О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 28 января 2020 года № 10 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике цен и инструкций по их заполнению"
Приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 19 июля 2023 года № 9. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июля 2023 года № 33133
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2024.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 28 января 2020 года № 10 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике цен и инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19953) следующие изменения и дополнения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 36) пункта 15 Положения об Агентстве по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 октября 2020 года № 427 и с подпунктом 22) пункта 15 Положения о Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, утвержденного приказом Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 9-нқ, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в пункте 1:
подпункты 7) и 8) исключить;
подпункт 37) изложить в следующей редакции:
"37) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Тетрадь регистрации цен на новое жилье в 20__ году" (индекс 1-ЦРЖ, периодичность месячная) согласно приложению 37 к настоящему приказу";
подпункт 38) изложить в следующей редакции:
"38) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Тетрадь регистрации цен на новое жилье в 20__ году" (индекс 1-ЦРЖ, периодичность месячная) согласно приложению 38 к настоящему приказу;";
подпункт 46) изложить в следующей редакции:
"46) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о тарифах на перевозку грузов предприятиями морского транспорта" (индекс 1-тариф (морской), периодичность месячная) согласно приложению 46 к настоящему приказу;";
дополнить подпунктами 47) и 48) в следующей редакции:

"Баға статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2020 жылғы 28 қаңтардағы № 10 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 2023 жылғы 19 шiлдедегі № 9 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 24 шiлдеде № 33133 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Баға статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2020 жылғы 28 қаңтардағы № 10 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19953 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 5 қазандағы № 427 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі туралы ереженің 15-тармағы 36) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының 2020 жылғы 23 қазандағы № 9-нқ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы туралы ереженің 15-тармағы 22) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақта:
7) және 8) тармақшалары алынып тасталсын;
37) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"37) 20___ жылы жаңа тұрғын үй бағаларын тіркеу дәптері" (индексі 1-ЦРЖ, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес;";
38) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"38) 20___ жылы жаңа тұрғын үй бағаларын тіркеу дәптері" (индексі 1-ЦРЖ, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 38-қосымшаға сәйкес;";
46) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"46) Теңіз көлігі кәсіпорындарының жүк тасымалдау тарифтері туралы есеп" (индексі 1-тариф (теңіз), кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 46-қосымшаға сәйкес;";
47) және 48) тармақшалармен келесі редакцияда толықтырылсын:

"47) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Электронная форма ввода данных на жилье" (индекс 1-ЦРЖэ, периодичность месячная) согласно приложению 47 к настоящему приказу;
48) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Электронная форма ввода данных на жилье" (индекс 1-ЦРЖэ, периодичность месячная) согласно приложению 48 к настоящему приказу.";
приложения 37, 38, 43 и 44 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 47 и 48 согласно приложениям 5 и 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологического развития и политики управления данными с Юридическим департаментом Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
3. Департаменту методологического развития и политики управления данными Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных и территориальных подразделений Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан для руководства и использования в работе.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2024 года.
Руководитель Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому планированию
и реформам Республики Казахстан
Ж. Шаймарданов
Приложение 1 к приказу
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 19 июля 2023 года № 9
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 37 к приказу
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 января 2020 года № 10
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі Статистика
комитеті төрағасының
2020 жылғы 28 қаңтардағы
№ 10 бұйрығына
37-қосымша
20___ жылы жаңа тұрғын үй бағаларын тіркеу дәптері
Тетрадь
регистрации цен на новое жилье в 20___году
Индексі
Индекс
1-ЦРЖ
айлық
месячная
есепті кезең
отчетный период
жыл
год
Бағаларды жинауға жауапты мемлекеттік статистиканың аумақтық бөлімшелерінің мамандары толтырады
Заполняют специалисты территориальных подразделений государственной статистики, ответственные за сбор цен
Тіркеу мерзімі – есепті кезеңнің 20-күніне (қоса алғанда) дейін
Срок регистрации – до 20 числа (включительно) отчетного периода

"47) "Тұрғын үйге деректерді енгізудің электрондық нысаны" (индекс 1-ЦРЖэ, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны осы бұйрыққа 47 - қосымшаға сәйкес;
48) "Тұрғын үйге деректерді енгізудің электрондық нысаны" (индекс 1-ЦРЖэ, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 48 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
37, 38, 43 және 44-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
осы бұйрыққа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес 47 және 48-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Әдіснамалық дамыту және деректерді басқару саясаты департаменті Заң департаментімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Әдіснамалық дамыту және деректерді басқару саясаты департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының құрылымдық және аумақтық бөлімшелеріне жұмыс бабында басшылыққа алу және пайдалану үшін жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жариялануы тиіс және 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы
Ж. Шаймарданов
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2023 жылғы 19 шілдедегі
№ 9 бұйрығына
1 қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі Статистика
комитеті төрағасының
2020 жылғы 28 қаңтардағы
№ 10 бұйрығына
37-қосымша
Приложение 37 к приказу
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 января 2020 года
№ 10
20___ жылы жаңа тұрғын үй бағаларын тіркеу дәптері
Тетрадь регистрации цен на новое жилье в 20___году
Индексі
Индекс
1-ЦРЖ
айлық
месячная
есепті кезең
отчетный период
жыл
год
Бағаларды жинауға жауапты мемлекеттік статистиканың аумақтық бөлімшелерінің мамандары толтырады
Заполняют специалисты территориальных подразделений государственной статистики, ответственные за сбор цен
Тіркеу мерзімі – есепті кезеңнің 20-күніне (қоса алғанда) дейін
Срок регистрации – до 20 числа (включительно) отчетного периода

Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Тетрадь регистрации цен на новое жилье в 20___году" (индекс 1-ЦРЖ, периодичность месячная)
1. Настоящая Инструкция детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Тетрадь регистрации цен на новое жилье в 20___году" (индекс 1-ЦРЖ, периодичность месячная) (далее – статистическая форма).
2. В настоящей Инструкции используются следующие определения:
1) базовый объект – отобранный объект для наблюдения и регистрации в нем цен;
2) цена регистрации – количество денежных единиц, уплаченных за конкретный вид жилья, для которого качество, условия продажи и период времени четко определены;
3) характеристика жилья – отличительные свойства, спецификации для идентификации отдельного вида жилья, отбираемого для регистрации цен.
3. В разделе 1 статистической формы указывается информация о базовых объектах, отобранных для наблюдения за ценами на новое жилье.
В графе А записываются порядковые номера базовых объектов, в графе Б – их коды, в графе В – наименования, в графе 1 – контактные данные.
4. В разделе 2 заполняется информация о ценах продажи нового жилья.
В графе А проставляется порядковый номер наблюдаемой квартиры (дома).
В графе Б указывается код базового объекта, в котором регистрируются цены.
В графах 1–8 указывается подробная характеристика квартиры (дома): местоположение дома (название жилого комплекса, в случае его наличия), количество комнат, общая площадь, площадь кухни, материал стен дома, отделка (чистовая, черновая улучшенная, черновая), этаж квартиры и этажность дома.
В графах 9–11 регистрируется цена квартиры/дома на определенную дату в обследуемом базовом объекте.
В графе 12 указываются дополнительные сведения или заметки относительно того или иного вида жилья.
Приложение 3 к приказу
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 19 июля 2023 года № 9
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Приложение 43 к приказу
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 января 2020 года № 10
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі Статистика
комитеті төрағасының
2020 жылғы 28 қаңтардағы
№ 10 бұйрығына
43-қосымша
Тұтыну тауарлары мен көрсетілетін қызметтерге бағаларды тіркеуге арналған деректерді енгізудің электрондық нысаны
Электронная форма ввода данных для регистрации цен на потребительские товары и услуги
Индексі
Индекс
Ц-101э
күн сайынғы
ежедневная
есепті кезең
отчетный период
жыл
год

"20___ жылы жаңа тұрғын үй бағаларын тіркеу дәптері" (индексі 1-ЦРЖ, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы "20___ жылы жаңа тұрғын үй бағаларын тіркеу дәптері" (индексі 1-ЦРЖ, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (бұдан әрі – статистикалық нысан) толтыруды нақтылайды.
2. Осы Нұсқаулықта мынадай анықтамалар пайдаланылады:
1) базалық объект – бағаларды байқау және тіркеу үшін іріктеліп алынған объект;
2) тіркеу бағасы – сапасы, сату шарттары және уақыт кезеңі анық белгіленген тұрғын үйдің нақты түріне төленген ақша бірлігінің саны;
3) тұрғын үйдің сипаттамасы – бағаны тіркеу үшін таңдап алынған тұрғын үйдің жекелеген түрін сәйкестендіруге арналған айырым қасиеттері, ерекшеліктері.
3. Статистикалық нысанның 1-бөлімінде жаңа тұрғын үй бағаларын байқау үшін іріктеп алынған базалық объектілер туралы ақпарат көрсетіледі.
А бағанында базалық объектілердің реттік нөмірлері, Б бағанында – олардың кодтары, В бағанында – атаулары, 1-бағанда – байланыс деректері жазылады.
4. 2-бөлімде жаңа тұрғын үйлерді сату бағалары туралы ақпарат толтырылады.
А бағанында байқалатын пәтердің (үйдің) реттік нөмірі қойылады.
Б бағанында баға тіркелетін базалық объектінің коды қойылады.
1-8-бағандарда пәтердің (үйдің) толық сипаттамасы: үйдің орналасқан жері (тұрғын үй кешенінің атауы, бар болған жағдайда), бөлме саны, жалпы алаңы, ас үйдің алаңы, үйдің қабырға материалдары, әрлеу (таза, бастапқы жақсартылған, бастапқы), пәтер орналасқан қабаты мен үйдің қабаттылығы жазылады.
9-11-бағандарда зерттелетін базалық объектідегі белгілі бір күнге пәтердің/үйдің бағалары тіркеледі.
12-бағанда тұрғын үйдің сол немесе басқа түріне қатысты қосымша мәліметтер немесе белгілер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар
агенттігінің Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2023 жылғы 19 шілдедегі
№ 9 бұйрығына
3 қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі Статистика
комитеті төрағасының
2020 жылғы 28 қаңтардағы
№ 10 бұйрығына
43-қосымша
Приложение 43 к приказу
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 января 2020 года
№ 10
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Тұтыну тауарлары мен көрсетілетін қызметтерге бағаларды тіркеуге арналған деректерді енгізудің электрондық нысаны
Электронная форма ввода данных для регистрации цен на потребительские товары и услуги
Индексі
Индекс
Ц-101э
күн сайынғы
ежедневная
есепті кезең
отчетный период
жыл
год

1. Базалық объектілер (тізімнен таңдау)
Базовые объекты (выбор из списка)
- Атауы
Наименование
- Мекенжайы
Адрес
- Тіркелген өкіл-тауарлар (қызметтер) саны
Количество зарегистрированных товаров (услуг) - представителей
2. Базалық объектідегі тауар/қызмет (тізімнен таңдау)
Товар (услуга) в базовом объекте (выбор из списка)
Өткен кезең
Предыдущий период
2.1.1 Өкіл тауардың (қызметтің) сипаттамасы (өткен кезең)
Характеристика товара (услуги)- представителя (предыдущий период)
2.1.2 Өлшеп орау (өткен кезең)
Расфасовка (предыдущий период)
2.1.3 Тұтыну тауарлары, ақылы қызметтер мен тұрғын үй бағалары, теңге (өткен кезең)
Цены на потребительские товары, платные услуги и жилье, тенге (предыдущий период)
Есепті кезең
Отчетный период
2.1.4 Штрих-код (сканерлеу)
Штрих-код (сканирование)
2.1.5 Өкіл тауардың (қызметтің) атауы (авто толтырылу)
Наименование товара (услуги)-представителя (автозаполение)
2.1.6 Өкіл тауардың (қызметтің) сипаттамасы
Характеристика товара (услуги)- представителя
2.1.7 Тұтыну тауарлары, ақылы қызметтер мен тұрғын үй бағалары, теңге (көрсетіледі)
Цены на потребительские товары, платные услуги и жилье, тенге (указывается)
2.1.8 Өлшеп орау (көрсетіледі)
Расфасовка (указывается)
2.1.9 Ескертпе (көрсетіледі)
Примечание (указывается)
Приложение 4 к приказу
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 19 июля 2023 года № 9
Приложение 44 к приказу
Председателя Комитета по
статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 января 2020 года № 10
Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Электронная форма ввода данных для регистрации цен на потребительские товары и услуги" (индекс Ц-101э, периодичность ежедневная)
1. Настоящая Инструкция детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Электронная форма ввода данных для регистрации цен на потребительские товары и услуги" (индекс Ц-101э, периодичность ежедневная) (далее – статистическая форма).
2. В первом разделе статистической формы из списка выбирается базовый объект для регистрации цен.
3. Во втором разделе из списка выбирается товар (услуга) в обследуемом базовом объекте.
Данные строк 2.1.1, 2.1.2 и 2.1.3 выгружаются с предыдущего периода.
По строке 2.1.4 сканируется штрих код товара (услуги) - представителя.
Строки 2.1.5 и 2.1.6 автоматически заполняются по штрих коду товара (услуги) - представителя.
По строке 2.1.7 фиксируется цена товара (услуги) - представителя.

1. Базалық объектілер (тізімнен таңдау)
Базовые объекты (выбор из списка)
- Атауы
Наименование
- Мекенжайы
Адрес
- Тіркелген өкіл-тауарлар (қызметтер) саны
Количество зарегистрированных товаров (услуг) - представителей
2. Базалық объектідегі тауар/қызмет (тізімнен таңдау)
Товар (услуга) в базовом объекте (выбор из списка)
Өткен кезең
Предыдущий период
2.1.1 Өкіл тауардың (қызметтің) сипаттамасы (өткен кезең)
Характеристика товара (услуги)- представителя (предыдущий период)
2.1.2 Өлшеп орау (өткен кезең)
Расфасовка (предыдущий период)
2.1.3 Тұтыну тауарлары, ақылы қызметтер мен тұрғын үй бағалары, теңге (өткен кезең)
Цены на потребительские товары, платные услуги и жилье, тенге (предыдущий период)
Есепті кезең
Отчетный период
2.1.4 Штрих-код (сканерлеу)
Штрих-код (сканирование)
2.1.5 Өкіл тауардың (қызметтің) атауы (авто толтырылу)
Наименование товара (услуги)-представителя (автозаполение)
2.1.6 Өкіл тауардың (қызметтің) сипаттамасы
Характеристика товара (услуги)- представителя
2.1.7 Тұтыну тауарлары, ақылы қызметтер мен тұрғын үй бағалары, теңге (көрсетіледі)
Цены на потребительские товары, платные услуги и жилье, тенге (указывается)
2.1.8 Өлшеп орау (көрсетіледі)
Расфасовка (указывается)
2.1.9 Ескертпе (көрсетіледі)
Примечание (указывается)
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар
агенттігінің Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2023 жылғы 19 шілдедегі
№ 9 бұйрығына
4 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
төрағасының
2020 жылғы 28 қаңтардағы
№ 10 бұйрығына
44-қосымша
"Тұтыну тауарлары мен көрсетілетін қызметтерге бағаларды тіркеуге арналған деректерді енгізудің электрондық нысаны" (индексі Ц-101э, кезеңділігі күн сайынғы) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық "Тұтыну тауарлары мен көрсетілетін қызметтерге бағаларды тіркеуге арналған деректерді енгізудің электрондық нысаны" (индексі Ц-101э, кезеңділігі күн сайынғы) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (бұдан әрі – статистикалық нысан) толтыруды нақтылайды.
2. Статистикалық нысанның бірінші бөлімінде бағаларды тіркеу үшін тізімнен объект таңдалады.
3. Екінші бөлімде тізімнен зерттелетін базалық объектідегі тауар (көрсетілетін қызмет) таңдалады.
2.1.1, 2.1.2 және 2.1.3-жолдар деректері өткен кезеңнен жүктеледі.
2.1.4-жолда өкіл тауардың (көрсетілетін қызметтің) штрих-коды сканерленеді.
2.1.5 және 2.1.6-жолдар өкіл тауардың (көрсетілетін қызметтің) штрих-кодтары бойынша автоматты түрде толтырылады.
2.1.7-жолда өкіл тауардың (көрсетілетін қызметтің) бағасы көрсетіледі.

В строке 2.1.8 указывается расфасовка товара (услуги) - представителя.
Строка 2.1.9 заполняется при необходимости.
Приложение 5 к приказу
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 19 июля 2023 года № 9
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 47 к приказу
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 января 2020 года № 10
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі Статистика
комитеті төрағасының
2020 жылғы 28 қаңтардағы
№ 10 бұйрығына
47-қосымша
Тұрғын үй бағаларын тіркеу үшін деректерді енгізудің электрондық нысаны
Электронная форма ввода данных для регистрации цен на жилье
Индексі
Индекс
1-ЦРЖэ
айлық
месячная
есепті кезең
отчетный период
жыл
год
Байқау мерзімі – есепті кезеңнің 20-күніне (қоса алғанда) дейін
Срок наблюдения – до 20 числа (включительно) отчетного периода
1. Базалық объекті (интернет-сайт)
Базовый объект (интернет-сайт) _________________________________________
2. Пәтерлерді/үйлерді қайта сату және жалға беру
Перепродажа и аренда квартир/домов
Күні
Дата
Сипаттамасы
Характеристика
Қала
Город
Қаланың ауданы
Район города
Үйдің салынған жылы
Год постройки дома
Кешеннің атауы
Наименование комплекса
Қабаты
Этаж
Бөлмелер саны
Количество комнат
Жалпы алаңы
Общая площадь
Тұрғын үй нарығындағы баға
Цены на рынке жилья
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Приложение 6 к приказу
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 19 июля 2023 года № 9
Приложение 48 к приказу
Председателя Комитета по
статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 января 2020 года № 10
Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Электронная форма ввода данных для регистрации цен на жилье" (индекс 1-ЦРЖэ, периодичность месячная)
1. Настоящая Инструкция детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Электронная форма ввода данных для регистрации цен на жилье" (индекс 1-ЦРЖэ, периодичность месячная) (далее – статистическая форма).
2. Статистическая форма предназначена для централизованного сбора цен перепродажи и аренды квартир/домов через интернет-сайты по конкретным видам ежемесячно до 20 числа (включительно) отчетного периода.

2.1.8-жолда өкіл тауарды (көрсетілетін қызметті) өлшеп орау көрсетіледі.
2.1.9-жол қажет болған жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2023 жылғы 19 шілдедегі
№ 9 бұйрығына
5 қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі Статистика
комитеті төрағасының
2020 жылғы 28 қаңтардағы
№ 10 бұйрығына
47-қосымша
Приложение 47 к приказу
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 января 2020 года
№ 10
Тұрғын үй бағаларын тіркеу үшін деректерді енгізудің электрондық нысаны
Электронная форма ввода данных для регистрации цен на жилье
Индексі
Индекс
1-ЦРЖэ
айлық
месячная
есепті кезең
отчетный период
жыл
год
Байқау мерзімі – есепті кезеңнің 20-күніне (қоса алғанда) дейін
Срок наблюдения – до 20 числа (включительно) отчетного периода
1. Базалық объекті (интернет-сайт)
Базовый объект (интернет-сайт) ________________________________________
2. Пәтерлерді/үйлерді қайта сату және жалға беру
Перепродажа и аренда квартир/домов
Күні
Дата
Сипаттамасы
Характеристика
Қала
Город
Қаланың ауданы
Район города
Үйдің салынған жылы
Год постройки дома
Кешеннің атауы
Наименование комплекса
Қабаты
Этаж
Бөлмелер саны
Количество комнат
Жалпы алаңы
Общая площадь
Тұрғын үй нарығындағы баға
Цены на рынке жилья
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2023 жылғы 19 шілдедегі
№ 9 бұйрығына
6 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
төрағасының
2020 жылғы 28 қаңтардағы
№ 10 бұйрығына
48-қосымша
"Тұрғын үй бағаларын тіркеу үшіндеректерді енгізудің электрондық нысаны" (индексі 1-ЦРЖэ, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық "Тұрғын үй бағаларын тіркеу үшін деректерді енгізудің электрондық нысаны" (индексі 1-ЦРЖэ, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (бұдан әрі – статистикалық нысан) толтыруды нақтылайды.
2. Статистикалық нысан есепті кезеңнің 20 күніне (қоса алғанда) дейін нақты түрлері бойынша интернет-сайттар арқылы пәтерлерді/үйлерді қайта сату және жалға беру бағаларын орталықтандырылған түрде жинауға арналған.

3. В разделе 1 статистической формы выбирается интернет-сайт для выгрузки цен на рынке жилья.
4. В графах 1–10 выгружается: дата, характеристика жилья, город, район города, год постройки дома, жилой комплекс (в случае его наличия), этаж квартиры и этажность дома, количество комнат, общая площадь, цена регистрации.
В графе 11 рассчитывается цена за один квадратный метр путем деления цены квартиры/дома на ее общую площадь.

3. Статистикалық нысанның 1-бөлімінде тұрғын үй нарығындағы бағаларды жүктеп салу үшін интернет-сайт таңдалады.
4. 1-10-бағандарда мыналар жүктеледі: күні, тұрғын үйдің сипаттамасы, қала, қаланың ауданы, үйдің салынған жылы, тұрғын үй кешені (бар болса), пәтер орналасқан қабат/үйдің қабаттылығы, бөлмелер саны, жалпы алаңы, тіркеу бағасы.
11-бағанда бір шаршы метрдің бағасы пәтердің/үйдің бағасын оның жалпы алаңына бөлу арқылы есептеледі.