Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения Бейнеу – Акжигит на платной основе
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 21 сентября 2023 года № 7. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 сентября 2023 года № 33461
В соответствии с подпунктом 29) пункта 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об автомобильных дорогах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить, что:
1) участок Бейнеу – Акжигит километр (далее – км) 0+000 – 85+000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения II категории Бейнеу - Акжигит (далее – платная дорога (участок)) используется на платной основе;
2) начальный пункт платной дороги (участка) – км 0+000, конечный пункт платной дороги (участка) – км 85+000;
3) перечень пересечений платной дороги (участка) с другими автомобильными дорогами и примыканий к другим автомобильным дорогам согласно приложению 1 к настоящему приказу;
4) техническая классификация платной дороги (участка) – категория II, основные параметры платной дороги (участка):
ширина полосы проезда по автомобильной дороге категории II – не менее 3,75 метра;
количество полос движения по автомобильной дороге категории II – 1 и 2 полосы в обоих направлениях;
5) протяженность платной дороги (участка) – 85 км;
6) ставки платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку) определяются согласно приложению 2 к настоящему приказу;
7) перечень прилегающих населенных пунктов, не имеющих альтернативного проезда по другой автомобильной дороге, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
8) срок использования платной дороги (участка) на платной основе – 20 лет.
2. Комитету автомобильных дорог Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр транспорта
Республики Казахстан
от 21 сентября 2023 года № 7
Перечень пересечений платной дороги (участка) с другими автомобильными дорогами и примыканий к другим автомобильным дорогам
Адреса пересечений и примыканий км + метров
Наименование населенных пунктов по предназначенному пересечению и примыканию
отсутствует
отсутствует
Приложение 2 к приказу
Министр транспорта
Республики Казахстан
от 21 сентября 2023 года № 7
Ставки платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку)

Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (жол учаскесін) Бейнеу – Ақжігіт ақылы негізде пайдалану туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 21 қыркүйектегі № 7 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 қыркүйекте № 33461 болып тіркелді.
"Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 2-тармағының 29) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының I санатты Бейнеу – Ақжігіт учаскесі (Өзбекстан шекарасы) километр (бұдан әрі – км) 0+000 – 85+000 учаскесі ақылы негізде (бұдан әрі – ақылы жол (учаске)) пайдаланылады;
2) ақылы жолдың (учаскенің) бастапқы пункті - 0+000 км, ақылы жолдың (учаскенің) соңғы пункті - 85+ 000 км;
3) басқа автомобиль жолымен баламалы түрде жүре алмайтын, іргелес елді мекендердің тізбесі осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
4) ақылы жолдың (учаскенің) техникалық сыныптамасы – II санат, ақылы жолдың (учаскенің)негізгі параметрлері:
II санаттағы автомобиль жолымен жүру жолағының ені-3,75 метрден кем емес;
II санаттағы автомобиль жолы бойынша қозғалыс белдеулерінің саны - екі бағытта 2 және 1 белдеу;
5) ақылы жолдың (учаскенің) ұзақтығы – 85 км;
6) ақылы автомобиль жолы арқылы жүріп өту үшін төлем мөлшерлемелері осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес айқындалады;
7) басқа автомобиль жолымен баламалы түрде жүре алмайтын, іргелес елді мекендердің тізбесі осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
8) ақылы жолды (учаскені) ақылы негізде пайдалану мерзімі – 20 жыл деп белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
көлік министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
көлік министрі
2023 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 7 бұйрығына
1-қосымша
Ақылы жолдың (учаскенің) басқа автомобиль жолдарымен қиылысулар және басқа автомобиль жолдарына қосылулар тізбесі
Қиылысулар мен қосылулар мекенжайы км + метр
Көзделген қиылысу мен қосылу бойынша елді мекендердің атауы
жоқ
жоқ
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің
2023 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 7 бұйрығына
2-қосымша
Ақылы автомобиль жолы (учаскесі) бойынша жүріп өту үшін төлем мөлшерлемелері
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Көлік министрінің 09.01.2025 № 7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Участок Бейнеу – Акжигит километр (далее – км) 0 + 000 – км 85 + 000
автомобильной дороги общего пользования республиканского значения II категории Бейнеу - Акжигит:
месячный расчетный показатель (далее - МРП):
Зона
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)
Автобусы до 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 5,5 т
Автобусы свыше 32 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью автопоезда до 10 т

Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының ІI санатты Бейнеу – Ақжігіт учаскесі километр (бұдан әрі – км) 0+000 – 85+000 учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі -АЕК)
№ Р/с
Аймақтар
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі – тн) дейін жүк автомобильдері
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін жүк автомобильдері
32 орыннан асатын автобустар және жүк көтергіштігі 10 тн дейін автопоездар