О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра иностранных дел Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 13 сентября 2023 года № 11-1-4/507. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 сентября 2023 года № 33428
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра иностранных дел Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказе Министра иностранных дел Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 11-1-4/66-1 "Об утверждении Перечня дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, консульских учреждений иностранного государства, аккредитованных в Республике Казахстан, в отношении которых устанавливаются ограничения по возврату налога на добавленную стоимость" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16585):
Перечень дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, консульских учреждений иностранного государства, аккредитованных в Республике Казахстан, в отношении которых устанавливаются ограничения по возврату налога на добавленную стоимость, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
2) в приказе Министра иностранных дел Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 11-1-4/66-2 "Об утверждении Перечня дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, консульских учреждений иностранного государства, аккредитованных в Республике Казахстан, в отношении которых осуществляется возврат налога на добавленную стоимость" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16586):
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Перечень дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, консульских учреждений иностранного государства, аккредитованных в Республике Казахстан, в отношении которых осуществляется возврат налога на добавленную стоимость, согласно приложению 1 к настоящему приказу.";
в приложении 1 к указанному приказу:
пункт 8 исключить;
пункт 25 исключить;
дополнить пунктами 105, 106 и 107 следующего содержания:
"105. Генеральное консульство Объединенных Арабских Эмиратов в городе Шымкент.
106. Тюркская академия.
107. Представительство Международного Валютного Фонда.".
2. Службе государственного протокола Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2023 жылғы 13 қыркүйектегі № 11-1-4/507 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 19 қыркүйекте № 33428 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Қосылған құн салығын қайтару бойынша шектеулер белгіленетін Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, шет мемлекеттің консулдық мекемелерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 11-1-4/66-1 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16585 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қосылған құн салығын қайтару бойынша шектеулер белгіленетін Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, шет мемлекеттің консулдық мекемелерінің тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) "Қосылған құн салығын қайтару жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, шет мемлекеттің консулдық мекемелерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 11-1-4/66-2 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16586 болып тіркелген):
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қосылған құн салығын қайтару жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, шет мемлекеттің консулдық мекемелерінің тізбесі бекітілсін.";
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:
8-тармақ алып тасталсын;
25-тармақ алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 105, 106 және 107-тармақтармен толықтырылсын:
"105. Біріккен Араб Әмірліктерінің Шымкент қаласындағы Бас консулдығы.
106. Түркі академиясы.
107. Халықаралық Валюта Қоры өкілдігі.".
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Мемлекеттік протокол қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
К. Умаров
"Согласовано"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"Согласовано"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 13 сентября 2023 года
№ 11-1-4/507
Утвержден
приказом
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 23 февраля 2018 года
№ 11-1-4/66-1
Перечень дипломатических и приравненных к ним представительств иностранных государств, консульских учреждений иностранного государства, аккредитованных в Республике Казахстан, в отношении которых устанавливаются ограничения по возврату налога на добавленную стоимость
п/п
Наименование дипломатического и приравненного к нему представительства (далее - представительство), консульского учреждения иностранного государства (далее – консульское учреждение), аккредитованных в Республике Казахстан
Ограничение на представительство и консульское учреждение
Ограничения для членов персонала представительства и консульского учреждения
1.
Посольство Республики Армения
Возврат налога на добавленную стоимость (далее – НДС) производится только при безналичной оплате.
Не производится возврат НДС.
2.
Посольство Республики Австрия
Нижний предел по одному счету-фактуре на сумму 73 евро.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на сумму 73 евро.
2. Верхний предел суммы НДС составляет 2900 евро в год.
3. Возврат НДС не производится административно-техническому персоналу.
3.
Посольство Республики Беларусь
Не производится возврат НДС за:
все виды медицинских услуг, кроме приобретения медикаментов;
услуги по сервисно-бытовому обслуживанию (химчистка, парикмахерская);
услуги по ремонту бытовой и прочей техники, кроме запчастей;
услуги по ремонту личных автомобилей, кроме запчастей.
4.
Посольство Королевства Бельгия
1.Нижний предел по одному счету-фактуре в день на сумму покупки 125 евро без НДС.

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
міндетін атқарушы
К. Умаров
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 13 қыркүйектегі
№ 11-1-4/507 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2018 жылғы 23 ақпандағы
№ 11-1-4/66-1 бұйрығымен
бекітілген
Қосылған құн салығын қайтару бойынша шектеулер белгіленетін Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің, шет мемлекеттің консулдық мекемелерінің тізбесі
Р/с
Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдігінің (бұдан әрі – өкілдік), консулдық мекемесінің (бұдан әрі – консулдық мекеме) атауы
Өкілдікке және консулдық мекемеге белгіленетін шектеулер
Өкілдік және консулдық мекеме персоналының мүшелері үшін белгіленетін шектеулер
1.
Армения Республикасының Елшілігі
Қосылған құн салығын (бұдан әрі - ҚҚС) қайтару қолма-қол ақшасыз төлеу кезінде ғана жүргізіледі.
ҚҚС-ты қайтару жүргізілмейді.
2.
Аустрия Республикасының Елшілігі
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 73 еуро.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 73 еуро.
2. ҚҚС сомасының жоғарғы шегі жылына 2900 еуроны құрайды.
3. Әкімшілік-техникалық персоналға ҚҚС-ты қайтару жүргізілмейді.
3.
Беларусь Республикасының Елшілігі
ҚҚС-ты қайтару мыналарға:
дәрі-дәрмектер алудан басқа медициналық қызметтерінің барлық түрлеріне;
сервистік-тұрмыстық қызмет көрсетуге (химиялық тазарту, шаштараз);
қосалқы бөлшектерден басқа, тұрмыстық және өзге де техникаларды жөндеу қызметтеріне;
қосалқы бөлшектерден басқа, жеке автомобильдерді жөндеу қызметтері үшін жүргізілмейді.
4.
Бельгия Корольдігінің Елшілігі
1. Күніне бір шот-фактура бойынша сатып алу сомасына төменгі шек ҚҚС-сыз 125 еуро.

2. Возврат НДС производится за:
покупку здания, предназначенного для официального использования, (по согласованию с Министерством иностранных дел Республики Казахстан);
продукты питания (в случае обеспечения питанием во время официальных приемов);
коммунальные услуги, используемые представительством;
оплату курсов иностранных языков.
3. Не производится возврат НДС за:
продукты питания (за исключением случаев обеспечения питанием во время официальных приемов);
ремонтно-строительные работы в арендуемых квартирах (кроме Глав представительств и консульских учреждений);
услуги туристических агентств;
банковские и финансовые операции;
фабричный табак;
охотничьи и спортивные ружья;
оружие в целях самозащиты;
самолеты, яхты, корабли, лодки;
кемпинговые автомобили, прицепы для путешествий.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре в день на сумму покупки 125 евро без НДС.
1) Возврат НДС производится из расчета на 1 дипломата или административного сотрудника за:
спиртные напитки (свыше 22 % алкоголя) – 90 литров в год;
вино (менее 22 % алкоголя) – 450 литров в год;
сигареты – 8000 сигарет в год;
2) Возврат НДС производится за топливо:
для Главы представительства:
первый автомобиль – 5000 литров в год;
второй – 5000 литров в год;
для дипломатов и административно-технического персонала:
первый автомобиль – 5000 литров в год;
второй – 5000 литров в год.
2. Не производится возврат НДС за:
коммунальные услуги (вода, газ, электричество, телефон, отопление);
продукты питания;
питание в гостиницах, кафе, ресторанах;
услуги по проживанию в гостиницах;
подключение телефона;
услуги туристических агентств;
банковские и финансовые операции;
фабричный табак;
охотничьи и спортивные ружья;
оружие в целях самозащиты;
самолеты, яхты, корабли, лодки;
кемпинговые автомобили и прицепы для путешествий.
5.
Посольство Республики Болгария
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 8 месячных расчетных показателей (далее – МРП).
2. Возврат НДС производится только за:
служебные автомобили, мотоциклы (без ремонта и запчастей) при условии 1 единицы на 1 сотрудника;
мебель;
электроприборы;
строительные материалы и ремонтно-строительные работы;
аудио, видео, офисную технику;
охранную технику и услуги;
телекоммуникационную технику (стоимость и ремонт);
телефонные услуги;
коммунальные услуги;
подписку на периодические издания;
интернет услуги;
услуги гостиницы по вновь прибывшим дипломатам до 20 дней.

2. ҚҚС-ты қайтару келесі жағдайларда жүргізіледі:
ресми пайдалануға арналған ғимаратты сатып алғанда (Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігімен келісім бойынша);
азық-түлік өнімдері (ресми қабылдаулар кезінде тамақпен қамтамасыз етілген жағдайда);
өкілдік пайдаланатын коммуналдық қызметтер үшін;
шетел тілдері курстарына ақы төлегені үшін жүргізіледі.
3. ҚҚС-ты қайтару жүргізілмейді:
тамақ өнімдері (ресми қабылдаулар кезінде тамақпен қамтамасыз ету жағдайларын қоспағанда);
жалға алынған пәтерлердегі жөндеу-құрылыс жұмыстары (Өкілдіктердің және консулдық мекемелердің басшыларынан басқа);
туристік агенттіктердің қызметтері;
банк және қаржы операциялары;
фабрикалық темекі;
аңшылық және спорттық мылтық;
өзін-өзі қорғау мақсатындағы қару;
ұшақтар, яхталар, кемелер, қайықтар;
кемпингтік автомобильдер, саяхатқа арналған тіркемелер.
1. Күніне бір шот-фактура бойынша сатып алу сомасына төменгі шек ҚҚС-сыз 125 еуро.
1) ҚҚС-ты қайтару 1 дипломатқа немесе әкімшілік-техникалық қызметкерге қатысты жүргізіледі:
спирттік ішімдіктер (22%-дан астам алкоголь) – жылына 90 литр;
шарап (22%-дан аз алкоголь) – жылына 450 литр;
темекі өнімдері –жылына 8000 дана темекі;
2) ҚҚС-ты қайтару жанармай үшін жүргізіледі:
Өкілдік басшысы үшін:
бірінші автомобиль – жылына 5000 литр;
екіншісі – жылына 5000 литр;
дипломаттар мен әкімшілік-техникалық қызметкерлер үшін:
бірінші автомобиль – жылына 5000 литр;
екіншісі – жылына 5000 литр.
2. ҚҚС-ты қайтару жүргізілмейді:
коммуналдық қызметтер (су, газ, электр энергиясы, телефон, жылыту);
тамақ өнімдері;
қонақ үйлерде, кафелерде, мейрамханаларда тамақтану;
қонақ үйлерде тұру бойынша қызметтер;
телефонды қосу;
туристік агенттіктердің қызметтері;
банк және қаржы операциялары;
фабрикалық темекі;
аңшылық және спорттық мылтық;
өзін-өзі қорғау мақсатындағы қару;
ұшақтар, яхталар, кемелер, қайықтар;
кемпингтік автомобильдер, саяхатқа арналған тіркемелер.
5.
Болгария Республикасының Елшілігі
1. Сатып алудың жалпы сомасының бір шот-фактура бойынша төменгі шегі 8 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК).
2. ҚҚС-ты қайтару тек мыналар үшін:
қызметтік автомобильдер, мотоциклдер (жөндеу мен қосалқы бөлшектерді қоспағанда) 1 қызметкерге 1 бірлік болған жағдайда ғана;
жиһаз;
электрқұралдары;
құрылыс материалдары мен жөндеу-құрылыс жұмыстары;
аудио, бейне, кеңсе техникасы;
күзет техникасы мен қызметтері;
телекоммуникация техникасы (құны және жөндеу);
телефон қызметтері;
коммуналдық қызметтер;
мерзімді басылымдарға жазылу;
интернет қызметтері;
жаңадан келген дипломаттарға 20 күнге дейін қонақүй қызметтері үшін жүргізіледі.

3. Нижний предел на сумму в 8 МРП не распространяется на:
телефонные услуги;
коммунальные услуги;
подписку на периодические издания;
интернет услуги.
4. Возврат НДС производится за бензин (дизель) - 900 (750) литров в квартал на 1 служебный автомобиль.
5. Возврат НДС производится за:
аренду административного здания представительства, резиденции Главы представительства;
приобретение административного здания представительства, резиденции Главы представительства;
строительные материалы и услуги, необходимые для строительства и поддержки здания представительства, резиденции Главы представительства.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки в размере 25 евро.
2. Возврат НДС производится только за:
личные автомобили, мотоциклы (кроме ремонта и запчастей) при условии 1 единицы на 1 взрослого члена семьи;
мебель в течение первых 12 месяцев пребывания;
электроприборы;
строительные материалы и ремонтно-строительные работы при первоначальном размещении или 1 раз в 3 года;
телекоммуникационную технику (стоимость и ремонт);
телефонные услуги;
коммунальные услуги.
3. Нижний предел на сумму в 25 евро не распространяется на телефонные услуги и коммунальные услуги.
4. Возврат НДС производится за бензин (дизель) - 600 (450) литров в квартал на 1 личный автомобиль.
5. В отношении членов административно-технического персонала возврат НДС осуществляется только за:
мебель;
оборудования;
санитарно-гигиенические материалы.
6.
Посольство Объединенных Арабских Эмиратов (далее – ОАЭ),
Генеральное консульство ОАЭ в городе Шымкент
Нижний предел общей суммы НДС всех чеков – 10000 дирхамов ОАЭ, при условии, что нижний предел суммы одного чека должен составлять 200 дирхамов ОАЭ.
Нижний предел общей суммы НДС всех чеков – 1000 дирхамов ОАЭ, при условии, что нижний предел суммы одного чека должен составлять 200 дирхамов ОАЭ.
7.
Управление Верховного комиссара Организации Объединенных Наций по делам беженцев (далее – УВКБ ООН)
1. Нижний предел по одному счету-фактуре - 8 МРП.
2. Возврат НДС осуществляется только в случаях, когда УВКБ ООН производит закупки собственности в служебных целях.
Не производится возврат НДС.
8.
Посольство Федеративной Республики Германия,
Генеральное консульство Федеративной Республики Германия в городе Алматы
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 100 евро.
2. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
табачные изделия;
товары, работы, услуги системы общественного питания.

3. Төменгі шегі 8 АЕК болатын сомасындағы:
телефон байланыстарына;
коммуналдық қызметтерге;
мерзімді басылымдарға жазылуға;
интернет қызметтеріне қолданылмайды.
4. ҚҚС-ты қайтару мыналар:
1 қызметтік автомобиль үшін тоқсанына 900 (750) литр бензин (дизель) үшін жүргізіледі.
5. ҚҚС-ты қайтару:
өкілдіктің әкімшілік ғимаратын, өкілдік басшысының резиденциясын жалға алғаны үшін;
өкілдіктің әкімшілік ғимаратын, өкілдік басшысының резиденциясын сатып алғаны үшін;
өкілдіктің әкімшілік ғимаратын, өкілдік басшысының резиденциясын салу мен ұстауға қажетті құрылыс материалдары мен қызметтерді сатып алғаны үшін жүргізіледі.
1. Сатып алудың жалпы сомасының бір шот-фактура бойынша төменгі шегі 25 еуро.
2. ҚҚС-ты қайтару тек мыналарға:
жеке автомобильдер, мотоциклдер (жөндеу мен қосалқы бөлшектерді қоспағанда) отбасының 1 ересек мүшесіне 1 бірлік болған жағдайда;
болудың алғашқы 12 айы кезеңіндегі жиһаз;
электр құралдары;
алғашқы орналасу кезінде немесе 3 жылда 1 рет құрылыс материалдары мен жөндеу-құрылыс жұмыстары;
телекоммуникация техникасы (құны мен жөндеуі);
телефон қызметтері;
коммуналдық қызметтер үшін жүргізіледі.
3. Төменгі шегі 25 еуро сомасындағы телефон қызметтері мен коммуналдық қызметтеріне қолданылмайды.
4. Бензин (дизель) үшін ҚҚС қайтару 1 жеке автомобиль үшін тоқсанына 600 (450) литр есебімен жүргізіледі.
5. Әкімшілік-техникалық персонал мүшелеріне қатысты ҚҚС тек:
жиһаз;
жабдықтар;
санитарлық-гигиеналық материалдары үшін қайтарылады.
6.
Біріккен Араб Әмірліктерінің (бұдан әрі – БАӘ) Елшілігі,
БАӘ-нің Шымкент қаласындағы Бас консулдығы
Бір чек сомасының төменгі шегі 200 БАӘ дирхамға тең болу шартымен барлық чектер бойынша ҚҚС жалпы сомасының төменгі шегі – 10000 БАӘ дирхамды құрайды.
Бір чек сомасының төменгі шегі 200 БАӘ дирхамға тең болу шартымен барлық чектер бойынша ҚҚС жалпы сомасының төменгі шегі – 1000 БАӘ дирхамды құрайды.
7.
Біріккен Ұлттар Ұйымының Босқындар істері жөніндегі Жоғарғы Комиссарының басқармасы (бұдан әрі – БҰҰ БЖКБ)
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 8 АЕК.
2. ҚҚС-ты қайтару БҰҰ БЖКБ қызметтік мақсаттарда жеке меншікке сатып алуларды жүргізетін жағдайларда ғана жүзеге асырылады.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
8.
Германия Федеративтік Республикасының Елшілігі,
Германия Федеративтік Республикасының Алматы қаласындағы Бас консулдығы
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 100 еуро.
2. ҚҚС-ты қайтару мыналарға:
тамақ өнімдеріне;
темекі өнімдеріне;
қоғамдық тамақтану жүйесіндегі тауарларға, көрсетілетін қызметтерге жүргізілмейді.

3. Возврат НДС производится за:
электроэнергию, газ и воду, если общая сумма нескольких отдельных, но предоставленных вместе счетов-фактур превысит 100 евро в квартал;
бензин и дизельное топливо, если общая сумма нескольких отдельных, но поданных вместе счетов-фактур от одного поставщика превысит 100 евро в квартал.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 100 евро.
2. Верхний предел – общая сумма НДС 1200 евро в год на 1 сотрудника.
3. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
табачные изделия;
товары, работы, услуги системы общественного питания.
4. Возврат НДС производится за:
электроэнергию, газ и воду, если общая сумма нескольких отдельных, но предоставленных вместе счетов-фактур превысит 100 евро в квартал;
бензин и дизельное топливо, если общая сумма нескольких отдельных, но поданных вместе счетов-фактур от одного поставщика превысит 100 евро в квартал;
автомобиль члена персонала и каждого взрослого члена семьи, 1 раз в два года без ограничений.
9.
Посольство Греческой Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 250 евро (без учета НДС).
2. Нижний предел в 250 евро по возврату НДС не распространяется на счета за коммунальные услуги и телефонную связь.
3. Возврат НДС производится за покупку следующих товаров:
мебель, предметы декора;
вино, спиртные напитки;
электротовары, бытовая техника;
спортивное оборудование и тренажеры;
картины, скульптуры, народное искусство, музейные предметы;
музыкальные инструменты;
офисное оборудование;
канцелярские товары;
ювелирные изделия, часы, серебряные и золотые изделия;
книги, CD, DVD;
мобильные телефоны и аксессуары;
чистящие средства;
продукты и кейтеринг для национального праздника.
4. Возврат НДС производится за следующие оказанные услуги:
проживание в гостиницах (для новых прибывших сотрудников) до 30 ночей;
рестораны;
уход за электрическими предметами;
садовые услуги;
коммунальные услуги и телефонная связь;
частная охрана;
обслуживание, ремонт служебных автомобилей;
помесячная плата за автостоянку;
юридические консультации, услуги адвокатов;
платежи по риэлтерским услугам по отбору недвижимости в аренду (при наличии подписанного арендного документа);
прием по случаю Национального праздника, официальные приемы в рамках визитов;
участие в международных выставках;
организация конференций.
5. Возврат НДС производится по приобретенным служебным автомобилям, количество которых не превышает одну треть от общего числа членов представительства.

3. ҚҚС қайтару:
егер бірнеше жеке, бірақ бірге табыс етілген шот-фактуралардың жалпы сомасы тоқсанына 100 еуродан асқан жағдайда, электр қуаты, газ және су шоттарына;
егер бір жеткізушіден бірнеше жеке, бірақ бірге табыс етілген шот-фактуралардың жалпы сомасы тоқсанына 100 еуродан асқан жағдайда, бензин және дизель жанармайы үшін жүргізіледі.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 100 еуро.
2. Жоғарғы шегі – ҚҚС жалпы сомасы 1 қызметкерге жылына 1200 еуро.
3. ҚҚС-ты қайтару мыналарға:
тамақ өнімдеріне;
темекі өнімдеріне;
қоғамдық тамақтандыру жүйесіндегі тауарларға, көрсетілетін қызметтерге жүргізілмейді.
4. ҚҚС қайтару:
егер бірнеше жеке, бірақ бірге табыс етілген шот-фактуралардың жалпы сомасы тоқсанына 100 еуродан асқан жағдайда, электр қуаты, газ және су шоттарына;
егер бір жеткізушіден бірнеше жеке, бірақ бірге табыс етілген шот-фактуралардың жалпы сомасы тоқсанына 100 еуродан асқан жағдайда, бензин және дизель жанармайлар;
персонал мүшесіне және отбасының әр ересек мүшесіне шектеусіз екі жылда 1 рет көлік үшін жүргізіледі.
9.
Грек Республикасының Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 250 еуро (ҚҚС қоспағанда).
2. ҚҚС-ты қайтару бойынша 250 еуро болатын төменгі шегі коммуналдық қызметтер және телефон байланыстары үшін шоттарына қолданылмайды.
3. ҚҚС қайтару мынадай тауарларды сатып алу үшін:
жиһаз, декор элементтері;
шарап, спирттік ішімдіктер;
электр тауарлары, тұрмыстық техника;
спорттық жабдықтар мен тренажерлер;
картиналар, мүсіндер, халық өнері, мұражай заттары;
музыкалық аспаптар;
кеңсе жабдықтары;
кеңсе тауарлары;
зергерлік бұйымдар, сағаттар, күміс және алтын бұйымдары;
кітаптар, CD, DVD;
ұялы телефондар мен керек-жарақтар;
тазартқыш заттар;
Ұлттық мерекелерге арналған тамақ өнімдері мен кейтерингтер үшін жүргізіледі.
4. ҚҚС қайтару келесі көрсетілген қызметтер үшін:
қонақ үйде тұруы (жаңа келген қызметкерлер үшін) 30 түнге дейін;
мейрамханалар;
электр заттарына күтім жасау;
бау-бақша қызметтері;
коммуналдық қызметтер және телефон байланысы;
жеке күзет;
қызметтік көліктерге қызмет көрсету, жөндеу;
автотұрақ үшін ай сайынғы төлем;
заңгерлік консультациялар, адвокаттар қызметтері;
жылжымайтын мүлікті жалға алу бойынша риэлторлық қызметтер бойынша төлемдер (қол қойылған жалдау құжаты болған жағдайда);
Ұлттық мерекелер мен ресми сапарлар аясындағы қабылдаулар;
халықаралық көрмелерге қатысу;
конференциялар ұйымдастыру үшін жүргізіледі.
5. ҚҚС-ты қайтару сатып алынған қызметтік автокөліктер үшін олардың саны өкілдік мүшелерінің жалпы санының үштен бір бөлігінен аспаған жағдайда жүргізіледі.

6. Возврат НДС производится за топливо, приобретенное для следующих нужд:
топливо для служебных автомобилей представительства – 540 литров в месяц;
топливо, приобретенное представительством, предназначенное для отопления служебных помещений или помещений с отдельной емкостью для топлива.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 250 евро (без учета НДС).
2. Нижний предел в 250 евро по возврату НДС не распространяется на счета за коммунальные услуги и телефонную связь.
3. Возврат НДС производится за покупку следующих товаров:
одежда, обувь, аксессуары;
мебель, предметы декора;
постельное белье и принадлежности;
вино, спиртные напитки;
электротовары, бытовая техника;
парфюмерия, косметика;
ювелирные изделия, часы, серебряные и золотые изделия;
книги, CD, DVD;
мобильные телефоны и аксессуары;
чистящие средства для дома.
4. Возврат НДС производится за:
проживание в гостиницах (для новых прибывших сотрудников) до 30 ночей;
услуги ресторанов;
коммунальные услуги и телефонная связь;
спортивные центры, спа;
частная охрана;
помесячная плата за автостоянку.
5. Возврат НДС производится за автомобили, приобретенные следующим образом:
в количестве 2 единиц автомобилей, приобретенные Главой представительства;
в количестве 2 единиц автомобилей, приобретенные дипломатами, состоящими в браке;
в количестве 1 единицы автомобиля, приобретенного дипломатом, не состоящим (ей) в браке;
в количестве 1 единицы автомобиля, приобретенного членом административно-технического персонала в течение шести месяцев со дня прибытия в Республику Казахстан.
6. Возврат НДС производится за топливо, приобретенное для следующих нужд:
автомобильное топливо для Главы представительства – 680 литров в месяц;
автомобильное топливо для дипломатического сотрудника – 540 литров в месяц;
топливо, приобретенное представительством, предназначенное для отопления частного дома или квартиры с отдельной емкостью для топлива.
10.
Географически удаленный офис Всемирной организации здравоохранения по первичной медико-санитарной помощи в городе Алматы
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС производится только при покупке движимого и недвижимого имущества в служебных целях, по решению Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
Возврат НДС производится только руководителю офиса и членам его семьи.
11.
Центральноазиатский региональный информационный координационный центр по борьбе с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров
Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
Не производится возврат НДС.
12.
Посольство Японии
Возврат НДС производится за бензин:

6. ҚҚС қайтару мына мұқтаждар үшін сатып алынған жанармайларға:
өкілдіктің қызметтік автомобиліне жанармай – 540 литр айына;
өкілдік сатып алған қызметтік үй-жайларды немесе отынға арналған жеке сыйымдылығы бар үй-жайларды жылытуға арналған отын үшін жүргізіледі.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 250 еуро (ҚҚС қоспағанда).
2. ҚҚС-ты қайтару бойынша 250 еуро болатын төменгі шегі коммуналдық қызметтер және телефон байланыстары үшін шоттарына қолданылмайды.
3. ҚҚС қайтару келесі тауарларды сатып алу үшін:
киім, аяқ киім, аксессуарлар;
жиһаз, декор элементтері;
төсек-орын жабдықтары мен керек-жарақтары;
шарап, спирттік ішімдіктер;
электр тауарлары, тұрмыстық техника;
парфюмерия, косметика;
зергерлік бұйымдар, сағаттар, күміс және алтын бұйымдары;
кітаптар, CD, DVD;
ұялы телефондар мен керек-жарақтар;
үйді тазартқыш заттар үшін жүргізіледі.
4. ҚҚС қайтару:
қонақ үйлерде тұру (жаңа келген қызметкерлер үшін) 30 түнге дейін;
мейрамхана қызметтері;
коммуналдық қызметтер және телефон байланысы;
спорт орталықтары, спа;
жеке күзет;
ай сайынғы автотұрақ ақысы үшін жүргізіледі.
5. ҚҚС-ты қайтару мынадай жолмен сатып алынған автомобильдер:
өкілдік басшысы сатып алған 2 бірлік көлеміндегі автомобиль;
некеде тұрған дипломат сатып алған 2 бірлік көлеміндегі автомобиль;
некеде тұрмайтын дипломат сатып алған 1 бірлік көлеміндегі автомобиль;
әкімшілік-техникалық персоналдың Қазақстан Республикасына келген келу күнінен бастап алты ай ішінде сатып алған 1 бірлік көлеміндегі автомобиль үшін жүргізіледі.
6. ҚҚС-ты қайтару келесі қажеттіліктер үшін сатып алынған жанармайларға:
Өкілдік басшысының автомобиліне жанар май үшін – 680 литр айына;
дипломатиялық қызметкердің автомобиліне жанармай үшін – 540 литр айына;
өкілдіктің жеке үйді немесе пәтерді жылыту үшін сатып алған жанармай немесе жеке сыйымдылығы бар жанар-жағар майы үшін жүргізіледі.
10.
Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының медициналық-санитариялық алғашқы көмек жөніндегі Алматы қаласындағы географиялық жағынан қашық орналасқан офисі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. ҚҚС-ты қайтару жылжымалы және жылжымайтын мүлікті қызметтік мақсатта сатып алу кезінде ғана Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінің шешімі бойынша жүргізіледі.
ҚҚС-ты қайтару тек офис басшысы мен оның отбасы мүшелері үшін жүргізіледі.
11.
Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының заңсыз айналымына қарсы күрес жөніндегі Орталық Азия өңірлік ақпараттық үйлестіру орталығы
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек 8 АЕК.
ҚҚС-ты қайтару жүргізілмейді.
12.
Жапония Елшілігі

за служебные автомобили 1200 литров в квартал на 1 автомобиль.
Возврат НДС производится за бензин:
Главе представительства 1800 литров в квартал на 1 автомобиль;
личные автомобили – 1200 литров в квартал на 1 автомобиль.
13.
Посольство Государства Израиль
Не производится возврат НДС за:
продукты питания;
авиабилеты;
медицинские расходы;
страхование; образовательные услуги;
топливо;
почтовые услуги.
1. Верхний предел общей суммы НДС за 1 квартал 125 долларов США на 1 дипломатического сотрудника.
2. Верхний предел общей суммы НДС за 1 квартал 63 доллара США на 1 административно-технического персонала.
3. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
авиабилеты;
медицинские расходы;
страхование;
образовательные услуги;
топливо;
почтовые услуги.
14.
Посольство Республики Индонезия
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 100 долларов США (с учетом НДС).
2. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
бытовые товары;
золотые слитки и ценные бумаги;
аренда помещений;
медицинские услуги;
курьерские услуги;
финансовые услуги;
страховые услуги;
образовательные услуги;
рекламные услуги;
транспортные услуги;
гостиничные услуги;
коммунальные услуги;
связь;
услуги общественного питания.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 100 долларов США (с учетом НДС).
2. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
бытовые товары;
золотые слитки и ценные бумаги;
аренда помещений;
медицинские услуги;
курьерские услуги;
финансовые услуги;
страховые услуги;
образовательные услуги;
рекламные услуги;
транспортные услуги;
гостиничные услуги;
коммунальные услуги;
связь;
услуги общественного питания.
15.
Посольство Иорданского Хашимитского Королевства
Нижний предел по одному счету-фактуре - 8 МРП.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 282 доллара США.
2. Возврат НДС производится только дипломатическому персоналу и их супругам.
16.
Посольство Республики Ирак
Возврат НДС производится только двум сотрудникам дипломатического персонала.
17.
Посольство Исламской Республики Иран,
Генеральное консульство Исламской Республики Иран в городе Актау,
Генеральное консульство Исламской Республики Иран в городе Алматы
Возврат НДС производится только дипломатическому персоналу.
18.
Посольство Королевства Испания
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 250 евро.
2. Нижний предел на сумму в 250 евро по возврату НДС не распространяется на счета за коммунальные услуги административного здания.

ҚҚС-ты қайтару қызметтік автомобильдерге – 1 автомобильге тоқсанына 1200 литр бензин үшін жүргізіледі.
ҚҚС-ты қайтару:
Өкілдік басшысына – 1 автомобильге тоқсанына 1800 литр;
жеке автомобильдерге – 1 автомобильге тоқсанына 1200 литр бензин үшін жүргізіледі.
13.
Израиль Мемлекетінің Елшілігі
ҚҚС-ты қайтару:
тамақ өнімдері;
әуебилеттер;
медициналық шығыстар;
сақтандыру;
білім беру қызметтері;
жанармай;
пошта қызметтері үшін жүргізілмейді.
1. ҚҚС-ты қайтару жалпы сомасының жоғарғы шегі 1 дипломатиялық қызметкерге тоқсанына 125 АҚШ доллары.
2. ҚҚС-ты қайтару жалпы сомасының жоғарғы шегі 1 әкімшілік-техникалық персоналға тоқсанына 63 АҚШ доллары.
3. ҚҚС-ты қайтару:
тамақ өнімдері;
әуебилеттер;
медициналық шығыстар;
сақтандыру;
білім беру қызметтері;
жанармай;
пошта қызметтері үшін жүргізілмейді.
14.
Индонезия Республикасының Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 100 АҚШ доллары (ҚҚС-ты қоса алғанда).
2. ҚҚС қайтару:
тамақ өнімдері;
тұрмыстық тауарлар;
алтын құймалар және бағалы қағаздар;
үй-жайларды жалға алу;
медициналық қызметтер;
курьерлік қызметтер;
қаржылық қызметтер;
сақтандыру қызметтері;
білім беру қызметтері;
жарнамалық қызметтер;
көлік қызметтері;
қонақ үй қызметтері;
коммуналдық қызметтер;
байланыс;
қоғамдық тамақтандыру қызметтері үшін жүргізілмейді.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 100 АҚШ доллары (ҚҚС-ты қоса алғанда).
2. ҚҚС қайтару:
тамақ өнімдері;
тұрмыстық тауарлар;
алтын құймалар және бағалы қағаздар;
үй-жайларды жалға алу;
медициналық қызметтер;
курьерлік қызметтер;
қаржылық қызметтер;
сақтандыру қызметтері;
білім беру қызметтері;
жарнамалық қызметтер;
көлік қызметтері;
қонақ үй қызметтері;
коммуналдық қызметтер;
байланыс;
қоғамдық тамақтандыру қызметтері үшін жүргізілмейді.
15.
Иордания Хашимиттік Корольдігінің Елшілігі
Бір шот-фактура бойынша төменгі шек 8 АЕК.
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек –282 АҚШ доллары.
2. ҚҚС-ты қайтару тек дипломатиялық персонал және олардың жұбайлары үшін жүргізіледі.
16.
Ирак Республикасының Елшілігі
ҚҚС-ты қайтару дипломатиялық персоналдың екі қызметкеріне ғана жүргізіледі.
17.
Иран Ислам Республикасының Елшілігі,
Иран Ислам Республикасының Ақтау қаласындағы Бас консулдығы,
Иран Ислам Республикасының Алматы қаласындағы Бас консулдығы
ҚҚС қайтару тек дипломатиялық персоналға жүргізіледі.
18.
Испания Корольдігінің Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 250 еуро.
2. ҚҚС-ты қайтару бойынша 250 еуро болатын төменгі шегі әкімшілік ғимараттың коммуналдық қызметтері үшін шоттарына қолданылмайды.

3. Возврат НДС не производится за горюче-смазочные материалы (далее – ГСМ) и дизельное топливо.
4. Возврат НДС производится за:
ремонтно-строительные работы, стройматериалы при условии, что нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 751 евро;
канцтовары при условии, что нижний предел по одной счет-фактуре на общую сумму покупки 300 евро.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 240 евро.
2. Верхний предел на общую сумму покупки 9015 евро в квартал на 1 семью.
3. Возврат НДС не производится за ГСМ и дизтопливо.
4. Возврат НДС производится за:
ремонтно-строительные работы, стройматериалы при условии, что нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 751 евро;
канцтовары при условии, что нижний предел по одной счет-фактуре на общую сумму покупки 300 евро.
5. Возврат НДС производится только дипломатическому персоналу.
19.
Посольство Итальянской Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 300 евро (без учета НДС).
2. Нижний предел на сумму в 300 евро не распространяется на счета за коммунальные услуги и телефонную связь.
3. Возврат НДС не производится за товары, работы, услуги, которые были переданы в пользование другим организациям или физическим лицам.
4. Возврат НДС производится за:
ГСМ для автомобиля Главы представительства – 1200 литров в квартал (учитывая допустимое количество для Главы представительства 3 единицы);
ГСМ для автомобиля представительства – 900 литров в квартал (учитывая допустимое количество на представительство 5 единиц);
спиртные напитки – 60 литров в квартал;
табачная продукция – 12 кг в квартал.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 300 евро (без учета НДС).
2. Нижний предел на сумму в 300 евро не распространяется на счета за коммунальные услуги и телефонную связь.
3. Возврат НДС не производится за товары, работы, услуги, которые были переданы в пользование другим организациям или физическим лицам.
4. Возврат НДС производится за:
ГСМ для автомобиля дипломатов – 900 литров в квартал (учитывая допустимое количество для дипломатов 2 единицы);
ГСМ для автомобиля административно-технического персонала – 900 литров в квартал (учитывая допустимое количество для административно-технического персонала 1 единица).
20.
Посольство Канады
Возврат НДС представительству производится при условии, если сумма официально приобретенных товаров, выполненных работ, оказанных услуг на территории Республики Казахстан, включая НДС в каждом отдельном счете-фактуре превышает 150 канадских долларов.
Возврат НДС членам дипломатического персонала, включая их супругов, проживающих вместе с ними, производится при условии, если сумма приобретенных для личного и семейного пользования товаров, выполненных работ, оказанных услуг на территории Республики Казахстан, включая НДС в каждом отдельном счете-фактуре превышает 100 канадских долларов.
21.
Посольство Республики Корея,
Генеральное консульство Республики Корея в городе Алматы
Возврат НДС производится за бензин для дипломата: 600 литров в месяц на один служебный автомобиль.

3. ҚҚС жанар-жағармай материалдары (бұдан әрі – ЖЖМ) және дизель отыны үшін қайтарылмайды.
4. ҚҚС-ты қайтару мыналар үшін жүргізіледі:
жөндеу-құрылыс жұмыстары мен құрылыс материалдары үшін сатып алудың жалпы сомасының бір шот-фактура бойынша төменгі шегі – 751 еуро;
кеңсе тауарлары үшін сатып алудың жалпы сомасының бір шот-фактура бойынша төменгі шегі – 300 еуро.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 240 еуро.
2. Сатып алудың жалпы сомасына бір шот-фактура бойынша жоғарғы шегі 1 отбасына тоқсанына 9015 еуро.
3. ҚҚС ЖЖМ және дизель отыны үшін қайтарылмайды.
4. ҚҚС-ты қайтару мыналар үшін жүргізіледі:
жөндеу-құрылыс жұмыстары мен құрылыс материалдары үшін сатып алудың жалпы сомасының бір шот-фактура бойынша төменгі шегі – 751 еуро;
кеңсе тауарлары үшін сатып алудың жалпы сомасының бір шот-фактура бойынша төменгі шегі – 300 еуро.
5. ҚҚС қайтару тек дипломатиялық персоналға жүргізіледі.
19.
Италия Республикасының Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы – 300 еуро (ҚҚС-ты қоспағанда).
2. ҚҚС-ты қайтару бойынша төменгі шегі 300 еуро болатын коммуналдық қызметтер мен телефон байланысы үшін шоттарына қатысты емес.
3. ҚҚС-ты қайтару басқа ұйымдарға немесе жеке тұлғаларға пайдалануға берілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер үшін жүргізілмейді.
4. ҚҚС қайтару:
Өкілдік басшысының автокөлігі үшін ЖЖМ – тоқсанына 1200 литр (Өкілдік басшысы үшін рұқсат етілген саны 3 бірлікті ескере отырып);
өкілдік автокөлігі үшін ЖЖМ – тоқсанына 900 литр (өкілдікке рұқсат етілген саны 5 бірлікті ескере отырып);
спирттік ішімдіктер – тоқсанына 60 литр;
темекі өнімдері – тоқсанына 12 кг үшін жүргізіледі.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы – 300 еуро (ҚҚС-ты қоспағанда).
2. ҚҚС-ты қайтару бойынша төменгі шегі 300 еуро болатын коммуналдық қызметтер мен телефон байланысы үшін шоттарына қолданылмайды.
3. ҚҚС-ты қайтару басқа ұйымдарға немесе жеке тұлғаларға пайдалануға берілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер үшін жүргізілмейді.
4. ҚҚС қайтару:
дипломаттардың автокөлігі үшін ЖЖМ – тоқсанына 900 литр (дипломаттар үшін рұқсат етілген саны 2 бірлікті ескере отырып);
әкімшілік-техникалық персоналдың автокөлігі үшін ЖЖМ – тоқсанына 900 литр (әкімшілік-техникалық персонал үшін рұқсат етілген саны 1 бірлікті ескере отырып) жүргізіледі.
20.
Канада Елшілігі
Өкілдікке ҚҚС-ты қайтару, егер Қазақстан Республикасы аумағында ресми түрде сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің, ҚҚС-ты қоса алғанда әрбір шот-фактурасының сомасы 150 канадалық долларынан асатын болса жүргізіледі.
Дипломатиялық персонал мүшелеріне және олармен бірге тұратын жұбайларын қоса алғанда, ҚҚС-ты қайтару, егер Қазақстан Республикасы аумағында жеке және отбасылық пайдалану үшiн сатып алынған тауарлардың, көрсетілген қызметтердің, орындалған жұмыстардың сомасы әр жеке шот-фактурада ҚҚС-ты қоса алғанда 100 канадалық долларынан асып кетсе жүргізіледі.
21.
Корея Республикасының Елшілігі,
Корея Республикасының Алматы қаласындағы
Бас консулдығы
ҚҚС дипломатқа арналған бензин үшін қайтарылады:
айына бір қызметтік көлік үшін 600 литр.

1. Возврат НДС производится только дипломатическому персоналу.
2. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 50000 южнокорейских вон.
3. Верхний предел на общую сумму НДС 2000000 южнокорейских вон в год на 1 семью.
4. Возврат НДС производится за бензин для дипломата: 400 литров в месяц.
5. Возврат НДС не производится за:
электроэнергию, газ;
расходы в ресторанах;
проживание в гостинице.
22.
Международная организация по миграции
1. Нижний предел по одному счету-фактуре 8 МРП.
2. Возврат НДС производится только в случае приобретения значительного количества имущества для официальных целей.
Не производится возврат НДС.
23.
Посольство Государства Катар
Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
24.
Посольство Китайской Народной Республики,
Генеральное консульство Китайской Народной Республики в городе Алматы
1. Общая сумма нижнего предела по одному счету-фактуре за приобретенные товары – 800 китайских юаней.
2. Общая сумма нижнего предела по одному счету-фактуре за оказанные услуги – 300 китайских юаней.
3. Возврат НДС производится без ограничений за коммунальные услуги и телефонную связь.
1. Общая сумма нижнего предела по одному счету-фактуре за приобретенные товары – 800 китайских юаней.
2. Общая сумма нижнего предела по одному счету-фактуре за оказанные услуги – 300 китайских юаней.
3. Возврат НДС производится без ограничений за коммунальные услуги и телефонную связь.
25.
Посольство Латвийской Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 178 евро.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:
телекоммуникационные услуги;
аренду офисных помещений;
коммунальные услуги;
охранные услуги;
ГСМ не более 750 литров в квартал за каждый легковой автомобиль.
3. Возврат НДС производится 1 раз в три года за количество транспортных средств равное количеству членов персонала.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 50 евро.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:
телекоммуникационные услуги;
ГСМ не более 750 литров в квартал за каждый легковой автомобиль.
3. Возврат НДС производится за 1 транспортное средство на члена персонала, 1 раз в три года.
26.
Посольство Ливанской Республики
Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 200 долларов США.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 200 долларов США.
2. Возврат НДС производится за:
услуги связи стационарного телефона;
аренду жилых помещений;
коммунальные услуги (вода и электричество);
автомобили, запчасти к ним и обслуживание;
электронная техника;
офисное оборудование;
бытовая техника (за исключением кухонной);
одежда и обувь;
прокат автомобиля;
ювелирные изделия.
27.
Посольство
Литовской Республики,
Генеральное консульство Литовской Республики в городе Алматы

1. ҚҚС қайтару тек дипломатиялық персоналға жүргізіледі.
2. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 50000 оңтүстіккореялық вон.
3. ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі 1 отбасына жылына 2000000 оңтүстіккореялық вон.
4. ҚҚС дипломатқа арналған бензин үшін қайтарылады:
айына бір көлік үшін 400 литр.
5. ҚҚС-ты қайтару:
электр энергиясы, газ;
мейрамхана шығындары;
қонақүйлерде тұру шығындары үшін жүргізілмейді.
22.
Көші-қон жөніндегі халықаралық ұйым
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек 8 АЕК.
2. ҚҚС қайтару тек ресми мақсатта елеулі мөлшерде алынған тауарлар үшін ғана жүргізіледі.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
23.
Қатар Мемлекетінің Елшілігі
Бір шот-фактура бойынша төменгі шегі – 8 АЕК.
24.
Қытай Халық Республикасының Елшілігі,
Қытай Халық Республикасының Алматы қаласындағы Бас консулдығы
1. Сатып алынған тауарлар үшін бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы – 800 қытайлық юань.
2. Көрсетілген қызметтер үшін бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы – 300 қытайлық юань.
3. ҚҚС-ты қайтару коммуналдық қызметтер мен телефон байланысы үшін шектеусіз жүргізіледі.
1. Сатып алынған тауарлар үшін бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы – 800 қытайлық юань.
2. Көрсетілген қызметтер үшін бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы – 300 қытайлық юань.
3. ҚҚС-ты қайтару коммуналдық қызметтер мен телефон байланысы үшін шектеусіз жүргізіледі.
25.
Латвия Республикасының Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 178 еуро.
2. ҚҚС қайтару:
телекоммуникация қызметтері;
ғимаратты жалдау;
коммуналдық қызметтер;
күзет қызметтері;
көлік құралдарына арналған жанармайы әрбір жеңіл автомобиль үшін тоқсанына 750 литрден аспайтын көлемде шектеусіз жүргізіледі.
3. Персонал мүшесі санына тең көлік құралдары үшін ҚҚС қайтару үш жылда бір рет жүргізіледі.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 50 еуро.
2. ҚҚС қайтару:
телекоммуникация қызметтері;
автокөлік құралдары үшін жанармай әрбір жеңіл автомобиль үшін тоқсанына 750 литрден аспайтын көлемде шектеусіз жүргізіледі.
3. ҚҚС-ты қайтару персонал мүшесіне 1 көлік құралы үшін үш жылда бір рет жүргізіледі.
26.
Ливан Республикасының Елшілігі
Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 200 АҚШ доллары.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 200 АҚШ доллары.
2. ҚҚС қайтару:
стационарлық телефон байланысы қызметтері;
тұрғын үйді жалға алу;
коммуналдық қызметтер (су және электр қуаты);
автокөліктер, олардың қосалқы бөлшектері және қызмет көрсету;
электрондық техника;
кеңсе жабдықтары;
тұрмыстық техника (асханалық техниканы қоспағанда);
киім және аяқ-киім;
автокөлікті жалға алу;
зергерлік бұйымдар үшін жүргізіледі.
27.
Литва Республикасының Елшілігі,
Литва Республикасының Алматы қаласындағы Бас консулдығы

1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 58 евро.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:
коммунальные услуги (отопление, электроэнергия, вода, газ);
услуги связи;
эксплуатационные услуги;
топливо для автомобилей;
продукты питания и услуги по организации приемов в честь национального дня государства, приезда (отъезда) Главы представительства и консульского учреждения, прием официальных гостей Республики Казахстан.
3. Возврат НДС не производится за:
произведения искусства;
вещи коллекционные и антикварные;
оружие, боеприпасы и их части;
продукты питания и услуги, связанные с ними;
отработанный табак;
продукты фармацевтики и медицинской помощи;
услуги туризма;
спортивные товары и услуги, связанные с ними;
услуги досуга;
перевозка пассажиров.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре общей суммы покупки 58 евро.
2. Возврат НДС не производится за:
коммунальные услуги (отопление, электроэнергия, вода, газ);
услуги связи;
эксплуатационные услуги;
произведения искусства;
вещи коллекционные и антикварные;
оружие, боеприпасы и их части;
продукты питания и услуги, связанные с ними;
отработанный табак;
продукты фармацевтики и медицинской помощи;
услуги туризма;
спортивные товары и услуги, связанные с ними;
услуги досуга;
перевозка пассажиров.
28.
Посольство Венгрии,
Генеральное консульство Венгрии в городе Алматы
Не производится возврат НДС:
за авиа и железнодорожные билеты;
при оплате ресторанных счетов в тех случаях, когда присутствуют на приеме менее 10 человек.
1. Верхний предел на общую сумму НДС 300000 венгерских форинтов в год на 1 члена семьи.
2. Возврат НДС производится за:
бензин 2000 литров в год на 1 члена семьи;
спиртные напитки 105 литров в год на сотрудника.
3. Возврат НДС не производится за:
авиа и железнодорожные билеты;
предметы антиквариата;
предметы изобразительного искусства;
при оплате ресторанных счетов в тех случаях, когда присутствуют на приеме менее 10 человек.
4. Возврат НДС не производится членам семьи, находящиеся на иждивении.
29.
Посольство Малайзии
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на сумму 500 малазийских ринггитов производится за:
проживание в отеле;
расходы в ресторане;
кейтеринг.
2. На остальные услуги и приобретенные товары, нижний предел по одному счету-фактуре - 8 МРП.
Не производится возврат НДС.
30.
Посольство Королевства Марокко
Нижний предел по одному счету-фактуре –200 долларов США.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре –200 долларов США.
2. Возврат НДС производится только дипломатическому персоналу.
31.
Посольство Королевства Нидерландов

1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 58 еуро.
2. ҚҚС қайтару келесілер үшін шектеусіз жүргізіледі:
коммуналдық қызметтер (жылу, электр қуаты, су, газ);
байланыс қызметтері;
пайдалану қызметтері;
автокөлік жанармайы;
мемлекеттің ұлттық күні құрметіне, Өкілдік пен консулдық мекеменің басшысының келуіне (кетуіне), Қазақстан Республикасының ресми қонақтарға арналған қабылдауларды ұйымдастыру бойынша қызмет көрсетулер мен азық-түлік тағамдары.
3. ҚҚС қайтару:
өнер туындылары;
антикварлық және коллекциялық заттар;
қару-жарақ, оқ-дәрі және олардың бөлшектері;
азық-түліктер мен оларға қатысты қызметтер;
өңделген темекі;
фармацевтика және медициналық көмек өнімдері;
туристік қызметтер;
спорт тауарлары мен оларға байланысты қызметтер;
бос уақытқа арналған қызмет көрсетулер;
жолаушылар тасымалы үшін жүргізілмейді.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 58 еуро.
2. ҚҚС қайтару:
коммуналдық қызметтер (жылу, электр қуаты, су, газ);
байланыс қызметтері;
пайдалану қызметтері;
өнер туындылары;
антикварлық және коллекциялық заттар;
қару-жарақ, оқ-дәрі және олардың бөлшектері;
азық-түліктер мен оларға қатысты қызмет көрсетулер;
өңделген темекі;
фармацевтика және медициналық көмек өнімдері;
туристік қызметтер;
спорт тауарлары мен оларға байланысты қызмет көрсетулер;
бос уақытқа арналған қызмет көрсетулер;
жолаушылар тасымалы үшін жүргізілмейді.
28.
Мажарстан Елшілігі,
Мажарстанның Алматы қаласындағы Бас консулдығы
ҚҚС қайтару:
әуе және темір жол билеттері;
қабылдауға қатысушылар саны 10 адамнан кем болған жағдайда мейрамхана шоттарын төлеу үшін жүргізілмейді.
1. ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі – отбасының 1 мүшесіне жылына 300000 венгрлік форинтын құрайды.
2. ҚҚС қайтару:
бензин – 1 отбасы мүшесіне жылына 2000 литр;
спирттік ішімдіктер 1 қызметкерге жылына 105 литр үшін жүргізіледі.
3. ҚҚС қайтару:
әуе және темір жол билеттері;
антиквариат заттары;
бейнелеу өнері заттары;
қабылдауға қатысушылар саны 10 адамнан кем болған жағдайда мейрамхана шоттарын төлеу үшін жүргізілмейді.
4. ҚҚС қайтару отбасы асырауындағы мүшелеріне жүргізілмейді.
29.
Малайзия Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шегі 500 малайзиялық ринггит мыналар үшін жүргізіледі:
қонақ үйде тұру;
мейрамхана шығындары;
кейтеринг.
2. Қалған қызметтер мен сатып алынған тауарларға бір шот-фактура бойынша төменгі шегі – 8 АЕК.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
30.
Марокко Корольдігінің Елшілігі
Бір шот-фактураның төменгі шегі – 200 АҚШ доллары.
1. Бір шот-фактураның төменгі шегі – 200 АҚШ доллары.
2. ҚҚС қайтару тек дипломатиялық персоналға жүргізіледі.
31.
Нидерланд Корольдігінің Елшілігі

1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 225 евро (без учета НДС).
2. Возврат НДС производится за:
количество автомобилей равное количеству членов персонала;
все оказанные услуги;
продукты питания.
3. Возврат НДС производится за бензин для представительства до 5 автомобилей по 1500 литров в квартал, остальные по 900 литров в квартал.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 225 евро (без учета НДС).
2. Возврат НДС не производится за:
оказанные услуги;
продукты питания.
3. Возврат НДС производится за:
1) 2 автомобиля на 1 семью;
2) табак 150 пачек в квартал на 1 члена персонала;
3) алкогольные напитки (от 22 %):
для Главы представительства – 90 литров в год;
для дипломатов – 60 литров в год;
для административно-технического персонала – 30 литров в год;
4) бензин:
для Главы представительства:
первый автомобиль – 900 литров в квартал, второй – 600 литров в квартал;
для дипломатов:
первый автомобиль – 900 литров в квартал, второй – 600 литров в квартал;
для административно-технического персонала:
первый автомобиль – 600 литров в квартал, второй – 300 литров в квартал.
32.
Посольство Королевства Норвегии
1. Нижний предел по одному счету-фактуре общая сумма покупки 1500 норвежских крон (с учетом НДС).
2. Возврат НДС производится за:
коммунальные услуги и услуги связи – без ограничений;
все товары промышленного назначения, работы, услуги, необходимые для обслуживания и содержания здания и прилегающей территории;
офисное оборудование;
предметы интерьера;
полиграфические работы;
автомобильные шины и диски;
аренду недвижимости и парковочных мест для автомобилей;
автомобили;
топливо для автомобилей;
топливо для обогрева помещений;
строительство нового здания представительства;
строительство нового здания Главы представительства;
электроэнергию;
услуги связи;
охрану.
За сигнализацию и систему безопасности только для резиденции Главы представительства – без ограничений.
3. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
одежду;
алкогольные напитки;
табачные изделия;
бытовую химию;
музыкальные инструменты.
1. Возврат НДС административно-техническому персоналу не производится.
2. Нижний предел по одному счету-фактуре общая сумма покупки 1500 норвежских крон (с учетом НДС).
3. Возврат НДС производится за:
электробытовые товары;
компьютеры;
видео-аудиозаписи;
предметы интерьера;
музыкальные инструменты;
визитки;
топливо для обогрева помещений;
автомобильные шины и диски;
автомобили;
топливо для автомобилей;
электроэнергию;
услуги связи.
За охранную сигнализацию и систему безопасности только для резиденции Главы представительства – без ограничений.

1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 225 еуро (ҚҚС-ты қоспағанда).
2. ҚҚС-ты қайтару:
қызметкерлер санына тең автокөліктер саны;
көрсетілген барлық қызметтер;
азық-түлік үшін жүргізіледі.
3. Бензин үшін ҚҚС қайтару:
өкілдіктің 5 автокөлігіне дейін тоқсанына 1500 литр;
қалғандарына тоқсанына 900 литр бойынша жүргізіледі.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 225 еуро (ҚҚС-ты қоспағанда).
2. ҚҚС қайтару:
көрсетілген қызметтер;
азық-түлік үшін жүргізілмейді.
3. ҚҚС қайтару:
1) 1 отбасына 2 автокөлік;
2) темекі – 1 қызметкерге тоқсанына 150 пачка;
3) алкогольдік ішімдіктер (22%-дан жоғары):
Өкілдік басшысы үшін жылына – 90 литр;
дипломаттар үшін жылына – 60 литр;
әкімшілік-техникалық персонал үшін жылына - 30 литр;
4) бензин:
Өкілдік басшысына бірінші автокөлікке тоқсанына – 900 литр, екіншісіне – тоқсанына 600 литр;
дипломаттар үшін бірінші автокөлікке тоқсанына – 900 литр, екіншісіне тоқсанына – 600 литр;
әкімшілік-техникалық персонал үшін бірінші автокөлікке тоқсанына – 600 литр, екіншісіне тоқсанына – 300 литр үшін жүргізіледі.
32.
Норвегия Корольдігінің Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша жалпы сомасының төменгі шегі 1500 норвегиялық крон (ҚҚС қоса алғанда).
2. ҚҚС қайтару үшін жүргізіледі:
коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтері – шектеусіз;
өндірістік мақсаттағы барлық тауарлар, жұмыстар, ғимарат пен іргелес аумақты күту үшін қажетті қызметтер;
кеңсе жабдығы;
интерьер заттары;
полиграфиялық жұмыстар;
автомобильдік шиналар мен дискілер;
жылжымайтын мүлік пен автомобильдерге арналған тұрақты жалға алу;
автомобильдер;
автомобильдерге арналған жанармай;
үй-жайды жылытуға арналған жанармай;
өкілдіктің жаңа ғимаратының құрылысы;
өкілдік басшысының жаңа ғимаратының құрылысы;
электр қуаты;
байланыс қызметі;
күзет үшін.
Тек Өкілдік басшысы резиденциясының сигнализация және қауіпсіздік жүйесі үшін – шектеусіз.
3. ҚҚС қайтару:
азық-түлік;
киім;
алкогольдік ішімдіктер;
темекі өнімдері;
тұрмыстық химия;
музыкалық аспаптар үшін жүргізілмейді.
1. ҚҚС қайтару әкімшілік-техникалық персоналға жүргізілмейді.
2. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 1500 норвегиялық крон (ҚҚС қоса алғанда).
3. ҚҚС қайтару үшін жүргізіледі:
электротұрмыстық тауарлар;
компьютерлер;
видео-аудиожазбалар;
интерьер заттары;
музыкалық аспаптар;
визиткалар;
тұрғын-жайды жылытуға арналған жанар май;
автомобиль шиналары мен дискілер;
автомобильдер;
автомобильге арналған жанармай;
электрқуат;
байланыс қызметі.
Сигнализация және қауіпсіздік жүйесі тек Өкілдік басшысының резиденциясы үшін – шектеусіз.

4. Возврат НДС не производится за:
продукты питания;
одежду;
алкогольные напитки;
табачные изделия;
бытовую химию.
33.
Посольство Султаната Оман
Нижний предел общей суммы НДС – 130 долларов США в квартал.
1. Нижний предел общей суммы НДС – 130 долларов США в квартал.
2. Возврат НДС производится только дипломатическому персоналу.
34.
Посольство Южно-Африканской Республики
Не производится возврат НДС.
35.
Посольство Республики Узбекистан,
Генеральное консульство Республики Узбекистан в городе Алматы,
Генеральное консульство Республики Узбекистан в городе Актау
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на сумму – 2160000 узбекских сомов.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:
коммунальные услуги;
интернет;
телефонную связь.
36.
Посольство Исламской Республики Пакистан
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
2. Возврат НДС производится только за приобретенные товары, выполненные работы, оказанные услуги для официального использования.
Нижний предел по одному счету-фактуре – 5 МРП.
37.
Посольство Португальской Республики
Нижний предел по одному счету-фактуре –270 евро (с учетом НДС).
1. Нижний предел по одному счету-фактуре –270 евро (с учетом НДС).
2. Возврат НДС не производится за:
ремонтные работы недвижимого имущества, включая строительные материалы, в том числе, если они специально предоставлены для этих целей самим застройщиком;
платы за водоснабжение, газ и электроэнергию;
продукты питания, включая напитки;
услуги в области общественного питания и напитков (рестораны);
плата за проживание в гостинице;
телефонные услуги в жилых домах.
38.
Посольство Румынии
1. Нижний предел по одному чеку – 60 долларов США.
2. Возврат НДС производится без ограничений за коммунальные услуги.
1. Нижний предел по одному чеку – 60 долларов США.
2. Возврат НДС производится без ограничений за коммунальные услуги.
39.
Посольство Королевства Саудовской Аравии
Нижний предел общей суммы НДС – 1000 саудовских риялов.
40.
Посольство Республики Сербия
1. Нижний предел по одному счету-фактуре общая сумма покупки 8 МРП (с учетом НДС).
2. Возврат НДС не производится за:
услуги телекоммуникации;
электроэнергию, воду, газ и иные коммунальные услуги.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре общей суммы покупки 50 евро (с учетом НДС).
2. Возврат НДС не производится за:
услуги телекоммуникации;
электроэнергию, воду, газ и иные коммунальные услуги.
41.
Посольство Словацкой Республики
1. Верхний предел общей суммы НДС 99340 евро в год.
2. Возврат НДС производится за:
3 автомобиля 1 раз в два года без ограничений;
приобретенные услуги;
ремонтно-строительные работы.

4. ҚҚС қайтару:
азық-түліктер;
киім;
алкогольдік ішімдіктер;
темекі өнімдері;
тұрмыстық химия үшін жүргізілмейді.
33.
Оман Сұлтандығының Елшілігі
ҚҚС жалпы сомасының төменгі шегі – тоқсанына 130 АҚШ доллары.
1. ҚҚС жалпы сомасының төменгі шегі – тоқсанына 130 АҚШ доллары.
2. ҚҚС қайтару тек дипломатиялық персоналға жүргізіледі.
34.
Оңтүстік Африка Республикасының Елшілігі
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
35.
Өзбекстан Республикасының Елшілігі,
Өзбекстан Республикасының Алматы қаласындағы Бас консулдығы,
Өзбекстан Республикасының Ақтау қаласындағы Бас консулдығы
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 2160000 өзбек сомы.
2. ҚҚС қайтару:
коммуналдық қызметтер;
интернет;
телефон байланысы үшін шектеусіз жүргізіледі.
36.
Пәкістан Ислам Республикасының Елшілігі
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шегі – 8 АЕК.
2. ҚҚС-ты қайтару тек ресми мақсатта пайдалану үшін сатып алған тауарлар, орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер үшін жүргізіледі.
Бір шот-фактура бойынша төменгі шегі – 5 АЕК.
37.
Португалия Республикасының Елшілігі
Бір шот-фактура бойынша төменгі шегі – 270 еуро (ҚҚС есебімен).
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шегі – 270 еуро (ҚҚС есебімен).
2. ҚҚС қайтару мыналар үшін жүргізілмейді:
жылжымайтын мүлікті жөндеу жұмыстары, құрылыс материалдарын қоса алғанда, соның ішінде оларды құрылыс салушының өзі осы мақсаттар үшін арнайы ұсынған болса;
сумен жабдықтау, газ және электр энергиясы үшін төлемдер;
тамақ өнімдері, соның ішінде сусындар;
қоғамдық тамақтану және сусындар саласындағы қызметтері (мейрамханалар);
қонақүйде тұру ақысы;
тұрғын үйлердегі телефон қызметтері.
38.
Румыния Елшілігі
1. Бір чектің төменгі шегі – 60 АҚШ доллары.
2. ҚҚС қайтару коммуналдық қызметтер үшін шектеусіз жүргізіледі.
1. Бір чектің төменгі шегі – 60 АҚШ доллары.
2. ҚҚС қайтару коммуналдық қызметтер үшін шектеусіз жүргізіледі.
39.
Сауд Арабиясы Корольдігінің Елшілігі
ҚҚС жалпы сомасының төменгі шегі – 1000 сауд риялы.
40.
Сербия Республикасының Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша жалпы сомасының төменгі шегі 8 АЕК (ҚҚС-ты қоса).
2. ҚҚС қайтару:
телекоммуникация қызметтері;
электр энергиясы, су, газ және өзге де коммуналдық қызметтер үшін жүргізілмейді.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша жалпы сомасының төменгі шегі 50 еуро (ҚҚС-ты қоса).
2. ҚҚС қайтару:
телекоммуникация қызметтері;
электр энергиясы, су, газ және өзге де коммуналдық қызметтер үшін жүргізілмейді.
41.
Словакия Республикасының Елшілігі
1. ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі жылына 99340 еуро.
2. ҚҚС қайтару:
3 автокөлік үшін екі жылда 1 рет шектеусіз;
сатып алынған қызмет түрлері;
жөндеу-құрылыс жұмыстары үшін жүргізіледі.

3. Возврат НДС производится за топливо 4000 литров в год на 1 автомобиль.
4. Возврат НДС не производится за:
строительные материалы;
товары, предназначенные для домашних животных.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму 33 евро.
2. Верхний предел общей суммы НДС в год для:
Главы представительства 3320 евро;
Консула 3320 евро;
дипломатического персонала 2650 евро;
административно-технического персонала 2000 евро.
3. Возврат НДС производится за:
1 автомобиль на 1 члена персонала 1 раз в два года без ограничений;
топливо 3200 литров в год на 1 автомобиль.
4. Возврат НДС не производится за:
строительные материалы;
товары, предназначенные для домашних животных.
42.
Посольство Королевства Таиланд
1. Нижний предел общей суммы покупки 5000 тайских бат.
2. Возврат НДС производится без ограничений за коммунальные услуги и услуги телефонной связи.
Возврат НДС не производится.
43.
Посольство Турецкой Республики,
Генеральное консульство Турецкой Республики в городе Актау,
Генеральное консульство Турецкой Республики в городе Алматы
Возврат НДС не производится за алкогольные напитки.
1. Верхний предел общей суммы покупки 30000 евро в год на 1 сотрудника.
2. Возврат НДС не производится за алкогольные напитки.
44.
Тюркская академия
Нижний предел по одному счету-фактуре – 8 МРП.
Возврат НДС производится сотрудникам Тюркской академии за приобретенные товары и услуги.
45.
Посольство Украины
Не производится возврат НДС за:
арендную плату служебных помещений и жилых помещений;
услуги за проживание в гостиницах;
товары, работы, услуги, приобретенные для проведения конференций, семинаров, выставок, ярмарок.
1. Нижний предел по одной счет-фактуре на общую сумму покупки 40 долларов США.
2. Не производится возврат НДС за:
арендную плату служебных помещений и жилых помещений;
услуги за проживание в гостиницах;
товары, работы, услуги, приобретенные для проведения конференций, семинаров, выставок, ярмарок.
46.
Посольство Республики Индия
1. Нижний предел по одному чеку при покупке товаров 5000 индийских рупий.
2. Возврат НДС производится только за товары и услуги, приобретенные на территории города Астана.
1. Нижний предел по одному чеку при покупке товаров 2500 индийских рупий.
2. Возврат НДС производится только за товары и услуги, приобретенные на территории города Астана.
47.
Посольство Финляндской Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму 170 евро (с учетом НДС).
2. Возврат НДС за электроэнергию, телефонную связь, водоснабжение и топливо производится, если общая сумма покупок не менее 170 евро за один квартал года.

3. ҚҚС қайтару:
жанармай 1 автокөлікке жылына 4000 литр үшін жүргізіледі.
4. ҚҚС қайтару:
құрылыс материалдары;
үй жануарларына арналған тауарлар үшін жүргізілмейді.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 33 еуро.
2. ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі жылына:
Өкілдік басшысы үшін 3320 еуро;
Консул үшін 3320 еуро;
дипломатиялық персонал үшін 2650 еуро;
әкімшілік-техникалық персонал үшін 2000 еуро.
3. ҚҚС қайтару:
персоналдың 1 мүшесіне 1 автокөлік үшін 2 жылда 1 рет шектеусіз;
жанармай 1 автокөлікке жылына 3200 литр үшін жүргізіледі.
4. ҚҚС қайтару:
құрылыс материалдары;
үй жануарларына арналған тауарлар үшін жүргізілмейді.
42.
Таиланд Корольдігінің Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша жалпы сомасының төменгі шегі 5000 таиландтық бат.
2. ҚҚС қайтару коммуналдық қызметтері және телефон байланысы қызметтері үшін шектеусіз жүргізіледі.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
43.
Түркия Республикасының Елшілігі,
Түркия Республикасының Ақтау қаласындағы Бас консулдығы,
Түркия Республикасының Алматы қаласындағы Бас консулдығы
Алкогольдік ішімдіктер үшін ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
1. Сатып алудың жалпы сомасының жоғарғы шегі 1 қызметкерге жылына 30000 еуро.
2. Алкогольдік ішімдіктер үшін ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
44.
Түркі
академиясы
Бір шот-фактура бойынша төменгі шегі – 8 АЕК.
Сатып алынған тауарлар мен қызметтер үшін Түркі академия қызметкерлеріне ҚҚС қайтару жүргізіледі.
45.
Украина Елшілігі
ҚҚС қайтару:
қызметтік және тұрғын үй-жайларды жалға алу төлемі;
қонақ үйлерде тұру бойынша көрсетілетін қызметтер;
конференция, семинар, көрме, жәрмеңке өткізу үшін алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер үшін жүргізілмейді.
1. Бір шот-фактураның төменгі шегі 40 АҚШ доллары.
2. ҚҚС қайтару:
қызметтік және тұрғын үй-жайларды жалға алу төлемі;
қонақ үйлерде тұру бойынша көрсетілетін қызметтер;
конференция, семинар, көрме, жәрмеңке өткізу үшін алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер үшін жүргізілмейді.
46.
Үндістан Республикасының Елшілігі
1. Тауар сатып алу кезінде 1 чектің төменгі шегі 5000 үнділік рупий.
2. ҚҚС қайтару тек Астана қаласының аумағында алынған тауарлар және көрсетілген қызметтер үшін ғана жүргізіледі.
1. Тауар сатып алу кезінде 1 чектің төменгі шегі 2500 үнділік рупий.
2. ҚҚС қайтару тек Астана қаласының аумағында алынған тауарлар және көрсетілген қызметтер үшін ғана жүргізіледі.
47.
Финляндия Республикасының Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша жалпы сомасының төменгі шегі 170 еуро (ҚҚС-ты қоса есептегенде).
2. Электр қуаты, телефон байланысы, сумен жабдықтау және отынға қатысты сатып алулардың жалпы сомасы жылдың бір тоқсанында кемінде 170 еуроны құраған кезде ҚҚС қайтарылады.

1. Возврат НДС производится только лицам, относящимся к дипломатическому персоналу и проживающих с ними членам семьи.
2. Нижний предел по одной счет-фактуре общая сумма покупки 170 евро (с учетом НДС).
3. Возврат НДС за электроэнергию, телефонную связь, водоснабжение и топливо производится, если общая сумма покупок не менее 170 евро за один квартал года.
48.
Посольство Французской Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки без НДС 150 евро (одинаковые операции и покупки в 1 магазине могут объединяться).
2. Возврат НДС производится за:
коммунальные услуги;
услуги по содержанию административных зданий;
покупку транспортных средств;
расходы для представительских целей:
мебель;
функциональные предметы (отопительные и осветительные приборы, ковры, коврики, шторы и т.п.);
офисные принадлежности;
услуги связи;
бытовая техника;
бытовая химия;
прием только по случаю празднования Национального дня.
3. Не производится возврат НДС за:
предметы личного пользования (домашняя техника, фотоаппараты, камеры);
расходы по приему гостей.
Не производится возврат НДС.
49.
Представительство Международного Валютного Фонда
Нижний предел по одному счету-фактуре –
8 МРП.
Возврат НДС не производится.
50.
Международная финансовая корпорация
1. Нижний предел по одному счету-фактуре 8 МРП.
2. Возврат НДС не производится за операции и сделки, не предусмотренные в статьях соглашения Международной финансовой корпорации от 20 июля 1956 года.
Не производится возврат НДС.
51.
Представительство Международного Комитета Красного Креста (далее – МККК)
1. Нижний предел по одному счету-фактуре 8 МРП.
2. МККК и его Представительство освобождается от всех налогов, взимаемых на территории государства пребывания, для приобретения товаров и услуг, предназначенных в целях служебного пользования и осуществления программ МККК по оказанию гуманитарной помощи в Республике Казахстан.
Возврат НДС производится Главе представительства МККК, его/ее Заместителю со своими супругами и иными родственниками и членами семей, состоящими на их иждивении, за исключением членов представительства МККК, являющихся гражданами Республики Казахстан или постоянно проживающих в Республике Казахстан.
52.
Посольство Чешской Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 4000 чешских крон.
2. Нижний предел на сумму в 4000 чешских крон не распространяется на счета за:
ГСМ для транспортных средств;
услуги связи;
электричество, воду, газ;
расходы, связанные со сбором и вывозом бытовых отходов.

1. ҚҚС қайтару дипломатиялық персоналға жататын адамдарға және олармен бірге тұратын отбасы мүшелеріне ғана жүргізіледі.
2. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша жалпы сомасының төменгі шегі 170 еуро (ҚҚС-ты қоса есептегенде).
3. Электр қуаты, телефон байланысы, сумен жабдықтау және отынға қатысты сатып алулардың жалпы сомасы жылдың бір тоқсанында кемінде 170 еуроны құраған кезде ҚҚС қайтарылады.
48.
Француз Республикасының Елшілігі
1. Сатып алудың жалпы сомасының бір шот-фактура бойынша төменгі шегі ҚҚС-сыз 150 еуро (1 дүкенде жасалған бірдей операциялар мен сатып алулар біріктірілуі мүмкін).
2. ҚҚС қайтару:
коммуналдық қызметтері үшін;
әкімшілік ғимараттарды күтіп ұстау бойынша қызметтері;
көлік құралдарын сатып алу үшін;
өкілдік шығыстары үшін:
жиһаз;
функционалдық заттар (жылыту және жарықтандыру аспаптары, кілемдер, перделер және т.б.);
кеңсе керек-жарақтары;
байланыс қызметтері;
тұрмыстық техника;
тұрмыстық химия;
тек Ұлттық күнін мерекелеуге орай қабылдауды өткізу үшін жүргізіледі.
3. ҚҚС қайтару:
жеке пайдалануға арналған бұйымдар (үй техникасы, фотоаппараттар, камералар);
қонақ күту бойынша қызметтер үшін жүргізілмейді.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
49.
Халықаралық Валюта Қоры өкілдігі
Бір шот-фактура бойынша төменгі шегі – 8 АЕК.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
50.
Халықаралық қаржы корпорациясы
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек 8 АЕК.
2. Халықаралық қаржы корпорациясының 1956 жылғы 20 шілдедегі келісімінің баптарында көрсетілмеген операциялар мен мәмілелер үшін қосылған құн салығы қайтарылмайды.
ҚҚС қайтару жүргізілмейді.
51.
Халықаралық Қызыл Крест комитеті өкілдігі (бұдан әрі – ХҚКК)
1. Бір шот-фактура бойынша төменгі шек – 8 АЕК.
2. ХҚКК мен оның өкілдігінің қызметтік пайдалануына және Қазақстан Республикасында гуманитарлық көмек көрсету жөніндегі ХҚКК бағдарламаларын жүзеге асыруға арналған қызмет көрсетулерді және заттарды сатып алғаны үшін болу мемлекетінде алынатын салықтардың барлық түрлерінен босатылады.
ҚҚС-ты қайтару Қазақстан Республикасы азаматтары болып табылатын немесе Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын ХҚКК Өкілдігінің мүшелерін қоспағанда, ХҚКК өкілдігі басшысына, орынбасарына, олардың жұбайлары/зайыптары және басқа да туыстары мен олардың асырауындағы отбасы мүшелері үшін жүргізіледі.
52.
Чех Республикасының Елшілігі
1. Бір шот-фактураның төменгі шегі – 4000 чех кроны.
2. Төменгі шегі 4000 чех кроны:
көлік құралдары үшін ЖЖМ-на;
байланыс қызметтері;
электр энергиясы, су, газ шығындары;
тұрмыстық қалдықтарды жинауға және шығаруға байланысты шығындар үшін қолданылмайды.

3. Возврат НДС производится:
в случае, если штат представительства составляет до 15 сотрудников, то верхний предел общей суммы НДС – 2000000 чешских крон в год;
в случае, если штат представительства превышает более 15 сотрудников, то верхний предел общей суммы НДС – 3000000 чешских крон в год.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре – 4000 чешских крон.
2. Нижний предел на сумму в 4000 чешских крон не распространяется на счета за:
ГСМ для транспортных средств;
услуги связи;
электричество, воду, газ;
расходы, связанные со сбором и вывозом бытовых отходов.
3. Верхний предел общей суммы НДС – 200000 чешских крон в год.
53.
Посольство Швейцарской Конфедерации,
Генеральное консульство Швейцарской Конфедерации в городе Алматы
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 100 швейцарских франков.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:
коммунальные услуги;
бензин;
телефонные услуги.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре на общую сумму покупки 100 швейцарских франков.
2. Возврат НДС производится без ограничений за:
коммунальные услуги;
бензин;
телефонные услуги.
3. Возврат НДС не производится административно-техническому персоналу.
54.
Посольство Эстонской Республики
1. Нижний предел по одному счету-фактуре 64 евро.
2. Возврат НДС производится без ограничений (независимо от нижнего предела 64 евро) за:
коммуникационные услуги;
услуги жилищно-коммунального хозяйства;
жидкое топливо.
3. Не производится возврат НДС за:
продукты питания;
товары, бывшие в употреблении.
1. Нижний предел по одному счету-фактуре 64 евро.
2. Возврат НДС производится без ограничений (независимо от нижнего предела 64 евро) за:
коммуникационные услуги;
услуги жилищно-коммунального хозяйства;
жидкое топливо.
3. Не производится возврат НДС за:
продукты питания;
подержанные товары.
Примечание:
Возврат НДС не производится гражданам Республики Казахстан.

3. ҚҚС қайтару:
егер өкілдік штаты 15 қызметкерге дейін болса, онда ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі – жылына 2000000 чех кронын құрайтын болса;
егер өкілдік штаты 15 қызметкерден асатын болса, онда ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі – жылына 3000000 чех кронын құрайтын жағдайда жүргізіледі.
1. Бір шот-фактураның төменгі шегі – 4000 чех кроны.
2. Төменгі шегі 4000 чех кроны:
көлік құралдары үшін ЖЖМ-на;
байланыс қызметтері;
электр энергиясы, су, газ шығындары;
тұрмыстық қалдықтарды жинауға және шығаруға байланысты шығындар үшін қолданылмайды.
3. ҚҚС жалпы сомасының жоғарғы шегі – жылына 200000 чех кронын құрайды.
53.
Швейцария Конфедерациясының Елшілігі,
Швейцария Конфедерациясының Алматы қаласындағы Бас консулдығы
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 100 швейцарлық франк.
2. ҚҚС қайтару:
коммуналдық қызметтер;
бензин;
телефон қызметтері үшін шектеусіз жүргізіледі.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 100 швейцарлық франк.
2. ҚҚС қайтару:
коммуналдық қызметтер;
бензин;
телефон қызметтері үшін шектеусіз жүргізіледі.
3. ҚҚС қайтару әкімшілік-техникалық персоналға жүргізілмейді.
54.
Эстония Республикасының Елшілігі
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 64 еуро.
2. ҚҚС қайтару (64 еуроның төменгі шегіне қарамастан):
коммуникациялық қызметтері;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық қызметтері;
сұйық отын үшін шектеусіз жүзеге асырылады.
3. ҚҚС қайтару:
азық-түлік үшін;
бұрын пайдаланылған тауарлар үшін жүргізілмейді.
1. Сатып алудың бір шот-фактура бойынша төменгі шегінің жалпы сомасы 64 еуро.
2. ҚҚС қайтару (64 еуроның төменгі шегіне қарамастан):
коммуникациялық қызметтері;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық қызметтері;
сұйық отын үшін шектеусіз жүзеге асырылады.
3. ҚҚС қайтару:
азық-түлік үшін;
бұрын пайдаланылған тауарлар үшін жүргізілмейді.
Ескертпе: Қазақстан Республикасының азаматтарына ҚҚС қайтару жүргізілмейді.