О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 136 "Об утверждении формы и Правил ведения журнала учета движения нефтепродуктов на автозаправочных станциях и базах нефтепродуктов"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 27 сентября 2023 года № 1023. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2023 года № 33474
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 136 "Об утверждении формы и Правил ведения журнала учета движения нефтепродуктов на автозаправочных станциях и базах нефтепродуктов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10592) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 12) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах ведения журнала учета движения нефтепродуктов на автозаправочных станциях и базах нефтепродуктов, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила ведения журналов учета движения нефтепродуктов на автозаправочных станциях и базах нефтепродуктов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 12) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов"";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Ведение журналов учета движения нефтепродуктов на автозаправочных станциях и базах нефтепродуктов";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Оформление и заполнение журнала учета движения нефтепродуктов на автозаправочных станциях";
пункты 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"13. В графе 9 указывается номер сопроводительной накладной на товары.
14. В графе 10 указывается дата (число, месяц и год) сопроводительной накладной на товары.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. В графе 12 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица, ответственного за ведение указанного журнала.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. В графе 9 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица, ответственного за ведение указанного журнала.";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:

"Автожанармай құю станцияларында және мұнай өнімдері базасында мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналының нысанын және оны жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 136 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 27 қыркүйектегі № 1023 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 28 қыркүйекте № 33474 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Автожанармай құю станцияларында және мұнай өнімдері базасында мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналының нысанын және оны жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 136 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілiмінде № 10592 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 12) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Автожанармай құю станцияларында және мұнай өнімдері базаларында мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналын жүргізу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Автожанармай құю станцияларында және мұнай өнімдері базаларында мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналын жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 12) тармақшасына сәйкес әзірленген.";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Автожанармай құю станцияларында және мұнай өнімдері базаларында мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналын жүргізу";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Автожанармай құю станцияларында мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналын ресімдеу және толтыру";
13 және 14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. 9-бағанда тауарларға ілеспе жүкқұжаттың нөмірі көрсетіледі.
14. 10-бағанда тауарларға ілеспе жүкқұжаттың күні (күні, айы және жылы) көрсетіледі.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. 12-бағанда көрсетілген журналды жүргізуге жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі, қолы қойылады.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. 9-бағанда көрсетілген журналды жүргізуге жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі, қолы қойылады.";

"Параграф 4. Оформление и заполнение журнала учета движения нефтепродуктов на базах нефтепродуктов";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. В графе 10 указывается номер сопроводительной накладной на товары.";
пункты 36 и 37 изложить в следующей редакции:
"36. В графе 13 указывается номер сопроводительной накладной на товары.
37. В графе 14 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица, ответственного за ведение указанного журнала.";
приложения 2 и 3 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
-
Министр финансов
Республики Казахстан
от 27 сентября 2023 года
№ 1023
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 136
Форма
Журнал учета движения нефтепродуктов на автозаправочных станциях, за
_____________ год
_______________________________________________________________
(наименование, местонахождение) *______________________________________________________________
дата
пин-код нефтепродукта
движение нефтепродуктов (в тоннах)
остаток (количество) нефтепродуктов на начало рабочего дня (смены)
приобретено (перемещено с баз нефтепродуктов или резервуаров) нефтепродуктов
реализовано нефтепродуктов через топливно-раздаточные колонки
остаток (количество) нефтепродуктов на конец рабочего дня (смены)
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
сведения о поставщике нефтепродуктов
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица, ответственного за ведение журнала
наименование поставщика нефтепродуктов
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер поставщика
номер сопроводительной накладной
дата сопроводительной накладной
количество (в тоннах) по сопроводительной накладной
7
8
9
10
11
12
Примечание: * Субъекты рынка нефтепродуктов, осуществляющие розничную реализацию нефтепродуктов с автозаправочных станций передвижного типа, указывают наименование собственника (арендатора), государственный регистрационный номерной знак автотранспортного средства и номер лицензии на право заниматься деятельностью по перевозке опасных грузов. Показания счетчиков топливно-раздаточных колонок заполняются согласно Приложению к журналу учета движения нефтепродуктов на автозаправочных станциях.
Приложение
к журналу учета движения
нефтепродуктов на
автозаправочных
станциях
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(наименование, местонахождение)
показания счетчиков топливно-раздаточных колонок
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись ответственного физического или юридического лица
Дата
Виды нефтепродуктов
Показания счетчиков топливно-раздаточных колонок на начало рабочего дня (смены)
Показания счетчиков топливно-раздаточных колонок на конец рабочего дня (смены)
Количество нефтепродуктов, реализованных через топливно-раздаточных колонок за рабочий день (смену), в литрах*
топливно-раздаточных колонок № 1
топливно-раздаточных колонок № 2
топливно-раздаточных колонок № 1
топливно-раздаточных колонок № 2
топливно-раздаточных колонок № 1
топливно-раздаточных колонок № 2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание: * количество нефтепродуктов, реализованных через счетчики топливно-раздаточных колонок = показания счетчиков топливно-раздаточных колонок на конец рабочего дня (смены) – показания счетчиков топливно-раздаточных колонок на начало рабочего дня (смены).
Приложение 2
к приказу
Заместитель Премьер-Министра
-
Министр финансов
Республики Казахстан
от 27 сентября 2023 года
№ 1023
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 136
форма
Журнал учета движения нефтепродуктов на базах нефтепродуктов,
за _____________ год
__________________________________________________________________
(наименование, местонахождение) _____________________________________________________________________
дата
вид нефтепродукта
пин-код нефтепродукта
движение нефтепродуктов (в тоннах)
остаток (количество) нефтепродуктов на начало рабочего дня (смены)
приобретено (перемещено с баз нефтепродуктов или резервуаров)
реализовано (перемещено с баз нефтепродуктов или резервуаров)
остаток (количество) нефтепродуктов на конец рабочего дня (смены)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
сведения о поставщике нефтепродуктов
сведения о получателе нефтепродуктов
Фамилия, имя, отчества (при его наличии), подпись лица, ответственного за ведение журнала
наименование поставщика нефтепродуктов
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер поставщика
номер сопроводительной накладной
наименование получателя нефтепродуктов
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер получателя
номер сопроводительной накладной
8
9
10
11
12
13
14

4-параграфтың тақырыбының орыс тіліндегі мәтініне өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. 10-бағанда тауарларға ілеспе жүкқұжаттың нөмірі көрсетіледі.";
36 және 37-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"36. 13-бағанда тауарларға ілеспе жүкқұжаттың нөмірі көрсетіледі.
37. 14-бағанда көрсетілген журналды жүргізуге жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі, қолы қойылады.";
көрсетілген бұйрыққа 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қаржы министрі
2023 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 1023 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 136 бұйрығына
2-қосымша
нысан
20__ жыл үшін автожанармай құю станцияларында мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(атауы, орналасқан жері)
*____________________________________________________________________
Күні
Мұнай өнімінің пин-коды
Мұнай өнімдерінің қозғалысы (тоннамен)
Жұмыс күнінің (ауысымның) басындағы мұнай өнімдерінің қалдығы (мөлшері)
Сатып алынған мұнай өнімі (мұнай өнімдері базасынан не резервуардан орны өткізілген)
Отын-үлестіру колонкалары арқылы сатылған мұнай өнімдері
Жұмыс күнінің (ауысымның) соңындағы мұнай өнімдерінің қалдығы (мөлшері)
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
мұнай өнімдерін жеткізушілер туралы мәліметтер
Журналды жүргізуге жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы
мұнай өнімдерін жеткізушінің атауы
жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі
ілеспе жүк- құжатының нөмірі
ілеспе жүкқұжатының күні
ілеспе жүкқұжаты бойынша мөлшері (тоннамен)
7
8
9
10
11
12
Ескертпе * жылжымалы түрдегі автожанармай құю станцияларынан мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын мұнай өнімі нарығының субъектілері, меншік иесінің (жалға берушінің) атауы, автокөлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірі белгісін және қауіпті жүк тасу қызметімен айналысу құқығына лицензияның нөмірін көрсетеді. Отын-үлестіру колонкалары есептеуіштерінің көрсеткіші автожанармай құю станцияларында мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналына қосымшаға сәйкес толтырылады.
Автожанармай құю станциясындағы мұнай өнімдерінің қозғалысын
есепке алу журналына
қосымша
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(атауы, орналасқан жері)
Отын-үлестіру колонкаларындағы (ОҮК) есептеуіштердің көрсеткіштері
Жауапты жеке немесе заңды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні
Мұнай өнімдерінің түрлері
Жұмыс күнінің (ауысымның) басында ОҮК есептеуішінің көрсеткіштері
жұмыс күнінің (ауысымның) соңында ОҮК есептеуішінің көрсеткіштері
Жұмыс күні (ауысымда) ішінде ОҮК арқылы сатылған мұнай өнімдерінің мөлшері, литрмен*
№ 1 ОҮК
№ 2 ОҮК
№ 1 ОҮК
№ 2 ОҮК
№ 1 ОҮК
№ 2 ОҮК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе * отын-үлестіру колонкаларының есептеуіштері арқылы өткізілген мұнай өнімдерінің мөлшері = жұмыс күні (ауысым) соңында отын-үлестіру колонкалары есептеуіштерінің көрсеткіштері – жұмыс күні (ауысым) басында отын-үлестіру колонкалары есептеуіштерінің көрсеткіштері.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қаржы министрі
2023 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 1023 Бұйрыққа
2 қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 136 бұйрығына
3-қосымша
нысан
20__ жыл үшін мұнай өнімдерінің базаларында мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(атауы, орналасқан жері)
күні
мұнай өнімдерінің түрлері
мұнай өнімінің пин-коды
мұнай өнімдерінің қозғалысы (тоннамен)
жұмыс күнінің (ауысымның) басындағы мұнай өнімдерінің қалдығы (мөлшері)
сатып алынған мұнай өнімі (мұнай өнімдері базасынан не резервуардан орны ауыстырылған)
сатылған мұнай өнімдері (мұнай өнімдері базасына не резервуардан орны ауыстырылған)
жұмыс күнінің (ауысымның) соңындағы мұнай өнімдерінің қалдығы (мөлшері)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
мұнай өнімдерін жеткізушілер туралы мәліметтер
мұнай өнімдерін алушылар туралы мәліметтер
журналды жүргізуге жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
мұнай өнімдерін жеткізушінің атауы
жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі
ілеспе жүкқұжатының нөмірі
мұнай өнімдерін алушының атауы
алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
ілеспе жүкқұжатының нөмірі
8
9
10
11
12
13
14