Об утверждении Перечня официально признанных источников информации о рыночных ценах
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 12 июля 2023 года № 757. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2023 года № 33067.
В соответствии с Положением о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень официально признанных источников информации о рыночных ценах.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Утвержден приказом
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 июля 2023 года № 757
Перечень официально признанных источников информации о рыночных ценах

Нарықтық бағалар туралы ресми танылған ақпарат көздерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 12 шiлдедегi № 757 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 12 шiлдеде № 33067 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қаржы министрілігі туралы ережеге сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Нарықтық бағалар туралы ресми танылған ақпарат көздерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
- Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 12 шілдедегі
№ 757 бұйрығымен
бекітілген
Нарықтық бағалар туралы ресми танылған ақпарат көздерінің тізбесі

2709 00 900
Argus European Products
Argus Media Limited, Великобритания
Нефтепродукты
2710
Argus Asia Pacific Products
Argus Media Limited, Великобритания
Нефтепродукты
2710
Argus International LPG
Argus Media Limited, Великобритания
Сжиженный газ
2711 11 000 0 –
2711 19 000 0
Argus Coal Daily International
Argus Media Limited, Великобритания
Уголь
2701, 2702
Argus European Natural Gas
Argus Media Limited, Великобритания
Природный газ
2711 21 000 0
Argus Freight
Argus Media Limited, Великобритания
Услуги по морской транспортировке
Argus China Petroleum
Argus Media Limited, Великобритания
Нефть, нефтепродукты
2709 00 900, 2710
Argus Экспорт нефти
Argus Media Limited, Великобритания
Нефть
2709 00 900
Argus Экспорт нефтепродуктов
Argus Media Limited, Великобритания
Нефтепродукты
2710
Argus Сжиженный газ и конденсат
Argus Media Limited, Великобритания
Сжиженный газ
2711 11 000 0 –
2711 19 000 0
Argus Russian Coal
Argus Media Limited, Великобритания
Уголь
2701, 2702
Транспортные и сопутствующие издержки при экспорте угля
Argus Нефтетранспорт
Argus Media Limited, Великобритания
Транспортные и сопутствующие издержки при экспорте нефти и нефтепродуктов
Расшифровка аббревиатур:
* Код ЕТН ВЭД ЕАЭС – код Единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза

2709 00 900
Argus European Products
Argus Media Limited, Ұлыбритания
Мұнай өнімдері
2710
Argus Asia Pacific Products
Argus Media Limited, Ұлыбритания
Мұнай өнімдері
2710
Argus International LPG
Argus Media Limited, Ұлыбритания
Сұйытылған газ
2711 11 000 0 – 2711 19 000 0
Argus Coal Daily International
Argus Media Limited, Ұлыбритания
Көмір
2701, 2702
Argus European Natural Gas
Argus Media Limited, Ұлыбритания
Табиғи газ
2711 21 000 0
Argus Freight
Argus Media Limited, Ұлыбритания
Теңіз тасымалы жөніндегі қызметтер
-
Argus China Petroleum
Argus Media Limited, Ұлыбритания
Мұнай, мұнай өнімдері
2709 00 900, 2710
Argus Мұнай экспорты
Argus Media Limited, Ұлыбритания
Мұнай
2709 00 900
Argus мұнай өнімдерінің экспорты
Argus Media Limited, Ұлыбритания
Мұнай өнімдері
2710
Argus Сұйытылған газдар және конденсат
Argus Media Limited, Ұлыбритания
Сұйытылған газ
2711 11 000 0 –2711 19 000 0
Argus Russian Coal
Argus Media Limited, Ұлыбритания
Көмір
2701, 2702
Экспорттау кезіндегі көліктік және ілеспе шығындар
Argus Мұнайкөлік
Argus Media Limited, Ұлыбритания
Мұнай және мұнай өнімдерін экспорттау кезіндегі көліктік және ілеспе шығындар
-
Аббревиатураларды ашып жазу:
* ЕАЭО СЭҚ БТН коды – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының коды