О внесении дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 30 сентября 2022 года № 389-НҚ "Об утверждении Правил субсидирования ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам и совершаемым лизинговым сделкам банками второго уровня, Банком Развития Казахстана, иными юридическими лицами, осуществляющими лизинговую деятельность, зарубежным покупателям отечественных высокотехнологичных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, которые подлежат страхованию со стороны единого оператора по продвижению несырьевого экспорта, с учетом принятых международных обязательств, перечня отечественных высокотехнологичных товаров и услуг обрабатывающей промышленности для целей субсидирования ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам и совершаемым лизинговым сделкам банками второго уровня, Банком Развития Казахстана, иными юридическими лицами, осуществляющими лизинговую деятельность, зарубежным покупателям отечественных высокотехнологичных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, которые подлежат страхованию со стороны единого оператора по продвижению несырьевого экспорта"

"Қабылданған халықаралық міндеттемелерді ескере отырып, шикізаттық емес экспортты ілгерілету жөніндегі бірыңғай оператор тарапынан сақтандырылуға жататын өңдеу өнеркәсібінің отандық жоғары технологиялық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін шетелдік сатып алушыларға екінші деңгейдегі банктер, Қазақстанның Даму Банкі, лизингтік қызметті жүзеге асыратын өзге де заңды тұлғалар беретін кредиттер және жасайтын лизингтік мәмілелер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау қағидаларын, шикізаттық емес экспортты ілгерілету жөніндегі бірыңғай оператор тарапынан сақтандырылуға жататын өңдеу өнеркәсібінің отандық жоғары технологиялық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін шетелдік сатып алушыларға екінші деңгейдегі банктер, Қазақстанның Даму Банкі, лизингтік қызметті жүзеге асыратын өзге де заңды тұлғалар беретін кредиттер және жасайтын лизингтік мәмілелер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау мақсаттары үшін өңдеу өнеркәсібінің отандық жоғары технологиялық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары – Сауда және интеграция министрінің 2022 жылғы 30 қыркүйектегі № 389-НҚ бұйрығына толықтырулар енгізу туралы

Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 27 октября 2023 года № 388-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 октября 2023 года № 33591
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 30 сентября 2022 года № 389-НҚ "Об утверждении Правил субсидирования ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам и совершаемым лизинговым сделкам банками второго уровня, Банком Развития Казахстана, иными юридическими лицами, осуществляющими лизинговую деятельность, зарубежным покупателям отечественных высокотехнологичных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, которые подлежат страхованию со стороны единого оператора по продвижению несырьевого экспорта, с учетом принятых международных обязательств, перечня отечественных высокотехнологичных товаров и услуг обрабатывающей промышленности для целей субсидирования ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам и совершаемым лизинговым сделкам банками второго уровня, Банком Развития Казахстана, иными юридическими лицами, осуществляющими лизинговую деятельность, зарубежным покупателям отечественных высокотехнологичных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, которые подлежат страхованию со стороны единого оператора по продвижению несырьевого экспорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29930) следующие дополнения:
Перечень отечественных высокотехнологичных товаров и услуг обрабатывающей промышленности для целей субсидирования ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам и совершаемым лизинговым сделкам банками второго уровня, Банком Развития Казахстана, иными юридическими лицами, осуществляющими лизинговую деятельность, зарубежным покупателям отечественных высокотехнологичных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, которые подлежат страхованию со стороны единого оператора по продвижению несырьевого экспорта, утвержденный указанным приказом:

Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2023 жылғы 27 қазандағы № 388-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 31 қазанда № 33591 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қабылданған халықаралық міндеттемелерді ескере отырып, шикізаттық емес экспортты ілгерілету жөніндегі бірыңғай оператор тарапынан сақтандырылуға жататын өңдеу өнеркәсібінің отандық жоғары технологиялық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін шетелдік сатып алушыларға екінші деңгейдегі банктер, Қазақстанның Даму Банкі, лизингтік қызметті жүзеге асыратын өзге де заңды тұлғалар беретін кредиттер және жасайтын лизингтік мәмілелер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау қағидаларын, шикізаттық емес экспортты ілгерілету жөніндегі бірыңғай оператор тарапынан сақтандырылуға жататын өңдеу өнеркәсібінің отандық жоғары технологиялық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін шетелдік сатып алушыларға екінші деңгейдегі банктер, Қазақстанның Даму Банкі, лизингтік қызметті жүзеге асыратын өзге де заңды тұлғалар беретін кредиттер және жасайтын лизингтік мәмілелер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау мақсаттары үшін өңдеу өнеркәсібінің отандық жоғары технологиялық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары – Сауда және интеграция министрінің 2022 жылғы 30 қыркүйектегі № 389-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29930 болып тіркелді) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шикізаттық емес экспортты ілгерілету жөніндегі бірыңғай оператор тарапынан сақтандырылуға жататын өңдеу өнеркәсібінің отандық жоғары технологиялық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін шетелдік сатып алушыларға екінші деңгейдегі банктер, Қазақстанның Даму Банкі, лизингтік қызметті жүзеге асыратын өзге де заңды тұлғалар беретін кредиттер және жасайтын лизингтік мәмілелер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау мақсаттары үшін өңдеу өнеркәсібінің отандық жоғары технологиялық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерінің тізбесі:

дополнить строками, порядковые номера 913, 914, 915, 916, 917, 918, 919, 920, 921, 922, 923, 924, 925, 926, 927, 928, 929, 930, 931, 932, 933, 934, 935, 936, 937, 938, 939, 940, 941, 942, 943, 944, 945, 946, 947, 948, 949, 950, 951 и 952 следующего содержания:
"
913
040120
Молоко и сливки, несгущенные и без добавления сахара или других подслащивающих веществ: с содержанием жира более 1 мас.%, но не более 6 мас.%
914
090210
Чай со вкусо-ароматическими добавками или без них: чай зеленый (неферментированный), в первичных упаковках нетто- массой не более 3 кг
915
090230
Чай со вкусо-ароматическими добавками или без них: чай черный (ферментированный) и частично ферментированный, в первичных упаковках нетто- массой не более 3 кг
916
200912
Апельсиновый сок, несброженные и не содержащие добавок спирта, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ, не замороженный, с числом Брикса не более 20
917
200919
Апельсиновый сок, прочий
918
200921
Грейпфрутовый сок; сок помело, с числом Брикса не более 20
919
200929
Грейпфрутовый сок,сок помело, прочий
920
200931
Соки прочих цитрусовых с числом Брикса не более 20
921
200941
Ананасовый сок с числом Брикса не более 20
922
200949
Прочий ананасовый сок
923
200950
Сок томатный
924
200961
Виноградный сок (включая виноградное сусло) с числом Брикса не более 30
925
200969
Прочий виноградный сок (включая виноградное сусло)
926
200971
Яблочный сок с числом Брикса не более 20
927
200979
Прочий яблочный сок
928
200981
Клюквенный сок (vaccinium macrocarpon, vaccinium oxycoccos, vaccinium vitis-idea), брусничный сок (Vaccinium vitis-idaea)
929
200989
Сок из одного вида фруктов или прочих овощей
930
200990
Смеси соков
931
220110
Воды, включая природные или искусственные минеральные, газированные, без добавления сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ; лед и снег: воды минеральные и газированные
932
220190
Воды, включая природные или искусственные минеральные, газированные, без добавления сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ; лед и снег: прочие
933
220210
Воды, включая минеральные и газированные, содержащие добавки сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ
934
220299
Прочие безалкогольные напитки, за исключением фруктовых или овощных соков товарной позиции 2009
935
310559
Прочие удобрения минеральные или химические, содержащие два питательных элемента: азот и фосфор
936
392690
Изделия прочие из пластмасс и изделия из прочих материалов товарных позиций 3901 – 3914: прочие

мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 913, 914, 915, 916, 917, 918, 919, 920, 921, 922, 923, 924, 925, 926, 927, 928, 929, 930, 931, 932, 933, 934, 935, 936, 937, 938, 939, 940, 941, 942, 943, 944, 945, 946, 947, 948, 949, 950, 951 және 952-жолдарымен толықтырылсын:
"
913
040120
Қоюландырылмаған және қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылмаған сүт пен кілегей: құрамында майлылығы 1% артық, бірақ майлылығы 6% аспайды
914
090210
Хош иісті қоспалары бар немесе қоспалары жоқ шай: таза салмағы 3 кг-ден аспайтын бастапқы қаптамадағы көк шай (ферменттелмеген)
915
090230
Хош-иісті қоспалары бар немесе қоспалары жоқ шай: таза салмағы 3 кг-ден аспайтын бастапқы қаптамада қара шай (ферменттелген) және ішінара ферменттелген шай
916
200912
Ашытылмаған және құрамында спирт қоспалары жоқ, қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған, тоңазытылмаған, брикс саны 20-дан аспайтын апельсин шырыны
917
200919
Апельсин шырыны, өзгелері
918
200921
Брикс саны 20-дан аспайтын грейпфрут шырыны, помело шырыны
919
200929
Грейпфрут шырыны, помело шырыны, өзгелері
920
200931
Брикс саны 20-дан аспайтын өзге де цитрус шырындары
921
200941
Брикс саны 20-дан аспайтын ананас шырыны
922
200949
Өзге де ананас шырыны
923
200950
Қызанақ шырыны
924
200961
Брикс саны 30-дан аспайтын жүзім шырыны (жүзім ашытқысын қоса алғанда)
925
200969
Өзге де жүзім шырыны (жүзім сусласын қоса алғанда)
926
200971
Брикс саны 20-дан аспайтын алма шырыны
927
200979
Өзге де алма шырыны
928
200981
Мүкжидек шырыны (vaccinium macrocarpon, vaccinium oxycoccos, vaccinium vitis-idea), итбүлдірген шырыны (Vaccinium vitis-idaea)
929
200989
Өзге де жемістердің немесе көкөністердің бір түрінен алынған шырын
930
200990
Шырын қоспалары
931
220110
Табиғи немесе жасанды минералды, газдалған, қант немесе басқа да тәттілендіретін немесе хош иісті заттар қосылмаған суларды қоса алғанда сулар; мұз бен қар: минералды және газдалған сулар
932
220190
Табиғи немесе жасанды минералды, газдалған, қант немесе басқа да тәттілендіретін немесе хош иісті заттар қосылмаған суларды қоса алғандағы сулар; мұз бен қар: өзгелері
933
220210
Құрамында қант немесе басқа да тәттілендіретін немесе дәмді-хош иісті заттар бар минералды және газдалған суларды қоса алғандағы сулар
934
220299
2009 тауар позициясының жеміс немесе көкөніс шырындарын қоспағанда, өзге де алкогольсіз сусындар
935
310559
Құрамында екі қоректік элемент: азот және фосфор бар минералды немесе химиялық өзге тыңайтқыштар
936
392690
Пластмассадан жасалған өзге де бұйымдар және 3901 – 3914 тауар позицияларының өзге де материалдарынан жасалған бұйымдар: өзгелері

949
853540
Молниеотводы, ограничители напряжения и гасители скачков напряжения
950
853720
Пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры на напряжение более 1000 В
951
854620
Керамические изоляторы электрические
952
940690
Сборные строительные конструкции: прочие
".
".
2. Департаменту продвижения экспорта Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

949
853540
Жайтартқыштар, асқын кернеуді шектегіштер және кернеуді сөндіргіштер
950
853720
Пульттер, панельдер, консольдер, үстелдер, таратушы қалқандар және кернеуі 1000 В-тан асатын электр аппаратурасына арналған негіздер
951
854620
Керамикалық электр оқшаулағыштары
952
940690
Құрастырмалы құрылыс конструкциялары: өзгелері
".
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Экспортты ілгерілету департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
А. Шаккалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрі
А. Шаккалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі