О внесении изменений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 19 октября 2021 года № 520 "Об утверждении Правил возмещения расходов на служебные командировки в иностранные государства гражданских служащих органов гражданской защиты Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 13 сентября 2023 года № 484. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 сентября 2023 года № 33411
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 19 октября 2021 года № 520 "Об утверждении Правил возмещения расходов на служебные командировки в иностранные государства гражданских служащих органов гражданской защиты Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24889) следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил возмещения расходов на служебные командировки в иностранные государства сотрудников, военнослужащих, спасателей и иных работников органов гражданской защиты Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила возмещения расходов на служебные командировки в иностранные государства сотрудников, военнослужащих, спасателей и иных работников органов гражданской защиты Республики Казахстан.";
в Правилах возмещения расходов на служебные командировки в иностранные государства гражданских служащих органов гражданской защиты Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила возмещения расходов на служебные командировки в иностранные государства сотрудников, военнослужащих, спасателей и иных работников органов гражданской защиты Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила возмещения расходов на служебные командировки в иностранные государства сотрудников, военнослужащих, спасателей и иных работников органов гражданской защиты Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2-1 Правил возмещения расходов на служебные командировки за счет бюджетных средств, в том числе в иностранные государства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 256 "Об утверждении Правил возмещения расходов на служебные командировки за счет бюджетных средств, в том числе в иностранные государства" (далее – Правила возмещения расходов на служебные командировки за счет бюджетных средств, в том числе в иностранные государства), с учетом специфики, которая определяет порядок возмещения расходов сотрудникам, военнослужащим, спасателям и иным работникам органов гражданской защиты Республики Казахстан (далее - работники) на служебные командировки за счет бюджетных средств в иностранные государства.
Под иными работниками органов гражданской защиты Республики Казахстан в настоящих Правилах подразумеваются административные государственные служащие и гражданские служащие органов гражданской защиты Республики Казахстан.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасының азаматтық қорғау органдары азаматтық қызметшілерінің шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарын өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 19 қазандағы № 520 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 2023 жылғы 13 қыркүйектегі № 484 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 14 қыркүйекте № 33411 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының азаматтық қорғау органдары азаматтық қызметшілерінің шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарын өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 19 қазандағы № 520 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24889 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің, әскери қызметшілерінің, құтқарушыларының және өзге де жұмыскерлерінің шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарын өтеу қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің, әскери қызметшілерінің, құтқарушыларының және өзге де жұмыскерлерінің шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарын өтеу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтық қорғау органдары азаматтық қызметшілерінің шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарын өтеу қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің, әскери қызметшілерінің, құтқарушыларының және өзге де жұмыскерлерінің шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарын өтеу қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің, әскери қызметшілерінің, құтқарушыларының және өзге де жұмыскерлерінің шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарын өтеу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Бюджет қаражаты есебінен қызметтік іссапарларға, оның ішінде шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 256 қаулысымен бекітілген Бюджет қаражаты есебінен қызметтік іссапарларға, оның ішінде шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарды өтеу қағидаларының (бұдан әрі - Бюджет қаражаты есебінен қызметтік іссапарларға, оның ішінде шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарды өтеу қағидалары) 2-1-тармағына сәйкес, Қазақстан Республикасы азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің, әскери қызметшілерінің, құтқарушыларының және өзге де жұмыскерлерінің (бұдан әрі – қызметкерлер) шет мемлекеттерге бюджет қаражаты есебінен қызметтік іссапарларға арналған шығыстарын өтеу тәртібін айқындайтын ерекшелігін ескере отырып әзірленді.
Осы Қағидалардағы Қазақстан Республикасы азаматтық қорғау органдарының өзге де жұмыскерлері деп Қазақстан Республикасы азаматтық қорғау органдарының әкімшілік мемлекеттік қызметшілері және азаматтық қызметшілері танылады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Транспортные расходы, расходы по найму жилого помещения и суточные расходы работникам возмещаются в соответствии с Правилами возмещения расходов на служебные командировки за счет бюджетных средств, в том числе в иностранные государства.".
2. Департаменту кадровой и воспитательной работы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
М. Пшембаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан

"6. Қызметкерлерге көлік шығыстары, тұрғын үй-жайды жалдау жөніндегі шығыстар және тәуліктік шығыстар Бюджет қаражаты есебінен, оның ішінде шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарды өтеу қағидаларына сәйкес төленеді.".
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Кадр және тәрбие жұмысы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
міндетін атқарушы
М. Пшембаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі