О внесении изменений и дополнений в решение маслихата области Абай от 18 ноября 2022 года № 10/55-VII "Об утверждении Правил содержания животных в области Абай"
Решение маслихата области Абай от 4 октября 2023 года № 8/57-VIIІ. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 9 октября 2023 года № 130-18
Маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Абай "Об утверждении Правил содержания животных в области Абай" от 18 ноября 2022 года № 10/55- VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30682) следующие изменения и дополнения:
в Правилах содержания животных в области Абай, утвержденных указанным решением:
пункт 3 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) сельскохозяйственные животные – культивируемые человеком все виды животных, птиц, рыб и пчел, имеющих непосредственное отношение к сельскохозяйственному производству.";
в пункте 4 исключить слова "домашних и диких";
подпункт 2) пункта 4 изложить в новой редакции:
"2) обеспечение своевременной идентификации, вакцинации и диагностики сельскохозяйственных, домашних и племенных животных для обеспечения ветеринарно-санитарной безопасности;
применение мер по предотвращению появления нежелательного потомства у животных путем применения временной изоляции и биостерилизации;
извещение подразделений местных исполнительных органов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии, государственных ветеринарных организаций, созданных местными исполнительными органами, органов государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора о случаях падежа, одновременного заболевания нескольких животных или об их необычном поведении и до прибытия специалистов в области ветеринарии, государственных ветеринарно-санитарных инспекторов принятие мер к изолированному содержанию животных при подозрении в заболевании;";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Содержание, разведение в неволе и полувольных условиях редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных и видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения осуществляется в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра сельского хозяйства Республики Казахстан "Об утверждении Правил содержания, разведения в неволе и полувольных условиях редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных и видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения" от 25 августа 2017 года № 354 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15772).".

Абай облысы мәслихатының 2022 жылғы 18 қарашадағы № 10/55-VII "Абай облысында жануарларды асырау қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 4 қазандағы № 8/57-VIIІ шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 9 қазанда № 130-18 болып тіркелді
Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы мәслихатының "Абай облысында жануарларды асырау қағидаларын бекіту туралы" 2022 жылғы 18 қарашадағы № 10/55-VII шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30682 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Абай облысында жануарларды асырау қағидаларының:
3-тармағы мына мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) ауыл шаруашылығы жануарлары – адам өсiретiн, ауыл шаруашылығы өндiрiсiне тiкелей қатысы бар малдардың, құстардың, балықтардың және бал араларының барлық түрi.";
4-тармақтағы "Үй және жабайы" деген сөздер алып тасталсын;
4-тармағының 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін ауыл шаруашылығы, үй және асыл тұқымды жануарларды уақтылы бірдейлендіруді, вакцинациялауды және диагностикалауды қамтамасыз ету;
жануарларда керексіз тұқымның пайда болуын болдырмау бойынша уақытша оқшаулау және биостерилизациялау жолдары арқылы шаралар қолдану;
жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын бөлімшелеріне, жергілікті атқарушы органдар құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарға, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау органдарына жануарлар қырылған, бірнеше жануар бір мезгілде ауырған немесе олар әдеттен тыс мінез көрсеткен жағдайлар туралы хабарлауға және ауру деп күдік келтірілген кезде, ветеринария саласындағы мамандар, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлар келгенге дейін жануарларды оқшаулап ұстау жөнінде шаралар қолдану;";
5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлардың сирек кездесетін және Құрып кету қаупі төнген түрлері мен жануарлар түрлерін еріксіз және жартылай ерікті жағдайларда ұстау, өсіру "Жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлерін және құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін жануарлардың түрлерін еріксіз және жартылай ерікті жағдайларда ұстау, өсіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 25 тамыздағы № 354 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15772 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асыралады.".

подпункт 2) пункта 8 изложить в новой редакции:
"2) водопой животных в общественных местах купания, прудах, фонтанах, водоемах и водозаборах общего пользования, в радиусе ближе двадцати метров от источника нецентрализованного водоснабжения.
Для водопоя сельскохозяйственных животных допускается использование водных объектов вне зоны санитарной охраны при наличии водопойных площадок и других устройств, предотвращающих загрязнение и засорение водных объектов в порядке общего водопользования согласно Водному кодексу Республики Казахстан;".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата области Абай
К. Сулейменов

8-тармағының 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) жануарларды қоғамдық шомылатын орындарда, тоғандарда, субұрқақтарда, су айдындарында және жалпыға ортақ пайдаланылатын су айдындарында, орталықтандырылмаған сумен жабдықтау көзінен жиырма метрден жақын радиуста жануарларды суаруға.
Ауыл шаруашылығы жануарларын суару үшін Қазақстан Республикасының Су кодексіне сәйкес ортақ су пайдалану тәртібімен су объектілерінің ластануы мен қоқыстануын болдырмайтын суару алаңдары мен басқа да құрылғылары бар санитариялық қорғау аймақтарынан тыс су объектілерін пайдалануға жол беріледі;".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы мәслихатының төрағасы
К. Сулейменов