыны төлеу күні мен кезеңділігі банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі;
6) 14 және 15-бағандарда зейнетақы активтерін банктегі салымға орналастыру сомасы көрсетіледі. Зейнетақы активтерін салымға шетел валютасында орналастырған жағдайда бір мезгілде ұлттық валюта – теңгедегі баламасын 14-бағанда көрсете отырып, 15-баған толтырылады, зейнетақы активтерін ұлттық валюта – теңгемен орналастырылған жағдайда 14-баған толтырылады;
7) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген салымдардың құны көрсетіледі;
8) 20-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
9) 21-бағанда салымдар бойынша дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
10) 22-бағанда салымдар бойынша мерзімі өткен дебиторлық берешек көрсетіледі;
11) 23-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген дебиторлық және мерзімі өткен берешек бойынша резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
12) 3-кесте әрбір банк және салымның әрбір валютасы бойынша жеке-жеке салымдар сомасын көрсете отырып, толтырылады.

9. По Таблице 4:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) в графе 5 код валюты платежа указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
3) в графах 6 и 8 цена покупки и покупная стоимость указываются по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату совершения сделки, в графе 11 сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае приобретения аффинированного драгоценного металла в национальной валюте – тенге, заполняются графы 6, 8 и 10;
4) в графе 10 указывается сумма, отраженная в бухгалтерском учете.
10. По Таблице 5:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) в графе 4 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы);
3) в графе 5 указывается валюта сделки. Код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
4) в графе 6 указывается национальный идентификационный номер (НИН) или международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, графа 6 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
5) в графе 7 указывается сумма условных требований и обязательств, которая формируется при проведении операции с производными инструментами, в соответствии с требованиями постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 69 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета операций с пенсионными активами, осуществляемых единым накопительным пенсионным фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7118;
6) в графе 8 указывается рыночная стоимость (стоимость замещения) производного финансового инструмента, которая представляет собой:
по сделкам на покупку – величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства);
по сделкам на продажу – величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства).

9. 4-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруға зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 5-бағанда төлем валютасының коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
3) 6 және 8-бағандарда сатып алу бағасы мен сатып алу құны мәміле жасалған күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі, 11-бағанда сома есепті күнге қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі. Ұлттық валюта – теңгеде аффинирленген бағалы металды сатып алған жағдайда 6, 8 және 10-бағандар толтырылады;
4) 10-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген сома көрсетіледі.
10. 5-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруға зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 4-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық мөлшерлеме, тауар және басқа да базалық активтер) көрсетіледі;
3) 5-бағанда мәміле валютасының коды көрсетіледі. Валюта коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
4) 6-бағанда ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе бағалы қағаздың басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі, 6-баған туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болып табылған жағдайда толтырылады;
5) 7-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7118 болып тіркелген "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын зейнетақы активтерімен операциялардың бухгалтерлік есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 1 шілдедегі № 69 қаулысының талаптарына сәйкес туынды құралдармен операция жүргізу кезінде қалыптастырылатын шартты талаптар мен міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;
6) 8-бағанда туынды қаржы құралының нарықтық құны (алмастыру құны) көрсетіледі, ол:
сатып алуға арналған мәмілелер бойынша – туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты талаптар) номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу шамасын, туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты міндеттемелер) ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу шамасын;
сатуға арналған мәмілелер бойынша – туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты талаптар) ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу шамасын, туынды қаржы құралының ағымды нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты міндеттемелер) номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу шамасын білдіреді.

11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 4 к постановлению
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_А-VNESH
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем,
в случае наличия пенсионных активов, переданных во внешнее управление,
не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Пенсионные активы, находящиеся во внешнем управлении
Пенсионные активы, сформированные за счет _______________________
Наименование внешнего управляющего пенсионными активами
Номер и дата договора доверительного управления
Предполагаемый период управления пенсионными активами
Текущая стоимость пенсионных активов, находящихся в управлении (в тенге)
Примечание
1
2
3
4
5
6
Итого:
Наименование ______________________________________
Адрес______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель ___________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о пенсионных
активах, находящихся
во внешнем управлении
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении"
(индекс – 1-ENPF_А-VNESH, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".

11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_А-VNESH
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, сыртқы басқаруға берілген зейнетақы активтері болған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері
_______________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
Зейнетақы активтерін сыртқы басқарушының атауы
Сенімгерлікпен басқару шартының нөмірі және күні
Зейнетақы активтерін басқарудың болжанған кезеңі
Басқарудағы зейнетақы активтерінің ағымдағы құны (теңгемен)
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
Жиынтығы:
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Сыртқы басқарудағы зейнетақы
активтері туралы есеп нысанына
қосымша
"Сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_А-VNESH, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.

3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. С 1 января 2024 года Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".
6. Форма представляется по активам, находящимся в инвестиционном управлении у зарубежной организации, осуществляющей деятельность по управлению инвестиционным портфелем в соответствии с законодательством иностранного государства, отвечающей требованиям Национального Банка Республики Казахстан, или переданным в доверительное управление управляющим инвестиционным портфелем (далее – управляющий пенсионными активами).
7. Форма заполняется в разрезе каждого управляющего пенсионными активами.
8. В графе 4 указывается период управления пенсионными активами по договору. В случае если в договоре не предусмотрен период управления пенсионными активами, то в графе 4 указывается знак "-".
9. В графе 5 указывается текущая стоимость пенсионных активов, находящихся в управлении на отчетную дату.
10. В случае если в отчетном периоде управляющий пенсионными активами передает всю сумму пенсионных активов другому управляющему, либо возвращает их единому накопительному пенсионному фонду и расторгает договор, то в графах 2, 3 и 4 указываются сведения по данному управляющему пенсионными активами на последний день передачи активов и обязательств и в графе 6 указывается информация о результатах переданных активов (сумма пенсионных активов и куда была передана данная сумма).
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 5 к постановлению
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей)
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_PV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Объемы пенсионных накоплений и количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей)
По пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении
_____________________________________________________
(наименование управляющего пенсионными активами)
(в тысячах тенге)
Возраст вкладчиков (получателей)
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков (получателей)
по учету обязательных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
до 20 лет
21 год
22 года
23 года
24 года
25 лет
26 лет
27 лет
28 лет
29 лет
30 лет
31 год
32 года
33 года
34 года
35 лет
36 лет
37 лет
38 лет
39 лет
40 лет
41 год
42 года
43 года
44 года
45 лет
46 лет
47 лет
48 лет
49 лет
50 лет
51 год
52 года
53 года
54 года
55 лет
56 лет
57 лет
58 лет
59 лет
60 лет
61 год
62 года
63 года
64 года
65 лет
66 лет
67 лет
68 лет
69 лет
70 лет
71 год
72 года
73 года
74 года
75 лет
76 лет
77 лет
78 лет
79 лет
80 лет
81 год и более
Всего
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков (получателей)
по учету обязательных профессиональных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков (получателей)
по учету добровольных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы:
Условные пенсионные счета физических лиц
по учету обязательных пенсионных взносов работодателя
Мужчины
Женщины
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
20
21
22
23
Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам составляет ________ тысяч тенге.
Сумма денег на счетах резервных фондов составляет ________ тысяч тенге.
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель ____________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об объемах
пенсионных накоплений
и количестве индивидуальных
пенсионных счетов вкладчиков
(получателей)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей)"
(индекс – 1-ENPF_PV, периодичность – ежемесячная)

3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке-жеке ұсынылады.
"Есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. Нысан шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талаптарына сәйкес келетін шетел ұйымында инвестициялық басқарудағы немесе инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген (бұдан әрі – зейнетақы активтерін басқарушы) активтер бойынша ұсынылады.
7. Нысан әрбір зейнетақы активтерін басқарушы бойынша толтырылады.
8. 4-бағанда шарт бойынша зейнетақы активтерін басқару кезеңі көрсетіледі. Егер шартта зейнетақы активтерін басқару кезеңі көзделмесе, онда 4-бағанда "-" белгісі қойылады.
9. 5-бағанда есепті күні басқарудағы зейнетақы активтерінің ағымдағы құны көрсетіледі.
10. Егер есепті кезеңде зейнетақы активтерін басқарушы зейнетақы активтерінің барлық сомасын басқа басқарушыға берсе не оларды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына қайтарса және шартты бұзса, онда 2, 3, 4-бағандарда активтер мен міндеттемелерді берудің соңғы күніне осы зейнетақы активтерін басқарушы бойынша мәліметтер көрсетіледі және 6-бағанда берілген активтер нәтижесі туралы ақпарат (зейнетақы активтері сомасы және осы сома қайда берілгені) көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_PV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп
Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы жинақтары бойынша
__________________________________________________
(зейнетақы активтерін басқарушының атауы)
(мың теңгемен)
Салымшылардың (алушылардың) жасы
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары
міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
1
2
3
4
5
6
7
20 жасқа дейін
21 жас
22 жас
23 жас
24 жас
25 жас
26 жас
27 жас
28 жас
29 жас
30 жас
31 жас
32 жас
33 жас
34 жас
35 жас
36 жас
37 жас
38 жас
39 жас
40 жас
41 жас
42 жас
43 жас
44 жас
45 жас
46 жас
47 жас
48 жас
49 жас
50 жас
51 жас
52 жас
53 жас
54 жас
55 жас
56 жас
57 жас
58 жас
59 жас
60 жас
61 жас
62 жас
63 жас
64 жас
65 жас
66 жас
67 жас
68 жас
69 жас
70 жас
71 жас
72 жас
73 жас
74 жас
75 жас
76 жас
77 жас
78 жас
79 жас
80 жас
81 жас және одан үлкен
Барлығы
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары
ерікті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттары
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттарындағы сома
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттарындағы сома
20
21
22
23
Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Салымшылардың
(алушылардың) зейнетақы
жинақтарының көлемі және
жеке зейнетақы шоттарының
саны туралы есеп нысанына
қосымша
"Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_PV, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом раздельно по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 2, 5, 8, 11, 14 и 17 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).
Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графах 3, 6, 9, 12, 15 и 18 соответственно.
6. В графах 4, 7, 10, 13, 16, и 19 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), не имеющих пенсионные накопления раздельно по мужчинам и женщинам, с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).
7. Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам и сумма денег на счетах резервных фондов указываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
8. Графы 20, 21, 22 и 23 заполняются с 1 января 2024 года.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 6 к постановлению
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных
пенсионных счетов вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан
(по месту жительства вкладчика (получателя))
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_PV_OBL
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Объемы пенсионных накоплений и количество индивидуальных
пенсионных счетов вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан
(по месту жительства вкладчика (получателя))
По пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении
____________________________________________________
(наименование управляющего пенсионными активами)
(в тысячах тенге)
Область или город республиканского значения
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков (получателей)
Наименование
Код по классификатору административно-территориальных объектов
по учету обязательных пенсионных взносов
по учету обязательных профессиональных пенсионных взносов
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Не указан регион
Всего
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков (получателей)
Условные пенсионные счета физических лиц
по учету добровольных пенсионных взносов
по учету обязательных пенсионных взносов работодателя
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество условных пенсионных счетов физических лиц с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество условных пенсионных счетов физических лиц без пенсионных накоплений
10
11
12
13
14
15
Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам составляет ________ тысяч тенге.
Сумма денег на счетах резервных фондов составляет ________ тысяч тенге.
Наименование _______________________________________
Адрес_______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель ___________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение к форме
отчета об объемах пенсионных
накоплений и количестве
индивидуальных пенсионных счетов
вкладчиков (получателей)
по областям Республики Казахстан
(по месту жительства вкладчика
(получателя))
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных
пенсионных счетов вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан
(по месту жительства вкладчика (получателя))"
(индекс – 1-ENPF_PV_OBL, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша бөлек толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2, 5, 8, 11, 14 және 17-бағандарда зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны ерлер және әйелдер бойынша бөлек (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы тиісінше 3, 6, 9, 12, 15 және 18-бағандарда көрсетіледі.
6. 4, 7, 10, 13, 16 және 19-бағандарда зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны ерлер және әйелдер бойынша бөлек салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
7. Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы және резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
8. 20, 21, 22 және 23-бағандар 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап толтырылады.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_PV_OBL
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны
Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы жинақтары бойынша
_________________________________________
(зейнетақы активтерін басқарушының атауы)
(мың теңгемен)
Облыс немесе республикалық маңызы бар қала
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары
Атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы бойынша коды
міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өңірі көрсетілмеген
Барлығы
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттары
ерікті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтары бар жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
10
11
12
13
14
15
Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Қазақстан Республикасының
облыстары бойынша
(салымшының (алушының)
тұрғылықты жері бойынша)
салымшылардың
(алушылардың) зейнетақы
жинақтарының көлемі және
жеке зейнетақы шоттарының
саны туралы есеп нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_PV_OBL, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом раздельно по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается код области (города республиканского значения) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов (КАТО), размещенном на официальном интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
6. В графах 4, 7 и 10 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя).
Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графе 5, 8 и 11.
7. В графах 6, 9 и 12 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), не имеющих пенсионные накопления с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя).
8. Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам и сумма денег на счетах резервных фондов указываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
9. Графы 13, 14 и 15 заполняются с 1 января 2024 года.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 7 к постановлению
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам,
обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_Vyplaty
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Пенсионные выплаты по обязательным пенсионным взносам, обязательным
профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование статей
За период с начала текущего года
За аналогичный период предыдущего года
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша бөлек толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының ресми интернет-ресурсында орналастырылған әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына (ӘАОС) сәйкес облыстың (республикалық маңызы бар қаланың) коды көрсетіледі.
6. 4, 7 және 10-бағандарда зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы 5, 8 және 11-бағандарда көрсетіледі.
7. 6, 9 және 12-бағандарда зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
8. Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы және резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
9. 13, 14 және 15-бағандар 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап толтырылады.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_Vyplaty
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi
(мың теңгемен)
Жол коды
Баптардың атауы
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезең үшін
Алдыңғы жылдың ұқсас кезеңі үшін
салымшылар (алушылар) саны
төлемдер саны
сомасы
салымшылар (алушылар) саны
төлемдер саны
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8

504
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов
за счет:
600
добровольных пенсионных взносов:
601
по возрасту
602
по инвалидности
603
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов
604
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных профессиональных пенсионных взносов
700
Другие пенсионные выплаты
1000
Всего
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ___________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о пенсионных
выплатах по обязательным
пенсионным взносам, обязательным
профессиональным пенсионным
взносам, добровольным
пенсионным взносам
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным
профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам"
(индекс – 1-ENPF_Vyplaty, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается количество вкладчиков (получателей), со счетов которых произведены выплаты за период с начала года (накопленным итогом).
6. В графе 4 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за период с начала года (накопленным итогом). Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).

504
міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
ерікті зейнетақы жарналары
600
есебінен:
601
жасы бойынша
602
мүгедектігі бойынша
603
міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
604
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
700
Басқа зейнетақы төлемдері
1000
Барлығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Міндетті зейнетақы жарналары,
міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналары, ерікті зейнетақы
жарналары бойынша зейнетақы
төлемдерi туралы
есеп нысанына
қосымша
"Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_Vyplaty, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін шоттарынан төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.
6. 4-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдер саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.

7. В графе 5 указывается сумма выплат за период с начала года (накопленным итогом).
8. В графе 6 указывается количество вкладчиков (получателей), со счетов которых произведены выплаты за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 7 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за аналогичный период предыдущего года. Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
10. В графе 8 указывается сумма выплат за аналогичный период предыдущего года.
11. В строках с кодом 405, 504, 603 и 604 количество вкладчиков (получателей) отражается справочно и не суммируется в строках с кодом 401, 500 и 600.
12. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 8 к постановлению
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся
(членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_Vyplaty_EEK
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица. Объемы выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование статей
За период с начала текущего года
За аналогичный период предыдущего года
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8

7. 5-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін төлемдер сомасы (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 6-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде шоттарынан төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны көрсетіледі.
9. 7-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдер саны көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
10. 8-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңіндегі төлемдер сомасы көрсетіледі.
11. 405, 504, 603 және 604-жолдарда салымшылардың (алушылардың) саны анықтама үшін көрсетіледі және 401, 500, 600-жолдарда қосылмайды.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_Vyplaty_EEK
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
Нысан
Кесте. Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі
(мың теңгемен)
Жол коды
Баптардың атауы
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезең үшін
Алдыңғы жылдың ұқсас кезеңі үшін
салымшылар (алушылар) саны
төлем саны
сомасы
салымшылар (алушылар) саны
төлемдер саны
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8

100
Выплаты пенсионных накоплений
101
по возрасту
в том числе по странам Евразийского Экономического Союза (далее – ЕАЭС):
1011
102
по инвалидности
в том числе по странам ЕАЭС:
1021
103
наследникам
в том числе по странам ЕАЭС:
1031
104
Прочие пенсионные выплаты
в том числе по странам ЕАЭС:
1041
1000
Всего
Наименование ________________________________________
Адрес________________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об объемах
выплат пенсий и пенсионных
накоплений трудящимся
(членам семьи)
государств–членов
Евразийского экономического
союза на территории
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся
(членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан"
(индекс – 1-ENPF_Vyplaty_EEK, периодичность – ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежеквартально единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается количество вкладчиков (получателей), которым были произведены выплаты за период с начала года (накопленным итогом).

100
Зейнетақы жинақтарының төлемдері
101
жасы бойынша
оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – ЕАЭО) елдері бойынша:
1011
102
мүгедектігі бойынша
оның ішінде ЕАЭО елдері бойынша:
1021
103
мұрагерлерге
оның ішінде ЕАЭО елдері бойынша:
1031
104
Басқа да зейнетақы төлемдері
оның ішінде ЕАЭО елдері бойынша:
1041
1000
Барлығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Қазақстан Республикасының
аумағында Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
мемлекеттердің еңбекшілеріне
(отбасы мүшелеріне) зейнетақы
төлемдерінің және зейнетақы
жинақтарының көлемі туралы
есеп нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_Vyplaty_EEK, кезеңділігі – тоқсан сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.

6. В графе 4 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за период с начала года (накопленным итогом). Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
7. В графе 5 указывается сумма выплат за период с начала года (накопленным итогом).
8. В графе 6 указывается количество вкладчиков (получателей), которым были произведены выплаты за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 7 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за аналогичный период предыдущего года. Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
10. В графе 8 указывается сумма выплат за аналогичный период предыдущего года.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 9 к постановлению
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_CBSA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Ценные бумаги, приобретенные за счет собственных активов
(в тысячах тенге)
Наименование эмитента
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Количество ценных бумаг (штук)
всего
в том числе ценные бумаги с обременением и ценные бумаги, являющиеся предметом операций репо
всего
в том числе ценные бумаги, являющиеся предметом операций репо
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
2.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

6. 4-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін салымшыларға (алушыларға) төленген төлемдер саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
7. 5-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін төлемдер сомасы (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 6-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны көрсетіледі.
9. 7-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде салымшыларға (алушыларға) төленген төлемдер саны көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
10. 8-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңіндегі төлемдер сомасы көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_CBSA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
(мың теңгемен)
Эмитентттің атауы
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздар саны (дана)
барлығы
оның ішінде ауыртпалық салынған бағалы қағаздар және репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар
барлығы
оның ішінде репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются данные по ценным бумагам и правам требования по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам. По депозитарным распискам указываются сведения ее базового актива.
6. В графах 2 и 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги и страна его резидентства.
7. В графе 4 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа.
8. В графе 5 указывается национальный идентификационный номер (НИН) или международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, в отношении прав требований по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам, срок обращения которых истек, и эмитентом не исполнены обязательства по их погашению – идентификатор прав требования.
9. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
10. В графах 9 и 11 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
11. В графе 10 указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска. Графа 10 заполняется по долговым ценным бумагам.
12. В графе 12 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)).
13. В графе 13 указывается дата первоначального признания в бухгалтерском учете, в формате "дд.мм.гггг".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша эмитенттің бағалы қағаздары және міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтары бойынша деректер көрсетіледі. Депозитарлық қолхаттар бойынша оның базалық активінің мәліметтері көрсетіледі.
6. 2 және 3-бағандарда бағалы қағаз эмитентінің атауы және оның резиденттігі елі көрсетіледі.
7. 4-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың типімен түрі көрсетіледі
8. 5-бағанда айналыс мерзімі өткен және эмитент оларды өтеу бойынша міндеттемелерді – талап ету құқықтарын орындамаған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша эмитенттің міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтарына қатысты бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі.
9. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
10. 9 және 11-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сәйкестендірушіне сәйкес көрсетіледі.
11. 10-бағанда шығару кезінде айқындалған, купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін облигация құнының ақшалай мәні, сондай-ақ облигацияны ұстаушыға оны өтеу кезінде төленуге тиіс сома көрсетіледі. Сомасы шығарылым валютасымен көрсетіледі. 10-баған борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
12. 12-бағанда мәміленің жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға көрсетіледі (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, СВИФТ (SWIFT) халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдерді жасау жүйесі бойынша алынған растау).
13. 13-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.

14. В графе 14 указывается срок погашения долговых ценных бумаг, в формате "дд.мм.гггг".
15. В графе 15 указывается покупная стоимость ценных бумаг, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу и уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового).
16. В графе 16 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете.
17. В графе 20 указывается стоимость ценных бумаг с обременением и ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, в тысячах тенге, указанная в бухгалтерском учете.
18. В графе 21 указывается стоимость ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, в тысячах тенге, указанная в бухгалтерском учете.
19. В графе 22 указывается размер резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности. Размер резервов (провизий) указывается в абсолютном выражении со знаком плюс.
20. В графе 23 в качестве категории ценной бумаги указывается символ:
1 – "имеющиеся в наличии для продажи",
2 – "учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток",
3 – "удерживаемые до погашения".
21. При заполнении граф 24 и 25 указывается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в графах 24 и 25 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
22. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 10 к постановлению
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об операциях "обратное репо" и репо, совершенных за счет собственных активов
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_REPO_SA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Операции "обратное репо" и репо, совершенные за счет собственных активов
(в тысячах тенге)
Наименование эмитента
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Количество ценных бумаг
Код валюты номинальной стоимости
Период
дата открытия операции
дата закрытия операции
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Операции "обратное репо"
1.1.
прямой способ

14. 14-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
15. 15-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақылар мен комиссияларды, қор биржаларының алымдарын қосқанда, сатып алуға тікелей байланысты шығысты қоса, бағалы қағаздардың сатып алу құны, сондай-ақ аудару бойынша банк қызметтері және сатып алушы сатушыға төлеген пайызға азайтылған шамасы (мұндай бар болса) көрсетіледі.
16. 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздар құны көрсетіледі.
17. 20-бағанда ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың және репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте көрсетілген құны мың теңгемен көрсетіледі.
18. 21-бағанда репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте көрсетілген құны мың теңгемен көрсетіледі.
19. 22-бағанда қаржы есептілігінің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) мөлшері көрсетіледі. Резервтер (провизиялар) мөлшері қосу белгісімен абсолютті шамада көрсетіледі.
20. 23-бағанда бағалы қағаздың санаты ретінде мынадай: 1 – "сату үшін қолда бар", 2 – "пайда немесе зиян арқылы әдiл құны бойынша есепке алынатын", 3 – "өтелгенге дейін ұсталатын" символ көрсетіледі.
21. 24 және 25-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 25 және 26-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
22. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Меншікті активтер есебінен жасалған "керi репо" және репо операциялары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_REPO_SA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Меншікті активтер есебінен жасалған "керi репо" және репо операциялары туралы есеп
(мың теңгемен)
Эмитенттің атауы
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны
Номиналды құн валютасының коды
Кезеңі
операция ашылған күні
операция жабылған күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
"Кері репо операциялары
1.1.
тікелей тәсіл

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об операциях "обратное репо" и репо, совершенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 4 указывается вид ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям репо и (или) "обратное репо" с указанием ее типа.
6. В графе 5 указывается национальный идентификационный номер (НИН) или международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги.
7. В графе 6 указывается количество переданных и (или) приобретенных ценных бумаг по операциям репо и (или) "обратное репо".
8. В графе 7 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
9. При заполнении граф 14 и 15 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в графах 14 и 15 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 14 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтер есебінен жасалған "кері репо" және репо операциялары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-бағанда типі көрсетіле отырып, репо және (немесе) "кері репо" операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
6. 5-бағанда бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі.
7. 6-бағанда репо және (немесе) "кері репо" операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
8. 7-бағанда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышысына сәйкес көрсетіледі.
9. 14 және 15-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 14 және 15-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 14-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күніндегі рейтингі көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о вкладах, деньгах и эквивалентах денежных средств, размещенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. При заполнении граф 3 и 4 указывается рейтинг банка или организации, присвоенный одним из рейтинговых агентств указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в графах 4 и 5 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по Национальному Банку Республики Казахстан.
6. В графе 5 указываются коды валют в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
7. В графах 5 и 13 заполняются строки 1, 2, 3, 4, 5 и 6.
8. В графе 8 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при продлении вклада срок указывается с учетом продления.
9. В графах 11 и 12 указывается сумма размещения собственных активов во вклад. В случае размещения активов во вклад в тенге заполняется графа 11. В случае размещения активов во вклад в иностранной валюте заполняется графа 12 с одновременным отражением эквивалента в тенге в графе 11. Графа 11 заполняется в тысячах тенге, графа 12 – в тысячах единиц иностранной валюты.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар, ақша және ақшалай қаражаттың баламалары туралы есеп" әкімшілік деректер нысанынын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3 және 4-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген банктің немесе ұйымның рейтингі көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бойынша толтырылмайды.
6. 5-бағанда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышысына сәйкес көрсетіледі.
7. 5 және 13-бағандарда 1, 2, 3, 4, 5 және 6-жолдар толтырылады.
8. 8-бағанда банктік салым шарты бойынша салымның мерзімі көрсетіледі, салым мерзімі ұзартылған жағдайда, ұзартылған мерзімі ескеріліп көрсетіледі.
9. 11 және 12-бағандарда меншікті активтерді салымдарға орналастыру сомасы көрсетіледі. Активтер теңгедегі салымға орналастырылған жағдайда, 11-баған толтырылады. Активтер шетел валютасындағы салымға орналастырылған жағдайда, баламасы теңгемен 11-бағанда біруақытта көрсетіле отырып, 12-баған толтырылады. 11-баған мың теңгемен, 12-баған шетел валютасының мың бірлігімен толтырылады.

10. Форма составляется с указанием суммы вкладов и денег отдельно по каждой валюте, банку и организации, а также по каждому счету и вкладу.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 12 к постановлению
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_IKDU
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Инвестиции в капитал других юридических лиц
(в тысячах тенге)
Наименование юридического лица
Покупная стоимость
Балансовая стоимость
Доля в уставном капитале (в процентах)
Дата приобретения
Примечание
всего
в том числе начисленные дивиденды
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель ___________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
об инвестициях в капитал
других юридических лиц
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц"
(индекс – 1-ENPF_IKDU, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.

10. Нысан салымдар мен ақша сомасы көрсетіле отырып, әрбір валюта, банк және ұйым бойынша, сондай-ақ әрбір шот пен салым бойынша жеке-жеке жасалады.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_IKDU
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
(мың теңгемен)
Заңды тұлғаның атауы
Сатып алу құны
Баланстық құны
Жарғылық капиталдағы үлесі (пайызбен)
Сатып алу күні
Ескертпе
барлығы
оның ішінде есептелген дивидендтер
1
2
3
4
5
6
7
8
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Басқа заңды тұлғалардың
капиталына инвестициялар
туралы есеп нысанына
қосымша
"Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_IKDU, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом за отчетный период (месяц). Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. По Таблице 1:
1) в графе 6 указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, погашение купона, выплата дивидендов, операция "обратное репо" – открытие (закрытие) и прочее);
2) в графе 7 указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка либо, что сделка совершена на неорганизованном рынке;
3) в графе 8 указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг, допущенных к торгам на торговых площадках организаторов торгов ценными бумагами;
4) в графе 9 указывается национальный идентификационный номер (НИН) или международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;
5) в графах 10 и 13 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
6) в графе 14 указывается цена в валюте платежа с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера-дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения. В случае отсутствия в первичном документе цены, выраженной в валюте, указывается цена, выраженная в процентах от номинальной стоимости;
7) в графах 15 и 16 указываются цены по сделкам по покупке (продаже) акций (депозитарных расписок), заключенным на международных (иностранных) фондовых биржах, на которых обращается данный финансовый инструмент, по данным информационно-аналитических систем Блумберг (Bloomberg) либо РЕЙТЕР (REUTERS) в валюте номинальной стоимости;
8) в графе 18 указывается доходность по ценным бумагам в процентах (по сделке с облигацией – доходность, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения в торговой системе организатора торгов ценными бумагами; по операциям "обратное репо" – доходность, сложившаяся в результате совершения сделки в секторе автоматического репо);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезең (ай) үшін ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кесте бойынша:
1) 6-бағанда мәміле түрі көрсетіледі (сатып алу, сату, өтеу, купонды өтеу, дивидендтер төлеу, "кері репо" операциясы – ашу (жабу) және басқа да);
2) 7-бағанда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған не мәміле ұйымдастырылмаған нарықта жасалған сауда-саттықты ұйымдастырушы көрсетіледі;
3) 8-бағанда эмитенттің атауы және бағалы қағаздармен сауда-саттықтарды ұйымдастырушылардың сауда алаңдарында сауда-саттықтарға жіберілген бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі;
4) 9-бағанда бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
5) 10 және 13-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышысына сәйкес көрсетіледі;
6) 14-бағанда сатушыға төленген сыйақыны ескере отырып, мәміленің жүзеге асырылғанын растайтын (биржалық куәлік, брокердің-дилердің есебі, СВИФТ (SWIFT) халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдерді жасау жүйесі бойынша алынған растау) бастапқы құжатта көрсетілген үтірден кейін төрт таңбаға дейін дәл төлем валютасында бағасы көрсетіледі. Бастапқы құжатта валютамен көрсетілген баға болмаған жағдайда, номиналды құнынан пайызбен көрсетілген баға көрсетіледі;
7) 15 және 16-бағандарда Блумберг (Bloomberg) не РЕЙТЕР (REUTERS) ақпараттық-талдамалық жүйелердің деректері бойынша осы қаржы құралы айналыста болатын халықаралық (шетел) қор биржаларында номиналды құн валютасында жасалған акцияларды (депозитарлық қолхаттарды) сатып алу (сату) жөніндегі мәмілелер бойынша баға көрсетіледі;
8) 18-бағанда бағалы қағаздар бойынша кірістілік пайызбен көрсетіледі (облигациямен мәміле бойынша – бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда жүйесінде иеліктен шығару не сатып алу нәтижесінде қалыптасқан кірістілік; "кері репо" операциялары бойынша - автоматты репо секторында мәміле жасау нәтижесінде пайда болған кірістілік);

9) в графе 19 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой;
10) графы 20 и 21 заполняются по сделкам, заключенным на международных (иностранных) рынках ценных бумаг.
6. По Таблице 2:
1) в графе 2 в случае внесения вклада указывается дата перевода денег с инвестиционного счета единого накопительного пенсионного фонда на текущий счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора – дата возврата денег на инвестиционный счет;
2) в графе 4 указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада);
3) в графе 10 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
7. По Таблице 3:
1) в графе 2 указывается дата заключения сделки (trade date);
2) в графе 5 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочее);
3) в графе 6 указываются наименование видов аффинированных драгоценных металлов;
4) в графе 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
5) в графе 10 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
8. По Таблице 4:
1) в графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг";
2) в графе 4 указывается дата первоначального признания финансовых инструментов в бухгалтерском учете в формате "дд.мм.гггг";
3) в графе 5 указывается дата расчетов по сделке в формате "дд.мм.гггг";
4) в графе 6 указывается вид производного финансового инструмента (опцион, фьючерс, форвард, своп и другие производные финансовые инструменты);
5) в графе 7 указывается национальный идентификационный номер (НИН) или международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
6) в графе 8 указывается наименование организатора торгов, в торговой системе которой осуществлена сделка, и страна ее резидентства в формате "наименование фондовой биржи (страна)" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок";
7) в графе 9 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, процентная ставка, товар и прочие базовые активы) и рейтинг базового актива, присвоенный рейтинговым агентством (при наличии) в формате "базовый актив (рейтинг) (рейтинговое агентство)". В случае если у базового актива рейтинги отсутствуют, то указывается базовый актив и указание на то, что рейтинг отсутствует в формате "базовый актив (рейтинга нет)";

9) 19-бағанда үтірден кейін екі таңбаға дейін дәлдікпен сома көрсетіледі;
10) 20 және 21-бағандар халықаралық (шетел) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған мәмілелер бойынша толтырылады.
6. 2-кесте бойынша:
1) 2-бағанда салым салынған жағдайда, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының инвестициялық шотынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі немесе екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы шотына ақша аудару күні не мерзімінен бұрын қайтару күні немесе шартты бұзған жағдайда – ақшаны инвестициялық шотқа қайтару күні көрсетіледі;
2) 4-бағанда салым бойынша операциялар көрсетіледі (ақшаны салымға салу, салым бойынша сыйақы төлеу, салымды мерзімінен бұрын қайтару немесе банктік салым шартының мерзімі өтуі бойынша салымды қайтару);
3) 10-бағанда үтірден кейін екі таңбаға дейін дәлдікпен сома көрсетіледі.
7. 3-кесте бойынша:
1) 2-бағанда мәмілені жасау күні көрсетіледі (trade date);
2) 5-бағанда мәміленің түрі көрсетіледі (сатып алу, сату және басқа да);
3) 6-бағанда аффинирленген бағалы металдар түрлерінің атауы көрсетіледі;
4) 8-бағанда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышысына сәйкес көрсетіледі;
5) 10-бағанда үтірден кейін екі таңбаға дейін дәлдікпен сома көрсетіледі.
8. 4-кесте бойынша:
1) 2-бағанда мәмілені жасау күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі;
2) 4-бағанда бухгалтерлік есепте қаржы құралдарын бастапқы тану күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі;
3) 5-бағанда мәміле бойынша есеп айырысу күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі;
4) 6-бағанда туынды қаржы құралының түрі көрсетіледі (опцион, фьючерс, форвард, своп және басқа да туынды қаржы құралдары);
5) 7-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болып табылған жағдайда, бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
6) 8-бағанда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған сауда-саттықты ұйымдастырушының атауы және "қор биржасының (ел) атауы" форматында оның резиденттігі елі не мәміле "ұйымдастырылмаған нарық" форматында қор биржасында жасалмағаны көрсетіледі;
7) 9-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық мөлшерлеме, тауар және басқа да базалық активтер) және "базалық актив (рейтингі) (рейтингтік агенттік)" форматында рейтингтік агенттік (бар болса) берген базалық активтің рейтингі көрсетіледі. Егер базалық активте рейтингтер болмаса, онда базалық актив көрсетіледі және "базалық актив (рейтингі жоқ)" форматында рейтинг болмағаны көрсетіледі;

8) в графе 10 в случае если сделка заключена не на фондовой бирже, указывается контрагент, страна его резидентства, а также рейтинг, присвоенный данному контрагенту в формате "контрагент/страна/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае отсутствия рейтинга у контрагента, указывается информация в формате "контрагент/страна/рейтинга нет";
9) в графе 11 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочее);
10) в графе 16 если сделка заключена с целью хеджирования, указываются слова "да" и реквизиты объекта хеджирования (национальный идентификационный номер (НИН) или международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, количество, стоимость, объем, валюта) в формате "да/реквизиты объекта хеджирования". Если сделка заключена не с целью хеджирования, указывается слово "нет";
11) в графе 17 указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о совершении сделки;
12) в графе 18 при наличии указывается вариационная маржа – денежное выражение изменения обязательств участника торгов, рассчитываемое фондовой биржей и учитывающее изменение котировки срочного контракта;
13) в графе 19 при наличии указывается начальная маржа – доля от суммарной рыночной стоимости базового актива, определяемая фондовой биржей, которую клиент должен внести за каждую открытую позицию;
14) в графе 20 указывается режим торгов в формате Т+0 или Т+n, либо описывается другой режим торгов, предусмотренный правилами фондовой биржи;
15) в графе 21 указываются условия возникновения требований и обязательств у сторон сделки.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 14 к постановлению
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_DEFAULT_PA
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица. Финансовые инструменты эмитентов, допустивших дефолт, приобретенные за счет пенсионных активов
Пенсионные активы, сформированные за счет ____________________________
(в тенге)
Наименование эмитента
Вид ценной бумаги или номер договора вклада
Идентификационный номер ценной бумаги
Идентификатор права требования
Количество ценных бумаг (штук)
Дата погашения
Дата прекращения признания
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
продолжение таблицы:
Размер задолженности
Всего задолженности
Вид урегулирования и суммы задолженностей
по основному долгу
по вознаграждению
пеня по основному долгу
пеня по вознаграждению
9
10
11
12
13
14
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ___________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
по финансовым инструментам
эмитентов, допустивших
дефолт, приобретенным
за счет пенсионных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт,
приобретенным за счет пенсионных активов"
(индекс – 1-ENPF_DEFAULT_PA, периодичность – ежеквартальная)

8) 10-бағанда егер мәміле қор биржасында жасалмаса, контрагент, оның резиденттік елі, сондай-ақ контрагентке "контрагент/елі/рейтингі (рейтингтік агенттігі)" форматында берілген рейтингі көрсетіледі. Контрагентте рейтинг болмаған жағдайда, "контрагент/елі/рейтингі жоқ" форматында ақпарат көрсетіледі;
9) 11-бағанда мәміле (сатып алу, сату және басқа да) түрі көрсетіледі;
10) 16-бағанда егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалса, "иә" сөзі және "иә/хеджирлеу объектісінің деректемелері" форматында хеджирлеу объектісінің деректемелері (бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші, саны, құны, көлемі, валютасы) көрсетіледі. Егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалмаса, "жоқ" сөзі көрсетіледі;
11) 17-бағанда инвестициялық комитеттің мәмілені жасау туралы инвестициялық шешімді қабылдау нөмірі мен күні көрсетіледі;
12) 18-бағанда бар болса вариациялық маржа – қор биржасы есептейтін және мерзімді келісімшарттың баға белгіленімі өзгеруін ескеретін сауда-саттыққа қатысушының міндеттемелері өзгеруінің ақшалай көрінісі көрсетіледі;
13) 19-бағанда бар болса бастапқы маржа – қор биржасы айқындайтын, клиент әрбір ашық позиция үшін енгізуі тиіс базалық активтің жиынтық нарықтық құнынан үлесі көрсетіледі;
14) 20-бағанда Т+0 немесе Т+n форматында сауда-саттық режимі көрсетіледі не қор биржасының қағидаларында көзделген сауда-саттықтың басқа режимі сипатталады;
15) 21-бағанда мәміле тараптарында талаптардың және міндеттемелердің туындау талаптары көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен салынған қаржы құралдары бойынша есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_DEFAULT_PA
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
Нысан
Кесте. Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары ____________________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
(теңгемен)
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың түрі немесе салым шартының нөмірі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Талап ету құқығын сәйкестендіргіш
Бағалы қағаздардың саны (дана)
Өтеу күні
Тануды тоқтату күні
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиынтығы
кестенің жалғасы:
Берешек мөлшері
Берешектің барлығы
Реттеу түрі және берешек сомасы
негізгі борыш бойынша
сыйақы бойынша
негізгі борыш бойынша өсімпұл
сыйақы бойынша өсімпұл
9
10
11
12
13
14
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Дефолтқа жол берген
эмитенттердің зейнетақы
активтері есебінен сатып
алынған қаржы құралдары
бойынша есеп нысанына
қосымша
"Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп" (индексі – 1-ENPF_DEFAULT_PA, кезеңділігі – тоқсан сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежеквартально единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. С 1 января 2024 года Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" или "обязательных пенсионных взносов работодателя".
6. В графе 3 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа или номера договора вклада.
7. В графе 4 указывается национальный идентификационный номер (НИН) или международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги.
8. В графе 5 указывается идентификатор права требования при наличии.
9. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
10. В графе 7 указывается дата погашения финансового инструмента.
11. В графе 8 отражается дата прекращения признания финансового инструмента в бухгалтерском учете.
12. Графа 13 является суммой граф 9, 10, 11 и 12.
13. В графе 14 указываются вид урегулирования задолженности: реабилитация (реструктуризация, банкротство, исполнительное производство, внесудебное урегулирование), а также суммы задолженностей, определенные решением суда, в соответствии с заключенными соглашениям о погашении задолженности, признанные в реестре требований кредиторов.
14. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 15 к постановлению
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных
за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных
пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_UEA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Стоимость одной условной единицы пенсионных активов,
сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных
профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов
Пенсионные активы, находящиеся в доверительном управлении _____________
(в тенге)
Дата
Пенсионные взносы
Переводы из добровольных накопительных пенсионных фондов, из доверительного управления от управляющих инвестиционным портфелем и Национального Банка Республики Казахстан
Пеня, полученная за несвоевременное перечисление пенсионных взносов и за несвоевременное инвестирование пенсионных активов
Выплаты и переводы, изъятия на улучшение жилищных условий и (или) оплату лечения, в том числе переводы в доверительное управление управляющим инвестиционным портфелем и Национальному Банку Республики Казахстан
Обязательства по возвратам пенсионных взносов и (или) пени, полученной за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
Текущая стоимость "чистых" пенсионных активов
Количество условных единиц
Стоимость одной условной единицы пенсионных активов
Комиссионное вознаграждение от пенсионных активов
Комиссионное вознаграждение от инвестиционного дохода (убытка)
Инвестиционный доход (убыток) по пенсионным активам, начисленный за день
7
8
9
10
11
12
13
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель ____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о стоимости
одной условной единицы
пенсионных активов,
сформированных за счет
обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных
пенсионных взносов и
добровольных пенсионных взносов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных
за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных
пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов"
(индекс – 1-ENPF_UEA, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптары айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап Нысан міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіби зейнетақы жарналарының және ерікті зейнетақы жарналарының есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша бөлек ұсынылады.
"Есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында "міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіби зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары" немесе "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары" сияқты зейнетақы жарналарына байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. 3-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың түрі оның типін немесе салым шартының нөмірін көрсетумен көрсетіледі.
7. 4-бағанда бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі.
8. 5-бағанда бар болса талап ету құқығын сәйкестендіргіш көрсетіледі.
9. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
10. 7-бағанда қаржы құралын өтеу күні көрсетіледі.
11. 8-бағанда бухгалтерлік есепте қаржы құралын тануды тоқтату күні көрсетіледі.
12. 13-баған 9, 10, 11 және 12-бағандардың қосындысы болып табылады.
13. 14-бағанда берешекті реттеу түрі: оңалту (қайта құрылымдау, банкроттық, атқарушылық іс жүргізу, соттан тыс реттеу), сондай-ақ кредиторлар талаптарының тізілімінде танылған, берешекті өтеу туралы жасалған келісімдерге сәйкес соттың шешімімен айқындалған берешек сомасы көрсетіледі.
14. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_UEA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны
_____________ сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтері
(теңгемен)
Күні
Зейнетақы жарналары
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларынан, инвестициялық портфельді басқарушылардан сенімгерлікпен басқарудан және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен аударымдар
Зейнетақы жарналары уақтылы аударылмағаны үшін және зейнетақы активтері уақтылы инвестицияланбағаны үшін алынған өсімпұл
Тұрғын үй жағдайын жақсартуға және (немесе) емделуге ақы төлеуге арналған төлемдер мен аударымдар, қаражат алулар, оның ішінде инвестициялық портфельді басқарушыларға сенімгерлік басқаруға және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне аударымдар
Зейнетақы жарналарын және (немесе) зейнетақы жарналарын уақтылы аудармағаны үшін алынған өсімпұлды қайтару бойынша міндеттемелер
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Бөлінбеген пайда (өтелмеген зиян)
"Таза" зейнетақы активтерінің ағымдағы құны
Шартты бірліктер саны
Зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны
Зейнетақы активтерінен комиссиялық сыйақы
Инвестициялық кірістен комиссиялық сыйақы
Зейнетақы активтері бойынша бір күнде есептелген инвестициялық кіріс (зиян)
7
8
9
10
11
12
13
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Міндетті зейнетақы жарналары,
міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналары және ерікті
зейнетақы жарналары
есебінен қалыптастырылған
зейнетақы активтерінің
бір шартты бірлігінің
құны туралы есеп нысанына
қосымша
"Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_UEA, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом раздельно по пенсионным активам, находящимся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и по пенсионным активам, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается дата в формате "дд.мм.гггг".
6. В графе 7 указывается сумма нераспределенной прибыли (непокрытого убытка) на конец первого рабочего дня недели и на конец последнего календарного дня месяца, подлежащая включению в расчет стоимости одной условной единицы пенсионных активов, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.
7. В графе 9 указывается количество условных единиц с точностью до трех знаков после запятой.
8. В графе 10 указывается стоимость одной условной единицы пенсионных активов с точностью до семи знаков после запятой.
9. Графы 11, 12 и 13 заполняются справочно.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 16 к постановлению
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_UEO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Стоимость одной условной единицы условных пенсионных обязательств
(в тенге)
Дата
Пенсионные взносы, поступило
Пеня за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
Выплаты, начислено
Обязательства по возвратам пенсионных взносов и (или) пени, полученной за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
1
2
3
4
5
продолжение таблицы:
Комиссионное вознаграждение от инвестиционного дохода
Текущая стоимость условных пенсионных обязательств
Количество условных единиц
Стоимость одной условной единицы условных пенсионных обязательств
Инвестиционный доход по условным пенсионным обязательствам, начисленный за день
6
7
8
9
10
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о стоимости
одной условной единицы
условных пенсионных обязательств
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств"
(индекс – 1-ENPF_UEO, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтері бойынша және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтері бойынша ай сайын бөлек толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда күн "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
6. 7-бағанда Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құнын есептеуге енгізілуі тиіс аптаның бірінші жұмыс күнінің соңындағы және айдың соңғы күнтізбелік күнінің соңындағы бөлінбеген пайданың (өтелмеген зиянның) сомасы көрсетіледі.
7. 9-бағанда шартты бірліктердің саны үтірден кейін үш таңбаға дейін дәлдікпен көрсетіледі.
8. 10-бағанда зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны үтірден кейін жеті таңбаға дейін дәлдікпен көрсетіледі.
9. 11, 12, 13-бағандар анықтама үшін толтырылады.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_UEO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны
(теңгемен)
Күні
Зейнетақы жарналары, келіп түсті
Зейнетақы жарналарын уақтылы аудармағаны үшін өсімпұл
Төлемдер, есептелгені
Зейнетақы жарналарын уақтылы аудармағаны үшін зейнетақы жарналарын және (немесе) алынған өсімпұлды қайтару бойынша міндеттеме
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
Инвестициялық кірістен комиссиялық сыйақы
Шартты зейнетақы міндеттемелерінің ағымдағы құны
Шартты бірліктер саны
Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны
Шартты зейнетақы міндеттемелері бойынша бір күнде есептелген инвестициялық кіріс
6
7
8
9
10
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Шартты зейнетақы
міндеттемелерінің
бір шартты бірлігінің құны
туралы туралы есеп нысанына
қосымша
"Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_UEO, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается дата в формате "дд.мм.гггг".
6. Графа 8 указывается количество условных единиц с точностью до трех знаков после запятой.
7. Графа 9 указывается стоимость одной условной единицы условных пенсионных обязательств с точностью до семи знаков после запятой.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 17к постановлению
Приложение 17
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики
(по собственным активам единого накопительного пенсионного фонда)
Индекс формы административных данных: 1-ENPF-AL(OA)
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица 1. Активы
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование показателя
Всего
(на конец отчетного периода)
в том числе
в национальной валюте
в иностранной валюте
1
2
3
4
5
1
Деньги и эквиваленты денежных средств

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Шарты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда күн "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
6. 8-бағанда шартты бірліктер саны үтірден кейін үш таңбаға дейін дәлдікпен көрсетіледі.
7. 9-бағанда шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны үтірден кейін жеті таңбаға дейін дәлдікпен көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF-AL(OA)
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
Нысан
1-кесте. Активтер
(мың теңгемен)
Жол коды
Көрсеткіш атауы
Барлығы
(есепті кезеңнің соңында)
оның ішінде
ұлттық валюмен
шетел валютасымен
1
2
3
4
5
1
Ақша және ақшалай қаражат баламалары

1.15.01
Наличность в кассе
1.15.02
Деньги в пути
1.14.03
Деньги на текущих счетах в других депозитных организациях
1.15.04
Деньги на текущих счетах в других финансовых организациях
1.20.05
Деньги на текущих счетах у нерезидентов
1.14.06
Деньги на сберегательных счетах в других депозитных организациях
1.15.07
Деньги на сберегательных счетах в других финансовых организациях
1.20.08
Деньги на сберегательных счетах у нерезидентов
1.14.09
Прочие деньги в других депозитных организациях
1.15.10
Прочие деньги в других финансовых организациях
1.16.11
Прочие деньги в государственных нефинансовых организациях
1.17.12
Прочие деньги в негосударственных нефинансовых организациях
1.20.13
Прочие деньги у нерезидентов
2
Аффинированные драгоценные металлы
2.14.01
Аффинированные драгоценные металлы в других депозитных организациях
2.15.02
Аффинированные драгоценные металлы в пути
2.14.03
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах в других депозитных организациях
3
Вклады размещенные
3.13.01
Вклады, размещенные в Национальном Банке Республики Казахстан
3.14.02
Краткосрочные вклады, размещенные на одну ночь в других депозитных организациях
3.15.03
Краткосрочные вклады, размещенные на одну ночь в других финансовых организациях
3.20.04
Краткосрочные вклады, размещенные на одну ночь у нерезидентов
3.14.05
Краткосрочные вклады до востребования, размещенные в других депозитных организациях
3.15.06
Краткосрочные вклады до востребования, размещенные в других финансовых организациях
3.20.07
Краткосрочные вклады до востребования, размещенные у нерезидентов
3.14.08
Краткосрочные вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.15.09
Краткосрочные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.20.10
Краткосрочные вклады, размещенные у нерезидентов
3.14.11
Краткосрочные условные вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.15.12
Краткосрочные условные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.20.13
Краткосрочные условные вклады, размещенные у нерезидентов
3.14.14
Долгосрочные вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.15.15
Долгосрочные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.20.16
Долгосрочные вклады, размещенные у нерезидентов
3.14.17
Долгосрочные условные вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.15.18
Долгосрочные условные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.20.19
Долгосрочные условные вклады, размещенные у нерезидентов
3.1
Минус: резервы на обесценение
4
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка

1.15.01
Кассадағы қолма-қол ақша
1.15.02
Жолдағы ақша
1.14.03
Басқа депозиттік ұйымдардағы ағымдағы шоттардағы ақша
1.15.04
Басқа қаржы ұйымдарындағы ағымдағы шоттардағы ақша
1.20.05
Бейрезиденттердегі ағымдағы шоттардағы ақша
1.14.06
Басқа депозиттік ұйымдардағы жинақ шоттардағы ақша
1.15.07
Басқа қаржы ұйымдарындағы жинақ шоттардағы ақша
1.20.08
Бейрезиденттердегі жинақ шоттардағы ақша
1.14.09
Басқа депозиттік ұйымдардағы басқа да ақша
1.15.10
Басқа қаржы ұйымдарындағы басқа да ақша
1.16.11
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардағы басқа да ақша
1.17.12
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардағы басқа да ақша
1.20.13
Бейрезиденттердегі басқа да ақша
2
Аффинирленген бағалы металдар
2.14.01
Басқа депозиттік ұйымдардағы аффинирленген бағалы металдар
2.15.02
Жолдағы аффинирленген бағалы металдар
2.14.03
Басқа депозиттік ұйымдардағы металл шоттарда орналастырылған аффинирленген бағалы металдар
3
Орналастырылған салымдар
3.13.01
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар
3.14.02
Басқа депозиттік ұйымдарда бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.15.03
Басқа қаржы ұйымдарында бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.20.04
Бейрезиденттерде бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.14.05
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді талап етілгенге дейінгі салымдар
3.15.06
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған қысқа мерзімді талап етілгенге дейінгі салымдар
3.20.07
Бейрезиденттерде орналастырылған қысқа мерзімді талап етілгенге дейінгі салымдар
3.14.08
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.15.09
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.20.10
Бейрезиденттерде орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.14.11
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар
3.15.12
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар
3.20.13
Бейрезиденттерде орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар
3.14.14
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
3.15.15
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
3.20.16
Бейрезиденттерде орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
3.14.17
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар
3.15.18
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар
3.20.19
Бейрезиденттерде орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар
3.1
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
4
Өзгерісі пайда немесе зиян құрамында көрсетілетін әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар

4.11.01
Ценные бумаги, выпущенные Правительством Республики Казахстан
4.12.02
Ценные бумаги, выпущенные региональными и местными органами управления
4.13.03
Ценные бумаги, выпущенные Национальным Банком Республики Казахстан
4.14.04
Ценные бумаги, выпущенные другими депозитными организациями, в том числе
4.14.04.01
Долевые ценные бумаги
4.14.04.02
Долговые ценные бумаги
4.15.05
Ценные бумаги, выпущенные другими финансовыми организациями, в том числе
4.15.05.01
Долевые ценные бумаги
4.15.05.02
Долговые ценные бумаги
4.16.06
Ценные бумаги, выпущенные государственными нефинансовыми организациями, в том числе
4.16.06.01
Долевые ценные бумаги
4.16.06.02
Долговые ценные бумаги
4.17.07
Ценные бумаги, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями, в том числе
4.17.07.01
Долевые ценные бумаги
4.17.07.02
Долговые ценные бумаги
4.18.08
Ценные бумаги, выпущенные некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства, в том числе
4.18.08.01
Долевые ценные бумаги
4.18.08.02
Долговые ценные бумаги
4.20.09
Ценные бумаги, выпущенные нерезидентами, в том числе
4.20.09.01
Долевые ценные бумаги
4.20.09.02
Долговые ценные бумаги
5
Производные финансовые инструменты
5.11.01
Операции с производными финансовыми инструментами с Правительством Республики Казахстан
5.12.02
Операции с производными финансовыми инструментами с региональными и местными органами управления
5.13.03
Операции с производными финансовыми инструментами с Национальным Банком Республики Казахстан
5.14.04
Операции с производными финансовыми инструментами с другими депозитными организациями
5.15.05
Операции с производными финансовыми инструментами с другими финансовыми организациями
5.16.06
Операции с производными финансовыми инструментами с государственными нефинансовыми организациями
5.17.07
Операции с производными финансовыми инструментами с негосударственными нефинансовыми организациями
5.18.08
Операции с производными финансовыми инструментами с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
5.19.09
Операции с производными финансовыми инструментами с домашними хозяйствами
5.20.10
Операции с производными финансовыми инструментами с нерезидентами
6
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
6.11.01
Ценные бумаги, выпущенные Правительством Республики Казахстан
6.12.02
Ценные бумаги, выпущенные региональными и местными органами управления
6.13.03
Ценные бумаги, выпущенные Национальным Банком Республики Казахстан
6.14.04
Ценные бумаги, выпущенные другими депозитными организациями, в том числе
6.14.04.01
Долевые ценные бумаги
6.14.04.02
Долговые ценные бумаги

4.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған бағалы қағаздар
4.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдары шығарған бағалы қағаздар
4.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған бағалы қағаздар
4.14.04
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
4. 14. 04. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 14. 04. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.15.05
Басқа қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
4. 15. 05. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 15. 05. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
4. 16. 06. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 16. 06. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
4. 17. 07. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 17. 07. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
4. 18. 08. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 18. 08. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.20.09
Бейрезиденттер шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
4. 20. 09. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 20. 09. 02
Борыштық бағалы қағаздар
5
Туынды қаржы құралдары
5.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.14.04
Басқа депозиттік ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.15.05
Басқа қаржы ұйымдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.19.09
Үй шаруашылықтарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.20.10
Бейрезиденттермен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6
Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
6.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған бағалы қағаздар
6.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдары шығарған бағалы қағаздар
6.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған бағалы қағаздар
6.14.04
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
6. 14. 04. 01
Үлестік бағалы қағаздар
6. 14. 04. 02
Борыштық бағалы қағаздар

6.15.05
Ценные бумаги, выпущенные другими финансовыми организациями, в том числе
6.15.05.01
Долевые ценные бумаги
6.15.05.02
Долговые ценные бумаги
6.16.06
Ценные бумаги, выпущенные государственными нефинансовыми организациями, в том числе
6.16.06.01
Долевые ценные бумаги
6.16.06.02
Долговые ценные бумаги
6.17.07
Ценные бумаги, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями, в том числе
6.17.07.01
Долевые ценные бумаги
6.17.07.02
Долговые ценные бумаги
6.18.08
Ценные бумаги, выпущенные некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства, в том числе
6.18.08.01
Долевые ценные бумаги
6.18.08.02
Долговые ценные бумаги
6.20.09
Ценные бумаги, выпущенные нерезидентами, в том числе
6.18.09.01
Долевые ценные бумаги
6.18.09.02
Долговые ценные бумаги
6.1
Минус: резервы на обесценение
7
Операции "обратное репо"
7.11.01
Операции "обратное репо" с Правительством Республики Казахстан
7.13.02
Операции "обратное репо" с Национальным Банком Республики Казахстан
7.14.03
Операции "обратное репо" с другими депозитными организациями
7.15.04
Операции "обратное репо" с другими финансовыми организациями
7.16.05
Операции "обратное репо" с государственными нефинансовыми организациями
7.17.06
Операции "обратное репо" с негосударственными нефинансовыми организациями
7.18.07
Операции "обратное репо" с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
7.19.08
Операции "обратное репо" с домашними хозяйствами
7.20.09
Операции "обратное репо" с нерезидентами
8
Авансы выданные
8.11.01
Авансы, выданные Правительству Республики Казахстан под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.12.02
Авансы, выданные региональными и местными органами управления под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.14.03
Авансы, выданные другим депозитным организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.15.04
Авансы, выданные другим финансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.16.05
Авансы, выданные государственным нефинансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.17.06
Авансы, выданные негосударственным нефинансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.18.07
Авансы, выданные некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.19.08
Авансы, выданные домашним хозяйствам под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.20.09
Авансы, выданные нерезидентам под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг

6.15.05
Басқа қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
6. 15. 05. 01
Үлестік бағалы қағаздар
6. 15. 05. 02
Борыштық бағалы қағаздар
6.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
6. 16. 06. 01
Үлестік бағалы қағаздар
6. 16. 06. 02
Борыштық бағалы қағаздар
6.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
6. 17. 07. 01
Үлестік бағалы қағаздар
6. 17. 07. 02
Борыштық бағалы қағаздар
6.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде:
6. 18. 08. 01
Үлестік бағалы қағаздар
6. 18. 08. 02
Борыштық бағалы қағаздар
6.20.09
Бейрезиденттер шығарған бағалы қағаздар
6. 18. 09. 01
Үлестік бағалы қағаздар
6. 18. 09. 02
Борыштық бағалы қағаздар
6.1
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
7
"Кері репо" операциялары
7.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметімен "кері репо" операциялары
7.13.02
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен "кері репо" операциялары
7.14.03
Басқа депозиттік ұйымдармен "кері репо" операциялары
7.15.04
Басқа қаржы ұйымдарымен "кері репо" операциялары
7.16.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен "кері репо" операциялары
7.17.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен "кері репо" операциялары
7.18.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен "кері репо" операциялары
7.19.08
Үй шаруашылықтарымен "кері репо" операциялары
7.20.09
Бейрезиденттермен "кері репо" операциялары
8
Берілген аванстар
8.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметіне мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар
8.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар
8.14.03
Басқа депозиттік ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар
8.15.04
Басқа қаржы ұйымдарына мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар
8.16.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар
8.17.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар
8.18.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар
8.19.08
Үй шаруашылықтарына мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар
8.20.09
Бейрезиденттерге мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген аванстар

8.11.10
Прочие авансы, выданные Правительству Республики Казахстан
8.12.11
Прочие авансы, выданные региональными и местными органами управления
8.14.12
Прочие авансы, выданные другим депозитным организациям
8.15.13
Прочие авансы, выданные другим финансовым организациям
8.16.14
Прочие авансы, выданные государственным нефинансовым организациям
8.17.15
Прочие авансы, выданные негосударственным нефинансовым организациям
8.18.16
Прочие авансы, выданные некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства
8.19.17
Прочие авансы, выданные домашним хозяйствам
8.20.18
Прочие авансы, выданные нерезидентам
9
Расходы будущих периодов
10
Комиссионные вознаграждения
10.19.01
Начисленные комиссионные доходы (убытки) от инвестиционного дохода
10.19.02
Начисленные комиссионные доходы от пенсионных активов
11
Запасы
12
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости
12.11.01
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные Правительством Республики Казахстан
12.12.02
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные региональными и местными органами управления
12.13.03
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные Национальным Банке Республики Казахстан
12.14.04
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные другими депозитными организациями
12.15.05
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные другими финансовыми организациями
12.16.06
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные государственными нефинансовыми организациями
12.17.07
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями
12.18.08
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
12.20.09
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные нерезидентами
12.1
Минус: резервы на обесценение
13
Инвестиционное имущество
14
Инвестиции в капитал других юридических лиц
14.14.01
Инвестиции в капитал других депозитных организаций
14.15.02
Инвестиции в капитал других финансовых организаций
14.16.03
Инвестиции в капитал государственных нефинансовых организаций
14.17.04
Инвестиции в капитал негосударственных нефинансовых организаций
14.18.05
Инвестиции в капитал некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
14.20.06
Инвестиции в капитал нерезидентов
15
Дебиторская задолженность
15.11.01
Задолженность покупателей и заказчиков (Правительство Республики Казахстан)

8.11.10
Қазақстан Республикасының Үкіметіне берілген басқа да аванстар
8.12.11
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына берілген басқа да аванстар
8.14.12
Басқа депозиттік ұйымдарға берілген басқа да аванстар
8.15.13
Басқа қаржы ұйымдарына берілген басқа да аванстар
8.16.14
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға берілген басқа да аванстар
8.17.15
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға берілген басқа да аванстар
8.18.16
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға берілген басқа да аванстар
8.19.17
Үй шаруашылықтарына берілген басқа да аванстар
8.20.18
Бейрезиденттерге берілген басқа да аванстар
9
Болашақ кезеңдердің шығысы
10
Комиссиялық сыйақы
10.19.01
Инвестициялық кірістен есептелген комиссиялық кіріс (зиян)
10.19.02
Зейнетақы активтерінен есептелген комиссиялық кіріс
11
Қорлар
12
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдары шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.14.04
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.15.05
Басқа қаржы ұйымдары шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.20.09
Бейрезиденттер шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.1
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
13
Инвестициялық мүлік
14
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
14.14.01
Басқа депозиттік ұйымдардың капиталына инвестициялар
14.15.02
Басқа қаржы ұйымдарының капиталына инвестициялар
14.16.03
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың капиталына инвестициялар
14.17.04
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың капиталына инвестициялар
14.18.05
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардың капиталына инвестициялар
14.20.06
Бейрезиденттердің капиталына инвестициялар
15
Дебиторлық берешек
15.11.01
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (Қазақстан Республикасы Үкіметі)

15.12.02
Задолженность покупателей и заказчиков (региональные и местные органы управления)
15.16.03
Задолженность покупателей и заказчиков (государственные нефинансовые организации)
15.17.04
Задолженность покупателей и заказчиков (негосударственные нефинансовые организации)
15.18.05
Задолженность покупателей и заказчиков (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
15.19.06
Задолженность покупателей и заказчиков (домашние хозяйства)
15.20.07
Задолженность покупателей и заказчиков (нерезидент)
15.15.08
Задолженность дочерних (зависимых) организаций (другие финансовые организации)
15.17.09
Задолженность дочерних (зависимых) организаций (негосударственные нефинансовые организации)
15.11.10
Задолженность по аренде Правительства Республики Казахстан
15.12.11
Задолженность по аренде региональных и местных органов управления
15.13.12
Задолженность по аренде Национального Банка Республики Казахстан
15.14.13
Задолженность по аренде других депозитных организаций
15.15.14
Задолженность по аренде других финансовых организаций
15.16.15
Задолженность по аренде государственных нефинансовых организаций
15.17.16
Задолженность по аренде негосударственных нефинансовых организаций
15.18.17
Задолженность по аренде некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
15.19.18
Задолженность по аренде домашних хозяйств
15.20.19
Задолженность по аренде нерезидентов
15.11.20
Вознаграждения к получению от Правительства Республики Казахстан
15.12.21
Вознаграждения к получению от региональных и местных органов управления
15.14.22
Вознаграждения к получению от других депозитных организаций
15.15.23
Вознаграждения к получению от других финансовых организаций
15.16.24
Вознаграждения к получению от государственных нефинансовых организаций
15.17.25
Вознаграждения к получению от негосударственных нефинансовых организаций
15.18.26
Вознаграждения к получению от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
15.19.27
Вознаграждения к получению от домашних хозяйств
15.20.28
Вознаграждения к получению от нерезидентов
15.1
Минус: резервы на обесценение
16
Долгосрочные активы (выбывающие группы), предназначенные для продажи
17
Нематериальные активы
18
Основные средства
19
Активы в форме права пользования
20
Текущий налоговый актив
21
Отложенный налоговый актив
22
Прочая дебиторская задолженность
22.14.01
Расчеты с брокерами (другие депозитные организации)
22.15.02
Расчеты с брокерами (другие финансовые организации)
22.17.03
Расчеты с брокерами (негосударственные нефинансовые организации)
22.20.04
Расчеты с брокерами (нерезиденты)
22.11.05
Расчеты с акционерами (Правительство Республики Казахстан)

15.12.02
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (өңірлік және жергілікті басқару органдары)
15.16.03
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар)
15.17.04
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
15.18.05
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар)
15.19.06
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (үй шаруашылықтары)
15.20.07
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (бейрезидент)
15.15.08
Ешілес (тәуелді) ұйымдардың берешегі (басқа қаржы ұйымдары)
15.17.09
Ешілес (тәуелді) ұйымдардың берешегі (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
15.11.10
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жалдау бойынша берешегі
15.12.11
Өңірлік және жергілікті басқару органдарының жалдау бойынша берешегі
15.13.12
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің жалдау бойынша берешегі
15.14.13
Басқа депозиттік ұйымдардың жалдау бойынша берешегі
15.15.14
Басқа қаржы ұйымдарының жалдау бойынша берешегі
15.16.15
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың жалдау бойынша берешегі
15.17.16
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың жалдау бойынша берешегі
15.18.17
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардың жалдау бойынша берешегі
15.19.18
Үй шаруашылықтарының жалдау бойынша берешегі
15.20.19
Бейрезиденттердің жалдау бойынша берешегі
15.11.20
Қазақстан Республикасы Үкіметінен алуға арналған сыйақы
15.12.21
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алуға арналған сыйақысы
15.14.22
Басқа депозиттік ұйымдардан алуға арналған сыйақы
15.15.23
Басқа қаржы ұйымдарынан алуға арналған сыйақы
15.16.24
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алуға арналған сыйақы
15.17.25
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан алуға арналған сыйақы
15.18.26
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан алуға арналған сыйақы
15.19.27
Үй шаруашылықтарынан алуға арналған сыйақы
15.20.28
Бейрезиденттерден алуға арналған сыйақы
15.1
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
16
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер (есептен шығарылатын топтар)
17
Материалдық активтер
18
Негізгі құрал-жабдықтар
19
Пайдану құқығы нысанындағы активтер
20
Ағымдағы салық активтері
21
Кейінге қалдырылған салық активі
22
Басқа да дебиторлық берешек
22.14.01
Брокерлермен есеп айырысу (басқа депозиттік ұйымдар)
22.15.02
Брокерлермен есеп айырысу (басқа қаржы ұйымдары)
22.17.03
Брокерлермен есеп айырысу (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
22.20.04
Брокерлермен есеп айырысу (бейрезиденттер)
22.11.05
Акционерлермен есеп айырысу (Қазақстан Республикасының Үкіметі)

22.14.06
Расчеты с акционерами (другие депозитные организации)
22.15.07
Расчеты с акционерами (другие финансовые организации)
22.16.08
Расчеты с акционерами (государственные нефинансовые организации)
22.17.09
Расчеты с акционерами (негосударственные нефинансовые организации)
22.18.10
Расчеты с акционерами (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
22.19.11
Расчеты с акционерами (домашние хозяйства)
22.20.12
Расчеты с акционерами (нерезиденты)
22.11.13
Предоплата вознаграждения по полученным займам от Правительства Республики Казахстан
22.12.14
Предоплата вознаграждения по полученным займам от региональных и местных органов управления
22.13.15
Предоплата вознаграждения по полученным займам от Национального Банка Республики Казахстан
22.14.16
Предоплата вознаграждения по полученным займам от других депозитных организаций
22.15.17
Предоплата вознаграждения по полученным займам от других финансовых организаций
22.16.18
Предоплата вознаграждения по полученным займам от государственных нефинансовых организаций
22.20.19
Предоплата вознаграждения по полученным займам от нерезидентов
22.11.20
Финансовые активы, переданные в доверительное управление Правительству Республики Казахстан
22.13.21
Финансовые активы, переданные в доверительное управление Национальному Банку Республики Казахстан
22.14.22
Финансовые активы, переданные в доверительное управление другим депозитным организациям
22.15.23
Финансовые активы, переданные в доверительное управление другим финансовым организациям
22.20.24
Финансовые активы, переданные в доверительное управление нерезидентам
22.11.25
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к Правительству Республики Казахстан
22.12.26
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к региональным и местным органам управления
22.13.27
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к Национальному Банку Республики Казахстан
22.14.28
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к другим депозитным организациям
22.15.29
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к другим финансовым организациям
22.16.30
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к государственным нефинансовым организациям
22.17.31
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к негосударственным нефинансовым организациям
22.19.32
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к домашним хозяйствам
22.20.33
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к нерезидентам
22.19.34
Задолженность работников и других лиц-резидентов
22.20.35
Задолженность работников и других лиц-нерезидентов
22.11.36
Прочая дебиторская задолженность Правительства Республики Казахстан

22.14.06
Акционерлермен есеп айырысу (басқа депозиттік ұйымдар)
22.15.07
Акционерлермен есеп айырысу (басқа қаржы ұйымдары)
22.16.08
Акционерлермен есеп айырысу (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар)
22.17.09
Акционерлермен есеп айырысу (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
22.18.10
Акционерлермен есеп айырысу (үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар)
22.19.11
Акционерлермен есеп айырысу (үй шаруашылықтары)
22.20.12
Акционерлермен есеп айырысу (бейрезиденттер)
22.11.13
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.12.14
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.13.15
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.14.16
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.15.17
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.16.18
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.20.19
Бейрезиденттерден алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.11.20
Қазақстан Республикасының Үкіметіне сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
22.13.21
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
22.14.22
Басқа депозиттік ұйымдарға сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
22.15.23
Басқа қаржы ұйымдарына сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
22.20.24
Бейрезиденттерге сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
22.11.25
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.12.26
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.13.27
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.14.28
Басқа депозиттік ұйымдарға есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.15.29
Басқа қаржы ұйымдарына есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.16.30
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.17.31
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.19.32
Үй шаруашылықтарына есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.20.33
Бейрезиденттерге есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.19.34
Қызметкерлердің және резидент басқа тұлғалардың берешегі
22.20.35
Қызметкерлердің және бейрезидент басқа тұлғалардың берешегі
22.11.36
Қазақстан Республикасы Үкіметінің басқа да дебиторлық берешегі

22.12.37
Прочая дебиторская задолженность местных органов управления
22.13.38
Прочая дебиторская задолженность Национального Банка Республики Казахстан
22.14.39
Прочая дебиторская задолженность других депозитных организаций
22.15.40
Прочая дебиторская задолженность других финансовых организаций
22.16.41
Прочая дебиторская задолженность государственных нефинансовых организаций
22.17.42
Прочая дебиторская задолженность негосударственных нефинансовых организаций
22.18.43
Прочая дебиторская задолженность некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
22.19.44
Прочая дебиторская задолженность домашних хозяйств
22.20.45
Прочая дебиторская задолженность нерезидентов
22.1
Минус: резервы на обесценение
23
Прочие активы, в том числе
23.01
Финансовые активы
23.02
Нефинансовые активы
24
Итого активы
Таблица 2. Обязательства
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование показателя
Всего (на конец отчетного периода)
в том числе
в национальной валюте
в иностранной валюте
1
2
3
4
5
25
Производные финансовые инструменты
25.11.01
Операции с производными финансовыми инструментами с Правительством Республики Казахстан
25.12.02
Операции с производными финансовыми инструментами с региональными и местными органами управления
25.13.03
Операции с производными финансовыми инструментами с Национальным Банком Республики Казахстан
25.14.04
Операции с производными финансовыми инструментами с другими депозитными организациями
25.15.05
Операции с производными финансовыми инструментами с другими финансовыми организациями
25.16.06
Операции с производными финансовыми инструментами с государственными нефинансовыми организациями
25.17.07
Операции с производными финансовыми инструментами с негосударственными нефинансовыми организациями
25.18.08
Операции с производными финансовыми инструментами с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
25.19.09
Операции с производными финансовыми инструментами с домашними хозяйствами
25.20.10
Операции с производными финансовыми инструментами с нерезидентами
26
Обязательства по аренде
26.11.01
Обязательства по аренде к Правительству Республики Казахстан
26.12.02
Обязательства по аренде к региональным и местным органам управления
26.13.03
Обязательства по аренде к Национальному Банку Республики Казахстан
26.14.04
Обязательства по аренде к другим депозитным организациям
26.15.05
Обязательства по аренде к другим финансовым организациям
26.16.06
Обязательства по аренде к государственным нефинансовым организациям
26.17.07
Обязательства по аренде к негосударственным нефинансовым организациям
26.18.08
Обязательства по аренде к некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства

22.12.37
Жергілікті басқару органдарының басқа да дебиторлық берешегі
22.13.38
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басқа да дебиторлық берешегі
22.14.39
Басқа депозиттік ұйымдардың басқа да дебиторлық берешегі
22.15.40
Басқа қаржы ұйымдарының басқа да дебиторлық берешегі
22.16.41
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың басқа да дебиторлық берешегі
22.17.42
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың басқа да дебиторлық берешегі
22.18.43
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардың басқа да дебиторлық берешегі
22.19.44
Үй шаруашылықтарының басқа да дебиторлық берешегі
22.20.45
Бейрезиденттердің басқа да дебиторлық берешегі
22.1
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
23
Басқа да активтер, оның ішінде
23.01
Қаржы активтері
23.02
Қаржылық емес активтер
24
Активтер жиынтығы
2-кесте. Міндеттемелер
(мың теңгемен)
Жолдың коды
Көрсеткіштің атауы
Барлығы (есепті кезеңнің соңында)
оның ішінде
ұлттық валютамен
шетел валютасымен
1
2
3
4
5
25
Туынды қаржы құралдары
25.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.12.02
Аймақтық және жергілікті басқару органдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.13.03
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.14.04
Басқа депозиттік ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.15.05
Басқа қаржы ұйымдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.19.09
Үй шаруашылықтарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
25.20.10
Бейрезиденттермен туынды қаржы құралдарымен операциялар
26
Жалдау бойынша міндеттемелер
26.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметіне жалдау бойынша міндеттемелер
26.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына жалдау бойынша міндеттемелер
26.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне жалдау бойынша міндеттемелер
26.14.04
Басқа депозиттік ұйымдарға жалдау бойынша міндеттемелер
26.15.05
Басқа қаржы ұйымдарына жалдау бойынша міндеттемелер
26.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға жалдау бойынша міндеттемелер
26.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға жалдау бойынша міндеттемелер
26.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға жалдау бойынша міндеттемелер

26.19.09
Обязательства по аренде к домашним хозяйствам
26.20.10
Обязательства по аренде к нерезидентам
27
Операции репо
27.11.01
Операции репо с Правительством Республики Казахстан
27.13.02
Операции репо с Национальным Банком Республики Казахстан
27.14.03
Операции репо с другими депозитными организациями
27.15.04
Операции репо с другими финансовыми организациями
27.16.05
Операции репо с государственными нефинансовыми организациями
27.17.06
Операции репо с негосударственными нефинансовыми организациями
27.18.07
Операции репо с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
27.19.08
Операции репо с домашними хозяйствами
27.20.09
Операции репо с нерезидентами
28
Займы полученные
28.11.01
Краткосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан
28.12.02
Краткосрочные займы, полученные от региональных и местных органов управления
28.14.03
Краткосрочные займы, полученные от других депозитных организаций
28.15.04
Краткосрочные займы, полученные от других финансовых организаций
28.20.05
Краткосрочные займы, полученные от нерезидентов
28.11.06
Долгосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан
28.12.07
Долгосрочные займы, полученные от региональных и местных органов управления
28.14.08
Долгосрочные займы, полученные от других депозитных организаций
28.15.09
Долгосрочные займы, полученные от других финансовых организаций
28.20.10
Долгосрочные займы, полученные от нерезидентов
29
Кредиторская задолженность
29.11.01
Задолженность поставщикам и подрядчикам (Правительство Республики Казахстан)
29.12.02
Задолженность поставщикам и подрядчикам (региональные и местные органы управления)
29.16.03
Задолженность поставщикам и подрядчикам (государственные нефинансовые организации)
29.17.04
Задолженность поставщикам и подрядчикам (негосударственные нефинансовые организации)
29.18.05
Задолженность поставщикам и подрядчикам (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
29.19.06
Задолженность поставщикам и подрядчикам (домашние хозяйства)
29.20.07
Задолженность поставщикам и подрядчикам (нерезидент)
29.15.08
Задолженность дочерним (зависимым) организациям (другие финансовые организации)
29.17.09
Задолженность дочерним (зависимым) организациям (негосударственные нефинансовые организации)
29.19.10
Задолженность работникам и другим лицам-резидентам
29.20.11
Задолженность работникам и другим лицам-нерезидентам
29.11.12
Задолженность по аренде к Правительству Республики Казахстан
29.12.13
Задолженность по аренде к региональным и местным органам управления
29.13.14
Задолженность по аренде к Национальному Банку Республики Казахстан

26.19.09
Үй шаруашылықтарына жалдау бойынша міндеттемелер
26.20.10
Бейрезиденттерге жалдау бойынша міндеттемелер
27
Репо операциялары
27.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметімен репо операциялары
27.13.02
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен репо операциялары
27.14.03
Басқа депозиттік ұйымдармен репо операциялары
27.15.04
Басқа қаржы ұйымдарымен репо операциялары
27.16.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен репо операциялары
27.17.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен репо операциялары
27.18.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен репо операциялары
27.19.08
Үй шаруашылықтарымен репо операциялары
27.20.09
Бейрезиденттермен репо операциялары
28
Алынған қарыз
28.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған қысқа мерзімді қарыз
28.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынған қысқа мерзімді қарыз
28.14.03
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған қысқа мерзімді қарыз
28.15.04
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған қысқа мерзімді қарыз
28.20.05
Бейрезиденттерден алынған қысқа мерзімді қарыз
28.11.06
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған ұзақ мерзімді қарыз
28.12.07
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынған ұзақ мерзімді қарыз
28.14.08
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді қарыз
28.15.09
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ мерзімді қарыз
28.20.10
Бейрезиденттерден алынған ұзақ мерзімді қарыз
29
Кредиторлық берешек
29.11.01
Жеткізушілер мен мердігерге берешек (Қазақстан Республикасының Үкіметі)
29.12.02
Жеткізушілер мен мердігерге берешек (өңірлік және жергілікті басқару органдар)
29.16.03
Жеткізушілер мен мердігерге берешек (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар)
29.17.04
Жеткізушілер мен мердігерге берешек (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
29.18.05
Жеткізушілер мен мердігерге берешек (үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар)
29.19.06
Жеткізушілер мен мердігерге берешек (үй шаруашылықтары)
29.20.07
Жеткізушілер мен мердігерге берешек (бейрезидент)
29.15.08
Ешілес (тәуелді) ұйымдарға берешек (басқа қаржы ұйымдары)
29.17.09
Ешілес (тәуелді) ұйымдарға берешек (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар)
29.19.10
Қызметкерлерге және басқа резидент-тұлғаларға берешек
29.20.11
Қызметкерлерге және басқа бейрезидент-тұлғаларға берешек
29.11.12
Қазақстан Республикасының Үкіметіне жалдау бойынша берешек
29.12.13
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына жалдау бойынша берешек
29.13.14
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне жалдау бойынша берешек

29.14.15
Задолженность по аренде к другим депозитным организациям
29.15.16
Задолженность по аренде к другим финансовым организациям
29.16.17
Задолженность по аренде к государственным нефинансовым организациям
29.17.18
Задолженность по аренде к негосударственным нефинансовым организациям
29.18.19
Задолженность по аренде к некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства
29.19.20
Задолженность по аренде к домашним хозяйствам
29.20.21
Задолженность по аренде к нерезидентам
29.11.22
Вознаграждения к выплате Правительству Республики Казахстан
29.12.23
Вознаграждения к выплате региональным и местным органам управления
29.14.24
Вознаграждения к выплате другим депозитным организациям
29.15.25
Вознаграждения к выплате другим финансовым организациям
29.20.26
Вознаграждения к выплате нерезидентам
29.11.27
Текущая часть кредиторской задолженности перед Правительством Республики Казахстан
29.12.28
Текущая часть кредиторской задолженности перед региональными и местными органами управления
29.13.29
Текущая часть кредиторской задолженности перед Национальным Банком Республики Казахстан
29.14.30
Текущая часть кредиторской задолженности перед другими депозитными организациями
29.15.31
Текущая часть кредиторской задолженности перед другими финансовыми организациями
29.16.32
Текущая часть кредиторской задолженности перед государственными нефинансовыми организациями
29.17.33
Текущая часть кредиторской задолженности перед негосударственными нефинансовыми организациями
29.18.34
Текущая часть кредиторской задолженности перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
29.19.35
Текущая часть кредиторской задолженности перед домашними хозяйствами
29.11.36
Прочая кредиторская задолженность перед Правительством Республики Казахстан
29.12.37
Прочая кредиторская задолженность перед региональными и местными органами управления
29.13.38
Прочая кредиторская задолженность перед Национальным Банком Республики Казахстан
29.14.39
Прочая кредиторская задолженность перед другими депозитными организациями
29.15.40
Прочая кредиторская задолженность перед другими финансовыми организациями
29.16.41
Прочая кредиторская задолженность перед государственными нефинансовыми организациями
29.17.42
Прочая кредиторская задолженность перед негосударственными нефинансовыми организациями
29.18.43
Прочая кредиторская задолженность перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
29.19.44
Прочая кредиторская задолженность перед домашними хозяйствами
29.20.45
Прочая кредиторская задолженность перед нерезидентами
30
Авансы полученные

29.14.15
Басқа депозиттік ұйымдарға жалдау бойынша берешек
29.15.16
Басқа қаржы ұйымдарына жалдау бойынша берешек
29.16.17
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға жалдау бойынша берешек
29.17.18
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға жалдау бойынша берешек
29.18.19
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға жалдау бойынша берешек
29.19.20
Үй шаруашылықтарына жалдау бойынша берешек
29.20.21
Бейрезиденттерге жалдау бойынша берешек
29.11.22
Қазақстан Республикасының Үкіметіне төленетін сыйақы
29.12.23
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына төленетін сыйақы
29.14.24
Басқа депозиттік ұйымдарға төленетін сыйақы
29.15.25
Басқа қаржы ұйымдарына төленетін сыйақы
29.20.26
Бейрезиденттерге төленетін сыйақы
29.11.27
Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.12.28
Өңірлік және жергілікті басқару органдары алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.13.29
Ұлттық Банк алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.14.30
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.15.31
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.16.32
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.17.33
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.18.34
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.19.35
Үй шаруашылықтары алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.11.36
Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.12.37
Өңірлік және жергілікті басқару органдары алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.13.38
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.14.39
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.15.40
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.16.41
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.17.42
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.18.43
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.19.44
Үй шаруашылықтары алдындағы басқа да кредиторлық берешек
29.20.45
Бейрезиденттер алдындағы басқа да кредиторлық берешек
30
Алынған аванстар

30.14.01
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам в других депозитных организациях
30.15.02
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам в других финансовых организациях
30.20.03
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам у нерезидентов
30.11.04
Прочие авансы, полученные от Правительства Республики Казахстан
30.12.05
Прочие авансы, полученные от региональных и местных органов управления
30.13.06
Прочие авансы, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
30.14.07
Прочие авансы, полученные от других депозитных организациях
30.15.08
Прочие авансы, полученные от других финансовых организаций
30.16.09
Прочие авансы, полученные от государственных нефинансовых организаций
30.17.10
Прочие авансы, полученные от негосударственных нефинансовых организаций
30.18.11
Прочие авансы, полученные от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
30.19.12
Прочие авансы, полученные от домашних хозяйств
30.20.13
Прочие авансы, полученные от нерезидентов
31
Резервы
31.11.01
Гарантийные обязательства, принятые от Правительства Республики Казахстан
31.12.02
Гарантийные обязательства, принятые от региональных и местных органов управления
31.13.03
Гарантийные обязательства, принятые от Национального Банка Республики Казахстан
31.14.04
Гарантийные обязательства, принятые от других депозитных организациях
31.15.05
Гарантийные обязательства, принятые от других финансовых организаций
31.16.06
Гарантийные обязательства, принятые от государственных нефинансовых организаций
31.17.07
Гарантийные обязательства, принятые от негосударственных нефинансовых организаций
31.18.08
Гарантийные обязательства, принятые от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
31.19.09
Гарантийные обязательства, принятые от домашних хозяйств
31.20.10
Гарантийные обязательства, принятые от нерезидентов
31.19.11
Оценочные обязательства по вознаграждениям работникам (резидент)
31.20.12
Оценочные обязательства по вознаграждениям работникам (нерезидент)
31.11.13
Обязательства по претензионно-исковой работе перед Правительством Республики Казахстан
31.12.14
Обязательства по претензионно-исковой работе перед региональными и местными органами управления
31.13.15
Обязательства по претензионно-исковой работе перед Национальным Банком Республики Казахстан
31.14.16
Обязательства по претензионно-исковой работе перед другими депозитными организациями
31.15.17
Обязательства по претензионно-исковой работе перед другими финансовыми организациями
31.16.18
Обязательства по претензионно-исковой работе перед государственными нефинансовыми организациями

30.14.01
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
30.15.02
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
30.20.03
Бейрезиденттерде орналастырылған салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
30.11.04
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған басқа да аванстар
30.12.05
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынған басқа да аванстар
30.13.06
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған басқа да аванстар
30.14.07
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған басқа да аванстар
30.15.08
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған басқа да аванстар
30.16.09
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынған басқа да аванстар
30.17.10
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан алынған басқа да аванстар
30.18.11
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан алынған басқа да аванстар
30.19.12
Үй шаруашылықтарынан алынған басқа да аванстар
30.20.13
Бейрезиденттерден алынған басқа да аванстар
31
Резервтер
31.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған кепілді міндеттемелер
31.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынған кепілді міндеттемелер
31.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған кепілді міндеттемелер
31.14.04
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған кепілді міндеттемелер
31.15.05
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған кепілді міндеттемелер
31.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынған кепілді міндеттемелер
31.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан алынған кепілді міндеттемелер
31.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан алынған кепілді міндеттемелер
31.19.09
Үй шаруашылықтарынан алынған кепілді міндеттемелер
31.20.10
Бейрезиденттерден алынған кепілді міндеттемелер
31.19.11
Қызметкерлерге (резиденттер) сыйақылар бойынша бағалау міндеттемелері
31.20.12
Қызметкерлерге (бейрезиденттер) сыйақылар бойынша бағалау міндеттемелері
31.11.13
Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы шағым-талап жұмысы жөніндегі міндеттемелер
31.12.14
Өңірлік және жергілікті басқару органдарының алдындағы шағым-талап жұмысы жөніндегі міндеттемелер
31.13.15
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алдындағы шағым-талап жұмысы жөніндегі міндеттемелер
31.14.16
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы шағым-талап жөніндегі міндеттемелер
31.15.17
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы шағым-талап жұмысы жөніндегі міндеттемелер
31.16.18
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы шағым-талап жұмысы жөніндегі міндеттемелер

31.17.19
Обязательства по претензионно-исковой работе перед негосударственными нефинансовыми организациями
31.18.20
Обязательства по претензионно-исковой работе перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
31.19.21
Обязательства по претензионно-исковой работе перед домашними хозяйствами
31.20.22
Обязательства по претензионно-исковой работе перед нерезидентами
31.11.23
Прочие оценочные обязательства к Правительству Республики Казахстан
31.12.24
Прочие оценочные обязательства к региональным и местным органам управления
31.13.25
Прочие оценочные обязательства к Национальному Банку Республики Казахстан
31.14.26
Прочие оценочные обязательства к другим депозитным организациям
31.15.27
Прочие оценочные обязательства к другим финансовым организациям
31.16.28
Прочие оценочные обязательства к государственным нефинансовым организациям
31.17.29
Прочие оценочные обязательства к негосударственным нефинансовым организациям
31.18.30
Прочие оценочные обязательства к некоммерческим организациям, обслуживающими домашние хозяйства
31.19.31
Прочие оценочные обязательства к домашним хозяйствам
31.20.32
Прочие оценочные обязательства к нерезидентам
32
Начисленные расходы по расчетам с акционерами по акциям
32.11.01
Расчеты по дивидендам и доходам участников с Правительством Республики Казахстан
32.13.02
Расчеты по дивидендам и доходам участников с Национальным Банком Республики Казахстан
32.14.03
Расчеты по дивидендам и доходам участников с другими депозитными организациями
32.15.04
Расчеты по дивидендам и доходам участников с другими финансовыми организациями
32.16.05
Расчеты по дивидендам и доходам участников с государственными нефинансовыми организациями
32.17.06
Расчеты по дивидендам и доходам участников с негосударственными нефинансовыми организациями
32.18.07
Расчеты по дивидендам и доходам участников с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
32.19.08
Расчеты по дивидендам и доходам участников с домашними хозяйствами
32.20.09
Расчеты по дивидендам и доходам участников с нерезидентами
33
Начисленные расходы по расчетам с персоналом
33.19.01
Расчеты с персоналом (резидентами) по оплате труда
33.20.02
Расчеты с персоналом (нерезидентами) по оплате труда
34
Доходы будущих периодов
35
Отложенное налоговое обязательство
35.11.01
Отсроченный корпоративный подоходный налог
36
Обязательство перед бюджетом по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
37
Прочие обязательства

31.17.19
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы талап-арыз жұмысы бойынша міндеттемелер
31.18.20
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы талап-арыз жұмысы бойынша міндеттемелер
31.19.21
Үй шаруашылықтары алдындағы талап-арыз жұмысы бойынша міндеттемелер
31.20.22
Бейрезиденттер алдындағы талап-арыз жұмысы бойынша міндеттемелер
31.11.23
Қазақстан Республикасының Үкіметіне басқа да бағалау міндеттемелері
31.12.24
Өңірлік және жергілікті билік органдарына басқа да бағалау міндеттемелері
31.13.25
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне басқа да бағалау міндеттемелері
31.14.26
Басқа депозиттік ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
31.15.27
Басқа қаржы ұйымдарына басқа да бағалау міндеттемелері
31.16.28
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
31.17.29
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
31.18.30
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
31.19.31
Үй шаруашылықтарына басқа да бағалау міндеттемелері
31.20.32
Бейрезиденттерге басқа да бағалау міндеттемелері
32
Акциялар бойынша акционерлермен есеп айырысу бойынша есептелген шығыстар
32.11.01
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметімен есеп айырысулар
32.13.02
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен есеп айырысулар
32.14.03
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша басқа депозиттік ұйымдармен есеп айырысулар
32.15.04
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша басқа қаржы ұйымдарымен есеп айырысулар
32.16.05
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен есеп айырысулар
32.17.06
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен есеп айырысулар
32.18.07
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен есеп айырысулар
32.19.08
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша үй шаруашылықтарымен есеп айырысулар
32.20.09
Қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша бейрезиденттермен есеп айырысулар
33
Қызметкерлермен есеп айырысу бойынша есептелген шығыстар
33.19.01
Қызметкерлермен (резиденттермен) еңбекақы төлеу бойынша есеп айырысу
33.20.02
Қызметкерлермен (бейрезиденттермен) еңбекақы төлеу бойынша есеп айырысу
34
Болашақ кезеңдердің кірістері
35
Кейінге қалдырылған салық міндеттемесі
35.11.01
Мерзімі ұзартылған корпоративтік табыс салығы
36
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша бюджет алдындағы міндеттеме
37
Басқа да міндеттемелер

37.11.01
Прочие обязательства перед Правительством Республики Казахстан
37.12.02
Прочие обязательства перед региональными и местными органами управления
37.13.03
Прочие обязательства перед Национальным Банком Республики Казахстан
37.14.04
Прочие обязательства перед другими депозитными организациями
37.15.05
Прочие обязательства перед другими финансовыми организациями
37.16.06
Прочие обязательства перед государственными нефинансовыми организациями

37.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы басқа да міндеттемелер
37.12.02
Өңірлік және жергілікті билік органдары алдындағы басқа да міндеттемелер
37.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алдындағы басқа да міндеттемелер
37.14.04
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы басқа да міндеттемелер
37.15.05
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы басқа да міндеттемелер
37.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа да міндеттемелер

37.17.07
Прочие обязательства перед негосударственными нефинансовыми организациями
37.18.08
Прочие обязательства перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
37.19.09
Прочие обязательства перед домашними хозяйствами
37.20.10
Прочие обязательства перед нерезидентами
38
Итого обязательства
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель ___________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
об активах и обязательствах,
классифицированных
по секторам экономики
(по собственным активам
единого накопительного
пенсионного фонда)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики
(по собственным активам единого накопительного пенсионного фонда)"
(индекс – 1-ENPF-AL(OA), периодичность – ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по собственным активам единого накопительного пенсионного фонда)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежеквартально единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма содержит данные по всем статьям разделов "Активы" и "Обязательства" бухгалтерского баланса единого накопительного пенсионного фонда по собственным активам по состоянию на отчетную дату.
Общий объем активов, отражаемых в Таблице 1, соответствует общей сумме активов бухгалтерского баланса по собственным активам на ту же отчетную дату.
Общий объем обязательств, отражаемых в Таблице 2, соответствует общей сумме обязательств бухгалтерского баланса по собственным активам на ту же отчетную дату.

37.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа да міндеттемелер
37.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы басқа да міндеттемелер
37.19.09
Үй шаруашылықтары алдындағы басқа да міндеттемелер
37.20.10
Бейрезиденттер алдындағы басқа да міндеттемелер
38
Міндеттемелердің жиынтығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Экономика секторлары
бойынша (бірыңғай
жинақтаушы зейнетақы
қорының меншікті активтері
бойынша) сыныпталған
активтер мен міндеттемелер
туралы есеп нысанына
қосымша
"Экономика секторлары бойынша сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша)" (индексі - 1-ENPF-AL (OA), кезеңділігі - тоқсан сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан есепті күндегі жағдай бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтер бойынша бухгалтерлік балансының "Активтер" және "Міндеттемелер" бөлімдерінің барлық баптары бойынша деректерді қамтиды.
1-кестеде көрсетілетін активтердің жалпы көлемі сол есепті күнгі меншікті активтер бойынша бухгалтерлік баланс активтерінің жалпы сомасына сәйкес келеді.
2-кестеде көрсетілетін міндеттемелердің жалпы көлемі сол есепті күнгі меншікті активтер бойынша бухгалтерлік баланс міндеттемелерінің жалпы сомасына сәйкес келеді.

6. Код строки (показателя) Таблиц 1 и 2 Формы определяется по следующей структуре:
1) первая часть соответствует номеру основной статьи бухгалтерского баланса;
2) вторая часть состоит из двух цифр – кода признака резидентства и кода сектора экономики;
3) третья часть – порядковый номер показателя.
Коды для признака резидентства и сектора экономики указываются в соответствии с Правилами применения кодов секторов экономики и назначения платежей, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203 "Об утверждении Правил применения кодов секторов экономики и назначения платежей", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14365.
Активы и обязательства единого накопительного пенсионного фонда по отношению к нерезидентам по секторам экономики не разделяются. В данном случае код сектора экономики по отношению к нерезиденту указывается – "0".
Пример: код строки 15.15.08, где первая цифра "15" – номер основной статьи баланса, вторая цифра "15" – резидент, другие финансовые организации и третья цифра "08" – порядковый номер.
7. Арифметико-логический контроль:
1) данные по графе 3 по всем строкам равны сумме данных по графам 4 и 5;
2) показатель "итого активы" по строке с кодом "24" равен сумме показателей по строкам с кодами "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10", "11", "12", "13", "14", "15", "16", "17", "18", "19", "20", "21", "22" и "23";
3) показатель "итого обязательства" по строке с кодом "38" равен сумме показателей по строкам с кодами "25", "26", "27", "28", "29", "30", "31", "32", "33", "34", "35", "36" и "37".
Приложение 18к постановлению
Приложение 18
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики
(по пенсионным активам единого накопительного пенсионного фонда)
Индекс формы административных данных: 2-ENPF-AL(PA)
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица 1. Активы
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование показателя
Всего (на конец отчетного периода)
в том числе
в национальной валюте
в иностранной валюте
1
2
3
4
5
1
Деньги и эквиваленты денежных средств

6. Нысанның 1 және 2-кестелері жолдарының (көрсеткіштерінің) коды мынадай құрылым бойынша айқындалады:
1) бірінші бөлік бухгалтерлік баланстың негізгі бабының нөміріне сәйкес келеді;
2) екінші бөлік екі цифрдан – резиденттік белгісінің коды мен экономика секторының кодынан тұрады;
3) үшінші бөлік - көрсеткіштің реттік нөмірі.
Резиденттік белгісі мен экономика секторына арналған кодтар Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14365 болып тіркелген "Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысымен бекітілген Экономика секторлары мен төлемдерді тағайындау кодтарын қолдану қағидаларына сәйкес көрсетіледі.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының экономика секторлары бойынша бейрезиденттерге қатысты активтері мен міндеттемелері бөлінбейді. Бұл жағдайда бейрезидентке қатысты экономика секторының коды - "0" көрсетіледі.
Мысалы: 15.15.08 - жолдың коды, мұндағы бірінші цифр "15" - баланстың негізгі бабының нөмірі, екінші цифр "15" - резидент, басқа қаржы ұйымдары және үшінші цифр "08" - реттік нөмірі.
7. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 3-бағандағы барлық жолдар бойынша деректер 4 және 5-бағандар бойынша деректер сомасына тең;
2) "24" коды бар жол бойынша "активтер жиынтығы" көрсеткіші "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10", "11", "12", "13", "14", "15", "16", "17", "18", "19", "20", "21", "22" және "23" кодтары бар жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең;
3) "38" коды бар жол бойынша "міндеттемелер жиынтығы" көрсеткіші "25", "26", "27", "28", "29", "30", "31", "32", "33", "34", "35", "36" және "37" кодтары бар жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең.
Қаулыға
18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы "28" тамыздағы
№ 167 қаулысына
18-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
"Экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп"
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2-ENPF-AL(PA)
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей
Нысан
1-кесте. Активтер
(мың теңгемен)
Жол коды
Көрсеткіштің атауы
Барлығы (есепті кезеңнің соңына)
оның ішінде
ұлттық валютамен
шетел валютасымен
1
2
3
4
5
1
Ақша және ақшалай қаражатының баламалары

1.13.01
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (счет взносов) в Национальном Банке Республики Казахстан
1.13.02
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (инвестиционный счет) в Национальном Банке Республики Казахстан
1.14.03
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (инвестиционный счет) в других депозитных организациях
1.15.04
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (инвестиционный счет) в других финансовых организациях
1.13.05
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (счет выплат) в Национальном Банке Республики Казахстан
1.14.06
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (счет выплат) в других депозитных организациях
1.15.07
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (счет выплат) в других финансовых организациях
2
Аффинированные драгоценные металлы
2.14.01
Аффинированные драгоценные металлы в других депозитных организациях
2.20.02
Аффинированные драгоценные металлы у нерезидентов
2.14.03
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах в других депозитных организациях
2.20.04
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах у нерезидентов
3
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и банках второго уровня
3.13.01
Вклады, размещенные в Национальном Банке Республики Казахстан
3.14.02
Вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.10.03
Вклады, размещенные в нерезидентах
3.1
Минус: резервы на обесценение
4
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости
4.11.01
Ценные бумаги, выпущенные Правительством Республики Казахстан
4.12.02
Ценные бумаги, выпущенные региональными и местными органами управления
4.13.03
Ценные бумаги, выпущенные Национальным Банком Республики Казахстан
4.14.04
Ценные бумаги, выпущенные другими депозитными организациями, в том числе
4.14.04.01
Долевые ценные бумаги
4.14.04.02
Долговые ценные бумаги
4.15.05
Ценные бумаги, выпущенные другими финансовыми организациями, в том числе
4.15.05.01
Долевые ценные бумаги
4.15.05.02
Долговые ценные бумаги
4.16.06
Ценные бумаги, выпущенные государственными нефинансовыми организациями, в том числе
4.16.06.01
Долевые ценные бумаги
4.16.06.02
Долговые ценные бумаги
4.17.07
Ценные бумаги, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями, в том числе
4.17.07.01
Долевые ценные бумаги
4.17.07.02
Долговые ценные бумаги
4.20.08
Ценные бумаги, выпущенные нерезидентами, в том числе
4.20.08.01
Долевые ценные бумаги
4.20.08.02
Долговые ценные бумаги
5
Требования по операциям "обратное репо"
5.11.01
Требования по операциям "обратное репо" к Правительству Республики Казахстан
5.13.02
Требования по операциям "обратное репо" к Национальному Банку Республики Казахстан

1.13.01
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі ағымдағы шоттардағы (жарналар шоты) ақша (зейнетақы активтері)
1.13.02
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі ағымдағы шоттардағы (инвестициялық шоттағы) ақша (зейнетақы активтері)
1.14.03
Басқа депозиттік ұйымдардағы ағымдағы шоттардағы (инвестициялық шоттағы) ақша (зейнетақы активтері)
1.15.04
Басқа қаржы ұйымдарындағы ағымдағы шоттардағы (инвестициялық шоттағы) ақша (зейнетақы активтері)
1.13.05
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі ағымдағы шоттардағы (төлемдер шоты) ақша (зейнетақы активтері)
1.14.06
Басқа депозиттік ұйымдардағы ағымдағы шоттардағы (төлемдер шоты) ақша (зейнетақы активтері)
1.15.07
Басқа қаржы ұйымдарындағы ағымдағы шоттардағы (төлемдер шоты) ақша (зейнетақы активтері)
2
Аффинирленген бағалы металдар
2.14.01
Басқа депозиттік ұйымдардағы аффинирленген бағалы металдар
2.20.02
Бейрезиденттердегі аффинирленген бағалы металдар
2.14.03
Басқа депозиттік ұйымдардағы металл шоттарда орналастырылған аффинирленген бағалы металдар
2.20.04
Бейрезиденттердің металл шоттарында орналастырылған аффинирленген қымбат металдар
3
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
3.13.01
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар
3.14.02
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған салымдар
3.10.03
Бейрезиденттерге орналастырылған салымдар
3.1
Минус: құнсыздану резервтері
4
Әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
4.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған бағалы қағаздар
4.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдары шығарған бағалы қағаздар
4.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған бағалы қағаздар
4.14.04
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
4. 14. 04. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 14. 04. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.15.05
Басқа қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
4. 15. 05. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 15. 05. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
4. 16. 06. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 16. 06. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
4. 17. 07. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 17. 07. 02
Борыштық бағалы қағаздар
4.20.08
Бейрезиденттер шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
4. 20. 08. 01
Үлестік бағалы қағаздар
4. 20. 08. 02
Борыштық бағалы қағаздар
5
"Кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметіне "кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.13.02
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне "кері репо" операциялары бойынша талаптар

5.14.03
Требования по операциям "обратное репо" к другим депозитным организациям
5.15.04
Требования по операциям "обратное репо" к другим финансовым организациям
5.16.05
Требования по операциям "обратное репо" к государственным нефинансовым организациям
5.17.06
Требования по операциям "обратное репо" к негосударственным нефинансовым организациям
5.20.07
Требования по операциям "обратное репо" к нерезидентам
6
Производные финансовые инструменты
6.11.01
Операции с производными финансовыми инструментами с Правительством Республики Казахстан
6.12.02
Операции с производными финансовыми инструментами с региональными и местными органами управления
6.13.03
Операции с производными финансовыми инструментами с Национальным Банком Республики Казахстан
6.14.04
Операции с производными финансовыми инструментами с другими депозитными организациями
6.15.05
Операции с производными финансовыми инструментами с другими финансовыми организациями
6.16.06
Операции с производными финансовыми инструментами с государственными нефинансовыми организациями
6.17.07
Операции с производными финансовыми инструментами с негосударственными нефинансовыми организациями
6.20.08
Операции с производными финансовыми инструментами с нерезидентами
7
Активы, находящиеся во внешнем управлении
8
Дебиторская задолженность
8.11.01
Задолженность Правительства Республики Казахстан
8.12.02
Задолженность региональных и местных органов управления
8.13.03
Задолженность Национального Банка Республики Казахстан
8.14.04
Задолженность других депозитных организаций
8.15.05
Задолженность других финансовых организаций
8.16.06
Задолженность государственных нефинансовых организаций
8.17.07
Задолженность негосударственных нефинансовых организаций
8.20.08
Задолженность нерезидентов
9
Требования по получению отрицательной разницы между показателем номинальной доходности и минимальным значением доходности
10
Требования по возмещению отрицательного комиссионного вознаграждения от инвестиционного дохода
11
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости
11.11.01
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные Правительством Республики Казахстан
11.12.02
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные региональными и местными органами управления
11.13.03
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные Национальным Банком Республики Казахстан
11.14.04
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные другими депозитными организациями
11.15.05
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные другими финансовыми организациями

5.14.03
Басқа депозиттік ұйымдарға "кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.15.04
Басқа қаржы ұйымдарына "кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.16.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға "кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.17.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға "кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.20.07
Бейрезиденттерге "кері репо" операциялары бойынша талаптар
6
Туынды қаржы құралдары
6.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметімен туынды қаржы құралдарымен жасалатын операциялар
6.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.14.04
Басқа депозиттік ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.15.05
Басқа қаржы ұйымдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.20.08
Бейрезиденттермен туынды қаржы құралдарымен операциялар
7
Сыртқы басқарудағы активтер
8
Дебиторлық берешек
8.11.01
Қазақстан Республикасы Үкіметінің берешегі
8.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарының берешегі
8.13.03
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің берешегі
8.14.04
Басқа депозиттік ұйымдардың берешегі
8.15.05
Басқа қаржы ұйымдарының берешегі
8.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың берешегі
8.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың берешегі
8.20.08
Бейрезиденттердің берешегі
9
Номиналды кірістілік көрсеткіші мен кірістіліктің ең төменгі мәні арасындағы теріс айырмашылықты алу бойынша талаптар
10
Инвестициялық кірістен түскен теріс комиссиялық сыйақыны өтеу жөніндегі талаптар
11
Амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдары шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.14.04
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.15.05
Басқа қаржы ұйымдары шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар

11.16.06
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные государственными нефинансовыми организациями
11.17.07
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями
11.20.08
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные нерезидентами
11.1
Минус: резервы на обесценение
12
Прочие активы, в том числе
12.01
Финансовые активы
12.02
Нефинансовые активы
13
Итого активы
Таблица 2. Обязательства
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование показателя
Всего (на конец отчетного периода)
в том числе
в национальной валюте
в иностранной валюте
1
2
3
4
5
14
Обязательства по пенсионным выплатам, единовременным изъятиям в целях улучшения жилищных условий и (или) лечения
14.19.01
Обязательства по выплате пенсионных накоплений
14.15.02
Обязательства по переводу пенсионных накоплений в другие накопительные пенсионные фонды
14.15.03
Обязательства по переводу пенсионных накоплений в страховые организации
14.19.04
Обязательства по единовременным изъятиям в целях улучшения жилищных условий и (или) оплату лечения
15
Кредиторская задолженность по комиссионным вознаграждениям
15.15.01
Начисленные комиссионные вознаграждения от инвестиционного дохода (убытка)
15.15.02
Начисленные комиссионные вознаграждения от пенсионных активов
16
Кредиторская задолженность по индивидуальному подоходному налогу с пенсионных выплат
17
Производные финансовые инструменты
17.11.01
Операции с производными финансовыми инструментами с Правительством Республики Казахстан
17.12.02
Операции с производными финансовыми инструментами с региональными и местными органами управления
17.13.03
Операции с производными инструментами с Национальным Банком Республики Казахстан
17.14.04
Операции с производными финансовыми инструментами с другими депозитными организациями
17.15.05
Операции с производными финансовыми инструментами с другими финансовыми организациями
17.16.06
Операции с производными финансовыми инструментами с государственными нефинансовыми организациями
17.17.07
Операции с производными финансовыми инструментами с негосударственными нефинансовыми организациями

11.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.20.08
Бейрезиденттер шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.1
Минус: құнсыздану резервтері
12
Басқа да активтер, оның ішінде
12.01
Қаржы активтері
12.02
Қаржылық емес активтер
13
Активтер жиынтығы
2-кесте. Міндеттемелер
(мың теңгемен)
Жол коды
Көрсеткіштің атауы
Барлығы (есепті кезеңнің соңына)
оның ішінде
ұлттық валютамен
шетел валютасымен
1
2
3
4
5
14
Тұрғын үй жағдайларын жақсарту және (немесе) емделу мақсатында зейнетақы төлемдері, біржолғы алулар бойынша міндеттемелер
14.19.01
Зейнетақы жинақтарын төлеу бойынша міндеттемелер
14.15.02
Зейнетақы жинақтарын басқа жинақтаушы зейнетақы қорларына аудару бойынша міндеттемелер
14.15.03
Зейнетақы жинақтарын сақтандыру ұйымдарына аудару бойынша міндеттемелер
14.19.04
Тұрғын үй жағдайын жақсартуға және (немесе) емделуге ақы төлеу мақсатында біржолғы алулар бойынша міндеттемелер
15
Комиссиялық сыйақылар бойынша кредиторлық берешек
15.15.01
Инвестициялық кірістен (залалдан) есептелген комиссиялық сыйақылар
15.15.02
Зейнетақы активтерінен есептелген комиссиялық сыйақылар
16
Зейнетақы төлемдерінен жеке табыс салығы бойынша кредиторлық берешек
17
Туынды қаржы құралдары
17.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
17.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
17.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен туынды құралдармен операциялар
17.14.04
Басқа депозиттік ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
17.15.05
Басқа қаржы ұйымдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
17.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
17.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар

17.20.08
Операции с производными финансовыми инструментами с нерезидентами
18
Обязательства по операциям репо
19
Прочие обязательства
19.19.01
Обязательства по возврату ошибочно зачисленных сумм пенсионных взносов
19.19.02
Прочие суммы до выяснения
19.00.03
Прочие обязательства
20
Итого обязательства
21
Итого чистые активы
Наименование ______________________________________
Адрес _____________________________________________
Телефон ___________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________
Исполнитель ____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об активах
и обязательствах,
классифицированных
по секторам экономики
(по пенсионным активам
единого накопительного
пенсионного фонда)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики
(по пенсионным активам единого накопительного пенсионного фонда)"
(индекс – 2-ENPF-AL(PA), периодичность – ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по пенсионным активам единого накопительного пенсионного фонда)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежеквартально единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма содержит данные по всем статьям разделов "Активы" и "Обязательства" отчета о чистых пенсионных активах единого накопительного пенсионного фонда по состоянию на отчетную дату.
Общий объем активов, отражаемых в Таблице 1, соответствует общей сумме активов отчета о чистых пенсионных активах на ту же отчетную дату.
Общий объем обязательств, отражаемых в Таблице 2, соответствует общей сумме обязательств отчета о чистых пенсионных активах на ту же отчетную дату.
Сумма статьи "итого чистые активы" соответствует сумме статьи "итого чистые активы" отчета о чистых пенсионных активах на ту же отчетную дату.

17.20.08
Бейрезиденттермен туынды қаржы құралдарымен операциялар
18
Репо операциялары бойынша міндеттемелер
19
Басқа да міндеттемелер
19.19.01
Қате есептелген зейнетақы жарналарының сомаларын қайтару бойынша міндеттемелер
19.19.02
Анықталғанға дейінгі басқа да сомалар
19.00.03
Басқа да міндеттемелер
20
Міндеттемелердің жиынтығы
21
Таза активтер жиынтығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Экономика секторлары
бойынша (бірыңғай
жинақтаушы зейнетақы
қорының меншікті активтері
бойынша) сыныпталған
активтер мен міндеттемелер
туралы есеп нысанына
қосымша
"Экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп" (индексі – 2-ENPF-AL(PA), кезеңділігі – тоқсан сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан есепті күндегі жағдай бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының таза зейнетақы активтері туралы есептің "Активтер" және "Міндеттемелер" бөлімдерінің барлық баптары бойынша деректерді қамтиды.
1-кестеде көрсетілетін активтердің жалпы көлемі сол есепті күнгі таза зейнетақы активтері туралы есеп активтерінің жалпы сомасына сәйкес келеді.
2-кестеде көрсетілетін міндеттемелердің жалпы көлемі сол есепті күнгі таза зейнетақы активтері туралы есеп міндеттемелерінің жалпы сомасына сәйкес келеді.
Таза активтер жиыны бабының сомасы сол есепті күнгі таза зейнетақы активтері туралы есептің "таза активтер жиыны" бабының сомасына сәйкес келеді.

6. Код строки (показателя) Таблиц 1 и 2 Формы определяются по следующей структуре:
1) первая часть соответствует номеру основной статьи отчета о чистых пенсионных активах;
2) вторая часть состоит из двух цифр – кода признака резидентства и кода сектора экономики;
3) третья часть – порядковый номер показателя.
Коды для признака резидентства и сектора экономики указываются в соответствии с Правилами применения кодов секторов экономики и назначения платежей, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203 "Об утверждении Правил применения кодов секторов экономики и назначения платежей", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14365.
Активы и обязательства единого накопительного пенсионного фонда по отношению к нерезидентам по секторам экономики не разделяются. В данном случае код сектора экономики по отношению к нерезиденту указывается – "0".
Пример: код строки 15.15.08, где первая цифра "15" – номер основной статьи отчета о чистых пенсионных активах, вторая цифра "15" – резидент, другие финансовые организации и третья цифра "08" – порядковый номер.
9. Арифметико-логический контроль:
1) данные по графе 3 по всем строкам равны сумме данных по графам 4 и 5;
2) показатель "итого активы" по строке с кодом "12" равен сумме показателей по строкам с кодами "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10" и "11";
3) показатель "итого обязательства" по строке с кодом "18" равен сумме показателей по строкам с кодами "13", "14", "15", "16" и "17";
4) показатель "итого чистые активы" по строке с кодом "19" равен разнице показателей по строкам с кодами "12" и "18".
Приложение 19 к постановлению
Приложение 19
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Правила представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом
1. Правила представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом (далее – Фонд) в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк).
2. Отчетность представляется Фондом в электронном виде посредством использования информационной системы "Веб-портал Национального Банка Республики Казахстан".

6. Нысанның 1 және 2-кестелері жолдарының (көрсеткіштерінің) коды мынадай құрылым бойынша айқындалады:
1) бірінші бөлік таза зейнетақы активтері туралы есептің негізгі бабының нөміріне сәйкес келеді;
2) екінші бөлік екі цифрдан – резиденттік белгісінің коды мен экономика секторының кодынан тұрады;
3) үшінші бөлік - көрсеткіштің реттік нөмірі.
Резиденттік белгісі мен экономика секторына арналған кодтар Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14365 болып тіркелген "Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысымен бекітілген Экономика секторлары мен төлемдерді тағайындау кодтарын қолдану қағидаларына сәйкес көрсетіледі.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының экономика секторлары бойынша бейрезиденттерге қатысты активтері мен міндеттемелері бөлінбейді. Бұл жағдайда бейрезидентке қатысты экономика секторының коды - "0" көрсетіледі.
Мысалы: 15.15.08 – жолдың коды, мұндағы бірінші цифр "15" – таза зейнетақы активтері туралы есептің негізгі бабының нөмірі, екінші цифр "15" – резидент, басқа қаржы ұйымдары және үшінші цифр "08" – реттік нөмірі.
7. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 3-бағандағы барлық жолдар бойынша деректер 4 және 5-бағандар бойынша деректер сомасына тең;
2) "12" коды бар жол бойынша "активтер жиынтығы" көрсеткіші "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10" және "11" кодтары бар жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең;
3) "18" коды бар жол бойынша "міндеттемелер жиынтығы" көрсеткіші "13", "14", "15", "16" және "17" кодтары бар жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең;
4) "19" коды бар жол бойынша "таза активтер жиынтығы" көрсеткіші "12" және "18" кодтары бар жолдар бойынша көрсеткіштердің айырмасына тең.
Қаулыға
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы "28" тамыздағы
№ 167 қаулысына
19-қосымша
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидалары
1. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті табыс ету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының (бұдан әрі – Қор) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) есептілікті табыс ету тәртібін айқындайды.
2. Қор есептілікті электрондық түрде "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің веб-порталы" ақпараттық жүйесін пайдалану арқылы ұсынады.

3. Отчетность, удостоверенная посредством электронной цифровой подписи руководителем Фонда или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнителем, хранится в электронном формате.
4. Полнота и достоверность данных в отчетности обеспечивается руководителем Фонда или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета.
5. Данные в отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан – тенге.
6. В целях формирования отчетности активы в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному в соответствии с порядком, установленным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "О порядке определения рыночного курса обмена валюты", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378.
7. Понятия "резидент" и "нерезидент" используются в значениях, определенных Законом Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле".
Приложение 20 к постановлению
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Перечень отчетности лицензиатов, осуществляющих деятельность на рынке ценных бумаг, единого оператора
Отчетность лицензиатов, осуществляющих деятельность на рынке ценных бумаг, единого оператора включает в себя:
1) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов;
2) отчет об операциях "обратное репо" и репо, совершенных за счет собственных активов;
3) отчет о вкладах и деньгах, учитываемых в составе собственных активов;
4) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц за счет собственных активов;
5) отчет о выданных займах и дебиторской задолженности, учитываемых в составе собственных активов и активов клиентов;
6) отчет по инвестиционным фондам;
7) отчет о структуре инвестиционного портфеля, приобретенного за счет активов клиентов;
8) отчет о структуре иного имущества инвестиционного фонда;
9) отчет об инвестициях инвестиционного фонда и прочих клиентов в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами;
10) отчет о стоимости пенсионных активов;
11) отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов;
12) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов;
13) отчет о пенсионных выплатах;
14) отчет о заключенных сделках по инвестированию активов клиентов;

3. Қордың басшысының немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адамның және орындаушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырған есептілік электрондық Форматта сақталады.
4. Есептіліктегі деректердің толықтығы мен дұрыстығын Қордың басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қамтамасыз етеді.
5. Есептіліктегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңгемен көрсетіледі.
6. Есептілікті қалыптастыру мақсатында шетел валютасындағы активтер, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 болып тіркелген "Валюта айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысында және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығында белгіленген тәртіпке сәйкес айқындалған валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеліп көрсетіледі.
7. "Резидент" және "бейрезидент" ұғымдары "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған мәндерде пайдаланылады.
Қаулыға
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
1-қосымша
Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын лицензиаттар, бірыңғай оператор есептілігінің тізбесі
Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын лицензиаттардың, бірыңғай оператордың есептілігі мыналарды қамтиды:
1) меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
2) меншікті активтер есебінен жасалған "керi репо" және репо операциялары туралы есеп;
3) меншікті активтердің құрамында есепке алынатын салымдар мен ақша туралы есеп;
4) меншікті активтер есебінен басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп;
5) меншікті активтер мен клиенттердің активтері құрамында есепке алынатын берілген қарыздар мен дебиторлық берешек туралы есеп;
6) инвестициялық қорлар жөніндегі есеп;
7) клиенттердің активтері есебінен сатып алынған инвестициялық портфельдің құрылымы туралы есеп;
8) инвестициялық қордың өзге мүлігінің құрылымы туралы есеп;
9) акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялық қордың және басқа да клиенттердің инвестициялары туралы есеп;
10) зейнетақы активтерінің құны туралы есеп;
11) зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп;
12) зейнетақы жинақтарының көлемі және ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы есеп;
13) зейнетақы төлемдері туралы есеп;
14) клиенттердің активтерін инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп;

15) отчет о заключенных сделках по инвестированию собственных активов;
16) отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов в производные финансовые инструменты;
17) отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов с аффилированными лицами;
18) отчет о сделках (операциях) с финансовыми инструментами, совершенных (зарегистрированных) на неорганизованном рынке Республики Казахстан и международных (иностранных) рынках ценных бумаг;
19) сведения об организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан;
20) отчет о сделках с производными финансовыми инструментами;
21) отчет об остатках денег, находящихся на счетах брокера;
22) отчет об оказании услуг брокером и (или) дилером;
23) отчет о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании;
24) отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства, находящихся в номинальном держании;
25) отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими управление инвестиционным портфелем и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг;
26) отчет о соблюдении лимитов инвестирования;
27) отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении;
28) отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов добровольного накопительного пенсионного фонда;
29) отчет о коэффициентах номинальной доходности пенсионных активов;
30) отчет о блокированных (неисполненных) поручениях клиентов;
31) отчет о количестве клиентов кастодиана;
32) отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в национальной валюте;
33) отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в иностранной валюте;
34) отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов;
35) отчет о начисленных и выплаченных комиссионных вознаграждениях;
36) отчет о заявках на покупку (продажу) ценных бумаг;
37) отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок;
38) отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами;
39) отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников;
40) отчет о заявках на покупку (продажу) производных финансовых инструментов;
41) отчет о результатах торгов производными финансовыми инструментами с указанием сторон сделок;
42) отчет о заявках на покупку (продажу) иностранных валют;

15) меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп;
16) клиенттердің активтерін және меншікті активтерді туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп;
17) клиенттердің активтерін және меншікті активтерді инвестициялау бойынша үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп;
18) Қазақстан Республикасының ұйымдастырылмаған нарығында және халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған (тіркелген) қаржы құралдарымен мәмілелер (операциялар) туралы есеп;
19) Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыру лицензиясына ие ұйым туралы мәліметтер;
20) туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есеп;
21) брокердің шоттарындағы ақша қалдықтары туралы есеп;
22) брокердің және (немесе) дилердің қызмет көрсетуі туралы есеп;
23) номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп;
24) шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған, номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп;
25) инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп;
26) инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есеп;
27) сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп;
28) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп;
29) зейнетақы активтерінің номиналды кірістілігінің коэффициенттері туралы есеп;
30) клиенттердің бұғатталған (орындалмаған) тапсырмалары туралы есеп;
31) кастодиан клиенттерінің саны туралы есеп;
32) ұлттық валютадағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп;
33) шетел валютасындағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп;
34) зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп;
35) есептелген және төленген комиссиялық сыйақылар туралы есеп;
36) бағалы қағаздарды сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп;
37) мәмілелердің тараптары көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп;
38) бағалы қағаздармен репо операцияларына өтiнiмдер туралы есеп;
39) оларға қатысушылар көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп;
40) туынды қаржы құралдарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп;
41) мәмілелердің тараптары көрсетіле отырып, туынды қаржы құралдарымен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп;
42) шетел валюталарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп;

43) отчет о результатах торгов иностранными валютами;
44) отчет о членах организатора торгов;
45) отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов;
46) отчет о финансовых инструментах, за исключением ценных бумаг, входящих в список организатора торгов;
47) отчет об объемах сделок;
48) отчет о капитализации рынка ценных бумаг;
49) отчет о счетах клиентов;
50) отчет о сделках с лицами, связанными с организатором торгов особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями;
51) отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов;
52) отчет о нетто-требованиях и нетто-обязательствах субъектов, пользующихся услугами клиринговой организации;
53) отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по собственным активам добровольного накопительного пенсионного фонда);
54) отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по пенсионным активам добровольного накопительного пенсионного фонда).
Приложение 21 к постановлению
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов
Индекс формы административных данных: 1-RCB_CBSA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: управляющие инвестиционным портфелем,
брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Ценные бумаги, приобретенные за счет собственных активов
(в тысячах тенге)
Наименование эмитента
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Количество ценных бумаг
всего
в том числе ценные бумаги с обременением и ценные бумаги, являющиеся предметом операций репо
всего
в том числе ценные бумаги, являющиеся предметом операций репо
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

43) шетел валюталарымен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп;
44) сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы есеп;
45) сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есеп;
46) сауда-саттықты ұйымдастырушының тiзiмiне кiретiн бағалы қағаздарды қоспағанда, қаржы құралдары туралы есеп;
47) мәмілелер көлемі туралы есеп;
48) бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру туралы есеп;
49) клиенттердің шоттары туралы есеп;
50) сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалар тізілімі;
51) меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп;
52) клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілердің нетто-талаптары мен нетто-міндеттемелері туралы есеп;
53) экономика секторлары бойынша (ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп;
54) экономика секторлары бойынша (ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп.
Қаулыға
21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- RCB_CBSA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар; брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
Кесте. Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
(мың теңгемен)
Эмитенттің атауы
Эмитент елі
Бағалы қағаз түрі
Сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздар саны
барлығы
оның ішінде ауыртпалығы бар бағалы қағаздар және репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар
барлығы
оның ішінде репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем, брокером и (или) дилером по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 2 и 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги и страна его резидентства.
6. В графе 4 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа.
7. В графе 5 указывается национальный идентификационный номер (НИН) или международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, в отношении прав требований по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам, срок обращения которых истек, и эмитентом не исполнены обязательства по их погашению – идентификатор прав требования.
8. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска.
9. В графе 7 указывается количество ценных бумаг с обременением и ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, на отчетную дату. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска.
10. В графе 8 указывается количество ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, на отчетную дату. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска.
11. В графах 9 и 14 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
12. В графе 10 указывается цена, с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)), в тенге. Цена долговых ценных бумаг отражается в процентах к номинальной стоимости, с точностью до четырех знаков после запятой, с учетом накопленного и не выплаченного вознаграждения. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги (за исключением долговых ценных бумаг) в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы, брокер және (немесе) дилер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2 және 3-бағандарда бағалы қағаз эмитентінің атауы және оның резиденттік елі көрсетіледі.
6. 4-бағанда типі көрсетіле отырып, сатып алынған бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
7. 5-бағанда бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші, эмитенттің айналыс мерзімі аяқталған және эмитент оларды өтеу міндеттемелерін орындамаған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтарына қатысты - талап ету құқықтарының сәйкестендіргіші көрсетіледі.
8. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында номиналдық құны бойынша көрсетіледі.
9. 7-бағанда есепті күнге ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың және репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздардың саны көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында номиналдық құны бойынша көрсетіледі.
10. 8-бағанда есепті күнге репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздардың саны көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында номиналдық құны бойынша көрсетіледі.
11. 9 және 14-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі.
12. 10-бағанда мәміленің теңгемен жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (брокердің және (немесе) дилердің есебі, СВИФТ (SWIFT) халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдер жасау жүйесі бойынша алынған растау) жазылған баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздардың бағасы жинақталған және төленбеген сыйақыны ескере отырып, үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен номиналды құнға қатысты пайызбен көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағаз (борыштық бағалы қағаздарды қоспағанда) шетел валютасымен төленген жағдайда осы сома мәміле бойынша есеп айырысқан күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі.

13. В графе 11 указывается дата первоначального признания в бухгалтерском учете в формате "дд.мм.гггг.".
14. В графе 12 указывается дата погашения долговых ценных бумаг в формате "дд.мм.гггг.".
15. В графе 13 указывается покупная стоимость ценных бумаг, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, в том числе вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу, уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового). В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке.
16. Графы 14 и 15 заполняются по долговым ценным бумагам. В графе 15 указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска.
17. В графе 16 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете.
18. В графе 17 указывается неамортизированная часть дисконта (со знаком минус) или премии (в абсолютном выражении).
19. В графе 18 указывается начисленные, но не полученные вознаграждения. При заполнении данной графы по долговым ценным бумагам указывается купон, по акциям указываются дивиденды.
20. В графе 19 указывается положительная или отрицательная корректировка.
21. В графе 20 указывается стоимость ценных бумаг с обременением и ценных бумаг, переданных в репо, указанная в бухгалтерском учете.
22. В графе 21 указывается стоимость ценных бумаг, переданных в репо, на отчетную дату, указанная в бухгалтерском учете.
23. В графе 22 указывается размер резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности. Размер резервов (провизий) указывается в абсолютном выражении.
24. В графе 23 указывается категория ценной бумаги "учитываемая по справедливой стоимости через прочий совокупный доход", "учитываемая по справедливой стоимости через прибыль или убыток" или "учитываемая по амортизированной стоимости".
25. При заполнении граф 24 и 25 указывается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в графах 24 и 25 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.

13. 11-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күні "жылы.айы.күні" форматында көрсетіледі.
14. 12-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу күні "жылы.айы.күні" форматында көрсетіледі.
15. 13-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақыны және комиссияны қосқанда, тікелей сатып алуға байланысты шығыстарды, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ аударым бойынша банк қызметтерін қосқанда, сатып алушының сатушыға төлеген пайызының (мұндай бар болса) шамасына азайтылған бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағаз шетел валютасымен төленген жағдайда осы сома мәміле бойынша есеп айырысқан күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі.
16. 14 және 15-бағандар борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады. 15-бағанда облигацияны шығару кезінде айқындалған, купондық облигация бойынша пайыздармен берілген сыйақы есептелетін облигация құнының ақшалай көрінісі, сондай-ақ облигацияны ұстаушыға оны өтеу кезінде төленуге тиіс сома көрсетіледі. Сомасы шығарылым валютасымен көрсетіледі.
17. 16-бағанда бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте берілген құны көрсетіледі.
18. 17-бағанда дисконттың (шегеру белгісімен) немесе сыйлықақының (абсолюттік көрінісінде) амортизацияланбаған бөлігі көрсетіледі.
19. 18-бағанда есептелген, бірақ алынбаған сыйақы көрсетіледі. Осы бағанды толтыру кезінде борыштық бағалы қағаздар бойынша купон көрсетіледі, акциялар бойынша дивидендтер көрсетіледі.
20. 19-бағанда оң немесе теріс түзету көрсетіледі.
21. 20-бағанда есепті күні репоға берілген бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте берілген құнын қоса алғанда, ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың құны көрсетіледі.
22. 21-бағанда есепті күні репоға берілген бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте берілген құны көрсетіледі.
23. 22-бағанда қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) мөлшері көрсетіледі. Резервтер (провизиялар) мөлшері абсолюттік шамада көрсетіледі
24. 23-бағанда бағалы қағаздың "басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін", "пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша есептелетін" немесе "амортизацияланған құны бойынша есептелетін" санаты көрсетіледі.
25. 24 және 25-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша ел рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 24 және 25-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об операциях "обратное репо" и репо, совершенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем, брокером и (или) дилером по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 4 указывается вид ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям репо и (или) "обратное репо", с указанием ее типа.
6. В графе 6 указывается количество переданных и (или) приобретенных ценных бумаг по операциям репо и (или) "обратное репо".
7. В графе 7 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
8. При заполнении граф 14 и 15 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в графах 14 и 15 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
9. В графах 16 и 17 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 16 и 17 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 23к постановлению
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о вкладах и деньгах, учитываемых в составе собственных активов
Индекс формы административных данных: 1-RCB_Vklady_SA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: управляющие инвестиционным портфелем,
брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Вклады и деньги, учитываемые в составе собственных активов
(в тысячах тенге)
Наименование банка (организации)
Рейтинг банка (организации)
Код валюты вклада
Дата заключения и номер договора банковского вклада
Срок вклада (в днях)
на дату размещения вклада
на отчетную дату
дата
номер
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Деньги на счетах в банках второго уровня
1.1.
2
Вклады до востребования
2.1.
3
Срочные вклады
3.1.
4
Условные вклады
4.1.
5.
Деньги на счетах в организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5.1.
6.
Деньги на счетах в организациях, оказывающих услуги на рынке ценных бумаг
6.1.
7.
Деньги в пути
7.1.
8
Всего
продолжение таблицы:
Ставка вознаграждения по вкладу (в процентах годовых)
Сумма основного долга по вкладу
Балансовая стоимость
Справочно: сформированные резервы (провизии)
Примечание
в тенге
в иностранной валюте
всего
в том числе начисленное вознаграждение по вкладу
9
10
11
12
13
14
15
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ___________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о вкладах
и деньгах, учитываемых
в составе собственных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о вкладах и деньгах, учитываемых в составе собственных активов"
(индекс – 1-RCB_Vklady_SA, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтер есебінен жасалған "керi репо" және репо операциялары туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы, брокер және (немесе) дилер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-бағанда типі көрсетіле отырып, репо және (немесе) "кері репо" операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаз түрі көрсетіледі.
6. 6-бағанда репо және (немесе) "кері репо" операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
7. 7-бағанда валюталардың кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі.
8. 14 және 15-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша ел рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 14 және 15-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
9. 16 және 17-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасының резиденттері бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 16 және 17-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Меншікті активтердің құрамында есепке алынатын салымдар мен ақша туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_Vklady_SA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар; брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
Кесте. Меншікті активтердің құрамында есепке алынатын салымдар мен ақша
(мың теңгемен)
Банктің (ұйымның) атауы
Банк (ұйым) рейтингі
Салым валютасының коды
Банктік салым шартының жасалу күні және нөмірі
Салымның мерзімі (күндермен)
Салымды орналастыру күніне
Есепті күнге
күні
нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Екінші деңгейдегі банктердің шоттарындағы ақша
1.1.
2
Талап етуге дейiнгi салымдар
2.1.
3
Мерзімді салымдар
3.1.
4
Шартты салымдар
4.1.
5.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың шоттарындағы ақша
5.1.
6.
Бағалы қағаздар нарығында қызмет көрсететін ұйымдардың шоттарындағы ақша
6.1.
7.
Жолдағы ақша
7.1.
8
Барлығы
кестенің жалғасы:
Салым бойынша сыйақы мөлшерлемесі (жылдық пайызбен)
Салым бойынша негізгі борыш сомасы
Баланстық құны
Анықтама үшін: қалыптастырылған резервтер (провизиялар)
Ескертпе
теңгемен
шетел валютасымен
барлығы
оның ішінде салым бойынша есептелген сыйақы
9
10
11
12
13
14
15
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Меншікті активтердің
құрамында есепке алынатын
салымдар мен ақша туралы
есеп нысанына
қосымша
"Меншікті активтердің құрамында есепке алынатын салымдар мен ақша туралы есеп" (индексі: 1- RCB_Vklady_SA, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о вкладах и деньгах, учитываемых в составе собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем, брокером и (или) дилером по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. При заполнении граф 3 и 4 отражается рейтинг банка второго уровня и организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтинга в графах 3 и 4 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан.
6. В графе 5 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
7. В графе 8 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при продлении вклада срок отражается с учетом продления.
8. В графах 10 и 11 указывается сумма размещения собственных активов во вклад в Национальном Банке Республики Казахстан, в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций. В случае размещения активов во вклад в иностранной валюте, заполняется графа 11 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 10, в случае размещения активов во вклад в национальной валюте – тенге, заполняется графа 10.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтердің құрамында есепке алынатын салымдар мен ақша туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы, брокер және (немесе) дилер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3 және 4-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 3 және 4-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің салымдары бойынша толтырылмайды.
6. 5-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі.
7. 8-бағанда банктік салым шарты бойынша салымның мерзімі көрсетіледі, салымның мерзімі ұзартылған кезде ұзартуы ескерілген мерзім көрсетіледі.
8. 10 және 11-бағандарда меншікті активтерді Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі, екінші деңгейдегі банктердегі және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы салымға орналастыру сомасы көрсетіледі. Активтер шетел валютасындағы салымға орналастырылған жағдайда, ұлттық валютамен теңгедегі баламасы бір мезгілде көрсетіле отырып 11-баған толтырылады, активтер ұлттық валютада - теңгемен салымға орналастырылған жағдайда, 10-баған толтырылады.

9. Если имеются ограничения права собственности на вклад, то в графе 15 указывается слово "да".
10. Таблица заполняется с указанием суммы вкладов и денег отдельно по каждой валюте, банку второго уровня, организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, и организации, оказывающей услуги на рынке ценных бумаг по соответствующему договору. Собственные деньги управляющего инвестиционным портфелем, брокера и (или) дилера на счетах в центральном депозитарии ценных бумаг Астанинской международной биржи (Astana International Exchange) (далее – AIX), предназначенные для расчетов по ценным бумагам на AIX, указываются в строке 6 Формы.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 24к постановлению
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц за счет собственных активов
Индекс формы административных данных: 1-RCB_IKDU
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: управляющие инвестиционным портфелем,
брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Инвестиции в капитал других юридических лиц за счет собственных активов
(в тысячах тенге)
Наименование юридического лица
Покупная стоимость
Балансовая стоимость
Доля в уставном капитале (в процентах)
Дата приобретения
Примечание
Всего
в том числе начисленные дивиденды
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель ____________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об инвестициях
в капитал других юридических
лиц за счет собственных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц за счет собственных активов"
(индекс – 1-RCB_IKDU, периодичность: ежемесячная)

9. Егер салымның меншік құқығына шектеулер бар болса, онда 15-бағанда "иә" сөзі көрсетіледі.
10. Кесте салымдар мен ақша сомасын көрсете отырып әрбір валюта, екінші деңгейдегі банк, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым және бағалы қағаздар нарығында тиісті шарт бойынша қызмет көрсететін ұйым бойынша бөлек толтырылады. Инвестициялық портфельді басқарушының, брокердің және (немесе) дилердің Астана халықаралық биржасының (Astana International Exchange) (бұдан әрі – AIX) орталық депозитарий шоттарындағы бағалы қағаздары бойынша есеп айырысуға арналған АІХ меншікті ақшасы Нысанның 6-жолында көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Меншікті активтер есебінен басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_IKDU
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар; брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
Кесте. Меншікті активтер есебінен басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
(мың теңгемен)
Заңды тұлғаның атауы
Сатып алу құны
Баланстық құны
Жарғылық капиталдағы үлесі (пайызбен)
Сатып алу күні
Ескертпе
Барлығы
оның ішінде есептелген дивидендтер
1
2
3
4
5
6
7
8
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Меншікті активтер есебінен
басқа заңды тұлғалардың
капиталына инвестициялар
туралы есеп нысанына
қосымша
"Меншікті активтер есебінен басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп" (индекс: 1- RCB_IKDU, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем, брокером и (или) дилером по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме отражаются сведения о размере инвестиций организации в капитал ассоциированных организаций, а также других юридических лиц за счет собственных активов организации.
6. Все данные Формы представляются по характеру деятельности юридического лица, в капитале которых участвует организация.
7. В графе 4 указывается балансовая стоимость инвестиций в капитал юридических лиц, отраженная в бухгалтерском учете.
8. В графе 5 указывается сумма дивидендов, начисленных по инвестициям в капитал юридических лиц.
9. В графе 7 отражается дата первоначального признания, отраженная в бухгалтерском учете, в формате "дд.мм.гггг.".
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 25к постановлению
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о выданных займах и дебиторской задолженности, учитываемых в составе собственных активов и активов клиентов
Индекс формы административных данных: 1-RCB_DZ
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: управляющие инвестиционным портфелем,
брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Выданные займы и дебиторская задолженность, учитываемые в составе собственных активов и активов клиентов
(в тысячах тенге)
Наименование клиента (собственные активы), вид требования
Наименование контрагента (дебитора)
Дата выдачи (возникновения)
Дата погашения (закрытия)
Код валюты
Ставка вознаграждения (в процентах годовых)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Всего по собственным активам
1.1.
2.
Всего по активам инвестиционных фондов
2.1.
3.
Всего по активам прочих клиентов
3.1.
продолжение таблицы:
Текущая стоимость требования на отчетную дату
Справочно: сформированные резервы (провизии)
Основание сделки
всего
в том числе начисленное вознаграждение
8
9
10
11
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о выданных
займах и дебиторской задолженности,
учитываемых в составе собственных
активов и активов клиентов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о выданных займах и дебиторской задолженности, учитываемых в составе собственных активов и активов клиентов"
(индекс – 1-RCB_DZ, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтер есебінен басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы, брокер және (немесе) дилер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда қауымдасқан ұйымдардың, сондай-ақ басқа заңды тұлғалардың капиталына меншікті активтері есебінен ұйымдардың инвестицияларының мөлшері туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. Нысанның барлық деректері капиталына ұйым қатысатын заңды тұлғаның қызметінің сипаты бойынша беріледі.
7. 4-бағанда бухгалтерлік есепте берлген заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың баланстық құны көрсетіледі.
8. 5-бағанда заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар бойынша есептелген дивидендтер сомасы көрсетіледі.
9. 7-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бастапқы тану күні "жылы.айы.күні" форматында көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Меншікті активтер мен клиенттердің активтері құрамында есепке алынатын берілген қарыздар мен дебиторлық берешек туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_DZ
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар; брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
Кесте. Меншікті активтер мен клиенттердің активтері құрамында есепке алынатын берілген қарыздар мен дебиторлық берешек
(мың теңгемен)
Клиенттің атауы (меншікті активтер), талаптардың түрі
Контрагенттің (дебитордың) атауы
Беру (туындау) күні
Өтеу (жабу) күні
Валюта коды
Сыйақы мөлшерлемесі (жылдық пайызбен)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Меншікті активтер бойынша барлығы
1.1.
2.
Инвестициялық қорлардың активтері бойынша барлығы
2.1.
3.
Басқа да клиенттердің активтері бойынша барлығы
3.1.
кестенің жалғасы:
Есепті күнгі талаптардың ағымдағы құны
Анықтама үшін: қалыптастырылған резервтер (провизиялар)
Мәміленің негіздемесі
барлығы
оның ішінде есептелген сыйақы
8
9
10
11
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Меншікті активтер мен
клиенттердің активтері
құрамында есепке алынатын
берілген қарыздар мен
дебиторлық берешек
туралы есеп нысанына
қосымша
"Меншікті активтер мен клиенттердің активтері құрамында есепке алынатын берілген қарыздар мен дебиторлық берешек туралы есеп" (индекс: 1- RCB_ DZ, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о выданных займах и дебиторской задолженности, учитываемых в составе собственных активов и активов клиентов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем, брокером и (или) дилером на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме отражаются сведения о выданных займах и дебиторской задолженности, учитываемых в составе собственных активов брокера и (или) дилера и (или) управляющего инвестиционным портфелем, и активов клиентов управляющего инвестиционным портфелем, в том числе права требования по договорам уступки.
Суммы дебиторской задолженности, связанной с оказанием брокером и (или) дилером и (или) управляющим инвестиционным портфелем услуг в рамках осуществления профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, а также с административно-хозяйственной деятельностью, представляются в агрегированном виде. В отношении дебиторской задолженности, связанной с оказанием брокером и (или) дилером и (или) управляющим инвестиционным портфелем услуг в рамках осуществления профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, а также с административно-хозяйственной деятельностью, графы 3, 4, 5, 6, 7 и 11 не заполняются.
6. В графе 3 указывается наименование контрагента (дебитора).
7. В графе 4 указывается дата выдачи займа или дата возникновения дебиторской задолженности (права требования по договорам уступки) в формате "дд.мм.гггг.".
При отражении задолженности эмитента по выплате вознаграждения по ценным бумагам указывается дата составления списка держателей ценных бумаг, имеющих право получения вознаграждения по ценным бумагам, установленная проспектом выпуска ценных бумаг и (или) решением общего собрания акционеров эмитента.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтер мен клиенттердің активтері құрамында есепке алынатын берілген қарыздар мен дебиторлық берешек туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы, брокер және (немесе) дилер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда брокердің және (немесе) дилердің және (немесе) инвестициялық портфельді басқарушының меншікті активтерінің және инвестициялық портфельді басқарушы клиенттерінің активтерінің құрамында есепке алынатын берілген қарыздар және дебиторлық берешек туралы, оның ішінде басқаға талап ету құқықтарын беру шарттары бойынша туралы мәліметтер көрсетіледі.
Брокердің және (немесе) дилердің және (немесе) инвестициялық портфельді басқарушының бағалы қағаздар нарығында кәсіби қызметті жүзеге асыру шеңберінде қызмет көрсетуге, сондай-ақ әкімшілік-шаруашылық қызметке байланысты дебиторлық берешек сомасы жинақталған түрде беріледі. Брокердің және (немесе) дилердің және (немесе) инвестициялық портфельді басқарушының бағалы қағаздар нарығында кәсіби қызметті жүзеге асыру шеңберінде қызмет көрсетуге, сондай-ақ әкімшілік-шаруашылық қызметке байланысты дебиторлық берешекке қатысты 3, 4, 5, 6, 7 және 11-бағандар толтырылмайды.
6. 3-бағанда контрагенттің (дебитордың) атауы көрсетіледі.
7. 4-бағанда қарыз беру күні немесе дебиторлық берешектің (басқаға талап ету құқықтарын беру шарттары бойынша талап ету құқықтары) туындаған күні "жылы.айы.күні" форматында көрсетіледі.
Эмитенттің бағалы қағаздар бойынша сыйақы төлеу берешегі көрсетілген кезде бағалы қағаздар бойынша сыйақы алу құқығы бар, бағалы қағаздар шығару проспектісінде және (немесе) эмитент акционерлерінің жалпы жиналысының шешімінде белгіленген бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізімін жасау күні көрсетіледі.

8. В графе 5 указывается дата погашения займа или дата исполнения обязательств по дебиторской задолженности в формате "дд.мм.гггг.".
9. В графе 6 указывается валюта займа или дебиторской задолженности. Коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
10. В графах 8 и 9 указывается текущая стоимость требования, с указанием начисленного вознаграждения при наличии.
11. В графе 10 отражается сумма резервов (провизий) по активу в случае наличия.
12. В графе 11 указывается первичный учетный документ (договор выдачи займа, договор уступки права требования, соглашения и другие), на основании которого был выдан заем или возникла дебиторская задолженность.
13. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 26к постановлению
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет по инвестиционным фондам
Индекс формы административных данных: 1-RCB_IF
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: управляющие инвестиционным портфелем
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Инвестиционные фонды
(в тысячах тенге)
Наименование инвестиционного фонда
Количество паев (акций), находящихся в обращении
Расчетная стоимость пая (для паевого инвестиционного фонда)
Доходность пая (для паевого инвестиционного фонда), в процентах годовых
на начало отчетного периода
на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
продолжение таблицы:
Стоимость акций (для акционерного инвестиционного фонда)
Количество пайщиков юридических лиц (для паевого инвестиционного фонда)
Количество пайщиков физических лиц (для паевого инвестиционного фонда)
Наименование банка-кастодиана
Примечание
6
7
8
9
10
Наименование _________________________________________
Адрес ________________________________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель ____________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
по инвестиционным фондам
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет по инвестиционным фондам"
(индекс – 1-RCB_IF, периодичность: ежемесячная)

8. 5-бағанда қарызды өтеу күні немесе дебиторлық берешек бойынша міндеттемелерді өтеу күні "жылы.айы.күні" форматында көрсетіледі.
9. 6-бағанда қарыз немесе дебиторлық берешек валютасы көрсетіледі. Валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі.
10. 8 және 9-бағандарда есептелген сыйақы бар болса, оны көрсете отырып талаптардың ағымдағы құны көрсетіледі.
11. 10-бағанда бар болған жағдайда актив бойынша резервтер (провизиялар) сомасы көрсетіледі.
12. 11-бағанда оның негізінде қарыз берілген немесе дебиторлық берешек туындаған бастапқы есептік құжат (қарыз беру шарты, талап ету құқығын басқаға беру шарты, келісімдер және басқалар) көрсетіледі.
13. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
26-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Инвестициялық қорлар жөніндегі есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_IF
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
Кесте. Инвестициялық қорлар
(мың теңгемен)
Инвестициялық қордың атауы
Айналыстағы пайлар (акциялар) саны
Пайдың есептік құны (инвестициялық пай қоры үшін)
Пайдың кірістілігі (инвестициялық пай қоры үшін), жылдық пайызбен
есепті кезеңнің басында
есепті кезеңнің соңында
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
Акциялардың құны (акционерлік инвестициялық қор үшін)
Заңды тұлғалардың пайшылар саны (инвестициялық пай қоры үшін)
Жеке тұлғалардың пайшылар саны (инвестициялық пай қоры үшін)
Кастодиан банктің атауы
Ескертпе
6
7
8
9
10
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Инвестициялық қорлар
жөніндегі есеп нысанына
қосымша
"Инвестициялық қорлар жөніндегі есеп" (индекс: 1- RCB_IF, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о структуре инвестиционного портфеля, приобретенного за счет активов клиентов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в разрезе каждого инвестиционного фонда и по всем клиентам, не являющимся инвестиционным фондом.
6. По Таблице 1:
1) в графе 2 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование клиента управляющего инвестиционным портфелем;
2) в графе 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги;
3) в графе 5 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа;
4) в графе 7 указывается количество приобретенных ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска;
5) в графе 8 указывается количество ценных бумаг с обременением и ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, на отчетную дату. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска;
6) в графе 9 указывается количество ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, на отчетную дату. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска;
7) в графах 10 и 12 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
8) графа 11 заполняется по долговым ценным бумагам;
9) в графе 13 указывается цена, с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)), в тенге. Цена долговых ценных бумаг отражается в процентах к номинальной стоимости, с точностью до четырех знаков после запятой, с учетом накопленного и не выплаченного вознаграждения. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги (за исключением долговых ценных бумаг) в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Клиенттердің активтері есебінен сатып алынған инвестициялық портфельдің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан әрбір инвестициялық қор бойынша және инвестициялық қор болып табылмайтын барлық клиенттер бойынша толтырылады.
6. 1-кесте бойынша:
1) 2-бағанда инвестициялық портфельді басқарушы клиентінің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) немесе атауы көрсетіледі.
2) 3-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі.
3) 5-бағанда типі көрсетіле отырып, сатып алынған бағалы қағаз түрі көрсетіледі;
4) 7-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында номиналдық құны бойынша көрсетіледі;
5) 8-бағанда есепті күнге ауыртпалық салынған бағалы қағаздар және репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар саны көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында номиналдық құны бойынша көрсетіледі;
6) 9-бағанда есепті күнге репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар саны көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында номиналдық құны бойынша көрсетіледі;
7) 10 және 12-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
8) 11-баған борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады;
9) 12-бағанда мәміленің теңгемен жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (брокердің және (немесе) дилердің есебі, СВИФТ (SWIFT) халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдер жасау жүйесі бойынша алынған растау) жазылған баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздардың бағасы жинақталған және төленбеген сыйақыны ескере отырып, үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен номиналды құнға қатысты пайызбен көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағаз (борыштық бағалы қағаздарды қоспағанда) шетел валютасымен төленген жағдайда осы сома мәміле бойынша есеп айырысқан күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі.

10) в графе 14 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете в формате "дд.мм.гггг.";
11) в графе 15 указывается дата погашения долговых ценных бумаг в формате "дд.мм.гггг.";
12) в графе 16 указывается покупная стоимость финансовых инструментов, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу, уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового). В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке;
13) в графе 17 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете;
14) в графе 19 указывается стоимость ценных бумаг с обременением и ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, указанная в бухгалтерском учете;
15) в графе 20 указывается стоимость ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, на отчетную дату, указанная в бухгалтерском учете;
16) в графе 21 указывается сумма сформированных резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
17) при заполнении граф 22 и 23 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318 (далее – постановление № 385). При отсутствии рейтинга в графах 22 и 23 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 22 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
18) в графах 24 и 25 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 24 и 25 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 24 отражается категория списка фондовой биржи на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;

10) 14-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күні "жылы.айы.күні" форматында көрсетіледі;
11) 15-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі "жылы.айы.күні" форматында көрсетіледі;
12) 16-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақыны және комиссияны қосқанда, тікелей сатып алуға байланысты шығыстарды, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ аударым бойынша банк қызметтерін қосқанда, сатып алушының сатушыға төлеген пайызының (мұндай бар болса) шамасына азайтылған бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағаз шетел валютасымен төленген жағдайда осы сома мәміле бойынша есеп айырысқан күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі.
13) 17-бағанда бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте берілген құны көрсетіледі.
14) 19-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген, ауыртпалық салынған бағалы қағаздар және репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар құны көрсетіледі;
15) 20-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген, репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар құны көрсетіледі;
16) 21-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген, қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
17) 22 және 23-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының қаулысының (бұдан әрі – № 385 қаулы) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, эмитенттің акциялар бойынша рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша ел рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 22 және 23-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 22-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі рейтингі көрсетіледі;
18) 24 және 25-бағандарда Қазақстан Республикасының қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы ресми тізімінің санаты болмаған кезде 24 және 25-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 24-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі қор биржасы тізімінің санаты көрсетіледі;

19) в графе 26 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы;
20) графы 8, 9, 19 и 20 заполняются в отношении ценных бумаг, указанных в графах 7 и 17;
21) в Таблице 1 не указываются ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов.
7. По Таблице 2:
1) в графе 2 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование клиента управляющего инвестиционным портфелем;
2) в графе 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги;
3) в графе 5 указывается вид ценной бумаги, приобретенной по операциям "обратное репо", с указанием ее типа;
4) в графах 8 и 9 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
5) в графах 10 и 11 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратное репо". В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, заполняются графы 11 и 13 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графах 10 и 12, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте – тенге, заполняются графы 10 и 12;
6) в графе 16 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете;
7) при заполнении граф 18 и 19 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления № 385. При отсутствии рейтинга в графах 18 и 19 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 18 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
8) в графах 20 и 21 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 20 и 21 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 20 отражается категория на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
9) в Таблице 2 не указываются ценные бумаги, приобретенные по операциям "обратное репо" за счет пенсионных активов.
8. По Таблице 3:

19) 26-бағанда Нысанды ұсыну күні борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі;
20) 8, 9, 19 және 20-бағандар 7 және 17-бағандарда көрсетілген бағалы қағаздарға қатысты толтырылады;
21) 1-кестеде зейнетақы активтерінің есебінен сатып алынған бағалы қағаздар көрсетіледі.
7. 2-кесте бойынша:
1) 2-бағанда инвестициялық портфельді басқарушы клиентінің тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) немесе атауы көрсетіледі;
2) 3-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі;
3) 5-бағанда "кері репо" операциялары бойынша типі көрсетіле отырып, сатып алынған бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
4) 8 және 9-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
5) 10 және 11-бағандарда "кері репо" операциясының жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасымен ақы төленген жағдайда, баламасы ұлттық валюта - теңгемен 10 және 12-бағандарда бір мезгілде көрсетіле отырып, 11 және 13-бағандар толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта - теңгемен ақы төленген жағдайда, 10 және 12-бағандар толтырылады;
6) 16-бағанда бухгалтерлік есепте берілген құны көрсетіледі;
7) 18 және 19-бағандарды толтыру кезінде № 385 қаулының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, эмитенттің акциялар бойынша рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша ел рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 18 және 19-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 18-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі рейтингі көрсетіледі;
8) 20 және 21-бағандарда Қазақстан Республикасының қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы ресми тізімінің санаты болмаған кезде 20 және 21-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 20-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі қор биржасы тізімінің санаты көрсетіледі;
9) 2-кестеде зейнетақы активтері есебінен "кері репо" операциялары бойынша сатып алынған бағалы қағаздар көрсетілмейді.
8. 3-кесте бойынша:

1) в графе 2 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование клиента управляющего инвестиционным портфелем;
2) в графе 3 указывается наименование банка;
3) при заполнении граф 4 и 5 отражается рейтинг банка второго уровня, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления № 385. В случае отсутствия рейтинга в графах 4 и 5 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан;
4) в графе 6 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
5) в графе 9 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при продлении вклада срок отражается с учетом продления;
6) в графах 10 и 11 периодичность и дата выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада. В графе 11 дата указывается в формате "дд.мм.гггг.";
7) в графах 14 и 15 указывается сумма размещения активов клиентов во вклад в Национальном Банке Республики Казахстан и в банках второго уровня. В случае размещения пенсионных активов во вклад в иностранной валюте заполняется графа 15 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 14, в случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте – тенге, заполняется графа 14;
8) в графе 16 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете;
9) Таблица 3 заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада;
10) в Таблице 3 не указываются вклады, размещенные за счет пенсионных активов.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 28 к постановлению
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о структуре иного имущества инвестиционного фонда
Индекс формы административных данных: 1-RCB_PROPERTY
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: управляющие инвестиционным портфелем
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Структура иного имущества инвестиционного фонда
(в тысячах тенге)
Наименование инвестиционного фонда
Наименование имущества
Стоимость приобретения
Балансовая стоимость
Дата постановки на учет
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
1.
х
Земельные участки
1.1.
2
х
Здания и сооружения
2.1.
3.
х
Прочие основные средства
3.1.
Всего
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ___________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о структуре иного имущества
инвестиционного фонда
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о структуре иного имущества инвестиционного фонда"
(индекс – 1-RCB_PROPERTY, периодичность: ежемесячная)

1) 2-бағанда инвестициялық портфельді басқарушы клиентінің тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) немесе атауы көрсетіледі;
2) 3-бағанда банктің атауы көрсетіледі;
3) 4 және 5-бағандарды толтыру кезінде № 385 қаулының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген екінші деңгейдегі банктің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 4 және 5-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар бойынша толтырылмайды;
4) 6-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
5) 9-бағанда банктік салым шарты бойынша салымның мерзімі көрсетіледі, салым мерзімі ұзартылған жағдайда, ұзартылған мерзімі ескеріліп көрсетіледі;
6) 10 және 11-бағандарда жинақталған сыйақыны төлеу күні мен кезеңділігі банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі. 11-бағанда күні "жылы.айы.күні" форматында көрсетіледі.
7) 14 және 15-бағандарда клиенттердің активтерін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымға орналастыру сомасы көрсетіледі. Зейнетақы активтері шетел валютасымен салымға орналастырылған жағдайда, баламасы ұлттық валюта - теңгемен 14-бағанда бір мезгілде көрсетіле отырып, 15-баған толтырылады, зейнетақы активтері ұлттық валюта - теңгемен салымға орналастырылған жағдайда, 14-баған толтырылады;
8) 16-бағанда бухгалтерлік есепте жазылған құн көрсетіледі;
9) 3-кесте әрбір банк бойынша және салымның әрбір валютасы бойынша жеке-жеке салымдар сомасы көрсетіле отырып толтырылады;
10) 3-кестеде зейнетақы активтері есебінен орналастырылған салымдар көрсетілмейді.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
28-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Инвестициялық қордың өзге мүлігінің құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_PROPERTY
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
Кесте. Инвестициялық қордың өзге мүлігінің құрылымы
(мың теңгемен)
Инвестициялық қордың атауы
Мүліктің атауы
Сатып алу құны
Баланстық құны
Есепке қою күні
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
1.
х
Жер телімдері
1.1.
2
х
Үйлер мен ғимараттар
2.1.
3.
х
Басқа да негізгі құралдар
3.1.
Барлығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Инвестициялық қордың өзге
мүлігінің құрылымы туралы
есеп нысанына
қосымша
"Инвестициялық қордың өзге мүлігінің құрылымы туралы есеп" (индексі: 1- RCB_PROPERTY, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о структуре иного имущества инвестиционного фонда" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указываются наименование иного имущества и его место расположения.
6. В графе 4 указываются сведения, которые оцениваются по фактическим затратам. Затраты, понесенные при совершении сделки (непосредственно связанные с приобретением иного имущества), в том числе вознаграждения и комиссионные вознаграждения, уплаченные агентам, поставщикам, а также банковские расходы по переводу включаются в стоимость данного имущества. В стоимость иного имущества на данную дату также включается вознаграждение, начисленное за период до момента приобретения (при наличии такового).
7. В графе 5 указывается стоимость имущества, отраженного в бухгалтерском учете.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 29к постановлению
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об инвестициях инвестиционного фонда и прочих клиентов в капитал
юридических лиц, не являющихся акционерными обществами
Индекс формы административных данных: 1-RCB_IKDU_client
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: управляющие инвестиционным портфелем
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Инвестиции инвестиционного фонда и прочих клиентов
в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами
Наименование клиента управляющего инвестиционным портфелем
Наименование эмитента
Покупная стоимость (в тысячах тенге)
Дата оплаты
Балансовая стоимость (в тысячах тенге)
Доля в уставном капитале эмитента (в процентах)
Дата регистрации права собственности
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Итого по инвестиционным фондам
1.1.
2.
Итого по всем прочим клиентам
2.1.
Всего:
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об инвестициях
инвестиционного фонда
и прочих клиентов в капитал
юридических лиц,
не являющихся акционерными
обществами
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об инвестициях инвестиционного фонда и прочих клиентов
в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами"
(индекс – 1-RCB_IKDU_client, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Инвестициялық қордың өзге мүлігінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда өзге мүліктің атауы мен оның орналасқан жері көрсетіледі.
6. 4-бағанда нақты шығындар бойынша бағаланатын мәліметтер көрсетіледі. Мәміле жасалған кезде келтірілген шығындар (өзге мүлікті сатып алуға тікелей байланысты), оның ішінде агенттерге, жеткізушілерге төленген сыйақылар мен комиссиялық сыйақылар, сондай-ақ ақша аудару бойынша банк шығыстары осы мүліктің құнына кіргізіледі. Осы күнгі өзге мүліктің құнына сатып алған кезге дейінгі кезеңде есептелген сыйақы енгізіледі (мұндай бар болса).
7. 5-бағанда бухгалтерлік есепте берілген мүліктің құны көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
29-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялық қордың және басқа да клиенттердің инвестициялары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_IKDU_client
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
Кесте. Акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялық қордың және басқа да клиенттердің инвестициялары туралы есеп
инвестициялық портфельді басқарушы клиентінің атауы
Эмитенттің атауы
Сатып алу құны (мың теңгемен)
Төлеу күні
Баланстық құны (мың теңгемен)
Эмитенттің жарғылық капиталындағы үлесі (пайызбен)
Меншік құқығын тіркеу күні
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Инвестициялық қорлар бойынша жиынтығы
1.1.
2.
Барлық басқа да клиенттер бойынша жиынтығы
2.1.
Барлығы:
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Акционерлік қоғамдар болып
табылмайтын заңды
тұлғалардың капиталына
инвестициялық қордың және
басқа да клиенттердің
инвестициялары
туралы есеп нысанына
қосымша
"Акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялық қордың және басқа да клиенттердің инвестициялары туралы есеп" (индексі – 1-RCB_IKDU_client, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об инвестициях инвестиционного фонда и прочих клиентов в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указываются фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица, наименование инвестиционного фонда или юридического лица, являющегося клиентом управляющего инвестиционным портфелем.
6. В графе 4 отражается покупная стоимость акций на дату приобретения.
7. В графе 6 указывается стоимость инвестиций, отраженная в бухгалтерском учете.
8. Форма заполняется в разрезе каждого клиента.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 30к постановлению
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о стоимости пенсионных активов
Индекс формы административных данных: 1-RCB_PA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: добровольный накопительный пенсионный
фонд, управляющий инвестиционным портфелем, которому переданы
в доверительное управление пенсионные активы (далее – доверительный управляющий)
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Стоимость пенсионных активов
(в тенге)
Показатель
дата
дата
1
2
3
1.
Остаток на инвестиционных счетах на начало дня, в том числе:
1.1
в тенге
1.2
в иностранных валютах
2.
Поступило денег на инвестиционные счета на конец дня, в том числе:
2.1
в тенге
2.2
в иностранных валютах
3.
Выбыло денег с инвестиционных счетов на конец дня, в том числе:
3.1
в тенге
3.2
в иностранных валютах
4.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялық қордың және басқа да клиенттердің инвестициялары туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер бір мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса), инвестициялық қордың немесе инвестициялық портфельді басқарушының клиенті болып табылатын заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
6. 4-бағанда сатып алу күніне акциялардың сатып алу құны көрсетіледі.
7. 6-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген инвестициялардың құны көрсетіледі.
8. Нысан әрбір клиент бойынша бөле отырып толтырылады.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
30-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_PA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы ____________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, зейнетақы активтері сенімгерлік басқаруға берілген инвестициялық портфельді басқарушы (бұдан әрі – сенімгерлік басқарушы)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Зейнетақы активтерінің құны
(теңгемен)
Көрсеткіш
күні
күні
1
2
3
1.
Күннің басындағы инвестициялық шоттардағы қалдық, оның ішінде:
1.1
теңгемен
1.2
шетел валютасымен
2.
Инвестициялық шоттарға күн соңында түскен ақша, оның ішінде:
2.1
теңгемен
2.2
шетел валюталарымен
3.
Инвестициялық шоттардан күн соңында шығарылған ақша, оның ішінде:
3.1
теңгемен
3.2
шетел валютасымен
4.

17.3
прочие
18.
Исполненные добровольным накопительным пенсионным фондом пенсионные обязательства, относящиеся к пенсионным активам, на конец дня:
18.1
ошибочные (неверно зачисленные) суммы с инвестиционного счета
18.2
выплаты и переводы
18.3
прочие
19.
Остаток пенсионных обязательств на конец дня
20.
Итого обязательства по пенсионным активам на конец дня ((15)+(17)+(19)):
21.
Итого стоимость "чистых" пенсионных активов на конец дня ((12)-(20))
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о стоимости
пенсионных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о стоимости пенсионных активов"
(индекс – 1-RCB_PA, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о стоимости пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно добровольным накопительным пенсионным фондом, доверительным управляющим и заполняется за отчетный период. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется за каждый день отчетного месяца. Дата указывается в формате "дд.мм.гггг".
6. В строках 1.2, 2.2, 3.2, 4.2, 5.2 и 6.2 отражаются суммы, эквивалентные тенге.
7. Перечень прочих активов на конец отчетного периода, отраженный в строке 6, указывается в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
8. При заполнении строки 8 указываются сведения по финансовым инструментам, которые оцениваются по фактическим затратам. Затраты, понесенные при совершении сделки (непосредственно связанные с приобретением финансовых инструментов), в том числе вознаграждения и комиссионные уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские расходы по переводу включаются в стоимость данных финансовых инструментов. В стоимость финансовых инструментов также включается вознаграждение, начисленное за период до момента приобретения (при наличии такового).

17.3
басқалары
18.
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры орындаған, зейнетақы активтеріне жатқызылатын зейнетақы міндеттемелері, күн соңында:
18.1
инвестициялық шоттан қате (жаңылыс есепке алынған) сома
18.2
төлемдер және аударымдар
18.3
басқалары
19.
Күн соңындағы зейнетақы міндеттемелерінің қалдығы
20.
Күн соңындағы зейнетақы активтері бойынша міндеттемелер жиынтығы ((15)+(17)+(19)):
21.
Күн соңындағы "таза" зейнетақы активтері құнының жиынтығы ((12)-(20))
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Зейнетақы активтерінің
құны туралы есеп нысанына
қосымша
"Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" (индексі – 1-RCB_PA, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, сенімгерлік басқарушы ай сайын жасайды және есепті кезеңге толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан есепті айдың әрбір күні үшін толтырылады. Күні "жылы.күні. айы" форматында көрсетіледі.
6. 1.2, 2.2, 3.2, 4.2, 5.2 және 6.2-жолдарда теңгеге балама сома көрсетіледі
7. 6-жолда көрсетілген есепті кезеңнің соңындағы басқа да активтердің тізбесі ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
8. 8-жолды толтырған кезде нақты шығын бойынша бағаланатын қаржы құралдары жөнінде мәліметтер көрсетіледі. Мәміле жасау (қаржы құралдарын сатып алуға тікелей байланысты) кезінде келтірілген шығын, оның ішінде агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақылар мен комиссиялық сыйақылар, қор биржаларының алымдары, сондай-ақ аударым бойынша банк шығысы осы қаржы құралдарының құнына қосылады. Қаржы құралдарының құнына сатып алған сәтке дейінгі кезеңде есептелген сыйақылар (осындай бар болса) да кіреді.

9. При заполнении строки 9 указываются сведения о реализованных или погашенных финансовых инструментах по фактической стоимости реализации или погашения.
10. Сведения по строке 10 указываются в соответствии с данными Отчета о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов согласно приложению 12 к настоящему постановлению.
11. При заполнении строки 11.5 резервы (провизии) отражаются один раз в месяц на конец дня даты их формирования.
12. При заполнении строки 11.6 прилагается перечень источников полученных доходов и сведения о понесенных убытках, включенных в стоимость пенсионных активов.
13. В строках 13 и 15 указывается сумма комиссионного вознаграждения добровольного накопительного пенсионного фонда, доверительного управляющего.
14. При заполнении строк 14 и 16 указывается остаток задолженности по комиссионному вознаграждению нарастающим итогом с учетом данных на конец отчетного периода.
15. При заполнении строк 17.2 и 18.2 указываются суммы переводов пенсионных накоплений в единый накопительный пенсионный фонд, другие добровольные накопительные пенсионные фонды, в страховые организации, суммы, выплаченные получателям и другим лицам, суммы подоходного налога с пенсионных выплат.
16. При заполнении строк 17.3 и 18.3 прилагается перечень обязательств, включенных в стоимость пенсионных активов.
17. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 31 к постановлению
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
Индекс формы административных данных: 1-RCB_SPPA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: добровольный накопительный пенсионный
фонд, управляющий инвестиционным портфелем, которому переданы
в доверительное управление пенсионные активы (далее – доверительный управляющий)
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов
(в тенге)
Наименование эмитента
Вид экономической деятельности
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
1
2
3
4
5
6
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
x
x
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

9. 9-жолды толтырған кезде нақты сату немесе өтеу құны бойынша сатылған немесе өтелген қаржы құралдары туралы мәліметтер көрсетіледі.
10. 10-жол бойынша мәліметтер осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфельінің құрылымы туралы есептің деректеріне сәйкес көрсетіледі.
11. 11.5-жолды толтырған кезде резервтер (провизиялар) айына бір рет, олар қалыптасқан күннің соңында көрсетіледі.
12. 11.6-жолды толтырған кезде алынған кіріс көздерінің тізбесі және зейнетақы активтерінің құнына енгізілген шеккен зиян туралы мәліметтер қоса беріледі.
13. 13 және 15-жолдарда ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының, сенімгерлік басқарушының комиссиялық сыйақы сомасы көрсетіледі.
14. 14 және 16-жолдарды толтырған кезде есепті кезеңнің соңындағы деректер ескеріле отырып, өспелі жиынтығымен комиссиялық сыйақы бойынша берешек қалдығы көрсетіледі.
15. 17.2 және 18.2-жолдарды толтырған кезде бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, сақтандыру ұйымдарына аударылған зейнетақы жинақтарының сомасы, алушыларға және басқа тұлғаларға төленген сома, зейнетақы төлемдерінен табыс салығы сомасы көрсетіледі.
16. 17.3 және 18.3-жолдарды толтырған кезде зейнетақы активтерінің құнына қосылған міндеттемелер тізбесі қоса беріледі.
17. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
31-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_SPPA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы ____________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, зейнетақы активтері сенімгерлік басқаруға берілген инвестициялық портфельді басқарушы (бұдан әрі – сенімгерлік басқарушы)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
1-кесте. Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
(теңгемен)
Эмитенттің атауы
Экономикалық қызмет түрі
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
x
x
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

5) в графе 7 указывается количество приобретенных ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска;
6) в графах 8 и 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
7) в графе 9 по облигациям указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска;
8) в графах 11 и 12 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)). В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, заполняется графа 12 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 11, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте – тенге, заполняется графа 11. В графе 11 цена долговых ценных бумаг отражается в процентах к номинальной стоимости с точностью до четырех знаков после запятой с учетом накопленного вознаграждения;
9) в графе 13 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете;
10) в графе 14 указывается срок погашения долговых ценных бумаг;
11) в графе 15 указывается покупная стоимость ценной бумаги, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, в том числе вознаграждения и комиссионные уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу, уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового);
12) в графе 16 указывается текущая стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете;
13) в графе 20 указывается категория ценной бумаги "оцениваемая по справедливой стоимости", "оцениваемая по амортизированной стоимости";
14) при заполнении граф 21 и 22 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318 (далее – Постановление № 385). При отсутствии рейтинга в графах 21 и 22 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 21 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;

5) 7-бағанда сатып алынған бағалы қағаздар саны данамен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасының номиналдық құны бойынша көрсетіледі;
6) 8 және 10-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
7) 9-бағанда облигациялар бойынша облигация шығарылған кезде айқындалған, оған купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілген сыйақы есептелетін облигация құнының ақшалай көрінісі, сондай-ақ оны өтеу кезінде облигация ұстаушыға төленуі тиіс сома көрсетіледі. Сома шығарылым валютасымен көрсетіледі;
8) 11 және 12-бағандарда мәміленің жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, СВИФТ (SWIFT) халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдер жасау жүйесі бойынша алынған растау) көрсетілген баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасымен ақы төленген жағдайда, баламасы ұлттық валюта – теңгемен бір мезгілде 11-бағанда көрсетіле отырып, 12-баған толтырылады. 11-бағанда борыштық бағалы қағаздардың бағасы жинақталған сыйақыны ескере отырып, үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен номиналдық құнына қатысты пайызбен көрсетіледі;
9) 13-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күні көрсетіледі;
10) 14-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі көрсетіледі;
11) 15-бағанда бағалы қағазды тікелей сатып алуға байланысты шығысты, оның ішінде агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақылар мен комиссиялық сыйақыларды, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ сатып алушы сатушыға төлеген пайыз мөлшеріне азайтылған аударым бойынша банк қызметтерін (осындай бар болса) қоса алғанда, бағалы қағазды сатып алу құны көрсетіледі;
12) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың ағымдағы құны көрсетіледі;
13) 20-бағанда "әділ құн бойынша бағаланатын", "амортизациялық құны бойынша бағаланатын" бағалы қағаздың санаты көрсетіледі;
14) 21 және 22-бағандарды толтырған кезде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (бұдан әрі – Қаулы) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген бағалы қағаздың облигациялар бойынша рейтингі, эмитенттің акциялар бойынша рейтингі, мемлекеттің бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтинг3 болмаған кезде 21 және 22-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 21-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күндегі рейтинг көрсетіледі;

15) в графах 23 и 24 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 23 и 24 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 23 отражается категория списка фондовой биржи на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
16) в графе 25 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы.
6. По Таблице 2:
1) в графе 4 указывается вид ценной бумаги, приобретенной по операциям репо, с указанием ее типа;
2) в графах 7 и 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
3) в графах 9 и 10 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратное репо". В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, заполняются графы 10 и 12 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графах 9 и 11, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте – тенге, заполняются графы 9 и 11;
4) в графе 15 указывается текущая стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
7. По Таблице 3:
1) при заполнении граф 3 и 4 отражается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 Постановления № 385. В случае отсутствия рейтинга в графах 3 и 4 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан;
2) в графе 5 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
3) в графе 8 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при продлении вклада срок отражается с учетом продления;
4) в графах 9 и 10 дата и периодичность выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада;
5) в графах 13 и 14 указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в Национальном Банке Республики Казахстан и в банках второго уровня. В случае размещения пенсионных активов во вклад в иностранной валюте, заполняется графа 14 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 13, в случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте – тенге, заполняется графа 13;

15) 23 және 24-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасы қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 23 және 24-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары және Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 23-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күндегі қор биржасы тізімінің санаты көрсетіледі;
16) 25-бағанда Нысанды ұсыну күніндегі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
6. 2-кесте бойынша:
1) 4-бағанда репо операциялары бойынша сатып алынған бағалы қағаздың түрі, оның типі көрсетіле отырып көрсетіледі;
2) 7 және 8-бағандарда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
3) 9 және 10-бағандарда "кері репо" операциясының жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен бағасы көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасымен ақы төленген жағдайда, баламасы ұлттық валюта – теңгемен 9 және 11-бағандарда бір мезгілде көрсетіле отырып, 10 және 12-бағандар толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта – теңгемен ақы төленген жағдайда, 9 және 11-бағандар толтырылады;
4) 15-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген ағымдағы құн көрсетіледі.
7. 3-кесте бойынша:
1) 3 және 4-бағандарды толтырған кезде № 385 қаулының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген рейтинг көрсетіледі. Рейтинг болмаған жағдайда 3 және 4-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Аталған бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар бойынша толтырылмайды;
2) 5-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
3) 8-бағанда банктік салым шарты бойынша салым мерзімі көрсетіледі, салым мерзімі ұзартылған кезде мерзім мерзімін ұзарту ескеріле отырып көрсетіледі;
4) 9 және 10-бағандарда жинақталған сыйақыны төлеу күні мен кезеңділігі банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі;
5) 13 және 14-бағандарда зейнетақы активтерін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдарға орналастыру сомасы көрсетіледі. Зейнетақы активтерін салымға шетел валютасымен орналастырған жағдайда, баламасы ұлттық валюта – теңгемен 13-бағанда бір мерзімде көрсетіле отырып, 14-баған толтырылады, зейнетақы активтерін салымға ұлттық валюта – теңгемен орналастырған жағдайда, 13-баған толтырылады;

6) в графе 15 указывается стоимость вкладов, отраженная в бухгалтерском учете;
7) в графе 18 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
8) Таблица 3 заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
8. По Таблице 4:
1) в графе 4 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
2) в графах 5 и 7 цена покупки указывается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату совершения сделки, в графе 10 сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае приобретения аффинированного драгоценного металла в национальной валюте – тенге, заполняются графы 5, 7 и 9;
3) в графе 9 указывается текущая стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
9. По Таблице 5:
1) в графе 3 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы);
2) в графе 4 указывается валюта сделки в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
3) графа 5 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
4) в графе 6 указывается сумма условных требований и обязательств, которая формируется при проведении операции с производными инструментами в соответствии с требованиями постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 69 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета операций с пенсионными активами, осуществляемых единым накопительным пенсионным фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7118;
5) в графе 7 указывается рыночная стоимость (стоимость замещения) производного финансового инструмента, которая представляет собой:
по сделкам на покупку – величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства);
по сделкам на продажу – величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства).

6) 15-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген салымдар құны көрсетіледі;
7) 18-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтер (провизиялар) сомасы көрсетіледі;
8) 3-кесте салым сомасын әрбір банк бойынша және әрбір салым валютасы бойынша жеке көрсете отырып толтырылады.
8. 4-кесте бойынша:
1) 4-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
2) 5 және 7-бағандарда сатып алу бағасы мәміле жасалған күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі, 10-бағанда сома есепті күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі. Аффинирленген бағалы металдарды ұлттық валюта – теңгемен сатып алған жағдайда, 5, 7 және 9-бағандар толтырылады.
3) 9-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген ағымдағы құны көрсетіледі.
9. 5-кесте бойынша:
1) 3-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валютасы, сыйақы мөлшерлемесі, тауар және басқа да базалық активтер) көрсетіледі;
2) 4-бағанда мәміле валютасы "Валюталарды және қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
3) 5-баған бағалы қағаз туынды қаржы құралының базалық активі болып табылған жағдайда толтырылады;
4) 6-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7118 болып тіркелген "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын зейнетақы активтерімен операциялардың бухгалтерлік есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 1 шілдедегі № 69 қаулысының талаптарына сәйкес туынды құралдармен операция жүргізу кезінде қалыптасатын шартты талаптар мен міндеттемелер сомасы көрсетіледі.
5) 7-бағанда туынды қаржы құралының нарықтық құны (алмастыру құны) көрсетіледі, ол мынаны білдіреді:
сатып алу мәмілелері бойынша – туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу мөлшері (шартты талаптар), туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу мөлшері (шартты міндеттемелер);
сату мәмілелері бойынша – туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу мөлшері (шартты талаптар), туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу мөлшері (шартты міндеттемелер).

10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 32 к постановлению
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов
Индекс формы административных данных: 1-RCB_DPV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: добровольный накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Объемы пенсионных накоплений и количество вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов
(в тысячах тенге)
Возраст вкладчиков (получателей)
Мужчины
Женщины
Количество
(человек)
Сумма
Количество
(человек)
Сумма
1
2
3
4
5
до 20 лет
21 год
22 года
23 года
24 года
25 лет
26 лет
27 лет
28 лет
29 лет
30 лет
31 год
32 года
33 года
34 года
35 лет
36 лет
37 лет
38 лет
39 лет
40 лет
41 год
42 года
43 года
44 года
45 лет
46 лет
47 лет
48 лет
49 лет
50 лет
51 год
52 года
53 года
54 года
55 лет
56 лет
57 лет
58 лет
59 лет
60 лет
61 год
62 года
63 года
64 года
65 лет
66 лет
67 лет
68 лет
69 лет
70 лет
71 год
72 года
73 года
74 года
75 лет
76 лет
77 лет
78 лет
79 лет
80 лет
81 год и более
Итого
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об объемах
пенсионных накоплений
и количестве вкладчиков
(получателей) добровольных
пенсионных взносов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков
(получателей) добровольных пенсионных взносов"
(индекс – 1-RCB_DPV, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов" (далее – Форма).

10. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
32-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Зейнетақы жинақтарының көлемі және ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_DPV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы ____________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Зейнетақы жинақтарының көлемі және ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны
(мың теңгемен)
Салымшылардың (алушылардың) жасы
Ерлер
Әйелдер
Саны (адамдар)
Сомасы
Саны (адамдар)
Сомасы
1
2
3
4
5
20 жасқа дейін
21 жас
22 жас
23 жас
24 жас
25 жас
26 жас
27 жас
28 жас
29 жас
30 жас
31 жас
32 жас
33 жас
34 жас
35 жас
36 жас
37 жас
38 жас
39 жас
40 жас
41 жас
42 жас
43 жас
44 жас
45 жас
46 жас
47 жас
48 жас
49 жас
50 жас
51 жас
52 жас
53 жас
54 жас
55 жас
56 жас
57 жас
58 жас
59 жас
60 жас
61 жас
62 жас
63 жас
64 жас
65 жас
66 жас
67 жас
68 жас
69 жас
70 жас
71 жас
72 жас
73 жас
74 жас
75 жас
76 жас
77 жас
78 жас
79 жас
80 жас
81 жас және одан үлкен
Жиынтығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Зейнетақы жинақтарының
көлемі және ерікті зейнетақы
жарналары салымшыларының
(алушыларының) саны туралы
есеп нысанына
қосымша
"Зейнетақы жинақтарының көлемі және ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы есеп" (индексі – 1-RCB_DPV, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Зейнетақы жинақтарының көлемі және ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.

2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно добровольным накопительным пенсионным фондом и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. При заполнении Формы в случае наличия сведений по количеству индивидуальных пенсионных счетов с индивидуальным идентификационным номером вкладчиков (получателей), не имеющих пенсионных накоплений, а также по количеству индивидуальных пенсионных счетов без индивидуального идентификационного номера (в том числе с суммой пенсионных накоплений) сведения по ним отражаются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
6. В графах 2 и 4 указывается количество вкладчиков (получателей) раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), заключивших договор о пенсионном обеспечении, с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя). Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графах 3 и 5 соответственно.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 33 к постановлению
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о пенсионных выплатах
Индекс формы административных данных: 1-RCB_Vyplaty
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: добровольный накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Пенсионные выплаты
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование статей
За период с начала текущего года
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
1
2
3
4
5

2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер бір мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанды толтыру кезінде зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке сәйкестендіру нөмірімен жеке зейнетақы шоттарының саны бойынша, сондай-ақ жеке сәйкестендіру нөмірі жоқ (оның ішінде зейнетақы жинақтары сомасымен) жеке зейнетақы шоттарының саны жөнінде мәліметтер болған жағдайда, олар бойынша мәліметтер ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
6. 2 және 4-бағандарда салымшылар (алушылар) саны салымшының (алушының) жасына қарай бөлінген, зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасаған ерлер мен әйелдер бойынша (тиісті бағандарда) бөлек көрсетіледі. Зейнетақы жинақтарының сомасы олар бойынша тиісінше 3 және 5-бағандарда көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
33-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Зейнетақы төлемдері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_Vyplaty
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы ____________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Зейнетақы төлемдері
(мың теңгемен)
Жол коды
Баптардың атауы
Ағымдағы жылдың басынан бастап кезең үшін
салымшылар (алушылар) саны
төлем саны
сомасы
1
2
3
4
5

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о заключенных сделках по инвестированию активов клиентов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. По Таблице 1:
1) в графе 5 указывается наименование брокера Республики Казахстан либо иностранного брокера, либо брокера (члена), аккредитованного в Астанинской международной бирже (Astana International Exchange) (далее – AIX), которому организацией подан приказ и (или) поручение на заключение сделок (регистрацию операций) с финансовыми инструментами;
2) в графе 6 указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, погашение купона, выплата дивидендов, открытие (закрытие) репо, открытие (закрытие) операции "обратное репо", конвертация, первичное размещение, выкуп);
3) в графе 7 указываются сведения в следующем формате:
"Неорганизованный" при заключении сделки (совершении операции) на неорганизованном рынке ценных бумаг, зарегистрированной в системе учета центрального депозитария;
"Международный/наименование фондовой биржи" при заключении сделки (регистрации операции) в торговой системе международной (иностранной) фондовой биржи;
"Международный/внебиржевой" при заключении сделки (регистрации операции) на международном рынке вне торговой системы международной (иностранной) фондовой биржи;
"МФЦА/AIX" при заключении сделки (регистрации операции) на территории Международного финансового центра "Астана" в торговой системе AIX;
"МФЦА/внебиржевой" при заключении сделки (регистрации операции) на территории Международного финансового центра "Астана" вне торговой системы AIX.
4) в графе 8 указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг;
5) в графах 10 и 13 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
6) в графе 12 указывается количество ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Клиенттердің активтерін инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы ай сайын жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кесте бойынша:
1) 5-бағанда Қазақстан Республикасы брокерінің не шетелдік брокердің, ұйым қаржы құралдарымен мәмілелер жасауға (операцияларды тіркеуге) бұйрық және (немесе) тапсырма берген Астана халықаралық биржасында (Astana International Exchange) (бұдан әрі – AIX) аккредиттелген брокердің (мүшенің) атауы көрсетіледі;
2) 6-бағанда мәміле түрі (купонды сатып алу, сату, өтеу, дивидендтер төлеу, репо ашу (жабу), "кері репо" операциясын ашу (жабу), конвертациялау, бастапқы орналастыру, сатып алу) көрсетіледі;
3) 7-бағанда мәліметтер мынадай:
Орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде тіркелген бағалы қағаздардың ұйымдастырылмаған нарығында мәміле жасау (операция жасау) кезінде "ұйымдастырылмаған";
Халықаралық (шетелдік) қор биржасының сауда жүйесінде мәміле жасау (операцияны тіркеу) кезінде "халықаралық/қор биржасының атауы";
Халықаралық (шетелдік) қор биржасының сауда жүйесінен тыс халықаралық нарықта мәміле жасау (операцияны тіркеу) кезінде "халықаралық/биржадан тыс";
AIX сауда жүйесінде "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында мәміле жасау (операцияны тіркеу) кезінде "АХҚО/ AIX".
AIX сауда жүйесінен тыс "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында мәміле жасау (операцияны тіркеу) кезінде "АХҚО/ биржадан тыс" форматында көрсетіледі.
4) 8-бағанда эмитенттің атауы мен бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі;
5) 10 және 13-бағандарда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
6) 12-бағанда бағалы қағаздар саны данамен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасымен номиналдық құны бойынша көрсетіледі;

7) в графе 14 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (отчет брокера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT), договор купли-продажи, документ фондовой биржи, платежные документы), в тенге. Цена долговых ценных бумаг отражается в процентах к номинальной стоимости с точностью до четырех знаков после запятой с учетом накопленного и не выплаченного вознаграждения. В случае осуществления расчетов по сделке (за исключением сделок с долговыми ценными бумагами) в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке;
8) в графах 15 и 16 указываются цены по сделкам по покупке (продаже) акций (депозитарных расписок), заключенным на международных (иностранных) фондовых биржах, на которых обращается данный финансовый инструмент, по данным информационно-аналитических систем Блумберг (Bloomberg) либо РЕЙТЕР (REUTERS) в валюте номинальной стоимости;
9) в графе 18 указывается доходность по ценным бумагам в процентах годовых (по сделке с облигацией – доходность, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения, по операциям репо и "обратное репо" – доходность, сложившаяся в результате совершения сделки репо);
10) в графе 19 указывается объем сделки за минусом расходов, связанных с исполнением сделки, с точностью до двух знаков после запятой. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке;
11) графа 20 заполняется по сделкам, заключенным на международном (иностранном) рынке ценных бумаг;
12) в Форме не указываются сделки на организованном рынке Республики Казахстан, заключенные в торговой системе организатора торгов.
6. По Таблице 2:
1) в графе 3, в случае внесения вклада, указывается дата перевода денег с банковского счета клиента на банковский счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата, в случае расторжения договора – дата возврата денег на банковский счет клиента;
2) в графе 5 указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада);
3) в графе 6 сумма операции по вкладу, номинированному в иностранной валюте, отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату операции;

7) 14-бағанда мәміленің теңгемен жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (брокердің есебі, СВИФТ (SWIFT) халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдер жасау жүйесі бойынша алынған растау, сатып алу-сату шарты, қор биржасының құжаты, төлем құжаттары) жазылған баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздардың бағасы жинақталған және төленбеген сыйақыны ескере отырып, үтірден кейінгі төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен номиналды құнына қатысты пайызбен көрсетіледі. Мәміле бойынша (борыштық бағалы қағаздармен мәмілелерді қоспағанда) шетел валютасымен есеп айырысу жасалған жағдайда, осы сома мәміле бойынша есеп айырысқан күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі;
8) 15 және 16-бағандарда Блумберг (Bloomberg) не РЕЙТЕР (REUTERS) ақпараттық-талдамалық жүйелерінің деректері бойынша номиналды құнының валютасымен осы қаржы құралы айналыста болған халықаралық (шетелдік) қор биржаларында жасалған акцияларды (депозитарлық қолхаттарды) сатып алу (сату) мәмілелері бойынша бағалар көрсетіледі;
9) 18-бағанда бағалы қағаздар бойынша кірістілік (облигациямен мәміле бойынша – иеліктен шығару не сатып алу нәтижесінде қалыптасқан кірістілік, репо және "кері репо" операциялары бойынша – репо мәмілесін жасау нәтижесінде қалыптасқан кірістілік) жылдық пайызбен көрсетіледі;
10) 19-бағанда мәмілені орындауға байланысты шығыс шегерілген мәміле көлемі үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағаз үшін шетел валютасымен төлем жасалған жағдайда, осы сома мәміле бойынша есеп айырысу күніне қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі;
11) 20-баған халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарығында жасалған мәмілелер бойынша толтырылады;
12) Нысанда сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда жүйесінде жасалған Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған нарығындағы мәмілелер көрсетілмейді;
6. 2-кесте бойынша:
1) 3-бағанда салым енгізілген жағдайда, клиенттің банктік шотынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі банктік шотқа ақша аудару күні не мерзімінен бұрын қайтару күні немесе шарт бұзылған жағдайда ақшаны клиенттің банктік шотына қайтару күні көрсетіледі;
2) 5-бағанда салым бойынша операциялар (салымға ақша салу, салым бойынша сыйақы төлеу, салымды мерзімінен бұрын қайтару немесе банктік салым шартының мерзімі өткеннен кейін салымды қайтару) көрсетіледі;
3) 6-бағанда шетел валютасына номинирленген салым бойынша операцияның сомасы операция жасалған күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі;

4) в графе 11 указывается сумма вклада с учетом начисленного вознаграждения по итогам операции по вкладу с точностью до двух знаков после запятой. Сумма вклада в иностранной валюте отражается в тенге по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату операции;
7. По Таблице 3:
1) в графе 3 указывается дата заключения сделки (trade date);
2) в графе 6 указывается вид сделки (покупка, продажа);
3) в графе 7 указывается наименование видов аффинированных драгоценных металлов с указанием вида металлического счета (аллокированный металлический счет или неаллокированный металлический счет);
4) в графе 9 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
5) в графе 11 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
9. Сделки, указанные в Форме, не указываются в Отчете о сделках (операциях) с финансовыми инструментами, совершенных (зарегистрированных) на неорганизованном рынке Республики Казахстан и международных (иностранных) рынках ценных бумаг, согласно приложению 19 к настоящему постановлению.
Приложение 35 к постановлению
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о заключенных сделках по инвестированию собственных активов
Индекс формы административных данных: 1-RCB_DEALINGS_SA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: управляющие инвестиционным портфелем
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет собственных активов
(в тенге)
Дата заключения сделки
Дата расчетов по сделке
Наименование брокера и (или) дилера
Вид сделки
Рынок
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Вид ценной бумаги и наименование ее эмитента
Идентификационный номер ценной бумаги
Код валюты номинальной стоимости
Номинальная стоимость одной ценной бумаги
Количество ценных бумаг
Код валюты платежа
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы:
Цена покупки (продажи) за одну ценную бумагу
Минимальная цена за одну ценную бумагу на дату заключения сделки
Максимальная цена за одну ценную бумагу на дату заключения сделки
Доходность по ценным бумагам (в процентах)
Объем сделки
Наименование контрпартнера
13
14
15
16
17
18
Таблица 2. Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и в банках второго уровня
(в тенге)
Дата перевода денег
Наименование банка
Операции по вкладу
Сумма операции
Дата заключения и номер договора банковского вклада
Срок вклада (в днях)
Ставка вознаграждения (в процентах годовых)
Код валюты вклада
Сумма вклада
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Таблица 3. Аффинированные драгоценные металлы, приобретенные за счет собственных активов
(в тенге)
Дата совершения сделки
Наименование контрагента
Оплата услуг
Вид сделки
Вид аффинированного драгоценного металла
Объем сделки (единиц)
Код валюты платежа
Цена покупки за одну единицу
Сумма сделки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о заключенных
сделках по инвестированию
собственных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о заключенных сделках по инвестированию собственных активов"
(индекс – 1-RCB_DEALINGS_SA, периодичность: ежемесячная)

4) 11-бағанда салым бойынша операцияның қорытындысы бойынша есептелген сыйақы ескеріле отырып, үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен салым сомасы көрсетіледі. Шетел валютасындағы салым сомасы операция жасалған күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша теңгемен көрсетіледі;
7. 3-кесте бойынша:
1) 3-бағанда мәміле жасалған күн (trade date) көрсетіледі;
2) 6-бағанда мәміле түрі (сатып алу, сату) көрсетіледі;
3) 7-бағанда металл шот түрлері (аллокирленген металл шот және аллокирленбеген металл шот) көрсетіле отырып, аффинирленген бағалы металдар түрлерінің атауы көрсетіледі;
4) 9-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
5) 11-бағанда сома үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
9. Осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес Нысанда көрсетілген мәмілелер Қазақстан Республикасының ұйымдастырылмаған нарығында және халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған (тіркелген) қаржы құралдарымен мәмілелер (операциялар) туралы есепте көрсетілмейді.
Қаулыға
35-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_DEALINGS_SA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы ____________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
1-кесте. Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
(теңгемен)
Мәміле жасалған күн
Мәміле бойынша есеп айырысу күні
Брокердің және (немесе) дилердің атауы
Мәміле түрі
Нарық
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздың түрі және оның эмитентінің атауы
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Номиналды құн валютасының коды
Бір бағалы қағаздың номиналды құны
Бағалы қағаздар саны
Төлем валютасының коды
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы:
Бір бағалы қағазды сатып алу (сату) бағасы
Мәміле жасалған күнгі бір бағалы қағаздың ең төменгі бағасы
Мәміле жасалған күнгі бір бағалы қағаздың ең жоғары бағасы
Бағалы қағаздар бойынша кірістілік (пайызбен)
Мәміле көлемі
Контрәріптестің атауы
13
14
15
16
17
18
2-кесте. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
(теңгемен)
Ақша аударылған күн
Банктің атауы
Салым бойынша операциялар
Операция сомасы
Банктік салым шартын жасау күні мен нөмірі
Салым мерзімі (күндермен)
Сыйақы мөлшерлемесі (жылдық пайызбен)
Салым валютасының коды
Салым сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
3-кесте. Меншікті активтер есебінен сатып алынған аффинирленген бағалы металдар
(теңгемен)
Мәміле жасалған күн
Контрагенттің атауы
Қызметке ақы төлеу
Мәміле түрі
Аффинирленген бағалы металл түрі
Мәміле көлемі (бірлік)
Төлем валютасының коды
Бір бірлігінің сатып алу бағасы
Мәміле сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Меншікті активтерді
инвестициялау бойынша
жасалған мәмілелер туралы
есеп нысанына
қосымша
"Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" (индексі – 1-RCB_DEALINGS_SA, кезеңділігі: ежемесячная) әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме

7) в графе 13 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (отчет брокера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT), договор купли-продажи, документ фондовой биржи, платежные документы), в тенге. Цена долговых ценных бумаг отражается в процентах к номинальной стоимости с точностью до четырех знаков после запятой с учетом накопленного и не выплаченного вознаграждения. В случае осуществления расчетов по сделке (за исключением сделок с долговыми ценными бумагами) в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке;
8) в графах 14 и 15 указываются цены по сделкам по покупке (продаже) акций (депозитарных расписок), заключенным на международных (иностранных) фондовых биржах, на которых обращается данный финансовый инструмент по данным информационно-аналитических систем Блумберг (Bloomberg) либо РЕЙТЕР (REUTERS) в валюте номинальной стоимости;
9) в графе 16 указывается доходность по ценным бумагам в процентах годовых (по сделке с облигацией – доходность, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения; по операциям репо и "обратное репо" – доходность, сложившаяся в результате совершения сделки репо);
10) в графе 17 указывается объем сделки за минусом расходов, связанных с исполнением сделки с точностью до двух знаков после запятой. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке;
11) графа 18 заполняется по сделкам, заключенным на международных (иностранных) рынках ценных бумаг;
12) в Форме не указываются сделки на организованном рынке Республики Казахстан, заключенные в торговой системе организатора торгов.
6. По Таблице 2:
1) в графе 2, в случае внесения вклада, указывается дата перевода денег с банковского счета управляющего инвестиционным портфелем на банковский счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора – дата возврата денег на банковский счет управляющего инвестиционным портфелем;
2) в графе 4 указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада).
3) в графе 5 сумма операции по вкладу, номинированному в иностранной валюте, отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату операции;

7) 13-бағанда мәміленің теңгемен жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (брокердің есебі, СВИФТ (SWIFT) халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдер жасау жүйесі бойынша алынған растау, сатып алу-сату шарты, қор биржасының құжаты, төлем құжаттары) жазылған баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздардың бағасы жинақталған және төленбеген сыйақыны ескере отырып, үтірден кейінгі төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен номиналды құнына қатысты пайызбен көрсетіледі. Мәміле бойынша (борыштық бағалы қағаздармен мәмілелерді қоспағанда) шетел валютасымен есеп айырысу жасалған жағдайда, осы сома мәміле бойынша есеп айырысқан күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі;
8) 14 және 15-бағандарда Блумберг (Bloomberg) не РЕЙТЕР (REUTERS) ақпараттық-талдамалық жүйелерінің деректері бойынша номиналды құнының валютасымен осы қаржы құралы айналыста болған халықаралық (шетелдік) қор биржаларында жасалған акцияларды (депозитарлық қолхаттарды) сатып алу (сату) мәмілелері бойынша бағалар көрсетіледі;
9) 16-бағанда бағалы қағаздар бойынша кірістілік (облигациямен мәміле бойынша – иеліктен шығару не сатып алу нәтижесінде қалыптасқан кірістілік, репо және "кері репо" операциялары бойынша – репо мәмілесін жасау нәтижесінде қалыптасқан кірістілік) жылдық пайызбен көрсетіледі;
10) 17-бағанда мәмілені орындауға байланысты шығыс шегерілген мәміле көлемі үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағаз үшін шетел валютасымен төлем жасалған жағдайда, осы сома мәміле бойынша есеп айырысу күніне қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі;
11) 18-баған халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарығында жасалған мәмілелер бойынша толтырылады;
12) Нысанда сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда жүйесінде жасалған Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған нарығындағы мәмілелер көрсетілмейді;
6. 2-кесте бойынша:
1) 2-бағанда салым енгізілген жағдайда, инвестициялық портфельді басқарушының банктік шотынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі немесе екінші деңгейдегі банктегі банктік шотқа ақша аудару күні не мерзімінен бұрын қайтару күні немесе шарт бұзылған жағдайда ақшаны инвестициялық портфельді басқарушының банктік шотына қайтару күні көрсетіледі;
2) 4-бағанда салым бойынша операциялар (салымға ақша салу, салым бойынша сыйақы төлеу, салымды мерзімінен бұрын қайтару немесе банктік салым шартының мерзімі өткеннен кейін салымды қайтару) көрсетіледі;
3) 5-бағанда шетел валютасына номинирленген салым бойынша операцияның сомасы операция жасалған күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі;

4) в графе 10 указывается сумма вклада с учетом начисленного вознаграждения по итогам операции по вкладу с точностью до двух знаков после запятой. Сумма вклада в иностранной валюте отражается в тенге по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату операции;
7. По Таблице 3:
1) в графе 2 указывается дата заключения сделки (trade date);
2) в графе 5 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочие);
3) в графе 6 указывается наименование видов аффинированных драгоценных металлов с указанием вида металлического счета (аллокированный металлический счет или неаллокированный металлический счет);
4) в графе 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
5) в графе 10 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 36 к постановлению
Приложение 17
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов в производные финансовые инструменты
Индекс формы административных данных: 1-RCB_PFI
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: управляющие инвестиционным портфелем
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Совершенные сделки по инвестированию активов клиентов и собственных активов в производные финансовые инструменты
Наименование клиента
Дата заключения сделки
Наименование брокера и (или) дилера
Дата постановки финансовых инструментов на учет
Дата расчетов по сделке
Вид производного финансового инструмента
Идентификационный номер финансового инструмента
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Всего пенсионные активы
1.1.
2
Всего активы инвестиционных фондов
2.1.
3
Всего прочие активы
3.1.
4.
Всего собственные активы
4.1.
x
x
продолжение таблицы:
Рынок
Базовый актив и его рейтинг
Контрагент и его рейтинг
Описание условий сделки
Вид сделки
Количество финансовых инструментов, в штуках
Цена сделки, в тенге
Сумма сделки, в тысячах тенге
Код валюты сделки
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы:
Объект хеджирования
Номер и дата инвестиционного решения
Вариационная маржа на дату заключения сделки, в тенге
Начальная маржа на дату заключения сделки, в процентах
Режим торгов
Примечание
17
18
19
20
21
22
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о совершенных
сделках по инвестированию
активов клиентов и собственных
активов в производные
финансовые инструменты
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов
и собственных активов в производные финансовые инструменты"
(индекс – 1-RCB_PFI, периодичность: ежемесячная)

4) 10-бағанда салым бойынша операцияның қорытындысы бойынша есептелген сыйақы ескеріле отырып, үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен салым сомасы көрсетіледі. Шетел валютасындағы салым сомасы операция жасалған күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша теңгемен көрсетіледі;
7. 3-кесте бойынша:
1) 2-бағанда мәміле жасалған күн (trade date) көрсетіледі;
2) 5-бағанда мәміле түрі (сатып алу, сату және басқалары) көрсетіледі;
3) 6-бағанда металл шот түрлері (аллокирленген металл шот және аллокирленбеген металл шот) көрсетіле отырып, аффинирленген бағалы металдар түрлерінің атауы көрсетіледі;
4) 8-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
5) 10-бағанда сома үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
36-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_PFI
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы ____________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер
Клиенттің атауы
Мәміле жасалған күн
Брокердің және (немесе) дилердің атауы
Қаржы құралдарын есепке қою күні
Мәміле бойынша есеп айырысу күні
Туынды қаржы құралының түрі
Қаржы құралының сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Зейнетақы активтерінің барлығы
1.1.
2
Инвестициялық қорлар активтерінің барлығы
2.1.
3
Басқа да активтердің барлығы
3.1.
4.
Меншікті активтердің барлығы
4.1.
x
x
кестенің жалғасы:
Нарық
Базалық актив және оның рейтингі
Контрагент және оның рейтингі
Мәміле шарттарының сипаттамасы
Мәміле түрі
Қаржы құралдарының саны, дана
Мәміле бағасы, теңгемен
Мәміле сомасы,
мың теңгемен
Мәміле валютасының коды
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы:
Хеджирлеу объектісі
Инвестициялық шешімнің нөмірі мен күні
Мәміле жасалған күнгі вариациялық маржа, теңгемен
Мәміле жасалған күнгі бастапқы маржа, пайызбен
Сауда-саттық режимі
Ескертпе
17
18
19
20
21
22
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Клиенттердің активтерін
және меншікті активтерді
туынды қаржы құралдарына
инвестициялау бойынша
жасалған мәмілелер туралы
есеп нысанына
қосымша
"Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" (индексі – 1-RCB_PFI, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов в производные финансовые инструменты" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
6. В графе 5 указывается дата постановки на учет в формате "дд.мм.гггг" на дату первоначального признания в бухгалтерском учете.
7. В графе 6 указывается дата расчетов по сделке в формате "дд.мм.гггг".
8. В графе 7 указывается вид производного финансового инструмента (опцион, фьючерс, форвард, своп и другие производные финансовые инструменты).
9. В графе 8 указывается национальный идентификационный номер (НИН) или международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага.
10. В графе 9 указывается наименование организатора торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка, и страна его резидентства в формате "наименование фондовой биржи (страна)" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок".
11. В графе 10 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы) и рейтинг базового актива на дату заключения сделки, присвоенный рейтинговым агентством (при наличии) в формате "базовый актив (рейтинг) (рейтинговое агентство)". В случае если у базового актива рейтинги отсутствуют, то указывается базовый актив и указание на то, что рейтинг отсутствует в формате "базовый актив (рейтинга нет)".
12. В графе 11, в случае если сделка заключена не на фондовой бирже, указывается контрагент, страна его резидентства, а также рейтинг на дату заключения сделки, присвоенный данному контрагенту в формате "контрагент/страна/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае отсутствия рейтинга у контрагента, указывается информация в формате "контрагент/страна/рейтинга нет".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы ай сайын жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда мәміле жасау күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
6. 5-бағанда есепке қою күні бухгалтерлік есепте бастапқы тану күніне "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
7. 6-бағанда мәміле бойынша есеп айырысу күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
8. 7-бағанда туынды қаржы құралының түрі (опцион, фьючерс, форвард, своп және басқа туынды қаржы құралдары) көрсетіледі.
9. 8-бағанда егер туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болған жағдайда, бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі.
10. 9-бағанда мәміле сауда жүйесінде жасалған сауда-саттықты ұйымдастырушының атауы және оның резиденттік елі "қор биржасының атауы (елі)" форматында не мәміленің қор биржасында "ұйымдастырылмаған нарық" форматында жасалмағаны көрсетіледі.
11. 10-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валютасы, сыйақы мөлшерлемесі, тауар және басқа да базалық активтер) және "базалық актив (рейтинг) (рейтингілік агенттік)" форматында рейтингтік агенттік берген (бар болса) мәміле жасалған күнгі базалық активтің рейтингі көрсетіледі. Егер базалық активте рейтингтер болмаса, онда базалық актив көрсетіледі және "базалық актив (рейтингі жоқ)" форматында рейтингтің жоқ екені көрсетіледі.
12. 11-бағанда егер мәміле қор биржасында жасалмаған жағдайда, контрагент, оның резиденттік елі, сондай-ақ осы контрагентке "контрагент/ел/рейтинг (рейтингілік агенттік)" форматында берілген мәміле жасалған күнгі рейтинг көрсетіледі. Контрагентте рейтинг болмаған жағдайда, ақпарат "контрагент/ел/рейтингі жоқ" форматында көрсетіледі.

13. В графе 12 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочее).
14. В графе 17, если сделка заключена с целью хеджирования, указываются слово "да" и реквизиты объекта хеджирования (национальный идентификационный номер (НИН) или международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, количество, стоимость, объем, валюта) в формате "да/реквизиты объекта хеджирования". Если сделка заключена не с целью хеджирования, указывается слово "нет".
15. В графе 18 указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о совершении сделки.
16. В графе 19 при наличии указывается вариационная маржа – денежное выражение изменения обязательств участника торгов, рассчитываемое фондовой биржей и учитывающее изменение котировки срочного контракта.
17. В графе 20 при наличии указывается начальная маржа – доля от суммарной рыночной стоимости базового актива, определяемая фондовой биржей, которую клиент должен внести за каждую открытую позицию.
18. В графе 21 указывается режим торгов в формате Т+0 или Т+n, либо описывается другой режим торгов, предусмотренный правилами фондовой биржи.
19. В графе 22 указываются условия возникновения требований и обязательств у сторон сделки.
20. При заключении сделок, предполагающих заключение сторонами сделки одновременно двух операций (открытие и закрытие), в Форме отражается информация по каждой операции.
21. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 37 к постановлению
Приложение 18
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов с аффилированными лицами
Индекс формы административных данных: 1-RCB_AFL
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: управляющие инвестиционным портфелем
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Совершенные сделки по инвестированию активов клиентов и собственных активов с аффилированными лицами
(в тенге)
Вид активов, наименование клиента
Признак аффилированности клиента
Дата заключения сделки
Установленная дата расчетов по сделке
Фактическая дата расчетов по сделке
Рынок
Вид сделки
Наименование контрпартнера по сделке
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Всего пенсионные активы
1.1.
2
Всего активы инвестиционных фондов
2.1.
3
Всего прочие активы
3.1.
4.
Всего собственные активы
4.1.
5.
Всего активы клиентов, находящихся на брокерском обслуживании
5.1.
продолжение таблицы:
Признак аффилированности контрпартнера
Параметры финансового инструмента
Вид финансового инструмента
Наименование эмитента, выпустившего (предоставившего) финансовый инструмент
Идентификационный номер
Цена за одну единицу
Количество финансовых инструментов
Сумма сделки
Дата окончания договора банковского вклада
Примечание
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о совершенных
сделках по инвестированию
активов клиентов и собственных
активов с аффилированными лицами
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов
и собственных активов с аффилированными лицами"
(индекс – 1-RCB_AFL, периодичность: ежемесячная)

13. 12-бағанда мәміле түрі (сатып алу, сату және басқалары) көрсетіледі.
14. 17-бағанда егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалса, "иә" деген сөз және хеджирлеу объектісінің деректемелері (бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші, саны, құны, мөлшері, валютасы) "иә-хеджирлеу объектісінің деректемелері" форматында көрсетіледі. Егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалмаса "жоқ" деген сөз көрсетіледі.
15. 18-бағанда инвестициялық комитеттің мәміле жасау туралы инвестициялық шешімді қабылдаған күні және нөмірі көрсетіледі.
16. 19-бағанда бар болса вариациялық маржа – қор биржасы есептейтін және мерзімді келісімшарттың белгіленген бағасының өзгеруі ескерілетін сауда-саттыққа қатысушы міндеттемелерінің өзгеруінің ақшалай көрінісі көрсетіледі.
17. 20-бағанда бар болса бастапқы маржа – қор биржасы айқындайтын, клиент әрбір ашық позиция үшін енгізуі тиіс базалық активтің жиынтық нарықтық құнының үлесі көрсетіледі.
18. 21-бағанда Т+0 немесе Т+n форматында сауда-саттық режимі көрсетіледі не қор биржасының қағидаларында көзделген сауда-саттықтың басқа режимі сипатталады.
19. 22-бағанда мәміле тараптарында талаптар мен міндеттемелердің туындау жағдайлары көрсетіледі.
20. Мәміле тараптарының бір уақытта екі операцияны (ашу және жабу) жасауын көздейтін мәмілелерді жасау кезінде Нысанда әрбір операция жөніндегі ақпарат көрсетіледі.
21. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
37-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
18-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді инвестициялау бойынша үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_AFL
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы ____________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді инвестициялау бойынша үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер
(теңгемен)
Активтердің түрі, клиенттің атауы
Клиенттің үлестес болу белгісі
Мәміле жасалған күн
Мәміле бойынша есеп айырысудың белгіленген күні
Мәміле бойынша есеп айырысудың нақты күні
Нарық
Мәміле түрі
Мәміле бойынша контрәріптестің атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Зейнетақы активтерінің барлығы
1.1.
2
Инвестициялық қорлар активтерінің барлығы
2.1.
3
Басқа да активтердің барлығы
3.1.
4.
Меншікті активтердің барлығы
4.1.
5.
Брокерлік қызметті тұтынатын клиенттер активтерінің барлығы
5.1.
кестенің жалғасы:
Контрәріптестің үлестес болу белгісі
Қаржы құралының параметрлері
Қаржы құралының түрі
Қаржы құралын шығарған (ұсынған) эмитенттің атауы
Сәйкестендіру нөмірі
Біреуінің бағасы
Қаржы құралдарының саны
Мәміле сомасы
Банк салымы шартының аяқталу күні
Ескертпе
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Клиенттердің активтерін
және меншікті активтерді
инвестициялау бойынша
үлестес тұлғалармен
жасалған мәмілелер туралы
есеп нысанына
қосымша
"Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді инвестициялау бойынша үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп" (индексі – 1-RCB_AFL, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов с аффилированными лицами" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется по сделкам, исполненным в отчетном периоде за счет активов клиентов (инвестиционные фонды, пенсионные активы, прочие клиенты и клиенты, находящиеся на брокерском обслуживании) и собственных активов. В Форме не указываются сделки на организованном рынке Республики Казахстан, заключенные в торговой системе организатора торгов.
6. В графе 3 указывается признак, в соответствии с которым клиент признается по отношению к управляющему инвестиционным портфелем аффилированным лицом в соответствии со статьей 64 Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах" (далее – Закон об АО).
7. В графе 4 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
8. В графе 5 указывается дата исполнения сделки согласно условиям договора, соглашения или другого документа, подтверждающего заключение сделки.
9. В графе 6 указывается фактическая дата расчетов по сделке.
10. В графе 7 указываются сведения в следующем формате:
"Неорганизованный" при заключении сделки на неорганизованном рынке ценных бумаг, зарегистрированной в системе учета центрального депозитария;
"Международный/наименование фондовой биржи" при заключении сделки в торговой системе международной (иностранной) фондовой биржи;
"Международный/внебиржевой" при заключении сделки на международном рынке вне торговой системы международной (иностранной) фондовой биржи;
"МФЦА/AIX" при заключении сделки на территории Международного финансового центра "Астана" в торговой системе Астанинской международной биржи (Astana International Exchange) (далее – AIX);
"МФЦА/внебиржевой" при заключении сделки на территории Международного финансового центра "Астана" вне торговой системы AIX.
11. В графе 8 указывается вид сделки (покупка, продажа, открытие (закрытие) репо, открытие (закрытие) операции "обратное репо", первичное размещение, выкуп, заключение договора банковского вклада).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді инвестициялау бойынша үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы ай сайын жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан клиенттердің активтері (инвестициялық қорлар, зейнетақы активтері, басқа да клиенттер және брокерлік қызметті тұтынатын клиенттер) және меншікті активтер есебінен есепті кезеңде орындалған мәмілелер бойынша толтырылады. Нысанда сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда жүйесінде жасалған Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған нарығындағы мәмілелер көрсетілмейді.
6. 3-бағанда "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – АҚ туралы заң) 64-бабына сәйкес инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты клиент үлестес тұлға ретінде танылатын белгі көрсетіледі.
7. 4-бағанда мәміле жасау күні "жылы.айы.күні" форматында көрсетіледі.
8. 5-бағанда шарт, келісім немесе мәміленің жасалғанын растайтын басқа құжат талаптарына сәйкес мәмілені жасау күні көрсетіледі.
9. 6-бағанда мәміле бойынша нақты есеп айырысу күні көрсетіледі.
10. 7-бағанда мәліметтер мынадай:
Орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде тіркелген бағалы қағаздардың ұйымдастырылмаған нарығында мәміле жасау кезінде "ұйымдастырылмаған";
Халықаралық (шетелдік) қор биржасының сауда жүйесінде мәміле жасау кезінде "халықаралық/қор биржасының атауы";
Халықаралық (шетелдік) қор биржасының сауда жүйесінен тыс халықаралық нарықта мәміле жасау кезінде "халықаралық/биржадан тыс";
Астана халықаралық биржасы (Astana International Exchange) (бұдан әрі – AIX) сауда жүйесінде "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында мәміле жасау кезінде "АХҚО/AIX".
AIX сауда жүйесінен тыс "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында мәміле жасау кезінде "АХҚО/ биржадан тыс" форматында көрсетіледі.
11. 8-бағанда мәміле түрі (сатып алу, сату, репоны ашу (жабу), "кері репо" операциясын ашу (жабу), бастапқы орналастыру, сатып алу, банктік салым шартын жасау) көрсетіледі.

12. В графе 9 указывается наименование контрпартнера по сделке. В случае заключения договора банковского вклада указывается наименование банка, в котором открыт банковский вклад.
13. В графе 10 указывается признак, в соответствии с которым контрпартнер признается по отношению к организации, осуществляющей инвестиционное управление активами клиентов, аффилированным лицом в соответствии со статьей 64 Закона об АО.
14. В графах 14 и 16 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, объем сделок до двух знаков после запятой, отраженные в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (отчет брокера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT), договор купли-продажи, документ фондовой биржи), с учетом накопленного и не выплаченного вознаграждения (для долговых ценных бумаг). В случае исполнения сделки в иностранной валюте, сумма в указанных графах отражается в тенге по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату осуществления расчетов по сделке. Цена долгового финансового инструмента отражается в графе 14 в процентах от номинальной стоимости.
15. В графе 15 указывается количество ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска.
16. В графе 17 указывается дата окончания договора банковского вклада в формате "дд.мм.гггг".
17. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 38 к постановлению
Приложение 19
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о сделках (операциях) с финансовыми инструментами,
совершенных (зарегистрированных) на неорганизованном рынке
Республики Казахстан и международных (иностранных) рынках ценных бумаг
Индекс формы административных данных: 1-RCB_DEALINGS_BD
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Сделки (операции) с финансовыми инструментами,
совершенные (зарегистрированные) на неорганизованном рынке
Республики Казахстан и международных (иностранных) рынках ценных бумаг
Дата заключения сделки (регистрации операции)
Установленная дата расчетов по сделке
Фактическая дата расчетов по сделке
Наименование эмитента
Страна резидентства эмитента
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Вид финансового инструмента
Идентификационный номер финансового инструмента
Номинальная стоимость одного финансового инструмента в валюте выпуска
Рейтинг финансового инструмента
Количество финансовых инструментов
7
8
9
10
11
продолжение таблицы:
Чистая цена за один финансовый инструмент
Грязная цена за один финансовый инструмент
Объем сделки
Код валюты номинальной стоимости
Код валюты платежа
Рынок
Наименование брокера
Страна резидентства брокера
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы:
Сведения о продавце (отправителе) финансового инструмента
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица
Страна резидентства
Индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
В качестве кого организация участвовала в сделке (операции)
22
23
24
25
продолжение таблицы:
Сведения о покупателе (получателе) финансового инструмента
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица
Страна резидентства
ИИН, БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
В качестве кого организация участвовала в сделке (операции)
26
27
28
29
продолжение таблицы:
Наименование банка-кастодиана
(при наличии)
Наименование иностранного номинального держателя
(при наличии)
Наименование расчетно-депозитарной системы
(при наличии)
Примечание
30
31
32
33
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о сделках
(операциях) с финансовыми
инструментами, совершенных
(зарегистрированных)
на неорганизованном рынке
Республики Казахстан
и международных (иностранных)
рынках ценных бумаг
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о сделках (операциях) с финансовыми инструментами, совершенных
(зарегистрированных) на неорганизованном рынке Республики Казахстан
и международных (иностранных) рынках ценных бумаг"
(индекс – 1-RCB_DEALINGS_BD, периодичность: ежемесячная)

12. 9-бағанда мәміле бойынша контрәріптестің атауы көрсетіледі. Банктік салым шарты жасалған жағдайда банктік салым ашылған банктің атауы көрсетіледі.
13. 10-бағанда АҚ туралы заңның 64-бабына сәйкес клиенттердің активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымға қатысты контрәріптес үлестес тұлға ретінде танылатын белгі көрсетіледі.
14. 14 және 16-бағандарда жинақталған және төленбеген сыйақы ескеріле отырып (борыштық бағалы қағаздар үшін), мәміленің жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (брокердің есебі, СВИФТ (SWIFT) халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдер жасау жүйесі бойынша алынған растау, сатып алу-сату шарты, қор биржасының құжаты) көрсетілген баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі, мәмілелер көлемі үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Мәміле шетел валютасымен орындалған жағдайда, көрсетілген бағандардағы сома мәміле бойынша есеп айырысу жүзеге асырылған күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша теңгемен көрсетіледі. Борыштық қаржы құралының бағасы 14 бағанда номиналды құнынан пайызбен көрсетіледі.
15. 15-бағанда бағалы қағаздар саны данамен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасымен номиналдық құны бойынша көрсетіледі.
16. 17-бағанда банктік салым шартының аяқталатын күні "жылы.күні.айы." форматында көрсетіледі.
17. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
38-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
19-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Қазақстан Республикасының ұйымдастырылмаған нарығында және халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған (тіркелген) қаржы құралдарымен мәмілелер (операциялар) туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_DEALINGS_BD
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы ____________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Қазақстан Республикасының ұйымдастырылмаған нарығында және халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған (тіркелген) қаржы құралдарымен мәмілелер (операциялар)
Мәміле жасау (операцияны тіркеу) күні
Мәміле бойынша есеп айырысудың белгіленген күні
Мәміле бойынша есеп айырысудың нақты күні
Эмитенттің атауы
Эмитенттің резиденттік елі
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Қаржы құралының түрі
Қаржы құралының сәйкестендіру нөмірі
Бір қаржы құралының шығарылым валютасындағы номиналдық құны
Қаржы құралының рейтингі
Қаржы құралдарының саны
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы:
Бір қаржы құралының таза бағасы
Бір қаржы құралының алымдар шегерілмеген бағасы
Мәміле көлемі
Номиналды құн валютасының коды
Төлем валютасының коды
Нарық
Брокердің атауы
Брокердің резиденттік елі
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы:
Қаржы құралын сатушы (жөнелтуші) туралы мәліметтер
Жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
немесе заңды тұлғаның атауы
Резиденттік елі
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Ұйым мәмілеге (операцияға) қандай тарап ретінде қатысты
22
23
24
25
кестенің жалғасы:
Қаржы құралын сатып алушы (алушы) туралы мәліметтер
Жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
(ол бар болса) немесе заңды тұлғаның атауы
Резиденттік елі
ЖСН, БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Ұйым мәмілеге (операцияға) қандай тарап ретінде қатысты
26
27
28
29
кестенің жалғасы:
Кастодиан банктің атауы
(бар болса)
Шетелдік номиналды
ұстаушының атауы
(бар болса)
Есеп айырысу депозитарлық жүйесінің атауы
(бар болса)
Ескертпе
30
31
32
33
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Қазақстан Республикасының
ұйымдастырылмаған нарығында
және халықаралық (шетелдік)
бағалы қағаздар нарықтарында
жасалған (тіркелген) қаржы
құралдарымен мәмілелер
(операциялар) туралы
есеп нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының ұйымдастырылмаған нарығында және халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған (тіркелген) қаржы құралдарымен мәмілелер (операциялар) туралы есеп" (индексі – 1-RCB_DEALINGS_BD, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о сделках (операциях) с финансовыми инструментами, совершенных (зарегистрированных) на неорганизованном рынке Республики Казахстан и международных (иностранных) рынках ценных бумаг" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно брокером и (или) дилером.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется по сделкам (операциям), исполненным в отчетном периоде, предусматривающим смену права собственности на ценные бумаги, а также операциям, связанным с конвертацией ценных бумаг.
6. В графе 2 указываются дата заключения сделки (проведения операции в системе учета номинального держания в случае, если сделка совершена клиентом без участия брокера) в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 3 указывается дата исполнения сделки согласно условиям договора, соглашения или другого документа, подтверждающего заключение сделки в формате "дд.мм.гггг".
8. В графе 4 указывается фактическая дата расчетов по сделке в формате "дд.мм.гггг".
9. Графы 3, 4 и 10 не заполняются в случае, если организация выступала в качестве номинального держателя.
10. В графе 10 указывается рейтинг, присвоенный финансовому инструменту, долговой ценной бумаге, долевой ценной бумаге или рейтинг эмитента долевой ценной бумаги (в случае отсутствия рейтинга у долевой ценной бумаги, указывается рейтинг эмитента долевой ценной бумаги) на дату заключения сделки. В случае если финансовому инструменту, долговой ценной бумаге, долевой ценной бумаге (эмитенту долевой ценной бумаги) присвоены рейтинги несколькими рейтинговыми агентствами, то указываются все присвоенные рейтинги. Рейтинги указываются в формате "рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае если у финансового инструмента, долговой ценной бумаги, долевой ценной бумаги (эмитента долевой ценной бумаги) рейтинги отсутствуют, то указывается слово "нет".
11. В графе 11 указывается количество ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска.
12. В графе 12 указывается цена долговой ценной бумаги в процентном выражении от номинальной стоимости с точностью до четырех знаков после запятой без учета накопленного и не выплаченного вознаграждения.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының ұйымдастырылмаған нарығында және халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған (тіркелген) қаржы құралдарымен мәмілелер (операциялар) туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды брокер және (немесе) дилер ай сайын жасайды.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан есепті кезеңде орындалған, бағалы қағаздарға меншік құқығын ауыстыруды көздейтін мәмілелер (операциялар), сондай-ақ бағалы қағаздарды конвертациялауға байланысты операциялар бойынша толтырылады.
6. 2-бағанда мәмілені жасау (егер мәмілені клиент брокердің қатысуынсыз жасаған жағдайда, номиналды ұстауды есепке алу жүйесінде операция жүргізу) күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
7. 3-бағанда шарт, келісім немесе мәміленің жасалғанын растайтын басқа құжат талаптарына сәйкес мәмілені жасау күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда мәміле бойынша нақты есеп айырысу күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
9. Ұйым номиналды ұстаушы ретінде әрекет еткен жағдайда, 3, 4, 10-бағандар толтырылмайды.
10. 10-бағанда мәмілені жасау күні қаржы құралына, борыштық бағалы қағазға, үлестік бағалы қағазға берілген рейтинг немесе үлестік бағалы қағаз эмитентінің рейтингі көрсетіледі (үлестік бағалы қағазда рейтинг болмаған жағдайда, үлестік бағалы қағаз эмитентінің рейтингі көрсетіледі). Егер қаржы құралына, борыштық бағалы қағазға, үлестік бағалы қағазға (үлестік бағалы қағаздың эмитентіне) бірнеше рейтингтік агенттіктер рейтинг берген жағдайда, онда барлық берілген рейтингтер көрсетіледі. Рейтингтер "рейтинг (рейтингтік агенттік)" форматында көрсетіледі. Егер қаржы құралында, борыштық бағалы қағазда, үлестік бағалы қағазда (үлестік бағалы қағаздың эмитентінде) рейтинг болмаса, онда "жоқ" деген сөз көрсетіледі.
11. 11-бағанда бағалы қағаздар саны данамен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасыменноминалды құны бойынша көрсетіледі.
12. 12-бағанда борыштық бағалы қағаздың бағасы жинақталған және төленбеген сыйақыны есепке алмағанда, үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен, номиналдық құнынан пайызбен көрсетіледі.

13. В графах 13, 14, 15 и 16 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, объем сделок до двух знаков после запятой, отраженные в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (отчет брокера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT), договор купли-продажи, документ фондовой биржи, платежные документы), с учетом накопленного и не выплаченного вознаграждения (для долговых ценных бумаг). Цена долгового финансового инструмента отражается в графах 13 или 14 (в зависимости от валюты выпуска финансового инструмента) в процентах от номинальной стоимости с точностью до четырех знаков после запятой с учетом накопленного и не выплаченного вознаграждения.
При проведении расчетов по сделке с финансовыми инструментами в иностранной валюте заполняются графы 13, 14, 15 и 16. В случае исполнения сделки в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату осуществления расчетов по сделке, при этом графа 14 не заполняется по финансовым инструментам, цена которых выражена в процентах от номинальной стоимости. При исполнении сделки в национальной валюте заполняются графы 14 и 16. Объем сделки указывается за минусом расходов, связанных с исполнением сделки, с точностью до двух знаков после запятой.
14. В графе 19 указываются сведения в следующем формате:
"Неорганизованный" при заключении сделки (совершении операции) на неорганизованном рынке ценных бумаг, зарегистрированной в системе учета центрального депозитария;
"Международный/наименование фондовой биржи" при заключении сделки (регистрации операции) в торговой системе международной (иностранной) фондовой биржи;
"Международный/внебиржевой" при заключении сделки (регистрации операции) на международном рынке вне торговой системы международной (иностранной) фондовой биржи;
"МФЦА/AIX" при заключении сделки (регистрации операции) на территории Международного финансового центра "Астана" в торговой системе Астанинской международной биржи (Astana International Exchange) (далее – AIX);
"МФЦА/внебиржевой" при заключении сделки (регистрации операции) на территории Международного финансового центра "Астана" вне торговой системы AIX.
15. Графа 20 заполняется в случае подачи организацией приказов и (или) поручений на заключение сделок (регистрацию операций) с финансовыми инструментами, другому брокеру Республики Казахстан либо иностранному брокеру, либо брокеру (члену), аккредитованному на AIX.

13. 13, 14, 15 және 16-бағандарда жинақталған және төленбеген сыйақы ескеріле отырып (борыштық бағалы қағаздар үшін), мәміленің жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (брокердің есебі, СВИФТ (SWIFT) халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдер жасау жүйесі бойынша алынған растау, сатып алу-сату шарты, қор биржасының құжаты, төлем құжаттары) көрсетілген баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі, мәмілелер көлемі үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Борыштық қаржы құралының бағасы 13 немесе 14-бағандарда (қаржы құралын шығару валютасына байланысты) жинақталған және төленбеген сыйақы ескеріле отырып, үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен номиналды құнынан пайызбен көрсетіледі.
Қаржы құралдарымен мәміле бойынша есеп айырысулар шетел валютасымен жасалған кезде 13, 14, 15, 16-бағандар толтырылады. Мәміле шетел валютасымен орындалған жағдайда, осы сома мәміле бойынша есеп айырысу күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі, бұл ретте 14-баған бағасы номиналды құннан пайызбен көрсетілген қаржы құралдары бойынша толтырылмайды. Мәміле ұлттық валютамен орындалған жағдайда, 14 және 16-бағандар толтырылады. Мәміле көлемі мәмілені орындауға байланысты шығыстар шегеріле отырып, үтірден кейінгі екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
14. 19-бағанда мәліметтер мынадай:
Орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде тіркелген бағалы қағаздардың ұйымдастырылмаған нарығында мәміле жасау (операция жасау) кезінде "ұйымдастырылмаған";
Халықаралық (шетелдік) қор биржасының сауда жүйесінде мәміле жасау (операцияны тіркеу) кезінде "халықаралық/қор биржасының атауы";
Халықаралық (шетелдік) қор биржасының сауда жүйесінен тыс халықаралық нарықта мәміле жасау (операцияны тіркеу) кезінде "халықаралық/биржадан тыс";
Астана халықаралық биржасы (Astana International Exchange) (бұдан әрі – AIX) сауда жүйесінде "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында мәміле жасау (операцияны тіркеу) кезінде "АХҚО/ AIX".
AIX сауда жүйесінен тыс "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында мәміле жасау (операцияны тіркеу) кезінде "АХҚО/ биржадан тыс" форматында көрсетіледі.
15. 20-баған ұйым Қазақстан Республикасының басқа брокеріне не шетелдік брокерге не AIX аккредиттеген брокерге (мүшеге) қаржы құралдарымен мәмілелер жасауға (операцияларды тіркеуге) бұйрықтар және (немесе) тапсырмалар берген жағдайда толтырылады.

16. В графах 22 и 26 указываются фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование сторон заключенной сделки (зарегистрированной операции).
В случае совершения операции открытия (закрытия) репо, в качестве покупателя выступает приобретатель ценных бумаг, при этом делается отметка о виде "операция репо" в графе 33.
17. В графах 25 и 29 используются символы:
"А" в случае, если организация выступала андеррайтером, в том числе способом "твердых обязательств";
"B" в случае, если организация выступала в качестве брокера;
"D" в случае, если организация выступала в качестве дилера;
"М" в случае, если организация выступала в качестве маркет-мейкера;
"ND" в случае если организация выступала в качестве номинального держателя.
В случае, если организация выступала в качестве одной из сторон сделки (операции) одновременно брокером (дилером) и андеррайтером, либо брокером (дилером) и маркет-мейкером, то в графах 25 и (или) 29 указывается соответственно только символ "А" или "М". В графах 22, 23, 24, 26, 27 и 28 указываются реквизиты организации в случае, если организация действовала в своих интересах и за свой счет, либо реквизиты клиента, если организация действовала по поручению, за счет и в интересах клиента, а также реквизиты контрагента (контрпартнера) по сделке (операции). При отсутствии информации о контрагенте данные сведения не заполняются.
18. Графы 30, 31 и 32 заполняются при заключении сделок (регистрации операций) на международном (иностранном) рынке ценных бумаг.
19. В графах 6, 21, 23 и 27 по юридическому лицу заполняется страна и (или) территория, в (на) которой оно зарегистрировано, по физическому лицу – гражданство.
20. При отражении в Форме операций, связанных с конвертацией ценных бумаг, заполняются графы 4, 5, 6, 7, 8, 11, 26, 27, 28 и 33.
Сведения об операции конвертации предоставляются в отношении ценных бумаг, полученных в результате конвертации.
В графе 4 указывается дата получения ценных бумаг в результате конвертации.
В графе 33 указывается вид операции "конвертация".
21. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 39 к постановлению
Приложение 20
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Сведения об организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской
и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: 1-RCB_SVED_BD
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица. Сведения об организации
Наименование показателя
Сведения
1
Сведения о работниках, участвующих в осуществлении брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг (фамилия, имя и отчество (при его наличии) –, занимаемая должность, дата приема на работу)
2
Сведения о составе инвестиционного комитета, осуществляющего принятие инвестиционных решений в отношении собственных активов организации на отчетную дату, избранного исполнительным органом (фамилия, имя и отчество (при его наличии), занимаемая должность, дата и номер решения об избрании в состав инвестиционного комитета, с какой даты работник включен в состав инвестиционного комитета)
3
Сведения о составе правления (фамилия, имя и отчество (при его наличии), занимаемая должность, дата и номер решения об избрании в состав правления, дата включения в состав)
4
Сведения о составе совета директоров (фамилия, имя и отчество (при его наличии), занимаемая должность, дата и номер решения об избрании в состав совета директоров, дата включения в состав)
5
Сведения о лицах, владеющих десятью и более процентами голосующих акций (десятью и более процентами долей участия в уставном капитале) организации:

16. 22 және 26-бағандарда жасалған мәміле (тіркелген операция) тараптарының тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) немесе атауы көрсетіледі.
Репоны ашу/жабу операцияларын жүргізген жағдайда, бағалы қағаздарды сатып алушы сатып алушы ретінде қатысады, бұл ретте 33-бағанда "репо операциясы" түрі туралы белгі қойылады.
17. 25 және 29-бағандарда:
ұйым "қатаң міндеттемелер" тәсілін қоса алғанда андеррайтер ретінде қатысқан жағдайда "А" белгісі;
ұйым брокер ретінде қатысқан жағдайда "B" белгісі;
ұйым дилер ретінде қатысқан жағдайда "D" белгісі;
ұйым маркет-мейкер ретінде қатысқан жағдайда "М" белгісі;
ұйым номиналды ұстаушы ретінде қатысқан жағдайда "ND" белгісі қолданылады.
Ұйым мәміле (операция) тараптарының бірі ретінде бір мезгілде брокер (дилер) және андеррайтер, не брокер (дилер) және маркет-мейкер ретінде қатысқан жағдайда, 25 және (немесе) 29-бағандарда тиісінше "А" немесе "М" белгісі ғана көрсетіледі. 22, 23, 24, 26, 27, 28-бағандарда, егер ұйым өз мүддесі үшін және өз есебінен әрекет етсе ұйымның деректемелері, не егер ұйым тапсырма бойынша, клиенттің есебінен және мүддесі үшін әрекет етсе клиенттің деректемелері, сондай-ақ мәміле (операция) бойынша контрагенттің (контрәріптестің) деректемелері көрсетіледі. Контрагент туралы ақпарат болмаған кезде, бұл мәліметтер толтырылмайды
18. 30, 31 және 32-бағандар халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарығында мәмілелер жасалған (операциялар жүргізілген) кезде толтырылады.
19. 6, 21, 23 және 27-бағандарда заңды тұлға бойынша оның тіркелген елі және (немесе) аумағы, жеке тұлға бойынша – азаматтығы толтырылады.
20. Нысанда бағалы қағаздарды конвертациялауға байланысты операцияларды көрсеткен кезде 4, 5, 6, 7, 8, 11, 26, 27, 28 және 33-бағандар толтырылады.
Конвертациялау операциясы туралы мәліметтер конвертациялау нәтижесінде алынған бағалы қағаздарға қатысты беріледі.
4-бағанда конвертациялау нәтижесінде бағалы қағаздарды алу күні көрсетіледі.
33-бағанда "конвертациялау" операциясының түрі көрсетіледі.
21. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
39-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
20-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_SVED_BD
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы ____________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
Нысан
Кесте. Ұйым туралы мәліметтер
Көрсеткіштің атауы
Мәліметтер
1
Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға қатысушы қызметкерлер (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), атқаратын лауазымы, жұмысқа қабылданған күні) туралы мәліметтер
2
Атқарушы орган сайлаған, есепті күні ұйымның меншікті активтеріне қатысты инвестициялық шешімдерді қабылдайтын инвестициялық комитеттің құрамы (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), атқаратын лауазымы, инвестициялық комитеттің құрамына сайлау туралы шешімнің күні мен нөмірі, қызметкер қай күннен бастап инвестициялық комитеттің құрамына енгізілді)
3
Басқарма құрамы (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), атқаратын лауазымы, басқарма құрамына сайлау туралы шешімнің күні мен нөмірі, басқарма құрамына қосу күні) туралы мәліметтер
4
Директорлар кеңесінің құрамы (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), атқаратын лауазымы, директорлар кеңесінің құрамына сайлау туралы шешімнің күні мен нөмірі, директорлар кеңесінің құрамына қосу күні) туралы мәліметтер
5
Ұйымның дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталына қатысу үлесі он және одан да көп пайызын) он және одан да көп пайызын иеленетін тұлғалар туралы мәліметтер:

1) резиденты:
для юридического лица: наименование юридического лица, сведения о государственной (пере)регистрации юридического лица, бизнес- идентификационный номер, соотношение количества акций, принадлежащих юридическому лицу, к общему количеству голосующих акций организации или доля участия в уставном капитале организации (в процентах);
для физического лица: фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата рождения, соотношение количества акций, принадлежащих физическому лицу, к общему количеству голосующих акций организации или доля участия в уставном капитале организации (в процентах);
2) нерезиденты:
для юридического лица: наименование юридического лица, почтовый адрес и (или) место регистрации и нахождения юридического лица (в случае если юридическое лицо зарегистрировано на территории оффшорной зоны, то указывается данная оффшорная зона в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 24 февраля 2020 года № 8 "Об установлении Перечня офшорных зон для целей банковской и страховой деятельности, деятельности профессиональных участников рынка ценных бумаг и иных лицензируемых видов деятельности на рынке ценных бумаг, деятельности акционерных инвестиционных фондов и деятельности организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20095, соотношение количества акций, принадлежащих юридическому лицу, к общему количеству голосующих акций организации или доля участия в уставном капитале организации (в процентах);
для физического лица: фамилия, имя и отчество (при его наличии), гражданство, юридический адрес и (или) место жительства; соотношение количества акций, принадлежащих физическому лицу, к общему количеству голосующих акций организации или доля участия в уставном капитале организации (в процентах)
6
Сведения о количестве действующих договоров, заключенных с клиентами, в рамках оказания брокерских услуг на отчетную дату:
количество договоров об оказании брокерских услуг, не предусматривающих предоставление услуг номинального держания;
количество договоров об оказании брокерских услуг, предусматривающих предоставление услуг номинального держания
7
Наименование участников рынка ценных бумаг, с которыми у организации заключены договоры на оказание ей услуг по профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, действующие на отчетную дату:
дата заключения договора (дополнительного соглашения);
вид услуг(и), представляемых(ой) организации в рамках заключенного договора
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме сведений
об организации, обладающей
лицензией на осуществление
брокерской и (или)
дилерской деятельности
на рынке ценных бумаг
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сведения об организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской
и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан"
(индекс – 1-RCB_SVED_BD, периодичность: ежеквартальная)

1) резиденттер:
заңды тұлға үшін: заңды тұлғаның атауы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер, бизнес-сәйкестендіру нөмірі; заңды тұлғаға тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе ұйымның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен);
жеке тұлға үшін: тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса); туған күні;
жеке тұлғаға тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе ұйымның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен);
2) бейрезиденттер:
заңды тұлға үшін: заңды тұлғаның атауы, заңды тұлғаның пошталық мекенжайы және (немесе) тіркелген және орналасқан жері (егер заңды тұлға оффшорлық аймақтың аумағында тіркелген болса, онда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20095 болып тіркелген "Банктік және сақтандыру қызметінің, бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушылары қызметінің және бағалы қағаздар рыногында лицензияланатын басқа да қызмет түрлерінің, акционерлік инвестициялық қорлар және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар қызметінің мақсаттары үшін офшорлық аймақтардың тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 24 ақпандағы № 8 қаулысына сәйкес осы оффшорлық аймақ көрсетіледі) заңды тұлғаға тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе ұйымның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен);
жеке тұлға үшін: тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), азаматтығы,
заңды мекенжайы және (немесе) тұрғылықты жері, жеке тұлғаға тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе ұйымның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен)
6
Есепті күнге брокерлік қызмет көрсету шеңберінде клиенттермен жасалған қолданыстағы шарттардың саны туралы мәліметтер:
номиналды ұстау қызметтерін көрсетуді көздемейтін брокерлік қызмет көрсету туралы шарттар саны;
номиналды ұстау қызметтерін көрсетуді көздейтін брокерлік қызмет көрсету туралы шарттар саны
7
Ұйым есепті күні қолданыста болатын бағалы қағаздар нарығында оған кәсіби қызмет бойынша қызмет көрсетуге шарттар жасаған бағалы қағаздар нарығына қатысушылардың атауы:
шарт (қосымша келісім) жасалған күн;
ұйым жасалған шарт шеңберінде ұсынатын қызметтердің (қызметтің) түрі
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығында
брокерлік және (немесе)
дилерлік қызметті жүзеге
асыруға лицензиясы бар ұйым
туралы мәліметтер нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым туралы мәліметтер" (индексі – 1-RCB_SVED_BD, кезеңділігі: тоқсан сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Сведения об организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежеквартально брокером и (или) дилером.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Строки 2, 3, 4 и 5 не заполняются банком второго уровня, обладающим лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, и Национальным оператором почты.
6. Строка 6 не заполняется добровольным накопительным пенсионным фондом, обладающим лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 40 к постановлению
Приложение 21
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о сделках с производными финансовыми инструментами
Индекс формы административных данных: 1-RCB_PFI_2
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица. Сделки с производными финансовыми инструментами
(в тенге)
Дата и время заключения сделки
Дата постановки финансовых инструментов на учет у брокера и (или) дилера
Дата расчетов по сделке
Вид производного финансового инструмента
Идентификационный номер
Рынок
Базовый актив и его рейтинг
Центральный контрагент
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Контрагент и его рейтинг
Описание условий сделки
Объект хеджирования
Вид сделки
Количество финансовых инструментов
Цена сделки
Объем сделки
Код валюты сделки
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы:
В качестве кого участвовал в сделке
Номер, дата и время регистрации клиентского заказа
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование и страна резидентства клиента
Вариационная маржа на дату заключения сделки, в тенге
Начальная маржа на дату заключения сделки, в процентах
Режим торгов
Состояние обязательств по сделке
Примечание
17
18
19
20
21
22
23
24
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о сделках с производными
финансовыми инструментами
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о сделках с производными финансовыми инструментами"
(индекс – 1-RCB_PFI_2, периодичность: ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды брокер және (немесе) дилер тоқсан сайын жасайды.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2, 3, 4 және 5-жолдарды бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар екінші деңгейдегі банк және Ұлттық пошта операторы толтырмайды.
6. 6-жолды бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры толтырмайды.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
40-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
21-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Туынды қаржы құралдарымен жасалатын мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_PFI_2
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы ____________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
Нысан
Кесте. Туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есеп
(теңгемен)
Мәмілені жасау күні мен уақыты
Қаржы құралдарын брокерге және (немесе) дилерге есепке қою күні
Мәміле бойынша есеп айырысу күні
Туынды қаржы құралының түрі
Сәйкестендіру нөмірі
Нарық
Базалық актив және оның рейтингі
Орталық контрагент
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Контрагент және оның рейтингі
Мәміле шарттарының сипаттамасы
Хеджирлеу объектісі
Мәміле түрі
Қаржы құралдарының саны
Мәміле бағасы
Мәміле көлемі
Мәміле валютасының коды
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы:
Мәміледе кім ретінде қатысты
Клиенттік тапсырыстың нөмірі, тіркелген күні және уақыты
Клиенттің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) немесе атауы және оның резиденттік елі
Мәмілені жасаған күнгі вариациялық маржа, теңгемен
Мәмілені жасаған күнгі бастапқы маржа, пайызбен
Сауда-саттық режимі
Мәміле бойынша міндеттеме жай-күйі
Ескертпе
17
18
19
20
21
22
23
24
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Туынды қаржы құралдарымен
мәмілелер туралы
есеп нысанына
қосымша
"Туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есеп" (индексі: 1- RCB_PFI_2, кезеңділігі: тоқсан сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о сделках с производными финансовыми инструментами" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежеквартально брокером и (или) дилером. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. При заполнении граф 2, 3 и 4 дата заключения сделки, дата постановки финансовых инструментов на учет у брокера и (или) дилера в системе внутреннего учета, а также дата расчетов по сделке указываются в формате "дд.мм.гггг". Время заключения сделки указывается в формате "часы/минуты/секунды" (для сделки, заключенной на организованном рынке).
6. В графе 3 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете.
7. В графе 5 указывается вид производного финансового инструмента (опцион, фьючерс, форвард, своп и другие производные финансовые инструменты).
8. Графа 6 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага.
9. В графе 7 указывается наименование фондовой биржи, в торговой системе которой осуществлена сделка, и страна ее резидентства в формате "наименование биржи/страна" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок".
10. В графе 8 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы) и рейтинг базового актива, присвоенный рейтинговым агентством (при наличии) в формате "базовый актив/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае если у базового актива рейтинги отсутствуют, то указывается базовый актив и указание на то, что рейтинг отсутствует в формате "базовый актив/рейтинга нет".
11. В графе 9 указывается слово "да" в случае заключения на фондовой бирже сделки с участием центрального контрагента. Указывается слово "нет" в случае заключения на фондовой бирже сделки без участия центрального контрагента.
12. В графе 10 в случае, если сделка заключена не на фондовой бирже, указывается контрагент, страна его резидентства, а также рейтинг, присвоенный данному контрагенту в формате "контрагент/страна/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае отсутствия рейтинга у контрагента, указывается информация в формате "контрагент/страна/рейтинга нет".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды брокер және (немесе) дилер тоқсан сайын жасайды. Нысан бойынша деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2, 3 және 4 бағандарды толтыру кезінде мәміле жасалған күн, ішкі есептілік жүйесіндегі брокерде және (немесе) дилерде қаржы құралдарының есепке алыну күні, сондай-ақ мәміле бойынша есеп айырысу күні "жылы.күні. айы." форматында көрсетіледі. Мәміле жасалған уақыт "сағат/минут/секунд" форматында көрсетіледі (ұйымдасқан нарықта жасалған мәміле үшін).
6. 3-бағанда бухгалтерлік есептегі бастапқы тану күні көрсетіледі.
7. 5-бағанда туынды қаржы құралының түрі көрсетіледі (опцион, фьючерс, форвард, своп және басқа туынды қаржы құралдары).
8. 6-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болып табылған жағдайда толтырылады.
9. 7-бағанда сауда жүйесінде мәміле жасалған қор биржасының атауы және резиденттігі бар елдің "биржаның/елдің атауы" форматындағы не мәміленің қор биржасында емес "ұйымдаспаған нарық" форматында жасалғандығы көрсетіледі.
10. 8-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық ставка, тауар және өзге де базалық активтер) және "базалық актив/рейтинг (рейтинг агенттігі)" форматында рейтинг агенттігі (бар болса) берген базалық актив рейтингі көрсетіледі. Базалық активте рейтинг болмаған жағдайда, онда базалық актив және "базалық актив/рейтинг жоқ" форматында рейтинг жоқ екендігі көрсетіледі.
11. 9-бағанда, орталық контрагенттің қатысуымен мәміле қор биржасында жасалған жағдайда "иә" деген сөз көрсетіледі. Мәміле қор биржасында орталық контрагенттің қатысуынсыз жасалған жағдайда "жоқ" деген сөз көрсетіледі.
12. 10-бағанда мәміле қор биржасында жасалмаған жағдайда контрагент, оның резиденттік елі, сондай-ақ осы контрагентке "контрагент/ел/рейтингі (рейтинг агенттігі)" форматында берілген рейтинг көрсетіледі. Контрагентте рейтинг болмаған жағдайда "контрагент/ел/рейтингі жоқ" деген форматтағы ақпарат көрсетіледі.

13. При заполнении графы 16, если сделка заключена с целью хеджирования, указываются слово "да" и реквизиты объекта хеджирования (национальный идентификационный номер (НИН) или международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, количество, стоимость, объем, валюта) в формате "да/реквизиты объекта хеджирования". Если сделка заключена не с целью хеджирования, указывается слово "нет".
14. В графе 17 указывается символ "B", если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, выступала в качестве брокера, символ "D" в случае, если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, выступала в качестве дилера.
15. При заполнении графы 18 в случае заключения организацией, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, сделки в рамках дилерской деятельности, а также в случае заключения сделки добровольным накопительным пенсионным фондом (за счет пенсионных активов) или управляющим инвестиционным портфелем (за счет активов клиентов), обладающими лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о заключении сделки.
16. В графе 19 в случае, если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, выступала в качестве брокера, указывается информация в формате "фамилия, имя и отчество (при его наличии) либо наименование клиента/страна" и указываются фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование клиента данного брокера, за счет и в интересах которого была заключена сделка и страна его резидентства.
Добровольные накопительные пенсионные фонды, обладающие лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности, при совершении сделок за счет пенсионных активов, данную графу не заполняют.
17. В графе 20 указывается вариационная маржа – денежное выражение изменения обязательств участника торгов, рассчитываемое фондовой биржей и учитывающее изменение котировки срочного контракта.
18. В графе 21 указывается начальная маржа – доля от суммарной рыночной стоимости базового актива, определяемая фондовой биржей, которую клиент должен внести за каждую открытую позицию.
19. В графе 22 режим торгов указывается в формате Т+0 или Т+n, либо описывается другой режим торгов, предусмотренный правилами фондовой биржи.

13. 16-бағанды толтыру кезінде, егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалған болса, "иә" деген сөз көрсетіледі және хеджирлеу объектісінің деректемелері (бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші, саны, құны, көлемі, валютасы) "иә/ хеджирлеу объектісінің деректемелері" форматында көрсетіледі. Егер мәміле хеджирлеу мақсаты үшін жасалмаса, "жоқ" деген сөз көрсетіледі.
14. 17-бағанда бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым брокер ретінде қатысқан жағдайда, "B" символы көрсетіледі, егер бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым дилер ретінде қатысқан жағдайда, "D" символы көрсетіледі.
15. 18-бағанды толтыру кезінде бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйыммен дилерлік қызмет аясында мәміле жасаған жағдайда, сондай-ақ ерікті жинақтаушы зейнетақы қорымен мәміле жасаған жағдайда (зейнетақы активтері есебінен) немесе бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар инвестициялық портфельді басқарушымен мәміле жасаған жағдайда инвестициялық комитеттің мәміле жасалғандығы туралы қабылдаған инвестициялық шешімінің нөмірі және күні көрсетіледі.
16. 19-бағанда бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым брокер ретінде қатысқан жағдайда, ақпарат "Клиенттің/елдің тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) не атауы" форматында көрсетіледі және мәміле олардың есебінен және мүддесі үшін жасалған брокер клиентінің атауы және оның резиденттік елі көрсетіледі:
Брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары зейнетақы активтері есебінен мәмілелер жасау кезінде осы бағанды толтырмайды.
17. 20-бағанда қор биржасы есептейтін сауда-саттыққа қатысушының міндеттемелерінің өзгеруі кезіндегі ақша белгісін және мерзімді келісім-шарттың баға белгілеуінің өзгеруін ескеретін - вариациялық маржа көрсетіледі.
18. 21-бағанда қор биржасы анықтайтын базалық активтің сомалық нарықтық құнының үлесін клиент әрбір ашық позиция үшін енгізетін бастапқы маржа көрсетіледі.
19. 22-бағанда сауда-саттық режимі Т+0 немесе Т+n к форматында көрсетіледі, не қор биржасының қағидаларымен көзделген сауда-саттықтың басқа режимі сипатталады.

20. В графе 23 указывается одно из следующих состояний по сделке:
1) обязательства прекращены надлежащим образом или прекращены досрочно, за исключением досрочного прекращения сделки вследствие нарушений условий сделки или событий, связанных с несостоятельностью одной из сторон;
2) исполнение обязательств просрочено;
3) исполнение обязательств приостановлено по основаниям, предусмотренным договором;
4) обязательства прекращены вследствие нарушения стороной условий сделки или событий, связанных с несостоятельностью одной из сторон;
5) продление срока исполнения сделки в результате наступления предусмотренного обстоятельства или события.
21. В графе 24 указывается место заключения сделки.
22. В Форму не включаются сделки с депозитарными расписками.
23. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 41 к постановлению
Приложение 22
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об остатках денег, находящихся на счетах брокера
Индекс формы административных данных: 1-RCB_CASH_BD
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица. Остатки денег, находящиеся на счетах брокера
(в тенге)
Дата
Остаток собственных денег
Остаток денег на счетах клиентов
1
2
3
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об остатках
денег, находящихся
на счетах брокера
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об остатках денег, находящихся на счетах брокера"
(индекс – 1-RCB_CASH_BD, периодичность: ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об остатках денег, находящихся на счетах брокера" (далее – Форма).

20. 23-бағанда мәміле бойынша мынадай жай-күйлердің бірі көрсетіледі:
1) міндеттемелер мәмілелерді мәміле талаптарының бұзылуы немесе тараптардың бірінің дәрменсіздігіне байланысты оқиғалардың тууы салдарынан мерзімінен бұрын тоқтатуды қоспағанда, тиісінше тоқтатылған немесе мерзімінен бұрын тоқтатылған;
2) міндеттемелерді орындау мерзімі кейінге қалдырылған;
3) көзделген негіздемелер бойынша міндеттемелерді орындау уақытша тоқтатылған;
4) міндеттемелер тараптың мәміле талаптарын бұзуына байланысты немесе тараптардың бірінің дәрменсіздігіне байланысты оқиғалардан соң тоқтатылған;
5) көзделген жағдайлардың немесе оқиғалардың туындауы нәтижесінде мәмілені орындау мерзімін ұзарту.
21. 24-бағанда мәмілені жасау орны көрсетіледі.
22. Нысанға депозитарлық қолхаттармен жасалған мәмілелер енгізілмейді.
23. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
41-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
22-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Брокердің шоттарындағы ақша қалдықтары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_CASH_BD
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
Нысан
Кесте. Брокердің шоттарындағы ақша қалдықтары
(теңгемен)
Күні
Меншікті ақша қалдығы
Клиенттер шоттарындағы ақша қалдығы
1
2
3
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Брокердің шоттарындағы
ақша қалдықтары туралы
есеп нысанына
қосымша
"Брокердің шоттарындағы ақша қалдықтары туралы есеп" (индексі: 1-RCB_CASH_BD, кезеңділігі: тоқсан сайын) әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Брокердің шоттарындағы ақша қалдықтары туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.

2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежеквартально брокером и (или) дилером. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на отчетную дату.
6. Банки второго уровня, обладающие лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, графу 2 не заполняют.
7. При заполнении графы 3 указывается остаток денег на банковских счетах клиентов, открытых для совершения сделок с эмиссионными ценными бумагами и иными финансовыми инструментами по поручению за счет и в интересах клиента.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 42 к постановлению
Приложение 23
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об оказании услуг брокером и (или) дилером
Индекс формы административных данных: 1-RCB_SERV_BD
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица. Оказание услуг брокером и (или) дилером
Вид услуги
Наименование эмитента (клиента)
Дата заключения договора
Дата начала оказания услуг
Дата прекращения договора
Идентификационный номер финансового инструмента
Наименование финансового инструмента
Способ размещения ценных бумаг в соответствии с договором
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об оказании
услуг брокером и (или) дилером
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об оказании услуг брокером и (или) дилером"
(индекс – 1-RCB_SERV_BD, периодичность: ежеквартальная)

2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды брокер және (немесе) дилер тоқсан сайын жасайды. Нысан бойынша деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі есепті күнге белгілеген ресми бағамы бойынша теңгеде толтырылады.
6. Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер 2-бағанды толтырмайды.
7. 3-бағанды толтыру кезінде клиенттің тапсыруы, оның есебінен және оның мүддесі бойынша эмиссиялық бағалы қағаздармен және өзге қаржы құралдарымен мәмілелер жасау үшін ашылған клиенттердің банктік шоттарындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
42-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
23-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Брокердің және (немесе) дилердің қызмет көрсетуі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_SERV_BD
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
Нысан
Кесте. Брокердің және (немесе) дилердің қызмет көрсетуі
Қызмет түрі
Эмитенттің (клиенттің) атауы
Шарт жасау күні
Қызмет көрсету басталған күн
Шартты тоқтату күні
Қаржы құралының сәйкестендіру нөмірі
Қаржы құралының атауы
Шартқа сәйкес бағалы қағаздарды орналастырудың тәсілі
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Брокердің және (немесе)
дилердің қызмет көрсетуі
туралы есеп нысанына
қосымша
"Брокердің және (немесе) дилердің қызмет көрсетуі туралы есеп" (индексі: 1-RCB_SERV_BD, кезеңділігі: тоқсан сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об оказании услуг брокером и (или) дилером" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежеквартально брокером и (или) дилером.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в рамках оказания услуг брокером и (или) дилером. Отчет предусматривает информацию об оказанных брокером и (или) дилером услугах в отчетном периоде, а также о договорах, которые действовали и (или) прекратили действие в отчетном периоде.
6. В графе 2 указываются виды услуг: выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг, услуги маркет-мейкера, предоставление консультационных, аналитических и (или) информационных услуг по вопросам, связанным с деятельностью на рынке ценных бумаг, услуги представителя держателей облигаций, представителя держателей исламских ценных бумаг.
7. В графе 3 указывается наименование эмитента финансового инструмента либо фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование клиента, которому предоставляется услуга.
8. Графы 4, 5 и 6 заполняются в формате "дд.мм.гггг".
9. В случае оказания брокером и (или) дилером услуг эмитенту по выпуску ценных бумаг графа 7 не заполняется до даты государственной регистрации выпуска данных ценных бумаг;
10. Графа 9 заполняется в случае оказания брокером и (или) дилером услуг эмитенту по размещению ценных бумаг.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 43 к постановлению
Приложение 24
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании
Индекс формы административных данных: 1-RCB_NOM_DER
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: брокеры и (или) дилеры, единый оператор, кастодианы
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица. Ценные бумаги, находящиеся в номинальном держании
Идентификационный номер
Наименование эмитента
Наименование номинального держателя
Количество ценных бумаг, находящихся на счетах клиентов брокера и (или) дилера, единого оператора, кастодиана по состоянию на конец отчетного периода (штук) и количество держателей ценных бумаг
всего
добровольных накопительных пенсионных фондов Республики Казахстан (пенсионные активы)
инвестиционных фондов Республики Казахстан (активы инвестиционного фонда)
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
продолжение таблицы:
Количество ценных бумаг, находящихся на счетах клиентов брокера и (или) дилера, единого оператора, кастодиана по состоянию на конец отчетного периода (штук) и количество держателей ценных бумаг
банков второго уровня Республики Казахстан (собственников)
страховых (перестраховочных) организаций Республики Казахстан (собственников)
брокеров-дилеров Республики Казахстан (собственников – не являющихся банками второго уровня)
прочих лицензиатов финансового рынка Республики Казахстан (собственников)
номинальных держателей – резидентов Республики Казахстан
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук )
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы:
Количество ценных бумаг, находящихся на счетах клиентов брокера и (или) дилера, единого оператора, кастодиана по состоянию на конец отчетного периода (штук) и количество держателей ценных бумаг
номинальных держателей – нерезидентов Республики Казахстан
прочих юридических лиц – резидентов Республики Казахстан
прочих юридических лиц – нерезидентов Республики Казахстан
физических лиц – резидентов Республики Казахстан
физических лиц – нерезидентов Республики Казахстан
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о ценных
бумагах, находящихся
в номинальном держании
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании"
(индекс – 1-RCB_NOM_DER, периодичность: ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Брокердің және (немесе) дилердің қызмет көрсетуі туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды брокер және (немесе) дилер тоқсан сайын жасайды.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанды брокер және (немесе) дилер қызмет көрсету аясында толтырады. Есепте есепті кезеңінде брокердің және (немесе) дилердің қызмет көрсетуі туралы, сондай-ақ есепті кезеңде қолданыста болған және (немесе) қолданылуы тоқтатылған шарттар туралы ақпарат көзделеді.
6. 2-бағанда көрсетілетін қызметтердің түрлері: эмиссиялық, маркет-мейкерлік бағалы қағаздарды шығару және (немесе) орналастыру, бағалы қағаздар нарығындағы қызметпен байланысты мәселелері бойынша консультациялық, аналитикалық және (немесе) ақпараттық қызметі, облигацияларды ұстаушылар өкілінің, исламдық бағалы қағаздарды ұстаушылар өкілінің қызметі көрсетіледі.
7. 3-бағанда қаржы құралы эмитентінің атауы не қызмет көрсетілетін клиенттің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) немесе атауы көрсетіледі.
8. 4, 5 және 6-бағандар "жылы.күні.айы." форматында толтырылады.
9. Брокер және (немесе) дилер бағалы қағаздар мәселесі бойынша эмитентке қызмет көрсеткен жағдайда 7-баған осы бағалы қағаздардың шығарылымын мемлекеттік тіркеуге дейін толтырылмайды;
10. 9-баған брокер және (немесе) дилер бағалы қағаздарды орналастыру мәселесі бойынша эмитентке қызмет көрсеткен жағдайда толтырылады.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
43-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
24-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_NOM_DER
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер және (немесе) дилерлер, бірыңғай оператор, кастодиандар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
Нысан
Кесте. Номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Эмитенттің атауы
Номиналдық ұстаушының атауы
Есепті кезең соңындағы жағдай бойынша брокер және (немесе) дилер, бірыңғай оператор, кастодиан клиенттерінің шотындағы бағалы қағаздардың саны (дана) және бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
Барлығы
Қазақстан Республикасының ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының (зейнетақы активтері)
Қазақстан Республикасының инвестициялық қорларының (инвестициялық қорлардың активтері)
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиынтығы
кестенің жалғасы:
Есепті кезең соңындағы жағдай бойынша брокер және (немесе) дилер, бірыңғай оператор, кастодиан клиенттерінің шотындағы бағалы қағаздардың саны (дана) және бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің (меншік иелерінің)
Қазақстан Республикасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының (меншік иелерінің)
Қазақстан Республикасының брокерлері дилерлерінің (екінші деңгейдегі банктер болып табылмайтын меншік иелері)
Қазақстан Республикасының қаржы нарығының басқа да лицензиаттарының (меншік иелерінің)
Қазақстан Республикасының резиденттері - номиналдық ұстаушыларының
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы:
Есепті кезең соңындағы жағдай бойынша брокер және (немесе) дилер, бірыңғай оператор, кастодиан клиенттерінің шотындағы бағалы қағаздардың саны (дана) және бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері - номиналдық ұстаушылардың
Қазақстан Республикасының резиденттері - басқа да заңды тұлғалардың
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері - басқа да заңды тұлғалардың
Қазақстан Республикасының резиденттері - жеке тұлғалардың
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері - жеке тұлғалардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Номиналды ұстаудағы
бағалы қағаздар туралы
есеп нысанына
қосымша
"Номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп" (индексі: 1-RCB_NOM_DER, кезеңділігі: тоқсан сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежеквартально брокером и (или) дилером, единым оператором, кастодианом.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в рамках оказания брокером и (или) дилером с правом ведения счетов клиентов в качестве номинального держателя, единым оператором, кастодианом в качестве номинального держателя.
6. В графе 4 указывается наименование номинального держателя (депозитария, кастодиана или иной организации, в которой кастодиан осуществляет номинальное держание). Графа 4 заполняется кастодианом.
7. В графах 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27 и 29 указывается количество ценных бумаг, учитываемых на счетах клиентов брокера и (или) дилера, единого оператора, кастодиана в зависимости от деятельности и резидентства юридического лица и (или) резидентства физического лица.
8. В графах 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28 и 30 указывается количество держателей ценных бумаг в зависимости от деятельности и резидентства юридического лица и (или) резидентства физического лица.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 44 к постановлению
Приложение 25
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства, находящихся в номинальном держании
Индекс формы административных данных: 1-RCB_NOM_DER_IN
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: брокеры и (или) дилеры, единый оператор, кастодианы
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица. Ценные бумаги, выпущенные в соответствии
с законодательством иностранного государства, находящиеся в номинальном держании
Идентификационный номер
Наименование эмитента
Наименование иностранного номинального держателя
Наименование номинального держателя
Наименование собственника ценных бумаг, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства
Количество ценных бумаг, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства, находящихся на счетах клиентов брокера, являющегося номинальным держателем по состоянию на конец отчетного периода (штук)
1
2
3
4
5
6
7
Итого
х
х
х
х
х
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о ценных бумагах,
выпущенных в соответствии
с законодательством иностранного
государства, находящихся
в номинальном держании
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством
иностранного государства, находящихся в номинальном держании"
(индекс – 1-RCB_NOM_DER_IN, периодичность: ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды брокер және (немесе) дилер, бірыңғай оператор, кастодиан тоқсан сайын жасайды.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан номиналды ұстаушы ретінде брокер және (немесе) дилер, бірыңғай оператор, кастодиан ретіндегі клиенттер шоттарын жүргізу құқығы бар брокердің және (немесе) дилердің қызмет көрсетуі аясында толтырылады.
6. 4-бағанда номиналдық ұстаушының (депозитарийдің, кастодианның немесе кастодиан номиналдық ұстауды жүзеге асыратын басқа ұйымның) атауы көрсетіледі.
7. 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27 және 29-бағандарда заңды тұлғаның қызметі мен резиденттігіне және (немесе) жеке тұлғаның резиденттігіне байланысты брокер және (немесе) дилер, бірыңғай оператор, кастодиан клиенттерінің шоттарында есептелінетін бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
8. 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28 және 30-бағандарда заңды тұлғаның қызметі мен резиденттігіне және (немесе) жеке тұлғаның резиденттігіне байланысты бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
44-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
25-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған, номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_NOM_DER_IN
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер және (немесе) дилерлер, бірыңғай оператор, кастодиандар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
Нысан
Кесте. Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған, номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар
Сәйкестендіру нөмірі
Эмитенттің атауы
Шетелдік номиналды ұстаушының атауы
Номиналды ұстаушының атауы
Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған бағалы қағаздардың меншік иесінің атауы
Есепті кезеңнің аяғындағы жағдай бойынша номиналды ұстаушы болып табылатын брокердің клиенттерінің шоттарында бар, шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған бағалы қағаздардың саны (дана)
1
2
3
4
5
6
7
Жиынтығы
х
х
х
х
х
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Шет мемлекеттің заңнамасына
сәйкес шығарылған, номиналды
ұстаудағы бағалы қағаздар
туралы есеп нысанына
қосымша
"Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған, номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп" (индексі: 1-RCB_NOM_DER_IN, кезеңділігі: тоқсан сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства, находящихся в номинальном держании" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежеквартально брокером и (или) дилером, единым оператором, кастодианом.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 4 указывается наименование иностранного номинального держателя, который оказывает услуги номинального держания ценных бумаг эмитентов-нерезидентов Республики Казахстан организациям, указанным в графе 5.
6. В графе 5 указывается наименование организации, которая оказывает услуги по номинальному держанию ценных бумаг эмитентов-нерезидентов Республики Казахстан брокеру и (или) дилеру (банк-кастодиан, центральный депозитарий и прочие расчетные организации).
Кастодиан указывает наименования брокера, являющегося номинальным держателем, которому он оказывает услуги по номинальному держанию ценных бумаг эмитентов-нерезидентов Республики Казахстан.
7. В графе 6 указывается конечный собственник ценных бумаг – клиент брокера и (или) дилера, единого оператора, кастодиана, являющегося номинальным держателем (фамилия, имя и отчество (при его наличии) – для физического лица, наименование – для юридического лица).
8. В графе 7 указывается количество ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 45 к постановлению
Приложение 26
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями,
осуществляющими управление инвестиционным портфелем
и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг
Индекс формы административных данных: К1_BD-UIP
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: управляющие инвестиционным
портфелем, брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Сведения о выполнении пруденциальных нормативов организациями,
осуществляющими управление инвестиционным портфелем
и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Сумма по балансу
Учитываемый объем (в процентах)
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1
Деньги и вклады всего, в том числе:
1.1
деньги в кассе в сумме, не превышающей 10 (десяти) процентов от суммы активов по балансу организации, осуществляющей деятельность по управлению инвестиционным портфелем, брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг (далее – Организация)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған, номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды брокер және (немесе) дилер, бірыңғай оператор, кастодиан тоқсан сайын жасайды.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-бағанда Қазақстан Республикасының бейрезидент эмитенттерінің 5-бағанда көрсетілген ұйымдарға бағалы қағаздарды номиналды ұстау қызметін көрсететін шетелдік номиналды ұстаушының атауы көрсетіледі.
6. 5-бағанда Қазақстан Республикасының бейрезидент эмитенттері бағалы қағаздарды номиналды ұстау бойынша қызметтерді брокерге және (немесе) дилерге (кастодиан банк, орталық депозитарий және басқа да есептік ұйымдар) көрсететін ұйымның атауы көрсетіледі.
Кастодиан Қазақстан Республикасының бейрезидент эмитенттерінің бағалы қағаздарын номиналды ұстау бойынша қызмет көрсететін номиналды ұстаушы болып табылатын брокердің атауын көрсетеді.
7. 6-бағанда бағалы қағаздардың түпкілікті меншік иесі-номиналды ұстаушы болып табылатын брокердің және (немесе) дилердің, бірыңғай оператордың, кастодианның клиенті (жеке тұлға үшін – тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса), заңды тұлға үшін – атауы) көрсетіледі.
8. 7-бағанда бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында номиналдық құны бойынша көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
45-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
26-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: К1_BD-UIP
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар, брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы мәліметтер
(мың теңгемен)
Көрсеткіштің атауы
Баланс бойынша сомасы
Ескерілетін көлем (пайызбен)
Есеп айырысу сомасы
1
2
3
4
5
1
Ақша және салымдар - барлығы, оның ішінде:
1.1
инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымның (бұдан әрі – Ұйымның) балансы бойынша активтер сомасының 10 (он) пайызынан аспайтын сомада кассадағы ақша

100
1.2
деньги на текущих счетах в банках второго уровня Республики Казахстан, указанных в строках 1.9 и 1.10 настоящей таблицы
100
1.3
деньги на текущих счетах в банках второго уровня Республики Казахстан, указанных в строке 1.11 настоящей таблицы
90
1.4
деньги на счетах в центральном депозитарии
100
1.5
деньги Организации, являющиеся взносами в гарантийные или резервные фонды клиринговой организации (центрального контрагента), маржевыми взносами, полным и (или) частичным обеспечением исполнения обязательств по сделкам, заключенным в торговой системе фондовой биржи методом открытых торгов и (или) с участием центрального контрагента
100
1.6
деньги на текущих счетах в банках-нерезидентах Республики Казахстан, имеющих долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
1.7
деньги на счетах в организациях-нерезидентах Республики Казахстан, осуществляющих функции, установленные пунктом 1 статьи 59 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", имеющих долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "ВВВ" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
1.8
деньги на счетах в организациях-нерезидентах Республики Казахстан, являющихся членом Международной ассоциации по вопросам обслуживания ценных бумаг (International Securities Services Association)
100
1.9
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан при условии, что данные банки являются эмитентами, включенными в категорию "премиум" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, или эмитентами, акции которых находятся в представительском списке индекса фондовой биржи
100
1.10
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, соответствующих одному из следующих требований: имеют долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "B" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzBB+" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, являются дочерними банками-резидентами Республики Казахстан, родительские банки-нерезиденты Республики Казахстан которых имеют долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте не ниже "А-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств

100
1.2
осы кестенің 1.9 және 1.10-жолдарында көрсетілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің ағымдағы шоттарындағы ақша
100
1.3
осы кестенің 1.11-жолында көрсетілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің ағымдағы шоттарындағы ақша
90
1.4
орталық депозитарийдегі шоттардағы ақша
100
1.5
клирингтік ұйымның (орталық контрагенттің) кепілдік немесе резервтік қорларына жарна, маржа салымдары, ашық сауда-саттық әдісімен және (немесе) орталық контрагенттің қатысуымен қор биржасының сауда-саттық жүйесінде жасалған мәмілелер бойынша міндеттемелердің орындалуын толық және (немесе) ішінара қамтамасыз ету болып табылатын Ұйымның ақшасы
100
1.6
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезидент банктеріндегі ағымдағы шоттардағы ақша
100
1.7
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 59-бабының
1-тармағында белгіленген функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдарындағы шоттардағы ақша
100
1.8
Бағалы қағаздарға қызмет көрсету мәселелері бойынша халықаралық қауымдастықтың мүшесі болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдарындағы шоттардағы ақша (International Securities Services Association)
100
1.9
Осы банктер қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңы "акциялар" секторының "премиум" санатына енгізілген эмитенттер немесе акциялары қор биржасы индексінің өкілдік тізімінде болатын эмитенттер болған жағдайда, Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар
100
1.10
Мына талаптардың біреуіне сәйкес келетін Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар:
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBB+" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар;
Қазақстан Республикасының резидент еншілес банктері, олардың бас банктері шетел валютасында Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "А-" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар, Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылады.

100
1.11
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, имеющих долгосрочный кредитный рейтинг "В-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг от "kzBB" до "kzBB-" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
90
1.12
вклады в международных финансовых организациях, имеющих долгосрочный рейтинг не ниже "АА-" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, вклады в Евразийском Банке Развития в национальной валюте Республики Казахстан
100
1.13
вклады в банках-нерезидентах, имеющих долгосрочный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
2
Долговые ценные бумаги – всего, в том числе:
2.1
государственные ценные бумаги Республики Казахстан, включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств, выпущенные Министерством финансов Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан
100
2.2
долговые ценные бумаги, выпущенные местными исполнительными органами Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан
100
2.3
долговые ценные бумаги, выпущенные юридическим лицом, осуществляющим выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан
100
2.4
долговые ценные бумаги, выпущенные акционерными обществами "Банк Развития Казахстана", "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", "Фонд проблемных кредитов" в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств
100
2.5
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, или негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, допущенные к публичным торгам на фондовой бирже, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", соответствующие требованиям фондовой биржи для включения в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи
90
2.6
негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные субъектами, отнесенными к малому или среднему предпринимательству согласно Предпринимательскому кодексу Республики Казахстан, включенные в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" либо "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, и имеющие гарантию акционерного общества "Фонд развития предпринимательства "Даму" и (или) акционерного общества "Банк Развития Казахстана", сумма которой покрывает не менее 50 (пятидесяти) процентов номинальной стоимости данных негосударственных долговых ценных бумаг
95
2.7
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, или негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, допущенные к публичным торгам на фондовой бирже, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", соответствующие требованиям фондовой биржи для включения в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи
60
2.8
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг не ниже "kzA-" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
100
2.9
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "В+" до "В-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг от "kzBBB+" до "kzBB-" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
85

100
1.11
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В-" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі, немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBB"-ден "kzBB-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар
90
1.12
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "АА-" төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар, Еуразиялық Даму Банкіндегі Қазақстан Республикасының ұлттық валютасындағы салымдар
100
1.13
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент банктердегі салымдар
100
2
Борыштық бағалы қағаздар - барлығы, оның ішінде
2.1
Басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес айналысқа шығарылғандарды қоса алғанда, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
100
2.2
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған, Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін қор биржасының ресми тізіміне енгізілген борыштық бағалы қағаздар
100
2.3
акцияларының жүз пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі, кәсіпкерлік қызметке байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын заңды тұлға шығарған борыштық бағалы қағаздар
100
2.4
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес "Қазақстанның Даму Банкі", "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры", "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі, "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамдары шығарған борыштық бағалы қағаздар
100
2.5
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес бағалы қағаздары немесе "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін қор биржасында ашық сауда-саттыққа жіберілген, қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізу үшін қор биржасының талаптарына сәйкес келетін Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
90
2.6
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес шағын немесе орта кәсіпкерлікке жатқызылған субъектілер шығарған, қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" не "Балама" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізілген және "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының және (немесе) "Қазақстанның Даму Банкі", акционерлік қоғамының кепілдігі бар мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар оның сомасы осы мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздардың номиналды құнының кемінде 50 (елу) пайызын жабады
95
2.7
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, қор биржасының ресми тізімінің "Балама" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары немесе "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін қор биржасында жария сауда-саттыққа жіберілген, қор биржасының ресми тізімінің "Баламалы" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізу үшін қор биржасының талаптарына сәйкес келетін Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
60
2.8
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, (эмитентте) Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzA-" төмен емес рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес бағалы қағаздары
100
2.9
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, (эмитентте) Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "B+"-тен "B-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBBB+"-тен "kzBB-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
85

2.10
негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими международный рейтинг не ниже "АА-" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, а также ценные бумаги, выпущенные Евразийским Банком Развития и номинированные в национальной валюте Республики Казахстан
100
2.11
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
2.12
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
90
2.13
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "В+" до "В-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
80
2.14
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг одного из других рейтинговых агентств
100
2.15
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "ВВ+" до "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг одного их других рейтинговых агентств
85
2.16
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "В+" до "В-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг одного их других рейтинговых агентств
70
3
Акции и депозитарные расписки – всего, в том числе:
3.1
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, входящих в состав основных фондовых индексов, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
100
3.2
акции юридических лиц, включенные в официальный список фондовой биржи, соответствующие требованиям категории "премиум" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
100
3.3
акции юридических лиц – резидентов Республики Казахстан, включенные в категорию "стандарт" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, или акции юридических лиц-резидентов Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", допущенные к публичным торгам, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции, за исключением акций и депозитарных расписок, базовым активом которых являются данные акции, указанных в строке 3.4 настоящей таблицы
80
3.4
акции юридических лиц Республики Казахстан, включенные в сектор "акции" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, или акции юридических лиц Республики Казахстан, включенные в подраздел официального списка "Сегмент регионального рынка акций" фондовой биржи, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", допущенные к публичным торгам, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
60
3.5
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
100
3.6
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку от "ВВ+" до "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
80
3.7
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку от "В+" до "В-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
60
4
Иные ценные бумаги – всего, в том числе:
4.1
ценные бумаги инвестиционных фондов, включенные в официальный список фондовой биржи
70
4.2
паи Эксчейндж Трэйдэд Фандс (Exchange Traded Funds), структура активов которых повторяет структуру одного из основных фондовых индексов, или ценообразование по паям которых привязано к основным фондовым индексам
90
4.3
паи Эксчейндж Трэйдэд Фандс (Exchange Traded Funds), Эксчейндж Трэйдэд Коммодитис (Exchange Traded Commodities), Эксчейндж Трэйдэд Ноутс (Exchange Traded Notes), имеющие рейтинговую оценку не ниже "3 звезды" рейтингового агентства Морнинстар (Morningstar)
80
4.4
ценные бумаги, являющиеся предметом операции "обратное репо", заключенной с участием центрального контрагента
100
4.5
ценные бумаги инвестиционных фондов, состав активов которых сформирован исключительно за счет негосударственных долговых ценных бумаг, выпущенных субъектами, отнесенными к малому или среднему предпринимательству согласно Предпринимательскому кодексу Республики Казахстан, по которым имеется гарантия акционерного общества "Фонд развития предпринимательства "Даму" и (или) акционерного общества "Банк Развития Казахстана", сумма которой покрывает не менее 50 (пятидесяти) процентов номинальной стоимости данных негосударственных ценных бумаг, включенные в официальный список фондовой биржи
95
5
Иные активы – всего, в том числе:
5.1
аффинированные драгоценные металлы и металлические счета
100
5.2
дебиторская задолженность (за исключением дебиторской задолженности аффилированных лиц Организации) по начисленному, но не выплаченному комиссионному вознаграждению в рамках осуществления профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг (не просроченная по условиям договора) – в сумме, не превышающей 10 (десяти) процентов от суммы активов по балансу Организации
100
5.3
требования к эмитентам ценных бумаг по выплате номинальной стоимости ценных бумаг, возникшие в связи с истечением срока их обращения, предусмотренного проспектом выпуска ценных бумаг (не просроченные по условиям проспекта выпуска ценных бумаг)
100
5.4
основные средства Организации в виде недвижимого имущества в сумме, не превышающей 5 (пяти) процентов от суммы активов по балансу Организации
100
6
Итого ликвидные активы (ЛА)
6.1
Итого высоколиквидные активы (ВЛА)
7
Обязательства по балансу, в том числе:
7.1
до 7 дней
7.2
до 30 дней
7.3
до 90 дней
7.4
Обязательства по маржевому обеспечению
8
Минимальный размер собственного капитала (МРСК)
Х
Х
8.1
Операционный риск, связанный с доверительным управлением активов Ор УИП
Х
Х
8.2
Операционный риск, связанный с брокерской и (или) дилерской деятельностью Ор БД
Х
Х
9
Коэффициент достаточности собственного капитала
Х
Х
10
Коэффициенты срочной ликвидности:
Х
Х
Х

2.10
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "АА-" төмен емес халықаралық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар, сондай-ақ Еуразиялық Даму Банкі шығарған және Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында номинирленген бағалы қағаздар
100
2.11
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
100
2.12
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
90
2.13
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
80
2.14
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
100
2.15
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
85
2.16
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В+"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
70
3
Акциялар және депозитарлық қолхаттар - барлығы, оның ішінде:
3.1
негізгі қор индекстерінің құрамына кіретін Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100
3.2
қор биржасының ресми тізіміне "Негізгі" алаңының "акциялар" секторы "премиум" санатының талаптарына сәйкес келетін, қор биржасының ресми тізіміне енгізілген заңды тұлғалардың акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100
3.3
қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңы "акциялар" секторының "стандарт" санатына енгізілген Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғаларының акциялары, немесе қор биржасының ресми тізіміне енгізілген, "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін, ашық сауда-саттыққа жіберілген Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғаларының акциялары, және осы кестенің 3.4-жолында көрсетілген осы акциялар базалық активі болып табылатын акциялар мен депозитарлық қолхаттарды қоспағанда базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
80
3.4
қор биржасының ресми тізімінің "Балама" алаңының "акциялар" секторына енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының акциялары, немесе жария сауда-саттыққа жіберілген, "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін қор биржасының "Өңірлік акциялар нарығының сегменті" ресми тізімінің кіші бөліміне енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының акциялары, және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
60
3.5
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100
3.6
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
80
3.7
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В+"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
60
4
Өзге бағалы қағаздар - барлығы, оның ішінде:
4.1
қор биржасының ресми тізіміне енгізілген инвестициялық қорлардың бағалы қағаздары
70
4.2
активтерінің құрылымы негізгі қор индекстерінің бірінің құрылымын қайталайтын немесе олардың пайлар бойынша баға белгілеулері негізгі қор индексіне байланысты болатын Эксчейндж Трэйдэд Фандс (Exchange Traded Funds) пайлары
90
4.3
Морнинстар (Morningstar) рейтингтік агенттігінің "3 жұлдыз" төмен емес рейтингтік бағасы бар, Эксчейндж Трэйдэд Фандс (Exchange Traded Funds), Эксчейндж Трэйдэд Коммодитис (Exchange Traded Commodities), Эксчейндж Трэйдэд Ноутс (Exchange Traded Notes) пайлары
80
4.4
орталық контрагенттің қатысуымен жасалған "кері репо" операциясының мәні болып табылатын бағалы қағаздар
100
4.5
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес шағын немесе орта кәсіпкерлікке жатқызылған субъектілер шығарған, "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының және (немесе) "Қазақстанның Даму Банкі", акционерлік қоғамының кепілдігі бар мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар есебінен активі қалыптастырылған инвестициялық қорлардың бағалы қағаздары, оның сомасы осы мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздардың номиналды құнының кемінде 50 (елу) пайызын жабады
95
5
Өзге активтер - барлығы, оның ішінде:
5.1
аффинирленген бағалы металдар және металл шоттар
100
5.2
бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызметті жүзеге асыру шеңберінде есептелген, бірақ төленбеген комиссиялық сыйақы бойынша (шарт талаптары бойынша мерзімі өтпеген) дебиторлық берешек (Ұйымның үлестес тұлғаларының дебиторлық берешегін қоспағанда) – Ұйымның балансы бойынша активтер сомасының 10 (он) пайызынан аспайтын сомада
100
5.3
бағалы қағаздар эмитенттеріне бағалы қағаздар шығарылымы проспектісінде қарастырылған бағалы қағаздардың айналыс мерзімінің аяқталуына байланысты туындайтын бағалы қағаздардың номиналды құнын төлеуге қойылатын талаптар (бағалы қағаздар шығарылымы проспектісінің шарттары бойынша мерзімі өтпеген)
100
5.4
Ұйымның балансы бойынша активтер сомасының 5 (бес) пайызынан аспайтын сомада жылжымайтын мүлік түріндегі Ұйымның негізгі құрал-жабдықтары
100
6
Өтімді активтердің (ӨА) жиынтығы
6.1
Өтімділігі жоғары активтердің (ӨЖА) жиынтығы
7
Баланс бойынша міндеттемелер, оның ішінде
7.1
7 күнге дейін
7.2
30 күнге дейін
7.3
90 күнге дейін
7.4
Маржалық қамтамасыз ету бойынша міндеттемелер
8
Меншікті капиталдың ең төмен мөлшері (МКТМ)
Х
Х
8.1
Активтерді сенімгерлік басқарумен байланысты операциялық тәуекел ИПБ От
Х
Х
8.2
Брокерлік және (немесе) дилерлік қызметпен байланысты операциялық тәуекел БД От
Х
Х
9
Меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенті (К)
Х
Х
10
Өтімділік коэффициенті (Өк)
Х
Х
Х

10.1
Коэффициент срочной ликвидности К2-1
Х
Х
10.2
Коэффициент срочной ликвидности К2-2
Х
Х
10.3
Коэффициент срочной ликвидности К2-3
Х
Х
10.4
Коэффициент срочной ликвидности К2-4
Х
Х
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о выполнении
пруденциальных нормативов
организациями, осуществляющими
управление инвестиционным
портфелем и (или) брокерскую
и (или) дилерскую деятельность
на рынке ценных бумаг
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями,
осуществляющими управление инвестиционным портфелем и (или) брокерскую
и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг"
(индекс – К1_BD-UIP, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими управление инвестиционным портфелем и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно на конец отчетного периода управляющим инвестиционным портфелем, брокером и (или) дилером. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется организациями, осуществляющими деятельность по управлению инвестиционным портфелем, в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 апреля 2018 года № 79 "Об установлении видов пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих деятельность по управлению инвестиционным портфелем, утверждении правил и методики расчета значений пруденциальных нормативов, обязательных к соблюдению организациями, осуществляющими деятельность по управлению инвестиционным портфелем", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17008, организациями, осуществляющими брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 апреля 2018 года № 80 "Об установлении видов пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, утверждении правил и методики расчета значений пруденциальных нормативов, обязательных к соблюдению организациями, осуществляющими брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17005.

10.1
Мерзімді өтімділік коэффициенті К2-1
Х
Х
10.2
Мерзімді өтімділік коэффициенті К2-2
Х
Х
10.3
Мерзімді өтімділік коэффициенті К2-3
Х
Х
10.4
Мерзімді өтімділік коэффициенті К2-4
Х
Х
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Инвестициялық портфельді
басқаруды және (немесе) бағалы
қағаздар нарығында брокерлік
және (немесе) дилерлік қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы
есеп нысанына
қосымша
"Инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп" (индексі: К1_BD-UIP, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды есепті кезеңнің соңында инвестициялық портельді басқарушы, брокер және (немесе) дилер ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанды Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17008 болып тіркелген "Инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдар үшін пруденциялық нормативтердің түрлерін белгілеу, инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдар сақтауы міндетті пруденциялық нормативтердің мәндерін есептеу қағидаларын және әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 79 қаулысына сәйкес инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17005 болып тіркелген "Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар үшін пруденциялық нормативтердің түрлерін белгілеу, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар сақтауы міндетті пруденциялық нормативтердің мәндерін есептеу қағидаларын және әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 80 қаулысына сәйкес бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар толтырады.

6. Для целей заполнения Формы, помимо рейтинговых оценок рейтингового агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) под рейтинговыми оценками других рейтинговых агентств признаются оценки агентств Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) и Фитч (Fitch) в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318.
7. При соответствии финансового инструмента двум или более критериям, установленным Формой, категория финансового инструмента устанавливается Организацией самостоятельно.
8. Основные средства в виде недвижимого имущества Организации, указанные в строке 5.4, учитываются в расчете пруденциальных нормативов в объеме 100 (ста) процентов от наименьшей величины из балансовой и рыночной стоимостей.
В целях определения рыночной стоимости основных средств, учитываемых при расчете пруденциальных нормативов, Организация проводит оценку их стоимости у оценщика не реже одного раза в год.
9. В графе 3 заполняются данные на конец последнего календарного дня отчетного периода.
10. В графе 5 заполняется сумма к расчету на конец последнего календарного дня отчетного периода, рассчитанная как произведение данных, указанных в графах 3 и 4.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 46 к постановлению
Приложение 27
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о соблюдении лимитов инвестирования
Индекс формы административных данных: 1-LIMITS-NPF
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: управляющий инвестиционным портфелем,
которому переданы в доверительное управление пенсионные активы
(далее – доверительный управляющий)
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица 1. В долговые ценные бумаги одного выпуска эмитента
Наименование эмитента
Идентификационный номер
Общее количество размещенных долговых ценных бумаг данного выпуска (в штуках)
Количество ценных бумаг данного выпуска, приобретенных за счет пенсионных активов (в штуках)
Итого в процентах от общего количества размещенных долговых ценных бумаг данного выпуска за счет пенсионных активов
1
2
3
4
5
6
Таблица 2. В голосующие акции эмитента-резидента Республики Казахстан
Наименование эмитента-резидента Республики Казахстан
Идентификационный номер
Общее количество голосующих акций данного эмитента
(в штуках)
Количество голосующих акций эмитента, в том числе являющихся базовым активом депозитарных расписок, приобретенных за счет пенсионных активов
(в штуках)
Количество голосующих акций эмитента, в том числе являющихся базовым активом депозитарных расписок, приобретенных за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда
(в штуках)
Итого в процентах от общего количества голосующих акций данного эмитента за счет пенсионных активов
Итого в процентах от общего количества голосующих акций, приобретенных за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда
1
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 3. В финансовые инструменты, выпущенные (предоставленные) одним лицом и его аффилированными лицами
Наименование эмитента, выпустившего (предоставившего) финансовый инструмент
Наименование аффилированного лица эмитента, указанного в графе 2
Текущая стоимость инвестиций в финансовые инструменты, выпущенные (предоставленные) эмитентом и его аффилированными лицами (в тысячах тенге)
Текущая стоимость пенсионных активов (в тысячах тенге)
Итого в процентах от текущей стоимости пенсионных активов
1
2
3
4
5
6
Таблица 4. В финансовые инструменты, номинированные в иностранной валюте
Наименование эмитента, выпустившего (предоставившего) финансовый инструмент
Вид финансового инструмента
Код валюты номинала
Текущая стоимость инвестиций в финансовые инструменты (в тысячах тенге)
Текущая стоимость пенсионных активов (в тысячах тенге)
Итого в процентах от текущей стоимости пенсионных активов
1
2
3
4
5
6
7
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о соблюдении
лимитов инвестирования
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о соблюдении лимитов инвестирования"
(индекс – 1-LIMITS-NPF, периодичность: ежемесячная)

6. Нысанды толтыру мақсаттары үшін Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) және Фитч (Fitch) агенттіктерінің бағалары басқа рейтингтік агенттіктердің рейтингтік бағалары деп танылады.
7. Қаржы құралы Нысанда белгіленген екі немесе одан да көп өлшемшартқа сәйкес келген кезде қаржы құралының санатын Ұйым дербес анықтайды.
8. 5.4-жолда көрсетілген Ұйымның жылжымайтын мүлік түріндегі негізгі құрал-жабдықтары пруденциялық нормативтерді есептеу кезінде баланстық құны мен нарықтық құнының ең аз шамасының 100 (бір жүз) пайызы көлемінде ескеріледі.
Пруденциялық нормативтерді есептеу кезінде ескерілетін негізгі құрал-жабдықтардың нарықтық құнын анықтау үшін Ұйым олардың құнын жылына бір реттен сиретпей бағалаушы арқылы бағалайды.
9. 3-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнтізбелік күнінің соңындағы деректер толтырылады.
10. 5-бағанда 3 және 4-бағандарда көрсетілген деректердің көбейтіндісі ретінде есептелген, есепті кезеңнің соңғы күнтізбелік күнінің соңында есептелетін сома толтырылады.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
46-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
27-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-LIMITS-NPF
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: зейнетақы активтері сенімгерлік басқаруға берілген инвестициялық портфельді басқарушы (бұдан әрі – сенімгерлік басқарушы)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
1-кесте. Эмитенттің бір шығарылымының борыштық бағалы қағаздарына
Эмитенттің атауы
Сәйкестендіру нөмірі
Осы шығарылымның орналастырылған борыштық бағалы қағаздарының жалпы саны (дана)
Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған осы шығарылымның бағалы қағаздарының саны (дана)
Зейнетақы активтері есебінен осы шығарылымның орналастырылған борыштық бағалы қағаздарының жалпы санының пайызбен жиынтығы
1
2
3
4
5
6
2-кесте. Қазақстан Республикасының резиденті-эмитенттің дауыс беретін акцияларына
Қазақстан Республикасының резиденті-эмитенттің атауы
Сәйкестендіру нөмірі
Осы эмитенттің дауыс беретін акцияларының жалпы саны (дана)
Эмитенттің дауыс беретін, оның ішінде зейнетақы активтері есебінен сатып алынған депозитарлық қолхаттардың базалық активі болып табылатын акцияларының саны
(дана)
Эмитенттің дауыс беретін, оның ішінде бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алынған депозитарлық қолхаттардың базалық активі болып табылатын акцияларының саны (дана)
Зейнетақы активтері есебінен осы эмитенттің дауыс беретін акцияларының жалпы санының пайызбен жиынтығы
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алынған дауыс беретін акциялардың жалпы санының пайызбен жиынтығы
1
2
3
4
5
6
7
8
3-кесте. Бір тұлға және оның үлестес тұлғалары шығарған (ұсынған) қаржы құралдарына
Қаржы құралын шығарған (ұсынған) эмитенттің атауы
2-бағанда көрсетілген эмитенттің үлестес тұлғасының атауы
Эмитент және оның үлестес тұлғалары шығарған (ұсынған) қаржы құралдарына инвестициялардың ағымдағы құны (мың теңгемен)
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құны (мың теңгемен)
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құнының пайызбен жиынтығы
1
2
3
4
5
6
4-кесте. Шетел валютасында номинирленген қаржы құралдарына
Қаржы құралын шығарған (ұсынған) эмитенттің атауы
Қаржы құралының түрі
Номинал валютасының коды
Қаржы құралдарына инвестициялардың ағымдағы құны (мың теңгемен)
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құны (мың теңгемен)
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құнының пайызбен жиынтығы
1
2
3
4
5
6
7
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Инвестициялау лимиттерін
сақтау туралы
есеп нысанына
қосымша
"Инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есеп" (индексі: 1-LIMITS-NPF, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о соблюдении лимитов инвестирования" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно доверительным управляющим. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Текущая стоимость инвестиций в финансовые инструменты и пенсионных активов, а также значения в процентах указываются с двумя знаками после запятой.
6. По Таблице 1:
1) графа 4 заполняется на основании данных из информационно-аналитических систем Блумберг (Bloomberg) либо РЕЙТЕР (REUTERS) и (или) интернет-ресурса организатора торгов;
2) графа 6 рассчитывается как отношение графы 5 к графе 4.
7. По Таблице 2:
1) графа 4 заполняется на основании данных официального сайта организатора торгов и (или) интернет-ресурса уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
2) в графе 6 указывается количество голосующих акций эмитента, в том числе являющихся базовым активом депозитарных расписок, приобретенных за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан и управляющих инвестиционным портфелем. Графа 6 заполняется на основании последних сведений о структуре инвестиционного портфеля единого накопительного пенсионного фонда за счет пенсионных активов, опубликованных единым накопительным пенсионным фондом на своем интернет-ресурсе;
3) графа 7 рассчитывается как отношение графы 5 к графе 4;
4) графа 8 рассчитывается как отношение графы 6 к графе 4.
8. По Таблице 3:
1) графа 3 не заполняется в отношении лиц, более 50 (пятидесяти) процентов голосующих акций которых принадлежат государству или национальному управляющему холдингу;
2) графа 4 заполняется без учета инвестиций в финансовые инструменты аффилированного лица, в случае если более 50 (пятидесяти) процентов его голосующих акций принадлежат государству или национальному управляющему холдингу;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сенімгерлік басқарушы ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Қаржы құралдарына инвестициялардың және зейнетақы активтерінің ағымдағы құны, сондай-ақ пайызбен мәндер үтірден кейін екі таңбамен көрсетіледі.
6. 1-кесте бойынша:
1) 4-баған Блумберг (Bloomberg) не РЕЙТЕР (REUTERS) ақпараттық-талдамалық жүйелерінен және (немесе) сауда-саттықты ұйымдастырушының интернет-ресурсынан алынған деректер негізінде толтырылады;
2) 6-баған 5-бағанның 4-бағанға қатынасы ретінде есептеледі.
7. 2-кесте бойынша:
1) 4-баған сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми сайтының және (немесе) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурсының деректері негізінде толтырылады;
2) 6-бағанда эмитенттің дауыс беретін, оның ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және инвестициялық портфельді басқарушылардың сенімгерлік басқаруындағы бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алынған депозитарлық қолхаттардың базалық активі болып табылатын акцияларының саны көрсетіледі. 6-баған бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры өзінің интернет-ресурсында жариялаған зейнетақы активтері есебінен бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының инвестициялық портфелінің құрылымы туралы соңғы мәліметтер негізінде толтырылады;
3) 7-баған 5-бағанның 4-бағанға қатынасы ретінде есептеледі;
4) 8-баған 6-бағанның 4-бағанға қатынасы ретінде есептеледі.
8. 3-кесте бойынша:
1) 3-баған дауыс беретін акцияларының 50 (елу) пайыздан астамы мемлекетке немесе ұлттық басқарушы холдингке тиесілі тұлғаларға қатысты толтырылмайды;
2) 4-баған, егер оның дауыс беретін акцияларының 50 (елу) пайыздан астамы мемлекетке немесе ұлттық басқарушы холдингке тиесілі болған жағдайда, үлестес тұлғаның қаржы құралдарына салынатын инвестицияларды есепке алмай толтырылады;

3) графа 6 рассчитывается как отношение графы 4 к графе 5.
9. По Таблице 4:
1) при заполнении Таблицы 4 также включаются остатки в иностранной валюте на банковских счетах кастодиана, осуществляющего учет и хранение данных пенсионных активов;
2) в графе 3 по ценным бумагам указывается национальный идентификационный номер (НИН) или международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;
3) графа 7 рассчитывается как отношение графы 5 к графе 6.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 47 к постановлению
Приложение 27-1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении
Индекс формы административных данных: 1-RCB_YE
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: управляющий инвестиционным портфелем,
которому переданы в доверительное управление пенсионные активы
(далее – доверительный управляющий)
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Стоимость одной условной единицы пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении
(в тенге)
Расчетная дата
Переводы пенсионных активов, полученные в доверительное управление от другого управляющего инвестиционным портфелем и (или) Национального Банка Республики Казахстан за расчетный период
Переводы в доверительное управление другому управляющему инвестиционным портфелем и (или) Национальному Банку Республики Казахстан за расчетный период
Текущая стоимость "чистых" пенсионных активов на расчетную дату
1
2
3
4
продолжение таблицы:
Количество условных единиц на расчетную дату
Стоимость одной условной единицы пенсионных активов на расчетную дату
Комиссионное вознаграждение от пенсионных активов за расчетный период
Комиссионное вознаграждение от инвестиционного дохода за расчетный период
Инвестиционный доход по пенсионным активам, начисленный за расчетный период
5
6
7
8
9
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о стоимости
одной условной единицы
пенсионных активов,
находящихся
в доверительном управлении
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов,
находящихся в доверительном управлении"
(индекс – 1-RCB_YE, периодичность: ежемесячная)

3) 6-баған 4-бағанның 5-бағанға қатынасы ретінде есептеледі.
9. 4-кесте бойынша:
1) 4-кестені толтыру кезінде осы зейнетақы активтерін есепке алуды және сақтауды жүзеге асыратын кастодианның банк шоттарындағы шетел валютасындағы қалдықтар да қосылады;
2) 3-бағанда бағалы қағаздар бойынша бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
3) 7-баған 5-бағанның 6-бағанға қатынасы ретінде есептеледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
47-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
27-1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- RCB_YE
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: зейнетақы активтері сенімгерлік басқаруға берілген инвестициялық портфельді басқарушы (бұдан әрі – сенімгерлік басқарушы)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны
(теңгемен)
Есептеу күні
Басқа инвестициялық портфельді басқарушыдан және (немесе) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінен сенімгерлік басқаруға алынған зейнетақы активтерінің есептеу кезеңіндегі аударымдары
Басқа инвестициялық портфельді басқарушыға және (немесе) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне сенімгерлік басқаруға есептеу кезеңі үшіні аударымдар
"Таза" зейнетақы активтерінің есептеу күніне ағымдағы құны
1
2
3
4
кестенің жалғасы:
Есептеу күніндегі шартты бірліктер саны
Есептеу күніндегі бір шартты зейнетақы активінің құны
Есептеу кезеңіндегі зейнетақы активтерінен комиссиялық сыйақы
Есептеу кезеңіндегі инвестициялық кірістен комиссиялық сыйақы
Есепті кезеңге есептелген зейнетақы активтері бойынша инвестициялық кіріс
5
6
7
8
9
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Сенімгерлік басқарудағы
зейнетақы активтерінің
бір шартты бірлігінің
құны туралы
есеп нысанына
қосымша
"Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" (индексі: 1-RCB_YE, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно доверительным управляющим. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 5 указывается количество условных единиц пенсионных активов с точностью до трех знаков после запятой.
6. В графе 6 указывается стоимость одной условной единицы пенсионных активов с точностью до семи знаков после запятой.
7. Графы 7, 8 и 9 заполняются справочно.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 48 к постановлению
Приложение 27-2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов добровольного накопительного пенсионного фонда
Индекс формы административных данных: 1-RCB_DNPF_YE
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: добровольный накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Стоимость одной условной единицы пенсионных активов добровольного накопительного пенсионного фонда
Дата
Пенсионные взносы
Переводы из добровольных накопительных пенсионных фондов
Пеня, полученная за несвоевременное перечисление пенсионных взносов и за несвоевременное инвестирование пенсионных активов
Выплаты и переводы
Обязательства по возвратам пенсионных взносов и (или) пени, полученной за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
Текущая стоимость "чистых" пенсионных активов
Количество условных единиц
Стоимость одной условной единицы пенсионных активов
Комиссионное вознаграждение от пенсионных активов
Комиссионное вознаграждение от инвестиционного дохода (убытка)
Инвестиционный доход (убыток) по пенсионным активам, начисленный за день
7
8
9
10
11
12
13
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о стоимости
одной условной единицы
пенсионных активов
добровольного накопительного
пенсионного фонда
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов
добровольного накопительного пенсионного фонда"
(индекс – 1-RCB_DNPF_YE, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сенімгерлік басқарушы ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 5-бағанда зейнетақы активтерінің шартты бірліктерінің саны үтірден кейін нақты үш таңбаға дейін көрсетіледі.
6. 6-бағанда зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны үтірден кейін нақты жеті таңбаға дейін көрсетіледі.
7. 7, 8 және 9 бағандар анықтама үшін толтырылады.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
48-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
27-2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_DNPF_YE
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны
Күні
Зейнетақы жарналары
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларынан аударымдар
Зейнетақы жарналарының уақтылы аударылмағаны үшін және зейнетақы активтерінің уақтылы инвестицияланбағаны үшін алынған өсімпұл
Төлемдер мен аударымдар
Зейнетақы жарналарын және (немесе) зейнетақы жарналарының уақтылы аударылмағаны үшін алынған өсімпұлды қайтару бойынша міндеттемелер
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Бөлінбеген пайда (өтелмеген шығын)
"Таза" зейнетақы активтерінің ағымдағы құны
Шартты бірліктер саны
Зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны
Зейнетақы активтерінің комиссиялық сыйақысы
Инвестициялық кірістен түскен комиссиялық сыйақы
Зейнетақы активтері бойынша бір күнде есептелген инвестициялық кіріс
7
8
9
10
11
12
13
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ерікті жинақтаушы зейнетақы
қорының зейнетақы активтерінің
бір шартты бірлігінің құны
туралы есеп нысанына
қосымша
"Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" (индексі: 1-RCB_DNPF_YE, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов добровольного накопительного пенсионного фонда" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно добровольным накопительным пенсионным фондом. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 дата указывается в формате "дд.мм.гггг".
6. В графе 7 указывается сумма нераспределенной прибыли (непокрытого убытка) на конец первого рабочего дня недели и на конец последнего календарного дня месяца, подлежащая включению в расчет стоимости одной условной единицы пенсионных активов, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.
7. В графе 9 указывается количество условных единиц с точностью до трех знаков после запятой.
8. В графе 10 указывается стоимость одной условной единицы пенсионных активов с точностью до семи знаков после запятой.
9. Графы 11, 12 и 13 заполняются справочно.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 49 к постановлению
Приложение 27-3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о коэффициентах номинальной доходности пенсионных активов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда күні "жылы.күні.айы." форматында көрсетіледі.
6. 7-бағанда бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігі құнының есебіне енгізілуге тиіс аптаның бірінші жұмыс күнінің соңындағы және айдың соңғы күнтізбелік күнінің соңындағы бөлінбеген пайданың (өтелмеген шығынның) сомасы көрсетіледі.
7. 9-бағанда шартты бірліктердің саны үтірден кейін үш таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
8. 10-бағанда зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны үтірден кейін жеті таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
9. 11, 12, 13-бағандар анықтама үшін толтырылады.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
49-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
27-3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Зейнетақы активтерінің номиналдық кірістілігінің коэффициенттері туралы есеп

Индекс формы административных данных: 1-RCB_K2
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: управляющий инвестиционным портфелем,
которому переданы в доверительное управление пенсионные активы
(далее – доверительный управляющий)
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Коэффициенты номинальной доходности пенсионных активов
Наименование показателя
Значение показателя
1
2
3
1
Средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов за отчетный период
2
Средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов за аналогичный период 12 (двенадцать) месяцев назад
3

Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-RCB_K2
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: зейнетақы активтері сенімгерлік басқаруға берілген инвестициялық портфельді басқарушы (бұдан әрі – сенімгерлік басқарушы)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Зейнетақы активтерінің номиналдық кірістілігінің коэффициенттері
Көрсеткіштің атауы
Көрсеткіштің мәні
1
2
3
1
Есепті кезеңдегі зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің орташа құны
2
12 (он екі) ай бұрынғы ұқсас кезеңдегі зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің орташа құны
3

Коэффициент номинальной доходности К2 (за 12 (двенадцать) месяцев)
4
Средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов за аналогичный период 24 (двадцать четыре) месяца назад
5
Коэффициент номинальной доходности К2 (за 24 (двадцать четыре) месяца)
6
Средняя стоимость одной условной единицы за аналогичный период 36 (тридцать шесть) месяцев назад
7
Коэффициент номинальной доходности К2 (за 36 (тридцать шесть) месяцев)
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о коэффициентах
номинальной доходности
пенсионных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о коэффициентах номинальной доходности пенсионных активов"
(индекс – 1-RCB_К2, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о коэффициентах номинальной доходности пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно доверительным управляющим.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В строках 3, 5 и 7 указывается коэффициент номинальной доходности с точностью до двух знаков после запятой.
6. В строках 1, 2, 4 и 6 указывается средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов с точностью до семи знаков после запятой.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 50 к постановлению
Приложение 28
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о блокированных (неисполненных) поручениях клиентов
Индекс формы административных данных: 1-CUST_BLOK
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: кастодиан
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица. Блокированные (неисполненные) поручения клиентов
Дата
Наименование клиента
Вид активов
Вид финансового инструмента
Наименование эмитента
Код ценной бумаги
Идентификационный номер
Рынок
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Вид блокированного (неисполненного) поручения о заключении сделки
Объем блокированного (неисполненного) поручения о заключении сделки
Основания отклонения
9
10
11
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о блокированных
(неисполненных) поручениях клиентов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о блокированных (неисполненных) поручениях клиентов"
(индекс – 1-CUST_BLOK, периодичность: ежеквартальная)

К2 номиналды кірістілік коэффициенті (12 (он екі) айға)
4
24 (жиырма төрт) ай бұрынғы ұқсас кезеңдегі зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің орташа құны
5
К2 номиналды кірістілік коэффициенті (24 (жиырма төрт) айға)
6
36 (отыз алты) ай бұрынғы ұқсас кезеңдегі бір шартты бірліктің орташа құны
7
К2 номиналды кірістілік коэффициенті (36 (отыз алты) айға)
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Зейнетақы активтерінің
номиналдық кірістілігінің
коэффициенттері туралы
есеп нысанына
қосымша
"Зейнетақы активтерінің номиналдық кірістілігінің коэффициенттері туралы есеп" (индексі: 1-RCB_К2, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Зейнетақы активтерінің номиналдық кірістілігінің коэффициенттері туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сенімгерлік басқарушы ай сайын толтырады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3, 5 және 7-жолдарда номиналдық кірістілік коэффициенті үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
6. 1, 2, 4 және 6-жолдара зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің орташа құны үтірден кейін жеті таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
50-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
28-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Клиенттердің бұғатталған (орындалмаған) тапсырмалары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-CUST_BLOK
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: кастодиан
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
Нысан
Кесте. Клиенттердің бұғатталған (орындалмаған) тапсырмалар
Күні
Клиенттің атауы
Активтердің түрі
Қаржы құралының түрі
Эммитенттің атауы
Бағалы қағаздың коды
Сәйкестендіру нөмірі
Нарық
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Мәміле жасау туралы бұғатталған (орындалмаған) тапсырма түрі
Мәміле жасау туралы бұғатталған (орындалмаған) тапсырманың көлемі
Бас тартуға негіз
9
10
11
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Клиенттердің бұғатталған
(орындалмаған) тапсырмалары
туралы есеп нысанына
қосымша
"Клиенттердің бұғатталған (орындалмаған) тапсырмалары туралы есеп" (индексі: 1-CUST_BLOK, кезеңділігі: тоқсан сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о блокированных (неисполненных) поручениях клиентов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежеквартально кастодианом. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается наименование управляющего инвестиционным портфелем, организации, осуществляющей брокерскую и дилерскую деятельность, являющихся клиентами кастодиана.
6. В графе 3 указываются собственные или пенсионные активы добровольных накопительных пенсионных фондов, либо активы клиентов организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность, находящихся на кастодиальном обслуживании кастодиана.
7. В графе 8 указывается наименование рынка в формате "фондовая биржа", "неорганизованный рынок", "международный рынок". В случае если сделка осуществлена в торговой системе фондовой биржи, указывается страна ее резидентства в формате "наименование фондовой биржи/страна".
8. В графе 9 указывается вид блокированного (неисполненного) поручения о заключении сделки (покупка, продажа, операция открытия и закрытия репо, заключение договора банковского вклада и иные сделки). По операциям репо также указывается вид операции: репо или "обратное репо".
9. В графе 11 указывается основание, по которому кастодианом было блокировано (не исполнено) поручение о заключении сделки.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 51 к постановлению
Приложение 29
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о количестве клиентов кастодиана
Индекс формы административных данных: 1-CUST_CLIENT
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: кастодиан
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица. Количество клиентов кастодиана
Наименование клиента
Признак резидентства
Количество клиентов
Лицензиатов финансового рынка с указанием вида деятельности, осуществляемой в соответствии с лицензией уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Прочих юридических лиц
Прочих физических лиц
1
2
3
4
5
6
Итого
X
X
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о количестве
клиентов кастодиана
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о количестве клиентов кастодиана"
(индекс – 1-CUST_CLIENT, периодичность: ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Клиенттердің бұғатталған (орындалмаған) тапсырмалары туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды кастодиан тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда кастодианның клиенттері болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының, брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымның атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда кастодианның кастодиандық қызмет көрсетуіндегі ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының меншікті немесе зейнетақы активтері не инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың, брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың клиенттерінің активтері көрсетіледі.
7. 8-бағанда нарық атауы "қор биржасы", "ұйымдастырылмаған нарық", "халықаралық нарық" форматында көрсетіледі. Егер мәміле қор биржасының сауда жүйесінде жүзеге асырылған болса, оның резиденттік елі "қор биржасының/елінің атауы" форматында көрсетіледі.
8. 9-бағанда мәмілені жасау (сатып алу, сату, репоны ашу және жабу операциялары, банктік салым шартын және басқа мәмілелерді жасау) туралы бұғатталған (орындалмаған) тапсырманың түрі көрсетіледі. Репо операциялары бойынша репо операциясының түрі де көрсетіледі: репо немесе "кері репо".
9. 11-бағанда кастодианның мәміле жасау туралы тапсырманы бұғаттау (орындамау) негіздемесі көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
51-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
29-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Кастодиан клиенттерінің саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-CUST_CLIENT
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: кастодиан
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
Нысан
Кесте. Кастодиан клиенттерінің саны
Клиенттің атауы
Резиденттік белгісі
Клиенттердің саны
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау бойынша уәкілетті органның лицензиясына сәйкес жүзеге асырылатын қызмет түрін көрсете отырып қаржы нарығының лицензиаттарының
Басқа заңды тұлғалардың
Басқа жеке тұлғалардың
1
2
3
4
5
6
Жиынтығы
X
X
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Кастодиан клиенттерінің саны
туралы есеп нысанына
қосымша
"Кастодиан клиенттерінің саны туралы есеп" (индексі: 1-CUST_CLIENT, кезеңділігі: тоқсан сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о количестве клиентов кастодиана" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежеквартально кастодианом.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица или наименование юридического лица, являющихся клиентами кастодиана.
6. В графе 3 указываются признак резидентства клиента кастодиана (резидент или нерезидент).
7. В графах 4, 5 и 6 указывается число "1" по соответствующей графе и суммируется в строке "Итого".
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 52 к постановлению
Приложение 30
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в национальной валюте
Индекс формы административных данных: 1-CUST_PA_KZT
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: кастодиан добровольного накопительного
пенсионного фонда, кастодиан, осуществляющий хранение и учет пенсионных
активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Движение пенсионных активов
по инвестиционному счету в национальной валюте
_____________________________________________
(номер счета)
__________________________________________________________________
(наименование добровольного накопительного пенсионного фонда
или управляющего инвестиционным портфелем)
(в тенге)
Дата
Остаток на начало дня
Поступления
Переводы из других накопительных пенсионных фондов
Добровольные пенсионные взносы
Полученные дивиденды и вознаграждение по ценным бумагам
Поступления от реализации и погашения ценных бумаг
Всего
в том числе, распределенные на индивидуальные пенсионные счета
Всего
в том числе, распределенные на индивидуальные пенсионные счета
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Поступления
Сумма возврата по вкладам в банках второго уровня
Возвраты со счета пенсионных выплат
Пеня, штрафы полученные
Поступления от продажи иностранной валюты
Ошибочно зачисленные суммы
Прочие поступления
Всего поступлений
Сумма вклада
Сумма полученного вознаграждения (интереса) по вкладам
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы:
Выбытия

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Кастодиан клиенттерінің саны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды кастодиан тоқсан сайын толтырады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда кастодианның клиенттері болып табылатын жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) және заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда кастодиан клиентінің резиденттік белгісі (резидент немесе бейрезидент) көрсетіледі.
7. 4, 5 және 6-бағандарда тиісті баған бойынша "1" деген цифр көрсетіледі және "Жиынтығы" деген жолда жинақталады.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
52-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
30-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Ұлттық валютадағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-CUST_PA_KZT
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтау мен есептеуді жүзеге асыратын кастодиан
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Ұлттық валютадағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы
___________________
(шоттың нөмірі)
__________________________________________________________________________
(ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының немесе инвестициялық портфельді басқарушының атауы)
(теңгемен)
Күні
Күн басындағы қалдығы
Түсімдер
Басқа зейнетақы қорларынан аударымдар
Ерікті зейнетақы жарналары
Бағалы қағаздар бойынша алынған дивидендтер мен сыйақы
Бағалы қағаздарды сатудан және өтеуден түскен түсімдер
Барлығы
оның ішінде, жеке зейнетақы шоттарына бөлінгендер
Барлығы
оның ішінде, жеке зейнетақы шоттарына бөлінгендер
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Түсімдер
Екінші деңгейдегі банктердегі салымдар бойынша қайтару сомасы
Зейнетақы төлемдерінің шотынан қайтарулар
Алынған өсімпұлдар/
айыппұлдар
Шетел валютасын сатудан түскен түсімдер
Қате есептелген сомалар
Басқа да түсімдер
Түсімдердің барлығы
Салым сомасы
Салымдар бойынша алынған сыйақы (мүдде) сомасы
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы:
Шығынға жазулар

Остаток на конец дня ((2)+(16)-(25))
Расходы на покупку ценных бумаг
Размещение на вклады в банках
Переводы на счет пенсионных выплат
Комиссионное вознаграждение
Возврат ошибочно зачисленных сумм
Расходы на приобретение иностранной валюты
Прочие расходы
Всего выбытий
от пенсионных активов
от инвестиционного дохода
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о движении
пенсионных активов
по инвестиционному счету
в национальной валюте
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в национальной валюте"
(индекс – 1-CUST_PA_KZT, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в национальной валюте" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно кастодианом добровольного накопительного пенсионного фонда и кастодианом, осуществляющим хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, и заполняется за каждый отдельный рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Графа 1 отражается в формате "дд.мм.гггг".
6. Суммы, не подлежащие отражению, включаются в графы 15 и 24 с внесением пояснений.
7. В графах 3 и 4 указывается сумма переводов с единого накопительного пенсионного фонда, а также с добровольных накопительных пенсионных фондов.

Күннің соңындағы қалдық ((2)+(16)-(25))
Бағалы қағаздарды сатып алу шығыстары
Банктерге салымды орналастыру
Зейнетақы төлемдері шотына аударымдар
Комиссиялық сыйақы
Қате есептелген сомаларды қайтару
Шетел валютасын сатып алу шығыстары
Басқа да шығыстар
Барлық шығынға жазу
зейнет ақы активтерінен
Инвестициялық кірістен
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ұлттық валютадағы
инвестициялық
шот бойынша зейнетақы
активтерінің қозғалысы
туралы есеп нысанына
қосымша
"Ұлттық валютадағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп" (индексі: 1-CUST_PA_KZT, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Ұлттық валютадағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жекелеген жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда күні "жылы.күні. айы." форматында көрсетіледі.
6. Көрсетілуге жатпайтын сомалар түсіндірмелер енгізіле отырып 15 және 24-бағандарға енгізіледі.
7. 3 және 4-бағандарда бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан, сондай-ақ ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларынан аударымдардың сомасы көрсетіледі.

8. При заполнении графы 15 к форме отчета прилагается перечень источников полученных прочих поступлений.
9. В графе 16 указываются итоговые суммы поступлений за каждый рабочий день отчетного периода.
10. В графах 20 и 21 указываются суммы выплаченного комиссионного вознаграждения добровольному накопительному пенсионному фонду.
11. При заполнении графы 24 к форме отчета прилагаются сведения о прочих расходах, включенных в стоимость пенсионных активов.
12. В графе 25 указываются итоговые суммы расходов за каждый рабочий день отчетного периода.
13. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 53 к постановлению
Приложение 31
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в иностранной валюте
Индекс формы административных данных: 1-CUST_PA_FC
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: кастодиан добровольного накопительного
пенсионного фонда, кастодиан, осуществляющий хранение и учет пенсионных
активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным
портфелем
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Движение пенсионных активов
по инвестиционному счету в иностранной валюте
______________________________________
(номер счета)
______________________________________________
(наименование иностранной валюты)
________________________________________________________________
(наименование добровольного накопительного пенсионного фонда
или управляющего инвестиционным портфелем)
(в тенге)
Дата
Поступления
Остаток на начало дня
Поступления от реализации и погашения ценных бумаг
Полученные дивиденды и вознаграждение (интерес) по ценным бумагам
Суммы возврата по вкладам в банках
Сумма вкладов
Сумма полученного вознаграждения (интереса) по вкладам в банках
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы:
Поступления
Иностранная валюта приобретенная
Прочие поступления
Всего поступлений
в иностранной валюте
в тенге, по курсу покупки иностранной валюты
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы:
Выбытия
Остаток на конец дня
расходы на покупку ценных бумаг
размещение на вклад в банках
иностранная валюта проданная
прочие расходы
всего выбытий
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге, по курсу продажи иностранной валюты
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о движении
пенсионных активов
по инвестиционному счету
в иностранной валюте
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в иностранной валюте"
(индекс – 1-CUST_PA_FC, периодичность: ежемесячная)

8. 15-бағанды толтыру кезінде есептің нысанына алынған басқа да түсім көздерінің тізбесі қоса беріледі.
9. 16-бағанда есепті кезеңнің әрбір жеке жұмыс күніндегі түсімдердің жиынтық сомалары көрсетіледі.
10. 20 және 21-бағандарда ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына төленген комиссиялық сыйақы сомалары көрсетіледі.
11. 24-бағанды толтыру кезінде есептің нысанына зейнетақы активтерінің құнына қосылған басқа да шығыстар туралы мәліметтер қоса беріледі.
12. 25-бағанда есепті кезеңнің әрбір жеке жұмыс күніндегі шығыстардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
13. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
53-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
31-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Шетел валютасындағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-CUST_PA_FC
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтау мен есептеуді жүзеге асыратын кастодиан
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Шетел валютасындағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы
___________________
(шоттың нөмірі)
_________________________________
(шетел валютасының атауы)
_______________________________________________________________________
(ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының немесе инвестициялық портфельді басқарушының атауы)
(теңгемен)
күні
Түсімдер
Күн басындағы қалдығы
Бағалы қағаздарды сатудан және өтеуден түскен түсімдер
Бағалы қағаздар бойынша алынған дивидендтер және сыйақы (мүдде)
Банктердегі салымдар бойынша қайтару сомасы
Салымдар сомасы
Банктердегі салымдар бойынша алынған сыйақы (мүдде) сомасы
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы:
Түсімдер
Сатып алынған шетел валютасы
Басқа да түсімдер
Түсімдердің барлығы
шетел валютасымен
теңгемен, шетел валютасын сатып алу бағамы бойынша
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы:
Шығынға жазулар
Күннің соңындағы қалдық
бағалы қағаздарды сатып алу шығыстары
банктердегі салымға орналастыру
сатылған шетел валютасы
басқа да шығыстар
барлық шығынға жазулар
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен, шетел валютасын сату бағамы бойынша
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Шетел валютасындағы
инвестициялық шот бойынша
зейнетақы активтерінің
қозғалысы туралы
есеп нысанына
қосымша
"Шетел валютасындағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп" (индексі: 1- CUST_PA_FC, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в иностранной валюте" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно кастодианом добровольного накопительного пенсионного фонда и кастодианом, осуществляющим хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, и заполняется за каждый отдельный рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется и представляется при наличии и движении денег по инвестиционному счету в иностранной валюте за каждый отдельный рабочий день истекшего месяца, с указанием итоговых сумм по всем позициям за отчетный месяц.
6. Графа 1 отражается в формате "дата.месяц.год".
7. Суммы, не подлежащие отражению, включаются в графы 14, 15, 24 и 25 с внесением пояснений.
8. При наличии и движении нескольких иностранных валют Форма представляется отдельно по каждой иностранной валюте.
9. При заполнении граф 14 и 15 прилагается перечень источников полученных прочих поступлений.
10. По графам 16 и 17 заполняются итоговые суммы поступлений за каждый рабочий день отчетного периода.
11. При заполнении граф 24 и 25 прилагается перечень сведений о прочих расходах, включенных в стоимость пенсионных активов.
12. По графам 26 и 27 заполняются итоговые суммы расходов за каждый рабочий день отчетного периода.
13. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 54 к постановлению
Приложение 32
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
Индекс формы административных данных: 1-CUST_SPPA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: кастодиан добровольного накопительного
пенсионного фонда, кастодиан, осуществляющий хранение и учет пенсионных
активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным
портфелем
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов
____________________________________________________________________
(наименование добровольного накопительного пенсионного фонда
или управляющего инвестиционным портфелем)
Наименование эмитента
Вид экономической деятельности
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер
Количество ценных бумаг (штук)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
x
x
2.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
Ценные бумаги банков второго уровня

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Шетел валютасындағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жекелеген жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан шетел валютасындағы инвестициялық шот бойынша ақша бар болған және қозғалысы кезінде есепті кезеңдегі барлық позициялар бойынша жиынтық соманды көрсете отырып, өткен айдың әрбір жекелеген жұмыс күні үшін толтырылып, ұсынылады.
6. 1-баған "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
7. Көрсетілмейтін сома түсіндірмелер енгізіле отырып, 14, 15, 24 және 25-бағандарға қосылады.
8. Бірнеше шетел валюталары бар болған және қозғалысы кезінде Нысан әрбір шетел валютасы бойынша жеке ұсынылады.
9. 14 және 15-бағандарды толтыру кезінде алынған басқа да түсім көздерінің тізбесі қоса беріледі.
10. 16 және 17-бағандар бойынша есепті кезеңнің әрбір жеке жұмыс күніндегі түсімдердің жиынтық сомасы толтырылады.
11. 24 және 25-бағандарды толтыру кезінде зейнетақы активтерінің құнына қосылған басқа да шығыстар туралы мәліметтер тізбесі қоса беріледі.
12. 26 және 27-бағандар бойынша есепті кезеңнің әрбір жеке жұмыс күніндегі шығыстардың жиынтық сомасы толтырылады.
13. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
54-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
32-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурcында орналастырылған
Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-CUST_SPPA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "_____" _____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
1-кесте. Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
_________________________________________________________________________
(ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының немесе инвестициялық портфельді басқарушының атауы)
Эмитенттің атауы
Экономикалық қызмет түрі
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздар саны (дана)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
x
x
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
Екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

1.1.1
2.
Условные обязательства по производным финансовым инструментам
2.1
2.1.1
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о структуре
инвестиционного портфеля
пенсионных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов"
(индекс – 1-CUST_SPPA, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно кастодианом добровольного накопительного пенсионного фонда и кастодианом, осуществляющим хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, и заполняется за каждый отдельный рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. По Таблице 1:
1) в Форме указываются данные по ценным бумагам и правам требования по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам;
2) в графе 2 указывается наименование эмитента ценной бумаги;
3) в графе 3 вид экономической деятельности указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 03 "Общий классификатор видов экономической деятельности". Данная графа заполняется по негосударственным ценным бумагам эмитентов-резидентов Республики Казахстан;
4) в графе 5 указывается вид ценной бумаги с указанием ее типа;
5) в графе 6 указывается национальный идентификационный номер (НИН) или международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, в отношении прав требований по обязательствам эмитента, срок обращения которых истек, и эмитентом не исполнены обязательства по их погашению – идентификатор прав требования;

1.1.1
2.
Туынды қаржы құралдары бойынша шартты міндеттемелер
2.1
2.1.1
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Зейнетақы активтерінің
инвестициялық портфелінің
құрылымы туралы
есеп нысанына
қосымша
"Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" (индексі: 1- CUST_SPPA, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1.Осы түсіндірмеде "Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жекелеген жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кесте бойынша:
1) Нысанда бағалы қағаздар және эмитенттің эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша міндеттемелері бойынша талап ету құқықтары бойынша деректер көрсетіледі;
2) 2-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда экономикалық қызмет түрі "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышы" ҚР ҰС 03 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетілді. Бұл баған Қазақстан Республикасы резидент эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша толтырылады;
4) 5-бағанда типі көрсетіле отырып, бағалы қағаз түрі көрсетіледі;
5) 6-бағанда бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші, эмитенттің айналыс мерзімі аяқталған және эмитент оларды өтеу міндеттемелерін орындамаған міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтарына қатысты - талап ету құқықтарының сәйкестендіргіші көрсетіледі;

6) в графе 7 указывается количество приобретенных ценных бумаг;
7) в графах 8 и 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
8) в графе 9 по облигациям указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска;
9) в графах 11 и 12 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера (дилера), подтверждение по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)). В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, заполняется графа 11 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 12, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте – тенге, заполняется графа 11;
10) в графе 13 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете в формате "дд.мм.гггг";
11) в графе 14 указывается срок погашения долговых ценных бумаг в формате "дд.мм.гггг";
12) в графе 15 указывается покупная стоимость ценной бумаги, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам и (или) дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу, уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового);
13) в графе 16 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете;
14) в графе 19 указывается категория ценной бумаги "оцениваемая по справедливой стоимости", "оцениваемая по амортизированной стоимости";
15) в графе 20 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы.
6. По Таблице 2:
1) в графе 4 указывается вид ценной бумаги с указанием ее типа;
2) в графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг;
3) в графах 7 и 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
4) в графах 9 и 10 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратное репо". В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, заполняются графы 10 и 12 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графах 9 и 11, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте – тенге, заполняются графы 9 и 11;

6) 7-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;
7) 8 және 10-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
8) 9-бағанда купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілген сыйақы есептелетін облигациялар бойынша оны шығару кезінде айқындалатын облигацияның ақшалай көрсеткіші, сондай-ақ оны өтеу кезінде облигацияны ұстаушыға төленуі тиіс сома көрсетіледі. Сома шығарылым валютасында көрсетіледі;
9) 11 және 12-бағандарда мәміленің жасалғандығы расталатын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің (дилердің) есебі, СВИФТ (SWIFT) халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдер жасау жүйесі бойынша алынған растау) жазылған баға көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасымен төлем жасалған жағдайда баламасы ұлттық валюта – теңгемен 12-бағанда бір мезгілде көрсетіле отырып, 11-баған толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта – теңгемен төлеген жағдайда 11-баған толтырылады;
10) 13-бағанда бухгалтерлік есептегі бастапқы тану күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі;
11) 14-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі;
12) 15-бағанда бағалы қағазды сатып алу құны, сатып алуға тікелей байланысты шығыстарды қоса алғанда, агенттерге, консультанттарға, брокерлерге және (немесе) дилерлерге төленген сыйақыны және комиссияны, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ сатып алушының сатушыға төлеген, мөлшері азайтылған пайызын (мұндай болған кезде) аудару бойынша банк қызметі қоса көрсетіледі;
13) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі;
14) 19-бағанда "әділ құны бойынша бағаланатын", "амортизацияланған құны бойынша бағаланатын" бағалы қағаздардың санаты көрсетіледі;
15) 20-бағанда Нысан берілетін күнгі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
6. 2-кесте бойынша:
1) 4-бағанда типі көрсетіле отырып, бағалы қағаз түрі көрсетіледі;
2) 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;
3) 7 және 8-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
4) 9 және 10-бағандарда "кері репо" операциясының жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға үтірден кейін төрт таңбаға дейін көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасымен төлем жасалған жағдайда баламасы ұлттық валюта – теңгемен 9 және 11-бағандарда бір мезгілде көрсетіле отырып, 10 және 12-бағандар толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта – теңгемен төлеген жағдайда 9 және 11-бағандар толтырылады;

5) в графе 15 указывается текущая стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
7. По Таблице 3:
1) в графе 3 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
2) в графе 6 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при продлении вклада срок отражается с учетом продления;
3) в графах 7 и 8 периодичность и дата выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада;
4) в графах 11 и 12 указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в Национальном Банке Республики Казахстан и банках второго уровня. В случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте, заполняется графа 11;
5) Таблица 3 заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
8. По Таблице 4:
1) в графе 4 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
2) в графах 5 и 7 цена и покупная стоимость указываются по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату совершения сделки, в графе 10 сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае приобретения аффинированного драгоценного металла в национальной валюте, заполняются графы 5, 7 и 9;
3) в графе 9 указывается текущая стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
9. По Таблице 5:
1) в графе 3 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы);
2) в графе 4 указывается валюта сделки. Код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
3) графа 5 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
4) в графе 6 указывается сумма условных требований и обязательств, которая формируется при проведении операции с производными инструментами, в соответствии с требованиями постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 69 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета операций с пенсионными активами, осуществляемых единым накопительным пенсионным фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7118;

5) 15-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген ағымдағы құн көрсетіледі.
7. 3-кесте бойынша:
1) 3-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
2) 6-бағанда банктік салым шарты бойынша салым мерзімі көрсетіледі, салым ұзартылғанда, мерзім ұзартуды ескере отырып көрсетіледі;
3) 7 және 8-бағандарда жинақталған сыйақыны төлеу мерзімділігі мен күні банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі;
4) 11 және 12-бағандарда зейнетақы активтерін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде және екінші деңгейдегі банктерде салымға орналастыру сомасы көрсетіледі. Зейнетақы активтерін ұлттық валютада салымға орналастырған жағдайда 11-баған толтырылады;
5) 3-кесте салымдар сомасын көрсете отырып, әр банк бойынша және салымның әрбір валютасы бойынша жеке толтырылады.
8. 4-кесте бойынша:
1) 4-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
2) 5 және 7-бағандарда баға және сатып алу құны мәміле жасалған күні қалыптасқан нарықтық валюта айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі, 10-бағанда сома есепті күні қалыптасқан нарықтық валюта айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі. Ұлттық валютада аффинирленген бағалы металдар сатып алынған жағдайда 5, 7 және 9-бағандар толтырылады;
3) 9-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген ағымдағы құн көрсетіледі.
9. 5-кесте бойынша:
1) 3-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі көрсетіледі (бағалы қағаздардың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық мөлшерлеме, тауар және басқа да базалық активтер) көрсетіледі;
2) 4-бағанда мәміле валютасы көрсетіледі. Валюта коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
3) 5-баған туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болған кезде толтырылады;
4) 6-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7118 болып тіркелген "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын зейнетақы активтерімен операциялардың бухгалтерлік есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 1 шілдедегі № 69 қаулысының талаптарына сәйкес туынды құралдармен операциялар жүргізген кезде қалыптасатын шартты талаптар мен міндеттемелер сомасы көрсетіледі;

5) в графе 7 указывается рыночная стоимость (стоимость замещения) производного финансового инструмента, которая представляет собой:
по сделкам на покупку – величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства);
по сделкам на продажу – величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства).
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 55 к постановлению
Приложение 33
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о начисленных и выплаченных комиссионных вознаграждениях
Индекс формы административных данных: 1-CUST_REWARD
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за_______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: кастодиан добровольного накопительного
пенсионного фонда, кастодиан, осуществляющий хранение и учет пенсионных
активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Начисленные и выплаченные комиссионные вознаграждения
_____________________________________________________________
(наименование добровольного накопительного пенсионного фонда
или управляющего инвестиционным портфелем)
(в тенге)
Дата
Начислено
Выплачено
от пенсионных активов
от инвестиционного дохода
от пенсионных активов
от инвестиционного дохода
1
2
3
4
5
Итого:
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о начисленных
и выплаченных комиссионных
вознаграждениях
Пояснение по заполнению формы
"Отчет о начисленных и выплаченных комиссионных вознаграждениях"
(индекс – 1-CUST_REWARD, периодичность: ежемесячная)

5) 7-бағанда туынды қаржы құралының нарықтық құны (ауыстыру құны) көрсетіледі, ол мынадай болады:
сатып алу мәмілелері бойынша – туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының номиналды келісімшарт құнынан асып түсу шамасы (шартты талаптар), туынды қаржы құралының номиналды келісімшарт құнының осы туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу шамасы (шартты міндеттемелер);
сату мәмілелері бойынша – туынды қаржы құралының номиналды келісімшарт құнының осы туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу шамасы (шартты талаптар), туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының номиналды келісімшарт құнынан асып түсу шамасы (шартты міндеттемелер).
10. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
55-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
33-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурcында орналастырылған
Есептелген және төленген комиссиялық сыйақылар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-CUST_REWARD
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы _______________
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Есептелген және төленген комиссиялық сыйақылар
_________________________________________________________________________
(ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының немесе инвестициялық портфельді басқарушының атауы)
(теңгемен)
Күні
Есептелгені
Төленгені
зейнетақы активтерінен
инвестициялық кірістен
зейнетақы активтерінен
инвестициялық кірістен
1
2
3
4
5
Жиынтығы:
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Есептелген және төленген
комиссиялық сыйақылар
туралы есеп нысанына
қосымша
"Есептелген және төленген комиссиялық сыйақылар туралы есеп" (индексі: 1- CUST_REWARD, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о начисленных и выплаченных комиссионных вознаграждениях" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно кастодианом добровольного накопительного пенсионного фонда и кастодианом, осуществляющим хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, и заполняется за каждый отдельный рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается отдельный рабочий день отчетного месяца в формате "дд.мм.гггг".
6. В графах 2 и 3 указывается сумма начисленного комиссионного вознаграждения.
7. В графах 4 и 5 указывается сумма выплаченного комиссионного вознаграждения.
8. В строке "Итого" указываются итоговые суммы по всем позициям за отчетный месяц.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 56 к постановлению
Приложение 34
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о заявках на покупку (продажу) ценных бумаг
Индекс формы административных данных: 1-KASE_PSS
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: организатор торгов
Срок представления формы административных данных: ежедневно,
до конца следующего рабочего дня
Форма
Таблица. Заявки на покупку (продажу) ценных бумаг
Номер заявки
Дата и время подачи заявки
Тип заявки
Направление заявки
Вид рынка
дата
время
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Код валюты котирования
Цена
Чистая цена
Доходность по долговым ценным бумагам
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы:
Количество
Объем
Код члена организатора торгов
Счет депо
Персональный идентификационный номер
Признак заявки
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы:
Код клиента
Статус заявки
Дата и время снятия заявки
Рыночная цена
Средневзвешенная цена
Режим торгов
дата
время
19
20
21
22
23
24
25
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о заявках
на покупку (продажу)
ценных бумаг
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о заявках на покупку (продажу) ценных бумаг"
(индекс – 1-KASE_PSS, периодичность: ежедневная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Есептелген және төленген комиссиялық сыйақылар туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жекелеген жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда есепті айдың жеке жұмыс күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
6. 2 және 3-бағандарда есептелген комиссиялық сыйақы сомасы көрсетіледі.
7. 4 және 5-бағандарда төленген комиссиялық сыйақы сомасы көрсетіледі.
8. "Жиынтығы" деген жолда есепті айдағы барлық позициялар бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
56-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
34-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурcында орналастырылған
Бағалы қағаздарды сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-KASE_PSS
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: келесі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
Нысан
Кесте. Бағалы қағаздарды сатып алуға (сатуға) өтінімдер
Өтінім нөмірі
Өтінім беру күні мен уақыты
Өтінім түрі
Өтінім бағыты
Нарық түрі
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Баға белгілеу валютасының коды
Бағасы
Таза бағасы
Борыштық бағалы қағаздар бойынша кірістілік
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы:
Саны
Көлемі
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Депо шоты
Дербес сәйкестендіру нөмірі
Өтінім белгісі
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы:
Клиент коды
Өтінім мәртебесі
Өтінімді алып тастау күні мен уақыты
Нарықтық баға
Орташа өлшемді баға
Сауда-саттық режимі
күні
уақыты
19
20
21
22
23
24
25
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Бағалы қағаздарды сатып
алуға (сатуға) өтінімдер
туралы есеп нысанына
қосымша
"Бағалы қағаздарды сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" (индексі: 1- KASE_PSS, кезеңділігі: күн сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о заявках на покупку (продажу) ценных бумаг" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер заявки.
6. В графах 2 и 20 указываются дата подачи и дата снятия заявки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графах 3 и 21 указываются время подачи и время снятия заявки в формате "часы: минуты: секунды".
8. В графе 4 указывается тип заявки: "limit" – лимитированная заявка, "market" – рыночная заявка, "nego" – прямая заявка.
9. В графе 5 в качестве направления заявки указывается покупка или продажа.
10. В графе 6 указывается вид рынка: "Tbills" – рынок государственных ценных бумаг, "Equities" – рынок акций, "Debts" – рынок облигаций.
11. В графе 7 указывается код ценной бумаги, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.
12. В графе 9 указывается валюта котирования ценной бумаги.
13. В графах 10 и 14 цена за одну ценную бумагу с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем заявки указываются в тенге. В качестве объема заявки признается произведение граф 10 ("Цена") и 13 ("Количество"). В графе 10 указывается цена, по которой участник торгов готов купить (продать) ценную бумагу.
14. В графах 11 и 12 чистая цена с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и доходность, по которым участник торгов готов купить (продать) долговую ценную бумагу, указываются в процентах. Графы 11 и 12 заполняются по долговым ценным бумагам.
15. В графе 13 количество ценных бумаг заявки указывается в штуках.
16. В графе 15 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бағалы қағаздарды сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды күн сайын сауда-саттықты ұйымдастырушы жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
5. 1-бағанда өтінімнің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2 және 20-бағандарда өтінімді беру күні мен алып тастау күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
7. 3 және 21-бағандарда өтінімді беру уақыты мен алып тастау уақыты "сағат: минут: секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда өтінімнің түрі көрсетіледі: "limit" – лимиттелген өтінім, "market" – нарықтық өтінім, "nego" – тікелей өтінім.
9. 5-бағанда өтінімнің бағыты ретінде сатып алу немесе сату көрсетіледі.
10. 6-бағанда нарықтың түрі көрсетіледі: "Tbills" – мемлекеттік бағалы қағаздар нарығы, "Equities" – акциялар нарығы, "Debts" – облигациялар нарығы.
11. 7-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарға баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған бағалы қағаздың коды көрсетіледі.
12. 9-бағанда бағалы қағаздың баға белгілеу валютасы көрсетіледі.
13. 10 және 14-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір бағалы қағаздың бағасы және өтінімнің көлемі теңгемен көрсетіледі. Өтінімнің көлемі ретінде 10 ("Бағасы") және 13 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. 10-бағанда сауда-саттыққа қатысушы бағалы қағазды сатып алуға (сатуға) дайын баға көрсетіледі.
14. 11 және 12-бағандарда сауда-саттыққа қатысушы борыштық бағалы қағазды сатып алуға (сатуға) дайын болған, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен таза бағасы мен кірістілік пайызбен көрсетіледі. 11 және 12-бағандар борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
15. 13-бағанда өтінімдегі бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі.
16. 15-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелеріне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.

17. В графе 16 указывается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
18. В графе 17 указывается персональный идентификационный номер трейдера фондовой биржи, подавшего заявку на заключение сделок.
19. В графе 18 в качестве признака заявки указывается цифра: "0" – если заявка подана не маркет-мейкером, "1" – если заявка подана участником торгов в целях исполнения функций маркет-мейкера по поддержанию котировок ценных бумаг.
20. В графе 19 указывается уникальный код клиента, присвоенный центральным депозитарием.
21. В графе 20 указывается статус заявки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
22. В графе 23 указывается рыночная цена ценной бумаги на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с методикой оценки ценных бумаг, предусмотренной его внутренними документами. Для облигаций указывается рыночная цена в процентах к номинальной стоимости. Данные в графе 23 указываются с четырьмя знаками после запятой.
23. В графе 24 указывается средневзвешенная рыночная цена акции или средневзвешенная рыночная доходность облигации к погашению на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с порядком расчета средневзвешенных рыночных цен акций и средневзвешенных рыночных доходностей облигаций к погашению установленным уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
24. В графе 25 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
25. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 57 к постановлению
Приложение 35
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок
Индекс формы административных данных: 1-KASE_ST
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: организатор торгов
Срок представления формы административных данных: ежедневно,
до конца следующего рабочего дня
Форма
Таблица. Результаты торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок
Номер сделки
Дата и время заключения сделки
Тип рынка
Метод торгов
Вид рынка
дата
время
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Код валюты котирования
Цена
Чистая цена
Доходность по долговым ценным бумагам
Дата погашения долговых ценных бумаг
Количество
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Объем
Код члена организатора торгов, выступающего продавцом
Счет депо продажи
Код клиента продавца
Номер заявки на продажу
Код члена организатора торгов, выступающего покупателем
Счет депо покупки
15
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы:
Код клиента покупателя
Номер заявки на покупку
Статус сделки
Дата расчета
Рыночная цена
Средневзвешенная цена
Режим торгов
22
23
24
25
26
27
28
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о результатах
торгов ценными бумагами
с указанием сторон сделок
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок"
(индекс – 1-KASE_ST, периодичность: ежедневная)

17. 16-бағанда бағалы қағаздарды ұстаушының орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған жеке шоты (қосалқы шоты) көрсетіледі.
18. 17-бағанда мәмілелерді жасауға өтінім берген қор биржасы трейдерінің дербес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
19. 18-бағанда өтінімнің белгісі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер өтінімді маркет-мейкер бермеген болса - "0", егер өтінімді сауда-саттыққа қатысушы бағалы қағаздардың баға белгілеулерін ұстап тұру жөніндегі маркет-мейкердің функцияларын орындау мақсатында берген болса - "1".
20. 19-бағанда клиенттің орталық депозитарий берген бірегей коды көрсетіледі.
21. 20-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
22. 23-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарды бағалау әдістемесіне сәйкес айқындаған мәміле жасалған күнгі бағалы қағаздың нарықтық бағасы көрсетіледі. Облигациялар үшін нарықтық баға номиналды құнға қатысты пайызбен көрсетіледі. 23-бағандағы деректер үтірден кейін төрт таңбамен көрсетіледі.
23. 24-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган белгілеген акциялардың орташа өлшемді нарықтық бағаларын және облигациялардың өтеуге орташа өлшемді нарықтық кірістілігін есептеу тәртібіне сәйкес айқындаған акцияның орташа өлшемді нарықтық бағасы немесе мәміле жасалған күнгі өтелетін облигацияның орташа өлшемді нарықтық кірістілігі көрсетіледі.
24. 25-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
25. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
57-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
35-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурcында орналастырылған
Мәміле тараптарын көрсете отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттық нәтижелері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-KASE_ST
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: cауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: келесі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
Нысан
Кесте. Мәміле тараптарын көрсете отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттық нәтижелері
Мәміле нөмірі
Мәміле жасау күні мен уақыты
Нарық типі
Сауда-саттық әдісі
Нарық түрі
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Баға белгілеу валютасының коды
Бағасы
Таза бағасы
Борыштық бағалы қағаздар бойынша кірістілігі
Борыштық бағалы қағаздарды өтеу күні
Саны
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Көлемі
Сатушы ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшесінің коды
Депо сату шоты
Сатушы клиентінің коды
Сатуға арналған өтінім нөмірі
Сатып алушы ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшесінің коды
Депо сатып алу шоты
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы:
Сатып алушы клиентінің коды
Сатып алуға арналған өтінім нөмірі
Мәміле мәртебесі
Есептесу күні
Нарықтық бағасы
Орташа өлшемді бағасы
Сауда-саттық режимі
22
23
24
25
26
27
28
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Мәміле тараптарын көрсете
отырып, бағалы қағаздармен
сауда-саттық нәтижелері
туралы есеп нысанына
қосымша
"Мәміле тараптарын көрсете отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттық нәтижелері туралы есеп" (индексі: 1- KASE_ST, кезеңділігі: күн сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
6. В графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 3 указывается время заключения сделки в формате "часы: минуты: секунды".
8. В графе 4 в качестве типа рынка указывается цифра: "0" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена на вторичном рынке ценных бумаг, "1" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена на первичном рынке ценных бумаг.
9. В графе 5 в качестве метода торгов указывается цифра: "0" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом непрерывного встречного аукциона, "1" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом заключения прямых (адресных) сделок, "2" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом фиксинга, "3" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом франкфуртских торгов, "4" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом специализированных торгов, "5" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом английских торгов, "6" – сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом голландских торгов, "7" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом подписки; "8" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом дискретных торгов; "9" – иные методы, предусмотренные внутренними документами организатора торгов.
10. В графе 6 указывается вид рынка, предусмотренный торговой системой.
11. В графе 7 указывается код ценной бумаги, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Мәміле тараптарын көрсете отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттық нәтижелері туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды күн сайын сауда-саттықты ұйымдастырушы жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2-бағанда мәміленің жасалу күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
7. 3-бағанда мәміленің жасалу уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда нарықтың типі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі бағалы қағаздардың қайталама нарығында жасалған болса - "0", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі бағалы қағаздардың бастапқы нарығында жасалған болса - "1".
9. 5-бағанда сауда-саттық әдісі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі үздіксіз қарсы аукцион әдісімен жасалған болса - "0", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі тікелей (атаулы) мәмілелер жасау әдісімен жасалған болса - "1", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі фиксинг әдісімен жасалған болса - "2", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі франкфурттық сауда-саттық әдісімен жасалған болса - "3", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі мамандандырылған сауда-саттық әдісімен жасалған болса - "4", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі ағылшын сауда-саттық әдісімен жасалған болса - "5", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі голландтық сауда-саттық әдісімен жасалған болса - "6", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі жазылу әдісімен жасалған болса - "7", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі дискреттік сауда-саттық әдісімен жасалған болса - "8", сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өзге әдістер - "9".
10. 6-бағанда сауда жүйесінде көзделген нарық түрі көрсетіледі.
11. 7-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарға баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған бағалы қағаздың коды көрсетіледі.

12. В графе 9 указывается валюта котирования ценной бумаги.
13. В графах 10 и 15 цена за одну ценную бумагу с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем сделки указываются в тенге. В качестве объема сделки признается произведение граф 10 ("Цена") и 14 ("Количество"). В графе 10 указывается цена, по которой участник торгов заключил сделку с ценной бумагой.
14. В графах 11 и 12 чистая цена и доходность с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которым участник торгов заключил сделку с долговой ценной бумагой, указываются в процентах. Графы 11 и 12 заполняются по долговым ценным бумагам.
15. В графе 14 количество ценных бумаг сделки указывается в штуках.
16. В графе 16 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
17. В графах 17 и 20 в качестве счета (субсчета) депо понимается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
18. В графах 18 и 22 указываются уникальные коды клиентов, присвоенные центральным депозитарием.
19. В графе 24 указывается статус сделки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
20. В графе 26 указывается рыночная цена ценной бумаги на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с методикой оценки ценных бумаг, предусмотренной его внутренними документами. Для облигаций указывается рыночная цена в процентах к номинальной стоимости. Данные в графе 26 указываются с четырьмя знаками после запятой.
21. В графе 27 указывается средневзвешенная рыночная цена акции или средневзвешенная рыночная доходность облигации к погашению на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с порядком расчета средневзвешенных рыночных цен акций и средневзвешенных рыночных доходностей облигаций к погашению, предусмотренным внутренними документами организатора торгов.
22. В графе 28 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
23. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 58 к постановлению
Приложение 36
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами
Индекс формы административных данных: 1-KASE_ABR
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: организатор торгов
Срок представления формы административных данных: ежедневно,
до конца следующего рабочего дня
Форма
Таблица. Заявки на операции репо с ценными бумагами
Номер заявки
Дата и время подачи заявки
Направление заявки
Вид репо
Код инструмента репо
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Код валюты котирования
Цена
Доходность
Количество ценных бумаг
Объем
Код члена организатора торгов
Счет депо
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы:
Код клиента
Персональный идентификационный номер
Статус заявки
Дата и время снятия заявки
Срок репо
Размер дисконта
Режим торгов
дата
время
16
17
18
19
20
21
22
23
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о заявках
на операции репо
с ценными бумагами
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами"
(индекс – 1-KASE_ABR, периодичность: ежедневная)

12. 9-бағанда бағалы қағаздың баға белгілеу валютасы көрсетіледі.
13. 10 және 15-бағандарда бір бағалы қағаздың бағасы мен мәміленің көлемі теңгемен көрсетіледі. Мәміленің көлемі ретінде 10 ("Бағасы") және 14 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. 10-бағанда сауда-саттыққа қатысушының бағалы қағазбен мәміле жасаған бағасы көрсетіледі.
14. 11 және 12-бағандарда сауда-саттыққа қатысушы борыштық бағалы қағазбен мәміле жасаған, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен таза бағасы мен кірістілігі пайызбен көрсетіледі. 11 және 12-бағандар борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
15. 14-бағанда бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі.
16. 16-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
17. 17 және 20-бағандарда депо шоты (қосалқы шоты) ретінде орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының жеке шоты (қосалқы шоты) түсініледі.
18. 18 және 22-бағандарда орталық депозитарий берген клиенттердің бірегей кодтары көрсетіледі.
19. 24-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген мәміленің мәртебесі көрсетіледі.
20. 26-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарды бағалау әдістемесіне сәйкес анықтаған мәміле жасалған күнгі бағалы қағаздың нарықтық бағасы көрсетіледі. Облигациялар үшін нарықтық баға номиналды құнға қатысты пайызбен көрсетіледі. 26-бағандағы деректер үтірден кейін төрт таңбамен көрсетіледі.
21. 27-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген акциялардың орташа өлшемді нарықтық бағасы немесе сауда-саттықты ұйымдастырушы акциялардың орташа өлшемді нарықтық бағасын және өтелетін облигациялардың орташа өлшемді нарықтық кірісін есептеу тәртібіне сәйкес айқындаған мәміле жасалған күнгі өтелетін облигацияның орташа өлшемді нарықтық кірістілігі көрсетіледі.
22. 28-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
23. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
58-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
36-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурcында орналастырылған
Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтінімдер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-KASE_ABR
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: cауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: келесі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
Нысан
Кесте. Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтінімдер
Өтінім нөмірі
Өтінімді беру күні мен уақыты
Өтінімнің бағыты
Репо түрі
Репо құралының коды
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Баға белгілеу валютасының коды
Баға
Кірістілік
Бағалы қағаздардың саны
Көлемі
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Депо шоты
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Клиенттің коды
Дербес сәйкестендіру нөмірі
Өтінім мәртебесі
Өтінімді алып тастау күні мен уақыты
Репо мерзімі
Дисконт мөлшері
Сауда- саттық режимі
күні
уақыты
16
17
18
19
20
21
22
23
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Бағалы қағаздармен репо
операцияларына өтiнiмдер
туралы есеп нысанына
қосымша
"Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтінімдер туралы есеп" (индексі: 1- KASE_ST, кезеңділігі: күн сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер заявки.
6. В графах 2 и 19 указываются дата подачи и дата снятия заявки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графах 3 и 20 указываются время подачи и время снятия заявки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 в качестве направления заявки указывается покупка или продажа.
9. В графе 5 указывается способ сделки: "прямое репо" или "автоматическое репо".
10. В графе 6 в качестве кода инструмента операции репо указывается код, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки инструментов операции репо, предусмотренным его внутренними документами.
11. В графе 7 указывается код ценной бумаги, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.
12. В графе 9 указывается валюта котирования ценной бумаги.
13. В графах 10 и 13 цена за одну ценную бумагу с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем заявки указываются в тенге. В качестве объема заявки признается произведение граф 10 ("Цена") и 12 ("Количество"). При подаче заявки на покупку по операциям автоматическое репо в качестве объема заявки признается объем денег. В графе 10 указывается цена, по которой участник торгов готов совершить операцию репо.
14. В графе 11 указывается доходность с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которой участник торгов готов провести операцию репо, в процентах.
15. В графе 12 указывается количество ценных бумаг (в штуках), выставляемых продавцом ценных бумаг операции "прямое (автоматическое) репо".
16. В графе 14 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды күн сайын сауда-саттықты ұйымдастырушы жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда өтінімнің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2 және 19-бағандарда өтінімді беру күні мен алып тастау күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
7. 3 және 20-бағандарда өтінімді беру уақыты мен алып тастау уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда өтінімнің бағыты ретінде сатып алу немесе сату көрсетіледі.
9. 5-бағанда мәміленің әдісі көрсетіледі: "тікелей репо" немесе "автоматты репо".
10. 6-бағанда репо операциясы құралының коды ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген репо операциясының құралдарына код беру тәртібіне сәйкес айқындаған код көрсетіледі.
11. 7-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарға баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған бағалы қағаздың коды көрсетіледі.
12. 9-бағанда бағалы қағаздың баға белгілеу валютасы көрсетіледі.
13. 10 және 13-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір бағалы қағаздың бағасы және өтінімнің көлемі теңгемен көрсетіледі. Өтінімнің көлемі ретінде 10 ("Бағасы") және 12 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. Автоматты репо операциялары бойынша сатып алуға өтінім беру кезінде өтінімнің көлемі ретінде ақша көлемі танылады. 10-бағанда сауда-саттыққа қатысушы репо операциясын жасауға дайын баға көрсетіледі.
14. 11-бағанда сауда-саттыққа қатысушы репо операциясын жүргізуге дайын болатын, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен кірістілік пайызбен көрсетіледі.
15. 12-бағанда "тікелей (автоматты) репо" операциясының бағалы қағаздарын сатушы қойған бағалы қағаздардың саны (данамен) көрсетіледі
16. 14-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелеріне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.

17. В графе 15 указывается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
18. В графе 16 указывается уникальный код клиента, присвоенный центральным депозитарием.
19. В графе 17 указывается персональный идентификационный номер трейдера фондовой биржи, подавшего заявку на заключение операции репо с ценными бумагами.
20. В графе 18 указывается статус заявки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
21. В графе 21 указывается срок операции репо, определенный организатором торгов в соответствии с его внутренними документами.
22. В графе 21 указывается ставка дисконтирования, примененная к цене инструмента, являющегося предметом операции репо.
23. В графе 23 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
24. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 59 к постановлению
Приложение 37
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников
Индекс формы административных данных: 1-KASE_ABRvP
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: организатор торгов
Срок представления формы административных данных: ежедневно,
до конца следующего рабочего дня
Форма
Таблица. Операции репо с ценными бумагами с указанием их участников
Номер сделки
Дата и время заключения сделки
Вид репо
Тип операции
Код инструмента
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Цена
Доходность
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы:
Количество
Объем
Код члена организатора торгов, выступающего продавцом
Счет депо продажи
Код клиента продавца
Номер заявки продавца
Код члена организатора торгов, выступающего покупателем
11
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы:
Счет депо покупки
Код клиента покупателя
Номер заявки покупателя
Статус сделки
Срок репо
Дата закрытия
Размер дисконта
Номер сделки открытия
Режим торгов
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об операциях
репо с ценными бумагами
с указанием их участников
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников"
(индекс – 1-KASE_ABRvP, периодичность: ежедневная)

17. 15-бағанда орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының жеке шоты (қосалқы шоты) көрсетіледі.
18. 16-бағанда орталық депозитарий берген клиенттің бірегей коды көрсетіледі.
19. 17-бағанда бағалы қағаздармен репо операциясын жасауға өтінім берген қор биржасы трейдерінің дербес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
20. 18-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
21. 21-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған репо операциясының мерзімі көрсетіледі.
22. 21-бағанда репо операциясының мәні болып табылатын құралдың бағасына қолданылған дисконттау мөлшерлемесі көрсетіледі.
23. 23-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
24. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
59-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
37-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурcында орналастырылған
Қатысушыларды көрсете отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-KASE_ABRvP
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: cауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: келесі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
Нысан
Кесте. Қатысушыларды көрсете отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп
Мәміленің нөмірі
Мәмілені жасау күні мен уақыты
Репо түрі
Операция түрі
Құрал коды
Бағалы қағаз коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Бағасы
Кірістілік
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы:
Саны
Көлемі
Сатушы болып отырған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Депо сату шоты
Сатушы клиентінің коды
Сатушы өтінімінің нөмірі
Сатып алушы болып отырған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
11
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы:
Депо сатып алу шоты
Сатып алушы клиентінің коды
Сатып алушы өтінімінің нөмірі
Мәміле мәртебесі
Репо мерзімі
Жабу күні
Дисконт мөлшері
Ашу мәмілесінің нөмірі
Сауда-саттық режимі
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Қатысушыларды көрсете
отырып, бағалы қағаздармен
репо операциялары
туралы есеп нысанына
қосымша
"Қатысушыларды көрсете отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп" (индексі – 1-KASE_ABRvP, кезеңділігі: күн сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
6. В графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 3 указывается время заключения сделки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 указывается способ сделки: "прямое репо" или "автоматическое репо".
9. В графе 5 в качестве типа операции репо указывается открытие или закрытие.
10. В графах 9 и 12 цена за одну ценную бумагу с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем сделки указываются в тенге. В качестве объема сделки признается произведение граф 9 ("Цена") и 11 ("Количество").
11. В графе 10 указывается доходность с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которой участник торгов заключил операцию репо, в процентах.
12. В графе 11 указывается количество ценных бумаг (в штуках), выставляемых продавцом операции репо.
13. В графе 13 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
14. В графах 14 и 17 в качестве счета (субсчета) депо понимается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
15. В графах 15 и 19 указываются уникальные коды клиентов, присвоенные центральным депозитарием.
16. В графах 16 и 20 указываются порядковые номера заявок на заключение операции репо, поданные продавцом и покупателем ценных бумаг, соответственно.
17. В графе 21 указывается статус сделки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қатысушыларды көрсете отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды күн сайын сауда-саттықты ұйымдастырушы жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2-бағанда мәміле жасалған күн "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
7. 3-бағанда мәмілені жасау уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда мәміленің әдісі көрсетіледі: "тікелей репо" немесе "автоматты репо".
9. 5-бағанда репо операциясының типі ретінде ашылуы немесе жабылуы көрсетіледі.
10. 9 және 12-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір бағалы қағаздың бағасы және мәміленің көлемі теңгемен көрсетіледі. Мәміленің көлемі ретінде 9 ("Бағасы") және 11 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі танылады.
11. 10-бағанда сауда-саттыққа қатысушы репо операциясын жасаған, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен кірістілік пайызбен көрсетіледі.
12. 11-бағанда репо операциясының сатушысы қоятын бағалы қағаздардың саны (данамен) көрсетіледі.
13. 13-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерін код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
14. 14 және 17-бағандарда депоның шоты (қосалқы шоты) ретінде орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының дербес шоты (қосалқы шоты) түсініледі.
15. 15 және 19-бағандарда орталық депозитарий берген клиенттердің бірегей кодтары көрсетіледі.
16. 16 және 20-бағандарда бағалы қағаздарды сатушы және сәйкесінше сатып алушы репо операцияларын жасауға берген өтінімдердің реттік нөмірлері көрсетіледі.
17. 21-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген мәміленің мәртебесі көрсетіледі.

18. В графе 22 указывается срок операции репо, определенный организатором торгов в соответствии с его внутренними документами.
19. В графе 23 указывается дата закрытия операции репо в формате "дд.мм.гггг". Данная графа заполняется только для операции открытия репо.
20. В графе 24 указывается ставка дисконтирования, примененная к цене финансового инструмента, являющегося предметом операции репо.
21. В графе 25 указывается порядковый номер соответствующей сделки открытия репо. Данная графа заполняется только для операции закрытия репо.
22. В графе 26 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
23. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 60 к постановлению
Приложение 38
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о заявках на покупку (продажу) производных финансовых инструментов
Индекс формы административных данных: 1-KASE_ABD
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: организатор торгов
Срок представления формы административных данных: ежедневно,
до конца следующего рабочего дня
Форма
Таблица. Заявки на покупку (продажу) производных финансовых инструментов
Номер заявки
Дата и время подачи заявки
Тип
Направление заявки
Код инструмента
Цена одного контракта
Наименование валюты
Количество контрактов
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Количество базовых активов в одном контракте
Объем
Код члена организатора торгов
Код торгового счета
Расчетный код
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Персональный идентификационный номер
Признак заявки
Дата и время снятия заявки
Статус заявки
дата
время
15
16
17
18
19
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о заявках
на покупку (продажу)
производных финансовых
инструментов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о заявках на покупку (продажу) производных финансовых инструментов"
(индекс – 1-KASE_ABD, периодичность: ежедневная)

18. 22-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған репо операциясының мерзімі көрсетіледі.
19. 23-бағанда репо операциясын жабу күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі. Бұл баған репоны ашу операциясы үшін ғана толтырылады.
20. 24-бағанда репо операциясының мәні болып табылатын қаржы құралының бағасына қолданылатын дисконттау мөлшерлемесі көрсетіледі.
21. 25-бағанда тиісті репо ашу мәмілесінің реттік нөмірі көрсетіледі. Бұл баған репоны жабу операциясы үшін ғана толтырылады.
22. 26-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
23. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
60-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
38-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурcында орналастырылған
Туынды қаржы құралдарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-KASE_ABD
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: cауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: келесі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
Нысан
Кесте. Туынды қаржы құралдарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер
Өтінімнің нөмірі
Өтінімді беру күні мен уақыты
Типі
Өтінімнің бағыты
Құралдың коды
Бір келісімшарттың бағасы
Валютаның атауы
Келісімшарттар саны
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Бір келісімшарттағы базалық активтердің саны
Көлемі
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сауда шотының коды
Есеп айырысу коды
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Дербес сәйкестендіру нөмірі
Өтінім белгісі
Өтінімді алып тастау күні және уақыты
Өтінімнің мәртебесі
күні
уақыты
15
16
17
18
19
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Туынды қаржы құралдарын
сатып алуға (сатуға)
өтінімдер туралы
есеп нысанына
қосымша
"Туынды қаржы құралдарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" (индексі – 1-KASE_ABD, кезеңділігі: күн сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о заявках на покупку (продажу) производных финансовых инструментов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер заявки.
6. В графах 2 и 17 указываются дата подачи и дата снятия заявки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графах 3 и 18 указываются время подачи и время снятия заявки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 указывается тип заявки: "limit" – лимитированная заявка, "nego" – прямая заявка.
9. В графе 5 в качестве направления заявки указывается покупка или продажа.
10. В графах 7 и 11 цена одного контракта и объем заявки указываются в тенге. В графе 11 в качестве объема заявки признается произведение граф 7 ("Цена одного контракта") и 9 ("Количество контрактов"). В графе 7 в качестве цены одного контракта указывается цена, по которой участник торгов готов заключить сделку с производными финансовыми инструментами.
11. В графе 8 указывается наименование валюты заявки.
12. В графах 9 и 10 количество контрактов заявки и количество базовых активов в одном контракте указываются в штуках.
13. В графе 14 указывается клиринговый регистр, предназначенный для учета информации об обеспечении участника торгов в деньгах и (или) обязательств по сделкам, стороной по которым является участник торгов.
14. В графе 15 указывается персональный идентификационный номер трейдера фондовой биржи, подавшего заявку на заключение сделки с производными финансовыми инструментами.
15. В графе 16 в качестве признака заявки указывается цифра: "0" – если заявка подана не маркет-мейкером, "1" – если заявка подана участником торгов в целях исполнения функций маркет-мейкера по поддержанию котировок по производным ценным бумагам.
16. В графе 19 указывается статус заявки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Туынды қаржы құралдарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды күн сайын сауда-саттықты ұйымдастырушы жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда өтінімнің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2 және 17-бағандарда өтінімді беру күні мен алып тастау күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
7. 3 және 18-бағандарда өтінімді беру уақыты мен алып тастау уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда өтінімнің типі көрсетіледі: "limit" - лимиттелген өтінім, "nego" - тікелей өтінім.
9. 5-бағанда өтінімнің бағыты ретінде сатып алу немесе сату көрсетіледі.
10. 7 және 11-бағандарда бір келісімшарттың бағасы және өтінім көлемі теңгемен көрсетіледі. 11-бағанда өтінімнің көлемі 7 ("Бір келісімшарттың бағасы") және 9 ("Келісімшарттардың саны") бағандардың көбейтіндісіне тең болады. 7-бағанда бір келісімшарттың бағасы ретінде сауда-саттыққа қатысушы туынды қаржы құралдарымен мәміле жасауға дайын болатын баға көрсетіледі.
11. 8-бағанда өтінім валютасының атауы көрсетіледі.
12. 9 және 10-бағандарда өтінім келісімшарттарының саны мен бір келісімшарттағы базалық активтердің саны данамен көрсетіледі.
13. 14-бағанда сауда-саттыққа қатысушыны ақшалай қаражатпен қамтамасыз ету жөніндегі ақпаратты және (немесе) тарабы сауда-саттыққа қатысушы болатын мәміле бойынша міндеттемелерді есепке алуға арналған клиринг тіркелімі көрсетіледі.
14. 15-бағанда туынды қаржы құралдарымен мәміле жасасуға өтінім берген қор биржасы трейдерінің дербес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
15. 16-бағанда өтінімнің белгісі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер өтінімді маркет-мейкер бермеген болса - "0", егер өтінімді сауда-саттыққа қатысушы туынды бағалы қағаздар бойынша баға белгілеуді қолдау жөніндегі маркет-мейкердің функцияларын орындау мақсатында берген болса - "1".
16. 19-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.

17. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 61 к постановлению
Приложение 39
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о результатах торгов производными финансовыми инструментами с указанием сторон сделок
Индекс формы административных данных: 1-KASE_DT
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: организатор торгов
Срок представления формы административных данных: ежедневно,
до конца следующего рабочего дня
Форма
Таблица. Результаты торгов производными финансовыми инструментами с указанием сторон сделок
Номер сделки
Дата и время заключения сделки
Код инструмента
Метод торгов
Цена одного контракта
Наименование валюты
Количество контрактов
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Количество базовых активов в одном контракте
Объем
Код члена организатора торгов, выступающего продавцом
Код торгового счета продажи
Расчетный код продажи
Номер заявки на продажу
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Код члена организатора торгов, выступающего покупателем
Код торгового счета покупки
Расчетный код покупки
Номер заявки на покупку
Дата исполнения
15
16
17
18
19
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о результатах
торгов производными
финансовыми инструментами
с указанием сторон сделок
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о результатах торгов производными финансовыми инструментами с указанием сторон сделок"
(индекс – 1-KASE_DT, периодичность: ежедневная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о результатах торгов производными финансовыми инструментами с указанием сторон сделок" (далее – Форма).

17. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
61-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
39-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурcында орналастырылған
Мәміле тараптарын көрсете отырып, туынды қаржы құралдарымен сауда-саттық нәтижелері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-KASE_DT
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "_____" ______________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: cауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: келесі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
Нысан
Кесте. Мәміле тараптарын көрсете отырып, туынды қаржы құралдарымен сауда-саттық нәтижелері
Мәміленің нөмірі
Мәмілені жасау күні мен уақыты
Құралдың коды
Сауда-саттық әдісі
Бір келісімшарттың бағасы
Валютаның атауы
Келісімішарттардың саны
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Бір келісімшарттағы базалық активтердің саны
Көлемі
Сатушы болып отырған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сату шотының коды
Сатудың есеп айырысу коды
Сатуға арналған өтінімнің нөмірі
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Сатып алушы болып табылатын сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сатып алудың сауда шотының коды
Сатып алудың есеп айырысу коды
Сатып алуға арналған өтінімнің нөмірі
Орындау күні
15
16
17
18
19
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Мәміле тараптарын көрсете
отырып, туынды қаржы
құралдарымен сауда-саттық
нәтижелері туралы
есеп нысанына
қосымша
"Мәміле тараптарын көрсете отырып, туынды қаржы құралдарымен сауда-саттық нәтижелері туралы есеп" (индексі – 1-KASE_DT, кезеңділігі: күн сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Мәміле тараптарын көрсете отырып, туынды қаржы құралдарымен сауда-саттық нәтижелері туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.

2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
6. В графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 3 указывается время заключения сделки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 5 в качестве метода торгов указывается цифра: "0" – если сделка по купле-продаже производных финансовых инструментов заключена методом непрерывного встречного аукциона, "1" – если сделка по купле-продаже производных финансовых инструментов заключена методом заключения прямых (адресных) сделок.
9. В графах 6 и 10 цена одного контракта и объем сделки указываются в тенге. В графе 10 в качестве объема сделки признается произведение граф 6 ("Цена одного контракта") и 8 ("Количество контрактов"). В графе 6 в качестве цены одного контракта указывается цена, по которой участник торгов заключил сделку с производными финансовыми инструментами.
10. В графе 7 указывается наименование валюты сделки.
11. В графах 8 и 9 количество контрактов сделки и количество базовых активов в одном контракте указываются в штуках.
12. В графах 11 и 15 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
13. В графе 13 указывается клиринговый регистр, предназначенный для учета информации об обеспечении участника торгов в деньгах и (или) обязательств по сделкам продажи производного финансового инструмента, стороной по которым является участник торгов.
14. В графе 17 указывается клиринговый регистр, предназначенный для учета информации об обеспечении участника торгов в деньгах и (или) обязательств по сделкам покупки производного финансового инструмента, стороной по которым является участник торгов.
15. В графе 19 указывается фактическая дата расчета сделки в формате "дд.мм.гггг".
16. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 62 к постановлению
Приложение 40
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о заявках на покупку (продажу) иностранных валют
Индекс формы административных данных: 1-KASE_FC
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: организатор торгов
Срок представления формы административных данных: ежедневно,
до конца следующего рабочего дня
Форма
Таблица. Заявки на покупку (продажу) иностранных валют
Номер заявки
Дата и время подачи заявки
Направление заявки
Код финансового инструмента
Цена
Количество
Объем
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Код члена организатора торгов
Код торгового счета
Код клиента
Тип заявки
Статус заявки
Доходность валютного свопа
Режим торгов
9
10
11
12
13
14
15
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель _____________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о заявках
на покупку (продажу)
иностранных валют
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о заявках на покупку (продажу) иностранных валют"
(индекс – 1-KASE_FC, периодичность: ежедневная)

2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды күн сайын сауда-саттықты ұйымдастырушы жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2-бағанда мәміле жасалған күн "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
7. 3-бағанда мәмілені жасау уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 5-бағанда сауда-саттық әдісі ретінде цифр көрсетіледі: егер туынды қаржы құралдарын сатып алу-сату мәмілесі үздіксіз қарсы аукцион әдісімен жасалған болса - "0", егер туынды қаржы құралдарын сатып алу-сату мәмілесі тікелей (атаулы) мәмілелер жасау әдісімен жасалған болса - "1".
9. 6 және 10-бағандарда бір келісімшарттың бағасы мен мәміленің көлемі теңгемен көрсетіледі. 10-бағанда мәміленің көлемі ретінде 6 ("Бір келісімшарттың бағасы") және 8 ("Келісімшарттардың саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. 6-бағанда бір келісімшарттың бағасы ретінде сауда-саттыққа қатысушы туынды қаржы құралдарымен мәміле жасаған баға көрсетіледі.
10. 7-бағанда мәміле валютасының атауы көрсетіледі.
11. 8 және 9-бағандарда мәміле келісімшарттарының саны мен бір келісімшарттағы базалық активтердің саны дана түрінде көрсетіледі.
12. 11 және 15-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
13. 13-бағанда сауда-саттыққа қатысушыны ақшалай қаражатпен қамтамасыз ету жөніндегі ақпаратты және/немесе тарабы сауда-саттыққа қатысушы болып табылатын туынды қаржы құралын сату мәмілелері бойынша міндеттемелерді есепке алуға арналған клиринг тіркелімі көрсетіледі.
14. 17-бағанда сауда-саттыққа қатысушыны ақшалай қаражатпен қамтамасыз ету жөніндегі ақпаратты және (немесе) тарабы сауда-саттыққа қатысушы болып табылатын туынды қаржы құралын сатып алу мәмілелері бойынша міндеттемелерді есепке алуға арналған клиринг тіркелімі көрсетіледі.
15. 19-бағанда мәмілені есептеудің нақты күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
16. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
62-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
40-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурcында орналастырылған
Шетел валюталарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-KASE_FC
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: cауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: келесі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
Нысан
Кесте. Шетел валюталарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп
Өтінімнің нөмірі
Өтінімді беру күні мен уақыты
Өтінімнің бағыты
Қаржы құралының коды
Бағасы
Саны
Көлемі
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сауда шотының коды
Клиент коды
Өтінімнің түрі
Өтінімнің мәртебесі
Валюталық своптың кірістілігі
Сауда-саттық режимі
9
10
11
12
13
14
15
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Шетел валюталарын сатып алуға
(сатуға) өтінімдер туралы
есеп нысанына
қосымша
"Шетел валюталарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" (индексі – 1-KASE_FC, кезеңділігі: күн сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о заявках на покупку (продажу) иностранных валют" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер заявки.
6. В графе 2 указывается дата подачи заявки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 3 указывается время подачи заявки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 в качестве направления заявки указывается покупка или продажа.
9. В графе 5 указывается код финансового инструмента, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки иностранных валют, предусмотренным его внутренними документами.
10. В графах 6 и 8 указываются цена за один финансовый инструмент с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем заявки в тенге. В качестве объема заявки признается произведение граф 8 ("Цена") и 9 ("Количество"), за исключением операций валютного свопа. В графе 8 указывается цена, по которой участник торгов готов купить (продать) финансовый инструмент.
11. В графе 7 количество финансовых инструментов заявки указывается в штуках.
12. В графе 9 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
13. В графе 11 указывается код клиента, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки иностранных валют, предусмотренным его внутренними документами.
14. В графе 12 указывается тип заявки: "limit" – лимитированная заявка, "market" – рыночная заявка, "nego" – прямая заявка.
15. В графе 13 указывается статус заявки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
16. В графе 14 указывается доходность, с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которой участник готов купить (продать) иностранную валюту. Графа 14 заполняется для операций валютного свопа.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Шетел валюталарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды күн сайын сауда-саттықты ұйымдастырушы жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда өтінімнің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2-бағанда өтінімді беру күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі
7. 3-бағанда өтінімді беру уақыты "сағат: минут: секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда өтінімнің бағыты ретінде сатып алу немесе сату көрсетіледі.
9. 5-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған қаржы құралының коды көрсетіледі.
10. 6 және 8-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір қаржы құралының бағасы және өтінімнің көлемі теңгемен көрсетіледі. Валюталық своп операцияларын қоспағанда, өтінім көлемі ретінде 8 ("Баға") және 9 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. 8-бағанда сауда-саттыққа қатысушының қаржы құралын сатып алуға (сатуға) дайын бағасы көрсетіледі.
11. 7-бағанда өтінімнің қаржы құралдарының саны дана түрінде көрсетіледі.
12. 9-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған cауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
13. 11-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген шетел валюталарына код беру тәртібіне сәйкес айқындаған клиенттің коды көрсетіледі.
14. 12-бағанда өтінімнің түрі көрсетіледі: "limit" - лимиттелген өтінім, "market" - нарықтық өтінім, "nego" - тікелей өтінім.
15. 13-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
16. 14-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған, қатысушы шетел валютасын сатып алуға (сатуға) дайын кірістілік баға белгілеу дәлдігімен көрсетіледі. 14-баған валюталық своп операциялары үшін толтырылады.

3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
6. В графах 2 и 18 указываются дата заключения сделки и фактическая дата расчета по сделке в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 3 указываются время заключения сделки и фактическое время расчета по сделке в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 указывается код финансового инструмента, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки иностранных валют, предусмотренным его внутренними документами.
9. В графах 5 и 8 указываются цена за один финансовый инструмент с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем сделки в тенге. В качестве объема сделки признается произведение граф 5 ("Цена") и 7 ("Количество").
10. В графе 6 указывается доходность, с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которой участники торгов заключили сделку по валютному свопу, в процентах.
11. В графе 7 указывается количество финансовых инструментов в штуках.
12. В графе 9 указываются коды членов организатора торгов, определенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
13. В графах 11 и 15 указываются коды клиентов, определенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки иностранных валют, предусмотренным его внутренними документами.
14. В графе 17 указывается статус сделки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
15. В графе 19 указывается номер основной сделки своп. Графа 19 заполняется для операций валютного свопа.
16. В графе 20 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
17. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 64 к постановлению
Приложение 44
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о членах организатора торгов
Индекс формы административных данных: 1-KASE_SEM
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: организатор торгов
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица 1. Сведения о членах организатора торгов
Наименование члена организатора торгов
Вид и реквизиты лицензии
Код члена организатора торгов
Дата
Категория членства
приема
исключения
----
----
----
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого: количество членов организатора торгов
(количество членов)
х
х
х
из них совершавшие сделки с ценными бумагами и финансовыми инструментами
(количество членов, совершавших сделки)
х
х
х
Таблица 2. Отчет о членах организатора торгов, обладающих статусом маркет-мейкера в отношении финансовых инструментов, в том числе ценных бумаг, входящих в список организатора торгов
Наименование члена организатора торгов
Код финансового инструмента (Код ценной бумаги)
Дата
Минимальный объем обязательной котировки финансовых инструментов (ценных бумаг)
Разница между котировками спроса и предложения финансовых инструментов (ценных бумаг)
Иные условия
присвоения статуса
утраты статуса
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Итого количество членов организатора торгов, обладающих статусом маркет-мейкера, из них:
по ценным бумагам;
по иным финансовым инструментам, не являющимися ценными бумагами.
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о членах
организатора торгов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о членах организатора торгов"
(индекс – 1-KASE_SEM, периодичность: ежемесячная)

3. Нысанды күн сайын сауда-саттықты ұйымдастырушы жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2 және 18-бағандарда мәміле жасалған күн және мәміле бойынша есеп нақты айырысу күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
7. 3-бағанда мәмілені жасау уақыты және мәміле бойынша нақты есеп айырысу уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген шетел валюталарына код беру тәртібіне сәйкес айқындаған қаржы құралының коды көрсетіледі.
9. 5 және 8 бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір қаржы құралының бағасы және мәміленің көлемі теңгемен көрсетіледі. Мәміленің көлемі ретінде 5 ("Бағасы") және 7-бағандардың ("Саны") көбейтіндісі танылады.
10. 6-бағанда сауда-саттыққа қатысушылар валюталық своп бойынша мәміле жасасқан, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен кірістілік пайызбен көрсетіледі.
11. 7-бағанда дана қаржы құралдарының саны данамен көрсетіледі.
12. 9-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелеріне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшелерінің кодтары көрсетіледі.
13. 11 және 15-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген шетел валюталарына код беру тәртібіне сәйкес айқындаған клиенттердің кодтары көрсетіледі.
14. 17-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген мәміленің мәртебесі көрсетіледі.
15. 19-бағанда своп негізгі мәмілесінің нөмірі көрсетіледі. 19-баған валюталық своп операциялары үшін толтырылады.
16. 20-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
17. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
64-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
44-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурcында орналастырылған
Сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-KASE_SEM
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы ___________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: cауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
1-кесте. Сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелері туралы мәліметтер
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің атауы
Лицензияның түрі мен деректемелері
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Күні
Мүшелік ету санаты
қабылдау
шығарылуы
----
----
----
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиынтығы: сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшелерінің саны
(мүшелер саны)
х
х
х
оның ішінде бағалы қағаздармен және қаржы құралдарымен мәмілелер жасағандары
(мәміле жасаған мүшелер саны)
х
х
х
2-кесте. Қаржы құралдарына, оның ішінде сауда-саттықты ұйымдастырушының тізіміне кіретін бағалы қағаздарға қатысты маркет-мейкер мәртебесіне ие сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы есеп
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің атауы
Қаржы құралының коды (Бағалы қағаздың коды)
Күні
Қаржы құралдарының (бағалы қағаздардың) міндетті баға белгілеуінің ең аз көлемі
Қаржы құралдарына (бағалы қағаздарға) сұраныс пен ұсыныстың баға белгілеулері арасындағы айырма
Өзге талаптар
мәртебе беру
мәртебені жоғалту
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Жиынтығында маркет-мейкер мәртебесіне ие сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшелерiнің саны, олардың ішінде:
бағалы қағаздар бойынша;
бағалы қағаздар болып табылмайтын өзге қаржы құралдары бойынша.
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Сауда-саттықты
ұйымдастырушының
мүшелерi туралы есеп нысанына
қосымша
"Сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы есеп" (индексі – 1-KASE_SEM, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о членах организатора торгов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. По Таблице 1:
1) Форма заполняется в хронологическом порядке приема членов организатора торгов;
2) в графе 3 в качестве вида и реквизитов лицензии указываются ее полное наименование, номер и дата выдачи Национальным Банком Республики Казахстан или уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
3) в графе 4 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами;
4) в графах 7, 8 и последующих графах указываются категории членства, определенные внутренними документами организатора торгов.
6. По Таблице 2:
1) в графе 3 в качестве кода финансового инструмента (ценной бумаги) используются идентификационные коды, присвоенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки финансовых инструментов, предусмотренным его внутренними документами;
2) в графах 4 и 5 даты присвоения и утраты статуса маркет-мейкера указываются в формате "дд.мм.гггг";
3) в графе 7 разница между котировками спроса и предложения маркет-мейкера финансовых инструментов указывается в соответствии со значением, определяемым организатором торгов.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 65 к постановлению
Приложение 45
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов
Индекс формы административных данных: 1-KASE_S
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: организатор торгов
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Ценные бумаги, входящие в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов
Наименование эмитента ценных бумаг
Признак резидентства
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Дата
Код валюты номинала
Номинал
включения ценной бумаги в список
исключения из списка (в том числе при погашении)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Сектор _________ списка
Категория списка _________
1
Вид ценной бумаги
1.1.
Итого: по ____ (вид ценной бумаги) категории___
(количество эмитентов)
(количество ценных бумаг)
x
x
Категория списка _________
Вид ценной бумаги
Итого: по ____ (вид ценной бумаги) категории___
(количество эмитентов)
(количество ценных бумаг)
x
x
Итого: по категории списка________
(количество эмитентов)
(количество ценных бумаг)
x
x
Итого: по сектору списка
(количество эмитентов)
(количество ценных бумаг)
x
x
Всего эмитентов _________, из них нерезидентов __________
продолжение таблицы:
Количество сделок
Объем сделок
Минимальная цена сделки
Максимальная цена сделки
Средневзвешенная цена сделок
Последняя сделка
всего
размещение
обращение
всего
размещение
обращение
дата
цена
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о ценных бумагах,
входящих в отдельные
секторы (категории) списка
организатора торгов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов"
(индекс – 1-KASE_S, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ай сайын сауда-саттықты ұйымдастырушы жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кесте бойынша:
1) Нысан сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерін қабылдаудың хронологиялық тәртібі бойынша толтырылады;
2) 3-бағанда лицензияның түрі мен деректемелері ретінде оның толық атауы, нөмірі және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің немесе қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның оны берген күні көрсетіледі;
3) 4-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелеріне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі;
4) 7, 8-бағандарда және одан кейінгі бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында анықталған мүшелік санаттары көрсетіледі.
6. 2-кесте бойынша:
1) 3-бағанда қаржы құралының (бағалы қағаздың) коды ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген қаржы құралдарына код беру тәртібіне сәйкес берген сәйкестендіру кодтары пайдаланылады;
2) 4 және 5-бағандарда маркет-мейкер мәртебесін беру және жоғалту күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі;
3) 7-бағанда қаржы құралдарының маркет-мейкері сұраныс пен ұсыныстың баға белгілеулерінің арасындағы айырма сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындайтын мәнге сәйкес көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
65-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
45-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурcында орналастырылған
Сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-KASE_S
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: cауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн
бағалы қағаздар туралы есеп
Бағалы қағаздар эмитентінің атауы
Резиденттік белгісі
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Күні
Номиналды валюта коды
Номиналы
бағалы қағазды тізімге енгізу
тізімнен шығару (оның ішінде өтеу кезінде)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тізім секторы
Тізім санаты _________
1
Бағалы қағаздың түрі
1.1.
Жиынтығы: ___ санаты ____ бойынша (бағалы қағаздың түрі)
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
x
x
Тізім санаты _________
Бағалы қағаздың түрі
Жиынтығы: ___ санаты ____ бойынша (бағалы қағаздың түрі)
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
x
x
Жиынтығы: ________ тізімінің санаты бойынша
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
x
x
Жиынтығы: ________ тізімінің санаты бойынша
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
x
x
Эмитенттердің барлығы _________, оның ішінде бейрезиденттер _________
кестенің жалғасы:
Мәмілелердің саны
Мәмілелердің көлемі
Мәміленің ең төменгі бағасы
Мәміленің ең жоғары бағасы
Мәмілелердің орташа өлшемді бағасы
Соңғы мәміле
барлығы
орналастыру
айналыс
барлығы
орналастыру
айналыс
күні
бағасы
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Сауда-саттықты
ұйымдастырушы
тiзiмiнiң жекелеген
секторларына
(санаттарына) кiретiн
бағалы қағаздар туралы
есеп нысанына
қосымша
"Сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есеп" (индексі – 1-KASE_S, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на последний день отчетного месяца.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 в качестве признака резидентства указывается страна резидентства эмитента ценных бумаг.
6. В графе 4 в качестве кода ценной бумаги используются идентификационные коды, присвоенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.
7. В графе 5 указывается национальный идентификационный номер (НИН) или международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги.
8. В графах 6, 7 и 19 дата включения ценной бумаги в список организатора торгов, ее исключения из списка, а также дата совершения последней сделки указываются в формате "дд.мм.гггг".
9. В графах 10, 11 и 12 количество сделок, совершенных с ценной бумагой в отчетный период, указывается в штуках.
10. В графах 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 и 20 объем, минимальная, максимальная, средневзвешенная цены сделок, совершенных с ценной бумагой в отчетный период, а также цена последней сделки указываются в тенге.
11. В качестве сектора списка указываются: "Акции", "Долговые ценные бумаги", "Исламские ценные бумаги", "Ценные бумаги инвестиционных фондов", "Производные ценные бумаги", "Ценные бумаги международных финансовых организаций", "Государственные ценные бумаги", иные секторы, предусмотренные внутренними документами организатора торгов.
12. В качестве категории списка указываются: для сектора "Акции" – первая, вторая категории, для сектора "Долговые ценные бумаги" – долговые ценные бумаги субъектов квазигосударственного сектора, иные долговые ценные бумаги, долговые ценные бумаги буферной категории, для сектора "Государственные ценные бумаги" – государственные ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, облигации местных исполнительных органов.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ай сайын сауда-саттықты ұйымдастырушы жасайды және есепті айдың соңғы күніндегі жағдай бойынша толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда резиденттік белгісі ретінде бағалы қағаздар эмитентінің резиденттік елі көрсетіледі.
6. 4-бағанда бағалы қағаздың коды ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген қаржы құралдарына код беру тәртібіне сәйкес берген сәйкестендіру кодтары пайдаланылады.
7. 5-бағанда бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі.
8. 6, 7 және 19-бағандарда бағалы қағазды сауда-саттықты ұйымдастырушының тізіміне енгізу, оны тізімнен шығару күні, сондай-ақ соңғы мәміле жасау күні "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
9. 10, 11 және 12-бағандарда есепті кезеңде бағалы қағазбен жасалған мәмілелердің саны данамен көрсетіледі.
10. 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 және 20-бағандарда есепті кезеңде бағалы қағазбен жасалған мәмілелердің көлемі, ең төменгі, ең жоғарғы, орташа өлшемді бағалары, сондай-ақ соңғы мәміленің бағасы теңгемен көрсетіледі.
11. Тізімнің секторы ретінде мыналар көрсетіледі: "Акциялар", "Борыштық бағалы қағаздар", "Исламдық бағалы қағаздар", "Инвестициялық қорлардың бағалы қағаздары", "Туынды бағалы қағаздар", "Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары", "Мемлекеттік бағалы қағаздар", сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өзге секторлар.
12. Тізімнің санаты ретінде мыналар көрсетіледі: "Акциялар" секторы үшін - бірінші, екінші санаттар, "Борыштық бағалы қағаздар" секторы үшін – квазимемлекеттік сектор субъектілерінің борыштық бағалы қағаздары, өзге борыштық бағалы қағаздар, буферлік санаттың борыштық бағалы қағаздары, "Мемлекеттік бағалы қағаздар" секторы үшін – Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған мемлекеттік бағалы қағаздар, жергілікті атқару органдарының облигациялары.

13. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 66 к постановлению
Приложение 46
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о финансовых инструментах, за исключением ценных бумаг, входящих в список организатора торгов
Индекс формы административных данных: 1-KASE_FI
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: организатор торгов
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Финансовые инструменты, за исключением ценных бумаг, входящих в список организатора торгов
Общие реквизиты финансового инструмента
Код финансового инструмента
Дата
Количество сделок
Объем сделок (в тенге)
Минимальная цена (в тенге)
Максимальная цена (в тенге)
Средневзвешенная цена (в тенге)
допуска финансового инструмента к торговле
исключения из списка (в том числе при исполнении фьючерса)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого финансовых инструментов
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о финансовых
инструментах, за исключением
ценных бумаг, входящих
в список организатора торгов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о финансовых инструментах, за исключением ценных бумаг, входящих в список организатора торгов"
(индекс – 1-KASE_FI, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о финансовых инструментах, за исключением ценных бумаг, входящих в список организатора торгов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".

13. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
66-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
46-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурcында орналастырылған
Сауда-саттықты ұйымдастырушының тiзiмiне кiретiн бағалы қағаздарды қоспағанда, қаржы құралдары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-KASE_FI
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: cауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Сауда-саттықты ұйымдастырушының тiзiмiне кiретiн бағалы қағаздарды қоспағанда, қаржы құралдары
Қаржы құралының жалпы деректемелері
Қаржы құралының коды
Күні
Мәмілелердің саны
Мәмілелердің көлемі (теңгемен)
Ең төменгі баға (теңгемен)
Ең жоғары баға (теңгемен)
Орташа өлшемді баға (теңгемен)
қаржы құралын саудаға шығару
тізімнен шығару (оның ішінде фьючерсті орындау кезінде)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Қаржы құралдарының жиынтығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Сауда-саттықты
ұйымдастырушының
тiзiмiне кiретiн бағалы
қағаздарды қоспағанда,
қаржы құралдары
туралы есеп нысанына
қосымша
"Сауда-саттықты ұйымдастырушының тiзiмiне кiретiн бағалы қағаздарды қоспағанда, қаржы құралдары туралы есеп" (индексі – 1-KASE_FI, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сауда-саттықты ұйымдастырушының тiзiмiне кiретiн бағалы қағаздарды қоспағанда, қаржы құралдары туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.

3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на последний день отчетного месяца. Данные в Форме заполняются в тенге. Ценные бумаги в Форме заполняются в хронологическом порядке их включения в список.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 в качестве кода финансового инструмента используются идентификационные коды, присвоенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки финансовых инструментов, предусмотренным его внутренними документами.
6. В графах 4 и 5 даты допуска финансового инструмента к торговле и исключения из списка (в том числе при исполнении фьючерса) указываются в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 6 количество сделок, совершенных с финансовым инструментом в течение отчетного периода, указывается в штуках.
8. В графах 7, 8, 9 и 10 объем, минимальная, максимальная, средневзвешенная цены сделок, совершенных с финансовым инструментом в отчетный период, указываются в тенге.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 67 к постановлению
Приложение 47
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах сделок
Индекс формы административных данных: 1-VOLUME_DEALINGS
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: организатор торгов
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Объемы сделок
Секторы списка
Количество сделок
Объем сделок, в тенге
1
2
3
4
1.
Размещение:
1.1.
2.
Обращение:
2.1.
3.
Сделки репо:
3.1.
4.
Всего
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
об объемах сделок
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об объемах сделок"
(индекс – 1-VOLUME_DEALINGS, периодичность: ежемесячная)

3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады. Нысанда бағалы қағаздар олардың тізімге енгізілуінің хронологиялық тәртібімен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда қаржы құралының коды ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген қаржы құралдарына код беру тәртібіне сәйкес берген сәйкестендіру кодтары пайдаланылады.
6. 4 және 5-бағандарда қаржы құралын саудаға шығару және тізімнен шығару күні (оның ішінде фьючерсті орындау кезінде) "жылы.күні.айы" форматында көрсетіледі.
7. 6-бағанда есепті кезеңде қаржы құралымен жасалған мәмілелердің саны данамен көрсетіледі.
8. 7, 8, 9 және 10-бағандарда есепті кезеңде қаржы құралымен жасалған мәмілелердің көлемі, ең төменгі, ең жоғарғы, орташа мөлшерленген бағалары теңгемен көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
67-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
47-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Мәмілелер көлемі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-VOLUME_DEALINGS
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Мәмілелердің көлемі
Тізім секторлары
Мәмілелер саны
Мәмілелер көлемі, теңгемен
1
2
3
4
1.
Орналастыру:
1.1.
2.
Айналысы:
2.1.
3.
Репо мәмілелері:
3.1.
4.
Барлығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Мәмілелердің көлемі
туралы есеп нысанына
қосымша
"Мәмілелер көлемі туралы есеп" (индексі – 1-VOLUME_DEALINGS, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об объемах сделок" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на последний день отчетного месяца.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указываются список фондовой биржи, обособленные площадки фондовой биржи, категории и подкатегории официального списка фондовой биржи в соответствии с внутренними документами фондовой биржи.
6. В графе 3 указывается количество сделок, совершенных с финансовым инструментом в течение отчетного периода, в штуках.
7. В графе 4 указывается количество объем сделок, совершенных с финансовым инструментом в течение отчетного периода.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 68 к постановлению
Приложение 48
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о капитализации рынка ценных бумаг
Индекс формы административных данных: 1-KASE_С
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: организатор торгов
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Капитализация рынка ценных бумаг
Сектор площадки, категории, подкатегории
Количество выпусков ценных бумаг
Количество эмитентов
Капитализация рынка (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
1.
1.1.
2.
2.1.
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о капитализации
рынка ценных бумаг
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о капитализации рынка ценных бумаг"
(индекс – 1-KASE_С, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Мәмілелер көлемі туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес қор биржасының тізімі, қор биржасының оқшауландырылған алаңдары, қор биржасы ресми тізімінің санаттары мен шағын санаттары көрсетіледі.
6. 3-бағанда есепті кезеңде қаржы құралымен жасалған мәмілелердің саны данамен көрсетіледі.
7. 4-бағанда есепті кезеңде қаржы құралымен жасалған мәмілелердің көлем мөлшері көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
68-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
48-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-KASE_С
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру
Алаң, санат, шағын санат секторы
Бағалы қағаздар шығарылымдарының саны
Эмитенттердің саны
Нарықты капиталдандыру
(мың теңгемен)
1
2
3
4
5
1.
1.1.
2.
2.1.
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Бағалы қағаздар нарығын
капиталдандыру есеп нысанына
қосымша
"Бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру туралы есеп" (индексі – 1-KASE_С, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о капитализации рынка ценных бумаг" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на последний день отчетного месяца.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указываются список фондовой биржи, обособленные площадки фондовой биржи, категории и подкатегории официального списка фондовой биржи в соответствии с внутренними документами фондовой биржи.
6. В графе 3 указывается количество выпусков ценных бумаг, включенных в официальный список организатора торгов.
7. В графе 4 указывается количество эмитентов, чьи ценные бумаги включены в официальный список организатора торгов.
8. В графе 5 указывается индикатор, указывающий суммарную номинальную стоимость размещенных облигаций, находящихся в официальном списке (по облигациям), и рыночную стоимость акций, включенных в официальный список организатора торгов (по акциям), в соответствии с порядком, установленном его внутренними документами, в тысячах тенге. Данная графа заполняется только по рынку акций и рынку корпоративных облигаций.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 69 к постановлению
Приложение 49
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о счетах клиентов
Индекс формы административных данных: 1-KASE_SK
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: организатор торгов
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Счета клиентов
(в тысячах тенге)
Счета клиентов
Юридические лица
Банки-резиденты
Банки-нерезиденты
Другие юридические лица
1
2
3
4
5
1.
Текущие счета
Всего, в том числе:
в иностранной валюте
2.
Корреспондентские счета
Всего, в том числе:
в иностранной валюте
3.
Прочие счета
Всего, в том числе:
в иностранной валюте
4.
Итого
Всего, в том числе:
в иностранной валюте
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о счетах клиентов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о счетах клиентов"
(индекс – 1-KASE_SK, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес қор биржасының тізімі, қор биржасының оқшауландырылған алаңдары, қор биржасы ресми тізімінің санаттары мен шағын санаттары көрсетіледі.
6. 3-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне енгізілген бағалы қағаздар шығарылымдарының саны көрсетіледі.
7. 4-бағанда бағалы қағаздары сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне енгізілген эмитенттердің саны көрсетіледі.
8. 5-бағанда ресми тізімде (облигациялар бойынша) саудаланатын орналастырылған облигациялардың жиынтық Номиналдық құнын және өзінің ішкі құжаттарында белгіленген тәртібіне сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне (акциялар бойынша) енгізілген акциялардың нарықтық құнын көрсететін индикатор мың теңгемен көрсетіледі. Бұл баған тек қана акциялар нарығы мен корпоративтік облигациялар нарығы бойынша толтырылады.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
69-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
49-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Клиенттердің шоттары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-KASE_SK
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Клиенттердің шоттары
(мың теңгемен)
Клиенттердің шоттары
Заңды тұлғалар
Резидент-банктер
Бейрезидент-банктер
Басқа заңды тұлғалар
1
2
3
4
5
1.
Ағымдағы шоттар
Барлығы, оның ішінде:
шетел валютасымен
2.
Корреспонденттік шоттар
Барлығы, оның ішінде:
шетел валютасымен
3.
Басқа да шоттар
Барлығы, оның ішінде:
шетел валютасымен
4.
Жиынтығы
Барлығы, оның ішінде:
шетел валютасымен
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Клиенттердің шоттары
туралы есеп нысанына
қосымша
"Клиенттердің шоттары туралы есеп" (индексі – 1-KASE_SK, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о счетах клиентов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов. Данные в Форме заполняются по состоянию на конец отчетного периода в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до (1000) тысячи тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма раскрывает структуру текущих, корреспондентских и прочих счетов, привлеченных организатором торгов, в разрезе юридических лиц, в том числе в иностранной валюте.
6. В графах 3, 4 и 5 указываются остатки денег на счетах.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 70 к постановлению
Приложение 50
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о сделках с лицами, связанными с организатором торгов особыми отношениями,
заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату,
и реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями
Индекс формы административных данных: 1-KASE_DEALING_REGISTER
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: организатор торгов
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица 1. Сделки с лицами, связанными с организатором торгов особыми
отношениями, заключенные в течение отчетного месяца, а также действующие
на "___" _________________ 20__года
Наименование юридического лица или фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе для индивидуального предпринимателя) либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Страна резидентства
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями с организатором торгов
Вид операции
Цель сделки
Номер договора
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего
продолжение таблицы:
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора
Реквизиты решения совета директоров организатора торгов либо общего собрания акционеров (в случае отсутствия совета директоров)
Сумма сделки по договору (в тысячах тенге)
Вид валюты
Вид обеспечения
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Стоимость обеспечения (в тысячах тенге)
Вознаграждение (в процентах годовых)
всего
из них стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий)
лицом, связанным с организатором торгов особыми отношениями в пользу организатора торгов
организатором торгов в пользу лица, связанного с организатором торгов особыми отношениями
в соответствии с внутренними документами организатора торгов
15
16
17
18
19
продолжение таблицы:
Начисленные доходы (расходы)
Текущий остаток на отчетную дату
Сумма созданных резервов (провизий) в соответствии с требованиями международных стандартов финансовой отчетности
Реквизиты решения совета директоров организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций либо общего собрания акционеров (в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан)
Примечание
сумма (в тысячах тенге)
балансовый счет
сумма (в тысячах тенге)
балансовый счет
20
21
22
23
24
25
26

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Клиенттердің шоттары туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды. Нысандағы деректер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда сауда-саттықты ұйымдастырушы заңды тұлғалар бойынша, оның ішінде шетел валютасымен тартқан ағымдағы, корреспонденттік және басқа да шоттардың құрылымы ашып көрсетіледі.
6. 3, 4 және 5-бағандарда шоттардағы ақша қалдықтары көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
70-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
50-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалар тізілімі
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-KASE_DEALING_REGISTER
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
1-кесте. Сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ 20__жылғы "___" ________ қолданыстағы мәмілелер
Заңды тұлғаның атауы және жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты ( ол бар болса)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін, оның ішінде дара кәсіпкер үшін) не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Резиденттік елі
Тұлға сауда-саттықты ұйымдастырушы мен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаға жатқызылған белгі
Операцияның түрі
Мәміленің мақсаты
Шарттың нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
кестенің жалғасы:
Шарт жасалған күн (талаптарын орындай бастау күні
Шарт қолданысының аяқталу күні (талаптарын орындауды аяқтау күні)
Сауда-саттықты ұйымдастырушының директорлар кеңесі шешімінің не акционерлердің жалпы жиналысының деректемелері (директорлар кеңесі болмаған жағдайда)
Шарт бойынша мәміле сомасы (мың теңгемен)
Валюта-ның түрі
Қамтамасыз ету түрі
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Қамтамасыз ету құны (мың теңгемен)
Сыйақы (жылдық пайызбен)
барлығы
оның ішінде резервтерді (провизияларды) есептеу кезінде енгізілетін қамтамасыз ету құны
сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғамен сауда-саттықты ұйымдастырушының пайдасына
сауда-саттықты ұйымдастырушымен сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаның пайдасына
сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарына сәйкес
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Есептелген кіріс (шығыс)
Есепті күндегі ағымдағы қалдық
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарына сәйкес құрылған резервтер (провизиялар) сомасы
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның директорлар кеңесі шешімінің не акционерлердің жалпы жиналысының деректемелері (Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда)
Ескертпе
сомасы (мың теңгемен)
баланстық шот
сомасы (мың теңгемен)
баланстық шот
20
21
22
23
24
25
26

Общая сумма сделок организатора торгов с лицами, связанными с ним особыми отношениями, суммы которых по каждому виду операций организатора торгов, с лицом, связанным с ним особыми отношениями, не превышает 0,01 процент в совокупности от размера собственного капитала организатора торгов, рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 марта 2010 года № 41 "Об утверждении Правил и методик расчета значений пруденциальных нормативов для организатора торгов", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6207, по состоянию на "__" __________ 20 __ года составляет ________ тысяч тенге.
Организатор торгов подтверждает, что в отчетном месяце льготные условия лицам, связанным с ним особыми отношениями, не предоставлялись, и другие сделки, кроме указанных в Таблице 1, организатором торгов не осуществлялись.
Таблица 2. Реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями,
по состоянию на "___" ______________ 20__ года
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе для индивидуального предпринимателя) либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование юридического лица или фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица
Страна резидентства
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями с организатором торгов
1
2
3
4
5
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о сделках
с лицами, связанными
с организатором торгов
особыми отношениями,
заключенных в течение
отчетного месяца,
а также действующих
на отчетную дату, и реестра лиц,
связанных с организатором
торгов особыми отношениями
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о сделках с лицами, связанными с организатором торгов особыми
отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих
на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями"
(индекс – 1-KASE_DEALING_REGISTER, периодичность: ежемесячная)

Сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғамен сауда-саттықты ұйымдастырушы операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы "Сауда-саттықты ұйымдастырушы үшін пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 29 наурыздағы № 41 қаулысына, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6207 болып тіркелген, сәйкес есептелетін сауда-саттықты ұйымдастырушының меншікті капиталының мөлшерінен жиынтығында 0,01 пайыздан аспайтын сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен жасалған мәмілелерінің жалпы сомасы 20__жылғы "__" _____ жағдай бойынша ________ мың теңгені құрайды.
Сауда-саттықты ұйымдастырушы есепті айда сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаларға жеңілдік жағдайлары ұсынылмағанын және сауда-саттықты ұйымдастырушының 1-кестеде көрсетілгендерді қоспағанда, басқа мәмілелерді жүзеге асырмағанын растайды.
2-кесте. 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалардың тізілімі
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін, оның ішінде дара кәсіпкер үшін) не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Резиденттік елі
Тұлға сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаға жатқызылған белгі
1
2
3
4
5
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Сауда-саттықты
ұйымдастырушымен
ерекше қатынастармен
байланысты тұлғалармен есепті
ай ішінде жасалған, сондай-ақ
есепті күні қолданыстағы
мәмілелер туралы есеп және
сауда-саттықты
ұйымдастырушымен ерекше
қатынастармен байланысты
тұлғалар тізілімі нысанына
қосымша
"Сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалар тізілімі" (индексі – -KASE_DEALING_REGISTER, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о сделках с лицами, связанными с организатором торгов особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется организатором торгов ежемесячно. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до (1000) тысячи тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения обо всех сделках организатора торгов с лицами, связанными с ним особыми отношениями, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих на отчетную дату (Таблица 1), и о лицах, связанных с организатором торгов особыми отношениями (Таблица 2) на отчетную дату.
6. Признак связанности лица с организатором торгов особыми отношениями определяется статьей 40 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и статьей 64 Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах".
7. При заполнении Таблицы 2 указываются все признаки связанности лица особыми отношениями с организатором торгов.
8. В Таблице 1 указываются сведения обо всех сделках организатора торгов с лицами, связанными с ним особыми отношениями, сумма которых по каждому виду операций организатора торгов с лицом, связанным с ним особыми отношениями, превышает 0,01 процента в совокупности от размера собственного капитала организатора торгов, рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 марта 2010 года № 41 "Об утверждении Правил и методик расчета значений пруденциальных нормативов для организатора торгов", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6207.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалар тізілімі" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнге қолданыстағы барлық мәмілелері туралы (1-кесте) және есепті күнге сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалар туралы (2-кесте) мәліметтер көрсетіледі.
6. Тұлғаның сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланыстылық белгісі "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабымен және "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабымен айқындалады.
7. 2-кестені толтыру кезінде тұлғаның сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланыстылығының барлық белгілері көрсетіледі.
8. 1-кестеде сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғамен операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы "Сауда-саттықты ұйымдастырушы үшін пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 29 наурыздағы № 41 қаулысына, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6207 болып тіркелген, сәйкес есептелетін сауда-саттықты ұйымдастырушының меншікті капиталының мөлшерінен жиынтығында 0,01 пайыздан асатын сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен жасалған барлық мәмілелері туралы мәліметтер көрсетіледі.

9. Если собственный капитал организатора торгов имеет отрицательное значение, в Таблице 1 указываются сведения обо всех сделках организатора торгов с лицами, связанными с ним особыми отношениями, сумма которых по каждому виду операций организатора торгов с лицом, связанным с ним особыми отношениями, превышает 0,001 процента в совокупности от размера активов организатора торгов.
10. В графе 2 Таблицы 1 и графе 3 Таблицы 2 указываются для юридического лица – наименование, для физического лица – фамилия, имя и отчество (при его наличии).
11. В графах 14, 15 и 16 Таблицы 1 указывается информация по сделкам, условия которых предполагают наличие обеспечения.
12. В графах 17, 18 и 19 Таблицы 1 указывается информация по сделкам, условия которых предполагают выплату вознаграждения.
13. В графе 20 Таблицы 1 указывается сумма начисленного дохода или расхода, накопленного с начала текущего года.
14. Если на момент заключения сделки лицо не являлось лицом, связанным с организатором торгов особыми отношениями, в графе 26 Таблицы 1 указывается, что "лицо является связанным с организатором торгов особыми отношениями с ________ (дата с указанием дня, месяца и года)".
15. В Таблице 2 указываются все лица, связанные с организатором торгов особыми отношениями, в том числе, с которыми сделки не заключались.
16. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 71 к постановлению
Приложение 51
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов
Индекс формы административных данных: 1-KASE_Dealings_SA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих информацию: организатор торгов
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Сделки по инвестированию собственных активов
Дата совершения сделки
Наименование брокера и (или) дилера
Оплата услуг
Вид сделки
Рынок
Вид ценной бумаги
Наименование эмитента
брокера и (или) дилера
банка
фондовой биржи
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы:
Идентификационный номер
Код валюты номинальной стоимости (цены размещения)
Номинальная стоимость одной ценной бумаги (цена размещения)
Объем сделки
Код валюты платежа
Цена покупки одной ценной бумаги
Доходность по ценным бумагам (в процентах)
Сумма сделки
11
12
13
14
15
16
17
18
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о совершенных
сделках по инвестированию
собственных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов"
(индекс – 1-KASE_Dealings_SA, периодичность: ежемесячная)

9. Егер сауда-саттықты ұйымдастырушының меншікті капиталының теріс мәні болса, 1-кестеде сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғамен операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы сауда-саттықты ұйымдастырушы активтерінің мөлшерінен жиынтығында 0,001 пайыздан асатын сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен жасалған барлық мәмілелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
10. 1-кестенің 2-бағанында және 2-кестенің 3-бағанында заңды тұлға үшін – атауы, жеке тұлға үшін – тегі, аты әкесінің аты (ол бар болса) көрсетіледі.
11. 1-кестенің 14, 15 және 16-бағандарында талаптары қамтамасыз етудің болуын болжайтын мәмілелер бойынша ақпарат көрсетіледі.
12. 1-кестенің 17, 18, және 19-бағандарында талаптары сыйақы төлеуді болжайтын мәмілелер бойынша ақпарат көрсетіледі.
13. 1-кестенің 20-бағанында ағымдағы жылдың басынан бері жинақталған есептелген кіріс немесе шығыс сомасы көрсетіледі.
14. Егер мәміле жасау кезінде тұлға сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты тұлға болмаған болса, 1-кестенің 26-бағанында былай деп көрсетіледі: "тұлға ________ бастап (жылы, айы, күні көрсетілген мерзімі) сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты болып табылады".
15. 2-кестеде сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастармен байланысты барлық тұлғалар, оның ішінде мәмілелер жасалмаған тұлғалар көрсетіледі.
16. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
71-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
51-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-KASE_Dealings_SA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер
Мәміле жасалған күн
Брокердің және (немесе) дилердің атауы
Қызмет көрсетулерге ақы төлеу
Мәміленің түрі
Нарық
Бағалы қағаздың түрі
Эмитентінің атауы
брокердің және (немесе) дилердің
банктің
қор биржасының
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы:
Сәйкестендіру нөмірі
Номиналды құн валютасының коды (орналастыру бағасы)
Бір бағалы қағаздың номиналды құны
(орналастыру бағасы)
Мәміле көлемі
Төлем валютасының коды
Бір бағалы қағазды сатып алу бағасы
Бағалы қағаздар бойынша кірістілік (пайызбен)
Мәміле сомасы
11
12
13
14
15
16
17
18
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Меншікті активтерді
инвестициялау бойынша
жасалған мәмілелер
туралы есеп нысанына
қосымша
"Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" (индексі – 1-KASE_Dealings_SA, кезеңділігі: ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в графах 13, 15 и 17 Формы заполняются в тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 7 указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, операция "обратное репо" – открытие или закрытие и прочее).
6. В графе 8 указывается вид рынка ценных бумаг (организованный или неорганизованный). Если сделка совершена на организованном рынке ценных бумаг, то указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка.
7. В графах 12 и 15 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
8. В графе 16 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, содержащаяся в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения.
9. В графе 17 указывается доходность по долговым ценным бумагам в процентах годовых (по сделке с облигацией – доходность к погашению, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения).
10. В графе 18 указывается сумма без учета расходов, связанных с исполнением сделки, с точностью до двух знаков после запятой.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 72 к постановлению
Приложение 55
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о нетто-требованиях и нетто-обязательствах субъектов, пользующихся услугами клиринговой организации
Индекс формы административных данных: Clearing_TO
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц, представляющих информацию: клиринговая организация
Срок представления формы административных данных: ежедневно,
до конца следующего рабочего дня
Форма
Таблица. Нетто-требования и нетто-обязательства субъектов, пользующихся услугами клиринговой организации
Наименование субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
Код субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
Обязательства субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
Требования субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
наименование валюты
наименование валюты
наименование валюты
наименование валюты
1
2
3
4-1
5-1
продолжение таблицы:
Нетто-позиция субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
Количество сделок субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
Сумма гарантийных взносов
Сумма маржевых взносов (маржевого обеспечения)
Финансовый рынок
наименование валюты
наименование валюты
наименование валюты
наименование валюты
наименование валюты
наименование валюты
6-1
7
8-1
9-1
10
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о нетто-
требованиях и нетто-
обязательствах субъектов,
пользующихся услугами
клиринговой организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о нетто-требованиях и нетто-обязательствах субъектов, пользующихся услугами клиринговой организации"
(индекс – Clearing_TO, периодичность: ежедневная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырылады. Нысанның 13, 15 және 17-бағандарындағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 7-бағанда мәміленің түрі (сатып алу, сату, өтеу, "кері репо" операциясы - ашу/жабу және басқалар) көрсетіледі.
6. 8-бағанда бағалы қағаздар нарығының түрі (ұйымдастырылған немесе ұйымдастырылмаған) көрсетіледі. Егер мәміле ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында жасалған болса, онда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған сауда-саттықты ұйымдастырушы көрсетіледі.
7. 12 және 15-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыныптаушысына сәйкес көрсетіледі.
8. 16-бағанда сатушыға төленген сыйақы ескеріле отырып мәміленің жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, СВИФТ (SWIFT) халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдер жасау жүйесі бойынша алынған растау қамтылатын баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
9. 17-бағанда борыштық бағалы қағаздар бойынша кірістілік жылдық пайыздармен (облигациямен мәміле бойынша - иеліктен алу не иелену нәтижесінде қалыптасқан өтеуге кірістілік) көрсетіледі.
10. 18-бағанда мәмілені орындауға байланысты шығыстарды ескермегендегі сома үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
72-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
55-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілердің нетто-талаптары мен нетто-міндеттемелері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: Clearing_TO
Кезеңділігі: ай сайын
Отчетный период: 20__жылғы __________ үшін
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: клиринг ұйымы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: келесі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
Нысан
Кесте. Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілердің нетто-талаптары мен нетто-міндеттемелері
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің атауы
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің коды
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің міндеттемелері
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің талаптары
валютаның атауы
валютаның атауы
валютаның атауы
валютаның атауы
1
2
3
4-1
5-1
кестенің жалғасы:
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің нетто-позициясы
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің мәмілелер саны
Кепілдік жарнаның сомасы
Маржалық жарналардың (маржалық қамтамасыз етудің) сомасы
Қаржы нарығы
валютаның атауы
валютаның атауы
валютаның атауы
валютаның атауы
валютаның атауы
валютаның атауы
6-1
7
8-1
9-1
10
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Клиринг ұйымының
қызметтерін пайдаланатын
субъектілердің нетто-талаптары
мен нетто-міндеттемелері
туралы есеп нысанына
қосымша
"Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілердің нетто-талаптары мен нетто-міндеттемелері туралы есеп" (индексі – Clearing_TO, кезеңділігі: күн сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о нетто-требованиях и нетто-обязательствах субъектов, пользующихся услугами клиринговой организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежедневно клиринговыми организациями.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
5. Форма отчета предоставляется только по сделкам с финансовыми инструментами, принятыми на клиринговое обслуживание.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 указывается наименование субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации.
7. В графе 3 указывается код субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации.
8. В графе 4 указываются обязательства субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации, в соответствующей валюте.
9. В графе 5 указываются требования субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации, в соответствующей валюте.
10. В графе 6 указывается нетто-позиция субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации, рассчитанная как разница данных, указанных в графах 4 и 5, в соответствующей валюте.
11. В графе 7 указывается количество сделок субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации.
12. В графе 8 указывается сумма гарантийных взносов субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации.
13. В графе 9 указывается сумма маржевых взносов (маржевого обеспечения) субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации, и его клиентов.
14. В графе 10 указывается финансовый рынок, включающий в себя фондовый рынок и (или) валютный рынок и (или) рынок производных финансовых инструментов (рынок деривативов), на котором субъекту, пользующемуся услугами клиринговой организации, присвоен статус.
15. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 73 к постановлению
Приложение 56
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики
(по собственным активам добровольного накопительного пенсионного фонда)
Индекс формы административных данных: 1-DNPF-AL(OA)
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: добровольный накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица 1. Активы
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование показателя
Всего (на конец отчетного периода)
в том числе
в национальной валюте
в иностранной валюте
1
2
3
4
5
1
Деньги и эквиваленты денежных средств

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілердің нетто-талаптары мен нетто-міндеттемелері туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды клиринг ұйымы күн сайын жасайды.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
5. Есеп нысаны тек клиринг қызметін көрсетуге қабылданған қаржы құралдарымен мәмілелер бойынша ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 2-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің атауы көрсетіледі.
7. 3-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің коды көрсетіледі.
8. 4-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің міндеттемелері тиісті валютада көрсетіледі.
9. 5-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің талаптары тиісті валютада көрсетіледі.
10. 6-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің 4 және 5-бағандарда көрсетілген деректердің айырмасы ретінде есептелген нетто-позициясы тиісті валютада көрсетіледі.
11. 7-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъекті мәмілелерінің саны көрсетіледі.
12. 8-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын кепілдік жарнаның сомасы тиісті валютада көрсетіледі.
13. 9-бағанда клиринг клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің маржалық жарналардың (маржалық қамтамасыз етудің) сомасы тиісті валютада көрсетіледі.
14. 10-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектіге мәртебе берілген қор нарығын және (немесе) валюталық нарықты және (немесе) туынды қаржы құралдарының нарығын (деривативтер нарығын) қамтитын қаржы нарығы көрсетіледі.
15. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қаулыға
73-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
56-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Экономика секторлары бойынша (ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-DNPF-AL(OA)
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
Нысан
1-кесте. Активтер
(мың теңгемен)
Жол коды
Көрсеткіштің атауы
Барлығы (есепті кезеңнің соңына)
оның ішінде
ұлттық
валютамен
ұлттық
валютамен
1
2
3
4
5
1
Ақша және ақшалай қаражаттардың баламалары

6.15.05
Ценные бумаги, выпущенные другими финансовыми организациями, в том числе
6.15.05.01
Долевые ценные бумаги
6.15.05.02
Долговые ценные бумаги
6.16.06
Ценные бумаги, выпущенные государственными нефинансовыми организациями, в том числе
6.16.06.01
Долевые ценные бумаги
6.16.06.02
Долговые ценные бумаги
6.17.07
Ценные бумаги, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями, в том числе
6.17.07.01
Долевые ценные бумаги
6.17.07.02
Долговые ценные бумаги
6.18.08
Ценные бумаги, выпущенные некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства, в том числе
6.18.08.01
Долевые ценные бумаги
6.18.08.02
Долговые ценные бумаги
6.20.09
Ценные бумаги, выпущенные нерезидентами, в том числе
6.18.09.01
Долевые ценные бумаги
6.18.09.02
Долговые ценные бумаги
6.1
Минус: резервы на обесценение
7
Операции "обратное репо"
7.11.01
Операции "обратное репо" с Правительством Республики Казахстан
7.13.02
Операции "обратное репо" с Национальным Банком Республики Казахстан
7.14.03
Операции "обратное репо" с другими депозитными организациями
7.15.04
Операции "обратное репо" с другими финансовыми организациями
7.16.05
Операции "обратное репо" с государственными нефинансовыми организациями
7.17.06
Операции "обратное репо" с негосударственными нефинансовыми организациями
7.18.07
Операции "обратное репо" с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
7.19.08
Операции "обратное репо" с домашними хозяйствами
7.20.09
Операции "обратное репо" с нерезидентами
8
Авансы выданные
8.11.01
Авансы, выданные Правительству Республики Казахстан под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.12.02
Авансы, выданные региональными и местными органами управления под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.14.03
Авансы, выданные другим депозитным организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.15.04
Авансы, выданные другим финансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.16.05
Авансы, выданные государственным нефинансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.17.06
Авансы, выданные негосударственным нефинансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.18.07
Авансы, выданные некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.19.08
Авансы, выданные домашним хозяйствам под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.20.09
Авансы, выданные нерезидентам под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг

6.15.05
Басқа қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
6. 15. 05. 01
Үлестік бағалы қағаздар
6. 15. 05. 02
Борыштық бағалы қағаздар
6.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
6. 16. 06. 01
Үлестік бағалы қағаздар
6. 16. 06. 02
Борыштық бағалы қағаздар
6.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
6. 17. 07. 01
Үлестік бағалы қағаздар
6. 17. 07. 02
Борыштық бағалы қағаздар
6.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
6. 18. 08. 01
Үлестік бағалы қағаздар
6. 18. 08. 02
Борыштық бағалы қағаздар
6.20.09
Бейрезиденттер шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
6. 18. 09. 01
Үлестік бағалы қағаздар
6. 18. 09. 02
Борыштық бағалы қағаздар
6.1
Минус: құнсыздану резервтері
7
"Кері репо" операциясы
7.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметімен "кері репо" операциясы
7.13.02
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен "кері репо" операциясы
7.14.03
Басқа депозиттік ұйымдармен "кері репо" операциясы
7.15.04
Басқа қаржы ұйымдарымен "кері репо" операциясы
7.16.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен "кері репо" операциясы
7.17.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен "кері репо" операциясы
7.18.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен "кері репо" операциясы
7.19.08
Үй шаруашылықтарымен "кері репо" операциясы
7.20.09
Бейрезиденттермен "кері репо" операциясы
8
Берілген аванстар
8.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметіне мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
8.12.02
Мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге өңірлік және жергілікті басқару органдары берген аванстар
8.14.03
Басқа депозиттік ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
8.15.04
Басқа қаржы ұйымдарына мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
8.16.05
Мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға берілген аванстар
8.17.06
Мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға берілген аванстар
8.18.07
Үй шаруашылықтарына мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметті көрсетуге қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға берілген аванстар
8.19.08
Үй шаруашылықтарына мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
8.20.09
Бейрезиденттерге мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар

31.17.19
Обязательства по претензионно-исковой работе перед негосударственными нефинансовыми организациями
31.18.20
Обязательства по претензионно-исковой работе перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
31.19.21
Обязательства по претензионно-исковой работе перед домашними хозяйствами
31.20.22
Обязательства по претензионно-исковой работе перед нерезидентами
31.11.23
Прочие оценочные обязательства к Правительству Республики Казахстан
31.12.24
Прочие оценочные обязательства к региональным и местным органам управления
31.13.25
Прочие оценочные обязательства к Национальному Банку Республики Казахстан
31.14.26
Прочие оценочные обязательства к другим депозитным организациям
31.15.27
Прочие оценочные обязательства к другим финансовым организациям
31.16.28
Прочие оценочные обязательства к государственным нефинансовым организациям
31.17.29
Прочие оценочные обязательства к негосударственным нефинансовым организациям
31.18.30
Прочие оценочные обязательства к некоммерческим организациям, обслуживающими домашние хозяйства
31.19.31
Прочие оценочные обязательства к домашним хозяйствам
31.20.32
Прочие оценочные обязательства к нерезидентам
32
Начисленные расходы по расчетам с акционерами по акциям
32.11.01
Расчеты по дивидендам и доходам участников с Правительством Республики Казахстан
32.13.02
Расчеты по дивидендам и доходам участников с Национальным Банком Республики Казахстан
32.14.03
Расчеты по дивидендам и доходам участников с другими депозитными организациями
32.15.04
Расчеты по дивидендам и доходам участников с другими финансовыми организациями
32.16.05
Расчеты по дивидендам и доходам участников с государственными нефинансовыми организациями
32.17.06
Расчеты по дивидендам и доходам участников с негосударственными нефинансовыми организациями
32.18.07
Расчеты по дивидендам и доходам участников с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
32.19.08
Расчеты по дивидендам и доходам участников с домашними хозяйствами
32.20.09
Расчеты по дивидендам и доходам участников с нерезидентами
33
Начисленные расходы по расчетам с персоналом
33.19.01
Расчеты с персоналом (резидентами) по оплате труда
33.20.02
Расчеты с персоналом (нерезидентами) по оплате труда
34
Доходы будущих периодов
35
Отложенное налоговое обязательство
35.11.01
Отсроченный корпоративный подоходный налог
36
Обязательство перед бюджетом по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
37
Прочие обязательства

31.17.19
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
31.18.20
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
31.19.21
Үй шаруашылықтары алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
31.20.22
Бейрезиденттер алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
31.11.23
Қазақстан Республикасының Үкіметіне басқа да бағалау міндеттемелері
31.12.24
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына басқа да бағалау міндеттемелері
31.13.25
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне басқа да бағалау міндеттемелері
31.14.26
Басқа депозиттік ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
31.15.27
Басқа қаржы ұйымдарына басқа да бағалау міндеттемелері
31.16.28
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
31.17.29
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
31.18.30
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
31.19.31
Үй шаруашылықтарына қатысты басқа да бағалау міндеттемелері
31.20.32
Бейрезиденттерге басқа да бағалау міндеттемелері
32
Акционерлермен акциялар бойынша есеп айырысулар бойынша есептелген шығыс
32.11.01
Қатысушылардың Қазақстан Республикасының Үкіметімен дивидендтер мен кірістер бойынша есеп айырысулары
32.13.02
Қатысушылардың Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен дивидендтер мен кірістер бойынша есеп айырысулары
32.14.03
Қатысушылардың басқа депозиттік ұйымдармен дивидендтер мен кірістер бойынша есеп айырысулары
32.15.04
Қатысушылардың басқа қаржы ұйымдарымен дивидендтер мен кірістер бойынша есеп айырысулары
32.16.05
Қатысушылардың мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен дивидендтер мен кірістер бойынша есеп айырысулары
32.17.06
Қатысушылардың мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен дивидендтер мен кірістер бойынша есеп айырысулары
32.18.07
Қатысушылардың үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен дивидендтер мен кірістер бойынша есеп айырысулары
32.19.08
Қатысушылардың үй шаруашылықтарымен дивидендтер мен кірістер бойынша есеп айырысулары
32.20.09
Қатысушылардың бейрезиденттермен дивидендтер мен кірістер бойынша есеп айырысулары
33
Персоналмен есеп айырысу бойынша есептелген шығыс
33.19.01
Еңбекақы төлеу бойынша персоналмен (резиденттермен) есеп айырысу
33.20.02
Еңбекақы төлеу бойынша персоналмен (бейрезиденттермен) есеп айырысу
34
Болашақ кезеңдердің кірісі
35
Кейінге қалдырылған салық міндеттемесі
35.11.01
Мерзімі кейінге қалдырылған салық міндеттемесі
36
Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша бюджет алдындағы міндеттеме
37
Басқа да міндеттемелер

37.17.07
Прочие обязательства перед негосударственными нефинансовыми организациями
37.18.08
Прочие обязательства перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
37.19.09
Прочие обязательства перед домашними хозяйствами
37.20.10
Прочие обязательства перед нерезидентами
38
Итого обязательства
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об активах
и обязательствах, классифицированных
по секторам экономики
(по собственным активам
добровольного накопительного
пенсионного фонда)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики
(по собственным активам добровольного накопительного пенсионного фонда)"
(индекс – 1-DNPF-AL(OA), периодичность – ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по собственным активам добровольного накопительного пенсионного фонда)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежеквартально добровольным накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма содержит данные по всем статьям разделов "Активы" и "Обязательства" бухгалтерского баланса добровольного накопительного пенсионного фонда по собственным активам по состоянию на отчетную дату.
Общий объем активов, отражаемых в Таблице 1, соответствует общей сумме активов бухгалтерского баланса по собственным активам на ту же отчетную дату.
Общий объем обязательств, отражаемых в Таблице 2, соответствует общей сумме обязательств бухгалтерского баланса по собственным активам на ту же отчетную дату.

37.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа да міндеттемелер
37.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы басқа да міндеттемелер
37.19.09
Үй шаруашылықтары алдындағы басқа да міндеттемелер
37.20.10
Бейрезиденттер алдындағы басқа да міндеттемелер
38
Міндеттемелердің жиынтығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Экономика секторлары бойынша
(ерікті жинақтаушы зейнетақы
қорының меншікті активтері
бойынша) сыныпталған
активтер мен міндеттемелер
туралы есеп нысанына
қосымша
"Экономика секторлары бойынша (ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп" (индексі – 1-DNPF-AL(OA), кезеңділігі – тоқсан сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Экономика секторлары бойынша (ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры тоқсан сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының бухгалтерлік балансының "Активтер" және "Міндеттемелер" деген бөлімдерінің барлық баптары бойынша есепті күнгі жағдай бойынша мешікті активтері бойынша деректерді қамтиды.
1-кестеде көрсетілетін активтердің жалпы көлемі сол есепті күнге меншікті активтер бойынша бухгалтерлік баланс активтерінің жалпы сомасына сәйкес келеді.
2-кестеде көрсетілетін міндеттемелердің жалпы көлемі сол есепті күнге меншікті активтер бойынша бухгалтерлік баланс міндеттемелерінің жалпы сомасына сәйкес келеді.

6. Код строки (показателя) Таблиц 1 и 2 Формы определяется по следующей структуре:
1) первая часть соответствует номеру основной статьи бухгалтерского баланса;
2) вторая часть состоит из двух цифр – кода признака резидентства и кода сектора экономики;
3) третья часть – порядковый номер показателя.
Коды для признака резидентства и сектора экономики указываются в соответствии с Правилами применения кодов секторов экономики и назначения платежей, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203 "Об утверждении Правил применения кодов секторов экономики и назначения платежей", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14365.
Активы и обязательства добровольного накопительного пенсионного фонда по отношению к нерезидентам по секторам экономики не разделяются. В данном случае код сектора экономики по отношению к нерезиденту указывается – "0".
Пример: код строки 15.15.08, где первая цифра "15" – номер основной статьи баланса, вторая цифра "15" – резидент, другие финансовые организации и третья цифра "08" – порядковый номер.
7. Арифметико-логический контроль:
1) данные по графе 3 по всем строкам равны сумме данных по графам 4 и 5;
2) показатель "итого активы" по строке с кодом "24" равен сумме показателей по строкам с кодами "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10", "11", "12", "13", "14", "15", "16", "17", "18", "19", "20", "21", "22", и "23";
3) показатель "итого обязательства" по строке с кодом "38" равен сумме показателей по строкам с кодами "25", "26", "27", "28", "29", "30", "31", "32", "33", "34", "35", "36" и "37".
Приложение 74 к постановлению
Приложение 57
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики
(по пенсионным активам добровольного накопительного пенсионного фонда)
Индекс формы административных данных: 2-DNPF-AL(PA)
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: добровольный накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
Таблица 1. Активы
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование показателя
Всего (на конец отчетного периода)
в том числе
в национальной валюте
в иностранной валюте
1
2
3
4
5
1
Деньги и эквиваленты денежных средств

6. Нысанның 1 және 2-кестелері жолының (көрсеткішінің) коды мынадай құрылым бойынша айқындалады:
1) бірінші бөлім бухгалтерлік баланстың негізгі бабының нөміріне сәйкес келеді;
2) екінші бөлім екі цифрдан тұрады – резиденттік белгісінің коды және экономика секторының коды;
3) үшінші бөлім – көрсеткіштің реттік нөмірі.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14365 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысымен бекітілген Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларына сәйкес резиденттігі белгісі мен экономика секторы үшін кодтар көрсетіледі.
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының активтері мен міндеттемелері экономика секторлары бойынша бейрезиденттерге қатысты бөлінбейді. Бұл жағдайда экономика секторының бейрезидентке қатысты коды – "0" көрсетіледі.
Мысал: 15.15.08-жолдың коды, мұндағы бірінші цифр "15" – баланстың негізгі бабының нөмірі, екінші цифр "15" – резидент, басқа қаржы ұйымдары және үшінші цифр "08" – реттік нөмір.
7. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 3-баған бойынша барлық жолдар бойынша деректер 4 және 5-бағандар бойынша деректер сомасына тең;
2) "24" кодымен жол бойынша "активтер жиынтығы" көрсеткіші "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10", "11", "12", "13", "14", "15", "16", "17", "18", "19", "20", "21", "22", және "23" кодтарымен жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең;
3) "38" кодымен жол бойынша "мендеттемелер жиынтығы" көрсеткіші "25", "26", "27", "28", "29", "30", "31", "32", "33", "34", "35", "36" және "37" кодтарымен жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең.
Қаулыға
74-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
57-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Экономика секторлары бойынша (ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2-DNPF-AL(PA)
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
Нысан
1-кесте. Активтер
(мың теңгемен)
Жол коды
Көрсеткіштің атауы
Барлығы (есепті кезеңнің соңына)
оның ішінде
ұлттық
валютамен
ұлттық
валютамен
1
2
3
4
5
1
Ақша және ақшалай қаражат баламалары

17.20.08
Операции с производными финансовыми инструментами с нерезидентами
18
Обязательства по операциям репо
19
Прочие обязательства
19.19.01
Обязательства по возврату ошибочно зачисленных сумм пенсионных взносов
19.19.02
Прочие суммы до выяснения
19.00.03
Прочие обязательства
20
Итого обязательства
21
Итого чистые активы
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ____________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об активах
и обязательствах, классифицированных
по секторам экономики
(по пенсионным активам
добровольного накопительного
пенсионного фонда)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики
(по пенсионным активам добровольного накопительного пенсионного фонда)"
(индекс – 2-DNPF-AL(PA), периодичность – ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по пенсионным активам добровольного накопительного пенсионного фонда)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежеквартально добровольным накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма содержит данные по всем статьям разделов "Активы" и "Обязательства" отчета о чистых пенсионных активах добровольного накопительного пенсионного фонда по состоянию на отчетную дату.
Общий объем активов, отражаемых в Таблице 1, соответствует общей сумме активов отчета о чистых пенсионных активах на ту же отчетную дату.
Общий объем обязательств, отражаемых в Таблице 2, соответствует общей сумме обязательств отчета о чистых пенсионных активах на ту же отчетную дату.
Сумма статьи "итого чистые активы" соответствует сумме статьи "итого чистые активы" отчета о чистых пенсионных активах на ту же отчетную дату.

17.20.08
Бейрезиденттермен туынды қаржы құралдарымен операциялар
18
Репо операциялары бойынша міндеттемелер
19
Басқа да міндеттемелер
19.19.01
Қате есептелген зейнетақы жарналарының сомаларын қайтару бойынша міндеттемелер
19.19.02
Анықталғанға дейінгі басқа да сомалар
19.00.03
Басқа да міндеттемелер
20
Міндеттемелердің жиынтығы
21
Таза активтер жиынтығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________                         _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                               қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Экономика секторлары бойынша
(ерікті жинақтаушы зейнетақы
қорының зейнетақы активтері
бойынша) сыныпталған
активтер мен міндеттемелер
туралы есеп нысанына
қосымша
"Экономика секторлары бойынша (ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп" (индексі – 2-DNPF-AL(PA), кезеңділігі – тоқсан сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Экономика секторлары бойынша (ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры тоқсан сайын жасайды. Нысандағы деректер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының таза зейнетақы активтері туралы есептің "Активтер" және "Міндеттемелер" деген бөлімдерінің барлық баптары бойынша есепті күнгі жағдай бойынша деректерді қамтиды.
1-кестеде көрсетілетін активтердің жалпы көлемі сол есепті күнге таза зейнетақы активтері туралы есептің активтерінің жалпы сомасына сәйкес келеді.
2-кестеде көрсетілетін міндеттемелердің жалпы көлемі сол есепті күнге таза зейнетақы активтері туралы есептің міндеттемелерінің жалпы сомасына сәйкес келеді.
"Таза активтер жиынтығы" бабының сомасы сол есепті күнге таза зейнетақы активтері туралы есептің "таза активтер жиынтығы" бабының сомасына сәйкес келеді.

6. Код строки (показателя) Таблиц 1 и 2 Формы определяется по следующей структуре:
1) первая часть соответствует номеру основной статьи отчета о чистых пенсионных активах;
2) вторая часть состоит из двух цифр – кода признака резидентства и кода сектора экономики;
3) третья часть – порядковый номер показателя.
Коды для признака резидентства и сектора экономики указываются в соответствии с Правилами применения кодов секторов экономики и назначения платежей, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203 "Об утверждении Правил применения кодов секторов экономики и назначения платежей", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14365.
Активы и обязательства добровольного накопительного пенсионного фонда по отношению к нерезидентам по секторам экономики не разделяются. В данном случае код сектора экономики по отношению к нерезиденту указывается – "0".
Пример: код строки 15.15.08, где первая цифра "15" – номер основной статьи отчета о чистых пенсионных активах, вторая цифра "15" – резидент, другие финансовые организации и третья цифра "08" – порядковый номер.
9. Арифметико-логический контроль:
1) данные по графе 3 по всем строкам равны сумме данных по графам 4 и 5;
2) показатель "итого активы" по строке с кодом "12" равен сумме показателей по строкам с кодами "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10" и "11";
3) показатель "итого обязательства" по строке с кодом "18" равен сумме показателей по строкам с кодами "13", "14", "15", "16", и "17";
4) показатель "итого чистые активы" по строке с кодом "19" равен разнице показателей по строкам с кодами "12" и "18".
Приложение 75 к постановлению
Приложение 59
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Правила представления отчетности лицензиатами, осуществляющими деятельность на рынке ценных бумаг, единым оператором
1. Настоящие Правила представления отчетности лицензиатами, осуществляющими деятельность на рынке ценных бумаг, единым оператором разработаны в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления отчетности лицензиатами, осуществляющими деятельность на рынке ценных бумаг, единым оператором (далее – Организация) в Национальный Банк Республики Казахстан.

6. Нысанның 1 және 2-кестелері жолының (көрсеткішінің) коды мынадай құрылым бойынша айқындалады:
1) бірінші бөлім таза зейнетақы активтері туралы есептің негізгі бабының нөміріне сәйкес келеді;
2) екінші бөлім екі цифрдан тұрады – резиденттік белгісінің коды және экономика секторының коды;
3) үшінші бөлім – көрсеткіштің реттік нөмірі.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14365 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысымен бекітілген Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларына сәйкес резиденттігі белгісі мен экономика секторы үшін кодтар көрсетіледі.
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының активтері мен міндеттемелері экономика секторлары бойынша бейрезиденттерге қатысты бөлінбейді. Бұл жағдайда экономика секторының бейрезидентке қатысты коды – "0" көрсетіледі.
Мысал: 15.15.08-жолдың коды, мұндағы бірінші цифр "15" – баланстың негізгі бабының нөмірі, екінші цифр "15" – резидент, басқа қаржы ұйымдары және үшінші цифр "08" – реттік нөмір.
9. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 3-баған бойынша барлық жолдар бойынша деректер 4 және 5-бағандар бойынша деректер сомасына тең;
2) "12" кодымен жол бойынша "активтер жиынтығы" көрсеткіші "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10" және "11" кодтарымен жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең;
3) "18" кодымен жол бойынша "мендеттемелер жиынтығы" көрсеткіші "13", "14", "15", "16" және "17" кодтарымен жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең;
4) "19" кодымен жол бойынша "активтер жиынтығы" көрсеткіші "12" және "18" кодтарымен жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең.
Қаулыға
75-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 211 қаулысына
59-қосымша
Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын лицензиаттардың, бірыңғай оператордың есептілікті ұсыну қағидалары
1. Осы Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын лицензиаттардың, бірыңғай оператордың есептілікті ұсыну қағидалары "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын лицензиаттардың, бірыңғай оператордың (бұдан әрі – Ұйым) есептілігін ұсыну тәртібін айқындайды.

2. Отчетность представляется Организацией в электронном виде посредством использования информационной системы "Веб-портал Национального Банка Республики Казахстан".
3. Отчетность, удостоверенная посредством электронной цифровой подписи руководителем Организации или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнителем, хранится в электронном формате.
4. Полнота и достоверность данных в отчетности обеспечивается руководителем Организации или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета.
5. Данные в отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан – тенге.
6. В целях формирования отчета активы в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному в соответствии с порядком, установленным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "О порядке определения рыночного курса обмена валюты", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378.
7. Понятия "резидент" и "нерезидент" используются в значениях, определенных Законом Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле".

2. Ұйым есептілікті "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Веб-порталы" ақпараттық жүйесін пайдалану арқылы электрондық түрде ұсынады.
3. Ұйымның басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырған есептілік электрондық форматта сақталады.
4. Есептіліктегі деректердің толықтығы мен дұрыстығын Ұйымның басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қамтамасыз етеді.
5. Есептегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңгемен көрсетіледі.
6. Есепті қалыптастыру мақсатында шетел валютасындағы активтер Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 болып тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысымен және "Валюта айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығымен белгіленген тәртіпке сәйкес айқындалған валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептегенде көрсетіледі.
7. "Резидент" және "бейрезидент" ұғымдары "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған мәндерде пайдаланылады.