О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года № 78 "Об утверждении стандарта организации оказания анестезиологической и реаниматологической помощи в Республике Казахстан"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 сентября 2023 года № 147. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 сентября 2023 года № 33399
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года № 78 "Об утверждении стандарта организации оказания анестезиологической и реаниматологической помощи в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32409) следующие изменения:
в Стандарте организации оказания анестезиологической и реаниматологической помощи в Республике Казахстан, утвержденном приложением к указанному приказу:
пункты 5, 6 изложить в следующей редакции:
"5. Штатная численность организаций здравоохранения, оказывающих анестезиологическую и реаниматологическую помощь, устанавливается с учетом рекомендуемой штатной численности согласно приложению 1 к настоящему Стандарту.
6. Оснащение организаций здравоохранения, оказывающих анестезиологическую и реаниматологическую помощь, медицинскими изделиями осуществляется с учетом рекомендуемого оснащения согласно приложению 2 к настоящему Стандарту.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Анестезиологическая и реаниматологическая помощь оказывается в амбулаторных, стационарозамещающих и стационарных условиях, вне медицинской организации, в экстренной и плановой формах.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. При проведении операции анестезиолог-реаниматолог находится в операционной до окончания оперативного вмешательства. При длительности операции до 6 часов допускается перерыв продолжительностью 20-30 минут через каждые 2-3 часа с обязательной заменой другим анестезиологом-реаниматологом.
При длительности операции более 6 часов замена анестезиологической бригады осуществляется через каждые 6 часов работы.";
в пункте 43:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) оценку тяжести состояния пациента перед операцией, выявление степени компенсации дисфункции органов и систем организма, индивидуальных адаптивных возможностей организма, определение степени операционно-анестезиологического риска с указанием у тяжелых пациентов степени волемии, сердечного выброса, наполнения нижней полой вены, конечно-диастолического давления (при наличии технической возможности определения параметров), центрального венозного давления, диуреза;"
параграф 4 главы 2 исключить;

"Қазақстан Республикасында анестезиологиялық және реаниматологиялық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 78 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 4 қыркүйектегі № 147 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 8 қыркүйекте № 33399 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасында анестезиологиялық және реаниматологиялық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 78 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32409 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа қосымшасымен бекітілген Қазақстан Республикасында анестезиологиялық және реаниматологиялық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандартында (бұдан әрі – Стандарт):
5, 6 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Анестезиологиялық және реаниматологиялық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарының штат саны осы Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес ұсынылатын штат санын ескеріле отырып белгіленеді.
6. Анестезиологиялық және реаниматологиялық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарын медициналық бұйымдармен жарақтандыру осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес ұсынылатын жарақтандыру ескеріле отырып жүзеге асырылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Анестезиологиялық және реаниматологиялық көмек амбулаториялық, стационарды алмастыратын және стационарлық жағдайларда, медициналық ұйымнан тыс, шұғыл және жоспарлы нысандарда көрсетіледі.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Операция кезінде анестезиолог-реаниматолог операция аяқталғанға дейін операция бөлмесінде болады. Операцияның ұзақтығы 6 сағатқа созылған кезде басқа анестезиолог-реаниматологпен міндетті түрде ауыстыра отырып, әрбір 2-3 сағат жұмыс істеген сайын 20-30 минуттық үзіліске жол беріледі.
Операцияның ұзақтығы 6 сағаттан асқан кезде анестезиологиялық бригаданы ауыстыру жұмыстың әр 6 сағаты сайын жүзеге асырылады.";
43-тармақта:
5-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) операция алдында пациенттің жағдайының ауырлығын бағалау, ағзаның компенсациялау дәрежесін және организм жүйелерінің, организмнің жеке бейімделу мүмкіндіктерін анықтау, жағдайы ауыр пациенттерде волемия дәрежесін, жүрек шығарымын, төменгі қуыс венаның толтырылуын, диастолалық қысымды (параметрлерін анықтауда техникалық мүмкіндік болса), орталық веноздық қысымды, диурезді көрсете отырып, операциялық-анестезиологиялық қауіп дәрежесін айқындауды;";
2-тарауының 4-параграфы алып тасталсын;

приложение 1 к Стандарту изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к Стандарту изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 4 сентября 2023 года № 147
Приложение 1
к стандарту организации
анестезиологической
и реаниматологической помощи
в Республике Казахстан
Рекомендуемая штатная численность организаций здравоохранения, оказывающих анестезиологическую и реаниматологическую помощь
1. Штатная численность группы анестезиологии и реаниматологии:
анестезиолог-реаниматолог - не менее 1 (одной) должности,
медицинская сестры-анестезист - не менее 1 должности на 1 (одну) должность анестезиолога-реаниматолога;
Для работы в палате пробуждения выделяется 1 должность медицинской сестры-анестезиста.
младший медицинский персонал - не менее 1,5 должностей;
2. Штатная численность отделения анестезиологии, реаниматологии и интенсивной терапии (ОАРИТ):
заведующий – 1 должность;
старшая медицинская сестра – 1 должность;
процедурная (перевязочная медсестра) – не менее 1 должности;
медицинская сестра интенсивной терапии по переливанию компонентов и препаратов крови – не менее 1 должности;
сестра-хозяйка – 1должность;
младший медицинский работник по кормлению и уходу за пациентами – не менее 1 должности;
младший медицинский персонал – не менее 9,5 должностей на 6 реанимационных коек;
анестезиолог-реаниматолог:
не менее 4,75 должностей на 6 реанимационных коек;
не менее 1 должности - на одно рабочее место (операционный стол, манипуляционная, ангиографический кабинет, диагностический кабинет);

Стандартқа 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Стандартқа 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2023 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 147 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасында
анестезиологиялық және
реаниматологиялық көмек
көрсету стандартына
1-қосымша
Анестезиологиялық және реаниматологиялық қызмет көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарының ұсынылған штат саны
1. Анестезиология және реаниматология тобының штат саны:
Анестезиолог-реаниматолог дәрігердің кемінде 1 (бір) лауазымы,
анестезиолог-реаниматологтың 1 (бір) лауазымына анестезист-мейіргердің кемінде 1 лауазымы;
Ояту палатасында жұмыс істеу үшін анестезист-мейіргердің 1 лауазымы бөлінеді.
Кіші медициналық персоналдың кемінде 1,5 лауазымы;
2. Анестезиология, реаниматология және қарқынды терапия (АРҚТБ) бөлімшесінің штат саны:
меңгеруші-1 лауазым;
аға мейіргер -1 лауазым;
емшара (таңу мейіргер) - кемінде 1 лауазым;
қан компоненттері мен препараттарын құю бойынша қарқынды терапия мейіргер -кемінде 1 лауазым;
шаруашылық бикесі – 1 лауазым;
пациенттерды тамақтандыру және күтім жасау жөніндегі кіші медицина қызметкері - кемінде 1 лауазым;
кіші медициналық персонал- 6 реанимациялық төсекке 9,5 лауазымнан кем емес.
анестезиолог-реаниматолог:
6 реанимациялық төсекке кемінде 4,75 лауазым,
бір жұмыс орнына (операциялық үстел, манипуляциялық, ангиографиялық кабинет, диагностикалық кабинет) - кемінде 1 лауазымы;

медицинская сестра-анестезист не менее 1,5 должностей на 1 (одну) должность анестезиолога-реаниматолога;
медицинская сестра интенсивной терапии не менее 4,75 должностей на 2 реанимационные койки;
На один круглосуточный пост на 1 койку для работы с пациентами нейрохирургического, кардиохирургического, онкогематологического профилей, для пациентов с ожогами (с площадью поражения более 50% и с поражением и поражения верхних дыхательных путей), с политравмой, беременных с экстрагенитальной патологией, пациентов, находящихся на искуственной вентиляции легких, экстрокорпоральной мембранной оксигенации - не менее 4,75 должностей медицинских сестер интенсивной терапии и 4,75 ставок младшего медицинского персонала.
Для работы в палате-изоляторе для инфекционных и септических пациентов формируется отдельный круглосуточный пост– не менее 4,75 ставок сестер интенсивной терапии и 4,75 ставок младшего медицинского персонала.
При наличии в ОАРИТ экстракорпоральной детоксикации предусматриваются:
врач анестезиолог-реаниматолог – не менее 1 должности;
медицинская сестра интенсивной терапии (экстракорпоральной детоксикации) – не менее 2 должностей;
Для работы в палате пробуждения предусматриваются:
врач анестезиолог-реаниматолог – не менее 1 должности;
медицинская сестра-анестезист (сестра интенсивной терапии) – не менее 2 должностей;
младщий медицинский персонал – не менее 1 должности.
При наличии в ОАРИТ экспресс-лаборатории:
заведующий - не менее 0,5 должности;
врач-лаборант- не менее 4,75 должностей;
средних медицинских работников по лабораторной диагностике - не менее 4,75 должностей;
младший медицинский персонал - не менее 4,75 должностей.
Для обслуживания и ремонта медицинского оборудования:
инженер или медицинский техник – не менее 1 должности.
3. Штатная численность отделения анестезиологии (ОА):
Заведующий – 1 должность;
анестезиолог-реаниматолог – 1 должность на одно рабочее место (операционный стол, манипуляционная, ангиографический кабинет, диагностический кабинет);
медицинская сестра-анестезист – 1,5 на одну должность врача анестезиолога-реаниматолога
старшая медицинская сестра – 1 должность;
сестра-хозяйка – 1 должность.
Для выполнения экстренных анестезий в круглосуточном режиме предусматривается не менее 4,75 должностей анестезиолога-реаниматолога и 9,5 должностей медицинских сестер-анестезистов.
4. Штатная численность отделения реанимации и интенсивной терапии (ОРИТ)
заведующий – 1 должность;
старшая медицинская сестра – 1 должность;
процедурная (перевязочная медсестра) – не менее 1 должности;
медицинская сестра интенсивной терапии по переливанию компонентов и препаратов крови – не менее 1 должности;
сестра-хозяйка – 1должность;
младший медицинский работник по кормлению и уходу за пациентами – не менее 1 должности;
анестезиолог-реаниматолог:

анестезист-мейіргер - анестезиолог-реаниматологтың 1 (бір) лауазымына кемінде 1,5 лауазым;
қарқынды терапия мейіргер - 2 реанимациялық төсекке кемінде 4,75 лауазым;
Нейрохирургиялық, кардиохирургиялық, онкогематологиялық бейіндегі пациенттермен жұмыс істеу үшін, күйіктері бар (зақымдану ауданы 50% - дан астам және жоғарғы тыныс жолдарының зақымдануы және зақымдануы бар), политравмасы бар, экстрагенитальды патологиясы бар жүкті, өкпенің жасанды желдетуіндегі, экстракорпоральды мембраналық оттегімен қанықтырылған пациенттермен жұмыс істеу үшін тәулік бойы 1 төсекке бір постқа реанимация мейіргерлерінің 4,75-тен лауазымы және кіші медицина қызметкерлері – 4,75 лауазымы.
Инфекциялық және септикалық науқастарға арналған изолятор-палатада жұмыс істеу үшін жеке тәуліктік посты қалыптастырылады – қарқынды терапия мейіргерлері кемінде 4,75 және кіші медицина қызметкерлері – 4,75 лауазымы.
АРҚТБ-де экстракорпоралдық детоксикация болған кезде:
анестезиолог-реаниматолог - 1 лауазымнан кем емес;
қарқынды терапия (экстракорпалдық детоксикация) мейіргері–2 лауазымнан кем емес:
Ояту бөлмесінде жұмыс істеу үшін:
анестезиолог-реаниматолог – 1 лауазымнан кем емес;
мейіргер-анестезист (қарқынды терапия мейргері) – 2 лауазымнан кем емес;
кіші медициналық персонал – 1 лауазымнан кем емес;
әдістерін қолданатын Денсаулық сақтау ұйымдарында оарит-те экстракорпоралдық
АРҚТБ-де экспресс-зертхана болған кезде:
меңгерушінің 0,5 лауазымынан кем емес;
зертханасы дәрігер -4,75 лауазымынан кем емес;
зертхана диагностика бойынша орта медицинлық персонал - 4,75 лауазымнан кем емес;
кіші медициналық персонал- 4,75 лауазымнан кем емес.
Медициналық жабдықты жөндеу және қызмет көрсету үшін:
Инженер немесе медициналық техник – кемінде 1 лауазым.
3. Анестезиология бөлімшесінің штат саны (АБ):
меңгеруші-1 лауазым;
анестезиолог-реаниматолог - бір жұмыс орнына (операциялық үстел, манипуляциялық, ангиографиялық кабинет, диагностикалық кабинет) - 1 лауазымы;
анестезист-мейіргер - анестезиолог-реаниматологтың 1 (бір) лауазымына - 1,5 лауазымы;
аға мейіргер -1 лауазым;
шаруашылық бикесі – 1 лауазым.
Тәулік бойы шұғыл анестезия жасау үшін 4,75 анестезиолог-реаниматолог лауазымнн және 9,5 мейіргер-анестезист лауазымнан кем емес қарастырылады.
4. Реанимация және қарқынды терапия бөлімшесінің штат саны (РҚТБ):
Меңгеруші - 1 лауазым;
аға мейіргер - 1 лауазым;
емшара (таңу мейіргер) - кемінде 1 лауазым;
қан компоненттері мен препараттарын құю бойынша қарқынды терапия мейіргер -кемінде 1 лауазым;
шаруашылық бикесі – 1 лауазым;
пациенттерге күтім жасау жөніндегі кіші медицина қызметкері - кемінде 1 лауазым;
анестезиолог-реаниматолог:

не менее 4,75 должностей на 6 реанимационных коек,
не менее 1 должности - на одно рабочее место (операционный стол, манипуляционная, ангиографический кабинет, диагностический кабинет);
медицинская сестра-анестезист не менее 1,5 должностей на 1 (одну) должность анестезиолога-реаниматолога;
медицинская сестра интенсивной терапии не менее 4,75 должностей на 2 реанимационные койки;
младший медицинский персонал – не менее 9,5 должностей на 6 реанимационных коек.
На один круглосуточный пост на 1 койку для работы с пациентами нейрохирургического, кардиохирургического, онкогематологического профилей, для пациентов с ожогами (с площадью поражения более 50% и с поражением и поражения верхних дыхательных путей), с политравмой, беременных с экстрагенитальной патологией, пациентов, находящихся на искуственной вентиляции легких, экстрокорпоральной мембранной оксигенации - не менее 4,75 должностей медицинских сестер интенсивной терапии и 4,75 ставок младшего медицинского персонала.
Для работы в палате-изоляторе для инфекционных и септических пациентов формируется отдельный круглосуточный пост– не менее 4,75 ставок сестер интенсивной терапии и 4,75 ставок младшего медицинского персонала.
5. Штатная численность центра анестезиологии, реаниматологии и интенсивной терапии (ЦАРИТ):
руководитель ЦАРИТ – 1 должность;
заместитель руководителя ЦАРИТ – 1должность;
медицинский статистик – 1 должность.
Штатная численность ЦАРИТ формируется с учетом штатной численности входящих в состав ОАРИТ и ОРИТ и дополнительных подразделений.
При формировании штатов дополнительных подразделений не используется штатная численность ОАРИТ и ОРИТ.
Допускается работа сотрудников ЦАРИТ по совместительству, но не более 1,75 должностей для физического лица.
Приложение 2 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 4 сентября 2023 года № 147
Приложение 2
к стандарту организации
анестезиологической
и реаниматологической помощи
в Республике Казахстан
Рекомендуемое оснащение организаций здравоохранения, оказывающих анестезиологическую и реаниматологическую помощь, медицинскими изделиями

6 реанимациялық төсекке кемінде 4,75 лауазым,
бір жұмыс орнына (операциялық үстел, манипуляциялық, ангиографиялық кабинет, диагностикалық кабинет) - кемінде 1 лауазымы;
анестезист-мейіргер - анестезиолог-реаниматологтың 1 (бір) лауазымына кемінде 1,5 лауазым;
қарқынды терапия мейіргері - 2 реанимациялық төсекке кемінде 4,75 лауазым;
Нейрохирургиялық, кардиохирургиялық, онкогематологиялық бейіндегі пациенттермен жұмыс істеу үшін, күйіктері бар (зақымдану ауданы 50% - дан астам және жоғарғы тыныс жолдарының зақымдануы және зақымдануы бар), политравмасы бар, экстрагенитальды патологиясы бар жүкті, өкпенің жасанды желдетуіндегі, экстракорпоральды мембраналық оттегімен қанықтырылған пациенттермен жұмыс істеу үшін тәулік бойы 1 төсекке бір постқа реанимация медбикелерінің 4,75-тен лауазымы және кіші медицина қызметкерлері – 4,75 лауазымы.
Инфекциялық және септикалық науқастарға арналған изолятор-палатада жұмыс істеу үшін жеке тәуліктік посты қалыптастырылады – қарқынды терапия мейіргерлері кемінде 4,75 және кіші медицина қызметкерлері – 4,75 лауазымы.
Кіші медициналық персонал- 6 реанимациялық төсекке 9,5 лауазымнан кем емес.
4. Анестезиология, реанимация және қарқынды терапия орталығының штат саны (АРҚТО):
басшы -1 лауазым;
басшының орынбасары -1 лауазым;
медициналық статистик – 1лауазым.
Штат саны АРҚТБ мен РҚТБ құрамына кіретін және қосымша бөлімшелердің штат санын ескере отырып қалыптасады.
Қосымша бөлімшелер штаттарын құру кезінде АРҚТБ және РҚТБ штат саны пайдаланылмайды.
Қызметкерлердің толық емес жұмыс уақытында жұмыс істеуіне рұқсат етіледі, бірақ жеке тұлға үшін 1,75 лауазымнан аспайды.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2023 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 147 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасында
анестезиологиялық және
реаниматологиялық көмек
көрсету стандартына
2-қосымша
Анестезиологиялық және реаниматологиялық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарын медициналық бұйымдармен ұсынылған жарақтандыру

1. Рекомендуемое оснащение организаций здравоохранения, оказывающих анестезиологическую и реаниматологическую помощьв амбулаторных и стационарозамещающих условиях
1.1 Рекомендуемое оснащение операционной, манипуляционной, диагностического кабинета
Наименование
Количество
1
Аппарат наркозно-дыхательный (полуоткрытый и полузакрытый контуры) с дыхательным автоматом, волюметром, монитором концентрации кислорода, углекислоты и герметичности дыхательного контура (не менее одного испарителя для испаряемых анестетиков)
1 единица на 1 пациенто-место
2
Аппарат дыхательный ручной (комплекты дыхательные для ручной искусственной вентиляции легких (далее – ИВЛ)
1 единица на 1 пациенто-место
3
Монитор операционный (оксиметрия, неинвазивное и инвазивное артериальное давление, капнография с непрерывной волновой формой, электрокардиограмма, частота дыхания, температура)
1 единица на 1 пациенто-место
4
Набор для интубации трахеи, включая ларингеальную маску, ларингеальную маску для интубации трахеи и комбинированную трубку
1 единица на 1 пациенто-место
5
Ларингоскоп универсальный, фиброоптический
1 единица на 1 пациенто-место
6
Набор с клинками для сложной интубации
1 единица
7
Дефибриллятор-монитор
1 единица на 1 операционный зал
8
Анализатор кислотно-основного состояния и газов крови
1 единица
9
Насос шприцевой
3 единицы на 1 пациенто-место минимум
10
Насос инфузионный
1 единица на 1 операционный зал
11
Система централизованного снабжения медицинскими газами и вакуумом
1 на Группу
12
Аспиратор электрический
1 единица на 1 операционный зал.
13
Негатоскоп общего назначения
1 единица на 1 операционный зал.
14
Матрац термостабилизирующий
1 единица на 1 пациенто-место
15
Фонендоскоп комбинированный
1 единица на 1 пациенто-место
16
Каталка пациента с мягким покрытием трехсекционная с ограждением, держателями баллона и стойки для инфузий
1 единица на 1 операционный зал.
1.2. Оснащение палаты пробуждения
1
Аппарат искусственной вентиляции легких с возможностью управления PC и VC, способами согласования вдохов - CMV, IMV, CSV, с мониторированием дыхательного объема, минутной вентиляции и давления в контуре аппарата, капнографии. В комплекте с увлажнителем
1 единица на 1 пациенто-место
2
Аппарат искусственной вентиляции легких транспортный (компактность аппарата, встроенная аккумуляторная батарея, режимы и методы ИВЛ сопоставимы к стационарным аппаратам, с контролем по объему и давлению. Графический мониторинг. Тревожная сигнализация (звук, свет, цвет).
1 на Группу
3
Многофункциональная электрическая кровать реанимационного класса
1 единица на 1 пациенто-место
4
Кровать медицинская функциональная (реанимационная) с боковыми ограждениями
1 единица на 1 пациенто-место
5
Аппарат дыхательный ручной (комплекты дыхательные для ручной искусственной вентиляции легких (далее – ИВЛ)
1 единица на 1 пациенто-место
6
Монитор прикроватный (оксиметрия, неинвазивное и инвазивное артериальное давление, капнография, электрокардиограмма, частота дыхания, температура)
1 единица на 3 пациенто-место
7
Монитор прикроватный (оксиметрия, неинвазивное давление, капнография, электрокардиограмма, частота дыхания, температура)
1 единица на 1 пациенто-место
8
Набор для интубации трахеи, включая ларингеальную маску, ларингеальную маску для интубации трахеи и комбинированную трубку
1 на Группу
9
Каталка пациента с мягким покрытием трехсекционная с ограждением, держателями баллона и стойки для инфузий
1 на Группу
10
Дефибриллятор-монитор
1 на Группу
11
Насос шприцевой
3 единицы на 1 пациенто-место минимум
12
Насос инфузионный
1 единица на 1 пациенто-место
13
Система централизованного снабжения медицинскими газами и вакуумом
1 на Группу
14
Анализатор кислотно-основного состояния и газов крови
1 на Группу
15
Негатоскоп общего назначения
1 на Группу
16
Матрац термостабилизирующий
1 единица на 1 пациенто-место
17
Противопролежневый матрас трубчатый, закрыт влагонепроницаемым, "дышащим" покрывалом, блок управления с роторным компрессором. Система размещается на кровати вместо обычного матраса
1 единица на 3 пациенто-место
18
Аппарат рентгеновский диагностический передвижной
1 на Группу
19
Аппарат ультразвукового исследования (далее – УЗИ) с дуплексной приставкой
1 на Группу
20
Аспиратор электрический
1 на Группу
21
ЭКГ аппарат
1 на Группу
22
Оборудование для проведения бифокальной резонансной виброакустической терапии
1 на Группу
23
Аппарат для проведения высокопоточной оксигенотерапии
1 на Группу
24
Фонендоскоп комбинированный
1 единица на 1 пациенто-место
25
Флуометр
1 единица на 1 пациенто-место

1. Амбулаториялық және стационарды алмастыратын жағдайларда анестезиологиялық және реаниматологиялық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық бұйымдармен ұсынылған жарақтандыру
1.1 Операциялық, манипуляциялық, диагностикалық кабинетті ұсынылған жарақтандыру
Атауы
Саны
1
Тыныс алу автоматы, волюметр, оттегі концентрациясының, көмірқышқыл газының мониторы және тыныс алу контурының герметикалығы (буланатын анестетиктер үшін кемінде бір буландырғыш) бар анестезиялық-тыныс алу аппараты (жартылай ашық және жартылай жабық контурлар)
1 пациент-орынға 1 бірлік
2
Қолмен тыныс алу аппараты (өкпені қолмен жасанды желдетуге арналған тыныс алу жиынтықтары (бұдан әрі – ӨЖЖ)
1 пациент-орынға 1 бірлік
3
Операциялық Монитор (оксиметрия, инвазивті емес және инвазивті қан қысымы, үздіксіз толқындық пішінді капнография, электрокардиограмма, тыныс алу жиілігі, температура)
1 пациент-орынға 1 бірлік
4
Трахея интубациясы жинағы, соның ішінде ларингеальды Маска, трахея интубациясы үшін ларингеальды маска және аралас түтік
1 пациент-орынға 1 бірлік
5
Әмбебап, фиброоптикалық Ларингоскоп
1 пациент-орынға 1 бірлік
6
Күрделі интубацияға арналған пышақтар жиынтығы
1 1бірлік
7
Дефибриллятор-монитор
1 операциялық залға 1 бірлік.
8
Қышқыл-негіз күйі мен қан газдарының анализаторы
1 единица
9
Шприц сорғы
3 единицы на 1 пациенто-место минимум
10
Инфузиялық сорғы
1 операциялық залға 1 бірлік
11
Медициналық газдармен және вакууммен орталықтандырылған жабдықтау жүйесі
1 бірлік топқа
12
Электр аспираторы
1 операциялық залға 1 бірлік
13
Жалпы мақсаттағы Негатоскоп
1 операциялық залға 1 бірлік
14
Матрац термостабилизирующий
1 пациент-орынға 1 бірлік
15
Біріктірілген Фонендоскоп
1 пациент-орынға 1 бірлік
16
Қоршауы, баллон ұстағыштары және инфузияға арналған тірегі бар үш секциялы жұмсақ жабыны бар пациенттің каталкасы
1 операциялық залға 1 бірлік
1.2 Ояту бөлмесін ұсынылған жарақтандыру
1
ДК және VC басқару мүмкіндігі бар өкпені жасанды желдету аппараты, тыныс алуды үйлестіру тәсілдері - CMV, IMV, CSV, тыныс алу көлемін, минуттық желдетуді және аппарат тізбегіндегі қысымды, капнографияны бақылаумен. Ылғалдатқышпен бірге
1 пациент-орынға 1 бірлік
2
Көліктік өкпені жасанды желдету аппараты (аппараттыңактамдылығы, кіріктірілген аккумуляторлық батарея, желдеткіш режимдері мен әдістері көлемі мен қысымы бойынша бақылаумен стационарлық аппараттарға салыстырылады. Графикалық мониторинг. Дабыл (дыбыс, жарық, түс).
1 бірлік топқа
3
Реанимациялық сыныпты көпфункционалды электр төсегі
1 пациент-орынға 1 бірлік
4
Бүйірлік қоршаулары бар медициналық функционалды (реанимациялық)төсек
1 пациент-орынға 1 бірлік
5
Қолмен тыныс алу аппараты (өкпені қолмен жасанды желдетуге арналған тыныс алу жиынтықтары (бұдан әрі – ӨЖЖ)
1 пациент-орынға 1 бірлік
6
Төсек жанындағы Монитор (оксиметрия, инвазивті емес және инвазивті қан қысымы, капнография, электрокардиограмма, тыныс алу жиілігі, температура)
3 пациент-орынға 1 бірлік
7
Төсек жанындағы Монитор (оксиметрия, инвазивті емес қысым, капнография, электрокардиограмма, тыныс алу жиілігі, температура)
1 пациент-орынға 1 бірлік
8
Трахея интубациясы жинағы, соның ішінде ларингеальды Маска, трахея интубациясы үшін ларингеальды маска және аралас түтік
1 бірлік топқа
9
Қоршауы, баллон ұстағыштары және инфузияға арналған тірегі бар үш секциялы жұмсақ жабыны бар пациенттің каталкасы
1 бірлік топқа
10
Дефибриллятор-монитор
1 бірлік топқа
11
Шприц сорғы
3 пациент-орынға 1 бірлік
12
Инфузиялық сорғы
1 пациент-орынға 1 бірлік
13
Медициналық газдармен және вакууммен орталықтандырылған жабдықтау жүйесі
1 бірлік топқа
14
Қышқыл-негіз күйі мен қан газдарының анализаторы
1 бірлік топқа
15
Жалпы мақсаттағы Негатоскоп
1 бірлік топқа
16
Термостабилизациялаушы Матрац
1 пациент-орынға 1 бірлік
17
Декубитке қарсы матрац құбырлы, ылғалға төзімді, "дем алатын" төсек жапқышымен жабылған, айналмалы компрессоры бар басқару блогы. Жүйе кәдімгі матрацтың орнына төсекке орналастырылған
3 пациент-орынға 1 бірлік
18
Рентгендік диагностикалық жылжымалы Аппарат
1 бірлік топқа
19
Дуплексті приставкасы бар ультрадыбыстық зерттеу аппараты (бұдан әрі-УДЗ)
1 бірлік топқа
20
Электр аспираторы
1 бірлік топқа
21
ЭКГ аппарат
1 бірлік топқа
22
Бифокальды резонанстық виброакустикалық терапияны жүргізуге арналған жабдық
1 бірлік топқа
23
Жоғары дәлдіктегі оттегі терапиясын жүргізуге арналған Аппарат
1 бірлік топқа
24
Біріктірілген Фонендоскоп
1 пациент-орынға 1 бірлік
25
Флуометр
1 пациент-орынға 1 бірлік

2. Рекомендуемое оснащение организаций здравоохранения, оказывающих анестезиологическую и реаниматологическую помощь в стационарных условиях
2.1 Рекомендуемое оснащение отделений анестезиологии, отделений анестезиологии, реанимации и интенсивной терапии, отделений реанимации и интенсивной терапии
2.1.1 Рекомендуемое оснащение палаты интенсивной терапии
1
Аппарат для проведения искусственной вентиляции легких в условиях отделения реанимации и интенсивной терапии с возможностью управления PC и VC, способами согласования вдохов - CMV, IMV, CSV, с мониторированием дыхательного объема, минутной вентиляции и давления в контуре аппарата, с возможностью проведения неинвазивной, инвазивной вентиляции, высокопоточной назальной оксигенации, с использованием графического мониторинга (шкалы - давление/время, поток/время, объем/время, петли - объем/давление, поток/объем), капнографии, возможностью измерения пищеводного давления. В комплекте с увлажнителем
1 единица на 1 пациенто-место
2
Аппарат искусственной вентиляции легких транспортный (компактность аппарата, встроенная аккумуляторная батарея, режимы и методы ИВЛ сопоставимы к стационарным аппаратам, с контролем по объему и давлению. Графический мониторинг. Тревожная сигнализация (звук, свет, цвет).
Не менее 1 единицы на отделение
3
Многофункциональная электрическая кровать реанимационного класса
1 единица на 1 пациенто-место
4
Аппарат дыхательный ручной (комплекты дыхательные для ручной искусственной вентиляции легких (далее – ИВЛ)
1 единица на 1 пациенто-место
5
Монитор прикроватный (оксиметрия, неинвазивное давление, инвазивное артериальное давление – 2 канала, капнография, электрокардиограмма, частота дыхания, температура, центральная гемодинамика)

2. Стационарлық жағдайларда анестезиологиялық және реаниматологиялық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық бұйымдармен ұсынылған жарақтандыру
2.1 Анестезиология бөлімшесінің, анестезиология, реанимация және қарқынды терапия бөлімшесінің, реанимация және қарқынды терапия бөлімшесінің ұсынылған жарақтандыру
2.1.1. Қарқынды терапия палаталары ұсынылған жарақтандыру
1
ДК және VC басқару мүмкіндігімен, тыныс алуды үйлестіру тәсілдерімен - CMV, IMV, CSV, тыныс алу көлемін, минуттық желдетуді және аппарат тізбегіндегі қысымды мониторингтеумен, графикалық мониторингті пайдалана отырып, инвазивті емес, инвазивті желдетуді, жоғары ағынды мұрын оксигенациясын жүргізу мүмкіндігімен реанимация және қарқынды терапия бөлімшесі жағдайында өкпені жасанды желдетуді жүргізуге арналған Аппарат (таразы-қысым / уақыт, ағын/уақыт, көлем/уақыт, ілмектер - көлем/қысым, ағын / көлем), капнография, өңеш қысымын өлшеу мүмкіндігі. Ылғалдатқышпен бірге
1 пациент-орынға 1 бірлік
2
Көліктік өкпені жасанды желдету аппараты (аппараттыңактамдылығы, кіріктірілген аккумуляторлық батарея, желдеткіш режимдері мен әдістері көлемі мен қысымы бойынша бақылаумен стационарлық аппараттарға салыстырылады. Графикалық мониторинг. Дабыл (дыбыс, жарық, түс).
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік
3
Реанимациялық сыныпты көпфункционалды электр төсегі
1 пациент-орынға 1 бірлік
4
Қолмен тыныс алу аппараты (өкпені қолмен жасанды желдетуге арналған тыныс алу жиынтықтары (бұдан әрі – ӨЖЖ)
1 пациент-орынға 1 бірлік
5
Төсек жанындағы Монитор (оксиметрия, инвазивті емес қысым, инвазивті қан қысымы-2 Канал, капнография, электрокардиограмма, тыныс алу жиілігі, температура, орталық гемодинамика)

1 единица на 1 пациенто-место
42
Аппарат для определения ACT (активированное время свертывания)
Не менее 1 единицы на отделение
43
Аппарат для проведения лечебной гипотермии
Не менее 1 единицы на отделение медицинских организаций, оказывающих кардиохирургическую помощь и многопрофильных областных больниц
44
Аппарат для подачи оксида азота
Не менее 1 единицы на отделение медицинских организаций, оказывающих кардиохирургическую помощь и многопрофильных областных больниц
45
Аппарат для проведения непрямого массажа сердца
Не менее 1 единицы на отделение
2.1.2. Рекомендуемое оснащение операционной, манипуляционной, диагностического кабинета
1
Аппарат наркозно-дыхательный (полуоткрытый и полузакрытый контуры) с дыхательным автоматом, волюметром, монитором концентрации кислорода, углекислоты и герметичности дыхательного контура (не менее одного испарителя для испаряемых анестетиков)
1 единица на 1 пациенто-место
2
Аппарат дыхательный ручной (комплекты дыхательные для ручной искусственной вентиляции легких (далее – ИВЛ)
1 единица на 1 пациенто-место
3
Монитор операционный (оксиметрия, неинвазивное и инвазивное артериальное давление, капнография с непрерывной волновой формой, электрокардиограмма, частота дыхания, температура).
1 единица на 1 пациенто-место.
4
Набор для интубации трахеи, включая ларингеальную маску, ларингеальную маску для интубации трахеи и комбинированную трубку
1 единица на 1 пациенто-место
5
Ларингоскоп универсальный, фиброоптический
1 единица на 1 пациенто-место
6
Набор с клинками для сложной интубации
1 единица
7
Дефибриллятор-монитор
1 единица на 1 операционный зал
8
Анализатор кислотно-основного состояния и газов крови
1 единица
9
Насос шприцевой
Не менее 3 единиц на 1 пациенто-место
10
Насос инфузионный
1 единица на 1 операционный зал
11
Система централизованного снабжения медицинскими газами и вакуумом
1 единица на отделение
12
Аспиратор электрический
1 единица на 1 операционный зал.
13
Негатоскоп общего назначения
1 единица на 1 операционный зал.
14
Матрац термостабилизирующий
1 единица на 1 пациенто-место.
15
Фонендоскоп комбинированный
1 единица на 1 пациенто-место.
16
Монитор нейро-мышечной проводимости
1 единица на 1 пациенто-место
17
Монитор Церебральной оксиметрии
1 единица на 1 пациенто-место
18
Монитор глубины анестезии
1 единица на 1 пациенто-место
19
Портативный ультразвуковой диагностический аппарат с системой навигации для выполнения регионарной анестезии, пункции и катетеризации центральных и периферических сосудов и оценки критических состояний
1 единица на Отделение
20
Аппараты для экстракорпорального искусственного кровообращения
Не менее 1 единицы на отделение . в медицинских организациях, оказывающих кардиохирургическую помощь – 1 единица на операционный зал
21
Аппарат для интраоперационного сбора крови и сепарации форменных элементов
Не менее 1 единицы на отделение
22
Аппарат для определения ACT (активированное время свертывания)
Не менее 1единицы на отделение в медицинских организациях, оказывающих кардиохирургическую помощь – 1 единица на операционный зал
23
Каталка пациента с мягким покрытием трехсекционная с ограждением, держателями баллона и стойки для инфузий
Не менее 1единицы на отделение

1 пациент-орынға 1 бірлік
42
ACT анықтау аппараты (белсендірілген ұю уақыты)
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік
43
Емдік гипотермияны жүргізуге арналған Аппарат
Кардиохирургиялық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың және көп бейінді облыстық ауруханалардың бөлімшесіне кемінде 1 бірлік
44
Азот оксидін беруге арналған Аппарат
Кардиохирургиялық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың және көп бейінді облыстық ауруханалардың бөлімшесіне кемінде 1 бірлік
45
Жүрекке жанама массаж жасауға арналған Аппарат
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік
2.1.2. Операциялық, манипуляциялық, диагностикалық кабинетінің ұсынылған жарақтандыру
1
Тыныс алу автоматы, волюметр, оттегі концентрациясының, көмірқышқыл газының мониторы және тыныс алу контурының герметикалығы (буланатын анестетиктер үшін кемінде бір буландырғыш) бар анестезиялық-тыныс алу аппараты (жартылай ашық және жартылай жабық контурлар)
1 пациент-орынға 1 бірлік
2
Қолмен тыныс алу аппараты (өкпені қолмен жасанды желдетуге арналған тыныс алу жиынтықтары (бұдан әрі – ӨЖЖ)
1 пациент-орынға 1 бірлік
3
Операциялық Монитор (оксиметрия, инвазивті емес және инвазивті қан қысымы, үздіксіз толқындық пішінді капнография, электрокардиограмма, тыныс алу жиілігі, температура).
1 пациент-орынға 1 бірлік
4
Трахея интубациясы жинағы, соның ішінде ларингеальды Маска, трахея интубациясы үшін ларингеальды маска және аралас түтік
1 пациент-орынға 1 бірлік
5
Әмбебап, фиброоптикалық Ларингоскоп
1 пациент-орынға 1 бірлік
6
Күрделі интубацияға арналған пышақтар жиынтығы
1 бірлік
7
Дефибриллятор-монитор
1 операциялық залға 1 бірлік
8
Қышқыл-негіз күйі мен қан газдарының анализаторы
1 единица
9
Шприц сорғы
1 пациент-орынға кемінде 3 бірлік
10
Инфузиялық сорғы
1 операциялық залға 1 бірлік
11
Медициналық газдармен және вакууммен орталықтандырылған жабдықтау жүйесі
Бір бөлімшеге 1 бірлік
12
Электр аспираторы
1 операциялық залға 1 бірлік
13
Жалпы мақсаттағы Негатоскоп
1 операциялық залға 1 бірлік
14
Термостабилизациялаушы Матрац
1 пациент-орынға 1 бірлік
15
Біріктірілген Фонендоскоп
1 пациент-орынға 1 бірлік
16
Нейробұлшықтық өткізгіштік мониторы
1 пациент-орынға 1 бірлік осы функциясы бар операциялық монитордың болуы
17
Церебральды оксиметрия мониторы
1 пациент-орынға 1 бірлік осы функциясы бар операциялық монитордың болуы
18
Анестезия тереңдігін бақылау
1 пациент-орынға 1 бірлік осы функциясы бар операциялық монитордың болуы
19
Аймақтық анестезияны, орталық және перифериялық тамырларды пункциялауды және катетеризациялауды және сыни жағдайларды бағалауды орындауға арналған навигациялық жүйесі бар портативті ультрадыбыстық диагностикалық аппарат
Бір бөлімшеге 1 бірлік
20
Экстракорпоральды жүрек-өкпе айналымына арналған аппараттар
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік, кардиохирургиялық көмек көрсететін медициналық ұйымдарда-операциялық залға 1 бірлік
21
Операция ішілік қан жинауға және нысанды элементтерді сепарациялауға арналған Аппарат
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік
22
ACT анықтау аппараты (белсендірілген ұю уақыты)
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік , кардиохирургиялық көмек көрсететін медициналық ұйымдарда-операциялық залға 1 бірлік
23
Қоршауы, баллон ұстағыштары және инфузияға арналған тірегі бар үш секциялы жұмсақ жабыны бар пациенттің каталкасы
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік

2.2.2 Рекомендуемое оснащение отделения интенсивной терапии
1
Аппарат для проведения искусственной вентиляции легких в условиях отделения реанимации и интенсивной терапии с возможностью управления PC и VC, способами согласования вдохов - CMV, IMV, CSV, с мониторированием дыхательного объема, минутной вентиляции и давления в контуре аппарата, с возможностью проведения неинвазивной, инвазивной вентиляции, высокопоточной назальной оксигенации, с использованием графического мониторинга (шкалы - давление/время, поток/время, объем/время, петли - объем/давление, поток/объем), капнографии, возможностью измерения пищеводного давления. В комплекте с увлажнителем.
1 единица на 1 пациенто-место
2
Аппарат искусственной вентиляции легких транспортный (компактность аппарата, встроенная аккумуляторная батарея, режимы и методы ИВЛ сопоставимы к стационарным аппаратам, с контролем по объему и давлению. Графический мониторинг. Тревожная сигнализация (звук, свет, цвет).
Не менее 1 единицы на отделение
3
Многофункциональная электрическая кровать реанимационного класса
1 единица на 1 пациенто-место
4
Аппарат дыхательный ручной (комплекты дыхательные для ручной искусственной вентиляции легких (далее – ИВЛ)
1 единица на 1 пациенто-место
5
Монитор прикроватный (оксиметрия, неинвазивное давление, инвазивное артериальное давление – 2 канала, капнография, электрокардиограмма, частота дыхания, температура, центральная гемодинамика)
1 единица на 1пациенто-место
6
Центральная станция мониторинга
Не менее 1 единицы на отделение
7
Набор для интубации трахеи, включая ларингеальную маску, ларингеальную маску для интубации трахеи и комбинированную трубку
Не менее 1 единицы на отделение
8
Каталка пациента с мягким покрытием трехсекционная с ограждением, держателями баллона и стойки для инфузий
Не менее 1 единицы на отделение
9
Дефибриллятор-монитор
1 на 12 пациенто-мест
10
Насос шприцевой
Не менее 5 единиц на 1 пациенто-мест
11
Насос инфузионный
Не менее 2 единиц на 1 пациенто-место
12
Система централизованного снабжения медицинскими газами и вакуумом
1 единица на Отделение
13
Анализатор кислотно-основного состояния и газов крови
Не менее 1 единицы на отделение
14
Негатоскоп общего назначения
Не менее 1 единицы на отделение
15
Матрац термостабилизирующий
1 единица на 1 пациенто-место
16
Противопролежневый матрас трубчатый, закрыт влагонепроницаемым, "дышащим" покрывалом, блок управления с роторным компрессором. Система размещается на кровати вместо обычного матраса
Не менее 1 единицы на 2 пациенто-места
17
Аппарат рентгеновский диагностический передвижной
1 единица на Отделение
18
Ультразвуковой аппарат экспертного класса
1 единица на Отделение
19
Аспиратор электрический
Не менее 1 единицы на отделение
20
ЭКГ аппарат
1 единица на 12 пациенто-место
21
Оборудование для проведения бифокальной резонансной виброакустической терапии
1 единица на 6 пациенто-место
22
Аппарат для проведения высокопоточной оксигенотерапии
Не менее 1 единицы на 6 пациенто-мест или наличие аппарата ИВЛ с данной функцией
23
Фонендоскоп комбинированный
1 единица на 1 пациенто-место
24
Электрокардиостимулятор
Не менее 1 единицы на 6 пациенто-мест, в медицинской организации, оказывающей кардиохирургическую помощь 1 единица на 1 пациенто-место
25
Видеобронхоскоп с эндоскопической стойкой.
1 единица на Отделение
26
Моечная машинка для обработки эндоскопа
1 на единица Отделение
27
Тепловая пушка с обдувным одеялом
1 единица на 2 пациенто-место
28
Тромбоэластограф
1 на единица Отделение
29
Кровать-весы
Не менее 1 на отделение
30
Устройство для перекладывания больных
1 единица на Отделение
31
Электроэнцефалограф 8-канальный
1 единица на Отделение
32
Аппарат гемодиализа с функциями продленной гемофильтрации
1 единица на на 6 пациенто-место
33
Аппарат для контрпульсации
Не менее 1 единицы на отделение медицинских организаций, оказывающих кардиохирургическую помощь и медицинских организаций, оказывающих медицинскую помощь при остром коронарном синдроме
34
Аппарат экстракорпоральной мембранной оксигенации
Не менее 1 единицы на отделение медицинских организаций, оказывающих кардиохирургическую помощь и многопрофильных областных больниц
35
Аппарат экстракорпоральной мембранной детоксикации
Не менее 1 единицы на отделение
36
Видеоларингоскоп с набором клинков разного размера
Не менее 1 единицы на отделение
37
BIS–монитор
Не менее 1 единицы на 6 пациенто-мест
38
Ларингоскоп универсальный, фиброоптический
Не менее 1 на отделение
39
Набор с клинками для сложной интубации
Не менее 1 на отделение
40
Монитор Церебральной оксиметрии
Не менее 1 единицы на 6 пациенто-мест
41
Флуометр
1 единица на 1 пациенто-место
42
Аппарат для определения ACT (активированное время свертывания)
Не менее 1 единицы на отделение
43
Аппарат для проведения лечебной гипотермии
Не менее 1 единицы на отделение медицинских организаций, оказывающих кардиохирургическую помощь и многопрофильных областных больниц
44
Аппарат для подачи оксида азота
Не менее 1 единицы на отделение медицинских организаций, оказывающих кардиохирургическую помощь и многопрофильных областных больниц
45
Аппарат для проведения непрямого массажа сердца
Не менее 1 единицы на отделение

2.2.2 Қарқынды терапия бөлімнің ұсынылған жарақтандыру
1
ДК және VC басқару мүмкіндігімен, тыныс алуды үйлестіру тәсілдерімен - CMV, IMV, CSV, тыныс алу көлемін, минуттық желдетуді және аппарат тізбегіндегі қысымды мониторингтеумен, графикалық мониторингті пайдалана отырып, инвазивті емес, инвазивті желдетуді, жоғары ағынды мұрын оксигенациясын жүргізу мүмкіндігімен реанимация және қарқынды терапия бөлімшесі жағдайында өкпені жасанды желдетуді жүргізуге арналған Аппарат (таразы-қысым / уақыт, ағын/уақыт, көлем/уақыт, ілмектер - көлем/қысым, ағын / көлем), капнография, өңеш қысымын өлшеу мүмкіндігі. Ылғалдатқышпен бірге.
1 пациент-орынға 1 бірлік
2
Көліктік өкпені жасанды желдету аппараты (аппараттыңактамдылығы, кіріктірілген аккумуляторлық батарея, желдеткіш режимдері мен әдістері көлемі мен қысымы бойынша бақылаумен стационарлық аппараттарға салыстырылады. Графикалық мониторинг. Дабыл (дыбыс, жарық, түс).
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік
3
Реанимациялық сыныпты көпфункционалды электр төсегі
1 пациент-орынға 1 бірлік
4
Қолмен тыныс алу аппараты (өкпені қолмен жасанды желдетуге арналған тыныс алу жиынтықтары (бұдан әрі – ӨЖЖ)
1 пациент-орынға 1 бірлік
5
Төсек жанындағы Монитор (оксиметрия, инвазивті емес қысым, инвазивті қан қысымы-2 Канал, капнография, электрокардиограмма, тыныс алу жиілігі, температура, орталық гемодинамика)
3 пациент-орынға 1 бірлік
6
Төсек жанындағы Монитор (оксиметрия, инвазивті емес қысым, капнография, электрокардиограмма, тыныс алу жиілігі, температура)
1 пациент-орынға 1 бірлік
7
Орталық мониторинг станциясы
Бір бөлімшеге 1 бірлік
8
Трахея интубациясы жинағы, соның ішінде ларингеальды Маска, трахея интубациясы үшін ларингеальды маска және аралас түтік
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік
9
Қоршауы, баллон ұстағыштары және инфузияға арналған тірегі бар үш секциялы жұмсақ жабыны бар пациенттің каталкасы
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік
10
Дефибриллятор-монитор
12 пациент-орынға 1 бірлік 1 единица на 1 палату при распределении пациентов в нескольких палатах
11
Шприц сорғы
1 пациент-орынға кемінде 3 бірлік
12
Инфузиялық сорғы
1 пациент-орынға кемінде 1 бірлік
13
Медициналық газдармен және вакууммен орталықтандырылған жабдықтау жүйесі
Бір бөлімшеге 1 бірлік
14
Қышқыл-негіз күйі мен қан газдарының анализаторы
Бір бөлімшеге 1 бірлік
15
Жалпы мақсаттағы Негатоскоп
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік
16
Термостабилизациялаушы Матрац
1 пациент-орынға 1 бірлік
17
Декубитке қарсы матрац құбырлы, ылғалға төзімді, “дем алатын” төсек жапқышымен жабылған, айналмалы компрессоры бар басқару блогы. Жүйе кәдімгі матрацтың орнына төсекке орналастырылған
2 пациент-орынға 1 бірлік
18
Рентгендік диагностикалық жылжымалы Аппарат
Бір бөлімшеге 1 бірлік
19
Сараптамалық класты ультрадыбыстық аппарат
Бір бөлімшеге 1 бірлік
20
Электр аспираторы
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік
21
ЭКГ аппарат
12 пациент-орынға 1 бірлік
22
Бифокальды резонанстық виброакустикалық терапияны жүргізуге арналған жабдық
6 пациент-орынға 1 бірлік
23
Жоғары дәлдіктегі оттегі терапиясын жүргізуге арналған Аппарат
Бір бөлімшеге 1 бірлік, немесе жоғары ағынды оттегі терапиясын жүргізу функциясы бар желдеткіш
24
Біріктірілген Фонендоскоп
1 пациент-орынға 1 бірлік
25
Электрокардиостимулятор
Бөлімшеге кемінде 1 бірлік, кардиохирургиялық көмек көрсететін медициналық ұйымдарда 1 пациент-орынға 1 бірлік
26
Эндоскопиялық тірегі бар бейне бронхоскоп.
бөлімшеге 1 бірлік
27
Эндоскопты өңдеуге арналған жуу машинасы
бөлімшеге 1 бірлік
28
Аяқ киім көрпесі бар жылу пистолеті
2 пациент-орынға 1 бірлік
29
Тромбоэластограф
бөлімшеге 1 бірлік
30
Таразы төсегі
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік
31
Науқастарды ауыстыруға арналған құрылғы
бөлімшеге 1 бірлік
32
Электроэнцефалограф 8 арналы
бөлімшеге 1 бірлік
33
Кеңейтілген гемофильтрация функциялары бар гемодиализ аппараты
6 пациент-орынға 1 бірлік
34
Қарсы пульсация аппараты
Кардиохирургиялық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың және жіті коронарлық синдром кезінде медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың бөлімшесіне кемінде 1 бірлік
35
Экстракорпоральды мембраналық оксигенация аппараты
Кардиохирургиялық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың және көп бейінді облыстық ауруханалардың бөлімшесіне кемінде 1 бірлік
36
Экстракорпоральды мембраналық детоксикация аппараты
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік
37
Әр түрлі өлшемдегі пышақтар жиынтығы бар Видеоларингоскоп
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік
38
BIS–монитор
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік
39
Әмбебап, фиброоптикалық Ларингоскоп
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік
40
Күрделі интубацияға арналған пышақтар жиынтығы
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік
41
Флуометр
1 пациент-орынға 1 бірлік
42
ACT анықтау аппараты (белсендірілген ұю уақыты)
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік, кардиохирургиялық көмек көрсететін медициналық ұйымдарда бөлімшеге 1 бірлік
43
Емдік гипотермияны жүргізуге арналған Аппарат
Кардиохирургиялық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың және көп бейінді облыстық ауруханалардың бөлімшесіне кемінде 1 бірлік
44
Азот оксидін беруге арналған Аппарат
Кардиохирургиялық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың және көп бейінді облыстық ауруханалардың бөлімшесіне кемінде 1 бірлік
45
Жүрекке жанама массаж жасауға арналған Аппарат
Бір бөлімшеге кемінде 1 бірлік