О внесении изменений в постановление акимата города Нур-Султана от 9 июля 2020 года № 107-1340 "Об учреждении и определении порядка присвоения местных знаков отличия и почетных званий с выплатой единовременного вознаграждения педагогам города Нур-Султана"
Постановление акимата города Астаны от 24 апреля 2023 года № 107-737. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 25 апреля 2023 года № 1337-01
Акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Нур-Султана от 9 июля 2020 года № 107-1340 "Об учреждении и определении порядка присвоения местных знаков отличия и почетных званий с выплатой единовременного вознаграждения педагогам города Нур-Султана" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1280) следующие изменения:
заголовок указанного постановления изложить в новой редакции:
"Об учреждении и определении порядка присвоения местных знаков отличия и почетных званий с выплатой единовременного вознаграждения педагогам города Астаны";
преамбулу указанного постановления изложить в новой редакции:
"В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О статусе педагога", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
пункт 1 указанного постановления изложить в новой редакции:
"1. Учредить местные знаки отличия и почетные звания с выплатой единовременного вознаграждения педагогам города Астаны и определить порядок их присвоения согласно приложению к настоящему постановлению.";
пункт 2 указанного постановления изложить в новой редакции:
"2. Руководителю Государственного учреждения "Управление образования города Астаны" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Астаны;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования.";
пункт 3 указанного постановления изложить в новой редакции:
"3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Астаны.";
в приложении к указанному постановлению правый верхний угол изложить в новой редакции:
"Приложение
к постановлению акимата
города Астаны
от 9 июля 2020 года № 107-1340";
в приложении к указанному постановлению:
по всему тексту слова "Нур-Султана", "Нур-Султан" заменить словом "Астаны";
по всему тексту слова "Нұр-Сұлтан қаласының Құрметті педагогі" заменить словами "Астана қаласының Құрметті педагогі";
правый верхний угол в приложениях 1, 2, 3, 4 к Порядку присвоения местных знаков отличия и почетных званий, в том числе единовременного вознаграждения педагогам города Нур-Султана изложить в новой редакции:
"Приложение 1
к Порядку присвоения местных
знаков отличия и почетных
званий с выплатой
единовременного
вознаграждения педагогам
города Астаны";
"Приложение 2
к Порядку присвоения местных
знаков отличия и почетных
званий с выплатой
единовременного
вознаграждения педагогам
города Астаны";
"Приложение 3
к Порядку присвоения местных
знаков отличия и почетных
званий с выплатой
единовременного
вознаграждения педагогам
города Астаны";
"Приложение 4
к Порядку присвоения местных
знаков отличия и почетных
званий с выплатой
единовременного
вознаграждения педагогам
города Астаны";
в приложениях 1, 2, 3, 4 к Порядку присвоения местных знаков отличия и почетных званий, в том числе единовременного вознаграждения педагогам города Нур-Султана:
по всему тексту слово "Нур-Султана" заменить словом "Астаны";
по всему тексту слова "Нұр-Сұлтан қаласының Құрметті педагогі" заменить словами "Астана қаласының Құрметті педагогі";
в приложении 2 к указанному Порядку присвоения местных знаков отличия и почетных званий, в том числе единовременного вознаграждения педагогам города Нур-Султана:
слова "Нұр-Сұлтан қаласының әкімі" заменить словами "Астана қаласының әкімі".

"Нұр-Сұлтан қаласының педагогтеріне біржолғы сыйақы төлей отырып, жергілікті ерекшелік белгілері мен құрметті атақтарын тағайындау және беру тәртібін айқындау туралы" Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 9 шiлдедегi № 107-1340 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 24 сәуірдегі № 107-737 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2023 жылғы 25 сәуірде № 1337-01 болып тіркелді
Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Нұр-Сұлтан қаласының педагогтеріне біржолғы сыйақы төлей отырып, жергілікті ерекшелік белгілері мен құрметті атақтарын тағайындау және беру тәртібін айқындау туралы" Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 9 шiлдедегi № 107-1340 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1280 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Астана қаласының педагогтеріне біржолғы сыйақы төлей отырып, жергілікті ерекшелік белгілері мен құрметті атақтарын тағайындау және беру тәртібін айқындау туралы";
көрсетілген қаулының кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабына, "Педагог мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 9-бабының 4-тармағына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулының 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Астана қаласының педагогтеріне біржолғы сыйақы төлей отырып, жергілікті ерекшелік белгілері мен құрметті атақтары тағайындалып, оларды беру тәртібі осы қаулыға қосымшаға сәйкес айқындалсын.";
көрсетілген қаулының 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Астана қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғаннан кейін Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.";
көрсетілген қаулының 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.";
көрсетілген қаулыға қосымшада оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда жазылсын:
"Астана қаласы әкімдігінің
2020 жылғы 9 шiлдедегi
№ 107-1340 қаулысына
қосымша";
көрсетілген қаулыға қосымшада:
бүкіл мәтін бойынша "Нұр-Сұлтан" деген сөз "Астана" деген сөзбен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "Нұр-Сұлтан қаласының Құрметті педагогі" деген сөздер "Астана қаласының Құрметті педагогі" деген сөздермен ауыстырылсын;
Жергілікті ерекшелік белгілері мен құрметті атақтарды, оның ішінде Нұр-Сұлтан қаласының педагогтеріне біржолғы сыйақы беру тәртібіне 1, 2, 3, 4-қосымшаларда жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда жазылсын:
"Астана қаласының
педагогтеріне біржолғы сыйақы
төлей отырып, жергілікті
ерекшелік белгілері мен
құрметті атақтарын
беру тәртібіне
1-қосымша";
"Астана қаласының
педагогтеріне біржолғы сыйақы
төлей отырып, жергілікті
ерекшелік белгілері мен
құрметті атақтарын
беру тәртібіне
2-қосымша";
"Астана қаласының
педагогтеріне біржолғы сыйақы
төлей отырып, жергілікті
ерекшелік белгілері мен
құрметті атақтарын
беру тәртібіне
3-қосымша";
"Астана қаласының
педагогтеріне біржолғы сыйақы
төлей отырып, жергілікті
ерекшелік белгілері мен
құрметті атақтарын
беру тәртібіне
4-қосымша";
Жергілікті ерекшелік белгілері мен құрметті атақтарды, оның ішінде Нұр-Сұлтан қаласының педагогтеріне біржолғы сыйақы беру көрсетілген тәртібіне 1, 2, 3, 4-қосымшаларда:
бүкіл мәтін бойынша "Нұр-Сұлтан" деген сөз "Астана" деген сөзбен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "Нұр-Сұлтан қаласының Құрметті педагогі" деген сөздер "Астана қаласының Құрметті педагогі" деген сөздермен ауыстырылсын;
Жергілікті ерекшелік белгілері мен құрметті атақтарды, оның ішінде Нұр-Сұлтан қаласының педагогтеріне біржолғы сыйақы беру көрсетілген тәртібіне 2-қосымшада:
бүкіл мәтін бойынша "Нұр-Сұлтан қаласының әкімі" деген сөздер "Астана қаласының әкімі" деген сөздермен ауыстырылсын.

2. Руководителю государственного учреждения "Управление образования города Астаны" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Астаны;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Астаны.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны Ж. Қасымбек

2. "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының Астана қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғаннан кейін Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ж. Қасымбек