Об определении размера обеспечения исполнения обязательств недропользователя по ликвидации последствий старательства за один гектар по области Абай
Постановление акимата области Абай от 3 февраля 2023 года № 25. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 7 февраля 2023 года № 17-18.
В соответствии со статьей 274 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат области Абай ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить размер обеспечения исполнения обязательств недропользователя по ликвидации последствий старательства за один гектар по области Абай, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области Абай" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акима области Абай после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области Абай.
4. Настоящее постановление акимата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Абай
Н. Уранхаев
Приложение к постановлению
Акима области Абай
от 3 февраля 2023 года
№ 25
Размер обеспечения исполнения обязательств недропользователя по ликвидации последствий старательства за один гектар по области Абай
Размер обеспечения за каждый год срока старательства определяется в размере 10% от суммы ежегодных минимальных расходов на операции по старательству по одному гектару, установленных в пункте 2 статьи 210 и статьи 274 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", по следующей формуле:
О1=(6940×МРП×10%)/5
где:
О1 – размер обеспечения за каждый год срока старательства;
МРП – месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете;
/5 – для получения размера обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий старательства за один гектар.

Абай облысы бойынша бір гектар үшін кен іздеушіліктің салдарын жою бойынша жер қойнауын пайдаланушы міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін айқындау туралы
Абай облысының әкімдігінің 2023 жылғы 3 ақпандағы № 25 қаулысы. Абай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 7 ақпанда № 17-18 болып тіркелді.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 274-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес, Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Абай облысы бойынша бір гектар үшін кен іздеушіліктің салдарын жою бойынша жер қойнауын пайдаланушы міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету мөлшері осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. "Абай облысының кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны Абай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Абай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Әкімдіктің осы қаулысы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы әкімі
Н. Уранхаев
Абай облысы әкімінің
2023 жылғы 3 ақпандағы
№ 25 қаулысына
қосымша
Абай облысы бойынша бір гектар үшін кен іздеушіліктің салдарын жою бойынша жер қойнауын пайдаланушы міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету мөлшері
Кен іздеушілік мерзімінің әр жылы үшін қамтамасыз ету мөлшері "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 210-бабының 2-тармағында және 274-бабында бекітілген бір гектар бойынша кен іздеушілік бойынша операцияларға арналған жыл сайынғы ең төменгі шығыстар сомасының жұмыстарына 10%-дық мөлшерінде келесі формуламен айқындалады:
О1=(6940×АЕК×10%)/5
мұндағы:
О1 –кен іздеушілік мерзімінің әр жылы үшін қамтамасыз ету мөлшері;
АЕК – республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгілінген айлық есептік көрсеткіш;
/5 – бір гектар үшін кен іздеушіліктің салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін алу үшін.