О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 апреля 2023 года № 137 "Об утверждении Правил определения региональных операторов распределения нефтепродуктов на сельскохозяйственные работы, а также Правил формирования и распределения объемов нефтепродуктов для производителей сельскохозяйственной продукции в периоды весенне-полевых и уборочных работ"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 декабря 2023 года № 473. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 января 2024 года № 33877
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 апреля 2023 года № 137 "Об утверждении Правил определения региональных операторов распределения нефтепродуктов на сельскохозяйственные работы, а также Правил формирования и распределения объемов нефтепродуктов для производителей сельскохозяйственной продукции в периоды весенне-полевых и уборочных работ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32300) следующие изменения и дополнения:
в Правилах формирования и распределения объемов нефтепродуктов для производителей сельскохозяйственной продукции в периоды весенне-полевых и уборочных работ, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктами 25-1, 25-2, 25-3, 25-4, 25-5 и 25-6 следующего содержания:
"25-1. После опубликования объявления о приеме заявок на реализацию остатков дизельного топлива МИО размещает в ИС перечень операторов и перечень их емкостей для хранения нефтепродуктов (базы нефтепродуктов), через которые осуществляется отпуск дизельного топлива, а также данные об объемах остатков дизельного топлива.
25-2. Для получения нереализованных объемов дизельного топлива на проведение уборочных работ и кормозаготовки производитель сельскохозяйственной продукции формирует в ИС заявку на получение объемов дизельного топлива по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в форме электронного документа, подписанного ЭЦП производителя сельскохозяйственной продукции.
Расчет объема дизельного топлива для производителя сельскохозяйственной продукции на проведение уборочных работ и кормозаготовки производится в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил.
25-3. Для получения нереализованных объемов дизельного топлива на проведение сушки семян зерновых и масличных культур производитель сельскохозяйственной продукции, имеющий на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление) технологическое или сушильное оборудование, на котором осуществляется хранение и сушка зерна, формирует в ИС заявку на получение объемов дизельного топлива на проведение сушки семян зерновых и масличных культур (далее – заявка) по форме согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам в форме электронного документа, подписанного ЭЦП производителя сельскохозяйственной продукции.
Для расчета объема дизельного топлива на проведение сушки семян зерновых и масличных культур, производителем сельскохозяйственной продукции в заявке указываются наименование зерна зерновой/масличной культуры, подлежащей сушке; мощность хранения и количество зерна, поступившего на хранение; исходную влажность и допустимую влажность, до которых должны быть просушены семена зерновых/масличных культур.

"Ауыл шаруашылығы жұмыстарына мұнай өнімдерін бөлудің өңірлік операторларын айқындау қағидаларын, сондай-ақ Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстары кезеңінде ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілер үшін мұнай өнімдерінің көлемдерін қалыптастыру және бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 13 сәуірдегі № 137 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 473 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 3 қаңтарда № 33877 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ауыл шаруашылығы жұмыстарына мұнай өнімдерін бөлудің өңірлік операторларын айқындау қағидаларын, сондай-ақ Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстары кезеңінде ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілер үшін мұнай өнімдерінің көлемдерін қалыптастыру және бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 13 сәуірдегі № 137 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32300 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстары кезеңінде ауыл шаруашылығы өнімін өндірушілер үшін мұнай өнімдерінің көлемін қалыптастыру және бөлу қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 25-1, 25-2, 25-3, 25-4, 25-5 және 25-6-тармақтармен толықтырылсын:
"25-1. Дизель отынының қалдықтарын өткізуге өтінімдерді қабылдау туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін ЖАО АЖ-ға операторлардың тізбесін және дизель отынын босату жүзеге асырылатын мұнай өнімдерін (мұнай өнімдері базасын) сақтауға арналған олардың сыйымдылықтарының тізбесін, сондай-ақ дизель отыны қалдықтарының көлемі туралы деректерді орналастырады.
25-2. Егін жинау жұмыстарын және жемшөп дайындауды жүргізуге дизель отынының өткізілмеген көлемін алу үшін ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші АЖ-да осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы өнімін өндірушінің ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында дизель отынының көлемін алуға арналған өтінімді қалыптастырады.
Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші үшін егін жинау жұмыстарын және жемшөп дайындауды жүргізуге арналған дизель отынының көлемін есептеу осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес жүргізіледі.
25-3. Дәнді және майлы дақылдардың тұқымдарын кептіруге арналған дизель отынының өткізілмеген көлемін алу үшін меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (жалға алу/өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) астықты сақтау және кептіру жүзеге асырылатын технологиялық немесе кептіру жабдығы бар ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші АЖ-да осы Қағидаларға 7-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы өнімін өндірушінің ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында дәнді және майлы дақылдардың тұқымдарын кептіруді жүргізуге дизель отынының көлемін алуға арналған өтінім (бұдан әрі – өтінім) қалыптастырады.
Дәнді және майлы дақылдардың тұқымдарын кептіруге арналған дизель отынының көлемін есептеу үшін ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші өтінімде кептіруге жататын дәнді/майлы дақыл дәнінің атауын; сақтау қуаты мен сақтауға келіп түскен астықтың мөлшерін; бастапқы ылғалдылық пен дәнді/майлы дақылдардың тұқымдары кептірілуі тиіс рұқсат етілген ылғалдылықты көрсетеді.

Предельно допустимый нижний порог показателя влажности семян зерновых культур составляет 14%, для масличных культур – 8 %. Предельно допустимый высокий порог показателя исходной влажности семян зерновых культур составляет 32 %, для масличных культур – 27 %.
При этом фактическая допустимая и исходная влажность семян зерновых и масличных культур определяется производителем сельскохозяйственной продукции в зависимости от качества поступающих на хранение семян и должна быть не ниже предельно допустимого порога показателя допустимой влажности и не выше предельно допустимого порога показателя исходной влажности зерна.
Требования, предусмотренные в частях третьей и четвертой настоящего пункта по определению предельно допустимого высокого порога показателя исходной влажности семян зерновых и масличных культур, не распространяются в случае подачи заявок на получение объемов дизельного топлива, оставшихся после распределения нереализованных объемов дизельного топлива.
Расчет объема дизельного топлива для производителя сельскохозяйственной продукции на проведение сушки семян зерновых и масличных культур проводится в ИС автоматически с учетом норматива расхода дизельного топлива на сушку одной тонны зерна зерновой/масличной культуры. Норматив расхода дизельного топлива (при сушке одной тонны зерна зерновой/масличной культуры и снижении влажности на один процент) составляет 1,40 килограмм.
25-4. Заявка и расчет объема дизельного топлива для получения нереализованных объемов дизельного топлива на проведение уборочных работ, кормозаготовки, сушки семян зерновых и масличных культур рассматриваются Управлением в соответствии с пунктами 9, 10, 11 и 12 настоящих Правил.
25-5. Производитель сельскохозяйственной продукции для получения нереализованных объемов дизельного топлива на проведение уборочных работ, кормозаготовки, сушки семян зерновых и масличных культур через ИС подает оператору заявку на отгрузку льготного дизельного топлива по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
25-6. В день отгрузки нереализованного объема дизельного топлива на проведение уборочных работ, кормозаготовки, сушки семян зерновых и масличных культур оператор осуществляет погашение заявки производителя сельскохозяйственной продукции, через личный кабинет путем заверения ЭЦП.
При этом на электронный адрес производителя сельскохозяйственной продукции, указанный в его личном кабинете, направляется уведомление об отгрузке дизельного топлива по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;

Дәнді дақылдар тұқымдарының ылғалдылығы көрсеткішінің шекті рұқсат етілген төменгі шегі 14%, майлы дақылдар үшін – 8% құрайды. Дәнді дақылдар тұқымдарының бастапқы ылғалдылығы көрсеткішінің шекті рұқсат етілген жоғары шегі 32%, майлы дақылдар үшін – 27% құрайды.
Бұл ретте дәнді және майлы дақылдар тұқымдарының нақты рұқсат етілген және бастапқы ылғалдылығын сақтауға келіп түсетін тұқымдардың сапасына қарай ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші айқындайды және рұқсат етілген ылғалдылық көрсеткішінің шекті рұқсат етілген шегінен төмен болмауы және астықтың бастапқы ылғалдылығы көрсеткішінің шекті рұқсат етілген шегінен жоғары болмауы тиіс.
Дәнді және майлы дақылдар тұқымдарының бастапқы ылғалдылығы көрсеткішінің шекті жол берілетін жоғары шегін айқындау бойынша осы тармақтың үшінші және төртінші бөліктерінде көзделген талаптар дизель отынының өткізілмеген көлемін бөлгеннен кейін қалған дизель отынының көлемін алуға өтінімдер берілген жағдайда қолданылмайды.
Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші үшін дәнді және майлы дақылдардың тұқымдарын кептіруге арналған дизель отынының көлемін есептеу дәнді/майлы дақыл астығының бір тоннасын кептіруге арналған дизель отыны шығысының нормативін ескере отырып, АЖ-да автоматты түрде жүргізіледі. Дизель отынын тұтыну нормативі (дәнді/майлы дақылдың бір тоннасын кептіру және ылғалдылықты бір процентке төмендету кезінде) 1,40 килограмды құрайды.
25-4. Дәнді және майлы дақылдардың тұқымдарын кептіру, жемшөп дайындау, егін жинау жұмыстарын жүргізуге дизель отынының өткізілмеген көлемін алу үшін дизель отыны көлемінің өтінімі мен есебін Басқарма осы Қағидалардың 9, 10, 11 және 12-тармақтарына сәйкес қарайды.
25-5. Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші АЖ арқылы астық және майлы дақылдардың тұқымдарын кептіру, жемшөп дайындау, егін жинау жұмыстарын жүргізуге дизель отынының өткізілмеген көлемін алу үшін Операторға осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеңілдікті дизель отынын тиеп-жөнелтуге арналған өтінім береді.
25-6. Астық және майлы дақылдардың тұқымын кептіру, жемшөп дайындау, егін жинау жұмыстарын жүргізуге дизель отынының өткізілмеген көлемі жөнелтілген күні оператор ЭЦҚ-мен куәландыру арқылы ауыл шаруашылығы өнімін өндірушінің өтінімін жеке кабинеті арқылы өтеуді жүзеге асырады.
Бұл ретте ауыл шаруашылығы өнімін өндірушінің жеке кабинетінде көрсетілген электрондық мекенжайына осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дизель отынының тиеп-жөнелтілгені туралы хабарлама жіберіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 7-1 согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Бердалин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2023 года № 473
Приложение 1
к Правилам формирования
и распределения объемов
нефтепродуктов для производителей
сельскохозяйственной продукции
в периоды весенне-полевых
и уборочных работ
Форма
Управление сельского хозяйства
____________________ области
Заявка на получение объемов дизельного топлива
1. ______________________________________________________________
(наименование юридического или физического лица)
в лице __________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии))
прошу выделить дизельное топливо для проведения весенне-полевых/
уборочных работ/кормозаготовки (выбрать необходимое) в объеме _______
(_____________) тонн.
2. Общая площадь посевов сельскохозяйственных культур на ________ год:
составляет____________ гектар.
3. Сведения о производителе сельскохозяйственной продукции.
Для юридического лица:
наименование___________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)_____________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя_______________
адрес:__________________________________________________________
номер телефона (факса):__________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)___________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ___________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________________
кем выдано_____________________________________________________
дата выдачи_____________________________________________________
адрес:__________________________________________________________
номер телефона (факса):__________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя
– для физического лица:
местонахождение ________________________________________________
дата уведомления ________________________________________________

көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 7-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
А. Бердалин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 473 бұйрығына
1-қосымша
Көктемгі егіс және егін жинау
жұмыстары кезеңінде ауыл
шаруашылығы өнімін
өндірушілер үшін мұнай
өнімдерінің көлемін
қалыптастыру және бөлу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
________________ облысының
Ауыл шаруашылығы
басқармасы
Дизель отынының көлемін алуға арналған өтінім
1._______________________________________________________________
(заңды немесе жеке тұлғаның атауы)
атынан _______________________________________________________________
(лауазымы, аты, әкесінің аты (бар болса) тегі) көктемгі егіс/егін жинау/ жемшөп
дайындау жұмыстарын жүргізу үшін ____________ (_____________) тонна көлемінде
дизель отынын бөлуді сұраймын.
2. _____ жылға арналған ауыл шаруашылығы дақылдары егістіктерінің жалпы алаңы
____________ гектарды құрайды.
3. Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы ___________________________________________________________
бизнес-сейкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) _________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі __________________________
мекенжайы: ______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _____________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ___________________________________
жеке сейкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) __________________________
Жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі __________________________________________________________
кім берді ________________________________________________________
берілген күні _____________________________________________________
мекенжайы: ______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _____________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері __________________________________________________
хабарланған күні _________________________________________________

4. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива (крестьянского хозяйства)
заполняется в случае подачи заявки от сельскохозяйственного кооператива
или крестьянского хозяйства (при наличии членов):
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
(крестьянского хозяйства)
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива
(крестьянского хозяйства)
5. Сведения текущего счета производителя сельскохозяйственной продукции
в банке второго уровня или национальном операторе почты:
реквизиты банка или оператора почты: _______________________________
наименование банка или оператора почты: ____________________________
банковский идентификационный код _________________________________
индивидуальный идентификационный код ____________________________
БИН ____________________________________________________________
код бенефициара __________________________________________________
6. Расчет объема дизельного топлива для производителя сельскохозяйственной продукции
Наименование сельскохозяйственной культуры
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
Норма расхода дизельного топлива на 1 гектар (килограмм)
Объем дизельного топлива для производителя сельскохозяйственной продукции (тонн, килограмм)
1
2
3
4
5
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подтверждаю, что обеспечу применение приобретенных объемов дизельного топлива на проведение весенне-полевых/уборочных работ/кормозаготовки.
Подписано и отправлено заявителем в ___ часов "___" _______ 20___ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "____" ________ 20____ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2023 года № 473
Приложение 6
к Правилам формирования
и распределения объемов
нефтепродуктов для производителей
сельскохозяйственной продукции
в периоды весенне-полевых
и уборочных работ
Форма
Региональному оператору
по поставке дизельного топлива
___________________ области
__________________________
(наименование оператора)
Заявка на отгрузку льготного дизельного топлива
1. _______________________________________________________________
(наименование юридического или физического лица)
в лице ___________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
прошу отгрузить дизельное топливо на проведение весенне-полевых/
уборочных работ/кормозаготовки/сушки семян зерновых и масличных культур
(выбрать необходимое) в объеме ___________________ (_____________) тонн.

4. Ауыл шаруашылығы кооперативінің (шаруа қожалығының) мүшелері туралы
мәліметтер өтінім ауыл шаруашылығы кооперативінен немесе шаруа қожалығынан
(мүшелері бар болса) берілген жағдайда толтырылады:
Ауыл шаруашылығы кооперативі
(шаруа қожалығы) мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі
(шаруа қожалығы) мүшесінің БСН/ЖСН
5. Ауыл шаруашылығы өнімін өндірушінің екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық
почта операторындағы ағымдағы шотының мәліметтері:
банктің немесе почта операторының деректемелері: ____________________
банктің немесе почта операторының атауы: ___________________________
банктің сәйкестендіру коды ________________________________________
жеке сәйкестендіру коды ___________________________________________
БСН ____________________________________________________________
бенефициар коды _________________________________________________
6. Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші үшін дизель отынының көлемін есептеу
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы
Танаптың кадастрлық нөмірі және оның алаңы, гектар
1 гектарға арналған (килограмға) дизель отыны шығысының нормасы
Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші үшін дизель отынының көлемі (тонна, килограмм)
1
2
3
4
5
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анық емес мәліметтерді ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
Көктемгі егіс/егін жинау/жемшөп дайындау жұмыстарын жүргізуге сатып алынған дизель отыны көлемінің пайдаланылуын қамтамасыз ететінімді растаймын.
Өтініш беруші 20__ жылғы "____" ______ сағат _____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ-ға қол қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім 20__ жылғы "____" ______ сағат _____ қарауға қабылданды:
ЭЦҚ деректері
ЭЦҚ-ға қол қою күні мен уақыты
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 473 бұйрығына
2-қосымша
Көктемгі егіс және егін жинау
жұмыстары кезеңінде ауыл
шаруашылығы өнімін
өндірушілер үшін мұнай
өнімдерінің көлемін
қалыптастыру және
бөлу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
_______________ облысының
дизель отынын жеткізу
жөніндегі өңірлік операторына
__________________
(оператордың атауы)
Жеңілдікті дизель отынын тиеп-жөнелтуге арналған өтінім
1._______________________________________________________________
(заңды немесе жеке тұлғаның атауы)
атынан _______________________________________________________________
(басшының лауазымы, аты, әкесінің аты (бар болса) тегі) ___________________
(__________________) тонна көлемінде көктемгі егіс/егін жинау/жемшөп
дайындау/дәнді және майлы дақылдар тұқымдарын кептіру жұмыстарын (қажеттісін
таңдау) жүргізуге дизель отынын тиеп-жөнелтуді сұраймын.

2. Место отгрузки дизельного топлива – ______________________________;
3. Дата и время отгрузки дизельного топлива – ____ часов "__" ____ 20 ___ года
Заявка подписана и отправлена производителем сельскохозяйственной продукции
в _____ часов "____" _______ 20___ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) производителя
сельскохозяйственной продукции;
Дата и время подписания с ЭЦП производителя сельскохозяйственной продукции.
4. Статус погашения заявки:
фактическая дата отгрузки дизельного топлива "___" _________ 20___ года;
данные из ЭЦП регионального оператора по поставке дизельного топлива;
дата и время подписания с ЭЦП регионального оператора по поставке дизельного топлива.
Приложение 3 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2023 года № 473
Приложение 7-1
к Правилам формирования
и распределения объемов
нефтепродуктов для производителей
сельскохозяйственной продукции
в периоды весенне-полевых
и уборочных работ
Форма
Управление сельского хозяйства
____________________ области
Заявка на получение объемов дизельного топлива на проведение сушки семян зерновых и масличных культур
1. _______________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии)
физического лица)
в лице ____________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии))
прошу выделить дизельное топливо для проведения сушки семян зерновых
и масличных культур в объеме ____________ (_____________) тонн.
2. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование _____________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)_______________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _________________
адрес: ____________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) _____________
документ, удостоверяющий личность:
номер ___________________________________________________________
кем выдано _______________________________________________________
дата выдачи ______________________________________________________
адрес: ___________________________________________________________
номер телефона (факса):____________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя:
местонахождение _________________________________________________
дата уведомления _________________________________________________

2. Дизель отынын тиеп-жөнелту орны _______________________________;
3. Дизель отынын тиеп-жөнелту күні мен уақыты – 20____ жылғы "____" ____________ сағат _______.
Өтінішке ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші 20___ жылғы "____" ___________ сағат _______ қол қойып, жіберді:
Ауыл шаруашылығы өнімін өндірушінің электрондық цифрлық қолтаңбасынан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер;
Ауыл шаруашылығы өнімін өндірушінің ЭЦҚ-мен қол қою күні мен уақыты.
4. Өтінімді өтеу мәртебесі:
дизель отынының нақты тиеп-жөнелтілген күні – 20__ жылғы "___" ______;
дизель отынын жеткізу жөніндегі өңірлік оператордың ЭЦҚ деректері;
дизель отынын жеткізу жөніндегі өңірлік оператордың ЭЦҚ-мен қол қою күні мен уақыты.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 473 бұйрығына
3-қосымша
Көктемгі егіс және егін жинау
жұмыстары кезеңінде ауыл
шаруашылығы өнімін
өндірушілер үшін мұнай
өнімдерінің көлемін
қалыптастыру және
бөлу қағидаларына
7-1-қосымша
Нысан
________________ облысының
Ауыл шаруашылығы
басқармасы
Дәнді және майлы дақылдар тұқымдарын кептіруді жүргізуге дизель отынының көлемін алуға арналған өтінім
1._______________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
атынан _______________________________________________________________
(лауазымы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) дәнді және майлы дақылдар тұқымдарын
кептіру үшін ____________ (_____________) тонна көлемінде дизель отынын бөлуді
сұраймын.
2. Өтініш беруші туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы __________________________________________________________
бизнес-сейкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _________________________
мекенжайы: _____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ____________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ___________________________________
жеке сейкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі __________________________________________________________
кім берді ________________________________________________________
берілген күні _____________________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ____________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері __________________________________________________
хабарланған күні _________________________________________________

3. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива (крестьянского хозяйства)
заполняется в случае подачи заявки от сельскохозяйственного кооператива
или крестьянского хозяйства (при наличии членов):
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
(крестьянского хозяйства)
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива
(крестьянского хозяйства)
4. Сведения текущего счета заявителя в банке второго уровня или национальном
операторе почты:
реквизиты банка или оператора почты: ________________________________
наименование банка или оператора почты: _____________________________
банковский идентификационный код __________________________________
индивидуальный идентификационный код _____________________________
БИН _____________________________________________________________
код бенефициара __________________________________________________
5. Сведения о наличии технологического или сушильного оборудования:
Собственник
Наименование оборудования
Единица измерения
Сведения о наличии
зерносушильное оборудование
штук/ тонн в час
емкости для хранения зерна
тысяч тонн
зерноочистительные машины
штук
оборудования активного вентилирования
штук
передвижное транспортное оборудование
штук
подъемно-транспортное оборудование
штук
оборудование для контроля температуры и влажности зерна при хранении
комплектов
весовое оборудование (поверенное в установленном порядке)
штук
погрузочно-разгрузочные устройства
штук

3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің (шаруа қожалығының) мүшелері туралы мәліметтер өтінім ауыл шаруашылығы кооперативінен немесе шаруа қожалығынан (мүшелері бар болса) берілген жағдайда толтырылады:
Ауыл шаруашылығы кооперативі
(шаруа қожалығы) мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі
(шаруа қожалығы) мүшесінің БСН/ЖСН
4. Ауыл шаруашылығы өнімін өндірушінің екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шотының мәліметтері:
банктің немесе почта операторының деректемелері: ___________________
банктің немесе почта операторының атауы: ___________________________
банктің сәйкестендіру коды ________________________________________
жеке сәйкестендіру коды __________________________________________
БСН ____________________________________________________________
бенефициар коды _________________________________________________
5. Технологиялық немесе кептіру жабдығының бар-жоғы туралы мәліметтер:
Меншік иесі
Жабдықтың атауы
Өлшем бірлігі
Бар-жоғы туралы мәліметтер
астық кептіру жабдығы
Сағатына дана/ тонна
астық сақтауға арналған ыдыстар
мың тонна
астық тазалайтын машиналар
дана
белсенді желдету жабдықтары
дана
жылжымалы көлік жабдықтары
дана
көтергіш-көлік жабдығы
дана
сақтау кезінде астықтың температурасы мен ылғалдылығын бақылауға арналған жабдық
жиынтықтар
таразы жабдығы (белгіленген тәртіппен сенім білдірілген)
дана
тиеу-түсіру құрылғылары
дана

6. Расчет объема дизельного топлива для заявителя на проведение сушки семян зерновых и масличных культур
Наименование культуры
Мощность хранения, тонн
Поступило на хранение, тонн
Влажность, %
Норма расхода дизельного топлива на 1 тонну –процент, килограмм
Объем дизельного топлива для заявителя на проведение сушки семян (тонн, килограмм)
исходная от
допустимая до
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Зерновые
1,40
2
Масличные
1,40
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "___" ______ 20___ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в ____ часов "___" _______ 20___ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП

6. Дәнді және майлы дақылдар тұқымдарын кептіруге өтініш беруші үшін дизель отынының көлемін есептеу
Дақылдың атауы
Сақтау қуаты, тонна
Сақтау-ға келіп түскені, тонна
Ылғалдылығы, %
Дизель отынын тұтыну нормасы 1 тоннаға-процент, килограмм
Тұқымдарды кептіруге өтініш берушіге арналған дизель отынының көлемі (тонна, килограмм)
бастапқы
дейін рұқсат етілген
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Дәнді дақылдар
1,40
2
Майлы дақылдар
1,40
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анық емес мәліметтерді ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
Өтініш беруші 20__ жылғы "____" ______ сағат _____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ-ға қол қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім 20__ жылғы "____" ______ сағат _____ қарауға қабылданды:
ЭЦҚ деректері
ЭЦҚ-ға қол қою күні мен уақыты