О внесении изменений в решение Каратальского районного маслихата от 28 декабря 2022 года № 40-102 "О бюджете Каратальского района на 2023-2025 годы
Решение Каратальского районного маслихата области Жетісу от 21 апреля 2023 года № 3-17
Маслихат Каратальского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратальского районного маслихата "О бюджете Каратальского района на 2023-2025 годы" от 28 декабря 2022 года № 40-102 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 177022) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 9 202 236 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 246 999 тысяч тенге;
неналоговые поступления 25 634 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 198 856 тысяч тенге;
поступления трансфертов 8 730 747 тысяч тенге;
2) затраты 9 783 454 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 18 572 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 51 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 33 178 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

Қаратал аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 40-102 "Қаратал ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 3-17 шешімі
Қаратал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қаратал аудандық мәслихатының "Қаратал ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 40-102 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 177022 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 202 236 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 246 999 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 25 634 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 198 856 мың теңге;
трансферттер түсімі 8 730 747 мың теңге;
2) шығындар 9 783 454 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 18 572 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 51 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 33 178 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 599 790 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 599 790 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 433 174 тысячи тенге;
погашение займов 33 179 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 199 795 тысяч тенге".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Каратальского районного маслихата М. Акимжанов
Приложение 1 к решению Каратальского районного маслихата от 21 апреля 2023 года № 3-17

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 599 790 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 599 790 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 433 174 мың теңге;
қарыздарды өтеу 33 179 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 199 795 теңге".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қаратал аудандық мәслихатының төрағасы М. Әкімжанов
Қаратал аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 3-17 шешіміне қосымша

2966
9
Прочие государственные услуги общего характера
171563
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
45807
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
45807
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
72636
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
49329
013
Капитальные расходы государственного органа
21207
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2100
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
53120
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
53120
2
Оборона
24815
1
Военные нужды
16302
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16302
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16302
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
8513
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8513
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
8513
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
11133
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
11133
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
11133
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
11133
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1874140
1
Социальное обеспечение
713866
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
713866
010
Государственная адресная социальная помощь
713866
2
Социальная помощь
1112877
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1112877
004
Программа занятости
639594
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

2966
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
171563
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
45807
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45807
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
72636
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49329
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21207
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2100
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
53120
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53120
2
Қорғаныс
24815
1
Әскери мұқтаждар
16302
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16302
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16302
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
8513
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8513
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
8513
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
11133
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
11133
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
11133
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
11133
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1874140
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
713866
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
713866
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
713866
2
Әлеуметтік көмек
1112877
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1112877
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
639594
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

15077
007
Оказание жилищной помощи
883
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
13248
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42311
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
117381
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
218511
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65872
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
47397
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
42397
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
14116
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
28281
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1868431
1
Жилищное хозяйство
1299417
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
623246
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
540928
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
82318
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
676171
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
606171
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
70000
2
Коммунальное хозяйство
356849
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
356849
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
19936
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
18529
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
318384
3
Благоустройство населенных пунктов
212165
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

15077
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
883
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
13248
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42311
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
117381
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
218511
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65872
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
47397
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
42397
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
14116
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28281
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5000
7
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық
1868431
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1299417
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
623246
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
540928
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
82318
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
676171
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
606171
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
70000
2
Коммуналдық шаруашылық
356849
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
356849
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
19936
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
18529
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
318384
3
Елді-мекендерді көркейту
212165
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі