Об утверждении перечня приоритетных культур и норм субсидий, а также объемов бюджетных средств на повышение урожайности и качества продукции растениеводства на 2023 год
Постановление акимата области Жетісу от 8 июня 2023 года № 171. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Жетісу 9 июня 2023 года № 39-19.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20209), акимат области Жетісу ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень приоритетных культур и нормы субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства на 2023 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) объемы бюджетных средств на повышение урожайности и качества продукции растениеводства на 2023 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства области Жетісу" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

2023 жылға арналған басым дақылдар тiзбесін және субсидия нормаларын, сондай-ақ өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға арналған бюджеттік қаражат көлемдерін бекіту туралы
Жетісу облысы әкімдігінің 2023 жылғы 8 маусымдағы № 171 қаулысы. Жетісу облысы Әділет департаментінде 2023 жылы 9 маусымда № 39-19 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес Жетісу облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.Қоса беріліп отырған:
1) 2023 жылға арналған өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға арналған басым дақылдар тізбесі және субсидиялар нормалары осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес;
2) 2023 жылға арналған өсімдік шаруашылығы мен сапасын арттыруға арналған бюджет қаражатының көлемі осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Жетісу облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции области Жетісу;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата области Жетісу после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области Жетісу.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким области Жетісу Б. Исабаев
"Согласовано"
Министерство сельского
хозяйства Республики Казахстан

1) осы қаулының Жетісу облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оның Жетісу облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Жетісу облысы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Жетісу облысының әкімі Б. Исабаев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі

приложение 1 к постановлению акимата области Жетісу от 8 июня 2023 года № 171
Перечень приоритетных культур и нормы субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства на 2023 год
Наименование приоритетных сельскохозяйственных культур
Норма субсидий на 1 тонну, тенге
1
Сахарная свекла
25 000
2
Кукуруза на зерно
6 000
3
Масличные культуры (соя, подсолнечник, сафлор, рапс)
6 000
4
Гречиха
8 000
Приложение 2 к постановлению акимата области Жетісу от 8 июня 2023 года № 171
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления акимата области Жетісу от 28 ноября 2023 года № 383 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Объем бюджетных средств на повышения урожайности и качества продукции растениеводства на 2023 год
Наименование области
Объем бюджетных средств, тенге
1.
Область Жетісу
8 444 000 000
Всего
8 444 000 000

Жетісу облысы әкімдігінің 2023 жылғы 8 маусымдағы № 171 қаулыға 1- қосымша
2023 жылға арналған өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға арналған басым дақылдар тізбесі және субсидиялар нормалары
Басым ауыл шаруашылығы дақылдардың атауы
1 тоннаға арналған субсидиялар нормасы, теңге
1
Қант қызылшасы
25 000
2
Дәндік жүгері
6 000
3
Майлы дақылдар (майбұршақ, күнбағыс, мақсары, рапс)
6 000
4
Қарақұмық
8 000
Жетісу облысы әкімдігінің 2023 жылғы 8 маусымдағы № 171 қаулыға 2- қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Жетісу облысы әкімдігінің 2023 жылғы 28 қарашадағы № 383 қаулысы (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
2023 жылға арналған өсімдік шаруашылығы мен сапасын арттыруға арналған бюджет қаражатының көлемі
Облыс атауы
Бюджеттік қаражат көлемі, теңге
1.
Жетісу облысы
8 444 000 000
Барлығы
8 444 000 000