О некоторых вопросах административно-территориального устройства Байзакского района Жамбылской области
Совместные постановление акимата Жамбылской области от 21 апреля 2023 года № 65 и решение Жамбылского областного маслихата от 21 апреля 2023 года № 2-7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 апреля 2023 года № 5001
В соответствии с подпунктом 1-13) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и подпунктами 2), 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Изменить подчиненность:
1) сел Кокбастау, Торегельды и Тегистик Жанатурмысского сельского округа, путем передачи в подчиненность Байтерекского сельского округа;
2) села Косак Байтерекского сельского округа, путем передачи в подчиненность Сарыкемерского сельского округа.
2. Изменить и установить границы:
1) Жанатурмысского сельского округа путем исключения 876,6536 гектаров земель сел Кокбастау, Торегельды и Тегистик, установив границы общей площадью 998,0807 гектаров;
2) Байтерекского сельского округа путем исключения 221,9479 гектаров земель села Косак и включения 876,6536 гектаров земель сел Кокбастау, Торегельды и Тегистик, установив границы общей площадью 1190,51 гектаров;
3) Сарыкемерского сельского округа путем включения 221,9479 гектаров земель села Косак, установив границы общей площадью 1458,35 гектаров.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата и решения маслихата возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Жамбылской
области Н. Нуржигитов
Председатель Жамбылского
областного маслихата А. Нуралиев

Жамбыл облысы Байзақ ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 65 бірлескен қаулысы және Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 2-7 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2023 жылғы 26 сәуірде № 5001 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 1-тармағының 1-13) тармақшасына және "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 2), 3) тармақшаларына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мыналардың:
1) Бәйтерек ауылдық округінің бағыныстылығына беру жолымен Жаңатұрмыс ауылдық округінің Көкбастау, Төрегелді және Тегістік ауылдарының;
2) Сарыкемер ауылдық округінің бағыныстылығына беру жолымен Бәйтерек ауылдық округінің Қосақ ауылының бағыныстылығы өзгертілсін.
2. Мыналардың:
1) жалпы көлемі 998,0807 гектар шекараларды белгілей отырып, Көкбастау, Төрегелді және Тегістік ауылдарының 876,6536 гектар жерлерін алып тастау жолымен Жаңатұрмыс ауылдық округінің;
2) жалпы көлемі 1190,51 гектар шекараларды белгілей отырып, Қосақ ауылының 221,9479 гектар жерлерін алып тастау және Көкбастау, Төрегелді және Тегістік ауылдарының 876,6536 гектар жерлерін қосу жолымен Бәйтерек ауылдық округінің;
3) жалпы көлемі 1458,35 гектар шекараларды белгілей отырып, Қосақ ауылының 221,9479 гектар жерлерін қосу жолымен Сарыкемер ауылдық округінің шекаралары өзгертілсін және белгіленсін.
3. Осы бірлескен әкімдік қаулысы мен мәслихат шешімінің орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен әкімдік қаулысы мен мәслихат шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл облысының
әкімі Н. Нуржигитов
Жамбыл облыстық
мәслихатының төрағасы А. Нуралиев