О внесении изменений в решение маслихата города Нур-Султана от 24 ноября 2021 года № 110/15-VII "Об утверждении Положения о награждении Почетной грамотой города Нур-Султан"
Решение маслихата города Астаны от 30 июня 2023 года № 47/5-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 17 июля 2023 года № 1348-01
Маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Нур-Султана от 24 ноября 2021 года № 110/15-VII "Об утверждении Положения о награждении Почетной грамотой города Нур-Султан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25677) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в новой редакции:
"Об утверждении Положения о награждении Почетной грамотой города Астаны";
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 12-3) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пункта 2 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О статусе столицы Республики Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:";
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Положение о награждении Почетной грамотой города Астаны согласно приложению к настоящему решению.";
в приложении к указанному решению правый верхний угол изложить в новой редакции:
"Приложение
к решению маслихата
города Астаны
от 24 ноября 2021 года № 110/15-VII";
заголовок приложения изложить в новой редакции:
"Положение о награждении Почетной грамотой города Астаны";
пункт 1 приложения изложить в новой редакции:
"1. Настоящее Положение о награждении Почетной грамотой города Астаны разработано в соответствии с подпунктом 12-3) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О статусе столицы Республики Казахстан" и регламентирует порядок награждения Почетной грамотой города Астаны (далее – Почетная грамота).";
пункт 3 приложения изложить в новой редакции:
"3. Почетной грамотой награждаются граждане Республики Казахстан, иностранные граждане и лица без гражданства, за достойное исполнение служебного и гражданского долга перед обществом и городом Астаной.";
пункт 4 приложения изложить в новой редакции:
"4. Почетная грамота вручается акимом города Астаны по решению Комиссии по вручению почетной грамоты при акимате города Астаны (далее – Комиссия) на основании ходатайств государственных органов и организаций.";
в пункте 6 приложения:
часть первую изложить в новой редакции:

"Нұр-Сұлтан қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ережені бекіту туралы" Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2021 жылғы 24 қарашадағы № 110/15-VII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 30 маусымдағы № 47/5-VIII шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2023 жылғы 17 шiлдеде № 1348-01 болып тіркелді
Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Нұр-Сұлтан қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ережені бекіту туралы" Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2021 жылғы 24 қарашадағы № 110/15-VII шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25677 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Астана қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ережені бекіту туралы";
көрсетілген шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабы 1-тармағының 12-3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 2-тармағына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Астана қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ереже осы шешімге қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
көрсетілген шешімге қосымшада оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда жазылсын:
"Астана қаласы
мәслихатының
2021 жылғы 24 қарашадағы
№ 110/15-VII шешіміне
қосымша";
қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Астана қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ереже";
қосымшаның 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ереже Астана қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабы 1-тармағының 12-3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 4-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және Астана қаласының Құрмет грамотасымен (бұдан әрі – Құрмет грамотасы) наградтау тәртібін реттейді.";
қосымшаның 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Құрмет грамотасымен қоғам мен Астана қаласы алдындағы қызметтік және азаматтық борышын лайықты орындағаны үшін Қазақстан Республикасының азаматтары, шетелдік азаматтар және азаматтығы жоқ адамдар марапатталады.";
қосымшаның 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Құрмет грамотасын Астана қаласы әкімдігі жанындағы Құрмет грамотасын тапсыру жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) шешімі бойынша мемлекеттік органдар мен ұйымдардың қолдаухаттары негізінде Астана қаласының әкімі тапсырады.";
қосымшаның 6-тармағында:
бірінші бөлігі жаңа редакцияда жазылсын:

"6. В состав Комиссии включаются представители заинтересованных структурных подразделений местного исполнительного органа, в том числе организаций и уполномоченных органов образования, здравоохранения, социальной защиты, работники правоохранительных органов, общественных объединений, депутаты города Астаны.":
часть третью изложить в новой редакции:
"Председателем является заместитель акима города Астаны курирующий вопросы социальной сферы.";
пункт 10 приложения изложить в новой редакции:
"10. Ведение документации и учета по вопросам награждения Почетной грамотой города Астаны осуществляет Государственное учреждение "Аппарат акима города Астаны" (далее – Аппарат).";
в пункте 13 приложения:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) подписывается акимом города Астаны;";
подпункт 3) изложить в новой редакции:
"3) вручается в торжественной обстановке акимом города Астаны либо по его уполномочию иным должностным лицом.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов

"6. Комиссия құрамына жергілікті атқарушы органның мүдделі құрылымдық бөлімшелерінің, оның ішінде білім беру, денсаулық сақтау, әлеуметтік қорғау ұйымдары мен уәкілетті органдарының өкілдері, құқық қорғау органдарының, қоғамдық бірлестіктердің қызметкерлері, Астана қаласының депутаттары кіреді.":
үшінші бөлігі жаңа редакцияда жазылсын:
"Астана қаласы әкімінің әлеуметтік сала мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары төраға болып табылады.";
қосымшаның 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Астана қаласының Құрмет грамотасымен наградтау мәселелері бойынша құжаттама жүргізуді және есепке алуды "Астана қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Аппарат) жүзеге асырады.";
қосымшаның 13-тармағында:
2-тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) Астана қаласының әкімі қол қояды;";
3-тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"3) Астана қаласының әкімі немесе оның уәкілеттік беруі бойынша өзге лауазымды адам салтанатты жағдайда тапсырады.".
2. Осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Е. Каналимов