О присвоении наименований и переименовании некоторых составных частей города Тараз
Совместные постановление акимата Жамбылской области от 1 июля 2023 года № 126 и решение Жамбылского областного маслихата от 1 июля 2023 года № 4-7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 5 июля 2023 года № 5060
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города Тараз, на основании заключения Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 6 декабря 2022 года, акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Присвоить наименования следующим составным частям города Тараз:
массиву для индивидуальных жилых домов, расположенному на северо-востоке города массив Тастақ;
улице 10 улица Кейкі батыр.
2. Переименовать следующие составные части города Тараз:
1-переулок Алатау, расположенный на юго-западе города, на улицу Жақсылық Үшкемпіров;
1-переулок Алатау, расположенный на северо-востоке города, на улицу Әбілсейіт Айқанов;
улицу Бейбітшілік на улицу Шерхан Мұртаза;
улицу Модеста Мусоргского на улицу Арыстан баб;
1-переулок Модеста Мусоргского на 1-переулок Арыстан баб;
2-переулок Модеста Мусоргского на 2-переулок Арыстан баб;
улицу Төңкеріс на улицу Қасым Аманжолов;
переулок Төңкеріс на переулок Қасым Аманжолов.
3. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Жамбылской
области Н. Нуржигитов
Председатель Жамбылского
областного маслихата А. Нуралиев

Тараз қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атаулар беру және қайта атау туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2023 жылғы 1 шілдедегі № 126 бірлескен қаулысы және Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 1 шілдедегі № 4-7 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2023 жылғы 5 шілдеде № 5060 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 4-1) тармақшасына сәйкес, Тараз қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы қорытындысы негізінде Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Тараз қаласының келесі құрамдас бөліктеріне:
қаланың солтүстік-шығысында орналасқан жеке тұрғын үйлерге арналған алапқа Тастақ алабы;
10-көшеге Кейкі батыр көшесі атаулары берілсін.
2. Тараз қаласының келесі құрамдас бөліктері:
қаланың оңтүстік-батысында орналасқан Алатау 1-тұйық көшесі Жақсылық Үшкемпіров көшесіне;
қаланың солтүстік-шығысында орналасқан Алатау 1-тұйық көшесі Әбілсейіт Айқанов көшесіне;
Бейбітшілік көшесі Шерхан Мұртаза көшесіне;
Модест Мусоргский көшесі Арыстан баб көшесіне;
Модест Мусоргский 1-тұйық көшесі Арыстан баб 1-тұйық көшесіне;
Модест Мусоргский 2-тұйық көшесі Арыстан баб 2-тұйық көшесіне;
Төңкеріс көшесі Қасым Аманжолов көшесіне;
Төңкеріс тұйық көшесі Қасым Аманжолов тұйық көшесіне қайта аталсын.
3. Осы бірлескен қаулы мен шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл облысының
әкімі Н. Нуржигитов
Жамбыл облыстық
мәслихатының төрағасы А. Нуралиев